ΣΑΒΒΑΤΟ
MEGA
06.00 «Βέρα στο Δεξί» (E) 07.00 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Μανώλη Αναγνωστάκη και Ιορδάνη Χασαπόπουλο 10.00 «Ρετιρέ» (E) 11.20 «Πολυθρόνα για Tρεις» (E) 12.50 «Η Ώρα η Καλή» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 «JOY It's Inside You» με τους Τζένη Μπαλατσινού, Φώτη Βαλλάτο, Μίνα Μπιράκου, Αννούσα Μελά, Τζένη Θεωνά, Δημήτρη Σκαρμούτσο, Ρομίνα Ξύδα, Ορέστη Ανδρεαδάκη και Εβίτα Παπαχαραλάμπους 16.20 «Το Σπίτι της Έμμας» (E) 17.30 «Επτά Θανάσιμες Πεθερές» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 Ελλάδα σ' Αγαπώ 23.15 TAINIA: 4 «Αδέσποτα Σκυλιά» 01.40 TAINIA: 4 «Rapid Fire» 03.30 «Community» 04.00 «Beautiful People» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E) 08.00 «Λησμονημένες Φωνές» 09.00 «Πάθος για την Άγρια Φύση» 10.00 «Σαββατοκύριακο» 12.00 «Europe» 13.00 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 13.10 «Πόλεμος και Ειρήνη» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Art Beat» (E) 16.30 TAINIA: 2 «Ο Πουλημένος Άνθρωπος» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» 21.00 Ειδήσεις 22.00 TAINIA: 2 «Τι Έκανες στον Πόλεμο Θανάση» 23.30 «Κάθε Πρόσωπο Έχει Ένα Όνομα» 00.50 «Art Beat» (E) 01.50 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 03.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E) 04.00 «Πόλεμος και Ειρήνη» (E)
ANT1
06.00 «Τα Φιλαράκια» (E) 07.00 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 08.00 «Για μια Γυναίκα κι ένα Αυτοκίνητο» (E) 09.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.00 «Πρωινό Σου-Κου» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 TAINIA: 1 «Περιπέτεια στην Αφρική» 16.00 «Τρώμε Μαζί by Coca Cola» 16.15 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 17.00 «Της Alfa τα Ζυμώματα» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.40 «G Tech Trends» 17.45 TAINIA: 1 «Θα σε Κάνω Βασίλισσα» 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 1 «Μαδαγασκάρη 2» 23.15 «Οι Συμμαθητές» (E) 00.15 «VICE» 01.15 «Το Κλειδί του Παραδείσου» (E) 02.15 TAINIA: 2 «3 Εβδομάδες Προθεσμία» 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Μωβ Ροζ» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 «My Sweet & Skinny Life» 13.45 Ειδήσεις 14.00 «Jamie's 15' Meals» 14.30 TAINIA: 1 «Μια Τρελή... Τρελή... Οικογένεια» 16.55 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 «ΑΝΝΙΤΑgr» 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Από την Πόλη στην Ανατολή» 21.00 «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά» 00.30 «Mad Max: Ο Δρόμος της Οργής - Making of» 00.50 «60' Ελλάδα» (E) 02.30 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 03.30 «Glee» 04.30 «Patras Aller Retour» (E) 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Pichi Pichi Pitch» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Τόμας, το Τρενάκι» 07.35 «Μάγια η Μέλισσα» 08.00 «Ben and Holly» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Tree Fu Tom» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «The Looney Tunes Show» 10.15 TAINIA: 1 «Barbie, η Πριγκίπισσα των Μαργαριταριών» 11.00 «Ever After High» 11.10 «Littlest Pet Shop» 11.40 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 12.00 «Max Steel» 12.30 «Transformers Prime» 13.00 «Bugs Bunny» 13.30 TAINIA: 2 «Καλ, ο Κατακτητής» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «The Big Bang Theory» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «Hart of Dixie» 18.50 «Covert Affairs» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 1 «Μόνος στο Σπίτι» 23.30 TAINIA: 2 «Νταντά Υψηλής Κοινωνίας» 01.45 TAINIA: 3 «Σε Επικίνδυνο Έδαφος» 04.00 TAINIA: 1 «Green Lantern: Η Πρώτη Πτήση»
