ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.00 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E) 07.00 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 08.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 10.00 «I Dream of Jeannie - Η Τζίνι και το Τζίνι» 10.40 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 11.10 «Drop Dead Diva» 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 «My Life» με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 16.00 «Σαββατογεννημένες» (E) 17.15 Ειδήσεις 17.20 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Ο Τελευταίος Μεγάλος Ήρωας» 23.40 TAINIA: 3 «Αγγίζοντας τον Θάνατο» 01.50 TAINIA: 3 «Η Πίστη Μέσα της» 04.00 «Bewitched - Η Μάγισσα» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
07.00 «Διπλή Ματιά» 10.00 «Ακριβώς στις 10:00» 11.30 «Ομιλία» 12.30 «Επτά» 13.30 «Europe» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Αφανείς Ήρωες» 19.00 «Μις Μαρπλ» 20.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 61ος Διαγωνισμός Τραγουδιού Eurovision (Ζ) 01.40 TAINIA: 3 «Η Πλειοψηφία της Σιωπής» 03.30 «Europe» (E) 05.00 «Μις Μαρπλ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 07.30 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» 08.00 Λουί (Ε) 08.30 «Ο Μουκ» (E) 09.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 09.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 10.00 «Solar Impulse: The Wings of the Sun» 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 12.00 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 13.00 Duo Fina 14.00 Στίβος: IAAF Diamond League (Ζ) 16.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Μ) 17.00 Μπάσκετ: Εθνικός Πειραιά - Γ.Σ. Κύμης (Ζ) 19.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 20.00 «Metropolis» 21.00 TAINIA: 3 «Παρίσι, Σ' Αγαπώ» 23.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Μ) 00.15 «Metropolis» (E) 01.15 «Solar Impulse: The Wings of the Sun» (E) 02.15 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 03.15 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 04.15 Duo Fina (Ε) 05.15 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E)
ΕΡΤ3
07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Αληθινά Σενάρια» 09.00 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» 09.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 10.00 «Υγεία» 11.00 «Το Μπαλέτο της Ευρώπης» 12.00 «Η ΕΡΤ3 στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου Θεσσαλονίκης» 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Οι Κήποι της Ολίβια» 14.00 Χάντμπολ: Διομήδης Άργους - Φίλιππος Βέροιας (Ζ) 16.00 «4 το Σάββατο» 18.00 «Θερμές Πόλεις» 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» (E) 20.00 TAINIA: 1 «Ο Καλός μας Άγγελος» 21.30 «Μάλιστα, κ. Πρωθυπουργέ» 22.00 «Μιλάμε Ελεύθερα» 23.00 TAINIA: 2 «Το Μέλι» 00.45 «Αντιδραστήριο» (E) 01.45 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Διασπορά» (E) 04.00 «Υγεία» (E) 05.00 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.15 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 08.15 «Zumba Time» 08.30 «JOY» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 14.45 «Τρώμε Μαζί» 15.00 TAINIA: 1 «Το Ξύλο Βγήκε από τον Παράδεισο» 17.00 Ειδήσεις στη νοηματική 17.15 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 1 «Τζένη, Τζένη» 22.15 TAINIA: 2 «Ο Δικτάτορας» 00.00 TAINIA: 3 «Στην Κόψη του Χρόνου» 01.45 «Ιστορίες από την Απέναντι Όχθη» (E) 02.45 «Ευτυχισμένες Μέρες» (E) 03.45 «Δούρειος Ίππος» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 TAINIA: 2 «Ενώ Εσύ Κοιμόσουν» 15.15 Οικογενειακές Ιστορίες (Ε) 16.15 «Το Σόι σου» (E) 17.00 Ειδήσεις στη νοηματική 17.10 TAINIA: 2 «Ψηλός, Λιγνός και Ψεύταρος» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Quizdom the Show 21.00 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» (E) 00.45 The Music Project by Jumping Fish (Ε) 02.15 Quizdom the Show (Ε) 03.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.10 How Clean is your House? 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Jamie's Great Britain»
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Tree Fu Tom» 08.00 «Οι Περιπέτειες του Max» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Barbie στις 12 Βασιλοπούλες» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.20 TAINIA: 2 «The Scorpion King» 15.15 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Two and a Half Men» 18.50 Ραντεβού! 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Τρελή Οικογένεια» 21.45 TAINIA: 3 «Ο Χάρι Πότερ και το Τάγμα του Φοίνικα» 00.30 TAINIA: 3 «Έκρηξη Αδρεναλίνης» 02.15 TAINIA: 3 «Resurrection» 04.30 «Two Broke Girls» 05.00 Ραντεβού! (Ε)
