ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.00 «Όνειρο Ήταν...» 07.00 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Μανώλη Αναγνωστάκη και Ιορδάνη Χασαπόπουλο 10.10 «Ρετιρέ» (E) 11.20 «Πολυθρόνα για Tρεις» (E) 12.30 «Η Ώρα η Καλή» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «JOY It's Inside You» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Φώτη Βαλλάτο, Μίνα Μπιράκου, Αννούσα Μελά, Τζένη Θεωνά, Δημήτρη Σκαρμούτσο, Ρομίνα Ξύδα, Ορέστη Ανδρεαδάκη και Εβίτα Παπαχαραλάμπους 16.20 «Το Σπίτι της Έμμας» (E) 17.30 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 1 «Ώρα για Σερφ» 23.15 TAINIA: 2 «Η Πριγκίπισσα και ο Ναύτης» 01.30 TAINIA: 3 «Πολεμιστές Ουρανού και Γης» 04.00 «Tower Prep» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E) 08.00 «Λησμονημένες Φωνές» 09.00 «Πάθος για την Άγρια Φύση» 10.00 «Σαββατοκύριακο» 12.00 «Europe» 13.00 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» 13.15 TAINIA: 3 «Δύο Ξένοι στο Ίδιο Κρεβάτι» 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Art Beat» (E) 16.30 TAINIA: 1 «Λαός και Κολωνάκι» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Η Μηχανή του Χρόνου» 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Το Πρωτοσέλιδο» 00.00 TAINIA: 3 «L» 01.30 «Art Beat» (E) 02.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 03.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 04.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 05.00 «Europe» (E)
ANT1
06.00 «Τα Φιλαράκια» (E) 07.00 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 08.00 «Για μια Γυναίκα κι ένα Αυτοκίνητο» (E) 09.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.00 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 12.00 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 TAINIA: 1 «Η Ταινία μιας Μέλισσας» 15.45 «Τρώμε Μαζί by Coca Cola» 16.00 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 TAINIA: 1 «Οι Κληρονόμοι» 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 2 «Ξένη Ταινία» 23.30 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 00.30 «VICE Specials» 01.30 «Είναι Στιγμές» (E) 03.15 TAINIA: 3 «The Goods: Live Hard, Sell Hard» 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Το Παιχνίδι της Συγνώμης» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 «My Sweet & Skinny Life» 13.45 Ειδήσεις 14.00 «Lol» 14.30 TAINIA: 1 «Μια Ιταλίδα από την Κυψέλη» 16.55 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 «ΑΝΝΙΤΑgr» 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Νόστιμη Γη» (E) 21.00 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» 00.30 «60' Ελλάδα» (E) 02.00 «Two and a Half Men» 03.00 «Glee» 04.00 «Αληθινοί Έρωτες» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Pichi Pichi Pitch» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Μάγια η Μέλισσα» 08.00 «Ben and Holly» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Tree Fu Tom» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «The Looney Tunes Show» 10.15 TAINIA: 1 «Barbie στο Μυστικό Βασίλειο» 11.00 «Ever After High» 11.10 «Littlest Pet Shop» 11.40 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 12.00 «Max Steel» 12.30 «Transformers Prime» 13.00 «Bugs Bunny» 13.30 TAINIA: 2 «El Dorado: Ο Ναός του Ήλιου» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Hart of Dixie» 18.50 «Covert Affairs» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 2 «Ο Κύριος Πόπερ και οι Πιγκουίνοι του» 23.00 TAINIA: 4 «American Pie 2» 01.15 TAINIA: 3 «The Pelican Brief» 04.15 «Numbers»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 10.00 «Ταξίδια Ανακαλύψεων» 11.00 «Η Ζωή των Πουλιών» 12.00 «Φυτά και Εναλλακτικές Θεραπείες» 13.00 «Ο Κόσμος του Στόουνχεντζ» 14.00 «Η Ισπανική Αρμάδα» 15.00 «Χόλιγουντ, η Βιομηχανία του Υπερθεάματος» 16.00 «Κλακέτα Story» 18.00 «Ένα Έργο Γεννιέται» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 19.45 «Ζενεβιέβ Κλανσί, Στιγμές της Ζωής» 21.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 22.00 «Συνάντηση» 23.00 TAINIA: 3 «Η Μάχη των Σιδηροδρόμων» 00.30 «Ο Ρικάρντο Μούτι σε έργα Μότσαρτ» 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «ΣΚΑΪ στις 6» (E) 06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Eco News» 10.30 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Traction» 15.00 Ελληνικό Πρόγραμμα 16.00 Hot Seat (Ε) 17.00 «JoinUs» 19.00 «Γλυκές Αλχημείες» 20.00 «1000 Μίλια Γεύσεις» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.10 «Man vs Wild» 23.10 «Dark Minds» 00.15 «Deadly Women» 01.15 «Εφιάλτης Πέρα από τα Σύνορα» 02.15 «Deadly Women» (E) 03.15 «Dark Minds» (E) 04.00 «JoinUs» (E) 05.30 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NERIT PLUS