ΒΟΥΛΗ
07.30 Ειδική Μόνιμη Επιτροπή Έρευνας και Τεχνολογίας 10.00 «Ο Πλανήτης Μας» 11.00 «Η Ζωή των Πουλιών» 12.00 «Φυτά και Εναλλακτικές Θεραπείες» 13.00 «Ο Κόσμος του Στόουνχεντζ» 14.00 Ειδική Μόνιμη Επιτροπή Ισότητας, Νεολαίας και Δικαιωμάτων του Ανθρώπου 16.10 TAINIA: 2 «Ο Ιταλός» 18.00 «Οι Κολυμβητές» 19.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» 20.00 «Σκέψη, οι Άγνωστες Πλευρές της» 21.00 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 22.00 «Συνάντηση» (E) 23.00 «Οι Μεγάλες Μάχες» 01.00 «Ταξίδι στην Ποπ Μουσική» (E) 02.00 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «Eco News» 10.30 «Σαββατοκύριακο με Δράση» 12.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.15 «Μαστορέματα» 15.15 «Traction» 16.00 «Ιστορίες Γης» 17.00 «JoinUs» 19.00 «Γλυκές Αλχημείες» 20.00 «1000 Μίλια Γεύσεις» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Dead or Alive» 23.10 «Dark Minds» 00.15 «Deadly Women» 01.15 «Εφιάλτης Πέρα από τα Σύνορα» 02.15 «Dark Minds» (E) 03.15 «Deadly Women» (E) 04.00 «JoinUs» (E) 05.30 «Σαββατοκύριακο με Δράση» (E)
NERIT PLUS
06.00 «Ζωογραφία» (E) 07.00 «Ελληνικοί Θησαυροί» 07.15 «Challenges 2010» 07.30 Ουράνιο Τόξο (Ε) 08.10 Φρουτοπία (Ε) 08.30 «Κόκκινο, Κίτρινο, Μπλε» (E) 09.10 «Μαγική Χώρα» 09.30 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» 10.00 «Οι Μέρες της Αλκυόνας» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.00 «Οι Κυκλάδες Σήμερα» (E) 11.30 «Αυτή Είναι Η Κρήτη» (E) 12.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 12.30 Athens Street Pole Vault (Ζ) 14.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» (E) 15.00 «Τα Παιδιά του Ολοκαυτώματος» 16.00 «Μαρτυρίες» (E) 17.00 «Η Ιστορία των Χρόνων μου» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.00 «Τα Παιδιά του Εγκλεισμού (Ζ)» 19.00 «Οι Κεραίες της Εποχής Μας» 20.00 «Ομιλία του Γ.Γ. του ΚΚΕ κ. Δημήτρη Κουτσούμπα» 21.00 «Συναντήσεις» (E) 22.00 «Φιλιά εις τα Παιδιά» (E) 00.00 «Νυχτερινό Δελτίο» (E) 01.00 «Τα Παιδιά του Εγκλεισμού» (E) 02.00 «Συναντήσεις» (E) 03.00 «Οι Κεραίες της Εποχής Μας» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Φιλιά εις τα Παιδιά» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Άβαταρ» 14.45 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 15.15 «Μαραθώνιος Tuff Puppy» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Every Witch Way» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.40 «Muhammad Ali's Greatest Fight» 10.25 «Speed» 12.25 «Δύο Γυναίκες, Τρεις Βαλίτσες κι Εγώ» 14.20 «MAD on Novacinema» 15.00 «Gotham» 15.50 «The Call of Malindi» 17.45 «Broken City» 19.40 «Jobs» 22.00 «Πώς να Εκπαιδεύσετε τον Δράκο σας 2» 23.55 «Game of Thrones» 00.55 «Hidden Away» 02.30 «Κινηματογραφικά Νέα» 03.25 «Οι Τελευταίες Μέρες στον Άρη» 05.05 «Ο Μύθος της Λίμνης»
OTE CINEMA 1
07.40 «9 με 5» 09.30 «Γουίλοου, η Οργή των Θρύλων» 11.40 «Grand Central» 13.20 «Περηφάνια και Προκατάληψη» 15.30 «Τρεις και ο Κούκος» 17.15 «Μέχρι το Θαύμα» 19.15 «Τρον» 21.00 «Αστερίξ και Οβελίξ στη Βρετανία» 23.00 «Εξωγήινο Hangover» 00.45 «Έκρηξη» 02.50 «Ένας Σοβαρός Άνθρωπος» 04.40 «Η Μάχη των Καταραμένων»
