ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.00 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E) 07.00 «Στο Φως του Φεγγαριού» (E) 09.00 «Τζιβαέρι» (E) 10.00 «Οι Αταίριαστοι» (E) 10.50 «Τηλεμπόρα» (E) 12.00 «Κανείς δε Λέει σ' Αγαπώ» (E) 12.50 «Love Sorry» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «Έτσι Ξαφνικά» (E) 15.50 «Μπαμπά μην Τρέχεις» (E) 16.50 «Ένας Μήνας και Κάτι» (E) 18.00 «Μοντέρνα Οικογένεια» (E) 18.50 «Χωρίς Συνταγή» (E) με τον Δημήτρη Σκαρμούτσο 20.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 21.00 Celebrity Game Night (Ε) 22.20 «Safe Sex» (E) 00.00 «The Blacklist» 01.00 «Last Resort» 02.00 «Lost Girl» 04.00 «Hawthorne» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E)
ΕΡΤ1
06.05 «Λησμονημένες Φωνές» (E) 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Η Επιστήμη του Χειμώνα» (E) 11.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E) 12.00 Ειδήσεις 12.30 «Ελλήνων Δρώμενα» (E) 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Τα Επαγγέλματα της Θάλασσας» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Ιατρική και Λαϊκές Παραδόσεις» (E) 19.00 TAINIA: 2 «Η Κλέφτρα» 20.55 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 2 «Ο Ανήφορος» 00.00 Ειδήσεις 00.30 TAINIA: 5 «Spun» 02.05 «Η Μηχανή του Χρόνου» 03.00 «Ελλήνων Δρώμενα» (E) 03.30 «Ιατρική και Λαϊκές Παραδόσεις» (E) 04.00 «Η Επιστήμη του Χειμώνα» (E) 05.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E)
ΕΡΤ2
06.30 Λουί (Ε) 07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 08.30 Λουί (Ε) 09.00 Μις Μπι Τζι, Ένα Μεγάλο Κορίτσι (Ε) 09.30 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 10.30 «Εθνικές Κουζίνες» (E) 11.00 «Το Κουτάλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Οι Φίλοι Μου» (E) 13.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.00 «Οικογένεια Μπέιλι» (E) 16.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 17.45 «Στην Υγειά μας» (E) 21.00 Στίβος: IAAF Diamond League (Ζ) 23.00 TAINIA: 2 «Η Οντέτ στα Άστρα» 00.45 «Οι Φίλοι Μου» (E) 01.45 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 02.15 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 03.15 «Οικογένεια Μπέιλι» (E) 05.30 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Υγεία» (E) 07.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 09.00 «Πώς Φτιάχνεται;» 10.00 «Ζωγραφίζοντας στον Κόσμο» 11.00 «Διασπορά» (E) 12.30 «Χωρίς Αυτοκίνητο» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TAINIA: 1 «Ο Άνθρωπος που Έτρεχε Πολύ» 15.00 «7 Ιστορίες του Παλιού Σινεμά» 16.15 «Εθνικό Πάρκο Οροσειράς Ροδόπης: Αδάμαστη Φύση» 17.15 TAINIA: 2 «Not that Funny» 19.00 Ειδήσεις 19.30 «Animated... Φιλόσοφοι» 20.00 «Dirk Gently: Ένας Εκκεντρικός Ντετέκτιβ» 21.00 «Πατέρες και Γιοι» 22.00 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» (E) 23.00 TAINIA: 3 «Να Κάθεσαι και να Κοιτάς» 00.45 «Dirk Gently: Ένας Εκκεντρικός Ντετέκτιβ» (E) 01.45 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» (E) 02.45 «Πατέρες και Γιοι» (E) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.30 «Εθνικό Πάρκο Οροσειράς Ροδόπης: Αδάμαστη Φύση» (E) 05.30 «Animated... Φιλόσοφοι» (E)
ANT1
06.15 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 07.00 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 09.45 «Λίτσα.com» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 Με το Δεξί (Ε) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 14.45 «Τρώμε Μαζί» (E) 15.00 TAINIA: 2 «Οι Κομπιναδόροι» 16.45 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 TAINIA: 1 «Ο Στρίγγλος που Έγινε Αρνάκι» 19.00 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 2 «Ο Κύριος Πρόεδρος» 22.00 TAINIA: 1 «Θα σε Κάνω Βασίλισσα» 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE» (E) 05.30 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 09.10 «Miss Νταίζη» (E) 10.00 «Ρεζερβέ» (E) 10.50 Αφιερώματα 11.30 «60' Ελλάδα» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.45 TAINIA: 2 «Οι Ασχετμπολίστριες» 15.45 «Ανειδίκευτος Εργάτης» 16.45 TAINIA: 2 «Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα Νο2» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα 21.20 TAINIA: 2 «Monte Carlo» 23.20 TAINIA: 4 «The Spirit» 01.15 «Οι Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα» (E) 02.30 «10η Εντολή» (E) 03.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.30 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Ζωή Ξανά» (E)
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Tree Fu Tom» 08.00 «Οι Περιπέτειες του Max» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Ben and Holly» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Barbie στην Ιστορία μιας Γοργόνας» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Transformers Robots in Disguise» 13.20 TAINIA: 2 «Beastly» 15.15 «Τα Φιλαράκια» 16.45 «The Middle» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Joey» 18.50 «Warehouse 13» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Όταν Γνώρισα την Πόλυ» 22.45 TAINIA: 3 «Όμορφα Πλάσματα» 01.15 TAINIA: 3 «Hirokin: The Last Samurai» 03.30 TAINIA: 2 «Η Γοητεία της Απιστίας» 05.30 The Spirit of Yachting 2016
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 10.00 Ώρα Παράδοσης 10.40 «Ιερά Κοινοβιακή Σκήτη Προφήτου Ηλία» 11.15 «Αστικό Τοπίο» 12.00 «Έστιν Ουν» 13.45 «Μαγικός Φανός» 14.00 «Μαρτυρίες» 15.00 «Πάτμος» 15.30 «Ταξιδεύοντας στη Μεσόγειο» 16.15 «1914: Ο Πόλεμος της Εικόνας» 17.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 18.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 19.00 TAINIA: 2 «Βασιλικοί Γάμοι» 20.30 «Αθήνα, Αναζητώντας τη Χαμένη Πόλη» 22.00 «Συνάντηση» (E) 23.30 «Το Σκάνδαλο της Μπανάνας» 00.30 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.15 Icarus Action 14.30 «Traction» (E) 15.15 «America's Funniest Home Videos» 16.00 TAINIA: 1 «Έξω οι Κλέφτες» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Happy Traveller» (E) 19.15 «Cineλθετε» (E) 20.00 «1000 Μίλια Γεύσεις» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 TAINIA: 1 «Σχολή για Σωφερίνες» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.00 Icarus Action (Ε) 01.15 «The Borgias» 02.15 «The Good Wife» 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «America's Funniest Home Videos» 04.15 «Life» 05.15 «Στα Βήματα του Μεγάλου Αλεξάνδρου» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 07.40 «Σούπερ Ζωάκια» 08.00 «Paw Patrol» 08.15 «The New Teletubies» 08.30 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Μουσική Ομάδα Κατασκόπων» 10.10 «Winx» 10.35 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 11.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.30 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 15.15 «Μαραθώνιος Tuff Puppy» 16.15 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 04.20 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
