ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «Περί Ανέμων και Υδάτων» (E) 11.00 «Η Οικογένεια Βλάπτει» (E) 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Μεγαλώνοντας τον Γουέιλον» 16.50 «My Life» με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 17.50 «Ένας Μήνας και Κάτι» (E) 18.40 «Δύο Ξένοι» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 23.50 «L.A.P.D.» (E) 00.50 TAINIA: 3 «Φαντάσματα από το Παρελθόν» 02.50 «The Killing» 04.00 «Ίχνη» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Europe» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Άνθρωποι και Άλογα» (E) 19.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Hannah Arendt» 00.00 Ειδήσεις 00.30 TAINIA: 4 «Άσε το Κακό να Μπει» 02.20 «Europe» (E) 03.20 «Η Μηχανή του Χρόνου» 04.15 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 05.10 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Παγκόσμια Ποτά» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.30 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» (E) 10.00 «Angola, the Forgotten Tribes» (E) 11.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 12.00 «Μαρία Δημάδη» (E) 13.00 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 13.30 TAINIA: 1 «Ραντεβού στη Βενετία» 15.00 Χάντμπολ: Φίλιππος Βέροιας - ΑΕΚ (Ζ) 17.00 Μπάσκετ: Εθνικός Πειραιά - Προμηθέας Πατρών (Ζ) 19.00 «Αίμα και Θρήνος στα Καλάβρυτα» (E) 20.00 «Μικροί ήρωες από το γκέτο της Βαρσοβίας» (E) 21.00 «Ακυβέρνητες Πολιτείες» (E) 23.00 «Στα Άκρα» (E) 00.30 «Μαρία Δημάδη» (E) 01.30 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 02.30 «Μικροί ήρωες από το γκέτο της Βαρσοβίας» (E) 03.00 «Αίμα και Θρήνος στα Καλάβρυτα» (E) 03.30 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 04.00 «Angola, the Forgotten Tribes» (E) 05.00 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 09.00 «Μικροί Ολυμπιονίκες» (E) 09.30 «Ζώα σε Κίνδυνο» (E) 10.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 11.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 12.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 14.00 «Υγεία» (E) 15.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 16.00 «Οι Δρόμοι του Κρασιού της Μακεδονίας» (E) 17.00 «Οξυγόνο» (E) 18.00 «ALLERT3» (E) 19.00 Ειδήσεις 19.45 TAINIA: 1 «Ο Παραγιός μου ο Ραλίστας» 21.30 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» (E) 22.30 «Broadchurch» (E) 23.30 TAINIA: 3 «Τυραννόσαυρος» 01.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 02.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 03.00 «Cinemania» 03.00 «Οξυγόνο» 04.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 05.00 «Οι Δρόμοι του Κρασιού της Μακεδονίας» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Της Ελλάδος τα Παιδιά» (E) 08.00 «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο» (E) 09.15 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 Ημέρα Θετικής Ενέργειας: Amita Motion 2015 16.00 «Τρώμε Μαζί» 16.15 «JOY» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «G Tech Trends» 18.00 TAINIA: 1 «Μαριχουάνα Στοπ» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Ο Στρίγγλος που Έγινε Αρνάκι» 23.30 «VICE» 00.30 TAINIA: 3 «Ένα Λεπτό Προθεσμία» 02.30 «Κάρμα» (E) 03.30 «Επιθυμίες» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 TAINIA: 2 «Το Κάλεσμα της Φύσης» 15.00 «Το Σόι σου» (E) 16.00 TAINIA: 1 «Η Θεία μου η Χίπισσα» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 18.10 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Οι Άσφαιροι» (E) 21.00 TAINIA: 2 «Η Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων» 23.10 TAINIA: 3 «Μετάξι» 01.30 «10η Εντολή» (E) 02.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 03.30 TV Mall 04.30 «Lol» 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Powerpuff Girls Z» 06.40 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Μάγια η Μέλισσα» 08.00 «Tree Fu Tom» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.00 «Baby Looney Tunes» 10.30 TAINIA: 1 «Barbie Fairytopia: Το Μυστικό του Ουράνιου Τόξου» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Τομ και Τζέρι» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.30 TAINIA: 2 «Ο Πρίγκιπας κι Εγώ» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Hart of Dixie» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Η Εποχή των Παγετώνων» 22.40 TAINIA: 3 «Η Μούμια» 01.00 TAINIA: 2 «Ο Κύριος 'Τα Ξανάφτιαξα'» 03.00 TAINIA: 4 «Buried»
