ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «Ρετιρέ» (E) 11.00 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 11.50 «Περί Ανέμων και Υδάτων» (E) 12.50 «Ιστορίες από τη Λίστα» (E) με τον Άκη Πετρετζίκη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Μπάτσος Διαμάντι» 16.50 «My Life» με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 17.50 «Ένας Μήνας και Κάτι» (E) 18.40 «Δύο Ξένοι» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 00.00 «L.A.P.D.» (E) 01.00 TAINIA: 3 «Ψυχρός Εκτελεστής» 03.00 «The Killing» 04.30 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Europe» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 16.15 TAINIA: 2 «Η Διάβαση του Διαβόλου» 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Συναντήσεις με τη Μητέρα μου, Λέλα Καραγιάννη» (E) 19.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» (E) 20.10 «Σαν Παραμύθι» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Ομιλία του Γ.Γ. του ΚΚΕ κου. Δημήτρη Κουτσούμπα» 22.45 TAINIA: 3 «Πώς να Ξεφορτωθούμε τους Άλλους» 00.20 Ειδήσεις 01.00 TAINIA: 3 «Κάτι σαν Έρωτας» 02.50 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» (E) 03.50 «Σαν Παραμύθι» (E) 04.50 «Europe» (E)
ΕΡΤ2
06.10 «Secret Routes of Migratory Birds» (E) 07.00 «Μνήμες του Κόσμου» (E) 08.00 Ουράνιο Τόξο - 2009 (Ε) 09.10 «Μαγική Χώρα» (E) 09.30 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 10.00 «Ένας Μοντέρνος Παυσανίας» (E) 10.30 «Το Βλέμμα» (E) 11.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Ο Πρίγκιπας» (E) 15.00 Χάντμπολ: Φοίβος Συκεών - Αερωπός Έδεσσας (Ζ) 16.45 «Αφιέρωμα» 17.15 «Ζήτω το Ελληνικό Τραγούδι» (E) 18.00 «Αλέκος Ξένος, ο Συνθέτης της Αντίστασης και της Ειρήνης» (E) 19.00 «Η Εποχή των Εικόνων» (E) 20.00 «Η Ζωή Είναι Αλλού» (E) 21.00 «Ακυβέρνητες Πολιτείες» (E) 22.30 Μουσική Βραδιά (Ε) 23.30 Αλέκου Ξένου, Συμφωνία αρ. 1 της Αντίστασης 00.15 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 01.15 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 02.15 «Ο Πρίγκιπας» (E) 04.15 «Η Εποχή των Εικόνων» (E) 05.15 «Η Ζωή Είναι Αλλού» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 06.30 «Μικροί Ολυμπιονίκες» (E) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 09.00 «Μικροί Ολυμπιονίκες» (E) 09.30 «Ζώα σε Κίνδυνο» (E) 10.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 11.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 12.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Έκτη Αίσθηση» (E) 14.00 «Υγεία» (E) 15.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 16.00 «ALLERT3» (E) 17.00 «Οξυγόνο» (E) 18.00 4ος Διεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος (Ζ) 19.00 Ειδήσεις 19.30 4ος Διεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος (Ζ) 22.00 «Κατάσκοπος Χάντερ» (E) 23.00 «World Party» (E) 00.00 «Cinemania» (E) 01.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 02.00 «World Party» (E) 03.00 «Cinemania» (E) 04.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 05.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Σοφία Ορθή» (E) 08.00 «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο» (E) 09.00 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 10.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 11.00 «40 Κύματα» (E) 12.00 «Λίτσα.com» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 TAINIA: 1 «Πρωταθλητές με το Ζόρι» 16.20 «Τρώμε Μαζί» 16.30 «Εγκλήματα» (E) 17.15 Ειδήσεις στη νοηματική 17.30 «G Tech Trends» 17.45 TAINIA: 1 «Το Κοροϊδάκι της Πριγκηπέσσας» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 1 «Η Κόρη μου η Σοσιαλίστρια» 23.30 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 01.00 Call & Win 03.00 TAINIA: 4 «Blood Sport» 04.45 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.15 TAINIA: 2 «Ο Μελανόκαρδος» 15.20 «Το Σόι σου» (E) 16.10 TAINIA: 1 «Η Κόμισσα της Κέρκυρας» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 18.10 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Από την Πόλη στην Ανατολή» (E) 21.00 TAINIA: 2 «Hachiko: Η Ιστορία ενός Σκύλου» 23.00 TAINIA: 3 «Βασιλιάς Αρθούρος» 01.30 «10η Εντολή» (E) 02.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 03.30 TV Mall 04.30 «Lol» 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Powerpuff Girls Z» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Μάγια η Μέλισσα» 08.00 «Tree Fu Tom» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.00 «Baby Looney Tunes» 10.30 TAINIA: 1 «Η Barbie στη Λίμνη των Κύκνων» 11.15 «Ever After High» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Τομ και Τζέρι» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.30 TAINIA: 2 «Daylight» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Hart of Dixie» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 2 «Μια Νύχτα στο Μουσείο» 23.30 TAINIA: 3 «Φονικό Όπλο 4» 02.00 TAINIA: 2 «Ο Καινούριος της Μαμάς μου» 04.00 TAINIA: 2 «Jean-Philippe»
ΒΟΥΛΗ
