Το γκολ του Βέρμπιτς στο 29΄ ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στη Ντιναμό Κιέβου επί της Αστάνα στο Καζακστάν, στο πλαίσιο του 11ου ομίλου του Europa League. Οι Ουκρανοί με το «τρίποντο» αυτό πανηγύρισαν την πρόκριση στους «32» της διοργάνωσης και την πρωτιά του γκρουπ, ενώ η Αστάνα θα περιμένει το άλλο ματς του ομίλου για να μάθει εάν θα περάσει ως δεύτερη.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Ραπίντ Βιένης έφτασε σε μεγάλη ανατροπή επί της Σπαρτάκ Μόσχας (2-1) και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στη συνέχεια της διοργάνωσης έναντι των Ρώσων (οι Αυστριακοί προηγούνται με 7 βαθμούς έναντι 5 της σημερινής αντιπάλου τους.

Οι Ρώσοι ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 80΄, με το γκολ του Ζε Λουίς (20΄), αλλά οι φιλοξενούμενοι με τα γκολ των Μουλντουρ και του Σοπερσμπέργκερ στις καθυστερήσεις πήραν το διπλό.