ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
08.00 TAINIA: 2 «Δόξα και Έρωτας» 10.10 TAINIA: 1 «Μαντελάιν» 12.00 TAINIA: 2 «Αναζητώντας τον Ριν Τιν Τιν» 14.00 Ειδήσεις 14.50 «JOY It's Inside You» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Φώτη Βαλλάτο, Μίνα Μπιράκου, Αννούσα Μελά, Τζένη Θεωνά, Δημήτρη Σκαρμούτσο, Ρομίνα Ξύδα, Ορέστη Ανδρεαδάκη και Εβίτα Παπαχαραλάμπους 16.20 «Ταξιδεύοντας» με τον Χρήστο Νέζο 17.40 «Το Σπίτι της Έμμας» (E) 18.15 «Ευτυχισμένοι Μαζί» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 23.55 Ανάσταση 2015 00.10 Μουσικό Αφιέρωμα 03.30 «Drop Dead Diva» 04.30 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.30 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά»
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Τα Μυστήρια της Βίβλου» (E) 07.00 «12 Μήνες» 08.00 Ακολουθία του Εσπερινού, Θεία Λειτουργία του Μεγάλου Βασιλείου 11.00 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 11.20 «Ποιος Παγίδευσε τον Ιησού;» 13.00 TAINIA: 2 «Ο Πόλεμος των Κουμπιών (La Guerre des Boutons)» 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Art Beat» 16.30 TAINIA: 1 «Ο Λουστράκος» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Η Μηχανή του Χρόνου» 20.30 «Το Ημερολόγιο της Γης» 21.00 Ειδήσεις 21.20 TAINIA: 1 «Μιας Πεντάρας Νιάτα» 23.00 Ακολουθία της Αναστάσεως 00.30 TAINIA: 2 «Sweet Charity» 03.00 «Art Beat» (E) 04.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 05.00 «12 Μήνες» (E)
ANT1
06.00 «Τα Φιλαράκια» (E) 07.00 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 08.00 «Για μια Γυναίκα και ένα Αυτοκίνητο» (E) 09.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.00 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 12.00 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 TAINIA: 1 «Μπομπ Σφουγγαράκης: Η Ταινία» 15.15 «Τρώμε Μαζί by Coca Cola» 15.30 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 17.00 «Της Alfa τα Ζυμώματα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Αλίμονο στους Νέους» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ» 23.55 Ανάσταση 00.10 Music Hall: Πάολα, Π. Παντελίδης, Τάμτα, Σταν (Ε) 02.45 Θέατρο Πέτρας Γκαγκαντίν: Σαββόπουλος, Μαχαιρίτσας, Μουζουράκης (Ε) 05.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E)
ALPHA
06.00 «Εσταυρώθης δι Εμέ» 07.30 TAINIA: 1 «Η Πριγκίπισσα και το Μπιζέλι» 09.15 TAINIA: 2 «Ταξίδι στο Κέντρο της Γης» 11.00 TAINIA: 2 «Θέμα Συνειδήσεως» 13.00 «My Sweet & Skinny Life» 13.45 Ειδήσεις 14.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 14.45 TAINIA: 2 «Ένας Μεγάλος Έρωτας» 17.00 Ειδήσεις στη νοηματική 17.10 TAINIA: 1 «Η Ωραία του Κουρέα» 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 TAINIA: 1 «Μια Ιταλίδα από την Κυψέλη» 23.30 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» 23.55 Ανάσταση 00.15 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» 02.45 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 03.45 «Patras Aller Retour» (E) 04.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Pichi Pichi Pitch» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Μάγια η Μέλισσα» 08.00 «Ben and Holly» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Tree Fu Tom» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «The Looney Tunes Show» 10.15 TAINIA: 1 «Barbie: Η Πριγκίπισσα και η Ποπ Σταρ» 11.00 «Ever After High» 11.10 «Littlest Pet Shop» 11.40 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 12.00 «Max Steel» 12.30 «Transformers Prime» 13.00 «Bugs Bunny» 13.20 TAINIA: 1 «Μια Ζωή την Έχουμε» 15.45 TAINIA: 2 «Ντέϊβ: Πρόεδρος για μια Μέρα» 18.00 TAINIA: 2 «Η Μεγάλη των Μπάτσων Σχολή Νο 5» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 2 «Το Πλουσιόπαιδο» 23.15 TAINIA: 2 «Ο Ηλίθιος και ο Πανηλίθιος» 23.55 Σύνδεση με Ιερό Ναό για την Ακολουθία της Ανάστασης 00.15 TAINIA: 2 «Ο Ηλίθιος και ο Πανηλίθιος» 01.45 Μουσικό Πρόγραμμα - Club 22 03.45 TAINIA: 4 «Το Πλοίο της Τρελής»
ΒΟΥΛΗ
08.00 Διακοπή Προγράμματος 10.00 «Ο Χριστός στην Ορθόδοξη Τέχνη (Ο Ων ο Ην και ο Ερχόμενος)» 10.30 «Ποιόν Ζητάτε - Αναπαράσταση του Θείου Δράματος» 11.00 «Η Ζωή των Πουλιών» 12.00 «Φυτά και Εναλλακτικές Θεραπείες» 13.00 «Τα Γλυκά Όνειρα του Μουσταφά» 14.30 Γερμανικό Ρέκβιεμ του Μπραμς 16.00 TAINIA: 2 «Τρωάδες» 18.00 «Τα Μυστήρια της Βίβλου» 19.00 «Η Αλήθεια για τις Σταυροφορίες» 20.00 «Ένα Έργο Γεννιέται» 21.00 «Ο Σαίξπηρ κι Εμείς» 22.00 «Σεργκέι Ραχμάνινοφ: Αναμνήσεις» 00.00 Κονσέρτο για την Ευρώπη 2006 01.30 Η Νύχτα με τις Πριμαντόνες 03.