06.10 «Οι Έλληνες» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Ελληνικοί Θησαυροί» 07.15 «Challenges 2010» 07.30 Ουράνιο Τόξο (Ε) 08.10 Φρουτοπία (Ε) 08.30 «Κόκκινο, Κίτρινο, Μπλε» (E) 09.10 «Μαγική Χώρα» 09.30 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.55 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται» (E) 14.00 «Λεονάρντο» (E) 15.00 «Το Ημερολόγιο της Γης» 15.30 Ενόργανη Γυμναστική: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 18.00 «Μυρίζει Πάσκα» (E) 19.00 «Οι Κεραίες της Εποχής Μας» (E) 20.00 «Συναντήσεις» (E) 22.00 «Οι Νύμφες του Ινδοκούς» (E) 23.30 «Τόπων Μνήμες» 00.00 «Η Αγάπη Άργησε μια Μέρα» (E) 01.00 «Μυρίζει Πάσκα» (E) 02.00 «Οι Κεραίες της Εποχής Μας» (E) 03.00 «Οι Νύμφες του Ινδοκούς» (E) 04.30 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Το Ημερολόγιο της Γης» (E) 05.30 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 15.15 «Μαραθώνιος: Winx» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τσίμα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.10 «Λευκός Ελέφαντας» 08.00 «Στη Σκιά των Κατασκόπων» 09.55 «Οι Μπάτσοι του Χόλιγουντ» 11.55 «Flashdance» 13.30 «Αεροπλάνα 2: Ιπταμένοι Πυροσβέστες» 15.00 «Gotham» 15.50 «Η Συνομιλία» 17.45 «Gravity» 19.20 «MAD on Novacinema» 19.45 «Το Λάθος Αστέρι» 22.00 «Τα Δεσμά του Διαβόλου» 00.05 «Game of Thrones» 01.05 «Εκπαίδευση στη Σιβηρία» 02.50 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.30 «Αράχνες Δολοφόνοι» 05.00 «Όλα τα Όμορφα Άλογα»
OTE CINEMA 1
06.50 «Defiance» 07.35 «Ο Άνθρωπος της Βροχής» 09.50 «Το Χτύπημα του Γερακιού» 11.00 «Κυνηγώντας το Πράσινο Διαμάντι» 13.50 «Ψάχνοντας τον Sugar Man» 15.20 «Κόκκινη Αυγή» 17.00 «Ripper Street» 21.00 «Σαββατοκύριακο στο Hyde Park» 22.45 «Kill Bill: Vol. 1» 00.35 «Λάθος Απόφαση» 02.10 «Η Σιωπή των Αμνών» 04.10 «28 Μέρες Μετά»
OTE CINEMA 2
06.15 «From the Earth to the Moon» 12.15 «Ραλφ: Η Επόμενη Πίστα» 14.00 «Η Σάρα Προτιμά να Τρέχει» 15.45 «Τέρνερ και Χουτς» 17.30 «Ο Κος Κανένας» 19.35 «Ο Φύλακας» 22.00 «Ρομπέν των Δασών» 00.30 «Orange Is the New Black» 01.30 «Girlfriends' Guide to Divorce» 02.15 «Προφήτης» 04.55 «Αφερ-Έγκυος»
OTE CINEMA 3
07.30 «Ο Δρόμος με τα Κόκκινα Φώτα» 09.05 «Με Φόβο και Πάθος» 11.05 «Αγάπη μου Παλιόγρια» 12.45 «Η Χιονάτη και τα 7 Γεροντοπαλίκαρα» 14.30 «Κατηγορώ τη Ζωή» 16.05 «Ένας Βέγγος για Όλες τις Δουλειές» 17.35 «Συννεφιασμένη Κυριακή» 19.00 «Αντιγόνη» 20.30 «Ξύπνα, Βασίλη» 22.00 «Η Ωραία των Αθηνών» 23.30 «Τρέλλα Είναι θα Περάσει» 01.15 «Οι Εραστές του Ονείρου» 02.55 «Ο Δέκατος Τρίτος» 04.30 «Οκέυ Φίλε»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.00 «Όνειρο Ήταν...» 07.00 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Μανώλη Αναγνωστάκη και Ιορδάνη Χασαπόπουλο 10.10 «Ρετιρέ» (E) 11.20 «Πολυθρόνα για Tρεις» (E) 12.30 «Η Ώρα η Καλή» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Τζάκι Τσαν: Αν Θυμηθείς, Πέθανες...» 17.00 «Το Σπίτι της Έμμας» (E) 18.30 Celebrity Game Night 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 2 «Λούφα και Παραλλαγή» 23.30 «Ορίζοντας» 00.50 TAINIA: 3 «Με το Κεφάλι Ψηλά: Η Εκδίκηση Έρχεται Μόνη της» 03.00 «Drop Dead Diva» 04.00 «Tower Prep» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E) 07.00 «Πάθος για την Άγρια Φύση» (E) 08.00 Αρχιερατική Θεία Λειτουργία 10.30 «Σαββατοκύριακο» 12.00 Μουσική Γεωγραφία (Ζ) 13.00 «Το Αλάτι της Γης» 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Προσωπικά» 16.30 TAINIA: 2 «Επιστροφή από το Μέτωπο» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Οι Λέξεις Φταίνε» 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» 21.00 Ειδήσεις 22.00 Αθλητική Κυριακή 00.00 TAINIA: 3 «Monsters» 01.30 «Προσωπικά» (E) 02.20 «Οι Λέξεις Φταίνε» (E) 03.10 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 04.00 «Το Αλάτι της Γης» (E)
ANT1