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Ολομέλεια της Βουλής» 18.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 20.10 «Κατρίν Ντενέβ» 21.00 «Οι Φίλοι Μου» 22.00 TAINIA: 2 «Η Ταβέρνα της Τζαμάικα» 23.30 «Μπραζιλερίνιο» 01.00 Μουσική Βραδιά 02.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 11.30 «Eco News» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Μαστορέματα» 15.00 Red Bull Art of Motion - 2015 15.30 TAINIA: 1 «Οι Γαμπροί της Ευτυχίας» 17.00 «Happy Traveller» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Γλυκές Αλχημείες» 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.10 «Γη: Σενάρια Καταστροφής» 23.15 TAINIA: 3 «Έρωτας στα Χρόνια του Πολέμου» 02.30 «Deadly Women» 03.00 «The Good Wife» (E) 03.15 «Blue Bloods» (E) 03.45 «Deadly Women» (E) 04.30 «Happy Traveller» (E) 05.15 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Transformers Rescue Bots» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Super 4» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Make it Pop» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.00 «Το Χέρι του Ενός Εκατομμυρίου» 09.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.35 «The Craigslist Killer» 11.05 «Ταρζάν» 12.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 13.10 «Μια Αγάπη Γεννιέται» 15.00 «Show Me a Hero» 16.05 «Gotham» 17.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 18.00 «Far from Home» 19.35 «Το Τρίτο Πρόσωπο» 22.00 «Ο Άνθρωπος από τη Μασσαλία (La French)» 00.15 «Blindspot» 01.10 «Interstellar» 03.00 «Η Συνέντευξη» 04.55 «Αρκούδες»
OTE CINEMA 1
06.10 «Το Μπαρ των Ονείρων» 08.10 «Ο Κανόνας της Σιωπής» 10.15 «StreetDance» 12.00 «Αγάπη και Αφοσίωση» 13.45 «Μπαμπάς για Γκολ» 15.40 «Κυνηγητό στη Μαύρη Ήπειρο» 17.30 «Η Εξαφάνιση της Έλενορ Ρίγκμπι: Εκείνος» 19.10 «Μαθητευόμενος Μπάτσος» 21.00 «Τα Τερατοκουτάκια» 22.45 «Albert Nobbs» 00.45 «Fargo» 02.40 «Βγες Έξω και Παίξε» 03.10 «Η Ζωή που δεν Ήθελα» 05.10 «Εγώ κι Εσύ»
OTE CINEMA 2
07.45 «Το Πανδοχείο της 6ης Ευτυχίας» 10.50 «Η Πτώση των Αετών» 13.30 «Μεγάλε μου Έρωτα» 15.30 «Το Τρελό Κυνήγι του Θησαυρού» 17.30 «Ασύλληπτοι Απατεώνες» 19.50 «Cafe de Flore» 22.00 «Καλά Χριστούγεννα, Κύριε Λώρενς» 00.15 «The Affair» 01.15 «Ο Καουμπόι του Μεσονυχτίου» 03.05 «Δεν Κρατιέμαι» 03.35 «Το Ερωτικό Αντικείμενο του Εγκλήματος» 05.30 «Στο Σκοτάδι»
OTE CINEMA 3
07.30 «Ο Αχόρταγος» 09.20 «Ο Θαυματοποιός» 11.00 «Η Ζηλιάρα» 12.40 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 14.20 «Ο Γεροντοκόρος» 16.00 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 17.30 «Εισπράκτωρ 007» 19.00 «Χαμένα Όνειρα» 20.30 «Ένα Έξυπνο Έξυπνο Μούτρο» 22.00 «Η Αρχόντισσα κι ο Αλήτης» 00.00 «Ο Μπαμπάς μου κι Εγώ» 01.45 «Το Αμαξάκι» 03.35 «Η Ωραία των Αθηνών» 04.00 «Ο Παράς και ο Φουκαράς» 05.30 «Ζήτω η Τρέλλα»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «My Life» (E) με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 11.00 «Η Οικογένεια Βλάπτει» (E) 12.00 «Jenny Jenny» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Παναγιώτη Χατζηδάκη, Ελιάνα Χρυσικοπούλου, Αμαλία Κυπαρίσση, Έλενα Παπασταύρου και Γιώργο Τσούλη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Η Ζωή σε Δύο Πράξεις» 17.30 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 18.40 «Δύο Ξένοι» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Μόλις Χώρισα» 23.10 TAINIA: 3 «The Social Network» 01.30 TAINIA: 2 «Πτήση στον Τρόμο» 03.30 «The Killing» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 07.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Τα Στέκια» (E) 17.00 «Προσωπικά» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Άνθρωποι και Άλογα» 19.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 Αθλητική Κυριακή 00.30 Ειδήσεις 01.00 TAINIA: 4 «Πληρωμένοι Δολοφόνοι» 02.40 «Προσωπικά» (E) 03.40 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 04.40 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 07.00 «Δεν Είσαι Μόνος» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 Ελληνική Μουσική Παράδοση (Ε) 11.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 12.00 «Μαρία Δημάδη» (E) 13.00 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» 13.30 TAINIA: 1 «Η Τελευταία Αποστολή» 15.00 «Αγώνας αντοχής προς τον Νότιο Πόλο» 16.00 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 17.00 Βόλεϊ: Μαρκόπουλο - ΑΕΚ (Ζ) 19.00 «Το Χρυσό Κάλλυμα» (E) 20.00 «Ο Άνθρωπος που Έσπασε τον Κωδικό των Ναζί» 21.00 «Ακυβέρνητες Πολιτείες» (E) 23.00 «Κάθε Πρόσωπο Έχει Ένα Όνομα» 00.30 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 01.00 «Μαγική Νύχτα» (E) 02.00 «Μαρία Δημάδη» (E) 03.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 04.00 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 04.30 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» (E) 05.00 «Το Χρυσό Κάλλυμα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «ALLERT3» (E) 07.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 «Ιερά Μονοπάτια» (E) 11.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 12.