10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.40 «Σαντορίνη, Λευκό και Απέραντο Γαλάζιο» 11.00 «Μαρτυρίες» 12.00 TAINIA: 2 «Μισαλλοδοξία» 14.45 «Έστιν Ουν» 16.30 «Ροΐδης» 17.00 «Καταρράκτης Ιωαννίνων...Ταξίδι στο Χτες» 17.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» (E) 18.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 19.00 Οι Παλιοί μας Φίλοι 20.00 «Συνάντηση» (E) 21.30 Η Κραυγή της Χιροσίμα 22.00 «Καπετάν Κεμάλ, ο Σύντροφος» 23.15 TAINIA: 2 «Σιρανό ντε Μπερζεράκ» 01.15 «Οι Φίλοι Μου» 02.15 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 11.30 «Eco News» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 13.45 Icarus - Sailing Action 14.00 «Μαστορέματα» 15.00 TAINIA: 1 «Ο Σπαγγοραμένος» 17.00 «Happy Traveller» 18.00 «JoinUs» 20.00 «1000 Μίλια Γεύσεις» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Γη: Σενάρια Καταστροφής» 23.15 TAINIA: 3 «Last Vegas» 01.30 «Deadly Women» 02.30 «Blue Bloods» (E) 03.15 «The Good Wife» 04.00 «Γη: Σενάρια Καταστροφής» (E) 04.45 «Happy Traveller» (E) 05.30 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Transformers Rescue Bots» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Super 4» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.10 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.05 «The Mistle - Tones» 08.35 «Το Σώμα» 10.45 «Speed» 12.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 13.30 «Οι Πλούσιες Κολλητές Μου» 15.00 «Show Me a Hero» 16.00 «Gotham» 16.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 17.55 «Νώε» 20.20 «Ανήλικη Ενήλικη» 22.00 «Οι Πιγκουΐνοι της Μαδαγασκάρης» 23.40 «Blindspot» 00.35 «Τα Μυστικά του Δάσους» 02.45 «Ο Δράκος» 04.25 «Ο Κύκλος των Αναμνήσεων»
OTE CINEMA 1
06.15 «Isa» 07.40 «Το Δέντρο της Ζωής» 10.00 «Το Δόλωμα» 11.45 «Μια Αλλιώτικη Αγάπη» 14.00 «Η Τελευταία Ευκαιρία» 15.40 «10 Πράγματα που Μισώ σ' Εσένα» 17.30 «Ένοχα Ψέματα» 19.15 «The Transporter» 21.00 «Οι Περιπέτειες Ενός Κόκκινου Σκύλου» 22.45 «Κυνηγοί Κεφαλών» 00.30 «Fargo» 02.20 «Υπόσχεση» 03.40 «Θέα στον Ωκεανό» 05.50 «The Next Best Thing»
OTE CINEMA 2
07.10 «Το Μυστικό Βασίλειο του Δάσους» 09.15 «Ο Κατάσκοπος που Βγήκε από το Κομπιούτερ» 11.30 «Τρελό Γουίκεντ στου Μπέρνι» 13.10 «Αγαπώντας, Πίνοντας και Τραγουδώντας» 15.00 «Οι Μικροί Πρωταθλητές» 16.45 «Danny Deckchair» 18.30 «Το Άσπρο Κοάλα» 20.00 «The Bang Bang Club» 22.00 «Οι Δρόμοι της Φωτιάς» 00.15 «The Affair» 01.15 «Διαφθορά» 02.55 «Σπίτι από Άμμο και Ομίχλη» 05.00 «Η Λεπτή Κόκκινη Γραμμή»
OTE CINEMA 3
06.00 «Ζήτω η Τρέλλα» 07.30 «Αγώνας Χωρίς Τέλος» 09.00 «Ο Εξυπνάκιας» 10.45 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος» 12.30 «Η Κλεοπάτρα Ήταν Αντώνης» 14.00 «Οι Κληρονόμοι» 15.30 «Κάθε Κατεργάρης στον Πάγκο του» 17.10 «Τρία Κορίτσια απ' την Αμέρικα» 18.40 «Όλγα Αγάπη μου» 20.15 «Εθελοντής στον Έρωτα» 22.00 «Το Κορίτσι του Λούνα Παρκ» 23.45 «Ψυχραιμία, Ναπολέων!» 01.15 «Ρένα... να η Ευκαιρία» 03.00 «Μήτρος και Μητρούσης στην Αθήνα» 04.25 «Η Κάλπικη Λίρα»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.45 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Ιορδάνη Χασαπόπουλο και Δημήτρη Τάκη 10.00 «Ρετιρέ» (E) 11.00 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 11.50 «Περί Ανέμων και Υδάτων» (E) 12.50 «My Life» (E) με τον Μιχάλη Κεφαλογιάννη 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Ο Θρύλος ενός Ιππότη» 17.30 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 18.40 «Δύο Ξένοι» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 3 «Σύζυγος για Ενοικίαση» 23.50 TAINIA: 2 «Eat Pray Love» 02.45 «The Killing» 04.00 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 04.30 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.50 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 07.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 TAINIA: 2 «Ηλεκτρικός Καβαλάρης» 18.00 Ειδήσεις 18.30 Pre Game 19.00 Ποδόσφαιρο: Ελλάδα - Ουγγαρία (Ζ) 21.00 Euro Euro Όλοι 22.00 Ειδήσεις 23.00 TAINIA: 3 «Η Γη των Κόκκινων Ανθρώπων (La Terra degli Uomini Rossi)» 00.45 TAINIA: 3 «Όσλο 31 Αυγούστου» 02.20 «Το Αλάτι της Γης» (E) 04.20 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 04.35 «Υγεία στην Ευρώπη» (E) 05.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ΕΡΤ2
06.15 Μουσική Βραδιά (Ε) 07.30 «Το Βλέμμα» (E) 08.00 Συνοδική Θεία Λειτουργία 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Ο Πρίγκιπας» (E) 15.00 «Ο Πήλινος Στρατός του Αυτοκράτορα» (E) 16.00 «Τα Αστέρια Λάμπουν για Πάντα» (E) 16.45 «Βίοι Παράλληλοι του Εμφυλίου» (E) 17.40 «Αλέκος Ξένος, ο Συνθέτης της Αντίστασης και της Ειρήνης» (E) 18.45 «Εποχές και Συγγραφείς» (E) 19.40 «Μεσόγειος» (E) 20.30 Φυλάττειν Θερμοπύλας 22.30 «Το Τελευταίο Μυστικό» (E) 23.30 «Αναζητώντας τη Χαμένη Εικόνα» (E) 00.00 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 00.30 «Μαγική Νύχτα» (E) 01.30 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 02.30 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 03.30 «Ο Πρίγκιπας» (E) 05.30 «Μεσόγειος» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Το Ταξίδι του Νερού» (E) 07.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 «Ιερά Μονοπάτια» (E) 11.00 «Δρομολόγια Εσωτερικού» (E) 12.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 «Λυράρηδες του Αιγαίου» (E) 14.00 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 «Διασπορά» 16.30 «Animated... Φιλόσοφοι» (E) 17.00 «Οξυγόνο» (E) 18.00 «Πραγμάτων Ύλη Μαγική» (E) 18.30 «Οπτική Γωνία» 19.00 Ειδήσεις 19.45 TAINIA: 2 «Ο Γαμπρός μου ο Προικοθήρας» 21.30 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» (E) 22.30 «Κατάσκοπος Χάντερ» (E) 23.30 «World Party» (E) 00.30 «Cinemania» (E) 01.00 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 02.00 «World Party» (E) 03.00 «Cinemania» (E) 04.00 «Οπτική Γωνία» (E) 04.30 «Animated... Φιλόσοφοι» (E) 05.00 «Πραγμάτων Ύλη Μαγική» (E) 05.30 «Ταξιδεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Σοφία Ορθή» (E) 08.00 «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο» (E) 09.00 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 10.