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.40 «Μαγικός Φανός» 11.00 «Βουλή επί 7» 12.30 «Αλέξανδρος Παπαναστασίου: Ο Πατέρας της Ελληνικής Δημοκρατίας» 13.30 «'Αποκατάσταση Δημοκρατίας - 40 Χρόνια', Μια Έκθεση, Μια Συζήτηση» 14.30 «Το Πανόραμα μιας Επταετίας: Χούντα Είναι, θα Περάσει» 15.00 «Η Μουσική των Μπάουλ της Βεγγάλης» 17.00 «Ημέρες Κορινθιακού, Ημέρες Ζωής» 18.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 19.30 «Στο Πέρασμα των Βαρβάρων» 20.00 TAINIA: 2 «Όμικρον Θετικό» 20.15 TAINIA: 2 «Η Ωραία του Μπρούκλιν» 22.00 «Συνάντηση» 23.30 «Η Μουσική Κάουντρι ή Η Νοσταλγία της Δύσης» 00.30 «Λουιζιάνα... Άσε τον Καλό Καιρό να Τρέχει» 01.45 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 11.30 «Eco News» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Ζω Καλύτερα» 14.45 «The X Factor - Chair Challenge» (E) 17.00 «Happy Traveller» 18.00 «JoinUs» 19.50 «X in the City» 20.00 «Γλυκές Αλχημείες» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 TAINIA: 1 «Ένα Ασύλληπτο Κορόιδο» 00.15 TAINIA: 4 «Η Δυναστεία των Δολοφόνων» 02.15 «Game of Thrones» 04.00 «Grey's Anatomy» 04.45 «America's Funniest Home Videos» 05.15 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 07.40 «Σούπερ Ζωάκια» 08.00 «Paw Patrol» 08.15 «The New Teletubies» 08.30 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Little Charmers» 09.45 «Μουσική Ομάδα Κατασκόπων» 10.10 «Winx» 10.35 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 11.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.30 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 15.15 «Μαραθώνιος Every Witch Way» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Μαξ και Σρεντ» 20.30 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 06.40 «Ο Μικρός Βούδας» 09.00 «Η Αντιπρόεδρος» 11.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 11.40 «Selma» 13.50 «Πάντινγκτον» 15.30 «Silicon Valley» 16.00 «Gotham» 16.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 17.40 «Ο Εκατοντάχρονος που Πήδηξε από το Παράθυρο και Εξαφανίστηκε» 19.40 «Kingsman: Η Μυστική Υπηρεσία» 22.00 «Μην Ενοχλείτε, Παρακαλώ (Une heure de tranquillite)» 23.25 «Blindspot» 00.15 «Ο Αριστερόχειρας» 02.25 «Ελεύθερος Σκοπευτής» 04.40 «Σκοτεινός Τόπος»
OTE CINEMA 1
07.45 «Στη Σκιά του Έρωτα» 09.40 «Wolf Hall» 16.45 «Γοργόνες» 18.40 «Εκεί που δεν το Περιμένεις» 20.20 «Making the Movies» 21.00 «Εγώ, ο Απαισιότατος 2» 22.50 «Οι Τελευταίες Μέρες του Ντύλαν Τόμας» 00.15 «Last Week Tonight» 00.50 «Ο Καλός, ο Κακός κι ο Περίεργος» 03.10 «Απρόσκλητος Επισκέπτης» 05.00 «Ενάντια στη Βία»
OTE CINEMA 2
06.30 «Η Ξυπόλυτη Κόμισσα» 08.45 «Άνθρωποι Υπέροχοι και Ιπτάμενες Σακαράκες» 11.00 «Σταρ Τρεκ: Η ταινία» 13.10 «Στα Καλά Καθούμενα» 14.45 «Η Γκαρσονιέρα» 16.50 «Πράκτορες Κατά Λάθος» 18.30 «Η Τροτέζα» 21.00 «Girlfriends' Guide to Divorce» 22.00 «Buenos Aires σ' Αγαπώ» 00.00 «Banshee» 01.00 «Extant» 01.50 «Συνέβη τα Μεσάνυχτα» 03.40 «Όπως Ψηλά, έτσι και Χαμηλά» 05.15 «Σκουπίδια»
OTE CINEMA 3
06.00 «Μια του Κλέφτη...» 07.45 «Το Ψώνιο» 09.20 «Ένα Βότσαλο στη Λίμνη» 11.20 «Οι Φανταρίνες» 13.20 «Στα Σύνορα της Προδοσίας» 15.30 «Ο Νάνος και οι 7 Χιονάτες» 17.10 «Η Κλεοπάτρα Ήταν Αντώνης» 18.50 «Όταν η Πόλις Πεθαίνει» 20.30 «Οι Κληρονόμοι» 22.00 «Η Κόμισσα της Κέρκυρας» 23.40 «Η Εύα δεν Αμάρτησε» 01.10 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 02.40 «Γάμος Αλά... Ελληνικά» 04.30 «Διπλοπενιές»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «I Dream of Jeannie - Η Τζίνι και το Τζίνι» 10.40 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 11.10 «Drop Dead Diva» 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 14.50 TAINIA: 1 «Τρελές Διακοπές σε Τέσσερις Τροχούς» 16.55 Ειδήσεις 17.00 «Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς» (E) 18.00 TAINIA: 1 «Φωνάζει ο Κλέφτης» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Salt» 23.10 «Ορίζοντας» 00.30 TAINIA: 4 «Παίκτης και Εκτελεστής» 02.40 «Rescue Me» 03.40 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «Διπλή Ματιά» 10.00 «Ακριβώς στις 10:00» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Ομιλία της κ. Φώφης Γεννηματά» 16.00 «Art Week» 17.10 Euroleague Show 18.00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα Αντρών 2015 - 2016 (Ζ) 20.00 Ειδήσεις 20.15 Euroleague Show 21.00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα Αντρών 2015 - 2016 (Ζ) 23.00 Αθλητική Κυριακή 01.00 Ειδήσεις 01.15 TAINIA: 4 «Η Γυναίκα που Ονειρεύτηκε έναν Άνδρα» 02.50 «Το Αλάτι της Γης» (E) 04.50 «Art Week» (E) 05.45 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.15 Λουί (Ε) 06.45 «Ο Μουκ» (E) 07.00 «Γυναικεία Μοναστήρια» (E) 08.00 Αρχιερατική Θεία Λειτουργία 10.30 «Ομιλία του Γ.Γ. του Λ.Σ. Χρυσή Αυγή κ. Ν. Μιχαλολιάκου» 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 12.00 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 13.00 «Έμιλι» (E) 14.00 Formula 1 2016 - Gran Premio de Espana Pirelli (Μ) 15.00 Formula 1 2016 - Gran Premio de Espana Pirelli (Ζ) 17.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ε) 17.30 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 20.10 Ομιλία του Επικεφαλής του ΠOTAMIOY κ. Σταύρου Θεοδωράκη 21.00 TAINIA: 2 «Καληνύχτα και Καλή Τύχη» 22.45 «Ομιλία του Γ.Γ. του ΚΚΕ κου. Δημήτρη Κουτσούμπα» 23.45 TAINIA: 3 «Μικροφίλμ» 00.30 «Οι Αξιόπιστοι» (E) 01.15 «Κλιματική Αλλαγή» (E) 02.15 «Γυναικεία Μοναστήρια» (E) 03.15 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 04.15 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 05.15 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» (E) 05.30 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ»
ΕΡΤ3