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Λυράρηδες του Αιγαίου» (E) 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 «Διασπορά» 16.30 «Κροίσοι» (E) 17.00 «Οξυγόνο» (E) 18.00 «Πραγμάτων Ύλη Μαγική» (E) 18.30 «Οπτική Γωνία» (E) 19.00 Ειδήσεις 19.45 TAINIA: 1 «Ο Χρυσός και ο Τενεκές» 21.30 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» (E) 22.30 «Broadchurch» (E) 23.30 «Σύγχρονος Κόσμος» 00.30 «Cinemania» (E) 01.30 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 02.30 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 03.30 «Οξυγόνο» (E) 04.30 «Οπτική Γωνία» (E) 05.00 «Πραγμάτων Ύλη Μαγική» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Της Ελλάδος τα Παιδιά» (E) 08.00 «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο» (E) 09.15 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 10.00 «Πρωινό ΣουΚού» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Της 'Α' τα Ζυμώματα» (E) 15.00 «Εγκλήματα» (E) 16.00 «JOY» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Τι 30... Τι 40... Τι 50...» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «G.I. Joe: Αντίποινα» 23.30 «VICE» 00.30 TAINIA: 3 «Δεν Μπορώ να σε Ξεχάσω» 02.45 «Κάρμα» (E) 03.45 «Επιθυμίες» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 TAINIA: 2 «Ταξίδι στο Κέντρο της Γης» 15.00 «Το Σόι σου» (E) 15.50 TAINIA: 1 «Μια Τρελή... Τρελή Οικογένεια» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 18.10 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 F1 Countdown 21.00 Formula 1 2015 - Grand Prix ΗΠΑ (Ζ) 22.45 TAINIA: 3 «Μεθυσμένο Ημερολόγιο» 01.15 TAINIA: 2 «Speed Racer» 03.45 TV Mall 04.45 «Lol» 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Powerpuff Girls Z» 06.40 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.00 «Baby Looney Tunes» 10.30 TAINIA: 1 «Barbie Fairytopia: Το Μυστικό του Ουράνιου Τόξου» 11.15 «Η Λαμπερή Ζωή της Barbie» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Ο Βασιλιάς Τζούλιαν» 12.30 «B-Daman Crossfire» 13.00 «Slugterra» 13.20 TAINIA: 2 «Maverick» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Ηρακλής» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Η Δασκάλα με τα Ξανθά Μαλλιά» 23.15 TAINIA: 3 «Ανοιχτοί Λογαριασμοί» 01.30 TAINIA: 2 «Ποιος Είναι το Αφεντικό» 03.45 TAINIA: 5 «Red Mist»
ΒΟΥΛΗ
09.00 Επανάληψη Προγράμματος 10.00 Γκαλά Ρίχαρντ Στράους 11.40 «Σαν Παραμύθι» 12.15 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 14.00 «Περού Σαμπέ» 15.15 «Από Πηλό» 16.00 TAINIA: 2 «Η Γυναίκα του Καμπαρέ» 17.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 18.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 19.30 «Μαρτυρίες» 20.30 «Αν Ζήσουμε θα Έχουμε να Λέμε Ιστορίες» 21.00 Τα Τραγούδια της Κατοχής 22.00 TAINIA: 2 «Ουρανός» 23.15 Άξιον Εστί 01.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 12.00 «7 Ημέρες Ελλάδα» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.30 Goal Χωρίς Σύνορα 15.00 «Γεύσεις στη Φύση» 16.00 TAINIA: 1 «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» 21.00 Ειδήσεις 21.40 Kick Off 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Kick Off 00.15 TAINIA: 3 «Έρωτας στα Χρόνια του Πολέμου» 03.15 «Blue Bloods» (E) 04.00 «The Good Wife» (E) 04.45 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» (E) 05.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Transformers Rescue Bots» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Super 4» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Make it Pop» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.15 «Οι Πλούσιες Κολλητές Μου» 07.45 «Fatal Instinct» 09.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.55 «Billy Crystal 700 Sundays» 12.00 «Ο Κος Τέρνερ» 14.30 «Κινηματογραφικά Νέα» 15.00 «The Leftovers» 16.00 «NCIS» 16.55 «1992» 17.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 18.20 «Οι Πιγκουΐνοι της Μαδαγασκάρης» 20.00 «United Passions» 22.00 «Χωρίς Μέτρο» 23.55 «Από Έρωτα» 01.50 «Ταξιδιώτης στον Χρόνο» 03.30 «Ξόρκισε το Κακό» 05.30 «Επιχείρηση Μαύρη Θάλασσα»
OTE CINEMA 1
06.45 «Η Τελετή των Βραβείων ΕΑΚ (Ελληνική Ακαδημία Κινηματογράφου)» 08.45 «Η Άννα και ο Βασιλιάς» 11.00 «Ο Έμπορος της Βενετίας» 13.15 «Winx Club: Το Μυστήριο του Ωκεανού» 14.45 «Our Wild Hearts» 16.30 «Αν Μείνω» 18.30 «CBGB» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Νυχτερινός Ανταποκριτής» 23.10 «Ανυπόφοροι Γείτονες» 00.45 «Ο Συνήγορος» 02.45 «Έτοιμη για Όλα» 04.20 «Έγκλημα και Τιμωρία»
OTE CINEMA 2
07.30 «Το Καφέ των Φίλων» 09.45 «Ουδέν Νεότερον από το Δυτικό Μέτωπο» 12.20 «Το Άσπρο Κοάλα» 13.45 «Τζούλια» 15.40 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 16.30 «Girlfriends' Guide to Divorce» 22.00 «Ο Άνθρωπος απ' το Χιονισμένο Ποτάμι» 00.00 «Orange Is the New Black» 01.00 «Ο Δρόμος της Απώλειας» 03.10 «Ιδιαίτερες Αδυναμίες» 05.00 «Αίσθηση Αμαρτίας»
OTE CINEMA 3