06.00 «Τα Φιλαράκια» (E) 07.00 Επανάληψη Ελληνικού Προγράμματος 08.00 «Για μια Γυναίκα κι ένα Αυτοκίνητο» (E) 09.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.00 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 11.50 «Υγεία Πάνω απ' Όλα» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 TAINIA: 2 «Οι Κομπιναδόροι» 16.00 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 17.15 «Της Alfa τα Ζυμώματα» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 TAINIA: 1 «Βίβα Ρένα» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «The Voice» 23.30 «Σε Πρώτο Πλάνο» 01.00 «Είναι Στιγμές» (E) 03.45 «Το Χρώμα του Φεγγαριού» (E) 04.45 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Το Παιχνίδι της Συγνώμης» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 «Stars System» 13.45 Ειδήσεις 14.00 «Lol» 14.30 TAINIA: 1 «Τζένη Τζένη» 16.50 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 F1 Countdown 18.00 Formula 1 2015 - Gulf Air Grand Prix Μπαχρέιν (Ζ) 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Θεός για μια Εβδομάδα» 23.00 TAINIA: 3 «The Score» 01.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 02.30 «Glee» 03.30 «Αληθινοί Έρωτες» (E) 04.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Pichi Pichi Pitch» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Pop Pixie» 08.00 «Οι Περιπέτειες του Max» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «The Looney Tunes Show» 10.15 TAINIA: 1 «Barbie στο Μυστικό Βασίλειο» 11.00 «Η Λαμπερή Ζωή της Barbie» 11.10 «Littlest Pet Shop» 11.40 «Invizimals» 12.00 «B-Daman Crossfire» 12.30 «Slugterra» 13.00 «Bugs Bunny» 13.40 TAINIA: 2 «Η Γέφυρα για την Τεραμπίθια» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «2 Broke Girls» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «House» 18.50 «Arrow» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 1 «Καπετάν Φάντης Μπαστούνι» 23.15 TAINIA: 3 «Ο Τελευταίος Σαμουράι» 02.30 TAINIA: 3 «Ο Δρόμος της Επιστροφής»
ΒΟΥΛΗ
08.00 Διακοπή Προγράμματος 10.00 Μέρες Μουσικής στο BBC: 'Πέερ Γκιντ' του Γκριγκ 11.50 «Πάρβας, Άγονη Γραμμή» 13.00 «Δίον, Ο Ιερός Τόπος των Μακεδόνων» 13.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 14.00 «Αθήνα, Αναζητώντας τη Χαμένη Πόλη» 15.20 «Κουδούνια, Κλωστές και Θαύματα» 16.30 «Μια Τραγική Πτήση με Χαλί» 17.15 «Αστικό Τοπίο» 18.15 TAINIA: 2 «Dot.com» 20.00 «Ινδία, η Χώρα και η Ιστορία της» 21.00 «Το Πολιτιστικό Έγκλημα της Χούντας» 22.00 «Η Ξένη - Λα Στρανιέρα» 00.45 «Σκοτεινή Επταετία: 1967-1974 Η Δικτατορία των Συνταγματαρχών» 02.00 Διακοπή Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «7 Ημέρες Ελλάδα» 10.30 «Ακραίως» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Γεύσεις στη Φύση» 15.00 «Ιστορίες Γης» 16.00 «Ο Κόσμος Ανάποδα» 17.00 «JoinUs» 19.00 «Στην Κουζίνα με τον Άρη» 20.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» 21.00 Ειδήσεις 21.45 Goal 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Goal 23.15 «Η Τελευταία Λέξη» 00.15 «Deadly Women» 01.15 «Πριν την Καταστροφή» 02.15 «Deadly Women» (E) 03.15 «7 Ημέρες Επιστήμη» (E) 03.45 «JoinUs» (E) 05.30 «7 Ημέρες Ελλάδα» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 06.30 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 07.00 «Ελληνικοί Θησαυροί» 07.15 «Challenges 2010» 07.30 Ουράνιο Τόξο (Ε) 08.00 Φρουτοπία (Ε) 08.30 «Κόκκινο, Κίτρινο, Μπλε» (E) 09.10 «Μαγική Χώρα» 09.30 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.55 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 Στο Βυθό της Θάλασσας (Ε) 14.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» 15.00 «Το Ημερολόγιο της Γης» 15.30 Ενόργανη Γυμναστική: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 18.30 «Τραντελλένοι» (E) 20.00 «Οι Μουσικοί του Κόσμου» 21.00 «Docville» (E) 22.00 «Ένας Κόσμος χωρίς Τέλος» 23.30 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 23.40 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 00.00 «Η Αγάπη Άργησε μια Μέρα» (E) 01.00 «Τραντελλένοι» (E) 02.15 «Οι Μουσικοί του Κόσμου» (E) 03.15 «Docville» (E) 04.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Το Ημερολόγιο της Γης» (E) 05.30 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Τσίμα» 14.45 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 15.15 «Μαραθώνιος: Winx» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.00 «Άπληστοι Γείτονες» 08.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 09.35 «Ομηρία» 11.30 «Σε Λάθος Χρόνο» 13.05 «Η Μεγάλη Ανατριχίλα» 15.00 «Silicon Valley» 15.40 «Person of Interest» 16.30 «NCIS» 17.20 «Κινηματογραφικά Νέα» 17.40 «Ο Θρύλος του Μάικλ Κολχάας» 19.40 «Λευκός Οίκος: Η Πτώση» 22.00 «3 Μέρες Διορία» 00.05 «The Following» 01.05 «Ο Εχθρός μου» 02.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.00 «Game of Thrones» 05.00 «Silicon Valley» 05.45 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