08.10 «L'Autre Dumas» 10.00 «Αόρατος Εραστής» 12.10 «M:I 2 - Επικίνδυνη Αποστολή 2» 14.15 «Ληστεία αλά Ιταλικά» 16.10 «Lezioni di Volo» 18.00 «Transformers» 20.20 «Making the Movies» 21.00 «Ο κος Πιμπόντι και ο Σέρμαν» 22.45 «Post Mortem» 00.30 «Το Σπαθί της Εκδίκησης» 02.00 «Τόσο Μακριά, Τόσο Κοντά» 04.30 «Layla Fourie»
OTE CINEMA 2
07.00 «Tokyo-Ga» 09.00 «Επιστροφή στο Μέλλον» 11.00 «Επιστροφή στο Μέλλον 2» 12.50 «Επιστροφή στο Μέλλον 3» 15.00 «Περιπέτεια στο Αιγαίο» 16.30 «Ο Εχθρός μου» 18.20 «Isa» 20.00 «Γαμπρός της Συμφοράς» 22.00 «Καλά 40» 00.20 «Λευκός Θεός» 02.20 «Electric Slide» 04.00 «Garden State» 05.45 «Οι Ναυαγοί»
OTE CINEMA 3
06.30 «Τα 201 Καναρίνια» 08.00 «Γκόλφω» 09.45 «Η Ρένα Είναι 'Οφ-Σάιντ'» 11.40 «Λατέρνα, Φτώχεια και Γαρύφαλλο» 13.10 «Τσακισμένη απ' την Ορφάνια» 14.50 «Θύμιος, ο Δαιμόνιος Ντετέκτιβ» 16.30 «Ο Τσαχπίνης» 18.15 «Ερωτική Συμφωνία» 20.15 «Επιχείρηση Απόλλων» 22.00 «Φωνάζει ο Κλέφτης» 23.35 «Αυτό το Κάτι Άλλο» 01.30 «Ο Αστερισμός της Παρθένου» 03.15 «Ο Τζίτζικας κι ο Μέρμηγκας» 04.45 «Ο Τυχεράκιας»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.00 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E) 07.00 «Στο Φως του Φεγγαριού» (E) 09.00 «Τζιβαέρι» (E) 10.00 «Οι Αταίριαστοι» (E) 10.50 «Τηλεμπόρα» (E) 12.00 «Κανείς δε Λέει σ' Αγαπώ» (E) 12.50 «Love Sorry» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «Έτσι Ξαφνικά» (E) 15.50 «Μπαμπά μην Τρέχεις» (E) 16.50 «Ένας Μήνας και Κάτι» (E) 18.00 «Μοντέρνα Οικογένεια» (E) 18.50 «Χωρίς Συνταγή» (E) με τον Δημήτρη Σκαρμούτσο 20.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 21.00 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» 23.50 TAINIA: 3 «Rollerball» 02.00 «Last Resort» 03.00 «Lost Girl» 04.00 «Hawthorne» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 «Τα Επαγγέλματα της Θάλασσας» (E) 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.00 «Η Επιστήμη του Καλοκαιριού» (E) 11.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E) 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Τα Επαγγέλματα της Θάλασσας» (E) 17.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.30 «Ιατρική και Λαϊκές Παραδόσεις» (E) 19.00 TAINIA: 2 «Ηλεκτρικός Καβαλάρης» 20.55 Ειδήσεις 22.00 Ανασκόπηση Ολυμπιακών Αγώνων 2016 00.00 Ειδήσεις 00.30 TAINIA: 3 «Μια Όμορφη Κυριακή» 02.00 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 03.00 «Τα Επαγγέλματα της Θάλασσας» (E) 04.00 «Η Επιστήμη του Καλοκαιριού» (E) 05.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E)
ΕΡΤ2
07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 «Εθνικές Κουζίνες» (E) 11.00 «Το Κουτάλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Οι Φίλοι Μου» (E) 13.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.00 Formula 1 2016 - Grand Prix Βελγίου (Μ) 15.00 Formula 1 2016 - Grand Prix Βελγίου (Ζ) 17.10 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 19.20 «Στην Υγειά μας» (E) 22.45 «Σαγιόμι» (E) 23.30 TAINIA: 1 «Μικροφίλμ» (E) 00.00 «Οι Φίλοι Μου» (E) 01.00 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 01.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 02.30 «Σαγιόμι» (E) 03.30 TAINIA: 1 «Μικροφίλμ» (E) 04.00 Φρουτοπία (Ε) 05.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Χωρίς Αυτοκίνητο» (E) 06.30 «Διασπορά» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.30 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 11.30 «Balkan Express» 12.30 «Χωρίς Αυτοκίνητο» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TAINIA: 1 «Ο Πύργος των Ιπποτών» 15.00 «Σαρανταβότανο» 16.00 «Πολίτης του Κόσμου» 17.00 «Ζωγραφίζοντας στον Κόσμο» 18.00 «Ελλήνων Δρώμενα» 19.00 Ειδήσεις 19.30 «Animated... Φιλόσοφοι» 20.00 «Dirk Gently: Ένας Εκκεντρικός Ντετέκτιβ» 21.00 «Πατέρες και Γιοι» 22.00 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» 23.00 TAINIA: 3 «11 Συναντήσεις με τον Πατέρα μου» 00.40 «Dirk Gently: Ένας Εκκεντρικός Ντετέκτιβ» (E) 01.40 «Τα Τραγούδια της Οθόνης» (E) 02.40 «Πατέρες και Γιοι» (E) 03.30 «Πολίτης του Κόσμου» (E) 04.30 «Ο Τόπος και το Τραγούδι του» (E) 05.30 «Animated... Φιλόσοφοι» (E)
ANT1
06.15 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 07.00 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 09.45 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 Με το Δεξί (Ε) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 14.45 TAINIA: 1 «Οι Επαρχιώτες» 16.30 TAINIA: 2 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος» 19.00 Ειδήσεις 20.00 TAINIA: 2 «Family Weekend» 22.15 TAINIA: 3 «Το Κυνήγι του Κόκκινου Οκτώβρη» 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE» (E) 05.15 «Λόλα» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 09.15 «Miss Νταίζη» (E) 10.15 «Ρεζερβέ» (E) 11.15 «60' Ελλάδα» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TAINIA: 2 «Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα Νο2» 15.30 «Στη Γειτονιά μας» (E) 16.10 «Ανειδίκευτος Εργάτης» (E) 17.15 TAINIA: 2 «Τρελάδικο Πολυτελείας» 19.00 Ειδήσεις 20.00 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα (Ε) 21.00 TAINIA: 3 «Matrix Revolutions» 23.30 TAINIA: 3 «Ένα Καλοκαίρι» 02.15 «10η Εντολή» (E) 03.15 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.15 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.20 «Teen Titans» 06.45 «Transformers Prime» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.45 «Έλλα, το Ελεφαντάκι» 08.10 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «Σον, το Πρόβατο» 10.10 «Baby Looney Tunes» 10.40 TAINIA: 1 «Barbie: Στην Ιστορία μιας Γοργόνας 2» 11.30 «Littlest Pet Shop» 12.00 «Dragons: Οι Καβαλάρηδες του Μπερκ» 12.30 «Ο Scooby Doo και ο Κολλητός του» 13.00 «Τα Χρονικά του Ματ Χάτερ» 13.30 TAINIA: 2 «LOL» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.45 «The Middle» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Alcatraz» 19.50 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 3 «Φωτιά πάνω από την Πομπηία» 23.15 TAINIA: 3 «Φονικό Όπλο 2» 01.45 TAINIA: 3 «Νέος... για Πάντα» 04.00 «Covert Affairs» 05.00 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 10.00 «Σαντορίνη, Λευκό και Απέραντο Γαλάζιο» 10.30 Ώρα Παράδοσης 11.00 «Το Μικρό Τρένο του Πηλίου» 11.30 «Έλληνες Αειναύτες» 12.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 13.30 «Απολαύστε το Γεύμα σας» 15.00 «Μεραμπελιώτικη Σουμάδα» 15.30 «Ταξιδεύοντας στη Μεσόγειο» 16.15 «Ταξίδι στην Μιανμάρ» 17.15 «Οι Μεγάλες Μάχες» 18.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 19.00 TAINIA: 2 «Ξαναπαντρεύομαι τη Γυναίκα μου» 20.30 «Συνάντηση» (E) 22.00 Μουσικές Μορφές 23.00 «Λόγω Τέχνης» 23.15 «Μαγικός Φανός» 23.30 «Μετά το 'Σκάνδαλο της Μπανάνας'» 00.30 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Ακραίως» 11.30 «Ιστορίες» (E) 13.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.15 «Traction» (E) 15.00 «Μαστορέματα - New Edition» (E) 15.45 TAINIA: 1 «Ο Άνθρωπος που Γύρισε από τη Ζέστη» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «Ένα Τραπέζι Ελλάδα» (E) 19.00 «Στην Κουζίνα με τον Άρη» (E) 20.00 «1000 Μίλια Γεύσεις» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Kick Off 23.00 TAINIA: 3 «6 Σφαίρες» 01.15 «Φωτίζοντας τον Ωκεανό» 02.15 «Deadly Women» (E) 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «America's Funniest Home Videos» 04.15 «Life» 05.15 «Στα Βήματα του Μεγάλου Αλεξάνδρου» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Go Diego Go» 07.40 «Σούπερ Ζωάκια» 08.00 «Paw Patrol» 08.15 «The New Teletubies» 08.30 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 08.55 «Σίμερ και Σάιν» 09.20 «Team Umizoomi» 09.45 «Μουσική Ομάδα Κατασκόπων» 10.10 «Winx» 10.35 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 11.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.30 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 15.15 «Μαραθώνιος Tuff Puppy» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Planet Sheen» 18.10 «Tak and the Power of Juju» 18.35 «Harvey Beaks» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Μπαμπάς στο Σπίτι» 20.00 «Νίκι, Ρίκι, Ντίκι & Νταν» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