06.50 «Διωγμός» 08.30 «Δάκρυα για Έναν Αλήτη» 10.10 «Αγώνας Χωρίς Τέλος» 11.50 «Ο Παραμυθάς» 13.30 «Το Κορίτσι της Κυριακής» 15.00 «Ψυχραιμία, Ναπολέων!» 16.40 «Το Νησί της Αγάπης» 18.00 «Η Λεωφόρος του Μίσους» 20.10 «Οι Κυρίες της Αυλής» 22.00 «Η Παριζιάνα» 23.45 «Το Παρελθόν Mιας Γυναίκας» 01.15 «Εθελοντής στον Έρωτα» 03.00 «Το Κορίτσι του Λούνα Παρκ» 04.50 «Τα 201 Καναρίνια»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 01.00 TAINIA: 3 «Φονικός Ιός» 03.00 «Άγρια Παιδιά» (E) 04.00 «Ίχνη» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «The Lost Evidence» 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «The Lost Evidence» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Αγώνας αντοχής προς τον Νότιο Πόλο» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο και τα Ελευθέρια της Θεσσαλονίκης 11.30 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 12.00 «Μαρία Δημάδη» (E) 12.55 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» 16.00 «Η Ζωή Μετά...» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 «Με Αφορμή την Αναπηρία» (E) 19.00 «Μαρτυρίες» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» 22.00 «Η Αράχνη» 23.00 Τα Τραγούδια της Κατοχής (Ε) 00.00 TAINIA: 3 «Μέρες Θυμού» 02.15 «Art ΕΡΤ» (E) 02.45 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 03.45 «Μαρία Δημάδη» (E) 04.45 «Μαρτυρίες» (E) 05.45 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο και τα Ελευθέρια της Θεσσαλονίκης 11.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Ένα Λησμονημένο Μέτωπο, το Ανατολικό Μέτωπο» 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «1917: Η Μεγάλη Πυρκαγιά της Θεσσαλονίκης» 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 1 «Στουρνάρα 288» 21.00 Ειδήσεις 21.05 TAINIA: 1 «Στουρνάρα 288» 21.30 «Εκατογραφία» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Μαρτυρίες» 23.00 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 01.30 «Balkan Express» (E) 02.30 «Εκατογραφία» (E) 03.00 «1917: Η Μεγάλη Πυρκαγιά της Θεσσαλονίκης» (E) 03.30 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 TAINIA: 2 «Ο Δικτάτορας» 01.00 «VICE» 02.00 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.00 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 03.45 «Κάρμα» (E) 04.30 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 «Οι Άσφαιροι» 23.15 TAINIA: 4 «Εχθρός Προ των Πυλών» 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 TV Mall 04.15 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Αν Μ' Αγαπάς» (E)
STAR
06.15 «Max Steel» 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Μάγια η Μέλισσα» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Ο Μονομάχος» 00.15 TAINIA: 1 «Η Δασκάλα με τα Ξανθά Μαλλιά» 02.30 TAINIA: 2 «Η Πρώτη Φορά»
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.45 «Έστιν Ουν» 12.00 «Τάσος Χαλκιάς: Χορεύοντας στη Ζωή και στο Μέτωπο» 13.00 Μουσικό Ταξίδι 14.00 «Γεύσεις του Απάνω Μεραμπέλλου...και Μεσογειακή Διατροφή» 14.30 «Ποιοτική Τροφή» 15.45 «Μαρτυρίες» 16.30 «Συνάντηση» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Ο Ήρεμος Δον» 00.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.00 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.25 «Θα Κλέψω τη Νύφη» 09.10 «Ο Άντρας του Σπιτιού» 10.50 «Πώς να Εκπαιδεύσετε τον Δράκο σας 2» 12.35 «Hollywood Buzz» 13.10 «Jodorowsky's Dune» 14.50 «Τζούλι και Τζούλια» 16.55 «Το Τραγούδι της Καρδιάς μου» 18.35 «Films and Stars» 19.10 «Οι Υπερέξι» 21.00 «Show Me a Hero» 22.10 «1992» 23.15 «Nightingale» 00.40 «Ανωτέρα Βία» 02.45 «Οι Αναλώσιμοι 3» 04.50 «Annabelle»
OTE CINEMA 1
06.10 «In America» 08.00 «Καλοκαίρι Μέσα στο Χειμώνα» 09.45 «Ο Άνθρωπος με τη Σιδερένια Μάσκα» 12.00 «Barbara» 13.45 «Μπαμπούλες Πανεπιστημίου» 15.30 «Suzanne» 17.10 «The Transporter» 18.45 «The Hunger Games: Επανάσταση - Μέρος 1» 21.00 «Ο Άνθρωπος του Νοέμβρη» 23.00 «Η Πεταλούδα» 01.10 «Bulworth» 03.05 «Άλλη μια Νύχτα» 04.50 «Λευκός Θεός»
OTE CINEMA 2
07.10 «Το Παιδί και το Δελφίνι» 09.10 «Κυνηγώντας το Πράσινο Διαμάντι» 11.00 «Pretty Woman» 13.00 «Η Γέφυρα του Άρνεμ» 16.00 «Οι Δρόμοι της Φωτιάς» 18.10 «Καλημέρα, Βιετνάμ» 20.10 «Λιγότερο από Μηδέν» 22.00 «Χωρίς Συμβιβασμό» 23.45 «Από το Σούρουπο ως την Αυγή» 01.35 «Όμορφη Νιότη» 03.20 «Miss Bala: Η Βασίλισσα της Ομορφιάς» 05.15 «Εγώ, Αυτή και ο Εαυτός μου»
OTE CINEMA 3
06.15 «Ορκίζομαι Είμαι Αθώα» 08.10 «Ο Μικές Παντρεύεται» 09.55 «Τα Παιδιά της Πιάτσας» 11.50 «Καρδιές που Ξέρουν ν' Αγαπούν» 13.20 «Το Αμαξάκι» 15.15 «Το Κοροϊδάκι της Δεσποινίδος» 16.40 «Αντίο Ζωή» 18.20 «Κάθε Κατεργάρης στον Πάγκο του» 20.00 «Κάτι να Καίει» 22.00 «Νόμος 4000» 23.45 «Ο Σκληρός Άνδρας» 01.05 «Η Εύα δεν Αμάρτησε» 02.30 «Η Αλίκη Δικτάτωρ» 04.30 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 23.55 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.15 TAINIA: 3 «Περίπολος Θανάτου» 03.00 «Άγρια Παιδιά» (E) 04.00 «Ίχνη» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «The Lost Evidence» (E) 01.30 «Η Ιστορία του Ποντικιού: Ένας Αμερικανός Κατάσκοπος Θυμάται» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «The Lost Evidence» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Μωρά της Φύσης» (E) 10.00 «Παγκόσμια Ποτά» (E) 11.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 11.30 «Μαρία Δημάδη» (E) 13.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» 16.00 «Η Ζωή Μετά...» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 «Hotel Τρίτων» (E) 19.00 «Μαρτυρίες» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 21.45 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 00.00 TAINIA: 3 «Η Πόλη των Παιδιών» 02.00 «Art ΕΡΤ» (E) 02.30 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 03.15 «Μαρία Δημάδη» (E) 04.00 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 05.00 «Μαρτυρίες» (E)
