ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «I Dream of Jeannie - Η Τζίνι και το Τζίνι» 10.40 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 11.10 «Drop Dead Diva» 12.00 «Jenny Jenny» (E) με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 «My Life» (E) με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 16.00 «Σαββατογεννημένες» (E) 17.15 Ειδήσεις 17.20 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Η Ζωή σε Fast Forward» 23.10 TAINIA: 3 «Όρια Αντοχής» 01.40 TAINIA: 4 «Φτιαγμένοι για τη Μεγάλη Ζωή» 03.40 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.45 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «Διπλή Ματιά» 10.00 «Ακριβώς στις 10:00» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «Επτά» 13.30 «Europe» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Αφανείς Ήρωες» 19.00 «Μις Μαρπλ» 20.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 2 «Ταινία» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Πολίτες» 02.15 «Επτά» (E) 03.15 «Europe» (E) 05.00 «Μις Μαρπλ» (E)
ΕΡΤ2
06.15 «Σαν τα Τρελά Πουλιά» (E) 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» (E) 08.00 Λουί (Ε) 08.30 «Ο Μουκ» (E) 09.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 09.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 10.00 «Ο Παγωμένος Τάφος της Μογγολίας» (E) 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» 12.00 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 13.00 Duo Fina 14.00 «Έμιλι» (E) 16.00 «Επικίνδυνες Διαδρομές» 17.00 Μπάσκετ: ΓΣ Ηρακλής - Εθνικός Πειραιά (Ζ) 19.00 Eurovision 2016: Τα Τραγούδια (Ε) 21.00 TAINIA: 3 «A Chorus Line» 23.00 TAINIA: 3 «Και Ξαφνικά μου Λείπουν Όλοι» 00.45 Eurovision 2016: Τα Τραγούδια (Ε) 02.45 «Ο Παγωμένος Τάφος της Μογγολίας» (E) 03.40 «Επικίνδυνες Διαδρομές» (E) 04.45 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» 05.15 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 05.45 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά»
ΕΡΤ3
07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Αληθινά Σενάρια» 09.00 «Πράσινη Επανάσταση» 10.00 «Υγεία» 11.00 «Διασπορά» (E) 12.30 «Τροφή: Η Άλλη Διάσταση» 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Οι Κήποι της Ολίβια» 14.00 Χάντμπολ: Διομήδης Άργους - ΠΑΟΚ 16.00 «4 το Σάββατο» 18.00 «Θερμές Πόλεις» 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» 20.00 TAINIA: 1 «Ο Γαμπρός μου ο Προικοθήρας» 21.30 «Μάλιστα, κ. Πρωθυπουργέ» 22.00 «Μιλάμε Ελεύθερα» 23.00 TAINIA: 2 «Γνήσιο Αντίγραφο» 00.45 «Αντιδραστήριο» (E) 01.45 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Διασπορά» (E) 04.00 «Υγεία» (E) 05.00 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.15 «JOY» (E) 08.45 «Zumba Time» 09.00 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 15.00 «Τρώμε Μαζί» 15.15 «JOY» 16.45 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 TAINIA: 1 «Τρελός, Παλαβός και Βέγγος» 19.00 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 1 «Το Ξύλο Βγήκε από τον Παράδεισο» 22.15 TAINIA: 2 «Forrest Gump» 01.00 TAINIA: 2 «Οι Μηχανόβιοι» 03.15 «Ιστορίες από την Απέναντι Όχθη» (E) 04.15 «Δούρειος Ίππος» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 «Στη Γειτονιά μας» 14.10 TAINIA: 1 «Happy Feet» 16.15 «Το Σόι σου» (E) 17.00 Ειδήσεις στη νοηματική 17.10 TAINIA: 2 «Βασικά Καλησπέρα σας» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Quizdom the Show 21.00 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» 00.45 The Music Project by Jumping Fish (Ε) 02.15 Quizdom the Show (Ε) 03.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.15 How Clean is your House? 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Jamie's Great Britain»
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Tree Fu Tom» 08.00 «Οι Περιπέτειες του Max» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Barbie στο Μυστικό Βασίλειο» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.30 TAINIA: 2 «Ο Νεράιδος» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Two and a Half Men» 18.50 Ραντεβού! 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Τρελή Οικογένεια» 21.45 TAINIA: 1 «Γκάρφιλντ: Η Ταινία» 23.15 TAINIA: 3 «Φονικό Όπλο 3» 01.45 TAINIA: 3 «Η Γη της Επαγγελίας» 04.00 «Cold Case» 05.00 Ραντεβού! (Ε)