06.30 «Η Αλίκη στις Πόλεις» 08.30 «Πρόγευμα στο Τίφανις» 10.30 «Ολέθρια Σύγκρουση» 12.30 «Moulin Rouge» 14.40 «Το Γράμμα που Άλλαξε τη Ζωή μου» 16.15 «Ταξίδι στην Άλλη Όχθη» 18.30 «Ted» 20.25 «BUZZ» 21.00 «Ted 2» 23.10 «Transporter 2» 00.45 «Το Κρυφτό» 02.30 «Καυτή Καταδίωξη» 04.00 «Seal Team 8: Καταδίωξη στο Κονγκό» 05.45 «Ντετέκτιβ για κλάματα»
OTE CINEMA 2
07.15 «Σημειώσεις για τις Πόλεις και τα Ρούχα» 08.45 «Μπρέκφαστ Κλαμπ» 10.40 «Greyfriars Bobby» 12.45 «Μονομαχία στο Ελ Πάσο» 15.00 «Επιστροφή στα Θρανία» 16.40 «David Beckham: For the Love of the Game» 18.15 «Τρελό Γουίκεντ στου Μπέρνι» 20.00 «Η Μουσική δεν Σταματά Ποτέ» 22.00 «Ο Άγραφος Νόμος της Δύσης» 00.30 «Ali» 03.10 «Big Driver» 04.40 «Re, mi!»
OTE CINEMA 3
06.15 «Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο» 07.55 «Ο Μανωλιός Ξαναχτυπά» 09.30 «Η Κρεββατομουρμούρα» 11.10 «Οι Κυρίες της Αυλής» 13.00 «Ο Άνεμος του Μίσους» 14.30 «Τρεις Τρελοί Ντετέκτιβς» 16.00 «Οι Φανταρίνες» 18.00 «Η Κάλπικη Λίρα» 20.10 «Ο Εμίρης και ο Κακομοίρης» 22.00 «Η Ψεύτρα» 23.45 «Στρέλλα» 01.45 «Πολύ Αργά για Δάκρυα» 03.30 «Τι 30, Τι 40, Τι 50» 05.20 «Ο Στρατής Παραστράτησε»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.50 «Αέρινες Σιωπές» (E) 08.50 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 09.50 «Αν Θυμηθείς τ' Όνειρό μου» (E) 10.50 «Ο Κακός Βεζίρης» (E) 11.50 «Πίσω στο Σπίτι» (E) 12.50 «Μάνα Είναι Μόνο Μία» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «Ρετιρέ» (E) 16.50 «Παιδική Χαρά» (E) 17.50 «Η Ώρα η Καλή» (E) 18.50 «Kara Sevda» 20.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 21.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 21.50 «Με Λένε Βαγγέλη» (E) 22.50 «Singles - 3» (E) 23.50 «Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς» 00.30 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 01.00 «Drop Dead Diva» 02.00 «As If» 02.30 «Justified» 03.30 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.05 «5 Μέτρα από την Επιφάνεια της Θάλασσας» (E) 11.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E) 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Σύμπαν» (E) 14.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 14.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 16.30 «Οι Δρόμοι του Θρύλου» (E) 17.00 «Συνάντησα κι Ευτυχισμένους Μαστόρους» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.40 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 19.00 TAINIA: 1 «Ερωτικές Ιστορίες» 20.40 Ειδήσεις 22.15 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Η Άλλη Πλευρά του Παραδείσου» (E) 01.30 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 02.00 «Το Σύμπαν» (E) 03.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 03.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 04.00 «5 Μέτρα από την Επιφάνεια της Θάλασσας» (E) 05.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E)
ΕΡΤ2
07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 08.30 Λουί (Ε) 09.00 Μις Μπι Τζι, Ένα Μεγάλο Κορίτσι (Ε) 09.30 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 10.30 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 12.40 «Οι Φίλοι Μου» (E) 13.40 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.15 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 15.15 «Massa Fresca» 16.00 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» 17.00 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E) 19.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 20.40 «Massa Fresca» (E) 21.20 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 22.15 TAINIA: 3 «Τι Απέγινε η Έλι (Darbareye Elly)» 00.15 «Η Δίκη» (E) 01.00 «Οι Φίλοι Μου» (E) 02.00 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 02.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 03.15 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 03.30 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 04.30 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Αληθινά Σενάρια» (E) 07.00 «Balkan Express» (E) 08.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 09.00 «Ζωγραφίζοντας στον Κόσμο» 10.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 11.00 «Πρωινή Πανδαισία» 12.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πλανήτης Γη 2050» 15.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 16.00 Αθλητικό Πρόγραμμα 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 21.00 «Ηθοποιοί, Ημερολόγιο Σπουδής» 22.00 TAINIA: 3 «Οι Γυναίκες του Λεωφορείου 678» 23.45 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 00.45 Αθλητικό Πρόγραμμα (Ε) 02.45 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.10 «ALLERT3» 05.00 Κοντραπούντο (Ε)
ANT1
06.00 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 06.45 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Βότκα Πορτοκάλι» (E) 09.45 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.15 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.20 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.20 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Εργαζόμενη Γυναίκα» (E) 21.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 23.15 «Ταμάμ» (E) 00.15 «Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη» (E) 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE on HBO» 04.00 «VICE» (E) 05.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E)
ALPHA
06.00 «Ζωή Ξανά» (E) 07.00 TV Mall 07.30 «Βελούδο από Μετάξι» (E) 08.30 «Μου το Κρατάς Μανιάτικο» (E) 09.30 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 10.30 «Μπερδέματα» (E) 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Μια Αγάπη, Μια Ζωή» (E) 14.00 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 15.00 TAINIA: 2 «Ο Περίεργος... και ο Πρώτος Ματάκιας» 16.50 Οικογενειακές Ιστορίες (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» (E) 21.50 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.45 «World Party» (E) 00.00 The Music Project by Jumping Fish (Ε) 01.30 «Gran Hotel» 02.30 «Γ4» (E) 03.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.30 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Ζωή Ξανά» (E)
STAR
