Τα σέλφι στικς ή σελφοκόνταρα είναι αρκετά ανόητα από μόνα τους. Οταν όμως χάρη στο Photoshop «μπαίνουν» σε καρέ κινηματογραφικών ταινιών, γίνονται ακόμη γελοιότερα. Ετσι, ο Κλιντ Ιστγουντ στο «Ο καλός, ο κακός και ο άσχημος» χαμογελάει κρατώντας ένα σέλφι στικ αντί για το όπλο του, όπως και ο «Ελαφοκυνηγός» Ρόμπερτ Ντε Νίρο (μείον το χαμόγελο). Στην ιντερνετική πλατφόρμα Tumblr υπάρχει ολόκληρη ενότητα με τον τίτλο «Guns Replaced with Selfie Sticks», και παραπάνω θα βρείτε τις καλύτερες φωτογραφίες της.
Τελευταία Νέα