ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «Περί Ανέμων και Υδάτων» (E) 11.10 «Η Οικογένεια Βλάπτει» (E) 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Σπίτι της Συμφοράς» 16.50 «My Life» με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 17.50 «Ένας Μήνας και Κάτι» (E) 18.40 «Δύο Ξένοι» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 23.50 «L.A.P.D.» (E) 00.50 TAINIA: 3 «Η Αδελφότητα του Σκότους» 02.50 «The Killing» 04.00 «Ίχνη» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.45 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Europe» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Άνθρωποι και Άλογα» (E) 19.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Βαλς με τον Μπασίρ» 23.30 «Οι Κοκότες του Παρισιού» 00.00 Ειδήσεις 00.30 TAINIA: 3 «Αιχμάλωτοι Πολέμου» 02.10 «Europe» (E) 04.10 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 05.10 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.30 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» (E) 10.00 «Ο Κώδικας του Αμαζονίου» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 12.00 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 13.00 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 13.45 TAINIA: 2 «Η Μάχη της Κρήτης» 15.30 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Ζ) 19.00 Μπάσκετ: Προμηθέας Πατρών - Φάρος Κερατσινίου (Ζ) 21.00 «Ακυβέρνητες Πολιτείες» (E) 23.00 «Στα Άκρα» (E) 00.30 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 01.30 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 02.30 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 03.00 «Ο Κώδικας του Αμαζονίου» (E) 04.00 «Στα Άκρα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 09.00 «Μικροί Ολυμπιονίκες» (E) 09.30 «Ζώα σε Κίνδυνο» (E) 10.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 11.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 12.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 14.00 «Υγεία» (E) 15.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 16.00 «Οι Δρόμοι του Κρασιού της Μακεδονίας» (E) 17.00 «Οξυγόνο» (E) 18.00 «ALLERT3» (E) 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» (E) 20.00 «Ελλήνων Δρώμενα» (E) 21.00 «Ονείρου Ελλάς» 22.00 «Broadchurch» (E) 23.00 TAINIA: 3 «Υπηρέτησα το Βασιλιά της Αγγλίας (Obsluhoval Jsem Anglickeho Krale)» 01.30 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 02.30 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 03.30 «Οξυγόνο» (E) 04.30 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 05.30 «Οι Δρόμοι του Κρασιού της Μακεδονίας» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Της Ελλάδος τα Παιδιά» (E) 08.15 «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο» (E) 09.15 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Εγκλήματα» (E) 15.30 «Τρώμε Μαζί» 15.45 «JOY» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «G Tech Trends» 18.00 TAINIA: 1 «Ο Στρίγγλος που Έγινε Αρνάκι» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Νύχτα Γάμου» 23.15 «VICE» 00.15 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 02.15 «Κάρμα» (E) 03.15 «Επιθυμίες» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 TAINIA: 2 «Σκυλίσια... Μέρα!» 15.30 «Το Σόι σου» (E) 16.15 TAINIA: 2 «Υπολοχαγός Νατάσσα» 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Μη με Σκας» (E) 21.00 TAINIA: 2 «Έχετε Κάνει Κράτηση;» 23.10 TAINIA: 3 «High Fidelity» 01.30 «10η Εντολή» (E) 02.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 03.30 TV Mall 04.30 «Lol» 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Powerpuff Girls Z» 06.40 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Μάγια η Μέλισσα» 08.00 «Tree Fu Tom» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.00 «Baby Looney Tunes» 10.30 TAINIA: 1 «Barbie Fairytopia» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Τομ και Τζέρι» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.30 TAINIA: 2 «Austin Powers: Ο Κατάσκοπος που με Κουτούπωσε» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Hart of Dixie» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Οι Περιπέτειες του Σάμμυ: Το Μυστικό Πέρασμα» 22.45 TAINIA: 3 «Ο Χάρι Πότερ και το Τάγμα του Φοίνικα» 01.30 TAINIA: 2 «Η Μελωδία της Καρδιάς» 03.45 TAINIA: 4 «Η Εκδίκηση του Τζέικομπ»