06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Slugterra» 07.35 «Xiaolin Showdown» 08.00 «Ένας Σκύλος που τον Έλεγαν Scooby Doo» 08.30 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.50 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 09.00 «Ben and Holly» 09.30 «Η Μία κι Εγώ» 10.00 «Τομ και Τζέρι» 10.30 «Σον, το Πρόβατο» 11.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 11.30 «Γούντι ο Τρυποκάρυδος» 12.00 «Beware the Batman» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «The Looney Tunes Show» 13.30 «Ο Μπαγκς Μπάνι και η Παρέα Του» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «Ζίνα» 15.45 «Ντετέκτιβ Μονκ» 16.45 Ειδήσεις 17.00 «Bahar» 19.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Pablo Escobar» 22.00 TAINIA: 3 «Unstoppable» 00.15 «Without a Trace» 01.15 «The Closer» 02.15 TAINIA: 3 «Χαμένοι στη Μετάφραση» 04.30 The Spirit of Yachting 2016 05.00 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 18.00 «Ολομέλεια της Βουλής» 22.00 «Διαβουλεύσεις» 23.30 «Συναντήσεις» 00.30 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Λάθος στον Έρωτα» 16.45 «Masterclass» (E) 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 «Grey's Anatomy» 21.00 Ειδήσεις 22.15 TAINIA: 1 «Τύφλα να 'χει ο Μάρλον Μπράντο» 23.45 «CSI Las Vegas» 00.30 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.15 «The Good Wife» 03.15 «Grey's Anatomy» 04.00 «America's Funniest Home Videos» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Team Umizoomi» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Άβαταρ» 16.15 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 17.45 «Harvey Beaks» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 19.30 «The Thundermans» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «100 Πράγματα που Πρέπει να Κάνεις πριν το Λύκειο» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Rabbids Invasion» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
07.30 «Η Γκαρσονιέρα» 09.50 «Διαβολογυναίκα» 11.50 «Black Nativity» 13.30 «Ο Άνθρωπος από τη Μάντσα» 15.40 «Σχέσεις Πάθους» 17.40 «Ο Καθηγητής του Σεξ» 19.20 «Big Game» 21.00 «Η Κατάρα του Ντάουνερς Γκρόουβ» 22.40 «Διαφθορά» 00.15 «Σκούρο Μπλε Σχεδόν Μαύρο» 02.00 «Υπό το Μηδέν» 03.45 «Όπως Ψηλά, έτσι και Χαμηλά» 05.20 «Ένα Τρελό, Τρελό Τζακούζι 2»
OTE CINEMA 2
06.05 «Do Not Disturb» 08.00 «Γοργόνες» 10.15 «Σόφι» 12.00 «Οι Ασυγχώρητοι» 14.10 «Η Άννα και ο Βασιλιάς» 16.40 «Η Δούκισσα και ο Καουμπόι» 18.30 «Το Ξίφος του Δράκου» 20.15 «Το Πνεύμα του Κακού» 22.00 «Ανθρώπινος Στόχος» 23.40 «Πέντε Χρόνια Αρραβώνας» 01.50 «Αγωνιώδης Απαγωγή» 03.30 «Νύχτα Τρόμου 2» 05.10 «Ο Δρ. Τ και οι Γυναίκες»
OTE CINEMA 3
07.15 «Ζητείται Ψεύτης» 08.55 «Ψιτ Κορίτσια» 10.30 «Ο Τυχεράκιας» 12.00 «Υιέ μου... Υιέ μου...» 13.30 «Συννεφιασμένη Κυριακή» 15.00 «Φουκαράδες και Λεφτάδες» 16.50 «Η Δασκάλα με τα Ξανθά Μαλλιά» 18.40 «Ο Μόδιστρος» 20.15 «Ο Ξυπόλυτος Πρίγκηψ» 22.00 «Τζένη - Τζένη» 23.50 «Η Αμαρτία της Ομορφιάς» 01.30 «Ο Άνθρωπος που Γύρισε απ' την Ζέστη» 03.15 «Ψηλός, Λιγνός και Ψεύταρος» 05.00 «Ο Παραμυθάς»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.50 «Αέρινες Σιωπές» (E) 08.50 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 09.50 «Αν Θυμηθείς τ' Όνειρό μου» (E) 10.50 «Ο Κακός Βεζίρης» (E) 11.50 «Πίσω στο Σπίτι» (E) 12.50 «Μάνα Είναι Μόνο Μία» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «Ρετιρέ» (E) 16.50 «Μ και Μ» (E) 17.50 «Η Ώρα η Καλή» (E) 18.50 «Kara Sevda» 20.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 21.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 21.50 «Με Λένε Βαγγέλη» (E) 22.50 «Singles - 3» (E) 23.50 «Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς» 00.30 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 01.00 «Drop Dead Diva» 02.00 «As If» 02.30 «Justified» 03.30 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.05 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 11.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E) 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Σύμπαν» (E) 14.00 Εκδήλωση της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 16.30 «Οι Δρόμοι του Θρύλου» (E) 17.00 «Συνάντησα κι Ευτυχισμένους Μαστόρους» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.40 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 19.00 TAINIA: 1 «Ο Νικητής» 20.40 Ειδήσεις 22.15 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Η Άλλη Πλευρά του Παραδείσου» (E) 01.30 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 02.00 «Το Σύμπαν» (E) 03.00 «Συνάντησα κι Ευτυχισμένους Μαστόρους» (E) 04.00 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 05.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E)
ΕΡΤ2
06.30 Λουί (Ε) 07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 08.30 Λουί (Ε) 09.00 Μις Μπι Τζι, Ένα Μεγάλο Κορίτσι (Ε) 09.30 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 10.30 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 12.40 «Οι Φίλοι Μου» (E) 13.40 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.15 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 15.15 «Massa Fresca» 16.00 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» 17.00 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E) 19.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 20.40 «Massa Fresca» (E) 21.20 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 22.15 TAINIA: 3 «Ένα Πλοίο για την Παλαιστίνη» 00.15 «Η Δίκη» (E) 01.00 «Οι Φίλοι Μου» (E) 02.00 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 02.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 03.15 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 03.30 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 04.30 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Υγεία» (E) 07.00 «Πρωινή Πανδαισία» (E) 08.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 09.00 «Πλανήτης Γη 2050» 10.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 11.00 «Πρωινή Πανδαισία» 12.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πλανήτης Γη 2050» 15.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 16.00 Αθλητικό Πρόγραμμα 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 21.00 «Boxer» 22.15 TAINIA: 3 «Ο Ρόμπερτ Μίτσαμ Είναι Νεκρός» 23.45 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 00.45 Αθλητικό Πρόγραμμα (Ε) 02.45 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.10 «ALLERT3» (E) 05.00 Κοντραπούντο (Ε)
ANT1
