ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «I Dream of Jeannie - Η Τζίνι και το Τζίνι» 10.40 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 11.10 «Drop Dead Diva» 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 «My Life» με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 16.00 «Σαββατογεννημένες» (E) 17.15 Ειδήσεις 17.20 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Η... Σεξωγήινη» 23.20 TAINIA: 3 «Κάρλος το Τσακάλι» 01.50 TAINIA: 3 «Η Δεύτερη Ευκαιρία» 04.30 «Bewitched - Η Μάγισσα» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.45 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «Διπλή Ματιά» 10.00 «Ακριβώς στις 10:00» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Europe» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Ιατρική και Λαϊκές Παραδόσεις» 19.00 «Μις Μαρπλ» 20.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 20.55 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 1 «Διπλοπενιές» 00.00 Ειδήσεις 00.30 TAINIA: 3 «Και Εγώ Νομίζω» 02.15 «Europe» (E) 04.10 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.25 «Μις Μαρπλ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 08.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας (Ε) 09.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 09.30 Τρένο Δεινοσαύρων (Ε) 10.00 «The Secret Life of Gypsy People» 11.00 «Εξ Αδιαιρέτου» (E) 12.00 «Ποιος Είναι ο Κύριος Αλεξίου» (E) 13.00 Ουράνιο Τόξο - 2006 - 2007 (Ε) 13.30 «Έμιλι» (E) 15.30 «Megastructures: Bridging The Golden Gate» 16.30 Χάντμπολ: ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Φίλιππος Βέροιας (Ζ) 18.30 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 19.00 Μπάσκετ: Εθνικός Πειραιά - Φάρος Κερατσινίου (Ζ) 21.00 TAINIA: 3 «Το Μυστικό της Μέιζι» 22.45 TAINIA: 2 «Σκιές και Σιωπή» 00.50 «Megastructures: Bridging The Golden Gate» (E) 02.00 «The Secret Life of Gypsy People» (E) 03.00 «Εξ Αδιαιρέτου» (E) 04.00 «Ποιος Είναι ο Κύριος Αλεξίου» (E) 05.00 Κουκλομπελάδες (Ε)
ΕΡΤ3
07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Το Τρίτο Μάτι» (E) 09.00 «Πρωινή Πανδαισία» 10.00 «Υγεία» 11.00 «Διασπορά» (E) 12.30 «Επιστροφή στο Σπίτι» 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Οι Κήποι της Ολίβια» 14.00 Χάντμπολ: Διομήδης Άργους - ΑΣΕ Δούκα (Ζ) 16.00 «4 το Σάββατο» 18.00 «Απόδραση στο Μέλλον» 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» (E) 20.00 TAINIA: 1 «Ο Δασκαλάκος Ήταν Λεβεντιά» 21.30 «Με Ένα Ταξί στην Ασία» 22.00 «Μιλάμε Ελεύθερα» 23.00 TAINIA: 3 «Mamas & Papas» 01.15 «Οι Κήποι της Ολίβια» (E) 01.45 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E) 02.45 «Υγεία» (E) 03.45 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 04.15 «Το Τρίτο Μάτι» (E) 05.00 «4 το Σάββατο» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 08.45 «Zumba Time» 09.00 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 15.45 «Τρώμε Μαζί» 16.00 «JOY» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Θα σε Κάνω Βασίλισσα» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο Κοντός» 23.30 TAINIA: 3 «Ανήθικη Πρόταση» 02.00 TAINIA: 2 «Σλίβερ» 04.00 «Επιθυμίες» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.15 TAINIA: 2 «Απλώς δε σε Γουστάρει» 15.45 TAINIA: 2 «Τροχονόμος Βαρβάρα» 17.55 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Στη Γειτονιά μας» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Quizdom the Show 21.00 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» (E) 00.45 «Barman» 01.45 «Revenge» 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.15 «Patras Aller Retour» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Ο Βασιλιάς Τζούλιαν» 08.00 «Tree Fu Tom» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Η Barbie στη Λίμνη των Κύκνων» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.30 TAINIA: 2 «Wild Wild West» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Mike & Molly» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Τρελή Οικογένεια» 21.45 «Ο Μπαχαλόγατος» 01.00 TAINIA: 3 «Austin Powers: Ο Κατάσκοπος που με Κουτούπωσε» 03.00 TAINIA: 3 «Νεντ Κέλι: Η Άγρια Συμμορία» 05.15 «Suburgatory»
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.45 «Συντριβάνι, ο Ήχος του Νερού» 11.00 «Βουλή επί 7» 12.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» 12.45 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 14.30 «Τα Λαϊκά Όργανα και η Κατασκευή τους» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «Το Ιερό Έλαιο: Λάδι και Πολιτισμός» 17.00 «Γεύσεις του Απάνω Μεραμπέλλου...και Μεσογειακή Διατροφή» 17.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 18.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 19.15 «Γαλιλαίος» 20.00 «Ζει ο Αλέξανδρος;» 21.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 22.00 «Συνάντηση» 23.45 Κονσέρτο για την Ευρώπη 2006 01.00 «Μαρτυρίες» 02.