Ισόπαλο 1-1 τέλειωσε το φιλικό του Ολυμπιακού με την Ντιναμό Κιέβου στην Αυστρία.Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στο 41΄ με τον Αυλωνίτη, μετά από ωραία σέντρα του Κασάμι, ενώ στο 55΄ ο Μποκανί ισοφάρισε για τους Ουκρανούς.

Ο Κασάμι είχε την καλύτερη απόδοση από όλους τους παίκτες, ενώ Ντοσεβί και Ελαμπντελαουί έδειξαν να συνεργάζονται πολύ καλά στην δεξιά πλευρά, στο πρώτο ημίχρονο που αγωνίστηκαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μίτσελ έκανε πολλές αλλαγές και η ποιότητα του αγώνα «έπεσε».Αξίζει επίσης να σημειωθεί πως ο Παπάζογλου έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 65′ όταν βγήκε απέναντι από το τέρμα της Ντιναμό αλλά το σουτ που έκανε πέρασε ελάχιστα άουτ.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουΐ, Αβρ.Παπαδόπουλος, Αυλωνίτης, Σιόβας, Λυκογιάννης, Κασάμι, Φουστέρ, Βέργος, Ντοσεβί, Διαμαντάκος

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Χουτεσιώτης, Σαβιόλα, Γκαζαριάν, Αμπιντάλ, Βούρος, Σαλίνο, Παπάζογλου, Κολοβός, Μπουχαλάκης, Γιαταμπαρέ, Μπονγκ.