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.40 «Αρχιτεκτονική και Ιδεολογία» 11.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 11.40 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 12.00 «Έστιν Ουν» 13.00 «Σαν Παραμύθι» 13.45 «Ο Βυζαντινός Καβάφης» 14.30 «Ερμούπολις, 19oς Αιώνας» 15.00 TAINIA: 1 «Ο Πεθερός της Νύφης» 16.30 «Στην Κορφή» 17.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» (E) 18.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 19.15 «Οι Πρώτοι Ευρωπαίοι» 21.00 «Οι Φίλοι Μου» 22.00 TAINIA: 2 «Σκιές των Ξεχασμένων Προγόνων» 23.30 TAINIA: 2 «Κυνηγώντας το Δολοφόνο μου» 01.00 Ο Τζο Τσαβινούλ και οι 'Weather Update' 02.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 11.30 «Eco News» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 13.50 Icarus - Sailing Action 14.00 «Μαστορέματα» 15.00 TAINIA: 1 «Πάρε Κόσμε» 17.00 «Happy Traveller» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Γλυκές Αλχημείες» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.10 «Γη: Σενάρια Καταστροφής» 23.15 TAINIA: 3 «Το Τέλειο Χτύπημα» 02.00 «Deadly Women» 02.45 Icarus - Sailing Action (Ε) 03.00 «Blue Bloods» (E) 03.45 «The Good Wife» 04.30 «Γη: Σενάρια Καταστροφής» (E) 05.15 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Transformers Rescue Bots» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Super 4» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Winx» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.10 «Αμελί (Le Fabuleux Destin D' Ameli Poulain)» 08.10 «Billy Crystal 700 Sundays» 10.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 11.05 «Ο Πλανήτης των Πιθήκων: η Αυγή» 13.15 «Γεύση από Αγάπη» 15.00 «Show Me a Hero» 16.05 «Gotham» 16.55 «Santa Paws 2: The Santa Pups» 18.30 «Κουβανέζικος Έρωτας» 20.15 «Η Άλλη Μποβαρί» 22.00 «Ζητείται Κουμπάρος» 23.45 «Blindspot» 00.45 «Χωρίς Μέτρο» 02.35 «Sex Tape: Μια τρελή βραδιά» 04.10 «Annabelle» 05.50 «Διασταυρούμενα Πυρά»
OTE CINEMA 1
06.15 «Η Αυτοβιογραφία ενός Ψεύτη» 08.10 «Hotel Normandy» 09.40 «Καυτή και... Άντρας» 11.30 «Van Helsing» 13.45 «Παπαδόπουλος και Σία» 15.40 «Απολεσθέντα Αντικείμενα» 17.20 «In America» 19.20 «3 Φορές, 20 Χρόνια» 21.00 «Billy Elliot: The Musical» 00.00 «Ο Άνθρωπος του Νοέμβρη» 01.50 «Fargo» 03.50 «Η Πεταλούδα»
OTE CINEMA 2
07.45 «Τούρμπο» 09.20 «Η Γέφυρα του Άρνεμ» 12.45 «Το Πείραμα της Φιλαδέλφειας» 14.30 «Βυθίσατε το Βίσμαρκ» 16.20 «Κατσαριδάκι Αγάπη μου» 18.15 «Η Πρόταση» 20.10 «Πολύ Μεγάλες Κακίες» 22.00 «Οι Μάγισσες του Σάλεμ» 00.15 «The Affair» 01.15 «Miss Bala: Η Βασίλισσα της Ομορφιάς» 03.10 «Χωρίς Συμβιβασμό» 04.50 «Από το Σούρουπο ως την Αυγή»
OTE CINEMA 3
06.30 «Διωγμός» 08.10 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος» 09.40 «Απ' τα Αλώνια στα Σαλόνια» 11.10 «Ο Ιπποκράτης και η Δημοκρατία» 13.00 «Μαρία Πενταγιώτισσα» 14.40 «Η Λεωφόρος του Μίσους» 16.50 «Η Κυρία του Κυρίου» 18.20 «Χωρίς Ταυτότητα» 20.00 «Η Αλίκη Δικτάτωρ» 22.00 «Ο Μπακαλόγατος (Της Κακομοίρας)» 23.30 «Χαμένα Όνειρα» 01.00 «Κρίμα το Μπόι σου» 02.30 «Ο Ηλίας του 16ου» 04.00 «Αν Όλες οι Γυναίκες του Κόσμου» 05.30 «Αγώνας Χωρίς Τέλος»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «My Life» (E) με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 11.10 «Η Οικογένεια Βλάπτει» (E) 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Spiderman 2» 17.40 «Δύο Ξένοι» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Ο Ηλίας του 16ου» 23.10 TAINIA: 3 «Συμβόλαιο Εκτέλεσης» 01.10 «Θάνατος στο Ηλιοβασίλεμα» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 07.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Τα Στέκια» (E) 17.00 «Προσωπικά» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Άνθρωποι και Άλογα» (E) 19.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 Αθλητική Κυριακή 00.30 Ειδήσεις 01.00 TAINIA: 4 «Λεονέρα» 02.50 «Προσωπικά» (E) 03.45 «Άνθρωποι και Άλογα» 04.15 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 05.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 07.00 «Δεν Είσαι Μόνος» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 Ελληνική Μουσική Παράδοση (Ε) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 12.00 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 13.00 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 14.00 Βόλεϊ: Άρης - Μαρκόπουλο (Ζ) 15.30 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Ζ) 19.30 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 20.00 «Ανάμεσα σε Δύο Αιώνες: 1890 - 1990» (E) 20.30 Συναυλία της Εθνικής Συμφωνικής Ορχήστρας της ΕΡΤ 22.30 «Ακυβέρνητες Πολιτείες» (E) 00.30 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 01.30 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 02.30 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 03.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 04.00 «Στα Άκρα» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «ALLERT3» (E) 07.30 «Μικροί Ολυμπιονίκες» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 «Ιερά Μονοπάτια» (E) 11.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 12.00 «Μνήμη μου σε Λένε Πόντο» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Λυράρηδες του Αιγαίου» (E) 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 «Διασπορά» 16.30 «Κροίσοι» (E) 17.00 «Οξυγόνο» (E) 18.00 «Πραγμάτων Ύλη Μαγική» (E) 18.30 «Οπτική Γωνία» (E) 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» (E) 20.00 «Ελλήνων Δρώμενα» 21.00 «Ονείρου Ελλάς» (E) 22.00 «Broadchurch» (E) 23.00 «Ντοκιμαντέρ» 00.00 «Cinemania» (E) 01.