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 11.00 «40 Κύματα» (E) 12.00 «Λίτσα.com» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 TAINIA: 1 «Σπασικλο-Φύλακας» 16.15 «Εγκλήματα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 TAINIA: 1 «Η Κόρη μου η Σοσιαλίστρια» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Flight» 00.30 Call & Win 02.30 Fade to Black 04.30 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.00 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 TV Mall 09.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 Ειδήσεις 13.10 F1 Countdown 14.00 Formula 1 2015 - Grand Prix Ρωσίας (Ζ) 15.50 «Το Σόι σου» (E) 16.30 TAINIA: 1 «Η Θεία απ' το Σικάγο» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 18.10 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 1 «Η Νεράιδα και το Παλικάρι» 22.15 TAINIA: 3 «Ο Υπέροχος Γκάτσμπυ» 01.00 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 03.00 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.00 TV Mall 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Powerpuff Girls Z» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.00 «Baby Looney Tunes» 10.30 TAINIA: 1 «Η Barbie στη Λίμνη των Κύκνων» 11.15 «Η Λαμπερή Ζωή της Barbie» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Ο Βασιλιάς Τζούλιαν» 12.30 «B-Daman Crossfire» 13.00 «Slugterra» 13.30 TAINIA: 2 «Αγγελικά Μάτια» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Ηρακλής» 18.50 «Two and a Half Men» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 1 «Ο Δασκαλάκος Ήταν Λεβεντιά» 23.00 TAINIA: 4 «Penthouse North» 00.45 TAINIA: 5 «Παράνοια» 02.45 TAINIA: 5 «Ο Χάρτης των Ήχων του Τόκιο»
ΒΟΥΛΗ
10.00 Ιπποκράτειος Όρκος 11.30 «Έστιν Ουν» 12.15 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 14.00 «Σαν Παραμύθι» 14.45 TAINIA: 1 «Το Βιβλίο της Ζούγκλας» 16.30 «Αστικό Τοπίο» 17.15 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 17.30 Οι Παλιοί μας Φίλοι 18.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 19.30 «Προσωπογραφήματα» 20.30 «Θέατρο: Άλκηστις, του Ευριπίδη» 22.00 «Η Ξένη - Λα Στρανιέρα» 00.45 Μουσικό Ταξίδι 01.45 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 12.00 «7 Ημέρες Ελλάδα» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.30 Goal Χωρίς Σύνορα 15.00 «Γεύσεις στη Φύση» 16.00 TAINIA: 1 «Ο Άνθρωπος που Έσπαγε Πλάκα» 18.00 «JoinUs» 20.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» 21.00 Ειδήσεις 21.40 Kick Off 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.05 Kick Off 23.30 «Deadly Women» 00.30 TAINIA: 3 «Last Vegas» 02.30 «Blue Bloods» (E) 03.15 «The Good Wife» 04.00 «Deadly Women» (E) 04.45 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» (E) 05.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Transformers Rescue Bots» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Super 4» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος: Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.20 «Monsoon Baby» 07.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.15 «Let It Snow» 09.45 «Θα Κλέψω τη Νύφη» 11.30 «Οι Υπερέξι» 13.15 «Avant l'Hiver» 15.00 «The Leftovers» 16.00 «NCIS» 16.55 «1992» 17.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 18.15 «Samba» 20.15 «Τα Δύο Πρόσωπα του Ιανουαρίου» 22.00 «Birdman ή η Απρόσμενη Αρετή της Αφέλειας» 00.15 «Επιχείρηση Μαύρη Θάλασσα» 02.10 «Ο Θεός Μαζί της» 04.00 «Finders Keepers» 05.30 «Τα Θαύματα»
OTE CINEMA 1
08.00 «Διπλή Ζωή» 10.00 «Το Έπος του Κυρίου Χόλαντ» 12.30 «Ο Παίκτης» 14.45 «9 με 5» 16.40 «Η Ζωή του Πι» 18.50 «Transporter 2» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Dracula Untold» 22.40 «Ο Κυνηγημένος» 00.15 «Λευκός Θεός» 02.15 «Bulworth» 04.00 «Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει»
OTE CINEMA 2
07.50 «Κυνηγώντας το Πράσινο Διαμάντι» 09.40 «Το Διαμάντι του Νείλου» 11.30 «Μια Νύχτα με τη Μέριλιν» 13.20 «Βαλέσα: Η Δύναμη της Ελπίδας» 15.20 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 16.20 «Μπρέκφαστ Κλαμπ» 18.10 «The Commitments: Οι Ροκάδες του Δουβλίνου» 20.10 «Μπένι & Τζουν» 22.00 «Η Περιπέτεια του Ποσειδώνος» 00.15 «Orange Is the New Black» 01.20 «22 Jump Street» 03.15 «Απόδραση στην Αθήνα» 05.50 «Κάρι, Έκρηξη Οργής»
OTE CINEMA 3
06.25 «Χωρίσαμε ένα Δειλινό» 07.45 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 09.10 «Ο Αισιόδοξος» 10.45 «Μπουμ! Ταρατατζούμ» 12.25 «Ο Μπαμπάς μου κι Εγώ» 14.05 «Η Εύα δεν Αμάρτησε» 15.30 «Οι Προικοθήρες» 17.00 «Τρέλλα Είναι θα Περάσει» 18.50 «Το Λεβεντόπαιδο» 20.20 «Μαριχουάνα, Stop!» 22.00 «Ο Ηλίας του 16ου» 23.30 «Εγωισμός» 01.00 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 02.30 «Η Εφοπλιστίνα» 04.15 «Ο Αχόρταγος»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Singles - 2 1/2» (E) 18.40 «Στα Δίχτυα του Πεπρωμένου» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.30 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.30 «Safe Sex» (E) 01.30 TAINIA: 3 «Restless» 03.30 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 04.00 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «ΕΡΤ Αθλητικά» 12.45 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Everyday Rebellion» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «Everyday Rebellion» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.30 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E) 10.