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 11.30 «Eco News» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.15 «Cineλθετε» 14.45 TAINIA: 1 «Ο Τρελός τα 'Χει 400» 16.45 «Happy Traveller» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Γλυκές Αλχημείες» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.10 TAINIA: 3 «Το Τέλειο Χτύπημα» 01.00 «Deadly Women» 02.00 «Dexter» 03.00 «A Gifted Man» 04.00 «Cineλθετε» (E) 04.30 Hot Seat (Ε) 05.15 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Paw Patrol» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Bubble Guppies» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Γουέντελ & Βίνι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Μαξ και Σρεντ» 20.30 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.55 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.15 «Σημαδεμένοι Δρόμοι» 08.55 «Ανήλικη Ενήλικη» 10.30 «Κινηματογραφικά Νέα» 11.10 «Φύλακες του Γαλαξία» 13.15 «Dolphin Tale 2» 15.05 «Samba» 17.05 «Bessie» 19.00 «Οι Ανώριμοι: Διακοπές στην Πάρο» 21.00 «The Art of More» 22.00 «Πουθενά Χωρίς την Κόρη μου» 00.10 «Η Χώρα του Αύριο» 02.30 «Vice: Η Πόλη της Βίας» 04.05 «Ο Άνθρωπος με τη Βαλίτσα» 05.55 «Μήνας του Μέλιτος»
OTE CINEMA 1
07.10 «Αν Μείνω» 09.00 «Αποστολή στον Άρη» 11.00 «Winx Club: Το Μυστήριο του Ωκεανού» 12.30 «Turks and Caicos» 14.10 «Το Καφέ των Φίλων» 16.00 «Ο Κόσμος Δεν Είναι Αρκετός» 18.20 «Τα Χαλάσαμε» 20.20 «Making the Movies» 21.00 «Ταξίδι στη Χώρα των Θαυμάτων» 23.15 «Ντουέτο εν Δράσει» 01.20 «Last Week Tonight» 01.50 «Παζολίνι» 03.20 «Οι Ρυθμιστές» 05.10 «Μάρτυρας Εγκλήματος»
OTE CINEMA 2
06.40 «Οι Αγκομαχητές των Δρόμων» 08.40 «Η Κατάρα της Μητέρας μου» 10.45 «Sherlock - Special» 12.50 «Το Θαύμα της Άννυ Σάλιβαν» 14.45 «Περιπέτεια στο Αιγαίο» 16.15 «Διπλή Ζωή» 18.00 «Το Ανθρώπινο Κεφάλαιο» 20.00 «Heroes Reborn» 21.00 «Zoo» 22.00 «Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι» 00.00 «The Affair» 01.10 «Extant» 02.00 «Μπλόου Άουτ: Ο Δολοφόνος του Μεσονυκτίου» 03.50 «Η Γυναίκα του Γκάγκστερ» 05.40 «Ida»
OTE CINEMA 3
06.30 «Ο Αισιόδοξος» 08.15 «Ο Δήμος απ' τα Τρίκαλα» 09.50 «Ο Τρελός της Πλατείας Αγάμων» 11.30 «Να Ζει Κανείς ή να μη Ζει» 13.15 «Η Μεσόγειος Φλέγεται» 15.00 «Τα Δίδυμα» 16.30 «Αγάπη μου Παλιόγρια» 18.15 «Ερωτική Συμφωνία» 20.15 «Εθελοντής στον Έρωτα» 22.00 «Η Αλίκη στο Ναυτικό» 23.40 «Μαριχουάνα, Stop!» 01.20 «Θύμιος, ο Δαιμόνιος Ντετέκτιβ» 03.00 «Το Ανθρωπάκι» 04.40 «Ο Εμίρης και ο Κακομοίρης»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «I Dream of Jeannie - Η Τζίνι και το Τζίνι» 10.40 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 11.10 «Drop Dead Diva» 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Τζάκι Τσαν: Αν Θυμηθείς, Πέθανες...» 16.55 Ειδήσεις 17.00 «Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς» (E) 17.50 TAINIA: 2 «Νόμος 4000» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Οι Άνδρες με τα Μαύρα 3» 23.10 TAINIA: 4 «Underworld: Η Αναγέννηση» 00.50 TAINIA: 4 «Η Μάστιγα» 02.50 «Drop Dead Diva» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.10 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 07.00 «Διπλή Ματιά» 10.00 «Ακριβώς στις 10:00» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Τα Στέκια» 17.00 «Προσωπικά» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Ιατρική και Λαϊκές Παραδόσεις» 19.00 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» 20.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 20.55 Ειδήσεις 22.00 Αθλητική Κυριακή 00.30 Ειδήσεις 01.00 TAINIA: 3 «Άνεμος Ψυχής» 02.45 «Προσωπικά» (E) 03.45 «Ιατρική και Λαϊκές Παραδόσεις» (E) 04.20 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 06.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας (Ε) 07.00 «Γυναικεία Μοναστήρια» (E) 08.00 Αρχιερατική Θεία Λειτουργία 10.30 Ελληνική Μουσική Παράδοση (Ε) 11.00 «Εξ Αδιαιρέτου» (E) 12.00 «Ποιος Είναι ο Κύριος Αλεξίου» (E) 13.00 Ουράνιο Τόξο - 2006 - 2007 (Ε) 14.00 Χάντμπολ: Πρωτάθλημα Handball Premier 2015 - 2016 (Ζ) 17.00 «Πέρασα κι Εγώ από κει κι Είχα Παπούτσια Από Χαρτί» 19.00 «Ας Χορέψουμε» 19.30 TAINIA: 2 «Πλανήτης 51: Επισκέπτης από τη Γη» 21.00 TAINIA: 3 «Απελπισμένη Φυγή (A Nous Deux)» 22.45 «Η Όψη της Σιωπής» 00.30 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 01.00 «Έκτη Εντολή» (E) 02.00 «Ηγέτες: Ούλοφ Πάλμε - Ο Πρωθυπουργός της Σουηδίας» (E) 03.00 «Πέρασα κι Εγώ από κει κι Είχα Παπούτσια Από Χαρτί» (E) 05.00 «Εξ Αδιαιρέτου» (E)
ΕΡΤ3