06.00 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 06.45 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 09.45 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.15 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.20 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.20 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Εργαζόμενη Γυναίκα» (E) 21.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 23.15 «Ταμάμ» (E) 00.15 «Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη» (E) 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE on HBO» 04.00 «VICE» (E) 05.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 07.30 «Βελούδο από Μετάξι» (E) 08.30 «Μου το Κρατάς Μανιάτικο» (E) 09.30 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 10.30 «Μπερδέματα» (E) 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Μια Αγάπη, Μια Ζωή» (E) 14.00 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 15.00 TAINIA: 2 «Ο Γλυκοψεύτης» 16.50 Οικογενειακές Ιστορίες (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» (E) 21.50 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.45 «World Party» (E) 00.00 «Υπέροχα Πλάσματα» (E) 01.00 «Gran Hotel» (E) 02.00 «Γ4» (E) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.30 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Slugterra» 07.35 «Xiaolin Showdown» 08.00 «Ένας Σκύλος που τον Έλεγαν Scooby Doo» 08.30 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.50 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 09.00 «Ben and Holly» 09.30 «Η Μία κι Εγώ» 10.00 «Τομ και Τζέρι» 10.30 «Σον, το Πρόβατο» 11.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 11.30 «Γούντι ο Τρυποκάρυδος» 12.00 «Beware the Batman» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «The Looney Tunes Show» 13.30 «Ο Μπαγκς Μπάνι και η Παρέα Του» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «Ζίνα» 15.45 «Ντετέκτιβ Μονκ» 16.45 Ειδήσεις 17.00 «Bahar» 19.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Pablo Escobar» 22.00 TAINIA: 3 «Blitz» 00.00 «Stalker» 01.00 «The Closer» 02.00 TAINIA: 3 «Όταν Άρχισε ο Πόλεμος» 04.15 The Spirit of Yachting 2016 05.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 18.00 «Ολομέλεια της Βουλής» 22.00 «Κάρτα Μέλους» (E) 23.40 «Στο Κατώφλι της Ερήμου» 00.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 00.30 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Κύριος Πτέραρχος» 16.45 «Masterclass» (E) 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 «Grey's Anatomy» 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Hawaii Five-0» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.15 «Blue Bloods» 02.00 «The Good Wife» 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «Hawaii Five-0» (E) 04.30 «America's Funniest Home Videos» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Team Umizoomi» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Άβαταρ» 16.15 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 17.45 «Harvey Beaks» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 19.30 «The Thundermans» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «100 Πράγματα που Πρέπει να Κάνεις πριν το Λύκειο» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Rabbids Invasion» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
07.00 «Πέτα τη Μαμά απ' το Τρένο» 08.30 «Καρχαριομάχος» 10.00 «Wish You Well» 11.50 «Ο Παίκτης» 14.00 «Winx Club: Το Μυστήριο του Ωκεανού» 15.40 «Οι Φίλοι μου, τα Φαντάσματα» 17.15 «Μια Νύχτα με τη Μέριλιν» 19.10 «Το Κοράκι» 21.00 «Hits» 22.45 «Cobain: Montage of Heck» 01.00 «Lucy» 02.30 «Κατακούτελα» 04.40 «Ο Έρωτας Είναι το Τέλειο Έγκλημα»
OTE CINEMA 2
07.10 «Πράκτορες Κατά Λάθος» 08.40 «Journal de France» 10.20 «Sixteen Candles» 12.00 «Battleship: Ναυμαχία» 14.20 «Danny Deckchair» 16.10 «Χόμπιτ: Η Μάχη των Πέντε Στρατών» 18.40 «Στη Σκιά του Έρωτα» 20.20 «Ouija, Πίνακας Πνευμάτων» 22.00 «Ο Καλός, ο Κακός και ο Άσχημος» 00.50 «Η Σιωπή της Λόρνα» 02.40 «Πενήντα Αποχρώσεις του Γκρι» 04.45 «Antiviral»
OTE CINEMA 3
06.45 «Το Πιθάρι» 08.30 «Ο Τυχεράκιας» 10.00 «Η Κλεοπάτρα Ήταν Αντώνης» 11.30 «Ο Χαζομπαμπάς» 13.30 «Ο Τελευταίος των Κομιτατζήδων» 15.00 «Ο Μανωλιός στην Ευρώπη» 16.50 «Η Δίκη των Δικαστών» 18.30 «Μπουμ! Ταρατατζούμ» 20.10 «Η Χιονάτη και τα 7 Γεροντοπαλίκαρα» 22.00 «Αγάπησα μια Πολυθρόνα» 23.45 «Κάτω τα Χέρια απ' τα Νιάτα - Χούλιγκαν» 01.45 «Ο Φαντασμένος» 03.35 «Το Λεβεντόπαιδο» 05.10 «Η Ωραία του Κουρέα»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.50 «Αέρινες Σιωπές» (E) 08.50 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 09.50 «Αν Θυμηθείς τ' Όνειρό μου» (E) 10.50 «Ο Κακός Βεζίρης» (E) 11.50 «Πίσω στο Σπίτι» (E) 12.50 «Με Δύο Μαμάδες» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «Ρετιρέ» (E) 16.50 «Μ και Μ» (E) 17.50 «Η Ώρα η Καλή» (E) 18.50 «Kara Sevda» 20.00 «Το Κόκκινο Δωμάτιο» (E) 21.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 21.50 «Με Λένε Βαγγέλη» (E) 22.50 «Singles - 3» (E) 23.50 «Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς» 00.30 «Married... With Children - Παντρεμένοι με Παιδιά» 01.00 «Drop Dead Diva» 02.00 «As If» 02.30 «Justified» 03.30 «Fantasy Island» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.05 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 11.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E) 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Σύμπαν» (E) 14.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 14.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 16.30 «Οι Δρόμοι του Θρύλου» (E) 17.00 «Συνάντησα κι Ευτυχισμένους Μαστόρους» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.40 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 19.00 TAINIA: 1 «Τέρμα τα Δίφραγκα» 20.40 Ειδήσεις 22.15 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Η Άλλη Πλευρά του Παραδείσου» (E) 01.30 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 02.00 «Το Σύμπαν» (E) 03.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 03.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 04.00 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 05.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E)
ΕΡΤ2
06.30 Λουί (Ε) 07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 08.30 Λουί (Ε) 09.00 Μις Μπι Τζι, Ένα Μεγάλο Κορίτσι (Ε) 09.30 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 10.30 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 12.40 «Οι Φίλοι Μου» (E) 13.40 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.15 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 15.15 «Massa Fresca» 16.00 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» 17.00 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E) 19.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 20.40 «Massa Fresca» (E) 21.20 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 22.15 TAINIA: 3 «Casino Jack» 00.00 «Η Δίκη» (E) 01.00 «Οι Φίλοι Μου» (E) 02.00 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 02.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 03.15 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 03.30 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 04.30 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Υγεία» (E) 07.00 «Πρωινή Πανδαισία» (E) 08.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 09.00 «Πλανήτης Γη 2050» 10.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 11.00 «Πρωινή Πανδαισία» 12.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πλανήτης Γη 2050» 15.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 16.00 Αθλητικό Πρόγραμμα 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 21.00 «Καιρός για Ήρωες» 22.15 TAINIA: 3 «Broken» 23.45 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 00.45 Αθλητικό Πρόγραμμα (Ε) 02.45 Ο Κόσμος των Σπορ (Ε) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.10 «ALLERT3» (E) 05.00 Κοντραπούντο (Ε)