06.00 «4 το Σάββατο» (E) 08.00 Αρχιερατική Θεία Λειτουργία 10.30 «Οι Κήποι της Ολίβια» 11.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» 12.00 «Η ΕΡΤ3 στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου Θεσσαλονίκης» 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Πάρτι στον Κήπο» 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 «Διασπορά» 16.30 «Μάλιστα, κ. Πρωθυπουργέ» 17.00 «Υγεία» (E) 18.00 «ALLERT3» 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» (E) 20.00 TAINIA: 1 «Διακοπές στην Αίγινα» 21.30 «Επιστροφή στο Σπίτι» 22.00 TAINIA: 2 «Η Σκλάβα της Αγάπης» 23.30 Κοντραπούντο (Ε) 00.30 «Η ΕΡΤ3 στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου Θεσσαλονίκης» (E) 01.30 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 02.30 «ALLERT3» (E) 03.30 «Αντιδραστήριο» (E) 04.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.15 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 08.15 «Zumba Time» 08.30 «JOY» (E) 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 15.00 TAINIA: 1 «Πάρε Κόσμε» 16.45 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Flashback» 21.15 «Your Face Sounds Familiar» 00.30 «Σε Πρώτο Πλάνο» 02.00 TAINIA: 2 «Neil Young: Heart Of Gold» 04.15 «Ευτυχισμένες Μέρες» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 «Stars System» 14.10 The Music Project by Jumping Fish 15.45 «Animaniac» 16.45 TAINIA: 1 «Γοργόνες και Μάγκες» 17.00 Ειδήσεις στη νοηματική 17.10 TAINIA: 1 «Γοργόνες και Μάγκες» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Quizdom the Show 21.00 TAINIA: 3 «Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει: Η Εκδίκηση» 23.45 «Checkpoint Alpha» 01.45 Quizdom the Show (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.10 «10η Εντολή» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Barbie στις 12 Βασιλοπούλες» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Dragons: Οι Καβαλάρηδες του Μπερκ» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Τα Χρονικά του Ματ Χάτερ» 13.30 TAINIA: 2 «From Prada to Nada» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Two and a Half Men» 18.50 Ραντεβού! 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Ο Εξυπνάκιας» 23.20 TAINIA: 3 «Η Ώρα των Εκτελεστών» 02.00 TAINIA: 4 «Ολέθριος Έρωτας» 04.00 TAINIA: 4 «The Hole»
ΒΟΥΛΗ
09.00 Κονσέρτο για την Ευρώπη 2006 10.30 Ώρα Παράδοσης 11.30 «Έλληνες Αειναύτες» 12.00 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Βουλή επί 7» (E) 15.00 Τι Λέει ο Νόμος (Ε) 16.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 16.30 «Εντελέχεια» 17.30 «Οι Πρώτοι Ευρωπαίοι» 19.15 «Πρότυπα Ομορφιάς και Εμμονές» 20.00 TAINIA: 2 «Η Ταβέρνα της Τζαμάικα» 21.30 Ο Τζούλιαν Ράχλιν και οι Φίλοι του - Μουσική πλάι στη Θάλασσα 22.00 Μουσικές Μορφές 23.15 «Η Μουσική των Μπάουλ της Βεγγάλης» 01.15 «Θεατροσκόπιο» 01.45 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 11.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.00 «Ready Business: Τα Νέα των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων» 13.30 Goal Χωρίς Σύνορα 14.20 «Traction» 15.00 «Masterclass» 16.00 TAINIA: 1 «Θα σε Κάνω Βασίλισσα» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Ορεινές Διαδρομές» 20.30 «Οτινάναι - Best of» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 Kick Off 23.30 «The X Factor - Chair Challenge» (E) 01.45 «Nurse Jackie» 02.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 «Masterclass» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 07.40 «Σούπερ Ζωάκια» 08.00 «Paw Patrol» 08.15 «The New Teletubies» 08.30 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Little Charmers» 09.45 «Μουσική Ομάδα Κατασκόπων» 10.10 «Winx» 10.35 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 11.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.30 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 15.15 «Μαραθώνιος: Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Μαξ και Σρεντ» 20.30 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.35 «Το Σπίτι... της Τρελής» 09.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.25 «Μακριά από το Πλήθος» 12.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 13.10 «Η Πρώτη Αγάπη» 15.10 «Κινηματογραφικά Νέα» 15.50 «NCIS» 16.40 «Ο Κύριος Χολμς» 18.25 «Δίοδος Σωτηρίας» 20.10 «Οι Γαμπροί της Ευτυχίας» 22.00 «Magic Mike XXL» 00.00 «Game of Thrones» 01.00 «Θυσιάζοντας Ένα Πιόνι» 03.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.00 «Game of Thrones» 05.00 «Silicon Valley» 05.35 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
06.30 «Marina» 08.50 «Ο Κήπος του Γιάλομ: Η Φιλοσοφία μιας Ζωής» 10.20 «Επιστροφή στο Μέλλον 3» 12.20 «Ο Απόστολος Πέτρος και ο Μυστικός Δείπνος» 14.00 «Moulin Rouge» 16.20 «Return to Zero» 18.15 «Battleship: Ναυμαχία» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Momentum» 22.45 «Hitman: Εκτελεστής 47» 00.30 «Οδηγός Επιτυχίας» 02.20 «Το Πρόσωπο ενός Αγγέλου» 04.05 «Ο Υιός του Θεού»
OTE CINEMA 2
07.15 «Ένας Υπέροχος Απατεώνας» 09.20 «Σταρ Τρεκ Νο 5: Τα Τελευταία Σύνορα» 11.10 «Ο Εκτελεστής» 13.00 «Winx Club: Το Μυστήριο του Ωκεανού» 14.45 «Heartbeat» 15.40 «The Musketeers» 16.45 «Οι Διαβολογυναίκες» 18.45 «Πέτα τη Μαμά απ' το Τρένο» 20.15 «Χωρίς Συμβιβασμό» 22.00 «Ημερολόγιο ενός Σκανδάλου» 00.00 «Ripper Street» 01.00 «South of Hell» 02.00 «Τσάιναταουν» 04.10 «Ανυπόφοροι Γείτονες (Neighbors)» 05.50 «Υπόσχεση»