07.00 «Πρωινή Πανδαισία» (E) 08.00 Αρχιερατική Θεία Λειτουργία 10.30 «Ιερά Μονοπάτια» (E) 11.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 12.00 «Οι Δρόμοι της Ελιάς» 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Πάρτι στον Κήπο» 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 «Διασπορά» 16.30 «Με Ένα Ταξί στην Ασία» 17.00 «Απόδραση στο Μέλλον» 18.00 «ALLERT3» 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» (E) 20.00 TAINIA: 1 «Ένας Τρελός Γλεντζές» 21.30 «Από Πέτρα και Ζωή» 22.00 TAINIA: 3 «Ο Άρχοντας των Μυγών» 23.30 Κοντραπούντο (Ε) 00.30 «Πάρτι στον Κήπο» (E) 01.00 «ALLERT3» (E) 02.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 03.00 «Αντιδραστήριο» (E) 04.00 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 04.30 «Balkan Express» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 08.45 «Zumba Time» 09.00 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 16.00 «JOY» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Ο Μικές Παντρεύεται» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 22.30 TAINIA: 2 «30άρης από Σπίτι» 00.30 «Σε Πρώτο Πλάνο» 01.30 TAINIA: 2 «Talhotblond» 03.15 «Επιθυμίες» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.15 «Stars System» 14.15 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 15.10 «Animaniac» 16.10 «Το Σόι σου» (E) 17.05 Ειδήσεις στη νοηματική 17.10 TAINIA: 2 «Όταν οι Ρόδες Χορεύουν» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Quizdom the Show 21.00 TAINIA: 3 «Rocky II» 23.30 TAINIA: 2 «Μια Φορά και Ένα... Μωρό» 01.15 «Checkpoint Alpha» 03.15 «Revenge» 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Η Barbie στη Λίμνη των Κύκνων» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Ο Βασιλιάς Τζούλιαν» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Τα Χρονικά του Ματ Χάτερ» 13.30 TAINIA: 2 «Τριαντάρες στα Πρόθυρα Νευρικής Κρίσης» 15.15 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Mom» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Μια Ελληνίδα στο Χαρέμι» 23.30 TAINIA: 3 «Trespass» 01.15 TAINIA: 4 «Kick Ass» 03.45 TAINIA: 3 «Είμαι Σκλάβα» 05.15 «Covert Affairs»
ΒΟΥΛΗ
06.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.30 Κονσέρτο για την Ευρώπη 2005 11.00 Ώρα Παράδοσης 11.45 «Μαγικός Φανός» 12.00 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 14.00 «Τα Κύθηρα των Μοναστηριών και Όχι Μόνο» 15.00 «Από Πηλό» 16.00 Τι Λέει ο Νόμος 17.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 17.30 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 20.00 «Ζει ο Αλέξανδρος;» 21.00 «Χάιντν, Ένα Πορτρέτο» 22.00 Μια Νύχτα στη Βενετία 00.20 Ο Τζούλιαν Ράχλιν και οι Φίλοι του - Μουσική πλάι στη Θάλασσα 00.50 «Θεατροσκόπιο» (E) 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 11.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.00 «Ready Business: Τα Νέα των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων» 13.30 Goal Χωρίς Σύνορα 14.20 «Traction» 15.00 «Masterclass» 16.00 TAINIA: 1 «Βίβα Ρένα» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» 21.00 Ειδήσεις 21.40 Kick Off 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Kick Off 00.15 TAINIA: 3 «Μαφιόζος Εκτελεστής» 02.15 «Dexter» 03.15 «A Gifted Man» 04.30 Hot Seat (Ε) 05.15 «Masterclass» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Paw Patrol» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Bubble Guppies» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Γουέντελ & Βίνι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Μαξ και Σρεντ» 20.30 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.55 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.00 «Σε 60 Δευτερόλεπτα» 10.00 «Ο Θεός Μαζί της» 11.50 «Θέλεις ή Δεν Θέλεις;» 13.20 «Το Βιβλίο της Ζωής» 15.00 «Cedar Cove» 15.50 «NCIS» 16.40 «The Art of More» 17.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 18.30 «Αεροπλάνα 2: Ιπταμένοι Πυροσβέστες» 19.55 «Εξωτικό Ξενοδοχείο Μάριγκολντ II» 22.00 «Still Alice: Κάθε Στιγμή Μετράει» 00.00 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ - Οι Αφίξεις των Καλεσμένων (Ζ)» 02.00 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ - Λίγο πριν τα Όσκαρ (Ζ)» 03.30 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ (Ζ)»
OTE CINEMA 1
07.20 «Ο Μαφιόζος της Διπλανής Πόρτας» 09.30 «Barbecue» 11.15 «Παιχνίδι Χωρίς Κανόνες» 13.15 «Παίζοντας με τη Φωτιά» 14.45 «Πέθανε Μια Άλλη Μέρα» 17.00 «Χαμηλές Πτήσεις» 18.40 «Σε Ξένα Παπούτσια» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Η Θεωρία των Πάντων (Theory of Everything)» 23.20 «Stoker» 01.10 «Σαλβαδόρ» 03.15 «Σχέση 5 με 7» 05.00 «Ο Μισισιπής Καίγεται»
OTE CINEMA 2
07.15 «Οι Γυναίκες του Τελευταίου Ορόφου» 09.10 «Horizon» 10.50 «The Last Waltz» 12.50 «Ένα Παράξενο Ζευγάρι» 14.40 «Childhood's End» 16.10 «Η Ερωμένη του Γάλλου Λοχαγού» 18.20 «Φλάσντανς» 20.00 «The Hollow Crown» 21.00 «Beowulf: Return to the Shieldlands» 22.00 «Υπόθεση Τόμας Κράουν» 00.00 «Orange Is the New Black» 01.10 «Το Ερωτικό Αντικείμενο του Εγκλήματος» 03.00 «Σταυροί στο Μέτωπο» 04.30 «Ο Τελευταίος Πειρασμός»
OTE CINEMA 3