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 02.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 03.00 «Οξυγόνο» (E) 04.00 «Οπτική Γωνία» (E) 04.30 «Κροίσοι» (E) 05.00 «Πραγμάτων Ύλη Μαγική» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Της Ελλάδος τα Παιδιά» (E) 08.15 «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο» (E) 09.15 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Της 'Α' τα Ζυμώματα» (E) 15.00 «Εγκλήματα» (E) 15.45 «JOY» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Τρελός, Παλαβός και Βέγγος» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Παγκόσμιος Πόλεμος Ζ» 23.30 «Ταμάμ» (E) 00.30 TAINIA: 3 «Flesh and Bone» 03.15 «Επιθυμίες» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.15 «Stars System» 14.00 TAINIA: 2 «Ο Μελανόκαρδος» 16.00 TAINIA: 1 «Η Ψεύτρα» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 18.10 «Το Σόι σου» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 F1 Countdown 21.00 Formula 1 2015 - Gran Prix Μεξικό (Ζ) 22.50 TAINIA: 4 «Χάος» 01.00 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.15 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 03.15 TV Mall 04.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.20 «Powerpuff Girls Z» 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.00 «Baby Looney Tunes» 10.30 TAINIA: 1 «Barbie Fairytopia» 11.15 «Η Λαμπερή Ζωή της Barbie» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Ο Βασιλιάς Τζούλιαν» 12.30 «B-Daman Crossfire» 13.00 «Slugterra» 13.30 TAINIA: 2 «Δυο Αδέρφια: Ο Ντροπαλός και ο Γενναίος» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Ηρακλής» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Θα σε Κάνω Βασίλισσα» 23.15 TAINIA: 4 «Η Τελετή» 01.30 TAINIA: 3 «Μυστικός Πράκτορας σε Παγίδα» 03.15 TAINIA: 2 «Φρεντ 2: Οι Στοιχειωμένες Νύχτες του Φρεντ»
ΒΟΥΛΗ
10.00 Κλαούντιο Μοντεβέρντι: Ανθολογία Λειτουργικών Έργων 11.00 «Κώστας Βάρναλης» 12.15 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 14.00 «Παρασκήνιο» 15.00 TAINIA: 2 «Αβραάμ Λίνκολν» 16.30 «Ο Ζωγράφος Βασίλης Σολιδάκης» 17.00 «Μαρτυρίες» 18.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.45 «Καπετάν Κεμάλ, ο Σύντροφος» 21.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 22.00 «Συμβόλαιο Γάμου» 23.30 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών και η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας (Ε) 01.00 «Επισκεφθείτε την Ελλάδα» 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 12.00 «7 Ημέρες Ελλάδα» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.30 Goal Χωρίς Σύνορα 15.00 «Γεύσεις στη Φύση» 16.00 TAINIA: 1 «Βίβα Ρένα» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» 21.00 Ειδήσεις 21.40 Kick Off 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Kick Off 00.15 «Dark Minds» 01.30 TAINIA: 3 «Το Τέλειο Χτύπημα» 03.45 «Blue Bloods» (E) 04.30 «The Good Wife» 05.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» (E)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Paw Patrol» 08.55 «Transformers Rescue Bots» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Super 4» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Winx» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.35 «Μαίρη: Η Βασίλισσα του Βορρά» 09.35 «Captain America 2: Ο Στρατιώτης του Χειμώνα» 11.50 «Με Αγάπη, Ρόζι» 13.35 «Η Κακή Μέρα από το Πρωί Φαίνεται» 15.00 «The Leftovers» 16.00 «NCIS» 16.55 «1992» 17.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 18.10 «Το Διαζύγιο: Η Δίκη της Βίβιαν Αμσαλέμ» 20.15 «Ήρωες και Στρατιώτες: Το Κενό» 22.00 «Το Παιχνίδι της Μίμησης» 00.00 «John Wick» 01.45 «Οι Πύλες του Ήλιου» 03.20 «Πέρα από το Όνειρο» 05.25 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
06.00 «Καλωσήρθατε στο Νότο» 08.20 «Αστυνόμος Σαΐνης» 09.45 «Το Γλυκό στο Τέλος» 11.10 «Αλεξίσφαιρος Καλόγερος» 13.00 «Ο Κύκλος των Χαμένων Ποιητών» 18.45 «Οι Υποψίες του κ. Γουίτσερ: Τα Δεσμά που Ενώνουν» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Απόλλων 13» 23.30 «Ασυγκράτητη Οργή, Ξανά» 01.30 «Ο Εραστής της Νύφης: Το Πάρτι» 03.30 «Χωρίς Διαφυγή» 05.10 «Truman Capote»
OTE CINEMA 2
07.00 «Οι Μικροί Πρωταθλητές» 09.00 «Ακόμα δεν Έχετε δει Τίποτα!» 11.15 «Το Αγόρι του Ουρανού» 13.30 «Η Γέφυρα του Ρεμάγκεν» 15.30 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 16.30 «Πολεμώντας για τη Νίκη» 18.10 «Το Καταφύγιο της Αγάπης» 20.00 «Til There Was You» 22.00 «Μπαμπούλες Πανεπιστημίου» 00.00 «Orange Is the New Black» 01.00 «Εγώ, Αυτή και ο Εαυτός μου» 02.45 «Μια Νύχτα με τη Μέριλιν» 04.35 «We Are the Best!»