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Πασχαλινά Μαγειρέματα στην Άνδρο» 11.00 «Happy Cook» 11.30 «Traction» (E) 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» (E) 15.00 «ΣΚΑΪ Traveller - Νότια Κορέα» 15.45 «Ben Hur» 16.30 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ - ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 16.45 «Ben Hur» 20.00 «Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία: Η Τελευταία Μεγάλη Κατάκτηση» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Ιησούς: Η Δημιουργία Ενός Μεσσία» 01.00 «Μίκης Θεοδωράκης: Ποιος τη Ζωή μου» 04.15 «ΣΚΑΪ Traveller - Νότια Κορέα» (E) 05.00 «Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία: Η Τελευταία Μεγάλη Κατάκτηση» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 06.30 «Τα Άγια Πάθη στην Ευρωπαϊκή Ζωγραφική» (E) 07.00 «Ελληνικοί Θησαυροί» 07.15 «Challenges 2010» 07.30 Ουράνιο Τόξο (Ε) 08.10 Φρουτοπία (Ε) 08.30 «Κόκκινο, Κίτρινο, Μπλε» (E) 09.15 «Μαγική Χώρα» 09.35 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» 10.00 «Γυναικεία Μοναστήρια» (E) 10.30 «Μεσογειακό Τρίπτυχο για τα Πάθη» (E) 11.45 «Περιμένοντας την Ανάσταση» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 15.00 «Ποιος Ήταν ο Ιησούς;» 16.00 Επικράνθη 16.30 Βυζαντινοί Ύμνοι 16.40 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.10 «Βρέθηκα Εις την Νήσον, την Λεγομένην Πάτμο» (E) 17.40 Ακρόασις (Ε) 18.10 «Η Ζωή και το Έργο του Άντον Κορμπάιν» 19.10 «Μια Μέρα» (E) 20.00 «Η Σιωπηλή Σχολή της Χάλκης» (E) 21.00 «Στα Μονοπάτια της Παράδοσης» (E) 21.30 Βλαχοπούλα Αλεξάνδρου Παπαδιαμάντη (Ε) 22.30 «Screamin' Jay Hawkins: I Put a Spell on Me» 00.00 «Η Αγάπη Άργησε μια Μέρα» (E) 01.00 «Μεσογειακό Τρίπτυχο για τα Πάθη» (E) 02.00 «Η Σιωπηλή Σχολή της Χάλκης» (E) 03.00 «Screamin' Jay Hawkins: I Put a Spell on Me» (E) 04.45 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.30 «Ποιος Ήταν ο Ιησούς;» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 15.15 «Rags» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τσίμα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.05 «Λευκός Ελέφαντας» 08.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.55 «Το Ζευγάρι της Χρονιάς» 10.45 «Όταν Ένας Άντρας Αγαπάει μια Γυναίκα» 12.55 «Kokowaah 2» 15.00 «Το Βιβλίο της Ζούγκλας 2» 16.25 «Hidden Away» 18.05 «Το Μυστικό της Μέιζι» 19.50 «Κάποτε στη Νέα Υόρκη» 22.00 «Μέχρι το Τέλος» 00.15 «X-Men: Ημέρες ενός Ξεχασμένου Μέλλοντος» 02.30 «Υπ' Αριθμόν 1 Δημόσιος Κίνδυνος: Μέρος 1 - 2» 04.25 «Seal Team 8: Καταδίωξη στο Κονγκό»
OTE CINEMA 1
06.00 «Dominion» 07.35 «Κυνηγώντας το Maverick» 09.35 «Fantastic Four» 11.30 «StreetDance» 13.15 «RoboCop» 15.15 «Χόμπιτ: Ένα Αναπάντεχο Ταξίδι» 18.10 «Χόμπιτ: Η Ερημιά του Νοσφιστή» 21.00 «Η Ζωή του Πι» 23.15 «Albert Nobbs» 01.15 «Η Παραλία» 03.20 «Φθηνές Ανατριχίλες» 05.15 «Νεκρός Κατά Λάθος»
OTE CINEMA 2
06.45 «Μάικλ Κλέιτον» 09.15 «Ρενάρ η Αλεπουδίτσα» 11.00 «Μεγάλε μου Έρωτα» 13.00 «Η Ωραιότερη Ιστορία του Κόσμου» 16.15 «Παπαδόπουλος και Σία» 18.15 «Το Παιδί και το Δελφίνι» 20.15 «Το Τέρας του Παρισιού» 22.00 «Ο Τελευταίος των Μοϊκανών» 00.05 «Orange Is the New Black» 01.05 «Girlfriends' Guide to Divorce» 02.05 «Ο Σημαδεμένος» 05.00 «Το Τέλος του Κόσμου»
OTE CINEMA 3
06.10 «Για μια Χούφτα Τουρίστριες» 07.45 «Τι Έκανες στον Πόλεμο Θανάση» 09.15 «Ο Παλιάτσος» 11.00 «Χαμένα Όνειρα» 12.30 «Ο Χαζομπαμπάς» 14.20 «Ο Τσαχπίνης» 16.00 «Ο Παράς και ο Φουκαράς» 17.30 «Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο» 19.00 «Η Νύφη το 'Σκασε» 20.20 «Το Έξυπνο Πουλί» 22.00 «Αλίμονο στους Νέους» 23.40 «Ραντεβού στον Αέρα» 01.20 «Τρία Κορίτσια απ' την Αμέρικα» 02.50 «Η Χιονάτη και τα 7 Γεροντοπαλίκαρα» 04.35 «Τρέλλα Είναι θα Περάσει»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.00 TAINIA: 1 «Άννι 2» 08.00 TAINIA: 2 «Πήτερ Παν» 10.10 TAINIA: 2 «Ζουμ: Ακαδημία για Σούπερ Ήρωες» 12.00 TAINIA: 2 «Astro Boy» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Κεντρική Σκηνή» 17.10 «Το Σπίτι της Έμμας» (E) 18.30 Celebrity Game Night (Ε) 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 3 «S.W.A.T.: Επίλεκτη Ομάδα Κρούσης» 23.50 TAINIA: 3 «Μπάτσοι από τον Πάγκο» 02.15 TAINIA: 2 «Ταινία» 04.00 «Tower Prep» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Ποιος Παγίδευσε τον Ιησού;» (E) 07.30 «Το Ημερολόγιο της Γης» 08.00 «Σαν Παραμύθι» (E) 09.00 «Ταξιδεύοντας με τη Μάγια» (E) 10.00 «Δεν Είσαι Μόνος» (E) 11.00 Εσπερινός της Αγάπης 13.00 «Το Αλάτι της Γης» 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Τα Στέκια» (E) 16.20 TAINIA: 1 «Το Γέλιο Βγήκε από τον Παράδεισο» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Οι Ατσίδες Με Τα Μπλε» 00.30 «Πόλεμος και Ειρήνη» 01.20 «Τα Στέκια» (E) 02.15 «Δεν Είσαι Μόνος» (E) 03.00 «Πόλεμος και Ειρήνη» (E) 04.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E)
ANT1
06.00 «Τα Φιλαράκια» (E) 07.00 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 08.00 «Για μια Γυναίκα και ένα Αυτοκίνητο» (E) 09.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.00 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 12.00 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 TAINIA: 1 «Η Κούκλα και το Τέρας» 15.45 «Το Τσίρκο του Ήλιου: Ένα Φανταστικό Ταξίδι» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Ησαΐα μη Χορεύεις» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «The Voice» 23.30 Βοτανικός: Αντύπας - Α. Ηλιάδη - Ν. Κουρκούλης (Ε) 02.00 Τεχνόπολη - Γκάζι: Μελίνα Ασλανίδου (Ε) 04.30 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 05.00 «Το Παιχνίδι της Συγνώμης» (E)