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 11.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Το Κουτάλι» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «This Is my Country» 16.00 «Curiosity» (E) 17.00 «Βίοι Παράλληλοι του Εμφυλίου» (E) 18.00 «Μαρτυρίες» (E) 19.00 «Απελευθέρωση της Αθήνας» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» 22.00 «What Remains» 23.00 «Η Αθήνα του '40 Πολεμάει Τραγουδώντας» 01.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 02.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 03.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 05.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E)
ΕΡΤ3
06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 «Εκεί στη Σαμοθράκη στο Μεγάλο Αρχιπέλαγος» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Οι Μεγαλύτερες Περιπέτειες του Κόσμου με Αερόστατο» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 21.30 «Διάλογος» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Ντοκιμαντέρ» 23.00 «Άμυνα Ζώνης» 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Εκεί στη Σαμοθράκη στο Μεγάλο Αρχιπέλαγος» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Διάλογος» (E) 03.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 TAINIA: 1 «Ζητείται Επειγόντως Γαμπρός» 00.30 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 01.00 Call & Win 03.00 «Κάρμα» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 TAINIA: 2 «Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα Νο1» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 22.00 «World Party» 23.00 TAINIA: 4 «Θανάσιμη Εκδίκηση» 01.10 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 04.00 TV Mall 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Αν Μ' Αγαπάς» (E)
STAR
06.15 «Max Steel» 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Powerpuff Girls Z» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «ΦΜ Live» 16.40 «House» 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 3 «Κόκκινη Αυγή» 23.20 «Στον Ενικό» 02.15 TAINIA: 3 «Lady in the Water»
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.30 «25η Ώρα» 11.15 «Έστιν Ουν» 12.00 «Οι Εκπομπές που Αγάπησα» 13.00 «Ένα Κτήριο Αφηγείται» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Η Μάχη του Μαραθώνα, η Γέννηση και η Πορεία του Μαραθώνιου Δρόμου» 16.30 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 16.45 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Η Καρολίνα και οι Επαναστάτες» 00.00 «Η Ομορφιά θα Σώσει τον Κόσμο» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 1 «Η Κοροϊδάρα» 16.50 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.00 Icarus - Sailing Action (Ε) 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.20 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.20 «Δύο Γυναίκες, Τρεις Βαλίτσες κι Εγώ» 10.10 «Hollywood Buzz» 10.45 «Το Βιβλίο της Ζωής» 12.25 «Το Τρίτο Πρόσωπο» 14.40 «Η Αόρατη Γυναίκα» 16.35 «Για Όλα Φταίει ο Φρόιντ» 18.45 «Films and Stars» 19.20 «Μπομπ Σφουγγαράκης: Έξω απ' τα Νερά του» 21.00 «Show Me a Hero» 22.10 «1992» 23.15 «Οι Πύλες του Ήλιου» 00.50 «Ο Μίτος της Αριάν» 02.25 «Party Girl» 04.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.45 «Η Συνέντευξη»
OTE CINEMA 1
06.10 «Έρωτας Αλά Ελληνικά» 07.45 «Τσάι με τον Μουσολίνι» 09.40 «Απίστευτη Παρασκευή» 11.20 «Η Άννα και ο Βασιλιάς» 13.45 «Προσωπική Υπόθεση» 15.35 «Αδιέξοδο» 17.30 «Albert Nobbs» 19.30 «Ida» 21.00 «Το Παιδί από τη Γερμανία» 23.00 «Κάθαρση: Αναρχία» 00.45 «Απολεσθέντα Αντικείμενα» 02.40 «Defiance» 04.15 «CBGB»
OTE CINEMA 2
07.30 «Πάμε... Χιόνι;» 09.10 «Αλέξης Ζορμπάς» 11.30 «Βυθίσατε το Βίσμαρκ» 13.10 «Κελί από Χρυσάφι» 15.00 «Το Τρελό Κυνήγι του Θησαυρού» 17.00 «Οι Τελευταίες Μέρες του Ντύλαν Τόμας» 18.20 «Συντρίμμια Ψυχής» 20.10 «Ο Άνθρωπος από τη Γαλλία» 22.00 «Η Δούκισσα και ο Καουμπόι» 00.00 «Garden State» 01.45 «Αραχνοφοβία» 03.35 «Ιδιαίτερες Αδυναμίες» 05.30 «Δεν Κρατιέμαι»
OTE CINEMA 3
06.00 «Η Γυναικοκρατία» 07.25 «Ο πιο Καλός ο Μαθητής» 09.00 «Ο Μικές Παντρεύεται» 10.35 «Με Ιδρώτα και Δάκρυα» 12.05 «Ο Φίλος μου, ο Λευτεράκης» 13.40 «Οι Κληρονόμοι» 15.10 «Η Κλεοπάτρα Ήταν Αντώνης» 16.40 «Το Αμαξάκι» 18.30 «Ο Χαζομπαμπάς» 20.20 «Ένα Κορίτσι για Δύο» 22.00 «Ντάμα Σπαθί» 23.30 «Ένα Έξυπνο Έξυπνο Μούτρο» 01.00 «Πώς Καταντήσαμε, Σωτήρη!» 02.30 «Η Χιονάτη και τα 7 Γεροντοπαλίκαρα» 04.15 «Ο Ιπποκράτης και η Δημοκρατία»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Singles - 2 1/2» (E) 18.40 «Στα Δίχτυα του Πεπρωμένου» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.30 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.30 «Safe Sex» (E) 01.30 TAINIA: 2 «Ανίκητη Μητέρα» 03.30 «Hawthorne» 04.30 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «ΕΡΤ Αθλητικά» 12.45 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Google and the World Brain» (E) 01.30 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «Google and the World Brain» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E) 10.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 11.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Το Κουτάλι» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «This Is my Country» 16.00 «Curiosity» (E) 17.00 «Βίοι Παράλληλοι του Εμφυλίου» (E) 18.00 ERC: Ράλλυ Ακρόπολις 2015 - Περίληψη (Ε) 19.00 «Πρόβα Γάμου» (E) 19.30 «Μονόγραμμα» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 22.00 «What Remains» 23.00 TAINIA: 3 «Ματζουράνα» 01.