06.30 «Ο Αχόρταγος» 08.25 «Ο Ατσίδας» 10.05 «Ένα Αγόρι Αλλιώτικο απ' τα Άλλα» 11.45 «Ο Άντρας της Γυναίκας μου» 13.15 «Ως την Τελευταία Στιγμή» 14.50 «Ο Χαζομπαμπάς» 16.50 «Το Πιθάρι» 18.30 «Διωγμός» 20.15 «Χαρούμενο Ξεκίνημα» 22.00 «Μια Κυρία στα Μπουζούκια» 23.45 «Ψυχή και Σάρκα (Εσύ και Εγώ)» 01.30 «Ένας Ήρωας στη Ρώμη» 03.15 «Φουκαράδες και Λεφτάδες» 05.00 «Ο Γιος μου, o Στέφανος»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Ντόλτσε Βίτα» 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Λατρεμένοι μου Γείτονες» (E) 16.40 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Μάλιστα, Σεφ!» 22.50 TAINIA: 3 «Η Ομίχλη» 01.10 TAINIA: 3 «Υπέρτατη Πρόκληση» 03.15 «Bewitched - Η Μάγισσα» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 1 «Ανθισμένη Αμυγδαλιά» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Dangerous Cities» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ποιος Είναι ο Κύριος Αλεξίου» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 07.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας 08.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 08.30 Τρένο Δεινοσαύρων 09.00 «Life Force» 10.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» 11.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 12.00 «Ποιος Είναι ο Κύριος Αλεξίου» (E) 13.00 «Rewind» (E) 15.00 «Έμιλι» 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 18.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» (E) 19.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» (E) 20.00 «The Paradise» 21.00 «Κάστρα και Μουσεία της Γαλλίας» 21.40 «Boss» (E) 22.30 TAINIA: 4 «88 Λεπτά» 00.30 «Life Force» (E) 01.30 «Rewind» (E) 03.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» (E) 04.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 05.00 «Ποιος Είναι ο Κύριος Αλεξίου» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Άγρια Δυτική Ινδία» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Πώς Φτιάχνεται;» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Πολίτης του Κόσμου» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 «Pressing» 23.00 TAINIA: 3 «Σκοτεινό Αστέρι» 00.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ράδιο Αρβύλα» 00.30 «ΟΛΑ Πρώτη Φορά» 02.15 «VICE on HBO» 03.15 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 3 «Με το Κεφάλι Ψηλά» 00.20 TAINIA: 3 «Rocky II» 03.00 «Revenge» 04.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Max Steel» 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Thundercats» 07.35 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Δικηγόρος Σκοτεινών Υποθέσεων» 23.30 «Στον Ενικό» 02.15 TAINIA: 3 «Paradise» 04.00 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 10.00 «Μαγικός Φανός» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.00 «Κώστας Βάρναλης» 13.15 «Ο Χρυσός της Μάνης» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.20 «Συνάντηση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Ο Ήρεμος Δον» 00.00 «Θεατροσκόπιο» (E) 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Πράκτορες 005 Εναντίον Χρυσοπόδαρου» 16.45 «Masterclass» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «NCIS: New Orleans» 23.15 «The Messengers» 00.15 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.00 «NCIS: New Orleans» (E) 03.00 «The Messengers» (E) 03.45 «Grey's Anatomy» (E) 04.30 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Kenan and Kel» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.00 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ» 11.30 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ - Οι Αφίξεις των Καλεσμένων» 13.30 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ» 17.00 «In My Dreams» 18.45 «Επιτέλους Φτάσαμε Σπίτι» 20.30 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ - Λίγο πριν τα Όσκαρ» 21.00 «Η 88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ» 00.05 «Black Sails» 01.15 «Vinyl» 02.15 «The Signal» 03.55 «Σκοτεινός Υπόκοσμος» 05.45 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
07.40 «Σταρ Τρεκ: Νέμεσις» 10.10 «Απόδραση από τον Πλανήτη Γη» 12.00 «Τσίτι-Τσίτι, Μπανγκ-Μπανγκ» 14.30 «Ο Κήπος του Γιάλομ: Η Φιλοσοφία μιας Ζωής» 16.00 «Ο Ήρωας του Βυθού 2: Η Παλίρροια» 17.30 «Απολεσθέντα Αντικείμενα» 19.15 «Χωρίς Συμβιβασμό» 21.00 «Η Μεγάλη Ληστεία» 22.45 «Lucy» 00.20 «Ο Μπάτλερ» 02.40 «Σε Επικίνδυνη Τροχιά» 04.40 «Δεσμοί Ζωής (Spare Parts)»
OTE CINEMA 2
07.15 «Σε Επιφυλακή» 08.40 «Η Ανταρσία του Μπάουντι» 11.00 «Οι Δυνατές Πάπιες» 12.50 «Return to Zero» 14.40 «Ο Νευρικός Εραστής» 16.20 «Η Ιστορία ενός Εγκλήματος» 18.15 «Έτοιμη για Όλα» 20.00 «Η Εξαφάνιση της Έλενορ Ρίγκμπι: Εκείνη» 22.00 «Ένα Τρελό... Τρελό Νοσοκομείο» 23.50 «Ενάντια στη Βία» 01.20 «Ράδιο... κύματα (The Boat That Rocked)» 03.35 «Το Μωρό της Ρόζμαρι» 05.50 «Κάτι πιο Ποπ»
OTE CINEMA 3