OTE CINEMA 3
07.10 «Ο Γόης» 08.45 «Ο Κυρ-Γιώργης Εκπαιδεύεται» 10.20 «Μην Ερωτεύεσαι το Σάββατο» 12.20 «Ένα Αστείο Κορίτσι» 14.00 «Η Δίκη των Δικαστών» 15.40 «Ο Φαντασμένος» 17.20 «Η Κόρη του Ήλιου» 19.00 «Η Ωραία του Κουρέα» 20.30 «Φωνάζει ο Κλέφτης» 22.00 «Ο Αστερισμός της Παρθένου» 23.45 «Αμαρυλλίς (Το Κορίτσι της Αγάπης)» 01.05 «Χριστίνα» 02.40 «Τα Αδέλφια Ορκίστηκαν Εκδίκηση» 04.10 «Ο Ξυπόλυτος Πρίγκηψ» 05.50 «Σάντα Τσικίτα»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Κάτω Παρτάλι» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 00.50 TAINIA: 3 «Βρώμικο Χρήμα» 02.50 «Tower Prep» 03.50 «L.A.P.D.» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Τα Κλεμμένα Παιδιά της Αργεντινής» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «Τα Κλεμμένα Παιδιά της Αργεντινής» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E) 10.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 12.00 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 12.30 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» 16.00 «Πράσινη Επανάσταση» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 «Με Αφορμή την Αναπηρία» (E) 19.00 «Αναζητώντας τη Χαμένη Εικόνα» (E) 19.45 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 20.00 «Αθήνα-Θεσσαλονίκη» (E) 21.00 «Εποχές και Συγγραφείς» (E) 22.00 «Η Αράχνη» 23.00 «Το Θέατρο της Δευτέρας» (E) 00.15 «Art ΕΡΤ» (E) 00.45 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 01.45 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 03.45 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 04.15 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 05.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 08.30 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Η Χαρά της Ζωγραφικής» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.30 «Ντοκιμαντέρ» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Χώματα με Ιστορία - Ο Γέρος του Μοριά, Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Όνειρο Φυγής» (E) 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ταραγμένα Χρόνια» (E) 21.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Pressing» 23.00 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 01.00 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 03.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 04.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 05.00 «ΕπιΚοινωνία» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 15.45 «SPATA Live» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 TAINIA: 2 «Ταινία» 01.15 «VICE» 02.15 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Κάρμα» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 «Οι Άσφαιροι» 23.15 TAINIA: 3 «Οι Άθικτοι» 01.30 «Revenge» 02.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.00 «Λόγω TiViς» (E) 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Max Steel» 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Littlest Pet Shop» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Killer Elite» 23.30 «Στον Ενικό» 02.15 TAINIA: 3 «Η Αγάπη και Άλλα Δεινά» 04.00 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.00 «Το Οροπέδιο της Εγκλουβής - Κωδικός: ILL293» 13.20 «25η Ώρα» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «Ροΐδης» 16.45 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Ο Ήρεμος Δον» 00.00 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών και η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας (Ε) 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Μελέτης στην Άμεσο Δράση» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.00 Icarus - Sailing Action (Ε) 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.25 «Τζακ Ράιαν: Πρώτη Αποστολή» 08.15 «Φίσερ Κινγκ, ο Βασιλιάς της Μοναξιάς» 10.35 «Hollywood Buzz» 11.10 «S.O.S.: Mulheres ao Mar» 12.45 «Μνημείων Άνδρες» 14.45 «St. Vincent: Ο Αγαπημένος μου Άγιος» 16.30 «Οι Τελευταίες Μέρες του Καλοκαιριού» 18.25 «Films and Stars» 19.00 «Ένα Γενναίο Ψέμα» 21.00 «Show Me a Hero» 22.10 «1992» 23.10 «Kamikaze» 00.50 «Η Μοναχή» 02.40 «Automata» 04.30 «John Leguizamo Ghetto Klown»
OTE CINEMA 1
07.10 «Turks and Caicos» 08.50 «Η Εκδίκηση του Ender» 10.50 «Το Κρυφό Πάθος της Τερέζ Ντ.» 12.45 «Νάνι ΜακΦι: Η Μαγική Νταντά» 14.30 «Το Θαύμα» 16.50 «Οι Περιπέτειες Ενός Κόκκινου Σκύλου» 18.30 «Το Έπος του Κυρίου Χόλαντ» 21.00 «Το Παιδί από τη Γερμανία» 22.45 «Τζάκι Μπράουν» 01.20 «Νυχτερινός Ανταποκριτής» 03.20 «Σ' Αγαπώ και Εγώ» 05.10 «Αποστολή στην Μπριζ»
OTE CINEMA 2
06.20 «Το Φάντασμα του Μαυρογένη» 08.30 «Η Μάχη της Αγγλίας» 11.10 «Η Κυρία Εξαφανίζεται» 12.50 «Ο Ξένος» 14.40 «Το Βαθύ Μπλε του Έρωτα» 16.20 «Red Tails» 18.30 «Οι Περιπέτειες μιας Μπέιμπι Σίτερ» 20.15 «Σεράγεβο Σ' Αγαπώ» 22.00 «Η Ζωή του Πι» 00.15 «Ο Μπράβος» 02.10 «20 Χιλιάδες Λεύγες υπό τη Θάλασσα» 04.20 «Υπό το Μηδέν»
OTE CINEMA 3