ΕΡΤ3
06.00 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 06.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 07.00 «Μαρτυρίες» (E) 08.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 10.30 «Η Ζωή μας στη Μεσόγειο» 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Καθρέφτης» 21.30 «Οπτική Γωνία» 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Υγεία» 23.00 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Η Ζωή μας στη Μεσόγειο» (E) 03.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.10 «Μπρούσκο» 22.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 TAINIA: 3 «Iron Man 2» 02.00 «VICE» 03.00 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 03.45 «Κάρμα» (E) 04.30 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.50 «Ελληνοφρένεια» 22.30 «Μη με Σκας» 23.15 «World Party» (E) 00.15 «Hermanos» 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 TV Mall 04.15 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Μάγια η Μέλισσα» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 3 «Το Βασίλειο των Ουρανών» 00.45 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.45 «Cold Case» 02.45 «NCIS» 03.45 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.15 «Αστικό Τοπίο» 11.00 «Έστιν Ουν» 12.15 «Σαν Παραμύθι» 13.15 «Μαρτυρίες» 14.15 «Οι Μεγάλες Μάχες» 15.30 Οι Παλιοί μας Φίλοι 16.30 «Συνάντηση» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Μέγας Πέτρος - Η Αρχή του Μεγαλείου» 00.15 «Συναντήσεις με τη Μητέρα μου, Λέλα Καραγιάννη» 00.45 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 TAINIA: 3 «Η Εποχή των Ηρώων» 03.00 «Under the Dome» 03.45 «Elementary» (E) 04.30 «CSI Las Vegas» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.30 «Αντζελίκ: Η Μαρκησία των Αγγέλων» 08.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.05 «Η Τελευταία Παράσταση» 10.50 «Κουβανέζικος Έρωτας» 12.35 «Films and Stars» 13.10 «The Lunchbox: Παραδόσεις Αγάπης» 15.00 «The Mistle - Tones» 16.35 «Birdman ή η Απρόσμενη Αρετή της Αφέλειας» 18.40 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 19.15 «In My Dreams» 21.00 «The Leftovers» 22.10 «John Wick» 23.55 «Show Me a Hero» 01.05 «1992» 02.10 «Automata» 04.00 «Η Μοναχή» 05.50 «Εβίτα»
OTE CINEMA 1
07.00 «Το Θαύμα» 09.15 «Το Δόλωμα» 11.00 «Σταγόνες Αγάπης» 12.40 «Περιπέτεια στο Αιγαίο» 14.10 «Ελεύθερη Συμβίωση» 15.45 «Ιστορίες για Καληνύχτα» 17.30 «Διαζευγμένοι Φίλοι» 19.15 «Ονειρεμένο Τώρα» 21.00 «Το Κρυφό Πάθος της Τερέζ Ντ.» 22.50 «Dominion»
OTE CINEMA 2
07.15 «Η Ωραιότερη Ιστορία του Κόσμου» 10.30 «Μπένι & Τζουν» 12.10 «Το Διαμάντι του Νείλου» 14.00 «Ποτέ την Κυριακή» 15.40 «Το Κλουβί με τις Τρελές» 17.15 «Η Γέφυρα του Ρεμάγκεν» 19.15 «Το Πέρασμα» 22.00 «Red Tails» 00.15 «Dead Heat» 01.40 «Scary Movie 5» 03.10 «Misery» 05.00 «Υπό το Μηδέν»
OTE CINEMA 3
06.15 «Απαγωγή» 07.45 «Η Ζηλιάρα» 09.30 «Ο Παραμυθάς» 11.00 «Κρίμα το Μπόι σου» 12.30 «Ο Θαυματοποιός» 14.10 «Εθελοντής στον Έρωτα» 15.50 «Ο Παράς και ο Φουκαράς» 17.25 «Ο Μόδιστρος» 19.00 «Μήτρος και Μητρούσης στην Αθήνα» 20.30 «Το Νησί της Αγάπης» 22.00 «Οι Κληρονόμοι» 23.30 «Χωρίς Ταυτότητα» 01.05 «Διωγμός» 02.45 «Αμόκ» 04.15 «Γκαρσονιέρα για Δέκα»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.30 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 01.00 TAINIA: 3 «Τέλειος Σύζυγος: Η Ιστορία της Λέισι Πάτερσον» 03.00 «Άγρια Παιδιά» (E) 04.00 «Ίχνη» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 10.00 Δοξολογία 10.30 Κατάθεση Στεφάνου 10.35 «Ο Δρόμος Έχει τη Δική του Ιστορία» (E) 11.00 Παρέλαση 12.40 Ειδήσεις 13.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» (E) 13.50 «Σαν Παραμύθι» (E) 14.20 «Αν Ζήσουμε θα Έχουμε να Λέμε Ιστορίες» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Ο Πόλεμος του Αλεσάντρο Νάτα» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 18.30 «Η Ιστορία του Ελληνικού Τύπου» (E) 20.20 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Αθλητικά» 23.00 Champions League Magazine 23.30 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 00.00 Ειδήσεις 00.30 «The Lost Evidence» (E) 01.20 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» (E) 02.10 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 03.10 «The Lost Evidence» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Hotel Τρίτων» (E) 07.00 Ουράνιο Τόξο (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E) 10.