ANT1
06.00 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 06.45 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 09.45 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.15 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.20 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.20 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Εργαζόμενη Γυναίκα» (E) 21.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 23.15 «Πλάκα Κάνεις» (E) 00.15 «Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη» (E) 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE» (E) 05.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E)
ALPHA
06.00 «Ζωή Ξανά» (E) 07.00 TV Mall 07.30 «Βελούδο από Μετάξι» (E) 08.30 «Μου το Κρατάς Μανιάτικο» (E) 09.30 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 10.30 «Μπερδέματα» (E) 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Μια Αγάπη, Μια Ζωή» (E) 14.00 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 15.00 TAINIA: 2 «Γυναίκες στα Όπλα» 16.50 Οικογενειακές Ιστορίες (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» (E) 21.50 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.45 «World Party» (E) 00.00 «Υπέροχα Πλάσματα» (E) 01.00 «Gran Hotel» (E) 02.00 «Γ4» (E) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.30 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Ζωή Ξανά» (E)
STAR
06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Slugterra» 07.35 «Xiaolin Showdown» 08.00 «Ένας Σκύλος που τον Έλεγαν Scooby Doo» 08.30 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.50 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 09.00 «Ben and Holly» 09.30 «Η Μία κι Εγώ» 10.00 «Τομ και Τζέρι» 10.30 «Σον, το Πρόβατο» 11.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 11.30 «Γούντι ο Τρυποκάρυδος» 12.00 «Beware the Batman» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «The Looney Tunes Show» 13.30 «Ο Μπαγκς Μπάνι και η Παρέα Του» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «Ζίνα» 15.45 «Ντετέκτιβ Μονκ» 16.45 Ειδήσεις 17.00 «Bahar» 19.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Pablo Escobar» 22.00 TAINIA: 3 «Αυτό θα Πει Πόλεμος» 00.00 «Stalker» 01.00 «The Closer» 02.00 TAINIA: 3 «Το Μυστικό της Αποτυχίας μου» 03.45 The Spirit of Yachting 2016 04.15 «Covert Affairs» 05.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 10.00 «Ολομέλεια της Βουλής» 15.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 «Συνάντηση» (E) 23.30 «Συναντήσεις» 00.30 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Παπατρέχας» 16.45 «Masterclass» (E) 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 «Grey's Anatomy» 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Hawaii Five-0» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.15 «Blue Bloods» 02.00 «The Good Wife» 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «Hawaii Five-0» (E) 04.30 «America's Funniest Home Videos» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Team Umizoomi» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Άβαταρ» 16.15 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 17.45 «Harvey Beaks» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 19.30 «The Thundermans» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «100 Πράγματα που Πρέπει να Κάνεις πριν το Λύκειο» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Rabbids Invasion» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
06.30 «Η Λεωφόρος της Δύσης» 08.30 «Η Μαύρη Τουλίπα» 10.30 «Amanda Knox: Murder on Trial in Italy» 12.20 «Our Wild Hearts» 14.00 «Τζάκι και Ράιαν» 15.40 «Ατίλα Μαρσέλ: Ο Πιανίστας» 17.30 «Η Εξαφάνιση της Έλενορ Ρίγκμπι: Εκείνος» 19.10 «Η Εξαφάνιση της Έλενορ Ρίγκμπι: Εκείνη» 21.00 «Furious 7: Μαχητές των Δρόμων» 23.20 «Big Bad Wolves: Στο Στόμα των Λύκων» 01.10 «Κακή Τύχη» 02.50 «Μανταρίνια» 04.20 «Το Αριστερό μου Πόδι»
OTE CINEMA 2
06.30 «Το Πέρασμα» 08.50 «Αγάπη και Αφοσίωση» 10.30 «Το Καφέ των Φίλων» 12.15 «Το Τρελό Κυνήγι του Θησαυρού» 14.15 «Happiness» 15.45 «Γεντλ» 18.00 «Για μια Χούφτα Δολάρια» 19.50 «Ο Παραχαράκτης» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Η Ιστορία της Nahid» 00.00 «Φιλενάδες» 02.10 «Το Τέταρτο Πρωτόκολλο» 04.10 «Το 24ωρο Μιας Ξανθιάς» 05.50 «Μοιραίο Πάθος»
OTE CINEMA 3
06.50 «Τα Παιδιά της Πιάτσας» 08.45 «Χριστίνα» 10.25 «Το Θύμα» 12.15 «Πατέρα Κάτσε Φρόνιμα» 14.00 «Αντάρτες των Πόλεων» 15.45 «Τα Ομορφόπαιδα» 17.20 «Φτωχός Αλλά Τίμιος» 18.45 «Ο Αντιφασίστας» 20.20 «Το Αγόρι π' Αγαπώ» 22.00 «Της Ζήλειας τα Καμώματα» 23.45 «Αντιγόνη» 01.20 «Δεσποινίς Ετών 39» 03.10 «Ο Θόδωρος και το Δίκανο» 05.00 «Ο Στρατής Παραστράτησε»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.50 «Αέρινες Σιωπές» (E) 08.50 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 10.00 «Αν Θυμηθείς τ' Όνειρό μου» (E) 11.00 «Ο Κακός Βεζίρης» (E) 12.00 «Πίσω στο Σπίτι» (E) 13.00 «Μάνα Είναι Μόνο Μία» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Ρετιρέ» (E) 16.50 «Η Νταντά» (E) 17.40 «Η Ώρα η Καλή» (E) 18.50 «Kara Sevda» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 22.00 «Με Λένε Βαγγέλη» (E) 23.00 «Singles - 3» (E) 00.00 «Μίλα μου Βρώμικα» (E) 01.00 «Client List» 01.50 «Drop Dead Diva» 02.40 «As If» 03.10 «The Blacklist» 04.00 «The Big C» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.05 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 11.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E) 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Σύμπαν» (E) 14.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 14.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 16.30 «Οι Δρόμοι του Θρύλου» (E) 17.00 «Συνάντησα κι Ευτυχισμένους Μαστόρους» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.40 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 18.50 TAINIA: 2 «Αγωνία» 20.40 Ειδήσεις 22.15 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Η Άλλη Πλευρά του Παραδείσου» (E) 01.30 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 02.00 «Το Σύμπαν» (E) 03.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 03.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 04.00 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 05.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E)
ΕΡΤ2