OTE CINEMA 3
06.00 «Η Ρένα Είναι 'Οφ-Σάιντ'» 07.25 «Ζητείται Ψεύτης» 08.50 «Ο Φίλος μου, ο Λευτεράκης» 10.30 «Τέντι Μπόι, Αγάπη μου» 12.00 «Ένας Ιππότης για τη Βασούλα» 13.40 «Ο Καζανόβας» 15.00 «Ο Μανωλιός στην Ευρώπη» 16.40 «Καλημέρα Αθήνα» 18.10 «Ορατότης Μηδέν» 20.15 «Αχ Αυτή η Γυναίκα Μου» 22.00 «Οι Θαλασσιές οι Χάντρες» 23.45 «Ένας Μεγάλος Έρωτας» 01.40 «Οι Γερμανοί Ξανάρχονται» 03.10 «Ένας Τρελός Αεροπειρατής» 04.55 «Όχι Κύριε Τζόνσον»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 12.50 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Δέκα Λεπτά Κήρυγμα» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» (E) με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Μάλιστα, Σεφ!» 22.50 TAINIA: 3 «Δωμάτιο Πανικού» 01.15 TAINIA: 4 «Σκοτεινό κίνητρο 2 - Παιχνίδια εκδίκησης» 03.15 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016» 16.15 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις 19.00 TAINIA: 1 «Πετώντας με τον Άνεμο» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Σενάρια Συνωμοσίας» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Έμιλι» (E) 07.00 Λουί (Ε) 07.30 «Ο Μουκ» 08.00 Παιχνιδούπολη 08.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 09.00 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» (E) 10.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» 10.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 12.00 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 12.45 «Οικογένεια Ζαρντή» 13.30 «Οι Αταίριαστοι» (E) 15.00 «Οικογένεια Μπέιλι» 16.00 «Το Πάρκο του Μάνσφιλντ» (E) 17.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 17.55 «Μονόγραμμα» (E) 18.15 «Τεκμήρια Ελληνισμού» 20.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 21.50 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ε) 22.30 TAINIA: 3 «Ο Άνθρωπος με τη Βαλίτσα» 00.15 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» (E) 01.15 «Οι Αταίριαστοι» (E) 02.45 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 03.45 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 05.15 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» 14.30 «Επιστροφή στο Σπίτι» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Πολίτης του Κόσμου» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 «Pressing» 23.00 TAINIA: 3 «Μετέωρο και Σκιά» 00.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.10 «G Tech Trends» 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ράδιο Αρβύλα» 00.30 «ΟΛΑ Πρώτη Φορά» 02.15 «Ιατρικό Απόρρητο» (E) 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.15 «Jamie's 30' Meals» 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 3 «Λέοντες Αντί Αμνών» 00.30 TAINIA: 4 «Παγιδευμένη Ψυχή» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.00 How Clean is your House? 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Ραντεβού! (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Killer Elite» 23.30 «Στον Ενικό» 02.00 TAINIA: 2 «Pure Country 2: The Gift» 04.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 10.00 «Μαγικός Φανός» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.45 «Η Μάνη Άνωθεν» 14.00 «Μαρτυρίες» 14.45 «Συντριβάνι, ο Ήχος του Νερού» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Καστελλόριζο» 16.30 «Βουλή επί 7» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 3 «Το Πορτρέτο του Ντόριαν Γκρέι» 23.30 «Συναντήσεις» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Κατά Λάθος Μπαμπάς» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 «The X Factor» (E) 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.00 ΠΑΟ... Λεωφόρο 01.00 TAINIA: 2 «Ξένη Ταινία» 02.15 «Ξένο Πρόγραμμα» 03.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.20 «Κλειστή Κουρτίνα» 08.10 «Η Γυμνή Αλήθεια» 09.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.25 «Το Τραγούδι του Φοίνικα» 12.05 «Hollywood Buzz» 12.40 «Ο Κολλητός Μου» 14.20 «Το Βασίλειο των Μαϊμούδων» 15.45 «Άγγιξέ Με» 17.20 «Films and Stars» 18.00 «Cedar Cove» 18.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 19.30 «A Doll to Treasure» 21.10 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 21.25 «Silicon Valley» 22.00 «Game of Thrones» 23.00 «Sugar Daddies» 00.35 «Child 44» 02.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.20 «Η Λέσχη της Κομψής Αλητείας» 05.20 «Ζητείται Κουμπάρος»
OTE CINEMA 1
06.20 «Hotel Normandy» 07.50 «Ο Καρυοθραύστης» 09.50 «Γεντλ» 12.00 «Το Καφέ των Φίλων» 13.45 «Ο Μικρός Πρίγκιπας» 15.40 «The Kid: Chamaco» 17.15 «Επιστροφή στο Μέλλον 3» 19.20 «Η Ανάκριση» 21.00 «Freezer» 22.45 «Whitney» 00.20 «Ο Ερχομός του Διαβόλου» 01.50 «Ο Κυνηγός» 04.00 «Μακριά από τους Ανθρώπους» 05.45 «A Day Late & a Dollar Short»
OTE CINEMA 2
07.30 «Η Μαύρη Τουλίπα» 10.00 «Η Κόμισσα και ο Γκάνγκστερ» 12.25 «Σταρ Τρεκ Νο 3: Αναζητώντας τον Μίστερ Σποκ» 14.15 «Ο Τυχοδιώκτης των Δύο Ηπείρων» 16.10 «Τόσο Μακριά, Τόσο Κοντά» 18.40 «L'Autre Dumas» 20.30 «Ida» 22.00 «Το Πείραμα» 23.50 «Ted» 01.40 «Η Ατιμασμένη» 03.25 «Τσάι στη Σαχάρα» 05.45 «Όλιβερ Τουίστ»