ALPHA
06.15 TAINIA: 2 «Χωρίς Ταυτότητα» 08.15 TAINIA: 1 «Η Θεία από το Σικάγο» 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 «Stars System» 13.45 Ειδήσεις 14.00 «Επιστροφή στο Χωριό» 15.50 Ειδήσεις στη νοηματική 16.00 F1 Countdown 17.00 Formula 1 2015 - Grand Prix Κίνας (Μ) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Νόστιμη Γη» 21.00 TAINIA: 1 «Τζένη Τζένη» 23.15 TAINIA: 4 «Γαμο-μπελάδες» 01.45 Gazoo: Onirama, Μ. Στρατής, Μ. Άντζελο, Shaya 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Pichi Pichi Pitch» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Pop Pixie» 08.00 «Οι Περιπέτειες του Max» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «The Looney Tunes Show» 10.15 TAINIA: 1 «Barbie: Η Πριγκίπισσα και η Ποπ Σταρ» 11.00 «Η Λαμπερή Ζωή της Barbie» 11.10 «Littlest Pet Shop» 11.40 «Invizimals» 12.00 «B-Daman Crossfire» 12.30 «Slugterra» 13.00 «Bugs Bunny» 13.15 TAINIA: 1 «Πάσχα με τον Bugs Bunny» 14.15 TAINIA: 2 «Γκούνις: Το Κυνήγι της Μεγάλης Περιπέτειας» 16.30 TAINIA: 1 «Ο Άρθουρ και η Εκδίκηση του Μαλταζάρ» 18.10 TAINIA: 2 «Η Μεγάλη των Μπάτσων Σχολή Νο 6» 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Σουλεϊμάρκ, ο Μεγαλοπρεπής» 00.15 TAINIA: 3 «Η Ώρα των Εκτελεστών» 03.00 TAINIA: 3 «Οι Πέντε Πρώην μου» 04.45 «Numbers»
ΒΟΥΛΗ
08.00 Διακοπή Προγράμματος 10.00 Μέρες Μουσικής στο BBC: Θέματα από τον Αμερικανικό Κινηματογράφο 12.00 Ο Παβαρότι στο Λονδίνο 13.00 TAINIA: 2 «Ο Ινδιάνος» 14.30 «Εύβοια, η Πολύμορφη» 16.00 «Η Λίμνη των Κύκνων» 18.00 «Τα Μυστήρια της Βίβλου» 19.00 «Η Αλήθεια για τις Σταυροφορίες» 20.00 «Ινδία, η Χώρα και η Ιστορία της» 21.00 «Ο Σαίξπηρ κι Εμείς» 22.00 «Λουτσία ντε Λαμερμούρ» 00.20 Γκούσταβ Μάλερ: Συμφωνία Αρ. 2 της Αναστάσεως 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Speed of Life» 07.15 «Discovery Atlas» 08.15 «Συνέντευξη του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος» 10.00 «Ιησούς: Η Δημιουργία Ενός Μεσσία» 13.00 «Ελλήνων Γεύσεις» (E) 13.45 «Γεύσεις στη Φύση» (E) 14.45 «Ο Κόσμος Ανάποδα» (E) 17.00 «Γλυκές Αλχημείες» (E) 18.00 Hot Seat (Ε) 19.00 «Στην Κουζίνα με τον Άρη» 20.00 «Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία: Η Τελευταία Μεγάλη Κατάκτηση» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Οι Μυστικές Ζωές των 12 Αποστόλων» 23.00 «Ιησούς: Θεωρίες Συνωμοσίες» 01.00 «Η Αλήθεια Πίσω από...» 02.00 «Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία: Η Τελευταία Μεγάλη Κατάκτηση» 03.00 «Ο Κόσμος Ανάποδα» (E) 05.00 «Ελλήνων Γεύσεις» (E) 05.45 «Στην Κουζίνα με τον Άρη» (E)
NERIT PLUS
06.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 07.00 «Ελληνικοί Θησαυροί» 07.15 «Challenges 2010» 07.30 Ουράνιο Τόξο (Ε) 08.00 Φρουτοπία (Ε) 08.15 ΦραΠαιδιά με ΜαρμΕλλάδα (Ε) 10.00 Εκτός Αθηνών (Ε) 12.00 «Περιμένοντας την Ανάσταση» (E) 12.30 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.20 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 15.00 «Η Άνοδος και η Πτώση των Βερσαλλιών» 16.05 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 16.15 «Μουσικό Οδοιπορικό» (E) 17.15 «Της Νικαριάς οι Ζευκαλήδες» (E) 18.05 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 18.15 «Έτσι Γιορτάζουν οι Έλληνες» (E) 18.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 19.00 «Η Απόλυτη Ντίβα» 20.45 «Οι Μουσικοί του Κόσμου» 22.00 «Ένας Κόσμος χωρίς Τέλος» 23.30 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 23.40 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 00.00 «Η Αγάπη Άργησε μια Μέρα» (E) 01.00 «Η Απόλυτη Ντίβα» (E) 02.30 «Οι Μουσικοί του Κόσμου» (E) 03.30 «Μουσικό Οδοιπορικό» (E) 04.30 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.30 «Η Άνοδος και η Πτώση των Βερσαλλιών» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Τσίμα» 14.45 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 15.15 «Kids Choice Awards 2015» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.00 «Free Birds: Οι Γαλοπούλες το Έσκασαν» 08.35 «Βρώμικα Όμορφα Πράγματα» 10.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.55 «Μυστηριώδεις Φόνοι στο Μανχάταν» 12.45 «Need for Speed» 15.00 «Φαντασία 2000» 16.25 «Person of Interest» 17.15 «NCIS» 18.05 «Getaway» 19.45 «Kokowaah» 22.00 «Αεροπλάνα 2: Ιπταμένοι Πυροσβέστες» 23.30 «The Following» 00.20 «Μια Γαλλίδα στο Μανχάταν» 02.20 «Green Street 3: Never Back Down» 04.00 «Game of Thrones» 05.00 «Silicon Valley» 05.45 «Sarajevo»
OTE CINEMA 1
07.10 «Υπόθεση Τόμας Κράουν» 09.10 «Κατσαριδάκι Αγάπη μου» 11.00 «Οι Χαρλεάδες» 13.15 «Mamma Mia!» 15.30 «Αγώνες Πείνας» 18.00 «The Hunger Games: Φωτιά» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Quantum of Solace» 23.00 «Το Κορίτσι με το Τατουάζ» 01.35 «Το Κορίτσι που Έπαιζε με τη Φωτιά» 03.50 «Το Κορίτσι στη Φωλιά της Σφήκας (The Girl Who Kicked the Hornet's Nest)»
OTE CINEMA 2