07.30 «Κάτι Κουρασμένα Παλληκάρια» 09.15 «Τα Δίδυμα» 10.45 «Η Ζούγκλα των Πόλεων» 12.30 «Του Χωρισμού το Τραίνο» 14.20 «Σουλιώτες» 16.00 «Τα 201 Καναρίνια» 17.30 «Κορίτσια στον Ήλιο» 19.00 «Ο Βασιλιάς της Γκάφας» 20.30 «Θανάση Πάρε το Όπλο Σου» 22.00 «Η Θεία απ' το Σικάγο» 23.20 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 01.00 «Η Ψεύτρα» 02.40 «Ερόικα» 04.45 «Απαγωγή»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Κάτω Παρτάλι» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 23.55 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.15 TAINIA: 3 «Restless» 03.10 «Tower Prep» 04.10 «Άγρια Παιδιά» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Τα Κλεμμένα Παιδιά της Αργεντινής» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «Τα Κλεμμένα Παιδιά της Αργεντινής» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Ξένο Ντοκιμαντέρ» (E) 10.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 11.30 «Οι Αναιδέστατοι» 12.30 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» 16.00 «Πράσινη Επανάσταση» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 «Hotel Τρίτων» (E) 19.00 «Πρόβα Γάμου» (E) 19.30 «Μονόγραμμα» (E) 20.00 «Αθήνα-Θεσσαλονίκη» (E) 21.00 «Εποχές και Συγγραφείς» (E) 22.00 «Η Γέφυρα» (E) 23.00 TAINIA: 3 «Να Κάθεσαι και να Κοιτάς» 00.30 «Art ΕΡΤ» (E) 01.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 02.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 04.00 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 05.00 «Ξένο Ντοκιμαντέρ» (E)
ΕΡΤ3
06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Όνειρο Φυγής» (E) 08.00 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 08.30 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Η Χαρά της Ζωγραφικής» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.30 «Ντοκιμαντέρ» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Χώματα με Ιστορία - Ο Γέρος του Μοριά, Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ταραγμένα Χρόνια» (E) 21.30 «Οπτική Γωνία» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Υγεία» 23.00 TAINIA: 3 «Τα Σύνορα της Αυγής (La Frontiere de l' Aube)» 01.00 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 03.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 04.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 05.00 «ΕπιΚοινωνία» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 15.45 «SPATA Live» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.10 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 TAINIA: 2 «Ταινία» 01.15 «VICE» 02.15 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Κάρμα» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 «Μη με Σκας» 23.15 «World Party» (E) 00.15 «Hermanos» 01.45 «Revenge» 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 «Λόγω TiViς» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Littlest Pet Shop» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 3 «Ο Αμερικάνος» 00.15 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.15 «Cold Case» 02.15 «NCIS» 03.15 «Covert Affairs» 04.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.15 «Πέριξ του Δελφικού Τοπίου» 13.00 «Αλεξάνδρεια. Στις Γειτονιές τες Ίδιες» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «Ο Πειραιάς του Τσαρούχη» 16.45 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Σιρανό ντε Μπερζεράκ» 00.00 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών και η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας (Ε) 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Αχ, και να 'μουν Άντρας» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.05 «Ο Παράδεισος είναι Μακριά» 07.55 «Ο Φύλακας της Μνήμης» 09.35 «Films and Stars» 10.15 «Hello Ladies: The Movie» 11.40 «Οι Πιγκουΐνοι της Μαδαγασκάρης» 13.15 «Φωτιά πάνω από την Πομπηία» 15.05 «Interstellar» 17.55 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 18.30 «Ο Κος Τέρνερ» 21.00 «The Leftovers» 22.10 «Μεγάλα Μάτια» 00.05 «Show Me a Hero» 01.05 «1992» 02.05 «Ιστορίες για Αγρίους» 04.10 «Οδηγός Διαπλοκής»
OTE CINEMA 1
07.10 «Δεσμώτης του Ιλίγγου» 09.40 «10 Πράγματα που Μισώ σ' Εσένα» 11.45 «Επιτέλους, τι θα Γίνει με τον Μπομπ;» 13.30 «Η Συμμορία των Μάγων» 15.30 «Φιλίες και Έρωτες» 17.30 «Χαμηλές Πτήσεις» 19.15 «Το Μπαρ των Ονείρων» 21.00 «Ρόκι, τα Χρυσά Γάντια» 23.10 «Ερωτικό Στοίχημα» 00.45 «Dracula Untold» 02.20 «Salvo» 04.10 «Το Θεώρημα Μηδέν»
OTE CINEMA 2
06.10 «The Bang Bang Club» 08.10 «Το Κύκλωμα» 10.20 «Οι Δρόμοι της Φωτιάς» 12.30 «Η Περιπέτεια του Ποσειδώνος» 14.30 «Λαίδη Χάμιλτον» 16.40 «Girls Just Want to Have Fun» 18.10 «Cafe de Flore» 20.15 «Σφαίρες Πάνω Από το Μπρόντγουεϊ» 22.00 «Ακαταμάχητη Αφροδίτη» 23.45 «Μέχρι Τέλους» 01.30 «Τρον» 03.10 «Κοτόπουλο με Δαμάσκηνα» 04.40 «Η Προφητεία»
OTE CINEMA 3