OTE CINEMA 3
06.30 «Το Θύμα» 08.15 «Τσιγγάνικο Αίμα» 09.45 «Ο Άνεμος του Μίσους» 11.10 «Ένας Ξένοιαστος Παλαβιάρης» 12.55 «Οι Γενναίοι του Βορρά» 15.30 «Εδώ ο Κόσμος Χάνεται» 17.05 «Η Αριστοκράτισσα και ο Αλήτης» 18.50 «Εγώ Ρεζίλεψα τον Χίτλερ» 20.25 «Η Κρεββατομουρμούρα» 22.00 «Ραντεβού με μια Άγνωστη» 23.50 «Ο Σπαγγοραμένος» 01.30 «Οκέυ Φίλε» 03.15 «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου» 05.00 «Η Γυναίκα μου Τρελάθηκε»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 12.50 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Δέκα Λεπτά Κήρυγμα» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» (E) με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 00.05 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.30 «Lost Girl» 02.30 «Breaking Bad» 03.30 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις 19.00 TAINIA: 1 «Ραντεβού στη Βενετία» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Σενάρια Συνωμοσίας» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 07.00 Λουί (Ε) 07.30 «Ο Μουκ» 08.00 Παιχνιδούπολη 08.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 09.00 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» (E) 10.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» (E) 10.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 12.00 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 13.30 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» (E) 15.00 «Οικογένεια Μπέιλι (Ζ)» 16.00 «Οικογένεια Μπέιλι» 17.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 18.00 «Τίποτα για Μας Χωρίς Εμάς» 18.30 «Factory - Ιδέες, Τέχνες» 19.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» 19.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» 20.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 21.40 Run Greece (Ε) 22.30 TAINIA: 3 «Βαλκανιζατέρ» 00.15 «Η Εποχή των Εικόνων» 01.15 «Factory - Ιδέες, Τέχνες» (E) 01.45 «Ελληνικοί Θησαυροί» (E) 02.00 «Οι Αταίριαστοι» (E) 03.30 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 05.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πολίτης του Κόσμου» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Οι Δρόμοι της Ελιάς» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 Βραδιά Όπερας 00.00 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 00.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.10 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ταμάμ» (E) 00.15 «ΟΛΑ Πρώτη Φορά» 02.15 «VICE» 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Αλ Τσαντίρι Νιουζ» 23.00 «Αυτοψία» 00.30 TAINIA: 4 «Κανένας» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 «10η Εντολή» (E) 04.45 How Clean is your House? 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «300» 00.30 «The Following» 01.30 «Law and Order: L.A.» 02.30 TAINIA: 5 «Παράνοια» 04.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 09.45 «Ροτόντα» 10.00 «Μαγικός Φανός» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.15 «Σαν Παραμύθι» 13.00 «Νίκος Καζαντζάκης: Ακροβάτης Πάνω από το Χάος» 14.40 «Ο Ζωγράφος Βασίλης Σολιδάκης» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Συνάντηση» 17.30 «Στέλιος 'Υπέρβαση'» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Ο Παράνομος» 00.00 «Θεατροσκόπιο» (E) 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Τι Κάνει ο Άνθρωπος για να Ζήσει» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.40 «X in the City» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 «The X Factor» (E) 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «CSI Las Vegas» 23.15 «Ιστορίες» 00.45 «X in the City» (E) 01.00 TAINIA: 3 «Vampire Academy» 02.45 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.05 «Jimmy's Hall» 08.55 «Το Μαγικό Σπίτι» 10.25 «Films and Stars» 11.00 «Αόρατος Πόλεμος» 13.05 «Μαζί... με το Ζόρι» 15.05 «Επικίνδυνη Αποστολή: Μυστικό Εθνος» 17.20 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 18.00 «Cedar Cove» 18.50 «Ο Γκρινιάρης της Νέας Υόρκης» 20.20 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 20.35 «Ελεύθεροι για Πάντα» 22.00 «Η Λεωφόρος των Ονείρων» 23.35 «Game of Thrones» 00.35 «Silicon Valley» 01.10 «Slow West» 02.35 «Ραντεβού στα Κλεφτά» 04.05 «True Story» 05.45 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
07.15 «Το Πέρασμα της Κασσάνδρας» 09.30 «Πολύ Κακό για το Τίποτα» 11.40 «Έρωτας Μετ' Εμποδίων» 13.40 «Τρελή Αγάπη» 15.20 «Μόνο Χίλιες Λέξεις» 17.00 «Σόφι» 18.45 «Το Λάθος Αστέρι» 21.00 «Εδώ κι Εκεί: Ραντεβού στο Βελιγράδι» 22.40 «Ο Καίσαρας Πρέπει να Πεθάνει» 00.00 «Ηλίθιος και Πανηλίθιος Δίο» 01.50 «Μοιραίο Πάθος» 03.40 «Hasta la Vista» 05.40 «Λουλούδια στον Άνεμο»
OTE CINEMA 2
07.45 «Τζάκι και Ράιαν» 09.20 «Μάρτυς Κατηγορίας» 11.20 Global Citizen Festival 2015 12.30 «Ανώνυμοι Ρομαντικοί» 14.00 «Ο Άνθρωπος από τη Μάντσα» 16.20 «Σταρ Τρεκ: Πρώτη επαφή» 18.20 «Αγαπώντας, Πίνοντας και Τραγουδώντας» 20.15 «Ιστορίες Πυροβολισμών» 22.00 «Δέκα Δολοφόνοι για τον Ντετέκτιβ Μάρλοου» 23.45 «Μαθητευόμενος Μπάτσος» 01.30 «Layla Fourie» 03.30 «Λουλούδι της Ερήμου» 05.40 «Τα Τέσσερα Φτερά»
OTE CINEMA 3