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 11.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 11.30 «Μαρία Δημάδη» (E) 12.15 «Ο Πόλεμος του 1940 μέσα από τις Σελίδες των Λαϊκών Περιοδικών» (E) 13.00 «Οι Γερμανοί Ξανάρχονται» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» 16.00 «Η Ζωή Μετά...» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 Συναυλία (Ε) 19.00 «Μαρτυρίες» 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 22.00 «Η Αράχνη» 23.00 «Φιλιά εις τα Παιδιά» 01.00 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Μ) 03.00 «Art ΕΡΤ» (E) 03.30 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 05.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Γεννήθηκα Γυναίκα» 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Επετειακό Πρόγραμμα» (E) 11.00 Παρέλαση 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» 16.00 Ειδήσεις 16.05 TAINIA: 1 «Ο Αρχιψεύταρος» 17.00 Ειδήσεις 17.05 TAINIA: 1 «Ο Αρχιψεύταρος» 17.30 Pre Game 18.00 Μπάσκετ: Ούνιξ Καζάν - Άρης (Ζ) 20.00 Ειδήσεις 20.45 «Εκατογραφία» 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Αληθινά Σενάρια» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Γενοκτονία της Μνήμης» 23.00 «Ρεμπέτικη Ιστορία» 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Balkan Express» (E) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.30 «Ρεμπέτικη Ιστορία» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «28 Οκτωβρίου Ώρα 5.30» 23.30 TAINIA: 2 «Η Διάσωση του Στρατιώτη Ράιαν» 03.00 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 03.45 «Κάρμα» (E) 04.30 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 TAINIA: 2 «Υπολοχαγός Νατάσσα» 23.45 «360o» 00.45 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 TV Mall 04.30 «Lol» 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Αν Μ' Αγαπάς» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Μάγια η Μέλισσα» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 2 «Ο Διάβολος Φοράει Prada» 00.15 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.15 «Cold Case» 02.15 «NCIS» 03.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 11.15 «Σαν Παραμύθι» 12.00 «Έστιν Ουν» 13.00 «Προσωπογραφήματα» 14.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» (E) 16.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 16.30 TAINIA: 2 «Η Τελευταία Φορά που Είδα το Παρίσι» 18.30 «Αν Ζήσουμε θα Έχουμε να Λέμε Ιστορίες» 19.00 «Συνάντηση» (E) 20.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» 21.00 TAINIA: 2 «Ουρανός» 22.15 TAINIA: 3 «Η Μάχη των Σιδηροδρόμων» 23.45 «'Το Γκέτο', Μια Ταινία που δεν Έγινε Ποτέ» 01.15 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 01.45 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 19.00 TAINIA: 2 «Η Μεσόγειος Φλέγεται» 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Ελληνικό Πρόγραμμα (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.35 «Το Άλλοθι» 10.05 «Τα Μυστικά του Δάσους» 12.10 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 12.45 «Ένα Σπίτι στο Παρίσι» 14.35 «Ο Μικρός Νικόλας Πάει Διακοπές» 16.20 «Νώε» 18.40 «Action Zone» 19.15 «Το Βιβλίο της Ζωής» 21.00 «Gotham» 22.00 «Τα Δικά μας Παιδιά» 23.40 «The Leftovers» 00.50 «Η Γυναίκα με τα Μαύρα 2: Άγγελος του Θανάτου» 02.30 «Το Καρφί» 04.25 «Μαύρος Άνθρακας σε Λεπτό Πάγο»
OTE CINEMA 1
06.20 «Μια Αλλιώτικη Αγάπη» 08.30 «Αδιέξοδο» 10.25 «BB King: The Life of Riley» 12.30 «Οι Περιπέτειες Ενός Κόκκινου Σκύλου» 14.15 «Στα Χέρια σου» 15.45 «The C Word» 17.20 «Κι Όμως... Γίνεται» 19.00 «Η Εκδίκηση του Ender» 21.00 «Η Συμμορία των Μάγων» 23.00 «Γούλβεριν» 01.10 «Salvo» 03.05 «Κάθαρση: Αναρχία» 04.50 «Βγες Έξω και Παίξε»
OTE CINEMA 2
07.00 «Το Κλουβί με τις Τρελές 2» 09.00 «Οι Κρουντς» 10.45 «Το Μυστικό Βασίλειο του Δάσους» 12.30 «Οι Καταφερτζήδες» 14.30 «Απόδραση στην Αθήνα» 16.45 «Πάττον, ο Θρύλος της Νορμανδίας» 19.45 «Συντρίμμια Ψυχής» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Το Βαθύ Μπλε του Έρωτα» 23.45 «Η Λεπτή Κόκκινη Γραμμή» 02.30 «Ο Εχθρός μου» 04.15 «Προετοιμασία για Έγκλημα»
OTE CINEMA 3