06.45 «Η Δασκάλα με τα Ξανθά Μαλλιά» 08.30 «Η Εφοπλιστίνα» 10.15 «Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο» 11.50 «Αυτό το Κάτι Άλλο» 13.50 «Αντάρτες των Πόλεων» 15.30 «Ο Τσαχπίνης» 17.10 «Ο Μεθύστακας» 19.00 «Το Αγόρι π' Αγαπώ» 20.30 «Ποια Είναι η Μαργαρίτα» 22.00 «Η Αξέχαστη Πόλη» 00.10 «Οκέυ Φίλε» 01.50 «Μια Ιταλίδα απ' την Κυψέλη» 03.50 «Απ' τα Αλώνια στα Σαλόνια» 05.20 «Ο Βασιλιάς της Γκάφας»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Ντόλτσε Βίτα» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Λατρεμένοι μου Γείτονες» (E) 16.40 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Το Νησί» (E) 23.10 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 00.05 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.30 «Combat Hospital» 03.10 «Franklin & Bash» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 1 «Το Έξυπνο Πουλί» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Dangerous Cities» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 07.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας 08.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 08.30 Τρένο Δεινοσαύρων (Ε) 09.00 «Life Force» 10.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» 11.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 12.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E) 13.30 «Rewind» (E) 15.00 «Έμιλι» 16.00 «The Paradise» (E) 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 18.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» (E) 19.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» (E) 20.00 «The Paradise» 21.00 «Κάστρα και Μουσεία της Γαλλίας» (E) 21.40 «Boss» (E) 22.30 TAINIA: 1 «Ζητείται Ψεύτης» 00.00 «Η Εποχή των Εικόνων» (E) 01.00 «Life Force» (E) 02.00 «Rewind» (E) 03.30 «Κάστρα και Μουσεία της Γαλλίας» (E) 04.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 05.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Pressing» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Άγρια Δυτική Ινδία» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Πώς Φτιάχνεται; (Ζ)» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ζωγραφίζοντας στον Κόσμο» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 Βραδιά Όπερας 00.30 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.00 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.10 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 00.15 «ΟΛΑ Πρώτη Φορά» 02.15 «VICE on HBO» 03.15 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα (Ε) 23.45 «360o» 00.45 TAINIA: 3 «Ο Χορός των Κατασκόπων» 02.45 «Revenge» 03.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.15 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Thundercats» 07.35 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «Lockout» 00.00 «The Following» 01.00 «The Closer» 02.00 TAINIA: 5 «Ματωμένο Σπίτι» 03.45 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E) 05.30 «Suburgatory»
ΒΟΥΛΗ
06.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 10.00 «Μαγικός Φανός» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.00 «Perah Istar, Το Γνωστό-Άγνωστο Περιστέρι» 13.00 «Τριαντάφυλλο, ο Βασιλιάς των Λουλουδιών» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Συνάντηση» 17.30 «Το Μικρό Τρένο του Πηλίου» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Σιρανό ντε Μπερζεράκ» 00.00 «Θεατροσκόπιο» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Masterclass» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «NCIS: New Orleans» 23.15 «Ιστορίες» 00.45 TAINIA: 3 «Το Τέλειο Χτύπημα» 03.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.10 «Οι Αναλώσιμοι 3» 08.15 «Des Lendemains qui Chantent» 09.50 «Με Αγάπη, Ρόζι» 11.35 «Films and Stars» 12.10 «7ος Όροφος» 13.40 «Από Έρωτα» 15.25 «Trigger Point» 17.00 «Ο Μικρός Νικόλας Πάει Διακοπές» 18.45 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 19.20 «88η Τελετή Απονομής των Βραβείων Όσκαρ: Οι Νικητές» 21.00 «Cedar Cove» 22.00 «Η Αιχμάλωτη» 00.00 «Black Sails» 01.00 «Vinyl» 02.00 «Α-Διαπραγμάτευτος» 03.35 «Θα Σε Κάνω Άντρα» 05.15 «Γεύση από Αγάπη»
OTE CINEMA 1
07.10 «Μπλε Ουρανός» 08.50 «Struck by Lightning» 10.20 «Ρίο 2» 12.10 «Πάντα Ονειρευόμουν να Γίνω Γκάνγκστερ» 14.10 «Σφαίρες Πάνω Από το Μπρόντγουεϊ» 15.50 «Οι Τελευταίες Μέρες του Ντύλαν Τόμας» 17.30 «Όλοι Λένε σ' Αγαπώ» 19.20 «Ανθρώπινος Στόχος» 21.00 «Μεγάλες Προσδοκίες» 23.00 «Η Εισβολή των Ρομπότ» 00.40 «Η Προφητεία» 02.30 «Ο Σημαδεμένος» 05.15 «Μέχρι Τέλους»
OTE CINEMA 2
08.00 «Ουδέν Νεότερον από το Δυτικό Μέτωπο» 10.30 «Βροχή, Χαλάζι κι Έρωτας» 12.15 «I Am Ali» 14.10 «Οι 12 Ένορκοι» 15.50 «Μια Νύχτα με τη Μέριλιν» 17.50 «Left Handed Woman» 20.00 «Κανείς δεν Είναι... Τέλεια» 22.00 «Το Κρυφτό» 23.45 «Ταξίδι στο Φόβο» 01.20 «Έγκλημα στο Γκόρκι Παρκ» 03.30 «Dominion»
OTE CINEMA 3