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.40 «Μαγικός Φανός» 11.00 «Βουλή επί 7» 12.30 «Μαρτυρίες» 13.30 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 14.30 «Το Πανόραμα μιας Επταετίας: Χούντα Είναι, θα Περάσει» 15.00 «Σκοτεινή Επταετία: 1967-1974 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών» 16.30 «Αβίωτες Μνήμες» 17.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 18.00 «Τα Χρώματα του Ουράνιου Τόξου» 19.00 TAINIA: 2 «Ο Ήρεμος Δον» 21.00 «Το Χρήμα και η Διαδρομή του» 22.00 «Συνάντηση» (E) 23.15 TAINIA: 1 «Ψηλά τα Χέρια Χίτλερ» 00.45 «Θεατροσκόπιο» (E) 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 11.30 «Eco News» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Ζω Καλύτερα» 14.45 TAINIA: 1 «Πατέρα Κάτσε Φρόνιμα» 16.30 «Cineλθετε» (E) 17.00 «Happy Traveller» 18.00 «JoinUs» 19.50 «X in the City» 20.00 «Γλυκές Αλχημείες» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.10 TAINIA: 3 «3 Μέρες Διορία» 00.30 «Deadly Women» 01.30 «Game of Thrones» 03.15 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.00 «America's Funniest Home Videos» 05.30 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 07.40 «Σούπερ Ζωάκια» 08.00 «Paw Patrol» 08.15 «The New Teletubies» 08.30 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Little Charmers» 09.45 «Μουσική Ομάδα Κατασκόπων» 10.10 «Winx» 10.35 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 11.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.30 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 15.15 «Μαραθώνιος: Wits Academy» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Μαξ και Σρεντ» 20.30 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.00 «Ο Μίτος της Αριάν» 08.40 «Το Τίμημα της Δόξας» 10.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 11.20 «Ζητείται Κουμπάρος» 13.05 «Kamikaze» 14.45 «Κινηματογραφικά Νέα» 15.30 «Silicon Valley» 16.00 «Gotham» 16.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 17.55 «Σταχτοπούτα» 19.45 «Πρωταθλητές με Ψυχή» 22.00 «Rabid Dogs» 23.40 «Blindspot» 00.30 «Επικίνδυνη Αποστολή: Μυστικό Εθνος» 02.40 «Ραντεβού στα Κλεφτά» 04.10 «Ο Παρτιζάνος» 05.50 «Slow West»
OTE CINEMA 1
07.15 «Return to Zero» 09.00 «Το Καφέ των Φίλων» 10.50 «Οι Λέξεις» 12.40 «Ένας Απίστευτος Έρωτας» 14.20 «Σε Ξένα Παπούτσια» 16.00 «Ο Μπάτλερ» 18.20 «Το Τρελό Κυνήγι του Θησαυρού» 20.20 «Making the Movies» 21.00 «Οι Πέντε Θρύλοι» 22.50 «Πολύ Κακό για το Τίποτα» 00.50 «Οι Υποψίες του κ. Γουίτσερ: Τα Δεσμά που Ενώνουν» 02.30 «Garden State» 04.15 «The Suspect» 05.50 «Η Ανταρσία του Μπάουντι»
OTE CINEMA 2
06.40 «Barbecue» 08.15 «The Musketeers» 13.20 «Σταρ Τρεκ Νο 4: Επιστροφή στο Παρόν» 15.20 «Το Αλάτι της Γης» 17.20 «Ο Εχθρός μου» 19.15 «Dracula Untold» 21.00 «Girlfriends' Guide to Divorce» 22.00 «Μια Καλή Χρονιά» 00.10 «Banshee» 01.00 «Extant» 01.50 «Bye Bye Blondie» 03.30 «Το Φιλί του Θανάτου» 05.35 «Σταρ Τρεκ Νο 2: Η Οργή του Καν»
OTE CINEMA 3
06.30 «Αχ Αυτή η Γυναίκα Μου» 08.15 «Το Πιθάρι» 10.00 «Ο Εχθρός του Λαού» 12.00 «Ο Δήμος απ' τα Τρίκαλα» 13.45 «Η Μοδιστρούλα» 15.10 «Έξω οι Κλέφτες» 16.45 «Ο Εξυπνάκιας» 18.30 «Αιχμάλωτοι του Μίσους» 20.25 «Ζητείται Ψεύτης» 22.00 «Γοργόνες και Μάγκες» 23.50 «Η Καρδιά του Κτήνους» 01.30 «Ψυχή και Σάρκα (Εσύ και Εγώ)» 03.15 «Διαμάντω» 04.40 «Το Αγοροκόριτσο»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «I Dream of Jeannie - Η Τζίνι και το Τζίνι» 10.40 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 11.10 «Drop Dead Diva» 12.00 «Jenny Jenny» (E) με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Μικρός στο Μάτι» 16.45 Ειδήσεις 16.50 «Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς» (E) 18.00 TAINIA: 1 «Η Βίλα των Οργίων» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «2012» 00.15 TAINIA: 4 «Ελεύθερος Σκοπευτής: Εχθρικά Πυρά» 02.15 «Rescue Me» 03.15 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «Διπλή Ματιά» 10.00 «Ακριβώς στις 10:00» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Προσωπικά» 17.00 «Art Week» 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Αφανείς Ήρωες» 19.00 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» 20.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 20.55 Ειδήσεις 22.00 Αθλητική Κυριακή 00.30 Ειδήσεις 01.00 TAINIA: 4 «Αδελφότητα» 02.40 «Art Week» (E) 03.40 «Αφανείς Ήρωες» (E) 04.10 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.25 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E)
ΕΡΤ2
07.00 «Γυναικεία Μοναστήρια» (E) 08.00 Πολυαρχιερατική Θεία Λειτουργία 11.30 Κωπηλασία: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ζ) 16.00 «Ocean Nomads» 17.00 Duo Fina (Ε) 18.00 «Τα Κολλητήρια» 19.00 Eurovision 2016: Τα Τραγούδια (Ε) 21.00 TAINIA: 2 «Έχουμε Πάπα!» 23.00 TAINIA: 2 «Παίζοντας με τη Φωτιά» 00.30 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 01.00 «Οι Αξιόπιστοι» 02.00 Eurovision 2016: Τα Τραγούδια (Ε) 04.00 «Ocean Nomads» (E) 05.00 «Τα Κολλητήρια» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «4 το Σάββατο» (E) 08.00 Πολυαρχιερατική Θεία Λειτουργία 12.00 «Θερμές Πόλεις» 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Πάρτι στον Κήπο» 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 «Διασπορά» 16.30 «Μάλιστα, κ. Πρωθυπουργέ» 17.00 «Υγεία» (E) 18.00 «ALLERT3» 19.00 Ειδήσεις 19.45 «Μακρινές Φιλίες» 20.00 Η Συμφωνία της Αγάπης με τη Συμφωνική Ορχήστρα Νέων Ελλάδος (Ζ) 22.00 TAINIA: 3 «Βοκκάκιος '70» 01.30 Κοντραπούντο (Ε) 02.30 «ALLERT3» (E) 03.30 «Αντιδραστήριο» (E) 04.