06.15 «Μας Κλέψανε την Γκόλφω» 07.30 «Υπάρχει και Φιλότιμο» 09.10 «Η Βουλευτίνα» 10.45 «Το Τελευταίο Ψέμμα» 12.40 «Ο Θύμιος τα 'κανε Θάλασσα» 14.00 «Αγάπησα μια Άγνωστη» 15.45 «Ζήτω η Τρέλλα» 17.15 «Ανάμεσα σε Δύο Γυναίκες» 18.50 «Αν Ήμουν Πλούσιος» 20.20 «Θανασάκης ο Πολιτευόμενος» 22.00 «Μην Ερωτεύεσαι το Σάββατο» 23.55 «Τρεις Ψεύτες» 01.30 «Με Φόβο και Πάθος» 03.25 «Η Κόμισσα της Κέρκυρας» 04.55 «Το Αγοροκόριτσο»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Safe Sex» (E) 23.50 TAINIA: 3 «Παγιδευμένη στο Δίκτυο» 02.00 «Tower Prep» 03.00 «Beautiful People» 04.00 «Άγρια Παιδιά» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» (E) 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.30 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.40 «Εραστές της Περιπέτειας» 20.40 Ειδήσεις 21.00 Champions ΕΡΤ 21.45 Ποδόσφαιρο: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π - ΓΝΚ Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Ζ) 23.45 Champions ΕΡΤ 02.15 «Οι Έλληνες» (E) 03.00 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Emperor of the Seas» (E) 10.00 «Μέσα από τα Μάτια σου» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 11.30 «Οι Αναιδέστατοι» 12.30 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Εθνικές Κουζίνες» 16.00 «Πράσινη Επανάσταση» (E) 17.00 «Αρχαία Σκουριά» (E) 18.00 «Ταξίδια στη Μνήμη» (E) 19.00 «Το Βιβλίο» (E) 19.30 «Μικροπόλεις» (E) 20.00 «Αθήνα-Θεσσαλονίκη» (E) 21.00 «Εποχές και Συγγραφείς» (E) 22.00 «Η Γέφυρα» (E) 23.00 TAINIA: 3 «Welcome» 00.30 «Art ΕΡΤ» (E) 01.00 «Αρχαία Σκουριά» (E) 02.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 04.00 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 05.00 «Emperor of the Seas» (E)
ΕΡΤ3
06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Υγεία» (E) 08.00 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 08.30 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Η Χαρά της Ζωγραφικής» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.30 «Ντοκιμαντέρ» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Χώματα με Ιστορία - Ο Γέρος του Μοριά, Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 Pre Game 18.50 Μπάσκετ: Άρης - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ζ) 21.00 Post Game 21.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Αντιδραστήριο» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.00 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 03.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 04.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 05.00 «ΕπιΚοινωνία» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 15.45 «SPATA Live» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Τhe 2night Show» 00.45 «VICE» 01.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Κάρμα» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.00 TAINIA: 1 «Δεσποινίς Διευθυντής» 00.00 «Αυτοψία» 01.30 «Revenge» 02.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.00 «Λόγω TiViς» (E) 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Littlest Pet Shop» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 3 «Απρόσκλητος Επισκέπτης» 00.15 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.15 «Cold Case» 02.15 «NCIS» 03.15 «Covert Affairs» 04.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 09.40 «Σχέδιο Αρχιτεκτονικής Φαντασίας» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «25η Ώρα» 17.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 18.20 «Σαν Παραμύθι» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 21.00 «Πρωτοσέλιδα Ιστορίας» 22.00 TAINIA: 3 «Παραφροσύνη» 23.15 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών και η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας 01.10 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Ταξιτζής» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.05 «Κλέφτες Κατά Λάθος» 08.40 «Οι Σταθμοί του Σταυρού» 10.30 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 11.05 «Birdman ή η Απρόσμενη Αρετή της Αφέλειας» 13.05 «Step Up All In» 15.00 «Τα Δικά μας Παιδιά» 16.40 «Από Έρωτα» 18.30 «Action Zone» 19.05 «Almanac: Η Μηχανή του Χρόνου» 21.00 «Gotham» 22.00 «Ένα Βράδυ με Πανσέληνο» 00.05 «The Leftovers» 01.15 «Nightingale» 02.40 «'71» 04.20 «Australia»
OTE CINEMA 1
06.20 «Οι Γυναίκες του Τελευταίου Ορόφου» 08.30 «Λίγο πριν τα 30» 10.10 «The Simpsons: Η Ταινία» 11.50 «Μπαμπάς για Γκολ» 13.40 «Βασιλιάς Αρθούρος» 15.45 «Τα Τερατοκουτάκια» 17.30 «High Fidelity» 19.30 «Grand Depart» 21.00 «Ρόκι Νο 2» 23.10 «Ο Συνήγορος» 01.10 «Η Διπλή Ταυτότητα του Άρθουρ Νιούμαν» 02.50 «Κυνηγοί Κεφαλών» 04.30 «Από το Σούρουπο ως την Αυγή»
OTE CINEMA 2
06.45 «Ουδέν Νεότερον από το Δυτικό Μέτωπο» 09.30 «Η Γυναικάρα με τα Κόκκινα» 11.15 «Το Πέρασμα» 13.15 «Πολωνέζικος Γάμος» 15.30 «Δημόσιος Κίνδυνος» 17.50 «Σύντομη Συνάντηση» 19.30 «Still Breathing» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Φθινόπωρο στη Νέα Υόρκη» 23.50 «Οι Τελευταίες Μέρες του Ντύλαν Τόμας» 01.15 «Το Κοράκι» 03.00 «Σαμποτάζ» 04.20 «Δύο Αξιολάτρευτοι Γκάνγκστερς»
OTE CINEMA 3