06.50 «Τι 30, Τι 40, Τι 50» 08.40 «Βίβα Ρένα» 10.20 «Το Θύμα» 12.10 «Ολοκαύτωμα» 13.45 «Κρυστάλλω» 15.30 «Τρεις Τρελοί Ντετέκτιβς» 17.00 «Η Κόρη του Ήλιου» 18.40 «Λαλάκης ο Εισαγόμενος» 20.15 «Όχι Κύριε Τζόνσον» 22.00 «Για Ποιον Χτυπάει η Κουδούνα» 23.40 «Η Ταξιτζού» 01.20 «Δουλικό Αμέσου Δράσεως» 03.00 «Κορίτσια στον Ήλιο» 04.30 «Ο Μόδιστρος»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Ντόλτσε Βίτα» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Λατρεμένοι μου Γείτονες» (E) 16.40 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 TAINIA: 3 «Αρσενικός Ζιγκολό: Ωραίος κι Ευρωπαίος!» 23.40 TAINIA: 2 «Τρελός από Ζήλια» 01.40 «Unforgettable» 02.30 «Pan Am» 03.30 «Bewitched - Η Μάγισσα» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 1 «Πώς Καταντήσαμε, Σωτήρη!» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤSports» 23.30 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Dangerous Cities» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 07.30 Η Παρέα του Δάσους (Ε) 08.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 08.30 Παιχνιδούπολη (Ε) 09.00 «Life Force» 10.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» 11.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 12.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E) 13.30 «Rewind» (E) 15.00 «Έμιλι» 16.00 «The Paradise» (E) 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 18.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» (E) 19.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» (E) 20.00 «The Paradise» 21.00 «Καμπαρέ Λίντο» (E) 21.40 «What Remains» (E) 22.30 TAINIA: 4 «Αύγουστος» 00.45 «Η Ζωή Είναι Αλλού» (E) 01.45 «Life Force» (E) 02.45 «Rewind» (E) 04.15 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 05.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Άγρια Δυτική Ινδία» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Πώς Φτιάχνεται;» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ακριβό μου... Φτηνό Αέριο» 21.00 «Balkan Express» 22.00 «Πατέρες και Γιοι» 23.00 «Αντιδραστήριο» 00.00 «Έτσι Βλέπω τον Κόσμο» (E) 00.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Τhe 2night Show» 01.30 «VICE on HBO» 02.30 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.00 «World Party» 23.10 «Βράδυ με τον Πέτρο Κωστόπουλο» 00.40 TAINIA: 4 «Ο Μαφιόζος της Διπλανής Πόρτας Ξαναχτυπά» 02.40 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.10 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.10 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Thundercats» 07.35 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 2 «Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer» 23.45 «The Following» 00.45 «The Closer» 01.45 TAINIA: 2 «Φρεντ 2: Οι Στοιχειωμένες Νύχτες του Φρεντ» 03.30 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E) 05.30 «Suburgatory»
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Αστικό Τοπίο» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Ανδρέας Εμπειρίκος» 17.00 «Πυρκαγιές στην Πελοπόννησο το 2007» 17.30 «Μαρτυρίες» 18.30 «Οι Μεγάλες Μάχες» 20.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 21.00 «Ευφυΐα και Γεωμετρία» 22.00 TAINIA: 3 «Παραφροσύνη» 23.15 «Ο Γουόρχολ, ο Μπασκιά κι Εγώ» 23.45 «Θεατροσκόπιο» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Masterclass» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «NCIS: New Orleans» 23.15 «The Messengers» 00.15 «CSI New York» 01.15 «Blue Bloods» 02.15 «NCIS: New Orleans» (E) 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «America's Funniest Home Videos» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.00 «Οι Πιγκουΐνοι της Μαδαγασκάρης» 08.35 «Τα Δύο Πρόσωπα του Ιανουαρίου» 10.15 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 10.45 «Interstellar» 13.35 «Ένα Φιλί για το Τέλος» 15.05 «Χωρίς Μέτρο» 16.55 «Avant l'Hiver» 18.45 «Action Zone» 19.20 «Babysitter's Black Book» 21.00 «Gotham» 22.00 «Η Δεύτερη Αλήθεια» 23.50 «Cedar Cove» 00.50 «Νυχτερινή Καταδίωξη» 02.45 «Ο Νόμος της Σιωπής» 04.35 «Αγγελική Εκδίκηση»
OTE CINEMA 1
07.15 «Επίθεση ή Θάνατος» 09.30 «Η Κατάρα του Πράσινου Σκορπιού» 11.15 «The Noir Project» 11.50 «High Fidelity» 13.50 «Τούρμπο» 15.30 «Ακαταμάχητη Αφροδίτη» 17.10 «Η Ιστορία του Ντεσπερό» 18.50 «Τα Πουλιά» 21.00 «Trance» 22.50 «Chef» 00.50 «Paulo Coelho's Best Story» 02.45 «Blackhat» 05.00 «Το Αγόρι της Διπλανής Πόρτας»
OTE CINEMA 2
06.30 «Two Weeks» 08.40 «Σχέσεις Στοργής» 10.50 «Οι Κόκκινοι» 14.20 «Βυθίσατε το Βίσμαρκ» 16.00 «Η Δούκισσα και ο Καουμπόι» 17.50 «We Are the Best!» 19.40 «Ατελείωτη Αγάπη» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Φόξι Μπράουν, η Μαύρη Τίγρης» 23.40 «Καζίνο» 02.40 «Αλλάζουμε;» 04.40 «Dominion»
OTE CINEMA 3