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 02.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 03.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 05.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Μια Μέρα με το Θοδωρή, τη Φώκια της Αλοννήσου» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Οι Μεγαλύτερες Περιπέτειες του Κόσμου με Αερόστατο» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» 21.30 «Οπτική Γωνία» 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Υγεία» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Ένα Ταξίδι στις Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα» (E) 01.00 «Ελληνικός Θερμαλισμός, Ιαματικές Πηγές» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Αντιδραστήριο» (E) 03.30 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.10 «Μπρούσκο» 22.15 TAINIA: 1 «Ένα Κορίτσι για Δύο» 00.30 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 01.00 Call & Win 03.00 «Κάρμα» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Σοφία, η Πριγκίπισσα» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 TAINIA: 2 «Καμικάζι Αγάπη μου» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 22.00 «World Party» 23.00 «Hermanos» 00.30 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 TV Mall 04.15 «Lol» 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Powerpuff Girls Z» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «ΦΜ Live» 16.40 «House» 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «NCIS» 22.10 TAINIA: 3 «Η Τιτανομαχία» 00.30 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.30 «Third Watch» 02.30 «Medium» 03.30 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.00 «Αστικό Τοπίο» 10.30 «25η Ώρα» 11.15 «Έστιν Ουν» 12.00 «Γιάννης Κουνέλλης» 13.00 «Perah Istar, Το Γνωστό-Άγνωστο Περιστέρι» 14.00 «Προσωπογραφήματα» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «Γρηγόρης Λαμπράκης Ειρηνοδρόμος» 16.30 «Στο Ακαδημαϊκό Τέταρτο» 16.45 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 TAINIA: 2 «Αμαρτωλές Γυναίκες» 00.00 «Η Ομορφιά θα Σώσει τον Κόσμο» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 1 «Η Αδελφή μου Θέλει Ξύλο» 16.50 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.40 «Εβίτα» 08.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.40 «Πώς να Εκπαιδεύσετε τον Δράκο σας 2» 11.25 «Des Lendemains qui Chantent» 13.05 «Films and Stars» 13.40 «Οι Ανώριμοι: Διακοπές στην Πάρο» 15.35 «Κουβανέζικος Έρωτας» 17.15 «Μια Νύχτα στο Μουσείο: Το Μυστικό του Φαραώ» 18.55 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 19.30 «The Challenge» 21.00 «The Leftovers» 22.10 «Ιστορίες για Αγρίους» 00.15 «Show Me a Hero» 01.25 «1992» 02.30 «Ξόρκισε το Κακό» 04.30 «Xenia»
OTE CINEMA 1
06.00 «Καυτή και... Άντρας» 07.50 «Άνθρωποι Υπέροχοι και Ιπτάμενες Σακαράκες» 10.10 «Hotel Normandy» 11.40 «Κυνηγητό στη Μαύρη Ήπειρο» 13.30 «StreetDance» 15.15 «BB King: The Life of Riley» 17.20 «The C Word» 19.00 «Μέχρι το Θαύμα» 21.00 «Κι Όμως... Γίνεται» 22.40 «Το Φιλί του Θανάτου» 00.20 «Η Πεταλούδα» 02.30 «Defiance» 04.10 «Van Helsing»
OTE CINEMA 2
07.00 «Κατσαριδάκι Αγάπη μου» 09.00 «Ακόμα δεν Έχετε δει Τίποτα!» 11.00 «Τέρνερ και Χουτς» 12.40 «Οι Κοριοί» 14.40 «Τζούλια» 16.45 «Η Πτώση των Αετών» 19.30 «Ο Αετός Πάτησε στη Γη» 22.00 «Πάττον, ο Θρύλος της Νορμανδίας» 01.00 «Ο Τελευταίος Βασιλιάς της Σκοτίας» 03.00 «Νύχτες με τον Εχθρό μου» 04.40 «Ο Εχθρός μου»
OTE CINEMA 3
06.00 «Απαγωγή» 07.30 «Κρίμα το Μπόι σου» 09.00 «Τα Παιδιά της Πιάτσας» 10.45 «Τα Ομορφόπαιδα» 12.15 «Μπουμ! Ταρατατζούμ» 14.00 «Ο Γεροντοκόρος» 15.20 «Οι Κυρίες της Αυλής» 17.10 «Μαρία Πενταγιώτισσα» 18.45 «Η Ωραία των Αθηνών» 20.15 «Ο Μπαμπάς μου κι Εγώ» 22.00 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 23.45 «Τρία Κορίτσια απ' την Αμέρικα» 01.10 «Το Λεβεντόπαιδο» 02.40 «Καλημέρα Αθήνα» 04.10 «Αγώνας Χωρίς Τέλος» 05.50 «Η Αρτίστα»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Singles - 2 1/2» (E) 18.40 «Στα Δίχτυα του Πεπρωμένου» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.30 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.30 «Safe Sex» (E) 01.30 TAINIA: 3 «Ερωτεύθηκα Έναν Δολοφόνο» 03.30 «Breaking In» 04.20 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «ΕΡΤ Αθλητικά» 12.45 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 Euro Euro Όλοι 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ένας Τόπος Χωρίς Ανθρώπους» (E) 01.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «Ένας Τόπος Χωρίς Ανθρώπους» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E) 10.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 11.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Το Κουτάλι» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «This Is my Country» 16.00 «Curiosity» (E) 17.00 «Βίοι Παράλληλοι του Εμφυλίου» (E) 18.00 «Μαρτυρίες» (E) 19.00 «Το Βιβλίο» (E) 19.30 «Μικροπόλεις» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 22.00 «What Remains» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» 01.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 02.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 03.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 05.