07.15 «Άννα Καρένινα» 09.35 «Η Πτήση του Φοίνικα» 12.00 «Peter Pan Live!» 14.30 «Το Κλουβί με τις Τρελές» 16.10 «Ο Κύριος του Κυρίου» 18.15 «Κατσαριδάκι Αγάπη μου» 20.15 «Εγώ, ο Απαισιότατος 2» 22.00 «Μεγάλες Προσδοκίες» 00.15 «Fortitude» 01.05 «Banshee» 02.05 «Carrie» 03.50 «Οργισμένο Είδωλο»
OTE CINEMA 3
06.25 «Περάστε την Πρώτη του Μηνός» 07.55 «Η Αρτίστα» 09.35 «Θανάση Πάρε το Όπλο Σου» 11.10 «Οι Εραστές του Ονείρου» 12.50 «Ο Κατεργάρης» 14.25 «Ο Ψεύτης» 16.00 «Ο Άντρας της Γυναίκας μου» 17.25 «Η Κυρία του Κυρίου» 18.55 «Η Μουσίτσα» 20.25 «Μια Τρελή, Τρελή Σαραντάρα» 22.00 «Κορίτσια για Φίλημα» 23.50 «Ο Φαντασμένος» 01.30 «Θηλυκό Θηριοτροφείο» 03.00 «Ο Τζίτζικας κι ο Μέρμηγκας» 04.25 «Ντάμα Σπαθί»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.00 «Βέρα στο Δεξί» (E) 07.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.40 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.50 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 «Εθνική Ελλάδος» (E) 00.30 «Ηρωίδες» (E) 01.30 «The Killing» 02.45 «Drop Dead Diva» 03.45 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 04.15 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Ντοκιμαντέρ» 07.00 «Ήχοι και Χρώματα της Πασχαλιάς και της Άνοιξης» (E) 08.00 «Ταξιδεύοντας με τη Μάγια» (E) 09.00 «Μυρίζει Πάσκα» 10.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 12.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» 16.30 TAINIA: 1 «Ο Φανούρης και το Σόι του» 18.00 Ειδήσεις 19.15 Κάθε Τόπος μια Ιστορία 20.00 «Δεν Είσαι Μόνος» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 23.00 «Broadchurch» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Πόλεμος και Ειρήνη» 01.30 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 02.20 «Broadchurch» (E) 03.10 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ράδιο Αρβύλα» 00.15 «ΟΛΑ Μπιπ» 02.15 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Στον Ήλιο του Αιγαίου» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.15 TAINIA: 2 «Hairspray» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Επιστροφή στο Χωριό» (E) 15.00 «Νόστιμη Γη» (E) 16.00 TAINIA: 2 «Κλεφτρόνι και Τζέντλεμαν» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.45 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.30 TAINIA: 3 «Ανάλυσέ το» 00.45 «Two and a Half Men» 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 «Glee» 04.15 «Αληθινοί Ερωτες» (E) 05.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 «Office: An American Workplace» 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Ben and Holly» 08.20 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.30 «Tree Fu Tom» 09.00 «Η Μία κι Εγώ» 09.30 «The Garfield Show» 10.00 «The Looney Tunes Show» 11.00 TAINIA: 1 «Bugs Bunny's Wild World of Sports» 11.30 TAINIA: 1 «Green Lantern: Η Πρώτη Πτήση» 13.00 TAINIA: 2 «Πρώτη Αγάπη» 14.45 TAINIA: 2 «Το Τρομερό Παιδί» 16.15 TAINIA: 2 «Ντιουκς: Η Αρχή» 18.10 TAINIA: 2 «Η Μεγάλη των Μπάτσων Σχολή 7» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Κάλλιο Αργά, Παρά Αργότερα» 23.30 TAINIA: 3 «Απόλυτη Διαγραφή» 01.45 TAINIA: 2 «Ο Κύριος 'Τα Ξανάφτιαξα'» 04.00 «Numbers»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Διάσημοι Σιδηροδρομικοί Σταθμοί» 09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 10.00 Γκούσταβ Μάλερ: Συμφωνία Αρ. 2 της Αναστάσεως 11.30 «Ο Χριστός στην Ορθόδοξη Τέχνη (Ο Ων ο Ην και ο Ερχόμενος)» 12.00 «Η Ζωή των Θηλαστικών» 13.00 «Η Τέχνη της Αμερικής» 14.00 «Ιερουσαλήμ: Η Ιερή Πόλη» 15.00 «Ευρώπη: Η Δημιουργία μιας Ηπείρου» 16.00 «Γουέλιγκτον, ο Σιδερένιος Δούκας» 17.00 «Σικελία. Magna Grecia. Ελλήνων Αποτυπώματα» 18.00 «Τα Μυστήρια της Βίβλου» 19.00 «Η Αλήθεια για τις Σταυροφορίες» 20.00 TAINIA: 2 «Το Χρώμα του Ροδιού» 21.15 «Η Σιλβί Γκιγιέμ στα Άκρα» 22.15 TAINIA: 3 «Σταυροδρόμια της Ζωής» 00.20 Μια Βραδιά με τον Υβ Μοντάν 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.45 «Παράδεισος Εν Πλω» 07.45 «Ταξίδι στις πιο Παράξενες Γεύσεις» 08.45 «Discovery Atlas» 09.45 «Mystery Files» 10.15 «Ιησούς: Θεωρίες Συνωμοσίες» 12.15 «Οι Μυστικές Ζωές των 12 Αποστόλων» 13.15 «ΣΚΑΪ Traveller - Νότια Κορέα» (E) 14.00 America's Next Top Model (Ε) 15.00 «Ο Κόσμος Ανάποδα» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 «1000 Μίλια Γεύσεις» (E) 18.30 «Top Gear» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Restrepo» 02.15 «Elementary» (E) 03.00 «Hannibal» (E) 03.45 «Restrepo» (E) 05.30 «Eat & Fit»
NERIT PLUS
06.30 «Έτσι Γιορτάζουν οι Έλληνες» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.15 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 Εκτός Αθηνών (Ε) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Η Άνοδος και η Πτώση των Βερσαλλιών» 16.00 Τραγούδια της Μεσογείου (Ε) 17.10 «Κύπρον Ου Μ' Εθέσπισεν» 17.30 Μουσικοί Δρόμοι (Ε) 18.00 Με Αφορμή την Αναπηρία 19.00 «Βιβλία στο Κουτί» 20.00 «Ο Αιώνας που Φεύγει» 21.00 «Το Θέατρο της Δευτέρας» 23.30 «Ο Συνθέτης Δημήτρης Λάγιος» 00.30 «Βιβλία στο Κουτί» (E) 01.30 Με Αφορμή την Αναπηρία (Ε) 02.30 Τραγούδια της Μεσογείου (Ε) 03.35 «Κύπρον Ου Μ' Εθέσπισεν» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 04.45 «Η Άνοδος και η Πτώση των Βερσαλλιών» (E) 05.30 «Ο Αιώνας που Φεύγει» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.55 «Gravity» 09.30 «Flashdance» 11.30 «Κινηματογραφικά Νέα» 12.05 «Γλυκά μας Λάθη» 14.05 «Monsoon Baby» 15.45 «Κινηματογραφικά Νέα» 16.20 «Μία Τυχαία Συνάντηση» 17.55 «Το Κορίτσι των Ονείρων μου» 19.35 «Στα Γυρίσματα του Game of Thrones 5» 20.10 «Mom's Night Out» 22.00 «Game of Thrones» 23.10 «Silicon Valley» 23.50 «Jappeloup: Η Ψυχή του Πρωταθλητή» 02.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.05 «Παγκόσμιος Πόλεμος Ζ» 05.00 «Τα Καλύτερα Έρχονται»