06.15 «Ο Τυχεράκιας» 07.50 «Οι Δοσατζήδες» 09.30 «Οι Εραστές του Ονείρου» 11.15 «Όλοι οι Άνδρες είναι Ίδιοι» 12.50 «Οι Γενναίοι του Βορρά» 15.30 «Η Κόμησσα της Φάμπρικας» 17.10 «Με Ιδρώτα και Δάκρυα» 18.45 «Ο Άνθρωπος Ρολόι» 20.30 «Ο Θύμιος τα 'κανε Θάλασσα» 22.00 «5.000 Ψέματα» 23.50 «Ερόικα» 02.00 «Ο Τσαχπίνης» 03.45 «Ο Επαναστάτης Ποπολάρος» 05.30 «Γλυκιά Πατρίδα»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Ντόλτσε Βίτα» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Λατρεμένοι μου Γείτονες» (E) 16.40 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Το Νησί» (E) 23.10 Celebrity Game Night 00.10 «4» (E) 01.30 «Unforgettable» 02.30 «Mad Love» 03.00 «Bewitched - Η Μάγισσα» 03.30 «Fantasy Island» 04.30 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.15 TAINIA: 2 «Μαύρη Γη» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «Ειδικές Αποστολές» 23.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Dangerous Cities» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 07.30 Η Παρέα του Δάσους (Ε) 08.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 08.30 Παιχνιδούπολη (Ε) 09.00 «Life Force» 10.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» 11.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 12.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E) 13.30 «Rewind» (E) 15.00 «Έμιλι» 16.00 «The Paradise» (E) 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 17.45 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» (E) 19.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» (E) 20.00 «The Paradise» 21.00 Pre Game (Ζ) 21.45 Μπάσκετ: Μάλαγα - Παναθηναϊκός Α.Ο (Ζ) 23.45 Euroleague Show (Ζ) 01.30 «Life Force» (E) 02.30 «Rewind» (E) 04.15 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 05.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Πατέρες και Γιοι» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Άγρια Δυτική Ινδία» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Πώς Φτιάχνεται;» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Μάμπο» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 TAINIA: 2 «Σαίξπηρ vs Θερβάντες» 23.45 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E) 00.40 «Πώς Φτιάχνεται;» (E) 01.10 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Τhe 2night Show» 01.30 «VICE on HBO» 02.30 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «Πάμε Πακέτο» 23.50 «60' Ελλάδα» 01.15 TAINIA: 3 «Με το Κεφάλι Ψηλά» 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 «Lol» 04.15 «Patras Aller Retour» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Thundercats» 07.35 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Τρελή Οικογένεια» 21.45 TAINIA: 3 «Wanted» 00.15 «The Following» 01.15 «The Closer» 02.15 TAINIA: 4 «Ο Αταίριαστος» 04.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Κυκλαδικός Πολιτισμός» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Ο Γεωπόνος και Ζωγράφος Μανόλης Βάθης» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» 17.00 «Πυρκαγιές στην Πελοπόννησο το 2007» 17.40 «Μαρτυρίες» 18.30 «Οι Μεγάλες Μάχες» 20.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 21.00 «Ζίγκμουντ Φρόιντ» 22.00 Μια Μουσική Διαδρομή 23.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 00.00 «Θεατροσκόπιο» (E) 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Masterclass» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «NCIS: New Orleans» 23.15 «The Messengers» 00.15 «Οτινάναι» 01.15 «Blue Bloods» 02.15 «NCIS: New Orleans» (E) 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «America's Funniest Home Videos» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.05 «Το Τρίτο Πρόσωπο» 08.20 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.10 «Τα Δικά μας Παιδιά» 10.45 «Kamikaze» 12.25 «Action Zone» 13.00 «Η Χώρα του Αύριο» 15.15 «Το Διαζύγιο: Η Δίκη της Βίβιαν Αμσαλέμ» 17.15 «Dolphin Tale 2» 19.10 «Το Τραγούδι του Φοίνικα» 21.00 «NCIS» 22.00 «Stalked by My Neighbor» 23.40 «Gotham» 00.40 «Dope» 02.30 «Πουθενά Χωρίς την Κόρη μου» 04.30 «Οι Πύλες του Ήλιου»
OTE CINEMA 1
06.30 «Ο Εγγλέζος που Ανέβηκε ένα Λόφο αλλά Κατέβηκε ένα Βουνό» 08.10 «Beauty Shop» 10.00 «Οι Φάλαινες του Αυγούστου» 11.45 «The 7.39» 13.30 «Ταξίδι στη Χώρα των Θαυμάτων» 15.40 «Ο Τόπος του Έρωτα» 17.30 «Λίγο πριν τα 30» 19.15 «Ξενοδοχείο Grand Budapest» 21.00 «Μάχη για έναν Καλύτερο Κόσμο» 23.10 «Φθηνές Ανατριχίλες» 00.45 «Όμορφη Νιότη» 02.30 «House of Versace» 04.00 «Παζολίνι» 05.30 «Ouija, Πίνακας Πνευμάτων»
OTE CINEMA 2
06.10 «Dominion» 07.00 «Ο Άνθρωπος απ' το Χιονισμένο Ποτάμι» 09.00 «Το Θαύμα της Άννυ Σάλιβαν» 10.45 «Η Πτώση των Αετών» 13.20 «Το Κύκλωμα» 15.30 «Η Γέφυρα του Ρεμάγκεν» 17.30 «Σαγιονάρα» 20.00 «Το Πέρασμα» 22.00 «Road Trip» 23.40 «Η Γυναίκα του Γκάγκστερ» 01.25 «Οδηγός Επιτυχίας» 03.15 «Dominion» 05.30 «Ο Τελευταίος Πειρασμός»
OTE CINEMA 3
08.00 «Η Αλίκη Δικτάτωρ» 10.00 «Οι Κληρονόμοι» 11.30 «Οι Γενναίοι Πεθαίνουν Δύο Φορές» 13.15 «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου» 15.00 «Ο Μπαμπάς το Παίζει Εραστής» 16.45 «Η Μεγάλη Θυσία» 18.45 «Εγώ και το Πουλί μου (Νοκ Άουτ στον Έρωτα)» 20.25 «Η Μουσίτσα» 22.00 «Οι Θαλασσιές οι Χάντρες» 23.45 «Ένα Βότσαλο στη Λίμνη» 01.30 «Μήτρος και Μητρούσης στην Αθήνα» 03.00 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος» 04.45 «Η Νοσταλγός»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Ντόλτσε Βίτα» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Λατρεμένοι μου Γείτονες» (E) 16.40 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 TAINIA: 1 «Ο Σκληρός Άνδρας» 23.50 «4» (E) 01.15 «Unforgettable» 02.10 «Bewitched - Η Μάγισσα» 02.40 «Mad Love» 03.10 «Franklin & Bash» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 1 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 20.40 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Η Σιδηρά Κυρία» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Dangerous Cities» 01.30 TAINIA: 3 «Πώς Τελείωσε Αυτό το Καλοκαίρι» 03.40 «Dangerous Cities» (E) 04.40 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Βραδινές Καμπάνες» (E) 06.30 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 07.30 Η Παρέα του Δάσους (Ε) 08.