06.05 «Ο Πόλεμος των Κουμπιών» 07.55 «Οι Μπέμπηδες του 92» 09.50 «Μια Ημέρα» 11.40 «Αλέξης Ζορμπάς» 14.00 «Ο Άνθρωπος με τη Σιδερένια Μάσκα» 16.15 «Ripper Street» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Skyfall» 23.30 «Kill Bill: Vol. 2» 02.00 «Κελί από Χρυσάφι» 04.00 «Άλιεν, ο Επιβάτης του Διαστήματος»
OTE CINEMA 2
06.25 «From the Earth to the Moon» 12.25 «Άμλετ» 14.40 «Big» 16.35 «The Whale» 18.05 «Στην Αρχή» 20.20 «Κωδικός: Πιπίλα» 22.00 «Η Νύχτα μας Ανήκει» 00.05 «Fortitude» 01.00 «Banshee» 02.00 «Όρκος Σιωπής» 04.00 «Ο Κατάσκοπος που Βγήκε από το Κομπιούτερ» 05.50 «Ο Καθοδηγητής»
OTE CINEMA 3
06.05 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 07.30 «Λόλα» 09.15 «Με Ιδρώτα και Δάκρυα» 10.50 «Κάθε Κατεργάρης στον Πάγκο του» 12.25 «Κρυστάλλω» 14.00 «Αγάπη και Αίμα» 15.35 «Μαριχουάνα, Stop!» 17.10 «Ο Χαζομπαμπάς» 19.00 «Αστέρω» 20.20 «Το Κλωτσοσκούφι» 22.00 «Ο Ξυπόλυτος Πρίγκηψ» 23.40 «Περάστε την Πρώτη του Μηνός» 01.05 «Η Ιστορία μιας Ζωής» 02.40 «Η Μάχη της Κρήτης» 04.30 «Χωρίσαμε ένα Δειλινό» 05.50 «Για Μια Τρύπια Δραχμή»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 23.30 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.15 «Rescue Me» 02.30 «Drop Dead Diva» 03.30 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 04.00 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.20 TAINIA: 1 «Μια Γυναίκα Φεύγει» 18.00 Ειδήσεις 19.15 Κάθε Τόπος μια Ιστορία 20.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 23.00 «Broadchurch» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» 01.30 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 02.40 «Broadchurch» (E) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ράδιο Αρβύλα» 00.15 «ΟΛΑ Μπιπ» 02.15 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.45 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 4 «Skyline» 00.45 «Two and a Half Men» 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.15 «Glee» 04.15 «Αληθινοί Έρωτες» (E) 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 «Όρκος Σιωπής» 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 3 «Ο Άγνωστος» 23.30 «Στον Ενικό» 02.15 TAINIA: 5 «Ο Ήχος του Τρόμου» 04.00 «Numbers»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Τετράδια Κοινοβουλευτικού Λόγου» 09.00 «Φωτίζοντας την Παράδοση» 10.00 «Ημερολόγια και Πολιτισμός» 11.00 «Ταξιδεύοντας στη Μεσόγειο» 12.00 «Η Ζωή των Θηλαστικών» 13.00 «Η Ιστορία της Γραφής» 14.00 «Τέχνη, μια Διαφορετική Αγορά» 15.00 «Μαρτυρίες» 15.50 «Συνάντηση» (E) 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 «Στοργή στο Λαό» 23.30 «Εδώ Λονδίνο 1939-2005: Η Αρχή και το Τέλος» 00.00 «Συναντήσεις» 01.00 «Αλεξανδρινή Βιβλιοθήκη» 02.15 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.00 «Elementary» (E) 02.45 «Hannibal» (E) 03.45 «Chef στον Αέρα» (E) 04.45 Hot Seat (Ε) 05.30 «Eat & Fit» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Η Ελλάδα του Πολιτισμού» (E) 06.30 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.15 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Ιστορία και Πολιτισμός του Βυζαντίου» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.55 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Tobago 1677» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 Με Αφορμή την Αναπηρία 19.00 «Βιβλία στο Κουτί» 20.00 «Το Θέατρο της Δευτέρας» (E) 21.00 Pre Game 21.45 Μπάσκετ: Παναθηναϊκός Α.Ο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ζ) 00.00 Post Game 01.00 «Βιβλία στο Κουτί» (E) 02.00 Με Αφορμή την Αναπηρία (Ε) 03.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 03.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Tobago 1677» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.30 «The Surrogate» 08.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.35 «Ρωξάνη» 10.25 «Hollywood Buzz» 11.00 «Clear History» 12.45 «Ο Θεραπευτής» 15.25 «Elysium» 17.20 «Kokowaah 2» 19.30 «Films and Stars» 20.05 «Σκέψου σαν Άντρας 2» 22.00 «Game of Thrones» 23.10 «Silicon Valley» 23.50 «Το Κάλεσμα» 01.45 «Κινηματογραφικά Νέα» 02.30 «Ανοιχτοί Λογαριασμοί» 04.10 «Σχέδιο Πτήσης» 05.50 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
06.00 «Επικηρυγμένος από την Μαφία» 07.50 «Οι Χαρλεάδες» 09.30 «Ταξίδι στο Παρελθόν» 11.25 «Λαμπερά Όνειρα» 13.10 «Επιχείρηση Βαλκυρία» 15.15 «Υπόθεση Τόμας Κράουν» 17.10 «Αγάπη» 19.20 «Απαγωγή» 21.00 «The Iceman» 23.00 «Demi-soeur» 00.45 «Χελρέιζερ» 02.30 «Trance» 04.15 «Ο Ζακ και η Μίρι Γυρίζουν Πορνό»
OTE CINEMA 2