OTE CINEMA 1
06.20 «Ασύλληπτοι Απατεώνες» 08.30 «Λυκόφως» 10.30 «The Twilight Saga: Νέα Σελήνη» 12.45 «The Twilight Saga - Έκλειψη» 15.00 «Χαραυγή: Μέρος 1» 17.00 «Χαραυγή: Μέρος 2» 19.00 «Μια Ημέρα» 21.00 «Κόκκινη Αυγή» 22.45 «Stoker» 00.40 «Μετά τον Μάη» 02.45 «Ο Ζακ και η Μίρι Γυρίζουν Πορνό» 04.30 «Αγάπη»
OTE CINEMA 2
06.00 «The Whale» 07.30 «Ψάχνοντας τον Sugar Man» 09.00 «Αποστολή στον Άρη» 11.00 «Η Εποχή των Παγετώνων 2: Η Απόψυξη» 12.30 «Εύκολο Χρήμα» 14.15 «Τριπλός Πράκτορας» 16.15 «Οζ: Μέγας και Παντοδύναμος» 18.30 «Ανάμεσα σε Δύο Κόσμους» 20.15 «Το Άσπρο Κοάλα» 22.00 «Προφήτης» 00.40 «Serenity» 02.40 «Η Μεγάλη Απόδραση» 05.40 «Αλέξης Ζορμπάς»
OTE CINEMA 3
06.00 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 07.25 «Η Ιστορία μιας Ζωής» 09.00 «Αυτοί που Μίλησαν με το Θάνατο» 10.40 «Κρίμα το Μπόι σου» 12.20 «Ο Τζίτζικας κι ο Μέρμηγκας» 13.45 «Τρέλλα Είναι θα Περάσει» 15.30 «Ο Χαζομπαμπάς» 17.15 «Ο Κατεργάρης» 18.45 «Ο Τσαχπίνης» 20.20 «Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης» 22.00 «Ένας Βέγγος για Όλες τις Δουλειές» 23.30 «Τρεις Ψεύτες» 01.05 «Ζητείται Τίμιος» 02.30 «Φουκαράδες και Λεφτάδες» 04.10 «Κραυγές στον Άνεμο» 05.40 «Για μια Χούφτα Τουρίστριες»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 «Εθνική Ελλάδος» (E) 00.30 «Ηρωίδες» (E) 01.30 «The Killing» 02.45 «Rescue Me» 03.45 «Mr. Sunshine» 04.15 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 16.30 TAINIA: 1 «Γλέντι, Λεφτά και Αγάπη» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 19.25 Κάθε Τόπος μια Ιστορία 20.30 «Ες Αύριον τα Σπουδαία» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «The Newsroom» 23.00 «Στα Άκρα» 00.30 Ειδήσεις 01.00 «Ες Αύριον τα Σπουδαία» (E) 01.30 «The Newsroom» (E) 02.30 «Στα Άκρα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 22.15 «Τρίχες» 23.15 «Τα Καρντάσιανς» 00.15 «ΟΛΑ Μπιπ» 02.15 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Στον Ήλιο του Αιγαίου» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.45 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.30 TAINIA: 4 «Οι Διώκτες του Εγκλήματος» 00.45 «Two and a Half Men» 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 «Glee» 03.45 «Αληθινοί Ερωτες» (E) 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 «Office: An American Workplace» 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Warehouse 13» 22.10 TAINIA: 2 «Νώε για μια Βδομάδα» 00.15 «The Mentalist» 01.15 «Without a Trace» 02.15 «The Vampire Diaries» 03.15 «Numbers» 04.15 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Ταξίδια Ανακαλύψεων» 11.00 «Ο Πλανήτης Μας» 12.00 «Η Ζωή των Θηλαστικών» 13.00 «Η Τέχνη της Αμερικής» 14.00 «Ιερουσαλήμ: Η Ιερή Πόλη» 15.00 «Ευρώπη: Η Δημιουργία μιας Ηπείρου» 16.00 «Γουέλιγκτον, ο Σιδερένιος Δούκας» 17.00 «Κύθηρα, Μύθος, Ιστορία και Πραγματικότητα» 18.00 «Ένα Έργο Γεννιέται» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Η Δύναμη του Διαδικτύου και η Αραβική Άνοιξη» 21.00 «Οι Ρίζες του Φλαμένκο» 22.00 TAINIA: 2 «Αλτιπλάνο» 00.00 «Η Εποχή του Γκέρσουιν» 01.40 «Ευρώπη: Η Δημιουργία μιας Ηπείρου» (E) 02.30 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Blue Bloods» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Blue Bloods» (E) 03.45 America's Next Top Model (Ε) 04.45 «Eat & Fit» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.30 Μουσικοί Δρόμοι (Ε) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Ελλάδος Περιήγησις» (E) 10.30 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Οι Πόλεις των Συνόρων Μας» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Η Άνοδος και η Πτώση των Βερσαλλιών» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Το Κουτάλι» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 «Τοπία της Σιωπής» (E) 19.00 «Εκτός των Τειχών» (E) 19.30 «Μονόγραμμα» (E) 20.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 22.00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα Αντρών 2014 - 2015 (Ζ) 00.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 01.00 «Μονόγραμμα» (E) 01.30 «Εκτός των Τειχών» (E) 02.00 «Τοπία της Σιωπής» (E) 03.00 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 03.30 «Ελλάδος Περιήγησις» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Η Άνοδος και η Πτώση των Βερσαλλιών» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.35 «Η Μεγάλη Ανατριχίλα» 08.20 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.55 «Μυστηριώδεις Φόνοι στο Μανχάταν» 10.45 «Films and Stars» 11.20 «Το Λάθος Αστέρι» 13.30 «Σκέψου σαν Άντρας 2» 15.20 «Kon - Tiki» 17.20 «Η Κλέφτρα των Βιβλίων» 19.35 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 20.10 «Χθες το Βράδυ» 22.00 «Squatters» 23.50 «Dallas Buyers Club» 01.50 «300: Η Άνοδος της Αυτοκρατορίας» 03.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.30 «Ο Εχθρός μου»