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.15 «JOY» (E) 08.45 «Zumba Time» 09.00 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 15.15 «JOY» 16.45 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 TAINIA: 2 «Ταινία» 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Daddy Cool» (E) 21.15 «Your Face Sounds Familiar» 00.30 «Σε Πρώτο Πλάνο» 02.00 TAINIA: 5 «Body Parts» 04.15 «Δούρειος Ίππος» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 «Stars System» 14.10 How Clean is your House? 14.50 «Animaniac» 15.50 «Το Σόι σου» (E) 16.45 TAINIA: 2 «Η Λίζα και η Άλλη» 17.00 Ειδήσεις στη νοηματική 17.10 TAINIA: 2 «Η Λίζα και η Άλλη» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Quizdom the Show 21.00 TAINIA: 3 «Στα Όρια του Αύριο» 23.15 TAINIA: 3 «Ο Άνθρωπος με τη Σιδερένια Μάσκα» 02.00 Quizdom the Show (Ε) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.30 How Clean is your House? 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Barbie στο Μυστικό Βασίλειο» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Dragons: Οι Καβαλάρηδες του Μπερκ» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Τα Χρονικά του Ματ Χάτερ» 13.30 TAINIA: 2 «Δυο Αδέρφια: Ο Ντροπαλός και ο Γενναίος» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Two and a Half Men» 18.50 Ραντεβού! 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Τον Αράπη κι αν τον Πλένεις» 22.50 TAINIA: 3 «Οι Επόμενες Τρεις Μέρες» 01.45 TAINIA: 3 «Ξανθός Εκδικητής» 03.45 TAINIA: 5 «Αιματηρή Εκδίκηση»
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 Φιλανθρωπική Συναυλία για την Ιαπωνία - 2011 10.30 Ώρα Παράδοσης 11.30 «Έλληνες Αειναύτες» 12.00 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Σαν Παραμύθι» 14.15 «Αστικό Τοπίο» 15.00 «Τσιμέντο, Ένα Ισχυρό Υλικό» 16.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 16.30 «Αθάνατοι: Στο Νοτιότερο Άκρο της Ευρώπης» 19.00 TAINIA: 2 «Ο Ήρεμος Δον» 21.00 «Κατρίν Ντενέβ» 22.00 «Λουτσία ντε Λαμερμούρ» 00.45 «Θεατροσκόπιο» (E) 01.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 11.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.00 «Ready Business: Τα Νέα των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων» 13.30 Goal Χωρίς Σύνορα 14.20 «Traction» 15.00 «Masterclass» 16.00 TAINIA: 1 «Η Σωφερίνα» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Ορεινές Διαδρομές» 20.30 Ελληνικό Πρόγραμμα 21.00 Ειδήσεις 21.40 Kick Off 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Kick Off 00.10 «X in the City» 00.30 TAINIA: 4 «Καταδίωξη στα Σύνορα» 02.15 «Nurse Jackie» 03.15 «Grey's Anatomy» 04.15 «America's Funniest Home Videos» 05.15 «Masterclass» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 07.40 «Σούπερ Ζωάκια» 08.00 «Paw Patrol» 08.15 «The New Teletubies» 08.30 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Little Charmers» 09.45 «Μουσική Ομάδα Κατασκόπων» 10.10 «Winx» 10.35 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 11.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.30 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 15.15 «Together For Good Μαραθώνιος Σειρών» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Μαξ και Σρεντ» 20.30 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.15 «Μήνας του Μέλιτος» 09.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.40 «A Doll to Treasure» 11.15 «Οι Πιγκουΐνοι της Μαδαγασκάρης» 12.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 13.35 «Kingsman: Η Μυστική Υπηρεσία» 15.50 «NCIS» 16.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 16.55 «Ο Άνδρας που Αγαπήθηκε Πολύ» 18.55 «Η Κακή Μέρα από το Πρωί Φαίνεται» 20.25 «A Gift of Miracles» 22.00 «Ο Αριστερόχειρας» 00.10 «Game of Thrones» 01.10 «Χαμένος παράδεισος» 03.10 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.00 «Game of Thrones» 05.00 «Silicon Valley» 05.35 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
08.00 «Horizon» 09.40 «Η Κατάρα της Μητέρας μου» 11.20 «Βραβεία BAFTA 2016» 13.30 «Φλάσντανς» 15.10 «Επιστροφή στο Μέλλον» 17.15 «Το Τελευταίο Χτύπημα» 18.50 «Amanda Knox: Murder on Trial in Italy» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Furious 7: Μαχητές των Δρόμων» 23.30 «The Kid: Chamaco» 01.10 «Hasta la Vista» 03.10 «Λουλούδια του Χθες» 04.40 «Έρωτας Μετ' Εμποδίων»
OTE CINEMA 2
07.30 «The Musketeers» 12.30 «Η Λεωφόρος της Δύσης» 14.20 «Heartbeat» 15.15 «The Musketeers» 16.15 «Λόραξ» 17.45 «Σταρ Τρεκ: Γενεές» 19.50 «Ο Νο 1 Καταζητούμενος» 22.00 «Ο Ρόκο και τ' Αδέλφια του» 01.10 «Ripper Street» 02.10 «South of Hell» 03.00 «Ted» 04.45 «Όπως Ψηλά, έτσι και Χαμηλά»
OTE CINEMA 3