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 08.30 Παιχνιδούπολη (Ε) 09.00 «Life Force» 10.00 «Νέοι Σεφ, Νέοι Κανόνες» 11.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 12.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E) 13.30 «Rewind» (E) 15.00 «Έμιλι» 16.00 «The Paradise» (E) 17.00 «Το Σκοτεινό Τρυγόνι» (E) 17.30 Βόλεϊ: Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών 2015 - 2016 (Ζ) 20.00 «The Paradise» 21.00 Βόλεϊ: Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών 2015 - 2016 (Ζ) 23.00 Euroleague Show (Ζ) 01.30 «Life Force» (E) 02.30 «Rewind» (E) 04.00 «Μια Μέσα, Μια Έξω» (E) 05.00 «Έξι Ψέματα και μία Αλήθεια» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Άγρια Δυτική Ινδία» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Πώς Φτιάχνεται;» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Dan Georgakas: Ο Επαναστάτης της Διασποράς» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 Κοντραπούντο 23.00 «The Newsroom» 00.00 «7 Ιστορίες του Παλιού Σινεμά» 01.10 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 03.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Ελλάς το Μεγαλείο σου» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 «Θεατρικό» 02.15 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα 23.00 «Φως στο Τούνελ» 02.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Lol» 04.00 «Patras Aller Retour» (E) 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Thundercats» 07.35 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Τρελή Οικογένεια» 21.45 TAINIA: 3 «Ο Λυκάνθρωπος» 00.00 TAINIA: 4 «Resident Evil: Τρισδιάστατη Απόδραση» 01.45 TAINIA: 1 «Μια Ελληνίδα στο Χαρέμι» 04.00 «Covert Affairs» 05.00 Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Σαν Παραμύθι» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Μπύρα και Πολιτισμός» 17.00 «Πυρκαγιές στην Πελοπόννησο το 2007 - Δυο Χρόνια Μετά» 17.40 «Μαρτυρίες» 18.30 «Οι Μεγάλες Μάχες» 20.00 «Συνάντηση» 21.30 «Η Γιόγκα στον 20ό Αιώνα» 23.15 TAINIA: 2 «Οι Τρομοκράτες» 00.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 01.00 Οι Παλιοί μας Φίλοι 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Masterclass» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «NCIS: New Orleans» 23.15 TAINIA: 2 «Ξένη Ταινία» 01.30 «Blue Bloods» 02.30 «NCIS: New Orleans» (E) 03.15 «Grey's Anatomy» 04.00 «America's Funniest Home Videos» 04.30 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.30 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Γουέντελ & Βίνι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Fanboy and Chum Chum» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.00 «Τζούλι και Τζούλια» 08.05 «Jodorowsky's Dune» 09.35 «Ήρωες και Στρατιώτες: Το Κενό» 11.10 «Κινηματογραφικά Νέα» 11.55 «Εξωτικό Ξενοδοχείο Μάριγκολντ II» 14.00 «Τα Μυστικά του Δάσους» 16.10 «Θέλεις ή Δεν Θέλεις;» 17.45 «Hollywood Buzz» 18.20 «Ο Κος Τέρνερ» 21.00 «Blindspot» 22.00 «Ας Γίνουμε Μπάτσοι» 23.50 «NCIS» 00.40 «Πόλεμος Συμμοριών» 02.20 «Επικίνδυνο Πέρασμα» 04.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 05.10 «Το Άλλοθι»
OTE CINEMA 1
07.00 «Ο Κλέφτης της Βαγδάτης» 09.00 «Το Κελεπούρι» 10.30 «Ξαναγύρισε κοντά μου» 12.40 «Η Θεωρία των Πάντων (Theory of Everything)» 14.45 «Turks and Caicos» 16.30 «Απόλλων 13» 19.00 «Οι Ρυθμιστές» 21.00 «X-Men: Η Τελική Αναμέτρηση» 23.00 «Σαλβαδόρ» 01.10 «Ντουέτο εν Δράσει» 03.10 «Μάρτυρας Εγκλήματος» 05.00 «Οι Μάγισσες του Σάλεμ»
OTE CINEMA 2
08.30 «Η Ερωμένη του Γάλλου Λοχαγού» 10.50 «Υπόθεση Τόμας Κράουν» 12.45 «The Last Waltz» 14.45 «Η Ωραιότερη Ιστορία του Κόσμου» 18.00 «Δέκα Δολοφόνοι για τον Ντετέκτιβ Μάρλοου» 19.45 «Πικρά Φεγγάρια» 22.00 «Παιδί του Θεού» 00.00 «House of Cards» 01.00 «The Last Kingdom» 02.00 «Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι» 04.00 «Dominion»
OTE CINEMA 3
06.15 «Κρίμα το Μπόι σου» 07.45 «Για Ποιον Χτυπάει η Κουδούνα» 09.15 «Καπετάν Φάντης Μπαστούνι» 10.50 «Ο Στρατής Παραστράτησε» 12.35 «Ο Άνεμος του Μίσους» 14.05 «Μας Κλέψανε την Γκόλφω» 15.30 «Τα 201 Καναρίνια» 17.00 «Μια Γυναίκα Κατηγορείται» 18.40 «Ο Τελευταίος Άνδρας» 20.30 «Η Νύφη το 'Σκασε» 22.00 «Πάνω, Κάτω και Πλαγίως» 23.50 «Εγωισμός» 01.30 «Δύο Έξυπνα Κορόιδα» 03.10 «Ο Ιπποκράτης και η Δημοκρατία» 05.00 «Ο Κυρ-Γιώργης Εκπαιδεύεται»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από