OTE CINEMA 1
06.25 «Κελί από Χρυσάφι» 08.15 «Πάμε... Χιόνι;» 10.05 «X-Men: Η Τελική Αναμέτρηση» 11.55 «Αγάπησα Ένα Ζόμπι» 13.35 «Ταξίδι στο Παρελθόν» 15.30 «Ο Κακός Μπελάς» 17.00 «Πες μου το Όνομά σου» 18.50 «Deja Vu: 4 Ημέρες, 6 Ώρες Πίσω» 21.00 «Girlfriends' Guide to Divorce» 22.00 «Banshee» 23.00 «Trance» 00.45 «Απαγωγή» 02.20 «Χελρέιζερ» 04.00 «The Paperboy» 05.50 «Chimpanzee»
OTE CINEMA 2
08.30 «Flicka 3» 10.30 «Αφερ-Έγκυος» 12.00 «Όταν ο Χάρι Γνώρισε τη Σάλι» 13.45 «Κυνηγητό στη Μαύρη Ήπειρο» 15.45 «Mansfield Park» 17.45 «Frost/Nixon: Η Αναμέτρηση» 20.00 «Σοκολάτα σε Καυτό Νερό» 22.00 «Άμλετ» 00.15 «Ο Καθοδηγητής» 02.45 «Ρενουάρ» 04.45 «Dead Heat»
OTE CINEMA 3
07.15 «Με Φόβο και Πάθος» 09.15 «Γυμνοί στο Δρόμο» 10.45 «Γαμπρός από το Λονδίνο» 12.10 «Η Αρτίστα» 13.45 «Χωρίσαμε ένα Δειλινό» 15.15 «Ρένα... να η Ευκαιρία» 17.00 «Ο Μεθύστακας» 18.45 «Ο Παλιάτσος» 20.20 «Όχι Κύριε Τζόνσον» 22.00 «Μαριχουάνα, Stop!» 23.40 «Καλημέρα Αθήνα» 01.00 «Ο Θαυματοποιός» 02.35 «Μέχρι το Πλοίο» 04.10 «Ο Μέτοικος (Γερουσιαστής)» 05.50 «Κορίτσια στον Ήλιο»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.30 «Online» με τους Όλγα Τρέμη και Νίκο Ευαγγελάτο 02.00 «Rescue Me» 03.00 «Drop Dead Diva» 04.00 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 04.30 «Νοικοκυρά με Παντελόνια - Upper Hand» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.10 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 16.30 TAINIA: 2 «Στο Δάσκαλό μας με Αγάπη» 18.00 Ειδήσεις 19.15 Κάθε Τόπος μια Ιστορία 20.00 «Τα Στέκια» 21.00 Champions League - Pre Game 21.45 Ποδόσφαιρο: Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα (Ζ) 00.00 Champions League - Post Game 00.30 Ποδόσφαιρο: Πόρτο - Μπάγερν (Μ) 01.30 «Τα Στέκια» (E) 02.40 Κάθε Τόπος μια Ιστορία (Ε) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 1 «Οι Κληρονόμοι» 23.15 «Τα Καρντάσιανς» 01.30 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Στον Ήλιο του Αιγαίου» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 21.45 TAINIA: 3 «Νήσος 2» 00.00 «Ίντριγκα» 01.30 «Two and a Half Men» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.00 «Glee» 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Warehouse 13» 22.10 TAINIA: 3 «The Transporter» 00.00 «The Mentalist» 01.00 «Without a Trace» 02.00 «The Vampire Diaries» 03.00 TAINIA: 4 «Jolene» 05.00 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Ταξίδια Ανακαλύψεων» 11.00 «Ο Πλανήτης Μας» 12.00 «Η Ζωή των Θηλαστικών» 13.00 «Η Τέχνη της Αμερικής» 14.00 «Ιερουσαλήμ: Η Ιερή Πόλη» 15.00 «Ευρώπη: Η Δημιουργία μιας Ηπείρου» 16.00 «Γουέλιγκτον, ο Σιδερένιος Δούκας» 17.00 «Ταξίδι στον Σαρωνικό» 18.00 «Ένα Έργο Γεννιέται» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Η Δύναμη του Διαδικτύου και η Αραβική Άνοιξη» 21.00 «Οι Ρίζες του Φλαμένκο» 22.00 TAINIA: 2 «Ανάμεσα στους Τοίχους» 00.15 «Η Εποχή του Γκέρσουιν» 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Blue Bloods» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Blue Bloods» (E) 03.45 America's Next Top Model (Ε) 04.45 «Eat & Fit» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 06.30 «Το Κουτάλι» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Ελλάδος Περιήγησις» (E) 10.30 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Naked Terracotta Warriors» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 Βόλεϊ: Πανναξιακός - Παναθηναϊκός (Ζ) 20.00 «Οι Έλληνες» (E) 21.00 «Συναντήσεις» (E) 23.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» (E) 00.00 «Η Αγάπη Άργησε μια Μέρα» (E) 01.00 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 01.30 «Ελλάδος Περιήγησις» (E) 02.00 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 02.30 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 03.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 03.30 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Naked Terracotta Warriors» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.25 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.20 «Call Me Crazy: A Five Film» 07.50 «Ρωξάνη» 09.40 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 10.10 «Houdini» 13.10 «Λέσχη για Ερωτευμένους» 15.00 «Prosecuting Casey Anthony» 16.35 «Action Zone» 17.05 «Maleficent» 18.50 «Ο Θρύλος του Μάικλ Κολχάας» 21.00 «Gotham» 22.00 «The Following» 23.00 «Λευκός Ελέφαντας» 00.50 «Μ' Αγαπάει, Δεν Μ' Αγαπάει» 02.40 «Ο Θεραπευτής» 05.15 «Παντρεμένα Ζευγάρια»
OTE CINEMA 1