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Ένα Ταξίδι στις Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα» (E) 08.30 «Ελληνικός Θερμαλισμός, Ιαματικές Πηγές» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Οι Μεγαλύτερες Περιπέτειες του Κόσμου με Αερόστατο» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ενάντια στο Ρεύμα, Μια Ιστορία για το Freestyle» 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 21.30 «Οπτική Γωνία» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «Αντιδραστήριο» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Μια Μέρα με το Θοδωρή, τη Φώκια της Αλοννήσου» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Υγεία» (E) 03.30 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 TAINIA: 1 «Ο Θόδωρος και το Δίκανο» 00.45 Call & Win 03.00 «Κάρμα» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.00 «Αν Μ' Αγαπάς» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 TAINIA: 2 «Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα Νο2» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.00 TAINIA: 1 «Η Θεία μου η Χίπισσα» 00.00 «360o» 01.00 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 TV Mall 04.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Αν Μ' Αγαπάς» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Powerpuff Girls Z» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «ΦΜ Live» 16.40 «House» 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «NCIS» 22.10 TAINIA: 3 «The Iceman» 00.30 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.30 «Third Watch» 02.30 «Medium» 03.30 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «25η Ώρα» 16.45 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Προσωπογραφήματα» 21.00 «Κατρίν Ντενέβ» 22.00 TAINIA: 3 «Ο Άνθρωπος με το Χρυσό Χέρι» 00.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 1 «Κολωνάκι Διαγωγή Μηδέν» 16.50 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.40 «Ο Άντρας του Σπιτιού» 08.15 «Πέντε Δευτερόλεπτα στο Κενό» 09.50 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 10.25 «Η Τελευταία Παράσταση» 12.10 «Ο Κος Τέρνερ» 14.40 «Οι Αναλώσιμοι 3» 16.50 «Η Άλλη Μποβαρί» 18.35 «Action Zone» 19.10 «Κυνηγώντας το Όνειρο» 21.00 «Gotham» 22.00 «Η Μοναχή» 23.55 «The Leftovers» 01.05 «Jackass Presents: Bad Grandpa» 02.40 «Ο Τζογαδόρος» 04.30 «Fatal Instinct»
OTE CINEMA 1
06.20 «Έχουμε Πάπα!» 08.10 «Marina» 10.10 «Ιστορίες για Καληνύχτα» 11.50 «Σικάγο» 13.45 «Ο Έμπορος της Βενετίας» 16.00 «Σταγόνες Αγάπης» 17.40 «Ονειρεμένο Τώρα» 19.20 «Η Αυτοβιογραφία ενός Ψεύτη» 21.00 «Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει 2» 23.15 «Lucy» 00.50 «Έτοιμη για Όλα» 02.30 «Defiance» 04.00 «Ανυπόφοροι Γείτονες»
OTE CINEMA 2
06.30 «Scary Movie 5» 08.00 «Το Κλουβί με τις Τρελές» 09.50 «Η Γοργόνα» 11.40 «Ο Πόλεμος των Ρόουζ» 13.40 «Το Πείραμα της Φιλαδέλφειας» 15.30 «Pretty Woman» 17.30 «Big» 19.20 «Ο Δρόμος της Απώλειας» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Miss Bala: Η Βασίλισσα της Ομορφιάς» 00.00 «Όρκος Σιωπής» 02.00 «Misery» 03.45 «Στο Σκοτάδι» 05.20 «Λιγότερο από Μηδέν»
OTE CINEMA 3
07.30 «Ο Εξυπνάκιας» 09.25 «Μήτρος και Μητρούσης στην Αθήνα» 11.00 «Καλημέρα Αθήνα» 12.25 «Ο Παράς και ο Φουκαράς» 14.00 «Αν Όλες οι Γυναίκες του Κόσμου» 15.30 «Τα 201 Καναρίνια» 16.50 «Ο Θαυματοποιός» 18.30 «Το Κορίτσι του Λούνα Παρκ» 20.20 «Πώς Καταντήσαμε, Σωτήρη!» 22.00 «Ο Παραμυθάς» 23.40 «Τα Χρόνια της Θύελλας» 01.10 «Η Αλίκη Δικτάτωρ» 03.20 «Καρδιές που Ξέρουν ν' Αγαπούν» 04.50 «Αμόκ»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Singles - 2 1/2» (E) 18.40 «Στα Δίχτυα του Πεπρωμένου» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.30 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.30 «Safe Sex» (E) 01.25 «Dirty MEGAΖΗΝ» με τον Θοδωρή Κανελλόπουλο 01.30 TAINIA: 3 «Μεγάλα Κόλπα σε Μικρή Πόλη» 03.30 «Breaking In» 04.20 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «ΕΡΤ Αθλητικά» 12.45 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 «ΕΡΤ Focus» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ντόπινγκ Εγκεφάλου» (E) 01.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 02.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 03.00 «Ντόπινγκ Εγκεφάλου» (E) 04.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E) 10.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 11.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Το Κουτάλι» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «This Is my Country» 16.00 «Curiosity» (E) 17.00 «Βίοι Παράλληλοι του Εμφυλίου» (E) 18.00 «Έλληνες Ζωγράφοι» (E) 18.30 «Απόστροφος» (E) 19.00 «Παρασκήνιο» (E) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 22.00 «What Remains» 23.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα 01.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 02.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 03.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 05.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Λέσβος της Θάλασσας Νεράιδα» (E) 08.30 «Καστελλόριζο» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Οι Μεγαλύτερες Περιπέτειες του Κόσμου με Αερόστατο» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Ενάντια στο Ρεύμα, Μια Ιστορία για το Freestyle» 21.00 Ειδήσεις 21.05 «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης» (E) 21.30 «Οπτική Γωνία» (E) 22.00 Ειδήσεις 22.05 «ALLERT3» 23.