06.45 «Η Λεωφόρος του Μίσους» 09.00 «Διπλοπενιές» 10.35 «Επτά Χρόνια Γάμου» 12.25 «Ο Επαναστάτης Ποπολάρος» 14.10 «Κατηγορώ την Κοινωνία» 15.45 «Αν Όλες οι Γυναίκες του Κόσμου» 17.10 «Ανάμεσα σε Δύο Γυναίκες» 18.40 «Ο Ιππόλυτος και το Βιολί του» 20.00 «Ο Ζηλιαρόγατος» 22.00 «Μαριχουάνα, Stop!» 23.45 «Ο Πανικός» 01.20 «Δύο Έξυπνα Κορόιδα» 03.00 «Μια του Κλέφτη...» 04.45 «Ο Ρωμιός Έχει Φιλότιμο»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 12.50 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Δέκα Λεπτά Κήρυγμα» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» (E) με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.20 TAINIA: 2 «Fired Up!» 01.15 «Lost Girl» 02.15 «Rescue Me» 03.15 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016» 16.15 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις 18.30 TAINIA: 1 «Μαύρη Γη» 19.55 Ειδήσεις 21.00 Europa League ΕΡΤ 21.45 Ποδόσφαιρο: Λίβερπουλ - Σεβίλλη (Ζ) 00.00 Europa League ΕΡΤ 00.30 Αθλητική Τετάρτη 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 07.00 Λουί (Ε) 07.30 «Ο Μουκ» 08.00 Παιχνιδούπολη 08.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 09.00 «Feeding Time» 10.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» (E) 10.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 12.00 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 13.30 «Οι Αταίριαστοι» (E) 15.00 «Οικογένεια Μπέιλι» 17.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 18.00 «Μπότες, Σπιρούνια και Καυτές Τέχνες» 19.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» 19.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 20.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 22.00 Euroleague Αφιέρωμα - Ζέλικο Ομπράντοβιτς 22.30 TAINIA: 3 «Ένας Σοβαρός Άνθρωπος» 00.15 «Η Ζωή Είναι Αλλού» (E) 01.00 «Feeding Time» 02.00 «Οι Αταίριαστοι» (E) 03.30 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 05.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Οι Δρόμοι της Ελιάς» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ο Πόλεμος των Σπόρων» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 «Κόλαση και Παράδεισος: Φίοντορ Ντοστογιέφσκι» 23.00 «Αντιδραστήριο» 00.00 «ALLERT3» (E) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.10 «G Tech Trends» 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Τhe 2night Show» 01.30 «VICE» 02.30 «Ιατρικό Απόρρητο» 03.15 «Ιωάννα της Καρδιάς» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.15 «Jamie's 30' Meals» 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «World Party» 23.00 «Βράδυ με τον Πέτρο Κωστόπουλο» 01.30 «Two and a Half Men» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.00 How Clean is your House? 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «Looper» 00.30 «The Following» 01.30 «Law and Order: L.A.» 02.30 TAINIA: 4 «Αράχνες Δολοφόνοι» 04.15 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 09.40 «Ο Μακεδονικός Τάφος του Αγίου Αθανασίου Θεσσαλονίκης» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Σαν Παραμύθι» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Συνάντηση» (E) 17.15 «Μαρτυρίες» 18.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 20.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» (E) 21.00 «Διάσημοι Σιδηροδρομικοί Σταθμοί» 22.00 TAINIA: 2 «Η Τελευταία Φορά που Είδα το Παρίσι» 00.00 «Θεατροσκόπιο» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Λεφτάς» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Ειδήσεις 21.30 «The X Factor - Chair Challenge» 23.45 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 00.00 «42 Λεπτά» 01.00 «CSI Las Vegas» (E) 02.00 «Elementary» (E) 02.45 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.40 «Το Διαζύγιο: Η Δίκη της Βίβιαν Αμσαλέμ» 08.35 «Το Πεπρωμένο της Τζούπιτερ» 10.45 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 11.25 «Amore Mio» 13.20 «Ο Άνδρας που Αγαπήθηκε Πολύ» 15.20 «Action Zone» 15.55 «Μαντάμ Μποβαρί» 18.00 «The Art of More» 18.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 19.10 «Καλημέρα αλα Ιταλικά» 20.45 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 21.00 «Gotham» 22.00 «Ανοιχτή Αγκαλιά» 23.50 «Cake» 01.35 «Ο Παρτιζάνος» 03.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.05 «Μαντάμ Μποβαρί»
OTE CINEMA 1
07.10 «Οι Λέξεις» 09.15 «Sixteen Candles» 11.10 «Hugo» 13.20 «Μπρέκφαστ Κλαμπ» 15.00 «Furious 7: Μαχητές των Δρόμων» 17.30 «Οι Κρουντς» 19.15 «Μείνε Δίπλα Μου» 21.00 «Οι Καταφερτζήδες» 23.10 «Χίλιες Φορές Καληνύχτα» 01.10 «Το Απόλυτο Παιχνίδι» 02.40 «Οι Υποψίες του κ. Γουίτσερ: Τα Δεσμά που Ενώνουν» 04.10 «Λουλούδια στη Σοφίτα» 05.40 «Seal Team 8: Καταδίωξη στο Κονγκό»
OTE CINEMA 2
08.15 «Ο Νο 1 Καταζητούμενος» 10.40 «Παιχνίδια Πολέμου» 12.45 «Μασάι - Οι Πολεμιστές της Βροχής» 14.20 «Τα Κακά Κορίτσια» 16.00 «Σταρ Τρεκ Νο 4: Επιστροφή στο Παρόν» 18.00 «Η Λεωφόρος της Δύσης» 20.00 «The C Word» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Albatross» 23.45 «Mr. Nice» 01.50 «Ο Ρόκο και τ' Αδέλφια του» 04.50 «Little Miss Sunshine»
OTE CINEMA 3