09.00 «Mansfield Park» 11.00 «Νυχτερινό Τρένο για τη Λισαβόνα» 13.00 «Κατά Λάθος... Εραστής» 14.30 «Το Παιδί και το Δελφίνι» 16.30 «Ο Μότσαρτ και η Φάλαινα» 18.15 «We Are the Best!» 20.15 «17 Κορίτσια» 22.00 «Μαζί, Ποτέ!» 00.05 «Η Μαύρη Ντάλια» 02.10 «Κώδικας Τιμής» 04.25 «Σε Τεντωμένο Σχοινί»
OTE CINEMA 3
07.20 «Περάστε την Πρώτη του Μηνός» 08.40 «Αγάπη και Αίμα» 10.15 «Τρέλλα Είναι θα Περάσει» 12.00 «Γυμνοί στο Δρόμο» 13.30 «Τρία Κορίτσια απ' την Αμέρικα» 15.00 «Ζητείται Τίμιος» 16.25 «Η Γυναικοκρατία» 17.55 «Το Δέντρο που Πληγώναμε» 19.05 «Συννεφιασμένη Κυριακή» 20.30 «Ο Θανάσης, η Ιουλιέτα και τα Λουκάνικα» 22.00 «Ο Παλαβός Κόσμος του Θανάση» 23.40 «Γαμπρός από το Λονδίνο» 01.00 «Αντιγόνη» 02.30 «Λόλα» 04.15 «Ο Δρόμος με τα Κόκκινα Φώτα»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 «Εθνική Ελλάδος» (E) 00.30 «Ηρωίδες» (E) 01.30 «Tower Prep» 02.30 «Drop Dead Diva» 03.30 «Community» 04.00 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.20 TAINIA: 2 «Μάθε Παιδί Μου Γράμματα» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 19.20 «Το Πανόραμα μιας Επταετίας: Χούντα Είναι, θα Περάσει» (E) 20.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «The Newsroom» 23.00 «Στα Άκρα» 00.30 Ειδήσεις 01.00 «Το Πανόραμα μιας Επταετίας: Χούντα Είναι, θα Περάσει» (E) 01.30 «The Newsroom» (E) 02.30 «Στα Άκρα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 22.15 «Τρίχες» 23.15 «Τα Καρντάσιανς» 00.15 «ΟΛΑ Μπιπ» 02.15 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.45 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 4 «Pulp Fiction» 01.45 «Two and a Half Men» 02.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.45 «Glee» 04.45 «Αληθινοί Έρωτες» (E) 05.45 Θυρίδα Τηλεπώλησης
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes» 22.10 TAINIA: 3 «Η Πλεκτάνη» 00.45 «The Mentalist» 01.45 «Without a Trace» 02.45 «The Vampire Diaries» 03.45 «Numbers» 04.45 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 09.15 «Αστικό Τοπίο» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 «Ο Ανθρώπινος Εγκέφαλος» 23.00 «Η Δίκη της Χούντας» 00.45 «Ριμέικ» 01.45 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Blue Bloods» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Blue Bloods» (E) 03.45 «Chef στον Αέρα» (E) 04.45 Hot Seat (Ε) 05.30 «Eat & Fit» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Μαρτυρίες» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Tobago 1677» 16.00 «20 Χρόνια Επίκαιρα: 1947 - 1967» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 «Η Δικτατορία στην Ευρώπη - Ενάντια στη Λήθη» (E) 19.30 «Μονόγραμμα» (E) 20.00 Ποδόσφαιρο: Ρεάλ Μαδρίτης - Μάλαγα 22.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 00.00 Run Greece 00.30 Champions League Magazine 01.00 «Μαρτυρίες» (E) 02.00 «Μονόγραμμα» (E) 02.30 «Η Δικτατορία στην Ευρώπη - Ενάντια στη Λήθη» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Tobago 1677» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.50 «Μία Τυχαία Συνάντηση» 08.20 «Το Κορίτσι των Ονείρων μου» 09.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.45 «Red 2» 12.45 «Films and Stars» 13.20 «Need for Speed» 15.35 «Τακούνια σε... Μυστική Αποστολή» 17.15 «X-Men: Ημέρες ενός Ξεχασμένου Μέλλοντος» 19.30 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 20.05 «38 Μάρτυρες» 22.00 «Αύγουστος» 00.05 «Μια Στάση πριν το Τέλος» 01.35 «Squatters» 03.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.15 «Ενεχυροκολαστήριο»
OTE CINEMA 1
06.00 «Μέλι» 07.50 «Η Τελετή των Βραβείων ΕΑΚ (Ελληνική Ακαδημία Κινηματογράφου)» 09.40 «StreetDance» 11.20 «Chimpanzee» 12.40 «Walk the Line» 15.00 «Το Σπίτι στο Τέλος του Δρόμου» 16.45 «Γυναίκες Έτοιμες για Όλα» 18.45 «Η Ζωή του Πι» 21.00 «Girlfriends' Guide to Divorce» 22.00 «Banshee» 23.00 «Καλώς Ήρθες στη Νέα Υόρκη» 01.15 «Hellraiser II: Αιώνια Κολασμένος» 03.00 «Έκρηξη» 05.30 «Φθηνές Ανατριχίλες»
OTE CINEMA 2
06.05 «Το Τέλος του Κόσμου» 08.30 «Το Δέντρο της Ζωής» 11.00 «Finding Rin Tin Tin» 12.30 «Κατσαριδάκι Αγάπη μου» 14.30 «Μαμάδες Χωρίς Μωρό» 16.15 «Εγώ, ο Απαισιότατος 2» 18.00 «Φρανκενστάιν Τζούνιορ» 20.00 «Συντρίμμια Ψυχής» 22.00 «Ο Έμπορος της Βενετίας» 00.15 «Ο Μπάνι και η Σερβιτόρα» 02.00 «Καληνύχτα, και Καλή Τύχη» 03.40 «Μπόρατ» 05.05 «Αποπλάνηση»
OTE CINEMA 3