06.15 «Καπετάν Φάντης Μπαστούνι» 08.05 «Ένας Τρελός Γλεντζές» 10.00 «Ο Επαναστάτης Ποπολάρος» 11.45 «Πρωτευουσιάνικες Περιπέτειες» 13.20 «Η Οργή του Αδικημένου» 15.00 «Δύο Μοντέρνοι Γλεντζέδες» 16.45 «Επτά Χρόνια Γάμου» 18.30 «Εσχάτη Προδοσία» 20.10 «Ζητείται Επειγόντως Γαμπρός» 22.00 «Η Αλίκη στο Ναυτικό» 23.40 «Το Τελευταίο Ψέμμα» 01.30 «Ένας Ξένοιαστος Παλαβιάρης» 03.20 «Ούτε Γάτα, Ούτε Ζημιά» 04.45 «Ο Ξυπόλυτος Πρίγκηψ»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Οι Βασιλιάδες» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Μάλιστα, Σεφ!» 22.50 TAINIA: 3 «Σημείο Υπεροχής» 00.50 TAINIA: 4 «Οπλισμένος Σταυροφόρος» 03.00 TAINIA: 3 «Σημείο Υπεροχής» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 1 «Ο Αρχιψεύταρος» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Σενάρια Συνωμοσίας» 01.35 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 Duo Fina (Ε) 07.00 Λουί (Ε) 07.20 Λουί 07.30 «Ο Μουκ» 08.00 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό 08.30 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 09.00 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» (E) 10.00 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 11.00 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» (E) 11.30 «Δεν θα μου Κάνετε το Σπίτι...» 12.00 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» (E) 12.45 «Η Μεγάλη Απεργία: τα Λαυρεωτικά» 13.30 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 15.00 «Έμιλι» 16.00 «Η Μοδίστρα» 17.00 «Τα Πέτρινα Λιοντάρια» 18.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» 19.00 «Παγκόσμια Ποτά» 20.00 «Η Μοδίστρα» 20.50 «Γιατροί στα Άκρα του Κόσμου» 21.50 «Boss» 22.50 «Στην Υγειά μας» 03.15 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» 04.15 «Εξ Αδιαιρέτου» 05.00 «Οι Χλιδάτοι»
ΕΡΤ3
06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ζωγραφίζοντας στον Κόσμο» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Τροφή: Η Άλλη Διάσταση» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Πολίτης του Κόσμου» 21.00 Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης - Κύκλος Μπετόβεν - Ημέρα της Ευρώπης (Ζ) 22.00 «Pressing» 23.00 TAINIA: 4 «Ο Μαχαιροβγάλτης» 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ράδιο Αρβύλα» 00.30 «ΟΛΑ Πρώτη Φορά» 02.15 «Ιατρικό Απόρρητο» (E) 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.15 «Jamie's 30' Meals» 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 4 «Αδίστακτα Πρόσωπα» 01.30 «Two and a Half Men» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.00 How Clean is your House? 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Ραντεβού! (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Κρύπτο, ο Σούπερ Σκύλος» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Μαχητές των Δρόμων 4» 23.20 «Στον Ενικό» 02.00 TAINIA: 2 «Ο Έλληνας Μεγιστάνας» 04.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 09.40 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 10.00 «Μαγικός Φανός» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.00 «Perah Istar, Το Γνωστό-Άγνωστο Περιστέρι» 13.00 «Εντελέχεια» 14.00 «Μαρτυρίες» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Σαντορίνη, Λευκό και Απέραντο Γαλάζιο» 16.30 «Συνάντηση» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Σιρανό ντε Μπερζεράκ» 00.00 «Θεατροσκόπιο» (E) 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Η Αδελφή μου Θέλει Ξύλο» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 Hot Seat 20.00 Ειδήσεις 21.15 «The X Factor - Chair Challenge» 23.45 «Elementary» (E) 00.30 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.15 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.35 «May in the Summer» 08.15 «Τα Δικά μας Παιδιά» 09.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.40 «Η Άλλη Μποβαρί» 12.20 «Jimmy's Hall» 14.15 «Hollywood Buzz» 14.50 «For Better or for Worse» 16.20 «Καλημέρα αλα Ιταλικά» 18.00 «Cedar Cove» 18.50 «Films and Stars» 19.40 «Οι Γαμπροί της Ευτυχίας» 21.25 «Silicon Valley» 22.00 «Game of Thrones» 23.00 «Μαντάμ Μποβαρί» 01.00 «Μαζί σου κι ας Πεθάνω» 02.40 «Λεβιάθαν» 05.00 «Child 44»
OTE CINEMA 1
06.15 «Γοργόνες» 08.10 «Σαν Κλέφτης Ευτυχίας» 10.00 «Στη Σκιά του Έρωτα» 11.40 «Ο Κιτρινομύτης σε Τρελές Πτήσεις» 13.30 «Danny Deckchair» 15.30 «Ο Καίσαρας Πρέπει να Πεθάνει» 17.20 «Επιστροφή στο Μέλλον 2» 19.20 «Ne Quelque Part» 21.00 «Ο Καλός, ο Κακός κι ο Περίεργος» 23.30 «Η Αυτοβιογραφία ενός Ψεύτη» 01.00 «Η Τελευταία Παράσταση» 02.50 «Το Απόλυτο Παιχνίδι» 04.20 «Λουλούδια κι Αγκάθια»
OTE CINEMA 2
06.50 «Αγάπη και Αφοσίωση» 09.00 «Σταρ Τρεκ: Η ταινία» 11.10 «Ο Άνθρωπος από τη Μάντσα» 13.20 «Τζάκι και Ράιαν» 15.00 «The Simpsons: Η Ταινία» 16.30 «Ο Άνθρωπος με το Σιδηρούν Προσωπείο» 18.20 «Μαθητευόμενος Μπάτσος» 20.10 «In America» 22.00 «Στα Καλά Καθούμενα» 23.40 «Ολική Έκλειψη» 01.10 «Σκουπίδια» 03.00 «Το Μωρό της Ρόζμαρι» 05.15 «The Tiger's Tail»
OTE CINEMA 3