07.20 «MicMacs: Μικροαπατεώνες στα Δύσκολα» 09.10 «Ένα Ψάρι που το Έλεγαν Γουάντα» 11.00 «Ξαφνικά Όλοι μου Λείπουν» 12.45 «Οι Λευκοί δεν Μπορούν να Πηδήξουν» 14.45 «Η Νύχτα των Αιχμαλώτων» 16.50 «Demi-soeur» 18.30 «Τζέιμς Μποντ 007: Καζινό Ρουαγιάλ» 21.00 «Fortitude» 22.00 «Orange Is the New Black» 23.00 «Όμορφα Πλάσματα» 01.10 «Ο Εξολοθρευτής» 03.00 «Καλώς Ήρθες στη Νέα Υόρκη» 05.10 «Hellraiser II: Αιώνια Κολασμένος»
OTE CINEMA 2
06.25 «Μπόρατ» 07.50 «Ρενάρ η Αλεπουδίτσα» 09.30 «Αναζητώντας την Απαγορευμένη Πόλη» 11.00 «Ο Ήρωας του Βυθού» 12.25 «Σε Τεντωμένο Σχοινί» 14.30 «Βόρεια» 16.00 «Η Γέφυρα για την Τεραμπίθια» 17.45 «Το Πείραμα της Φιλαδέλφειας» 19.30 «Πολεμώντας για τη Νίκη» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «We Are the Best!» 23.50 «Μαμάδες Χωρίς Μωρό» 01.30 «Fargo» 03.10 «Καλημέρα, Βιετνάμ» 05.10 «Η Ματωμένη Κόμισσα»
OTE CINEMA 3
07.20 «Μια Γυναίκα στην Αντίσταση» 09.10 «Οι Βάσεις και η Βασούλα» 10.55 «Η Γυναικοκρατία» 12.30 «Τι Έκανες στον Πόλεμο Θανάση» 14.00 «Του Χωρισμού το Τραίνο» 15.45 «Ο Παραμυθάς» 17.15 «Η Καφετζού» 18.50 «Η Κυρία του Κυρίου» 20.20 «Η Χαρτορίχτρα» 22.00 «Ο Τυχεράκιας» 23.25 «Ιωάννης ο Βίαιος» 02.25 «Το Έξυπνο Πουλί» 04.00 «Ντάμα Σπαθί» 05.30 «Κρυστάλλινες Νύχτες»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 «Εθνική Ελλάδος» (E) 00.30 «Ηρωίδες» (E) 01.30 TAINIA: 4 «Η Πελάτισσα» 03.30 «Drop Dead Diva» 04.30 «Mad Love» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 16.30 TAINIA: 1 «Τρελοί Πολυτελείας» 18.00 Ειδήσεις 19.15 Κάθε Τόπος μια Ιστορία 20.00 «Η Εποχή των Εικόνων» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Fair Play» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» 01.30 «Η Εποχή των Εικόνων» (E) 02.40 Κάθε Τόπος μια Ιστορία (Ε) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.30 Pre Game Show 22.05 Ποδόσφαιρο: Σεβίλλη - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ζ) 00.15 Europa League Live 01.30 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.45 «Πάμε Πακέτο» 23.45 «Αυτοψία» 01.30 «Two and a Half Men» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 «Glee» 04.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Warehouse 13» 22.10 TAINIA: 3 «Η Οργή των Τιτάνων» 00.15 «The Mentalist» 01.15 «Without a Trace» 02.15 «The Vampire Diaries» 03.15 «Numbers» 04.15 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Ταξίδια Ανακαλύψεων» 11.00 «Ο Πλανήτης Μας» 12.00 «Η Ζωή των Θηλαστικών» 13.00 «Ο Κόσμος του Στόουνχεντζ» 14.00 «Η Ισπανική Αρμάδα» 15.00 «Ευρώπη: Η Δημιουργία μιας Ηπείρου» 16.00 «Αναζητώντας τις Μπροντέ» 17.00 «Α Γρούσσα Νάμου» 18.00 «Ένα Έργο Γεννιέται» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Κατρίν Ντενέβ» 21.00 «Σάμιουελ Μπέκετ» 22.00 «Ο Ανθρώπινος Εγκέφαλος» 23.00 «Σκέψη, οι Άγνωστες Πλευρές της» 00.00 «Συνάντηση» (E) 01.30 «Ευρώπη: Η Δημιουργία μιας Ηπείρου» (E) 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 11.50 «Έρρωσο... Να Είσαι Γερός» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Blue Bloods» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Blue Bloods» (E) 03.45 America's Next Top Model (Ε) 04.45 «Eat & Fit» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Ελλάδος Περιήγησις» (E) 10.30 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Το Ημερολόγιο του Δρ. Λιβινγκστόουν» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 Βόλεϊ: ΑΕΚ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π (Ζ) 20.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 22.00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα Αντρών 2014 - 2015 (Ζ) 00.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 01.00 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 01.30 «Ελλάδος Περιήγησις» (E) 02.00 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 02.30 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 03.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 03.30 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» 05.00 «Το Ημερολόγιο του Δρ. Λιβινγκστόουν» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 18.40 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.10 «The Surrogate» 08.40 «Mike Tyson: Undisputed Truth» 10.10 «Action Zone» 10.40 «Red Tails» 12.45 «X-Men: Ημέρες ενός Ξεχασμένου Μέλλοντος» 14.55 «Hidden Away» 16.30 «Αύγουστος» 18.35 «MAD on Novacinema» 19.15 «Μικρά Όμορφα Πλάσματα» 21.00 «NCIS» 22.00 «Το Κάλεσμα» 00.00 «Μέχρι το Τέλος» 02.10 «Η Αφροδίτη με τη Γούνα» 03.45 «Bullet» 05.15 «Βρώμικα Όμορφα Πράγματα»
OTE CINEMA 1
06.45 «Η Παράξενη Ζωή του Τίμοθι Γκριν» 08.35 «The Way Back» 10.50 «Ρωμαίος και Ιουλιέτα» 12.55 «Η Ζωή του Πι» 15.05 «Κυνηγώντας το Maverick» 17.05 «Όσα Φέρνει ο Χρόνος» 19.15 «Το Σπίτι στο Τέλος του Δρόμου» 21.00 «Παιδί του Θεού» 23.00 «Φθηνές Ανατριχίλες» 00.30 «Η Ζωή της Αντέλ (Κεφάλαια 1 & 2)» 03.30 «Ασυγκράτητη Οργή, Ξανά» 05.25 «Carrie»
OTE CINEMA 2
06.50 «Ο Ήρωας του Βυθού» 08.15 «Στο Κενό της» 09.45 «Κοκκινοσκουφίτσα 2: Σκουφίτσα Εναντίον Κακών» 11.15 «Τι Έκανες Μπαμπά στην Άγρια Δύση» 13.15 «Το Δέντρο της Ζωής» 15.45 «Καληνύχτα, και Καλή Τύχη» 17.30 «Επιτέλους Χήρα» 19.15 «Το Πανδοχείο της 6ης Ευτυχίας» 22.00 «Επτά Ψυχοπαθείς» 00.00 «Συντρίμμια Ψυχής» 01.50 «Ο Τελευταίος των Μοϊκανών» 03.45 «The Bang Bang Club» 05.35 «Ο Πόλεμος των Κουμπιών»