06.20 «Το Νησί της Αγάπης» 07.35 «Οι Εραστές του Ονείρου» 09.10 «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου» 10.45 «Ένα Βότσαλο στη Λίμνη» 12.25 «Η Κυρά-Φροσύνη και ο Αλή Πασάς» 13.50 «Γκόλφω» 15.30 «Μαντώ Μαυρογένους» 17.15 «Η Αρτίστα» 18.50 «Για μια Χούφτα Τουρίστριες» 20.20 «Ο Φαλακρός Μαθητής» 22.00 «Η Κόμησσα της Φάμπρικας» 23.40 «Θηλυκό Θηριοτροφείο» 01.15 «Ο Φόβος» 03.05 «Ο Γόης» 04.45 «Ένα Αστείο Κορίτσι»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Κάτω Παρτάλι» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 00.50 TAINIA: 3 «Agora» 03.15 «Tower Prep» 04.15 «Beautiful People» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «The Final Battle» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «The Final Battle» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Μέσα από τα Μάτια σου» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Οι Ζωολογικοί Κήποι τον 21ο Αιώνα» (E) 10.00 «Μέσα από τα Μάτια σου» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 11.30 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 12.30 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Εθνικές Κουζίνες» 16.00 «Πράσινη Επανάσταση» (E) 17.00 «Αρχαία Σκουριά» (E) 18.00 «Περισκόπιο» (E) 18.30 «Απόστροφος» (E) 19.00 «Παρασκήνιο» (E) 20.00 «Αθήνα-Θεσσαλονίκη» (E) 21.00 Pre Game 21.45 Μπάσκετ: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π - Λιμόζ (Ζ) 23.45 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 01.00 «Art ΕΡΤ» (E) 01.30 «Αρχαία Σκουριά» (E) 02.30 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 04.30 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 05.00 «Οι Ζωολογικοί Κήποι τον 21ο Αιώνα» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Αντιδραστήριο» (E) 07.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 08.00 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 08.30 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Η Χαρά της Ζωγραφικής» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.30 «Ντοκιμαντέρ» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Χώματα με Ιστορία - Ο Γέρος του Μοριά, Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Μάρκο Πόλο η Επαναφορά» 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ταραγμένα Χρόνια» (E) 21.30 «Οπτική Γωνία» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «ALLERT3» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.00 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 03.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 04.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 05.00 «ΕπιΚοινωνία» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 15.45 «SPATA Live» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 «Τhe 2night Show» 00.45 «VICE» 01.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.15 «Κάρμα» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «Πάμε Πακέτο» 23.50 «60' Ελλάδα» 01.15 «Revenge» 02.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 02.45 «Λόγω TiViς» (E) 04.30 «Lol» 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Littlest Pet Shop» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 3 «Η Εποχή των Δολοφόνων» 23.45 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 00.45 «Cold Case» 01.45 «NCIS» 02.45 «Covert Affairs» 03.45 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Αστικό Τοπίο» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «25η Ώρα» 17.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 18.00 «Ανδρέας Εμπειρίκος» 19.00 «Ερμούπολις, 19oς Αιώνας» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 21.00 «Πρωτοσέλιδα Ιστορίας» 22.00 TAINIA: 3 «Το Πορτρέτο του Ντόριαν Γκρέι» 23.30 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών και η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας 01.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Μίνι Φούστα και Καράτε» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «Οτινάναι» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.25 «Πάνοπλοι» 08.55 «Sunshine» 10.45 «Ταξί» 12.15 «Μαίρη: Η Βασίλισσα του Βορρά» 14.20 «Action Zone» 14.55 «Saving My Tomorrow» 15.25 «Χωρίς Μέτρο» 17.15 «Ανωτέρα Βία» 19.15 «Δύο Ημέρες, Μία Νύχτα» 21.00 «NCIS» 22.00 «Έγκλημα Ψάχνει Άλλοθι (Elle l'adore)» 23.55 «Gotham» 00.55 «Ζητείται Κουμπάρος» 02.40 «Colt 45» 04.10 «The Brass Teapot» 05.55 «Ήρωες και Στρατιώτες: Το Κενό»
OTE CINEMA 1
06.50 «Καυτή και... Άντρας» 08.40 «Billy Elliot: The Musical» 11.30 «Αν Μείνω» 13.20 «Το Άλαμο» 15.50 «Ο Κανόνας της Σιωπής» 18.00 «Στιγμές στη Ζωή Ενός Ήρωα» 19.20 «Η Κόρη του Καλύτερού μου Φίλου» 21.00 «Σε Επιφυλακή» 22.30 «Διαζευγμένοι Φίλοι» 00.10 «Άλλη μια Νύχτα» 02.00 «In America» 03.45 «Οδηγός Επιτυχίας»
OTE CINEMA 2
08.10 «Βυθίσατε το Βίσμαρκ» 09.50 «Ο Άνθρωπος απ' το Χιονισμένο Ποτάμι» 11.40 «Ανάμεσα στους Τοίχους» 13.50 «Η Πτώση των Αετών» 16.30 «Υπόθεση Πολύ Προσωπική» 18.40 «Τα 39 Σκαλοπάτια» 20.15 «Οι 3 Φυγάδες» 22.00 «Η Εκδίκηση της Ξανθιάς» 23.45 «Τριπλός Πράκτορας» 01.45 «Οι Μάγισσες του Σάλεμ» 03.45 «Σειρήνες» 05.30 «Χωρίς Συμβιβασμό»
OTE CINEMA 3
06.30 «Ολοκαύτωμα» 08.00 «Το Ξύλο Βγήκε απ' τον Παράδεισο» 09.40 «Ένας Κοντός θα μας Σώσει» 11.20 «Ο Κατεργάρης» 12.50 «Συννεφιασμένη Κυριακή» 14.10 «Αμαρυλλίς (Το Κορίτσι της Αγάπης)» 15.30 «Ψιτ Κορίτσια» 17.00 «Η Δασκάλα με τα Ξανθά Μαλλιά» 18.45 «Η Γυναικοκρατία» 20.15 «Αγάπη μου Παλιόγρια» 22.00 «Περάστε την Πρώτη του Μηνός» 23.30 «Τα Κόκκινα Φανάρια» 01.45 «Κραυγές στον Άνεμο» 03.15 «Ιωάννης ο Βίαιος»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Κάτω Παρτάλι» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 00.50 TAINIA: 3 «Αόρατος Συγγραφέας» 03.15 «Tower Prep» 04.15 «Beautiful People» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί»