06.40 «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου» 08.30 «Διακοπές στο Βιετνάμ» 10.00 «Κάθε Ναυάγιο και μια Κόλαση» 11.35 «Ο Άγιος Νεκτάριος» 13.10 «Ορκίζομαι Είμαι Αθώα» 15.00 «Η Αρχόντισσα της Κουζίνας» 16.35 «Οι Πολεμιστές της Ειρήνης» 18.25 «Ο Τρελός της Πλατείας Αγάμων» 20.00 «Μην Ερωτεύεσαι το Σάββατο» 22.00 «Όταν η Πόλις Πεθαίνει» 23.45 «Ντάμα Σπαθί» 01.25 «Έλα στο Θείο» 03.10 «Ο Τυχεράκιας» 04.40 «Η Ωραία του Κουρέα»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Οι Βασιλιάδες» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 00.05 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.30 «Lost Girl» 02.30 «Breaking Bad» 03.30 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 1 «Κάθε Εμπόδιο για Καλό» 20.40 Ειδήσεις 22.00 61ος Διαγωνισμός Τραγουδιού Eurovision 00.15 Ειδήσεις 00.45 «Σιωπηλές Επαναστάσεις» 01.40 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E) 03.40 «On ΕΡΤ» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Τα Πέτρινα Λιοντάρια» 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» 07.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» 08.30 Τρένο Δεινοσαύρων 09.00 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» 10.00 «Παγκόσμια Ποτά» 11.00 «Εξ Αδιαιρέτου» 12.00 «Οι Χλιδάτοι» 13.00 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 15.00 «Έμιλι» 16.00 «Η Μοδίστρα» 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» 18.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» 19.00 «Παγκόσμια Ποτά» 20.00 «Η Μοδίστρα» 20.50 «Γιατροί στα Άκρα του Κόσμου» 21.50 «Boss» 22.50 TAINIA: 3 «Ξένη Ταινία» 00.30 «Η Εποχή των Εικόνων» 01.30 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» 02.30 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 04.30 «Εξ Αδιαιρέτου» 05.15 «Οι Χλιδάτοι»
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πολίτης του Κόσμου» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Τροφή: Η Άλλη Διάσταση» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Οι Δρόμοι της Ελιάς» 21.00 «Balkan Express» 22.00 Βραδιά Όπερας 00.30 «Τροφή: Η Άλλη Διάσταση» (E) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.10 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 00.15 «ΟΛΑ Πρώτη Φορά» 02.15 «VICE» 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 3 «Πέμπτη και 12» 00.40 «360o» 01.40 «Ελληνοφρένεια» (E) 02.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 How Clean is your House? 04.15 «Patras Aller Retour» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Κρύπτο, ο Σούπερ Σκύλος» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «Τζον Ράμπο» 23.45 «The Following» 00.45 «Law and Order: L.A.» 01.45 TAINIA: 3 «Ανταλλαγή Ζευγαριών» 03.30 «Two Broke Girls» 04.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 09.40 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 10.00 «Μαγικός Φανός» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.00 «Το Οροπέδιο της Εγκλουβής - Κωδικός: ILL293» 13.15 «Η Φωτιά Μέσα μου» 14.00 «Μαρτυρίες» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «Κυκλαδικός Πολιτισμός» 16.45 «Συνάντηση» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Αμαρτωλές Γυναίκες» 00.00 «Θεατροσκόπιο» (E) 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Χρυσός και ο Τενεκές» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.40 «X in the City» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 «The X Factor» (E) 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «CSI Las Vegas» 23.15 «Ιστορίες» 00.50 «X in the City» 01.00 TAINIA: 4 «Oldboy» 02.30 «Grey's Anatomy» (E) 03.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.00 «Σημαδεμένοι Δρόμοι» 09.40 «Το Τραγούδι του Φοίνικα» 11.20 «Films and Stars» 11.55 «S.O.S.: Mulheres ao Mar» 13.35 «Ο Αλιγάτορας» 15.30 «Amore Mio» 17.25 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 18.00 «Cedar Cove» 18.50 «Το Βασίλειο των Μαϊμούδων» 20.20 «Ο Πόλεμος των Πρώην» 22.00 «Θυσιάζοντας Ένα Πιόνι» 00.05 «Game of Thrones» 01.05 «Silicon Valley» 01.40 «Entourage» 03.25 «Θανάσιμο Όπλο» 05.00 «The Pyramid»
OTE CINEMA 1
06.00 «Battleship: Ναυμαχία» 08.10 «Ο Κανόνας της Σιωπής» 10.10 «Ο Απόστολος Πέτρος και ο Μυστικός Δείπνος» 11.45 «Οι Φίλοι μου, τα Φαντάσματα» 13.20 «Επιστροφή στο Μέλλον 3» 15.20 «Ο Καρυοθραύστης» 17.20 «Καυτή Καταδίωξη» 19.00 «Ο Μικρός Πρίγκιπας» 21.00 «Οδηγός Επιτυχίας» 23.00 «Ο Υιός του Θεού» 01.15 «Το Πρόσωπο ενός Αγγέλου» 03.00 «Whitney» 04.30 «To Save a Life»
OTE CINEMA 2
07.10 «Γλυκιά μου, Σαμπρίνα» 09.10 «L'Autre Dumas» 11.00 «Pret a Tout» 12.50 «Καζανόβα» 14.45 «The Secret World of Arrietty» 16.20 «Η Μαύρη Τουλίπα» 18.20 «Σταρ Τρεκ Νο 6: Ο Άγνωστος Κόσμος» 20.20 «Hotel Normandy» 22.00 «Τσάιναταουν» 00.15 «Ανάμεσα σε Δύο Μπαμπάδες» 02.05 «Το Μυστικό στα Μάτια της» 04.15 «Frankie & Alice: Διχασμένη»
OTE CINEMA 3
06.20 «Ζητείται Επειγόντως Γαμπρός» 08.20 «Δελησταύρου και Υιός» 10.00 «Η Αλίκη στο Ναυτικό» 11.45 «Ο Ξυπόλυτος Πρίγκηψ» 13.30 «Ορφανή σε Ξένα Χέρια» 15.00 «Αυτό το Κάτι Άλλο» 17.00 «Σε Ποιον Να Πω τον Πόνο μου» 18.30 «Ο Τελευταίος Άνδρας» 20.30 «Ο Θύμιος τα 'κανε Θάλασσα» 22.00 «Ο Μάγκας με το Τρίκυκλο» 23.55 «Ένα Γελαστό Απόγευμα» 01.40 «Το Πιθάρι» 03.15 «Καπετάν Φάντης Μπαστούνι» 05.00 «Ο Σατράπης»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Οι Βασιλιάδες» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.10 TAINIA: 4 «Μπράβο, Αγόρι μου» 01.30 «Lost Girl» 02.30 «Bewitched - Η Μάγισσα» 03.30 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤSports» 23.30 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Το Άγνωστο Ολοκαυτώμα» 02.10 «On ΕΡΤ» 04.10 «Το Άγνωστο Ολοκαυτώμα» 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα»
ΕΡΤ2