OTE CINEMA 3
08.00 «Θηλυκό Θηριοτροφείο» 09.35 «Μαντώ Μαυρογένους» 11.15 «Το Δέντρο που Πληγώναμε» 12.30 «Η Μεσόγειος Φλέγεται» 14.10 «Κρυστάλλω» 15.45 «Κάθε Κατεργάρης στον Πάγκο του» 17.20 «Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης» 18.55 «Τσακισμένη απ' την Ορφάνια» 20.30 «Τρία Κορίτσια απ' την Αμέρικα» 22.00 «Ο Ψεύτης» 23.40 «Κορίτσια στον Ήλιο» 01.10 «Οι 4 Άσσοι» 02.40 «Απαγωγή» 04.15 «Κατηγορώ την Κοινωνία» 05.50 «Ο Ακτύπητος Κτυπήθηκε»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «One Mark Show» με τον Μάρκο Σεφερλή 23.50 «Μοντέρνα Οικογένεια» 00.40 «Ο 3ος Νόμος» (E) 01.50 TAINIA: 3 «Βρώμικο Χρήμα» 04.00 «Tower Prep» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.20 TAINIA: 1 «Θανάση, Σφίξε κι Άλλο το Ζωνάρι» 18.00 Ειδήσεις 19.15 Κάθε Τόπος μια Ιστορία 20.00 «Art Beat» 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 2 «Ραντεβού στο Παρίσι» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» 01.30 «Art Beat» (E) 02.30 «Ένα Κτίριο, μια Ιστορία» (E) 03.40 «Ξένη Σειρά» (E) 04.40 Κάθε Τόπος μια Ιστορία (Ε) 05.45 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 TAINIA: 2 «Ταινία» 01.45 «Είναι Στιγμές» (E) 03.45 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 04.15 TAINIA: 4 «Blood Sport»
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.45 TAINIA: 3 «Pretty Woman» 00.30 TAINIA: 2 «Κάτω ο Έρωτας» 02.30 «Two and a Half Men» 03.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.30 «Glee» 05.20 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes» 22.10 TAINIA: 3 «Οι Μάχητες των Δρόμων» 00.30 TAINIA: 4 «Scream 4» 02.45 TAINIA: 4 «Σέξι Δολοφόνοι» 05.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Ταξίδια Ανακαλύψεων» 11.00 «Η Αλήθεια για τις Βιταμίνες» 12.00 «Η Ζωή των Θηλαστικών» 13.00 «Ο Κόσμος του Στόουνχεντζ» 14.00 «Η Ισπανική Αρμάδα» 15.00 «Ευφυΐα και Γεωμετρία» 16.00 «Αναζητώντας τις Μπροντέ» 17.00 «Καίτη Φλώρου, η Βασίλισσα της Γραφομηχανής» 18.00 «Ένα Έργο Γεννιέται» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Τζον Γουέιν» 21.00 «Σάμιουελ Μπέκετ» 22.00 «Ο Ανθρώπινος Εγκέφαλος» 23.00 «Συνάντηση» (E) 00.15 «Σαρλ Ντε Γκολ» 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 11.50 «Έρρωσο... Να Είσαι Γερός» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Blue Bloods» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Blue Bloods» (E) 03.45 America's Next Top Model (Ε) 04.45 «Eat & Fit» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 14.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 Ενόργανη Γυμναστική: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 «Εμείς οι Λαλητάδες» (E) 18.30 «Έλληνες Ολυμπιονίκες» (E) 19.30 Ενόργανη Γυμναστική: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 22.30 «Nerit Sports News (Ζ)» 00.00 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 00.30 Champions League Magazine 01.00 «Γεννήθηκα Γυναίκα» 02.00 «Τα Επαγγέλματα της Θάλασσας» 03.00 «Νηστικό Aρκούδι» 03.45 «Ελληνικοί Θησαυροί» 04.00 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 04.30 «Αρχαιολογικές Ξεναγήσεις» 05.00 «Άνθρωποι και Τηλεόραση» 05.30 «Μια Μέρα για Όλους»
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.55 «Το Μυστικό της Μέιζι» 08.35 «Temptation: Confessions of a Marriage Counselor» 10.30 «Κορώνα Γράμματα» 12.05 «Μια Γαλλίδα στο Μανχάταν» 14.05 «Sarajevo» 15.50 «Need for Speed» 18.05 «Hollywood Buzz» 18.35 «The Amazing Spider-Man 2» 21.00 «Person of Interest» 22.00 «Λάθος στο Λάθος» 23.40 «Eyewitness» 01.10 «Ακόλαστη Συμμορία» 03.35 «Κάτω από το Δέρμα» 05.25 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
07.15 «Ο Πόλεμος των Ρόουζ» 09.15 «Χόμπιτ: Η Ερημιά του Νοσφιστή» 12.00 «Quantum of Solace» 13.45 «Χιονοστρόβιλος» 15.20 «The Challenger» 17.00 «Albert Nobbs» 19.00 «Fantastic Four» 21.00 «The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia» 23.00 «Defiance» 00.00 «From Dusk Till Dawn» 01.00 «Αγώνες Πείνας» 03.25 «The Hunger Games: Φωτιά» 05.55 «From Dusk Till Dawn»
OTE CINEMA 2
07.25 «Μεγάλες Προσδοκίες» 09.35 «Η Ωραιότερη Ιστορία του Κόσμου» 12.45 «Άννα Καρένινα» 14.35 «Χαμός στη Ζούγκλα» 16.10 «Διπλή Ζωή» 18.10 «Να Ζει Κανείς ή να μη Ζει» 20.05 «Πιάστε τον Κοντό» 22.00 «Θανάσιμος Επισκέπτης» 23.45 «Χάνσελ & Γκρέτελ: Κυνηγοί Μαγισσών» 01.15 «Σπασμένο Βέλος» 03.05 «Οι Φύλακες της Επανάστασης»
OTE CINEMA 3
07.25 «Μια Γυναίκα Κατηγορείται» 09.00 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 10.35 «Οι Εραστές του Ονείρου» 12.15 «Ορκίζομαι Είμαι Αθώα» 14.15 «Ο Θαυματοποιός» 15.55 «Το Παρελθόν Mιας Γυναίκας» 17.25 «Θανάση Πάρε το Όπλο Σου» 18.55 «Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο» 20.30 «Χαμένα Όνειρα» 22.00 «Ο Θησαυρός του Μακαρίτη» 23.40 «Ησαΐα μη Χορεύεις» 01.30 «Έγκλημα στα Παρασκήνια» 03.00 «Λόλα» 04.45 «Black Out»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από