06.00 «Κορίτσια στον Ήλιο» 07.30 «Μια Γυναίκα στην Αντίσταση» 09.15 «Συννεφιασμένη Κυριακή» 10.45 «Η Μάχη της Κρήτης» 12.35 «Καλημέρα Αθήνα» 14.00 «Τρεις Ψεύτες» 15.30 «Κρυστάλλω» 17.05 «Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο» 18.40 «Η Χιονάτη και τα 7 Γεροντοπαλίκαρα» 20.25 «Ο Κατεργάρης» 22.00 «Ένα Τανκ στο Κρεββάτι μου» 23.45 «Ο Χαζομπαμπάς» 01.30 «Το Παρελθόν Mιας Γυναίκας» 03.00 «Τον Καιρό των Ελλήνων» 04.30 «Ντάμα Σπαθί»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 «Μάνα Χ Ουρανού» 23.20 «Online» με τους Όλγα Τρέμη και Νίκο Ευαγγελάτο 02.00 «Rescue Me» 03.00 «Drop Dead Diva» 04.00 «My Big Fat Greek Life - Γάμος αλά Ελληνικά» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.15 TAINIA: 1 «Κόσμος και Κοσμάκης» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Τα Στέκια» 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Pre Game 21.45 Ποδόσφαιρο: Ρεάλ Μαδρίτης - Ατλέτικο Μαδρίτης (Ζ) 00.00 Post Game 00.30 Ποδόσφαιρο: Μονακό - Γιουβέντους (Μ) 01.30 «Τα Στέκια» (E) 02.30 «Θυμάμαι» (E) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 1 «Ο Τρελλοπενηντάρης» 23.15 «Τα Καρντάσιανς» 01.30 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 21.45 «World Party» 23.00 «10η Εντολή» 00.00 «360o» 01.00 «Two and a Half Men» 02.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Glee» 04.30 «Αληθινοί Έρωτες» (E) 05.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes» 22.10 TAINIA: 3 «Sherlock Holmes» 00.45 «The Mentalist» 01.45 «Without a Trace» 02.45 «The Vampire Diaries» 03.45 «Numbers» 04.45 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Η Μάνη Άνωθεν» 09.15 «Αστικό Τοπίο» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 «Η Δίκη των Βασανιστών» 23.45 «Βασίλης Ζαχάρωφ, ο Μυστηριώδης Έλληνας της Ευρώπης» 00.40 «Μαρτυρίες» 01.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Blue Bloods» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Blue Bloods» (E) 03.45 «Chef στον Αέρα» (E) 04.45 Hot Seat (Ε) 05.30 «Eat & Fit» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Ιστορία και Πολιτισμός του Βυζαντίου» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Lewis & Clark: Great Journey West» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 19.00 «Το Βιβλίο» (E) 19.30 «Ελληνική Τυπογραφία» (E) 20.15 «Συναντήσεις» 22.15 «Εξιστορείν και Ιστορείν» (E) 00.00 «Η Αγάπη Άργησε μια Μέρα» (E) 01.00 «Το Βιβλίο» (E) 01.30 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 02.30 «Ελληνική Τυπογραφία» (E) 03.10 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 03.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Lewis & Clark: Great Journey West» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.05 «Η Κόρη του Καλύτερού μου Φίλου» 07.35 «Η Συνομιλία» 09.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 10.10 «Jappeloup: Η Ψυχή του Πρωταθλητή» 12.20 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 12.50 «Hidden Away» 14.25 «Λευκός Ελέφαντας» 16.15 «Μια Γαλλίδα στο Μανχάταν» 18.15 «Action Zone» 18.45 «Η Κλέφτρα των Βιβλίων» 21.00 «Gotham» 22.00 «The Following» 23.00 «Ο Εχθρός μου» 00.50 «Λάθος στο Λάθος» 02.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.05 «Ο Ερχομός του Διαβόλου» 04.35 «Philomena»
OTE CINEMA 1
07.20 «Χαραυγή: Μέρος 1» 09.20 «Χαραυγή: Μέρος 2» 11.20 «Επτά Μέρες με τη Μέριλιν» 13.00 «Πάμε... Χιόνι;» 14.40 «The Next Best Thing» 16.30 «X-Men: Η Τελική Αναμέτρηση» 18.30 «Αγώνες Πείνας» 21.00 «Fortitude» 22.00 «Orange Is the New Black» 23.00 «Χόμπιτ: Η Ερημιά του Νοσφιστή» 01.45 «Hellraiser 3: Επίγεια Κόλαση» 03.30 «Παιδί του Θεού» 05.45 «Λάθος Απόφαση»
OTE CINEMA 2
07.00 «Επιτέλους Χήρα» 08.40 «Χαμός στη Ζούγκλα» 10.15 «Ανάμεσα σε Δύο Κόσμους» 12.05 «Flicka 3» 13.35 «Η Πτήση του Φοίνικα» 16.00 «Στο Κενό της» 17.30 «Η Εποχή των Παγετώνων 4: Ο Χορός των Ηπείρων» 19.05 «Μεγάλες Προσδοκίες» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Οι Κρυφές Ζωές της Κυρίας Λι» 23.45 «The Bang Bang Club» 01.35 «Πιάστε τον Κοντό» 03.25 «Μάικλ Κλέιτον» 05.25 «Θανάσιμος Επισκέπτης»
OTE CINEMA 3
06.00 «Ο Ακτύπητος Κτυπήθηκε» 07.30 «Αυτοί που Μίλησαν με το Θάνατο» 09.15 «Κατηγορώ τη Ζωή» 10.50 «Τι Έκανες στον Πόλεμο Θανάση» 12.20 «Χωρίσαμε ένα Δειλινό» 13.50 «Όχι Κύριε Τζόνσον» 15.30 «Του Χωρισμού το Τραίνο» 17.25 «Ο Θαυματοποιός» 19.05 «Μια Γυναίκα Κατηγορείται» 20.35 «Αστέρω» 22.00 «Αγάπη μου Παλιόγρια» 23.45 «Κρυστάλλινες Νύχτες» 02.10 «Κάθε Κατεργάρης στον Πάγκο του» 03.50 «Black Out»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Κάτω Παρτάλι» (E) 22.20 Celebrity Game Night 23.40 TAINIA: 3 «Straight Story» 01.50 TAINIA: 3 «Πάμε Όπου Θες» 04.00 «Drop Dead Diva» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.15 TAINIA: 1 «Ο Γαμπρός μου ο Δικηγόρος» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Η Εποχή των Εικόνων» 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Sherlock» 23.30 «City Folk» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» 01.30 «Η Εποχή των Εικόνων» (E) 02.30 «Θυμάμαι» (E) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.30 Pre Game Show 22.05 Ποδόσφαιρο (Ζ) 00.15 Europa League Live 01.30 «Είναι Στιγμές» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.45 «Πάμε Πακέτο» 23.45 «60' Ελλάδα» 01.30 «Two and a Half Men» 02.