06.00 «Βραδινές Καμπάνες» 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» 07.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» 08.30 Τρένο Δεινοσαύρων 09.00 «Feeding Time» 10.00 «Παγκόσμια Ποτά» 11.00 «Εξ Αδιαιρέτου» 12.00 «Οι Χλιδάτοι» 13.00 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 15.00 «Έμιλι» 16.00 «Η Μοδίστρα» 17.00 TAINIA: 3 «Ξένη Ταινία» 19.00 «Παγκόσμια Ποτά» 20.00 «Η Μοδίστρα» 20.50 «Γιατροί στα Άκρα του Κόσμου» 21.50 «Boss» 22.50 «Τεκμήρια Ελληνισμού» 00.30 «Η Ζωή Είναι Αλλού» 01.30 «Feeding Time» 02.30 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 04.30 «Εξ Αδιαιρέτου» 05.15 «Οι Χλιδάτοι»
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Οι Δρόμοι της Ελιάς» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Μαρκ Ζούκερμπεργκ: Το Πραγματικό Πρόσωπο Πίσω από το Facebook» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 «Κόλαση και Παράδεισος: Φίοντορ Ντοστογιέφσκι» 23.00 «Αντιδραστήριο» 00.00 «ALLERT3» (E) 01.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Τhe 2night Show» 01.30 «VICE» 02.30 «Ιατρικό Απόρρητο» 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.15 «Jamie's 30' Meals» 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «World Party» 23.00 «Βράδυ με τον Πέτρο Κωστόπουλο» 01.30 TAINIA: 3 «Ο Άνθρωπος με τη Σιδερένια Μάσκα» 04.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Κρύπτο, ο Σούπερ Σκύλος» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 2 «Γάμος αλά Ελληνικά» 00.00 «The Following» 01.00 «Law and Order: L.A.» 02.00 TAINIA: 4 «Χαμένες Ψυχές» 04.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 09.40 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Ψηφιακή Ζωή» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «Αρχαία Ελληνική Τεχνολογία» 16.45 «Σωστική Ανασκαφή στην Ιερά Οδό» 17.00 «Μαρτυρίες» 17.45 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 20.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 21.00 «Ζίγκμουντ Φρόιντ» 22.00 TAINIA: 3 «Ο Άνθρωπος με το Χρυσό Χέρι» 00.00 «Μητέρες στα Ναρκωτικά» 01.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Δέκα Μέρες στο Παρίσι» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 Hot Seat 20.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.30 «CSI Las Vegas» 23.15 «Elementary» 00.15 «Η Ελλάδα στον Καθρέφτη» 01.45 «CSI Las Vegas» (E) 02.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.30 «Her Infidelity» 08.00 «Έγκλημα Ψάχνει Άλλοθι (Elle l'adore)» 09.45 «Αόρατος Πόλεμος» 11.45 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 12.10 «San Andreas: Επικίνδυνο Ρήγμα» 14.05 «Όλα θα Πάνε Καλά» 16.10 «Κλειστή Κουρτίνα» 18.00 «Cedar Cove» 18.50 «Action Zone» 19.20 «Άγγιξέ Με» 21.00 «Gotham» 22.00 «Διαζύγιο Αλά Γαλλικά» 23.30 «Ο Αγγελιοφόρος Πρέπει να Πεθάνει» 01.25 «True Story» 03.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.55 «Πίσω από Κλειστές Πόρτες» 05.20 «Κινηματογραφικά Νέα» 05.55 «A Gift of Miracles»
OTE CINEMA 1
06.30 «Ο Παίκτης» 08.30 «Μαξ» 10.30 «Μπρέκφαστ Κλαμπ» 12.10 «Μόνο Χίλιες Λέξεις» 13.45 «Ψάχνοντας τη Χώρα του Ποτέ» 15.30 «Το Λάθος Αστέρι» 17.40 «Μυστική Πράκτορας» 19.20 «Λουλούδια στη Σοφίτα» 21.00 «Ο Κυνηγός» 23.15 «Μακριά από τους Ανθρώπους» 01.00 «Γιε μου, Γιε μου τι Έκανες» 02.40 «Η Ανάκριση» 04.15 «Μείνε Δίπλα Μου» 05.50 «Νταϊάνα»
OTE CINEMA 2
06.00 «Τα Φετινά Χριστούγεννα» 07.45 «Όλιβερ Τουίστ» 10.10 «Τόσο Μακριά, Τόσο Κοντά» 12.50 «Αγαπώντας, Πίνοντας και Τραγουδώντας» 14.45 «The Rugrats Movie» 16.10 «Σταρ Τρεκ Νο 3: Αναζητώντας τον Μίστερ Σποκ» 18.00 «Διαβολογυναίκα» 19.45 «Little Miss Sunshine» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Η Ατιμασμένη» 23.50 «Κελί 211» 01.45 «Υπόσχεση» 03.05 «Relationship Status: It's Complicated» 04.45 «Ο Τελευταίος Αυτοκράτορας»
OTE CINEMA 3
06.45 «Κατήφορος» 08.45 «Για μια Χούφτα Τουρίστριες» 10.15 «Ο Ρωμιός Έχει Φιλότιμο» 12.00 «Ο Μπακαλόγατος (Της Κακομοίρας)» 13.30 «Όταν οι Γυναίκες Αγαπούν» 15.10 «Ένα Αγόρι Αλλιώτικο απ' τα Άλλα» 16.50 «Τα Αδέλφια Ορκίστηκαν Εκδίκηση» 18.30 «Ο Λαμπρούκος Mπαλαντέρ» 20.15 «Η Κόμησσα της Φάμπρικας» 22.00 «Ξύπνα, Βασίλη» 23.35 «Μπορντέλο» 02.00 «Τσιγγάνικο Αίμα» 03.35 «Όλοι οι Άνδρες είναι Ίδιοι» 05.15 «Ένας Τρελός Αεροπειρατής»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Οι Βασιλιάδες» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 Δεν Έχω Λόγια! 22.00 «Εθνική Ελλάδος» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 00.00 «House of Cards» 01.20 «Lost Girl» 02.20 «Breaking Bad» 03.30 «Community» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Συρία: Οι Λεγεώνες του Ιερού Πολέμου» 01.30 «Ντοκιμαντέρ» 02.30 «Συρία: Οι Λεγεώνες του Ιερού Πολέμου» 03.40 «On ΕΡΤ» 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα»
ΕΡΤ2