06.30 «Η Κρεββατομουρμούρα» 08.10 «Ένας Τρελός Γλεντζές» 10.00 «Οι Γερμανοί Ξανάρχονται» 11.40 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 13.20 «Ο Φίλος μου, ο Λευτεράκης» 15.00 «Μαντώ Μαυρογένους» 16.45 «Ο Αντιφασίστας» 17.20 «Αμαρυλλίς (Το Κορίτσι της Αγάπης)» 18.45 «Ο Δασκαλάκος Ήταν Λεβεντιά» 20.20 «Θανασάκης ο Πολιτευόμενος» 22.00 «Η Ωραία του Κουρέα» 23.30 «Στρέλλα» 01.30 «Οι Κυρίες της Αυλής» 03.20 «Ένα Βότσαλο στη Λίμνη» 05.20 «Ούτε Γάτα, Ούτε Ζημιά»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 12.50 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Δέκα Λεπτά Κήρυγμα» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» (E) με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.00 «Ορίζοντας» (E) 00.15 «House of Cards» 01.30 «Lost Girl» 02.30 «Breaking Bad» 03.30 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις 19.00 TAINIA: 1 «Της Νύχτας τα Καμώματα» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Σενάρια Συνωμοσίας» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Όταν Ήμουν Δάσκαλος» (E) 07.00 Λουί (Ε) 07.30 «Ο Μουκ» 08.00 Παιχνιδούπολη 08.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 09.00 «Feeding Time» (E) 10.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» (E) 10.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 12.00 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 13.30 «Οι Αταίριαστοι» (E) 15.00 «Οικογένεια Μπέιλι» 17.00 «Η Εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη» (E) 18.00 «Περισκόπιο» (E) 18.30 «Απόστροφος» 19.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» 19.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» 20.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 22.10 TAINIA: 3 «Τεκμήριο Ενοχής» 00.00 «Feeding Time» 01.00 «Οι Αταίριαστοι» (E) 02.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 03.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» (E) 03.30 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 05.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αντιδραστήριο» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» 14.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Οι Γυναίκες με τα Μαύρα» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 TAINIA: 2 «Το Μωρό της Καμπούλ» 23.40 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E) 00.30 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 03.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Daddy Cool» 23.15 «Τhe 2night Show» 01.30 «Ένα στα Γρήγορα» 01.45 «VICE» 02.45 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «Πάμε Πακέτο» 23.50 «60' Ελλάδα» 01.15 TAINIA: 3 «Λέοντες Αντί Αμνών» 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 2 «Mamma Mia!» 00.15 «The Following» 01.15 «Law and Order: L.A.» 02.15 TAINIA: 3 «Austin Powers: Ο Κατάσκοπος που με Κουτούπωσε» 04.15 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Πρέβεζα, Η Γοητεία των Αντιθέσεων» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Ευρυτανία, η Ανάσα της Γης» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» 17.00 «Α Γρούσσα Νάμου» 18.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.30 «Σκιαγραφίες Κυπρίων Λογοτεχνών» 21.00 «Η Ιστορία της Γραφής» 22.00 Τι Λέει ο Νόμος 23.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 23.30 «Συναντήσεις» 00.00 «Θεατροσκόπιο» (E) 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Μίνι Φούστα και Καράτε» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.40 «X in the City» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 «The X Factor» (E) 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «CSI Las Vegas» 23.15 «Elementary» 00.15 «Οτινάναι» 01.30 «X in the City» 01.45 «42 Λεπτά» (E) 02.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 06.50 «Φ.Λ.Ο.Μ.Π.Α.» 08.35 «Babysitter's Black Book» 10.05 «Έγκλημα Ψάχνει Άλλοθι (Elle l'adore)» 11.50 «Action Zone» 12.25 «Η Τίνκερμπελ και το Τέρας του Ποτέ» 13.55 «Μεγάλα Μάτια» 15.45 «Kingsman: Η Μυστική Υπηρεσία» 18.00 «The Art of More» 18.45 «Godzilla» 20.45 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 21.00 «NCIS» 22.00 «Ευχήσου και Όλα Γίνονται» 23.35 «Gotham» 00.25 «Μην Ενοχλείτε, Παρακαλώ (Une heure de tranquillite)» 01.50 «Ο Αριστερόχειρας» 03.55 «Vendetta» 05.45 «Ανωτέρα Βία»
OTE CINEMA 1
07.20 «Σε Ξένα Παπούτσια» 09.00 «Το Τρελό Κυνήγι του Θησαυρού» 11.00 «Εκεί που δεν το Περιμένεις» 12.40 «Περιπέτεια στο Αιγαίο» 14.10 «Η Κατάρα της Μητέρας μου» 15.45 «Εγώ, ο Απαισιότατος 2» 17.30 «Μαξ» 19.30 «Οι Τελευταίες Μέρες του Ντύλαν Τόμας» 21.00 «Η Αγάπη Είναι Παράξενη» 22.45 «Garden State» 00.30 «Μπρουμπέικερ, το πιο Σκληρό Αγκάθι στη Ζούγκλα με τα Σίδερα» 02.40 «Χίλιοι Τρόποι να Πεθάνεις στην Άγρια Δύση» 04.40 «Ο Καλός, ο Κακός κι ο Περίεργος»
OTE CINEMA 2
06.40 «Η Γκαρσονιέρα» 09.10 «The Rugrats Movie» 11.00 «Αγάπη και Αφοσίωση» 12.40 «Σταρ Τρεκ Νο 6: Ο Άγνωστος Κόσμος» 14.30 «Barbecue» 16.30 «Dracula Untold» 18.10 «Buenos Aires σ' Αγαπώ» 20.00 «Ο Εχθρός μου» 22.00 «Ντουέτο εν Δράσει» 00.00 «Οίκτος» 01.20 «Στοιχειωμένο Άσυλο» 03.00 «Bye Bye Blondie» 04.40 «Τσάιναταουν»
OTE CINEMA 3