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 03.30 «Glee» 04.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.00 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes» 22.10 TAINIA: 3 «Οι Αναλώσιμοι 2» 00.30 «The Mentalist» 01.30 «Without a Trace» 02.30 «The Vampire Diaries» 03.30 «Numbers» 04.30 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Κουδούνια, Κλωστές και Θαύματα» 09.10 «El Greco - Δομήνικος Θεοτοκόπουλος (1541 - 1614)» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Τάιγκα: Το Δάσος των Περιβαλλοντικών Αντιθέσεων» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Φράνκο: Τα Χρόνια της Κυριαρχίας» 21.00 «Μιχαήλ Γκορμπατσόφ: Ο Άνθρωπος που Άλλαξε τον Κόσμο» 22.00 «Συνάντηση» (E) 23.00 TAINIA: 3 «Ο Θείος Μπούνμι Θυμάται τις Προηγούμενες Ζωές του» 01.00 «Λουίς Σεπούλβεδα» 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 11.50 «Έρρωσο... Να Είσαι Γερός» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.30 «Elementary» 23.30 «Οτινάναι» 00.30 «Blue Bloods» 01.30 «Elementary» (E) 02.15 «Οτινάναι» (E) 03.00 «Blue Bloods» (E) 03.45 «Chef στον Αέρα» (E) 04.45 Hot Seat (Ε) 05.30 «Eat & Fit» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Στα Μονοπάτια της Παράδοσης» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Ναπολέων: Η Ρωσική Εκστρατεία» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 «Έλληνες Λαϊκοί Ζωγράφοι» (E) 18.30 «Ελλάδα, Δέκα Ζωγραφικές Εποχές» (E) 19.00 «Παρασκήνιο» (E) 20.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 22.00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα Αντρών 2014 - 2015 (Ζ) 00.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα (Ζ) 01.00 «Παρασκήνιο» (E) 02.00 «Έλληνες Λαϊκοί Ζωγράφοι» (E) 02.30 «Ελλάδα, Δέκα Ζωγραφικές Εποχές» (E) 03.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 03.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Ναπολέων: Η Ρωσική Εκστρατεία» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.15 «300: Η Άνοδος της Αυτοκρατορίας» 08.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.15 «Οικογενειακή Υπόθεση» 10.10 «Μικρά Όμορφα Πλάσματα» 11.50 «Action Zone» 12.25 «Γλυκά μας Λάθη» 14.25 «Rush» 16.30 «Αεροπλάνα 2: Ιπταμένοι Πυροσβέστες» 18.00 «Monsoon Baby» 19.40 «MAD on Novacinema» 20.20 «Call Me Crazy: A Five Film» 22.00 «Μόνο Οι Εραστές Μένουν Ζωντανοί» 00.10 «Κάτω από το Δέρμα» 02.05 «Αράχνες Δολοφόνοι» 03.35 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.20 «Ακόλαστη Συμμορία»
OTE CINEMA 1
07.45 «Οι Λευκοί δεν Μπορούν να Πηδήξουν» 09.45 «Ο Παράδεισος δεν Είναι Εδώ» 11.30 «RoboCop» 13.30 «Fantastic Four» 15.15 «Ασύλληπτοι Απατεώνες» 17.30 «Σαββατοκύριακο στο Hyde Park» 19.15 «Νεκρός Κατά Λάθος» 21.00 «Νεκρή Ευρώπη» 22.30 «The Hunger Games: Φωτιά» 01.00 «Albert Nobbs» 03.00 «Πες μου το Όνομά σου» 04.55 «Η Παραλία»
OTE CINEMA 2
07.05 «Η Ωραιότερη Ιστορία του Κόσμου» 10.15 «Ρενουάρ» 12.10 «Οζ: Μέγας και Παντοδύναμος» 14.25 «Ρομπέν των Δασών» 16.50 «Αναζητώντας την Απαγορευμένη Πόλη» 18.25 «Η Σάρα Προτιμά να Τρέχει» 20.05 «Σπασμένο Βέλος» 22.00 «Το Κορίτσι των Ονείρων μου» 23.50 «Carrie» 01.35 «Εύκολο Χρήμα» 03.25 «Όταν ο Χάρι Γνώρισε τη Σάλι» 05.00 «Προφήτης»
OTE CINEMA 3
06.45 «Η Μάχη της Κρήτης» 08.45 «Ο Παλιάτσος» 10.30 «Έγκλημα στα Παρασκήνια» 12.00 «Ξύπνα, Βασίλη» 13.35 «Ρένα... να η Ευκαιρία» 15.30 «Ο Θανάσης, η Ιουλιέτα και τα Λουκάνικα» 17.00 «Αγάπη μου Παλιόγρια» 18.40 «Η Μεσόγειος Φλέγεται» 20.20 «Ο Τσαχπίνης» 22.00 «Ζητείται Ψεύτης» 23.30 «Ένας Βέγγος για Όλες τις Δουλειές» 01.00 «Κραυγές στον Άνεμο» 02.35 «Οκέυ Φίλε» 04.15 «Θηλυκό Θηριοτροφείο»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «One Mark Show» με τον Μάρκο Σεφερλή 23.50 «Μοντέρνα Οικογένεια» 00.40 «Ο 3ος Νόμος» (E) 01.50 TAINIA: 3 «Ψυχρός Εκτελεστής» 04.00 «Tower Prep» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.20 TAINIA: 1 «Ο Κυρ Γιώργης και οι Τρέλλες του» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Art Beat» 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 3 «Η Κλέφτρα» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» 01.30 «Art Beat» (E) 02.30 «Θυμάμαι» (E) 03.30 «Ένα Κτίριο, μια Ιστορία» (E) 04.15 «City Folk» (E) 04.45 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» (E) 05.45 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 TAINIA: 2 «Ξένη Ταινία» 01.45 «Είναι Στιγμές» (E) 03.30 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 04.00 TAINIA: 3 «Το Νανούρισμα της Γάτας»
