Η παράδοση της Οlympus στον χώρο των κόμπακτ φωτογραφικών μηχανών αποτυπώνεται και στην mju 1000. Το πολύ μοντέρνο σώμα, το οποίο είναι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο ατσάλι, αντέχει σε κακουχίες όπως η σκόνη και η υγρασία. Ενσωματώνει αισθητήρα ανάλυσης 10 ΜΡ και έναν πολύ φωτεινό και γρήγορο φακό με οπτικό ζουμ 3x και ψηφιακό 5x. Κυκλοφορεί σε προσφορά με κάρτα μνήμης xD χωρητικότητας 1GΒ.
Τιμή: 379 ευρώ
![Ατσάλινη αντοχή](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2007/03/3254884.jpg)