06.30 Λουί (Ε) 07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 08.30 Λουί (Ε) 09.00 Μις Μπι Τζι, Ένα Μεγάλο Κορίτσι (Ε) 09.30 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 10.30 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 12.40 Οι Παλιοί μας Φίλοι (Ε) 13.40 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.15 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 15.15 «Massa Fresca» 16.00 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» 17.00 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E) 19.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 21.00 Στίβος: IAAF Diamond League (Ζ) 23.00 TAINIA: 3 «Τσίκο και Ρίτα» 00.30 «Η Δίκη» (E) 01.30 Οι Παλιοί μας Φίλοι (Ε) 02.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 03.00 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 03.45 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 04.30 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Υγεία» (E) 07.00 «Πρωινή Πανδαισία» (E) 08.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 09.00 «Πλανήτης Γη 2050» 10.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 11.00 «Πρωινή Πανδαισία» 12.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πλανήτης Γη 2050» 15.00 «Αναζητώντας την Ευτυχία» 16.00 Αθλητικό Πρόγραμμα 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Αντιμέτωποι με τη Φύση» 21.00 «Ο Άλλος Άνθρωπος» 21.35 «Ενεργό Μέλος» 22.15 TAINIA: 2 «Βοκκάκιος '70» 01.40 Αθλητικό Πρόγραμμα (Ε) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.10 «ALLERT3» (E) 05.00 Κοντραπούντο (Ε)
ANT1
06.00 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 06.45 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 09.45 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.15 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.20 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.20 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Εργαζόμενη Γυναίκα» (E) 21.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 23.15 «Πλάκα Κάνεις» (E) 00.15 «Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη» (E) 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE» (E) 05.15 «Το Καφέ της Χαράς» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 07.30 «Βελούδο από Μετάξι» (E) 08.30 «Μου το Κρατάς Μανιάτικο» (E) 09.30 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 10.30 «Μπερδέματα» (E) 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Μια Αγάπη, Μια Ζωή» (E) 14.00 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 15.00 TAINIA: 2 «Ο Δυναστείας» 16.50 Οικογενειακές Ιστορίες (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» (E) 21.50 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.45 «World Party» (E) 00.00 «Υπέροχα Πλάσματα» (E) 01.00 «Gran Hotel» (E) 02.00 «Γ4» (E) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.30 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Ζωή Ξανά» (E)
STAR
06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Slugterra» 07.35 «Xiaolin Showdown» 08.00 «Ένας Σκύλος που τον Έλεγαν Scooby Doo» 08.30 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.50 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 09.00 «Ben and Holly» 09.30 «Η Μία κι Εγώ» 10.00 «Τομ και Τζέρι» 10.30 «Σον, το Πρόβατο» 11.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 11.30 «Γούντι ο Τρυποκάρυδος» 12.00 «Beware the Batman» 12.30 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 13.00 «The Looney Tunes Show» 13.30 «Ο Μπαγκς Μπάνι και η Παρέα Του» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «Ζίνα» 15.45 «Ντετέκτιβ Μονκ» 16.45 Ειδήσεις 17.00 «Bahar» 19.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Pablo Escobar» 22.00 TAINIA: 3 «Επιστροφή στο Ρινγκ» 00.30 «Stalker» 01.30 «The Closer» 02.30 TAINIA: 4 «Πτυχές μιας Ζωής» 04.15 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 09.30 «Ολομέλεια της Βουλής» 15.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 «Βουλής Βήμα» (E) 23.30 «Συσκότιση» 00.30 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Ο Απίθανος» 16.45 «Masterclass» (E) 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 «Grey's Anatomy» 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.15 «Hawaii Five-0» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.15 «Blue Bloods» 02.00 «The Good Wife» 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «Hawaii Five-0» (E) 04.30 «America's Funniest Home Videos» 05.15 Hot Seat (Ε)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Team Umizoomi» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Άβαταρ» 16.15 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 17.45 «Harvey Beaks» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 19.30 «The Thundermans» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «100 Πράγματα που Πρέπει να Κάνεις πριν το Λύκειο» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Rabbids Invasion» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
06.10 «A Dog's Breakfast» 07.40 «Μια Άβολη Αλήθεια» 09.20 «Η Τροτέζα» 11.45 «Λίγο πριν τα 30» 13.30 «Ο κος Πιμπόντι και ο Σέρμαν» 15.10 «M:I 2 - Επικίνδυνη Αποστολή 2» 17.20 «Ida» 18.50 «Le Divorce» 21.00 «Σε μια Αυλή στο Παρίσι» 22.45 «Το Φιλί του Θανάτου» 00.30 «Βάσιμη Αμφιβολία» 02.10 «Post Mortem» 03.50 «Υπόθεση Διαφθοράς» 05.40 «Έτοιμη για Όλα»
OTE CINEMA 2
07.45 «Η Περιπέτεια του Ποσειδώνος» 09.45 «Η Πτώση των Αετών» 12.20 «Πολύ Κακό για το Τίποτα» 14.20 «Επιστροφή στο Μέλλον» 16.20 «Ο Απόστολος Πέτρος και ο Μυστικός Δείπνος» 18.00 «Χορωδία» 19.50 «Σπίτι από Άμμο και Ομίχλη» 22.00 «Καλή Πρώην Είναι η Νεκρή Πρώην» 23.40 «Οι Ναυαγοί» 01.15 «Μπρουμπέικερ, το πιο Σκληρό Αγκάθι στη Ζούγκλα με τα Σίδερα» 03.30 «Ο Εχθρός μου» 05.20 «Λιγότερο από Μηδέν»
OTE CINEMA 3
06.45 «Αυτό το Κάτι Άλλο» 08.50 «Τα 201 Καναρίνια» 10.20 «Καλημέρα Αθήνα» 11.50 «Ο Φίλος μου, ο Λευτεράκης» 13.40 «Ένα Αγόρι Αλλιώτικο απ' τα Άλλα» 15.20 «Δύο Έξυπνα Κορόιδα» 17.00 «Η Μοίρα του Αθώου» 18.30 «Ένας Ξένοιαστος Παλαβιάρης» 20.25 «Ποια Είναι η Μαργαρίτα» 22.00 «Οι Κληρονόμοι» 23.30 «Ένα Γελαστό Απόγευμα» 01.15 «Τα Δίδυμα» 02.45 «Ψυχραιμία, Ναπολέων!» 04.25 «Ο Πανικός»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.50 «Αέρινες Σιωπές» (E) 08.50 «Μπουκιά και Συχώριο» (E) με τον Ηλία Μαμαλάκη 10.00 «Αν Θυμηθείς τ' Όνειρό μου» (E) 11.00 «Ο Κακός Βεζίρης» (E) 12.00 «Πίσω στο Σπίτι» (E) 13.00 «Μάνα Είναι Μόνο Μία» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Ρετιρέ» (E) 16.50 «Η Νταντά» (E) 17.40 «Η Ώρα η Καλή» (E) 18.50 «Kara Sevda» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Μάλιστα, Σεφ!» (E) 22.00 «Με Λένε Βαγγέλη» (E) 23.00 «Singles - 3» (E) 00.00 «Μίλα μου Βρώμικα» (E) 01.00 TAINIA: 3 «Η Δεύτερη Ευκαιρία» 03.30 «Last Resort» 04.30 «The Big C» 05.00 «Φιλοδοξίες» (E) 05.45 «Τα Μυστικά της Εδέμ» (E)
ΕΡΤ1
06.00 Ειδήσεις 07.00 «Πρωϊνή Ζώνη» 10.05 «Νησιά στα Όριά τους» (E) 11.00 «Ταξιδεύοντας στα Πέρατα του Κόσμου» (E) 12.00 Ειδήσεις 13.00 «Το Σύμπαν» (E) 14.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 14.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 15.00 Ειδήσεις 16.00 «Ελληνικοί Παραδοσιακοί Οικισμοί» (E) 16.30 «Οι Δρόμοι του Θρύλου» (E) 17.00 «Συνάντησα κι Ευτυχισμένους Μαστόρους» (E) 18.00 Ειδήσεις 18.40 «20ός Αιώνας Επιλογές» (E) 19.00 TAINIA: 2 «Ένας Ντελικάνης» 20.40 Ειδήσεις 22.15 «Οι Περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό» (E) 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Η Άλλη Πλευρά του Παραδείσου» (E) 01.30 TAINIA: 3 «Edut» 03.00 «Το Σύμπαν» (E) 04.00 «Τα Μυστικά του Απόλυτου Γαλάζιου» (E) 04.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 05.00 «Νησιά στα Όριά τους» (E)