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 07.30 «Ο Τζέικ και οι Πειρατές από τη Χώρα του Ποτέ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» 21.00 «Το Σόι σου» 21.45 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 23.00 «Φως στο Τούνελ» 02.00 «Two and a Half Men» 03.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 04.00 «Glee» 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes» 22.10 TAINIA: 3 «Ο Σωματοφύλακας» 01.00 TAINIA: 3 «Θεωρίες Συνωμοσίας» 03.45 TAINIA: 4 «House of Bones» 05.30 Ο Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Θαλάσσιες Χελώνες» 09.00 «Νταριίς Μιλό - Από την Προβηγκία στον Κόσμο» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Τάιγκα: Το Δάσος των Περιβαλλοντικών Αντιθέσεων» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Ντίνο ντε Λαουρέντις» 21.00 «Ζορζ Πομπιντού» 22.00 TAINIA: 3 «Όμορφη Ζωή» 23.40 «'Το Γκέτο', Μια Ταινία που δεν Έγινε Ποτέ» 01.10 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» (E) 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 11.50 «Έρρωσο... Να Είσαι Γερός» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 16.00 «Eat & Fit» 16.30 «Chef στον Αέρα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Elementary» 23.15 «Hannibal» 00.15 «Ξένη Σειρά» 01.15 «Elementary» (E) 02.00 «Hannibal» (E) 02.45 «Ξένη Σειρά» (E) 03.45 «Chef στον Αέρα» (E) 04.45 Hot Seat (Ε) 05.30 «Eat & Fit» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 06.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Ιστορία και Πολιτισμός του Βυζαντίου» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ενθάδε Κείμεθα» (E) 11.45 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Ναπολέων: Η Ρωσική Εκστρατεία» 16.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» (E) 16.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 17.00 «Πώς Φτιάχτηκε; (Ιστορίες Πραγμάτων)» (E) 17.30 «Αναζητώντας τη Βερενίκη» (E) 18.00 «Εμείς οι Λαλητάδες» (E) 18.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 19.00 «Ιστορία Γραμμένη με Νότες» (E) 20.00 Ποδόσφαιρο: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Σίτι (Μ) 22.00 Nerit Sports Show (Ζ) 00.00 Highlights Ευρωλίγκα Μπάσκετ 00.30 Champions League Magazine 01.00 «Ιστορία Γραμμένη με Νότες» (E) 02.00 «Εμείς οι Λαλητάδες» (E) 02.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 03.00 «Τα Είδωλα της Πόλης» 03.30 «Τεχνίτες και Εργαστήρια» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Ναπολέων: Η Ρωσική Εκστρατεία» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.20 «Η Μεγάλη Ανατριχίλα» 09.10 «Μυστηριώδεις Φόνοι στο Μανχάταν» 11.05 «Gravity» 12.40 «Κινηματογραφικά Νέα» 13.10 «My Son» 14.55 «Στη Σκιά των Κατασκόπων» 16.50 «Hollywood Buzz» 17.30 «Άπληστοι Γείτονες» 19.10 «Maleficent» 21.00 «Person of Interest» (E) 22.00 «Το Χέρι του Ενός Εκατομμυρίου» 00.15 «Bullet» 01.50 «Dallas Buyers Club» 03.50 «Μ' Αγαπάει, Δεν Μ' Αγαπάει» 05.40 «Το Μυστικό της Μέιζι»
OTE CINEMA 1
07.00 «Ξαφνικά Όλοι μου Λείπουν» 08.45 «Κυνηγώντας το Maverick» 10.45 «Πορτοκάλια στον Ήλιο» 12.30 «Ο Άνθρωπος της Βροχής» 14.50 «Όμορφα Πλάσματα» 17.00 «Mamma Mia!» 19.00 «Κελί από Χρυσάφι» 21.00 «Ο Αμερικάνος» 23.00 «Defiance» 00.00 «From Dusk Till Dawn» 01.00 «Κόκκινη Αυγή» 02.45 «Κόκκινος Δράκος» 04.50 «From Dusk Till Dawn» 05.50 «Defiance»
OTE CINEMA 2
07.40 «Άμλετ» 09.55 «Ψάχνοντας τον Sugar Man» 11.25 «Κυνηγητό στη Μαύρη Ήπειρο» 13.15 «Η Μεγάλη Απόδραση» 16.15 «Αφερ-Έγκυος» 17.45 «Ο Τελευταίος των Μοϊκανών» 19.45 «Serenity» 22.00 «Νεκρανάσταση» 23.40 «Σοκολάτα σε Καυτό Νερό» 01.30 «Επτά Ψυχοπαθείς» 03.25 «Fargo» 05.05 «17 Κορίτσια»
OTE CINEMA 3
06.00 «Για μια Χούφτα Τουρίστριες» 07.30 «Κατηγορώ την Κοινωνία» 09.05 «Η Ιστορία μιας Ζωής» 10.45 «Απαγωγή» 12.25 «Οι 4 Άσσοι» 14.00 «Για Μια Τρύπια Δραχμή» 15.30 «Η Καφετζού» 17.10 «Ο Μεθύστακας» 18.55 «Η Αρτίστα» 20.30 «Τρία Κορίτσια απ' την Αμέρικα» 22.00 «Ούτε Γάτα, Ούτε Ζημιά» 23.30 «Ο Παραμυθάς» 01.00 «Κατηγορώ τη Ζωή» 02.30 «Κραυγές στον Άνεμο» 04.00 «Ιωάννης ο Βίαιος»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από