06.15 «Οι Τελευταίοι του Ρούπελ» 07.50 «28η Οκτωβρίου, Ώρα 5:30» 09.40 «Μια Γυναίκα στην Αντίσταση» 11.30 «Η Μάχη της Κρήτης» 13.30 «Η Μεσόγειος Φλέγεται» 15.20 «Υποβρύχιο Παπανικολής» 17.00 «Κοντσέρτο για Πολυβόλα» 18.55 «Οι Γερμανοί Ξανάρχονται» 20.30 «Τι Έκανες στον Πόλεμο Θανάση» 22.00 «Υπολοχαγός Νατάσσα» 00.10 «Αυτοί που Μίλησαν με το Θάνατο» 01.50 «Ο Αισιόδοξος» 03.30 «Ο Αχόρταγος» 05.20 «Διαβόλου Κάλτσα»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 00.55 «Dirty MEGAΖΗΝ» με τον Θοδωρή Κανελλόπουλο 01.00 TAINIA: 4 «Arena» 03.00 «Άγρια Παιδιά» (E) 04.00 «Ίχνη» (E) 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «The Lost Evidence» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «The Lost Evidence» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Περπατώντας στο Νείλο» 10.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» 11.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 11.30 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 12.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» (E) 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» 16.00 «Η Ζωή Μετά...» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Ε) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 21.50 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 00.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα 01.30 «Art ΕΡΤ» (E) 02.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 03.00 «Στενές Επαφές Τρύπιου Τοίχου» (E) 03.30 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 04.00 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 05.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Γεννήθηκα Γυναίκα» (E) 07.00 «Γενοκτονία της Μνήμης» (E) 08.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 10.30 «Η Ζωή μας στη Μεσόγειο» 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Καθρέφτης» (E) 21.30 «Οπτική Γωνία» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «ALLERT3» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 03.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 TAINIA: 3 «American Beauty» 02.00 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 03.00 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 03.45 «Κάρμα» (E) 04.30 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 «Οι Άσφαιροι» (E) 22.30 «Μη με Σκας» (E) 23.15 «60' Ελλάδα» 01.00 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 TV Mall 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Αν Μ' Αγαπάς» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Μάγια η Μέλισσα» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 3 «Ο Υποκινητής» 00.30 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.30 «Cold Case» 02.30 «NCIS» 03.30 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
07.00 Επανάληψη Προγράμματος 09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Αστικό Τοπίο» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «25η Ώρα» 16.45 «Καταρράκτης Ιωαννίνων...Ταξίδι στο Χτες» 17.15 «Μαρτυρίες» 18.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 21.00 «Πρωτοσέλιδα Ιστορίας» 22.00 TAINIA: 2 «Η Ωραία του Μπρούκλιν» 23.45 Μουσικές Διαδρομές 00.45 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «Οτινάναι» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.10 «Far from Home» 08.40 «Des Lendemains qui Chantent» 10.15 «Κυνηγώντας το Όνειρο» 12.00 «Action Zone» 12.35 «Interstellar» 15.25 «CSI Las Vegas Series Finale» 17.25 «Avant l'Hiver» 19.15 «Ήρωες και Στρατιώτες: Το Κενό» 21.00 «NCIS» 22.00 «Kamikaze» 23.45 «Gotham» 00.45 «Ο Άνθρωπος από τη Μασσαλία (La French)» 03.00 «The Guest» 04.40 «Jackass Presents: Bad Grandpa»
OTE CINEMA 1
06.20 «10 Πράγματα που Μισώ σ' Εσένα» 08.10 «Η Τελευταία Ευκαιρία» 09.45 «Τα Τερατοκουτάκια» 11.40 «Marina» 14.00 «Εκεί που δεν το Περιμένεις» 15.40 «Bhopal: Μία Προσευχή για τη Βροχή» 17.30 «The Kid: Chamaco» 19.15 «Dracula Untold» 21.00 «Λίγο πριν τα 30» 22.45 «Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει» 01.00 «Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει 2» 03.00 «Η Ζωή που δεν Ήθελα» 05.00 «Ο Συνήγορος»
OTE CINEMA 2
06.00 «Cafe de Flore» 08.00 «Η Περιπέτεια του Ποσειδώνος» 10.00 «Η Δούκισσα και ο Καουμπόι» 11.45 «Ο Δρόμος του Ειρηνικού Πολεμιστή» 13.45 «Ο Αετός Πάτησε στη Γη» 16.00 «Το Κύκλωμα» 18.15 «Νύχτες με τον Εχθρό μου» 19.50 «Έκρηξη» 22.00 «Γυναίκα στη Θάλασσα» 00.00 «The Bang Bang Club» 01.45 «Σπίτι από Άμμο και Ομίχλη» 03.50 «Καλά Χριστούγεννα, Κύριε Λώρενς» 05.50 «Το Κοράκι»
OTE CINEMA 3
06.45 «Ο Ηλίας του 16ου» 08.15 «Τα Ομορφόπαιδα» 09.45 «Ο Εξυπνάκιας» 11.30 «Δάκρυα για Έναν Αλήτη» 13.00 «5.000 Ψέματα» 14.50 «Μπουμ! Ταρατατζούμ» 16.30 «Η Κάλπικη Λίρα» 18.40 «Η Κλεοπάτρα Ήταν Αντώνης» 20.10 «Ρένα... να η Ευκαιρία» 22.00 «Καλημέρα Αθήνα» 23.30 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 01.05 «Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο» 02.45 «Τα 201 Καναρίνια» 04.15 «Αγώνας Χωρίς Τέλος»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Ραγισμένες Καρδιές» 18.50 «Το Δαχτυλίδι της Φωτιάς» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.00 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.00 «Safe Sex» (E) 01.00 TAINIA: 3 «Το Κυνήγι της Μάγισσας» 03.00 «Hawthorne» 04.50 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί»