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Λέσβος της Θάλασσας Νεράιδα» (E) 01.00 «Καστελλόριζο» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «ALLERT3» (E) 03.30 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 TAINIA: 1 «Τι 30... Τι 40... Τι 50...» 00.30 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 01.00 Call & Win 03.00 «Κάρμα» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 TAINIA: 2 «Το Ψώνιο» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 TAINIA: 2 «Νύφες σε Πόλεμο» 23.45 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 TV Mall 04.15 Άλλαξέ το (Ε) 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Αν Μ' Αγαπάς» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Powerpuff Girls Z» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «ΦΜ Live» 16.40 «House» 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «NCIS» 22.10 TAINIA: 3 «Red 2» 00.45 «Νόμος και Τάξη: Ειδική Ομάδα» 01.45 «Cold Case» 02.45 «Medium» 03.45 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.00 «25η Ώρα» 16.45 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Προσωπογραφήματα» 21.00 «Η Σιλβί Γκιγιέμ στα Άκρα» 22.00 TAINIA: 2 «Η Τελευταία Φορά που Είδα το Παρίσι» 00.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 00.30 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 1 «Εταιρεία Θαυμάτων» 16.50 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «Οτινάναι» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.10 «Billy Crystal 700 Sundays» 08.15 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.10 «Ο Πλανήτης των Πιθήκων: η Αυγή» 11.20 «Τα Μυστικά του Δάσους» 13.25 «United Passions» 15.20 «Action Zone» 15.55 «Ήρωες και Στρατιώτες: Το Κενό» 17.35 «Γεύση από Αγάπη» 19.25 «Let It Snow» 21.00 «NCIS» 22.00 «Ένα Σπίτι στο Παρίσι» 23.50 «Gotham» 00.50 «Colt 45» 02.15 «Το Μυστικό του Freedomland» 04.10 «The Mistle - Tones» 05.40 «The Craigslist Killer»
OTE CINEMA 1
06.00 Global Citizen Festival 2015 07.20 «Ο Άνθρωπος με τη Σιδερένια Μάσκα» 09.30 «Παπαδόπουλος και Σία» 11.20 «Όσα Φέρνει ο Χρόνος» 13.30 «Καλοκαίρι Μέσα στο Χειμώνα» 15.15 «Οι Περιπέτειες Ενός Κόκκινου Σκύλου» 17.00 «The Hunger Games: Επανάσταση - Μέρος 1» 19.15 «Suzanne» 21.00 «Το Ανθρώπινο Κεφάλαιο» 23.00 «Όπως Ψηλά, έτσι και Χαμηλά» 00.40 «Hitman: Εκτελεστής 47» 02.40 «Defiance» 04.15 «Bulworth»
OTE CINEMA 2
07.10 «Sixteen Candles» 09.10 «Αγαπώντας, Πίνοντας και Τραγουδώντας» 11.20 «Οι Δρόμοι της Φωτιάς» 13.30 «Το Πανδοχείο της 6ης Ευτυχίας» 16.15 «Μεγάλε μου Έρωτα» 18.15 «Το Κλουβί με τις Τρελές» 20.00 «We Are the Best!» 22.00 «Πολύ Μεγάλες Κακίες» 23.45 «Το Ερωτικό Αντικείμενο του Εγκλήματος» 01.40 «Μοιραίο Πάθος» 03.30 «Ο Καουμπόι του Μεσονυχτίου» 05.20 «Scream 4»
OTE CINEMA 3
06.30 «Η Εφοπλιστίνα» 08.20 «Απ' τα Αλώνια στα Σαλόνια» 10.00 «Ο Ιπποκράτης και η Δημοκρατία» 11.50 «Διαβόλου Κάλτσα» 13.15 «Σαπίλα και Αριστοκρατία» 15.00 «Ο Αχόρταγος» 16.50 «Ορκίζομαι Είμαι Αθώα» 18.40 «Θύμιος, ο Δαιμόνιος Ντετέκτιβ» 20.10 «Τρέλλα Είναι θα Περάσει» 22.00 «Τα Παιδιά της Πιάτσας» 23.45 «Κάθε Κατεργάρης στον Πάγκο του» 01.20 «Μαριχουάνα, Stop!» 02.55 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος» 04.35 «Ο Άγιος Νεκτάριος»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «Καλημερούδια» με τήν Ντορέττα Παπαδημητρίου 13.10 «Η Νταντά» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Κλινική Περίπτωση» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Singles - 2 1/2» (E) 18.40 «Στα Δίχτυα του Πεπρωμένου» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Η Πολυκατοικία» (E) 22.30 «Ευτυχισμένοι Μαζί» (E) 23.30 «Safe Sex» (E) 01.30 TAINIA: 4 «Εκεί που Είναι η Αγάπη» 03.45 «Hawthorne» 04.40 «Φιλοδοξίες» 05.45 «Βέρα στο Δεξί»
ΕΡΤ1
06.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «ΕΡΤ Αθλητικά» 12.45 Ειδήσεις 13.00 «ΕΡΤ Ενημέρωση» 15.00 Ειδήσεις 16.00 «On ΕΡΤ» 18.00 Ειδήσεις στη νοηματική 19.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 19.35 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 20.40 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Επάγγελμα Νεκροθάφτης» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Η Δίκη του Ο.Τζ. Σίμπσον» 01.30 TAINIA: 3 «Και Μετά...Σε Σκοτώνω» 03.00 «Εραστές της Περιπέτειας» (E) 04.00 «Η Δίκη του Ο.Τζ. Σίμπσον» (E) 05.00 «On ΕΡΤ» (E)
ΕΡΤ2
06.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 07.00 Κουκλομπελάδες (Ε) 08.00 «Η Μικρή Πριγκίπισσα» (E) 08.30 «Ποδόσφαιρο στις Γειτονιές» (E) 09.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E) 10.00 «Τροφές του Κόσμου» (E) 11.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 12.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 13.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 14.30 «Το Κουτάλι» (E) 15.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.30 «This Is my Country» 16.00 «Curiosity» (E) 17.00 «Βίοι Παράλληλοι του Εμφυλίου» (E) 18.00 Μπάσκετ: Λοκομοτίβ-Κουμπάν - Παναθηναϊκός Α.Ο (Ζ) 20.00 «Ασθενείς και Οδοιπόροι» (E) 20.50 «Το Χρονικό της Εθνικής Αντίστασης» (E) 22.00 ERC: Ράλλυ Ακρόπολις 2015 - Περίληψη (Ε) 23.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα 01.00 «Η Κυρία Ντορεμί» (E) 02.00 «Ορκιστείτε Παρακαλώ» (E) 03.00 «Κοίτα τι Έκανες» (E) 05.00 «Άγριος Πλανήτης: Βόρεια Αμερική» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 06.30 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 07.00 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 08.00 «Χαλκιδική Μνήμη και Όραμα» (E) 08.30 «Ερεσσός το Αιγαίο σε Περιμένει» (E) 09.