06.00 «Ντοκιμαντέρ» 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» 07.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» 08.30 Τρένο Δεινοσαύρων 09.00 «Feeding Time» 10.00 «Παγκόσμια Ποτά» 11.00 «Εξ Αδιαιρέτου» 12.00 «Οι Χλιδάτοι» 13.00 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 15.00 «Έμιλι» 16.00 «Η Μοδίστρα» 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» 18.00 «1966-2016: 50 Χρόνια ΕΡΤ» 19.00 «Παγκόσμια Ποτά» 20.00 «Η Μοδίστρα» 20.50 «The Sad People Factory: Depression, the Silent Epidemic» 21.50 «Quirke» 23.30 «Ξένη Σειρά» 02.00 «Feeding Time» 03.00 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 05.00 «Εξ Αδιαιρέτου»
ΕΡΤ3
06.00 «Αντιδραστήριο» 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» 14.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Βιέτ Κώστας. Υπηκοότης: Ακαθόριστος» 21.30 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» (E) 22.00 TAINIA: 2 «Τα Σαΐνια του Collinwood» 23.30 «Μιλάμε Ελεύθερα» (E) 00.30 «Καθημερινά και Απλά» (E) 02.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 03.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 04.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Daddy Cool» 23.15 «Τhe 2night Show» 01.30 «Ένα στα Γρήγορα» 01.45 «VICE» 02.45 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «Πάμε Πακέτο» 23.50 «60' Ελλάδα» 01.15 TAINIA: 3 «Τελευταίος Προορισμός» 03.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «Η Αρπαγή 2» 23.45 «The Following» 00.45 «Law and Order: L.A.» 01.45 TAINIA: 3 «Φλεγόμενη Γη» 04.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Μουσικό Οδοιπορικό με τη Δόμνα Σαμίου» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Μαγικός Φανός» 14.15 «Κώστας Βάρναλης» 15.30 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Ύδρα: Τρεις Αιώνες Αρχιτεκτονικής Παράδοσης» 16.45 «Ροτόντα» 17.00 «Μαρτυρίες» 18.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 20.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 21.00 «Μια Τραγική Πτήση με Χαλί» 21.45 «Ξεχασμένο Σύμπαν» 22.00 Τι Λέει ο Νόμος 23.00 Η Κραυγή της Χιροσίμα 23.30 TAINIA: 3 «Η Μάχη των Σιδηροδρόμων» 01.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Οικογένεια Παπαδοπούλου» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.40 «X in the City» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 «The X Factor» (E) 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «CSI Las Vegas» 23.15 «Elementary» 00.15 «Οτινάναι» 01.30 «X in the City» 01.45 «CSI Las Vegas» (E) 02.15 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.25 «Ο Γκρινιάρης της Νέας Υόρκης» 08.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.20 «Πρωταθλητές με Ψυχή» 11.30 «Επικίνδυνη Αποστολή: Μυστικό Εθνος» 13.40 «Action Zone» 14.15 «Chappie» 16.15 «Με την Καμία» 18.00 «Cedar Cove» 18.45 «Μαζί... με το Ζόρι» 20.45 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 21.00 «NCIS» 22.00 «Sugar Daddies» 23.35 «Gotham» 00.25 «Rabid Dogs» 02.00 «Αγάπη Δίχως Τέλος» 03.50 «Sukiyaki Western Django» 05.30 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
07.40 «Επιστροφή στο Μέλλον» 09.40 «Van Helsing» 11.50 «Σόφι» 13.40 «Greyfriars Bobby» 15.30 «Οι Πέντε Θρύλοι» 17.10 «Hugo» 19.20 «A Day Late & a Dollar Short» 21.00 «Τρελή Αγάπη» 22.45 «Be Cool» 00.50 «Ζωή... σαν Λούνα Παρκ» 02.40 «Michel Petrucciani» 04.30 «Λουλούδια του Χθες»
OTE CINEMA 2
07.25 «Die Drei Rauber» 08.45 «The C Word» 10.20 «Σταρ Τρεκ Νο 4: Επιστροφή στο Παρόν» 12.20 «Μόμπι Ντικ» 14.15 «Παιχνίδια Πολέμου» 16.10 «Μια Καλή Χρονιά» 18.15 «Buena Vista Social Club» 20.10 «Το Αριστερό μου Πόδι» 22.00 «Ανώνυμοι Ρομαντικοί» 23.30 «Καλοκαίρι Μέσα στο Χειμώνα» 01.10 «Ιστορίες Πυροβολισμών» 02.45 «Καλή Πρώην Είναι η Νεκρή Πρώην» 04.15 «Ο Ρόκο και τ' Αδέλφια του»
OTE CINEMA 3
07.15 «Γοργόνες και Μάγκες» 09.00 «Ούτε Γάτα, Ούτε Ζημιά» 10.30 «Ο Χαζομπαμπάς» 12.20 «Η Γυναίκα μου Τρελάθηκε» 14.00 «Πικρή Ζωή» 15.30 «Η Εφοπλιστίνα» 17.20 «Αδελφός Άννα» 18.50 «Υιέ μου... Υιέ μου...» 20.20 «Ο Μόδιστρος» 22.00 «Ο Ψεύτης» 23.45 «Ο Γιος μου, o Στέφανος» 01.20 «Το Αγοροκόριτσο» 02.50 «Χωρίσαμε ένα Δειλινό» 04.20 «Τα Παιδιά της Πιάτσας»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Οι Βασιλιάδες» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ήρθε και Έδεσε» (E) 18.50 «Πενήντα-Πενήντα» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Φωνάζει ο Κλέφτης» 23.00 «Safe Sex» (E) 00.00 «House of Cards» 01.15 «Lost Girl» 02.15 «Breaking Bad» 03.15 «Community» 04.00 «House of Cards» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ»
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Studio 3» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Euroleague Show 19.00 Μπάσκετ: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λοκομοτίβ-Κουμπάν (Ζ) 21.00 Euroleague Show 22.00 Μπάσκετ: Φενερμπαχτσέ Ούλκερ - Λαμποράλ Κούτσα (Ζ) 00.00 Euroleague Show 01.00 Ειδήσεις 01.15 TAINIA: 4 «Submarino» 03.15 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 05.05 «On ΕΡΤ»
ΕΡΤ2
06.00 «Οι Χλιδάτοι» 07.00 «Η Μπέτσυ στο Νηπιαγωγείο» 07.30 Σιντ, ο Μικρός Επιστήμονας 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» 08.30 Τρένο Δεινοσαύρων 09.00 «Feeding Time» 10.00 «Παγκόσμια Ποτά» 11.00 «Εξ Αδιαιρέτου» 12.00 «Οι Χλιδάτοι» 13.00 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 15.00 «Έμιλι» 16.00 «Η Μοδίστρα» 17.00 «Βραδινές Καμπάνες» 18.00 Europa League ΕΡΤ 20.00 «Η Μοδίστρα» 20.50 «Happiness at Work» 21.50 «Quirke» 23.30 TAINIA: 3 «Ξένη Ταινία» 01.00 «Κλιματική Αλλαγή: Συζητώντας με τα Ζώα» 02.00 «Οι Εντιμότατοι Φίλοι Μου» 04.00 «Μαμά και Γιος» 05.00 «Οι Χλιδάτοι»