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Hunger» 23.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Κινηματογράφος στη Γιουγκοσλαβία» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.30 «Ο Κινηματογράφος στη Γιουγκοσλαβία» (E) 03.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 04.45 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Μέσα από τα Μάτια σου» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Year Without Summer» (E) 10.00 «Μέσα από τα Μάτια σου» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 11.30 «Οι Αναιδέστατοι» (E) 12.30 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Εθνικές Κουζίνες» 16.00 «Life 2000 Meters Under The Sea» (E) 17.00 «Αρχαία Σκουριά» (E) 18.00 Europa League ΕΡΤ (Ζ) 19.30 Γκαλά Βράβευσης 'Καλύτερου Μαραθωνοδρόμου 2015' - AIMS (Ζ) 21.00 Pre Game 21.45 Μπάσκετ: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π - Λιμόζ (Ζ) 23.45 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 00.00 «Ντοκιμαντέρ» 01.00 «Art ΕΡΤ» 01.30 «Θυμάμαι» 02.30 «Λωξάντρα» 03.30 «Η Λυγερή» 04.15 «Τοπία της Σιωπής» 05.00 «Νυχτερινός Επισκέπτης»
ΕΡΤ3
06.30 «ALLERT3» (E) 07.30 «Ταραγμένα Χρόνια» (E) 08.00 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 08.30 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Η Χαρά της Ζωγραφικής» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Καθημερινά και Απλά» 12.30 «Ντοκιμαντέρ» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Χώματα με Ιστορία - Ο Γέρος του Μοριά, Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Μάρκο Πόλο η Επαναφορά» 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ταραγμένα Χρόνια» (E) 21.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 Κοντραπούντο 23.00 «Απέναντι» 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.00 «Λαϊκοί Ζωγράφοι - Αγιογράφοι της Μακεδονίας» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Υδροκίνητα Εργαστήρια στην Προ-Βιομηχανική Εποχή» (E) 03.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 04.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 05.00 «ΕπιΚοινωνία» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 15.45 «SPATA Live» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Της 'Α' τα Ζυμώματα» 23.15 TAINIA: 3 «Shaft: Ο Μαύρος Πάνθηρας» 01.30 «VICE» 02.30 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.30 «Κάρμα» (E) 04.30 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα 23.00 TAINIA: 3 «Γκίνες» 01.00 «Revenge» 02.00 «Λόγω TiViς» (E) 03.45 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Littlest Pet Shop» 07.35 «Road Runner Show» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 3 «Η Νύχτα μας Ανήκει» 00.30 TAINIA: 4 «Seven» 03.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 04.00 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Ταξιδεύοντας στη Μεσόγειο» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Πάθος για Κόκκινο Κρασί» 17.20 «Ιερά Κοινοβιακή Σκήτη Προφήτου Ηλία» 18.00 «Τα Χρόνια της Δόξας - Βαλκανικοί Πόλεμοι 1912-1913» 18.40 «Οι Μεγάλες Μάχες» 20.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 21.00 «Πρωτοσέλιδα Ιστορίας» 22.00 TAINIA: 2 «Ο Ιταλός» 23.40 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών και η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας 01.40 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Συμμορία Εραστών» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.30 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.15 «Το Διαζύγιο: Η Δίκη της Βίβιαν Αμσαλέμ» 10.15 «Need for Speed» 12.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 12.55 «Ανίκητοι Πρωταθλητές» 14.55 «Stranded in Paradise» 16.25 «Με Αγάπη, Ρόζι» 18.10 «Hollywood Buzz» 18.45 «Τα Μυστικά του Δάσους» 21.00 «Blindspot» 22.00 «Η Ανταπόδοση» 23.40 «NCIS» 00.40 «John Wick» 02.20 «Οι Πύλες του Ήλιου» 03.55 «Αμαρτωλή Πόλη: Η Κυρία Θέλει Φόνο» 05.40 «11.6»
OTE CINEMA 1
06.00 «Ο Πέρσι Τζάκσον και η Θάλασσα των Τεράτων» 07.45 «Απόλλων 13» 10.10 «Μια Αλλιώτικη Αγάπη» 12.20 «Η Τελευταία Ευκαιρία» 14.00 «Ο Έρωτας του Φεγγαριού» 15.30 «Ο Κύκλος των Χαμένων Ποιητών» 17.40 «Στα Καλά Καθούμενα» 19.15 «Ελεύθερη Συμβίωση» 21.00 «Χίτσκοκ» 22.45 «Βγες Έξω και Παίξε» 01.50 «Ο Άνθρωπος του Νοέμβρη» 03.40 «Όταν Πέφτει το Σκοτάδι» 05.10 «Το Ανθρώπινο Στίγμα»
OTE CINEMA 2
07.05 «Η Γέφυρα του Ρεμάγκεν» 09.00 «Απόδραση στην Αθήνα» 11.00 «Til There Was You» 13.00 «Γυναίκα στη Θάλασσα» 15.00 «Η Πρόταση» 16.50 «Η Γέφυρα του Άρνεμ» 19.50 «Οι Καταφερτζήδες» 22.00 «Επικίνδυνο Πάθος» 00.00 «House of Cards» 02.00 «Το Καταφύγιο της Αγάπης» 03.45 «Πολύ Μεγάλες Κακίες» 05.30 «Μυστική Οργάνωση»
OTE CINEMA 3
06.05 «Η Δίκη των Δικαστών» 07.35 «Ο Κυρ-Γιώργης Εκπαιδεύεται» 09.05 «Ο Άνθρωπος που Έσπαγε Πλάκα» 10.45 «Το Έξυπνο Πουλί» 12.20 «Τζακ ο Καβαλάρης» 14.15 «Τα Αδέλφια Ορκίστηκαν Εκδίκηση» 15.45 «Ζητείται Τίμιος» 17.15 «Θυμήσου Αγάπη μου» 18.45 «Ο Αγαθιάρης και η Ατσίδα» 20.20 «Ο Παλαβός Κόσμος του Θανάση» 22.00 «Ζητείται Ψεύτης» 23.30 «Διαβόλου Κάλτσα» 01.00 «Τσακισμένη απ' την Ορφάνια» 02.40 «Γλυκιά Πατρίδα» 05.10 «Ένα Τανκ στο Κρεββάτι μου»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από