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 10.00 Ειδήσεις 10.05 «Ντοκιμαντέρ» (E) 11.00 Ειδήσεις 11.05 «Επιχείρηση Περιβάλλον» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.05 «Οι Μεγαλύτερες Περιπέτειες του Κόσμου με Αερόστατο» (E) 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Ντοκιμαντέρ» (E) 14.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.05 «Balkan Express» (E) 16.00 Ειδήσεις 16.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.00 Ειδήσεις 17.05 «ΕπιΚοινωνία» 17.30 «Η Κουζίνα της Μαμάς» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.05 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 1 «Εμείς τα Μπατιράκια» 22.00 Ειδήσεις 22.05 Κοντραπούντο 23.00 «Σύγχρονος Κόσμος» (E) 00.00 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 00.30 «Χαλκιδική Μνήμη και Όραμα» (E) 01.00 «Ερεσσός το Αιγαίο σε Περιμένει» (E) 01.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 02.30 «Σύγχρονος Κόσμος» (E) 03.30 «Το Σύμπαν που Αγάπησα» (E) 04.00 «ΕπιΚοινωνία» (E) 05.30 «Μαγειρεύοντας... με την Κυριακή στο Χωριό» (E)
ANT1
06.00 «Πάτερ Ημών» (E) 07.00 «Καλημέρα Ελλάδα» 10.00 «Το Πρωινό» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.10 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.30 «Ρουά Ματ» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Εγκλήματα» (E) 18.45 Η Μαμά μου Μαγειρεύει Καλύτερα από τη Δική σου 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μπρούσκο» 22.15 TAINIA: 1 «Ο Ψεύτης» 00.30 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 01.00 Call & Win 03.00 «Κάρμα» (E) 04.45 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Είναι Στιγμές» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 11.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 TAINIA: 2 «Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα Νο3» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.50 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα 23.00 TAINIA: 4 «Τα Τσακάλια» 01.15 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.15 TV Mall 04.15 Άλλαξέ το (Ε) 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «BeyWheelz by Beyblade» 07.10 «Powerpuff Girls Z» 07.35 «Σούπερ Looney Tunes» 08.00 «Μαύρο Τριαντάφυλλο» 10.00 «Live U» 12.00 «Αλήθειες με τη Ζήνα» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «ΦΜ Live» 16.40 «House» 17.40 Ειδήσεις 17.50 «9 Μήνες» 18.50 Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «NCIS» 22.10 TAINIA: 3 «Το Πράσινο Μίλι» 02.00 TAINIA: 5 «Ο Δολοφόνος Μέσα μου» 04.15 Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
09.00 «Το Πανόραμα του Αιώνα» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 14.00 «Οι Κοινοβουλευτικοί Διαμορφωτές της Σύγχρονης Ελλάδας» 15.00 Μουσικό Ταξίδι 16.15 «25η Ώρα» 17.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 18.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Στην Κορφή» 21.00 Οι Παλιοί μας Φίλοι 22.00 TAINIA: 2 «Σκιές των Ξεχασμένων Προγόνων» 23.30 TAINIA: 2 «Κυνηγώντας το Δολοφόνο μου» 01.00 Ο Τζορτζ Σίρινγκ παρουσιάζει τον Νιλ Σουέινσον 02.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 1 «Γλέντι, Λεφτά και Αγάπη» 16.50 «Chef στον Αέρα» 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Under the Dome» 23.15 «Elementary» 00.15 «CSI Las Vegas» 01.15 «Hawaii Five-0» 02.15 «Under the Dome» (E) 03.00 «Elementary» (E) 03.45 «CSI Las Vegas» (E) 04.30 «Hawaii Five-0» (E) 05.15 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Transformers Rescue Bots» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Kung Fu Panda» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.00 «Victorious» 20.30 «Bella and the Bulldogs» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Make it Pop» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.10 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.10 «Speed» 10.05 «Το Τραγούδι της Καρδιάς μου» 11.40 «Samba» 13.40 «Το Άλλοθι» 15.15 «Far from Home» 16.50 «Οι Υπερέξι» 18.35 «Hollywood Buzz» 19.10 «Αφεντικά για Σκότωμα 2» 21.00 «Blindspot» 22.00 «Sex Tape: Μια τρελή βραδιά» 23.40 «NCIS» 00.40 «Μοιραία Στιγμή» 02.35 «Επιχείρηση Μαύρη Θάλασσα» 04.30 «Η Συμμορία των Πράσινων Δράκων»
OTE CINEMA 1
06.10 «Το Δόλωμα» 08.15 «Ο Παίκτης» 10.30 «Διπλή Ζωή» 12.15 «3 Φορές, 20 Χρόνια» 13.50 «The Next Best Thing» 15.40 «Θέα στον Ωκεανό» 17.50 «Περιπέτεια στο Αιγαίο» 19.30 «Υπόσχεση» 21.00 «Διαζευγμένοι Φίλοι» 22.45 «Η Ζωή που δεν Ήθελα» 00.45 «Γούλβεριν» 02.50 «Defiance» 04.30 «Το Παιδί από τη Γερμανία»
OTE CINEMA 2
07.40 «Μπρέκφαστ Κλαμπ» 09.40 «Η Περιπέτεια του Ποσειδώνος» 12.00 «Danny Deckchair» 13.40 «Ασύλληπτοι Απατεώνες» 15.50 «Μια Νύχτα με τη Μέριλιν» 17.40 «Έκρηξη» 19.45 «Σπίτι από Άμμο και Ομίχλη» 22.00 «Υπό το Μηδέν» 00.00 «House of Cards» 02.00 «Η Λεπτή Κόκκινη Γραμμή» 04.50 «Εγώ, Αυτή και ο Εαυτός μου»
OTE CINEMA 3
06.05 «Ζήτω η Τρέλλα» 07.25 «Διωγμός» 09.00 «Το Κορίτσι του Λούνα Παρκ» 10.40 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 12.20 «Κρυστάλλω» 14.00 «Ο Μόδιστρος» 15.30 «Η Μουσίτσα» 17.00 «Δάκρυα για Έναν Αλήτη» 18.30 «Εθελοντής στον Έρωτα» 20.10 «Ρένα... να η Ευκαιρία» 22.00 «Ο Φίλος μου, ο Λευτεράκης» 23.40 «Η Εύα δεν Αμάρτησε» 01.05 «Όλγα Αγάπη μου» 02.45 «Οι Άντρες δεν Λυγίζουν Ποτέ» 04.15 «Γκαρσονιέρα για Δέκα»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από