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.30 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.40 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 21.00 Pre Game 21.45 Μπάσκετ: Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π (Ζ) 23.45 Εκπομπή Ευρωλίγκα 01.00 TAINIA: 4 «Φως Μετά το Σκοτάδι» 03.00 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 03.50 «Άνυδρη Γη» (E) 04.45 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E) 10.00 «Ας Μαγειρέψουμε την... Ιστορία» (E) 11.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 12.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Art ΕΡΤ» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «Τα Παιδιά του Κόσμου» (E) 16.00 «Η Ζωή Μετά...» (E) 17.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 18.00 «Πρόσωπα στο Τραγούδι» (E) 18.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 19.00 «Μαρτυρίες» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 21.15 Ενόργανη Γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 00.00 «Art ΕΡΤ» (E) 00.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 01.00 «Μαύρη Χρυσαλλίδα» (E) 02.00 «Αξέχαστες Κωμωδίες» (E) 03.00 «Μαρτυρίες» (E) 04.00 «Η Ζωή Μετά...» (E) 05.00 «Περπατώντας στο Νείλο» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Balkan Express» (E) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 10.30 «Η Ζωή μας στη Μεσόγειο» 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Θεσσαλονίκη της Νοσταλγίας μας» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 2 «Η Άγνωστη της Νύχτας» 21.00 Ειδήσεις 21.05 TAINIA: 2 «Η Άγνωστη της Νύχτας» 22.00 Ειδήσεις 22.05 Κοντραπούντο 23.00 «Σύγχρονος Κόσμος» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ντοκιμαντέρ» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Σύγχρονος Κόσμος» (E) 03.30 Κοντραπούντο (Ε) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 «Της 'Α' τα Ζυμώματα» 23.15 TAINIA: 3 «Το Νησί των Καταραμένων» 02.15 «Της Αγάπης Μαχαιριά» (E) 03.15 «Κάρμα» (E) 04.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Λόγω TiViς» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα 23.00 TAINIA: 4 «Ταινία» 01.00 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.15 TV Mall 04.15 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Μάγια η Μέλισσα» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 09.00 Blind Taste (Ε) 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «House» 14.45 «ΦΜ Live» 16.30 Blind Taste 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.00 «NCIS» 22.00 TAINIA: 2 «Superman: Η Επιστροφή» 01.15 TAINIA: 4 «Το Άγγιγμα του Δολοφόνου» 03.15 TAINIA: 3 «Ξανθός Εκδικητής» 05.00 Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Αστικό Τοπίο» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «25η Ώρα» 16.45 «Γρηγόρης Λαμπράκης Ειρηνοδρόμος» 17.15 «Μαρτυρίες» 18.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Πορτρέτα Θεσσαλονικέων Συνθετών» 21.00 «Πρωτοσέλιδα Ιστορίας» 22.00 TAINIA: 2 «Το Ποτάμι» 23.45 TAINIA: 3 «Το Κατάστημα των Εγκλημάτων» 01.00 Μουσική Βραδιά 02.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.45 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Rise» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Rise» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «Rise» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson»
NOVACINEMA
06.15 «Ανωτέρα Βία» 08.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.05 «Το Διαζύγιο: Η Δίκη της Βίβιαν Αμσαλέμ» 11.00 «Ο Κος Τέρνερ» 13.30 «Από Έρωτα» 15.25 «Οι Πιγκουΐνοι της Μαδαγασκάρης» 17.05 «The Challenge» 18.40 «Hollywood Buzz» 19.15 «Μια Νύχτα στο Μουσείο: Το Μυστικό του Φαραώ» 21.00 «Blindspot» 22.00 «Το Τρίτο Πρόσωπο» 00.20 «NCIS» 01.20 «Οι Τελευταίες Μέρες στον Άρη» 03.00 «Ταξιδιώτης στον Χρόνο» 04.40 «Φαντάσματα»
OTE CINEMA 1
07.00 «Κυνηγητό στη Μαύρη Ήπειρο» 08.45 «Αν Μείνω» 10.30 Global Citizen Festival 2015 11.40 «Προσωπική Υπόθεση» 13.30 «Grace Unplugged» 15.20 «The Simpsons: Η Ταινία» 17.00 «Το Θεώρημα Μηδέν» 19.00 «Το Ανθρώπινο Κεφάλαιο» 21.00 «Η Προφητεία» 22.45 «Ο Μικρός Αντίχριστος: Προφητεία II» 00.40 «Προφητεία III: Η Τελική Αναμέτρηση» 02.30 «Lucy» 04.30 «Άλλη μια Νύχτα»
OTE CINEMA 2
07.50 «Η Πτώση των Αετών» 10.50 «Αβάντι» 13.15 «Ουδέν Νεότερον από το Δυτικό Μέτωπο» 15.50 «Βαλέσα: Η Δύναμη της Ελπίδας» 18.00 «Αραχνοφοβία» 20.00 «Ιδιαίτερες Αδυναμίες» 22.00 «Δημόσιος Κίνδυνος» 00.15 «House of Cards» 02.15 «Σειρήνες» 03.50 «Οριακή Γραμμή» 05.45 «Όρκος Σιωπής»
OTE CINEMA 3
06.00 «Η Αρτίστα» 07.45 «Το Κορίτσι του Λούνα Παρκ» 09.30 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 11.15 «Ο Άγιος Νεκτάριος» 12.45 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 14.15 «Όλγα Αγάπη μου» 15.50 «Ο πιο Καλός ο Μαθητής» 17.30 «Το Λεβεντόπαιδο» 19.00 «Ο Άντρας της Γυναίκας μου» 20.30 «Ποια Είναι η Μαργαρίτα» 22.00 «Ο Στρατής Παραστράτησε» 23.45 «Καλώς Ήλθε το Δολάριο» 01.30 «Τρεις Ψεύτες» 03.00 «Μαριχουάνα, Stop!» 04.40 «Η Εφοπλιστίνα»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από