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Ο Φάρος» (E) 08.00 «Καθημερινά και Απλά» 09.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 10.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» 12.00 «Η ΕΡΤ3 στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου Θεσσαλονίκης» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Η Περιπέτεια του Νερού στην Αφρική» 14.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 15.00 «Ο Φάρος» 16.00 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Μέσα από τα Μάτια σου» 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Το Μπαλέτο της Ευρώπης» 21.00 «Balkan Express» (E) 22.00 Κοντραπούντο 23.00 «The Newsroom» 00.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 01.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 02.00 «Καθημερινά και Απλά» (E) 03.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.00 «Αθήνα - Θεσσαλονίκη» (E)
ANT1
06.00 «Λευκός Οίκος» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.45 «Χωρίς Εσένα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Δίδυμα Φεγγάρια» 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 «Θεατρικό Έργο» 02.15 «Ιατρικό Απόρρητο» (E) 03.15 «Μη μου Λες Αντίο» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.00 «Jamie's 30' Meals» 06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 07.55 «Η Μπουτίκ της Μίνι» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 TV Mall 11.30 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 TAINIA: 1 «Δεσποινίς Διευθυντής» 23.10 «Φως στο Τούνελ» 02.00 «Πάμε Πακέτο» (E) 04.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Jamie's Food Escapes»
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Powerpuff Girls Z» 08.00 «9 Μήνες» (E) 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 14.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «The Mentalist» 22.00 TAINIA: 3 «Οι Αναλώσιμοι 2» 00.00 TAINIA: 4 «Μαθήματα Αμερικανικής Ιστορίας» 02.30 TAINIA: 3 «Το Μυστικό της Αποτυχίας μου» 04.15 «Cold Case» 05.15 Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 18.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 19.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Ταινία» 23.30 «Η Γκόλφω στην Επίδαυρο» 00.30 «Ζαν - Μισέλ Μπασκιά» 01.30 Ο Τζούλιαν Ράχλιν και οι Φίλοι του - Μουσική πλάι στη Θάλασσα 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο»
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Πράκτορες 005 Εναντίον Χρυσοπόδαρου» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.15 Hot Seat 20.00 Ειδήσεις 21.15 «The X Factor - Chair Challenge» 23.45 TAINIA: 2 «Ξένη Ταινία» 01.45 «Elementary» (E) 02.30 «Grey's Anatomy» 04.15 «Τα Μυστήρια της Ύπαρξης με τον Μόργκαν Φρίμαν» 05.15 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Paw Patrol» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «Wits Academy» 21.00 «Make it Pop» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.15 «Η Ανταπόδοση» 07.50 «Το Τίμημα της Δόξας» 09.45 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.15 «Ο Άνδρας που Αγαπήθηκε Πολύ» 12.15 «Το Διαζύγιο: Η Δίκη της Βίβιαν Αμσαλέμ» 14.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 14.50 «Cake» 16.35 «Η Τίνκερμπελ και το Τέρας του Ποτέ» 18.00 «Cedar Cove» 18.45 «Hollywood Buzz» 19.15 «Η Νύχτα Πριν Πέσει το Παρίσι» 20.45 «Φεστιβάλ Καννών 2016» 21.00 «Blindspot» 22.00 «Το Πεπρωμένο της Τζούπιτερ» 00.15 «NCIS» 01.05 «Spy» 03.05 «Slow West» 04.30 «Ραντεβού στα Κλεφτά»
OTE CINEMA 1
06.00 «Amanda Knox: Murder on Trial in Italy» 07.50 «Η Κατάρα της Μητέρας μου» 10.00 «Οι Κρουντς» 11.40 «Σε Ξένα Παπούτσια» 13.20 «Sixteen Candles» 15.00 «Πειρασμός» 16.40 «Βραβεία BAFTA 2016» 18.50 «Hasta la Vista» 21.00 «Άλεξ Ράιντερ: Μυστική Αποστολή» 22.45 «Οι Υποψίες του κ. Γουίτσερ: Τα Δεσμά που Ενώνουν» 00.30 «Electric Slide» 02.10 «Χίλιες Φορές Καληνύχτα» 04.10 «Οι Υποψίες του κ. Γουίτσερ: Έξω από τα Όρια του Νόμου» 05.45 «Το Τέταρτο Πρωτόκολλο»
OTE CINEMA 2
07.15 «Ξεκίνησα 17 Χρονών» 08.45 «Η Λεωφόρος της Δύσης» 10.35 «Τα Κακά Κορίτσια» 12.10 «Σταρ Τρεκ: Γενεές» 14.10 «Το Γράμμα που Άλλαξε τη Ζωή μου» 15.40 «Ο Νο 1 Καταζητούμενος» 17.45 «Τα Τέσσερα Φτερά» 20.00 «Σταρ Τρεκ Νο 2: Η Οργή του Καν» 22.00 «Στοιχειωμένο Άσυλο» 00.00 «House of Cards» 02.55 «25 Καράτια» 04.25 «Mr. Nice»
OTE CINEMA 3
06.10 «Καλώς Ήλθε το Δολάριο» 08.10 «Έξω οι Κλέφτες» 09.50 «Ο Στρατής Παραστράτησε» 11.45 «Το Θύμα» 13.45 «Σαπίλα και Αριστοκρατία» 15.30 «Ζήτω η Τρέλλα» 17.00 «Αέρα, Αέρα, Αέρα» 18.40 «Χριστίνα» 20.10 «Εθελοντής στον Έρωτα» 22.00 «Ο Μπλοφατζής» 23.45 «Ο Επαναστάτης Ποπολάρος» 01.30 «Ο Δήμος απ' τα Τρίκαλα» 03.00 «Ο Τζαναμπέτης» 04.45 «Φτωχός Αλλά Τίμιος»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από