07.00 «Ένας Τρελός Αεροπειρατής» 08.50 «Αχ Αυτή η Γυναίκα Μου» 10.30 «Καπετάν Φάντης Μπαστούνι» 12.10 «Ο Μάγκας με το Τρίκυκλο» 14.00 «Οι Άντρες δεν Λυγίζουν Ποτέ» 15.30 «Φουκαράδες και Λεφτάδες» 17.10 «Αγάπη για Πάντα» 18.50 «Έμπαινε Μανωλιό» 20.25 «Η Μουσίτσα» 22.00 «Αν Έχεις Τύχη...» 23.55 «Το Ποτάμι» 02.00 «Ανήσυχα Νιάτα» 03.35 «Ζητείται Ψεύτης» 05.15 «Το Ψώνιο»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 12.50 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Δέκα Λεπτά Κήρυγμα» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» (E) με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Νύχτα Γάμου» 23.10 «Safe Sex» (E) 00.10 «House of Cards» 01.20 «Lost Girl» 02.20 «Breaking Bad» 03.20 «Community» 04.00 «House of Cards» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016» 16.15 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις 19.00 TAINIA: 1 «Τέρμα τα Δίφραγκα» 20.40 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Barbara» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Σενάρια Συνωμοσίας» 01.30 TAINIA: 3 «Και Εγώ» 03.10 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 05.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Η Εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη» (E) 07.00 Λουί (Ε) 08.00 Παιχνιδούπολη 08.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 09.00 «Feeding Time» (E) 10.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» (E) 10.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» (E) 11.00 «Τα Παλιόπαιδα τ' Ατίθασα» (E) 12.00 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 13.30 «Οι Αταίριαστοι» (E) 15.00 «Οικογένεια Μπέιλι» 17.00 «Η Εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη» (E) 18.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 19.00 «Σχεδιάζοντας το Μέλλον» 19.30 «Τι στ' Αλήθεια Τρώμε;» 20.00 Υγρός Στίβος: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 21.45 «Στην Υγειά μας» (E) 01.30 «Feeding Time» (E) 02.30 «Οι Αταίριαστοι» (E) 03.45 «Οικογένεια Ζαρντή» (E) 05.10 «Τα Παλιόπαιδα τ' Ατίθασα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» 14.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ένας Βιολιστής στην Ινδία» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 Κοντραπούντο 23.00 «The Newsroom» 00.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 01.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 02.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 03.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.10 «G Tech Trends» 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 23.15 «Θεατρικό Έργο» 02.15 «Ιατρικό Απόρρητο» (E) 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 TAINIA: 1 «Μια Κυρία στα Μπουζούκια» 23.00 «Φως στο Τούνελ» 02.00 «Πάμε Πακέτο» (E) 04.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Jamie's Great Britain»
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «Ο Σκοτεινός Ιππότης» 01.15 TAINIA: 3 «Στον Πυρετό της Δόξας» 03.45 TAINIA: 4 «Το Θύμα» 05.15 Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Έστιν Ουν» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Το Αγόρι και τα Δελφίνια» 17.15 «Μονόγραμμα» 18.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.30 Κονσέρτο για την Ευρώπη 2005 21.00 «Μια Συγκομιδή Μόχθου: Το Βαμβάκι της Ινδίας» 21.45 «Μαρτυρίες» 22.45 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 23.15 «Η Ζωή Είναι Θέαμα» 00.15 «Η Τηλεόραση των Μπόμπιρων» 01.15 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Αχ, και να 'μουν Άντρας» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «The X Factor - Live» 23.45 TAINIA: 2 «Ξένη Ταινία» 01.45 «Elementary» (E) 02.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.45 «Ένα Σπίτι στο Παρίσι» 09.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.05 «What the Cliffs Last Saw» 11.40 «Δίοδος Σωτηρίας» 13.25 «Θυσιάζοντας Ένα Πιόνι» 15.35 «Ο Κύριος Χολμς» 17.25 «Hollywood Buzz» 18.00 «The Art of More» 18.45 «San Andreas: Επικίνδυνο Ρήγμα» 20.45 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 21.00 «Blindspot» 22.00 «Ελεύθερος Σκοπευτής» 00.20 «NCIS» 01.10 «Το Βαποράκι» 02.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.25 «Ο Αγγελιοφόρος Πρέπει να Πεθάνει» 05.20 «May in the Summer»
OTE CINEMA 1
07.30 «Οι Πέντε Θρύλοι» 09.30 «Return to Zero» 11.40 «Γοργόνες» 13.30 «Battleship: Ναυμαχία» 15.45 «Στη Σκιά του Έρωτα» 17.30 «Ο Απόστολος Πέτρος και ο Μυστικός Δείπνος» 19.10 «Καλοκαίρι Μέσα στο Χειμώνα» 21.00 «Μέρες Θυμού» 23.20 «Οι Υποψίες του κ. Γουίτσερ: Έξω από τα Όρια του Νόμου» 01.00 «Momentum» 02.45 «Οδηγός Επιτυχίας» 04.40 «Ζωή... σαν Λούνα Παρκ»
OTE CINEMA 2
06.50 «Οι Διαβολογυναίκες» 08.50 «Στα Καλά Καθούμενα» 10.20 «Μια Καλή Χρονιά» 12.20 «Πέτα τη Μαμά απ' το Τρένο» 14.10 «Ο Εκτελεστής» 16.00 «Σταρ Τρεκ: Η ταινία» 18.15 «Το Αλάτι της Γης» 20.10 «Pret a Tout» 22.00 «Έρωτας χωρίς Δεσμεύσεις» 00.00 «Το Ταξίδι» 02.00 «Ημερολόγιο ενός Σκανδάλου» 03.35 «The Tiger's Tail» 05.20 «Διαφθορά»
OTE CINEMA 3
07.00 «Όχι Κύριε Τζόνσον» 08.40 «Καλημέρα Αθήνα» 10.10 «Γάμος Αλά... Ελληνικά» 12.00 «Το Αγοροκόριτσο» 13.30 «Η Μάχη της Κρήτης» 15.30 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 17.00 «Η Αρτίστα» 18.45 «Τα Ομορφόπαιδα» 20.15 «Από Πού Πάνε για την Χαβούζα» 22.00 «Τέντι Μπόι, Αγάπη μου» 23.35 «Το Χώμα Βάφτηκε Κόκκινο» 01.50 «Ένας Ιππότης για τη Βασούλα» 03.30 «Ο Ξυπόλυτος Πρίγκηψ» 05.15 «Ζητείται Επειγόντως Γαμπρός»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από