ΕΡΤ2
06.30 Λουί (Ε) 07.00 Φρουτοπία (Ε) 08.00 «Τα Παπούτσια της Φράνι» (E) 08.30 Λουί (Ε) 09.00 Μις Μπι Τζι, Ένα Μεγάλο Κορίτσι (Ε) 09.30 Ο Γουάι στο Παραμυθοχωριό (Ε) 10.30 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» (E) 11.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 12.30 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 12.40 Οι Παλιοί μας Φίλοι (Ε) 13.40 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 14.15 «Κεντρική Αγορά: Γεύσεις της πόλης» (E) 15.15 «Massa Fresca» 16.00 «Σάρα, Περιπέτειες στο Άβονλι» 17.00 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E) 19.00 «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» (E) 20.40 «Massa Fresca» (E) 21.20 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» 22.15 TAINIA: 4 «The Big Bang» 00.00 «Η Δίκη» (E) 01.00 Οι Παλιοί μας Φίλοι (Ε) 02.00 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 02.30 «Νηστικό Αρκούδι» (E) 03.15 «Ένα Μήλο την Ημέρα» (E) 03.30 «Αληθινά Ψέματα (Διπλή Αλήθεια)» (E) 04.30 «Στα Φτερά του Έρωτα» (E)
ΕΡΤ3
06.00 «Υγεία» (E) 07.00 «Πρωινή Πανδαισία» (E) 08.00 «Η Επιστήμη της Ευτυχίας» 09.00 «Πλανήτης Γη 2050» 10.00 «Του Νερού τα Παραμύθια» (E) 11.00 «Πρωινή Πανδαισία» 12.00 «Πολίτης του Κόσμου» 13.00 Ειδήσεις 14.00 «Πλανήτης Γη 2050» 15.00 «Η Επιστήμη της Ευτυχίας» 16.00 Αθλητικό Πρόγραμμα 18.00 Ο Κόσμος των Σπορ 18.45 Ειδήσεις 20.00 «Πολίτης του Κόσμου» 21.00 «Το Χρονικό μιας Καταστροφής» 22.30 TAINIA: 2 «Ελ Σιντ» 01.30 Αθλητικό Πρόγραμμα (Ε) 03.30 «Αληθινά Σενάρια» (E) 04.10 «ALLERT3» (E) 05.00 Κοντραπούντο (Ε)
ANT1
06.00 «Το πιο Γλυκό μου Ψέμα» (E) 06.45 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 07.45 «Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή» (E) 08.45 «Φίλα το Βάτραχό σου» (E) 09.45 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.45 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 11.45 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.15 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 15.20 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 16.15 «Θα Βρεις το Δάσκαλό σου» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Εγκλήματα» (E) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Εργαζόμενη Γυναίκα» (E) 21.00 «Οι Συμμαθητές» (E) 23.15 «Πλάκα Κάνεις» (E) 00.15 «Οι Στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη» (E) 01.15 Χρυσό Τηλέφωνο 03.15 «VICE on HBO» 04.00 «VICE» (E) 05.15 «Το Καφέ της Χαράς»
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 TV Mall 07.30 «Βελούδο από Μετάξι» (E) 09.30 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 10.30 «Μπερδέματα» (E) 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Μια Αγάπη, Μια Ζωή» (E) 14.00 «Εντιμότατοι Κερατάδες» (E) 15.00 TAINIA: 2 «Εγώ και το Πουλί μου» 16.50 Οικογενειακές Ιστορίες (Ε) 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» (E) 21.50 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 22.45 «World Party» (E) 00.00 «Υπέροχα Πλάσματα» (E) 01.00 «Gran Hotel» (E) 02.00 «Γ4» (E) 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 04.30 «Σφηνάκια» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Ζωή Ξανά» (E)
STAR
06.45 «Transformers Prime» 07.10 «Slugterra» 07.35 «Xiaolin Showdown» 08.00 «Ένας Σκύλος που τον Έλεγαν Scooby Doo» 08.30 «Η Μάσα και ο Αρκούδος» 08.50 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 09.00 «Ben and Holly» 09.30 «Η Μία κι Εγώ» 10.00 «Τομ και Τζέρι» 10.30 «Σον, το Πρόβατο» 11.00 «Οι Περιπέτειες του Γάτου Σπιρουνάτου» 11.30 «Γούντι ο Τρυποκάρυδος» 12.00 TAINIA: 1 «Ο Σκούμπι Ντου και το Τέρας του Μεξικού» 13.30 «Ο Μπαγκς Μπάνι και η Παρέα Του» 13.45 «Ηρακλής» 14.45 «Ζίνα» 15.45 «Ντετέκτιβ Μονκ» 16.45 Ειδήσεις 17.00 «Bahar» 19.00 «Τρελή Οικογένεια» (E) 19.50 Ειδήσεις 21.00 «Pablo Escobar» 23.00 TAINIA: 3 «Η Τιμωρός» 00.45 TAINIA: 4 «Ένα Βήμα Πριν το Φόνο» 02.30 TAINIA: 4 «Επιλογή Θανάτου» 04.15 TAINIA: 1 «Ο Άρθουρ και οι Μινιμόι»
ΒΟΥΛΗ
06.00 Κάρτα Προγράμματος 10.00 «Ολομέλεια της Βουλής» 14.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 22.00 «Συνάντηση» (E) 23.20 TAINIA: 2 «Η Ωραία του Μπρούκλιν» 01.00 Κάρτα Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 Ειδήσεις 15.00 TAINIA: 1 «Η Τύχη μου Τρελάθηκε» 16.45 «Masterclass» (E) 17.50 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 «Grey's Anatomy» 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Hawaii Five-0» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.15 «Blue Bloods» 02.00 «The Good Wife» 03.00 «Grey's Anatomy» 03.45 «Hawaii Five-0» (E) 04.30 «America's Funniest Home Videos» 05.15 «ΣΚΑΪ στις 6» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Go Diego Go» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Team Umizoomi» 09.45 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Little Charmers» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 14.15 «Μικρό Μου Πόνυ» 14.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Άβαταρ» 16.15 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 17.45 «Harvey Beaks» 18.10 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 18.35 «Kung Fu Panda» 19.00 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 19.30 «The Thundermans» 20.00 «Every Witch Way» 20.30 «100 Πράγματα που Πρέπει να Κάνεις πριν το Λύκειο» 21.00 «Talia in the Kitchen» 21.30 «Winx» 22.00 «Χελωνονιντζάκια» 22.30 «Rabbids Invasion» 23.00 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 23.30 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Big Time Rush» 01.25 «Victorious» 01.50 «iCarly» 02.15 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 03.05 «The Thundermans» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
08.00 Novacinema 1
OTE CINEMA 1
07.20 «Ολέθρια Σύγκρουση» 09.20 «1001 Γραμμάρια» 10.50 Global Citizen Festival 2015 12.00 «Πρόγευμα στο Τίφανις» 14.00 «Τα Κακά Κορίτσια» 15.40 «L'Autre Dumas» 17.30 «Ρίο 2» 19.20 «Καυτή Καταδίωξη» 21.00 «Little Loopers» 22.45 «Ο Άνθρωπος από τη Γαλλία» 00.30 «Ted 2» 02.30 «Transporter 2» 04.00 «Το Σπαθί της Εκδίκησης» 05.30 «Από Μηχανής»
OTE CINEMA 2
07.00 «Χειμερία Νάρκη» 10.30 «Περιπέτεια στο Αιγαίο» 12.00 «Tokyo-Ga» 13.40 «Οι Άθλιοι» 15.45 «Το Ταξίδι» 17.45 «Μονομαχία στο Ελ Πάσο» 20.00 «Ανάμεσα σε Δύο Μπαμπάδες» 22.00 «Ο Δρόμος της Απώλειας» 00.00 «Re, mi!» 01.30 «Garden State» 03.15 «Καλά 40» 05.30 «Πώς να Κάνετε Έρωτα σαν Εγγλέζος»
OTE CINEMA 3
06.10 «Η Μεγάλη Θυσία» 08.15 «Ο Τζίτζικας κι ο Μέρμηγκας» 09.45 «Τζακ ο Καβαλάρης» 11.45 «Γαμπρός από το Λονδίνο» 13.15 «Όταν οι Γυναίκες Αγαπούν» 15.00 «Εδώ ο Κόσμος Χάνεται» 16.50 «Κάθε Ναυάγιο και μια Κόλαση» 18.30 «Ο Σκληρός Άνδρας» 20.00 «Μην Ερωτεύεσαι το Σάββατο» 22.00 «Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο Κοντός» 23.40 «Η Ιστορία μιας Ζωής» 01.20 «Μπουμ! Ταρατατζούμ» 03.10 «Πρωτευουσιάνικες Περιπέτειες» 04.45 «Ο Καζανόβας»