OTE CINEMA 2
06.30 «Πορτοκάλια στον Ήλιο» 08.50 «Grace Unplugged» 10.40 «Ο Έρωτας του Φεγγαριού» 12.45 «Ο Λόγος του Βασιλιά» 14.45 «Μπουτίκ για Αυτόχειρες» 16.15 «Το Κλουβί με τις Τρελές 2» 18.00 «Ελεγεία ενός Έρωτα» 19.45 «Agora» 22.00 «Ο Κυρίαρχος του Παιχνιδιού 2» 23.45 «Ο Κυρίαρχος του Παιχνιδιού 3 - Η Λύτρωση» 01.30 «Orange Is the New Black» 02.30 «Girlfriends' Guide to Divorce» 03.30 «Ψάχνοντας τον Sugar Man» 05.00 «Solomon Kane»
OTE CINEMA 3
06.15 «Προσκλητήριο στη Μάνα» 08.00 «Αγώνας Χωρίς Τέλος» 09.30 «Ο Σατράπης» 11.00 «Σάντα Τσικίτα» 12.40 «Δάκρυα για Έναν Αλήτη» 14.10 «Η Αρχόντισσα του Λιμανιού» 15.50 «Ο Αισιόδοξος» 17.30 «Ο Παραμυθάς» 19.00 «Φτωχός Αλλά Τίμιος» 20.25 «Χριστίνα» 22.00 «Ο Μπακαλόγατος (Της Κακομοίρας)» 23.30 «Πώς Καταντήσαμε, Σωτήρη!» 01.00 «Ο Δρόμος με τα Κόκκινα Φώτα» 02.40 «Ο Λιποτάκτης» 04.00 «Το Ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη» 05.45 «Ξεχασμένοι Ήρωες»
ΚΥΡΙΑΚΗ
MEGA
06.00 «Βέρα στο Δεξί» (E) 07.00 «MEGA Σαββατοκύριακο» με τους Μανώλη Αναγνωστάκη και Ιορδάνη Χασαπόπουλο 10.00 «Ρετιρέ» (E) 11.20 «Πολυθρόνα για Tρεις» (E) 12.50 «Πίσω στο Σπίτι» (E) 14.00 Ειδήσεις 14.50 TAINIA: 2 «Η Μάγισσα» 17.00 «Το Σπίτι της Έμμας» (E) 18.20 Celebrity Game Night (Ε) 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 3 «Σημείο Υπεροχής» 23.10 TAINIA: 3 «Εξολοθρευτής 3: Η Εξέγερση των Μηχανών» 01.30 TAINIA: 3 «Η Αδελφότητα του Σκότους» 03.30 «Community» 04.00 «Beautiful People» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Λησμονημένες Φωνές» (E) 07.00 «Πάθος για την Άγρια Φύση» (E) 08.00 Θεία Λειτουργία 10.15 «Σαββατοκύριακο» 12.00 Μουσική Γεωγραφία (Ε) 13.00 «Το Αλάτι της Γης» (E) 15.00 Ειδήσεις 15.30 «Προσωπικά» 16.30 TAINIA: 1 «Η Θυσία Μιας Γυναίκας» 18.00 Ειδήσεις 19.15 «Οι Λέξεις Φταίνε» 20.00 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» 21.00 Ειδήσεις 22.00 Αθλητική Κυριακή 00.30 TAINIA: 5 «Αντίχριστος» 02.20 «Προσωπικά» (E) 03.20 «Οι Λέξεις Φταίνε» (E) 04.10 Μουσική Γεωγραφία (Ε) 05.10 «Οι Άνθρωποι του Παρασκηνίου» (E)
ANT1
06.00 «Τα Φιλαράκια» (E) 07.00 «Οι Μεν και οι Δεν» (E) 08.00 «Για μια Γυναίκα κι ένα Αυτοκίνητο» (E) 09.00 «Ονειροπαγίδα» (E) 10.00 «Πρωινό Σου-Κου» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 TAINIA: 2 «Κλαμπ Χωρισμένων Γυναικών» 16.15 «Ο Πόλεμος των Άστρων» (E) 17.15 «Της Alfa τα Ζυμώματα» 17.45 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 TAINIA: 1 «Λατέρνα Φτώχεια και Φιλότιμο» 20.00 Ειδήσεις 21.00 TAINIA: 2 «Ακάλυπτος» 23.30 «Σε Πρώτο Πλάνο» 01.00 «Το Κλειδί του Παραδείσου» (E) 03.45 «Το Χρώμα του Φεγγαριού» (E) 04.45 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Μωβ Ροζ» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Πρωινή Ενημέρωση Alpha» 09.45 «Σπίτι μου Σπιτάκι μου» 13.00 «Stars System» 13.45 Ειδήσεις 14.00 F1 Countdown 15.00 Formula 1 2015 - Gran Prix Pirelli Ισπανίας (Ζ) 16.55 Ειδήσεις στη νοηματική 17.00 «ΑΝΝΙΤΑgr» 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 21.00 TAINIA: 3 «Ο Υπέροχος Γκάτσμπυ» 00.00 TAINIA: 4 «Πριν ο Διάβολος Καταλάβει ότι Πέθανες» 02.15 «Κόκκινος Κύκλος» (E) 03.15 «Glee» 04.15 «Patras Aller Retour» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.15 «Pichi Pichi Pitch» 06.40 «Beyblade Metal Fury» 07.10 «Polly Pocket» 07.20 «Η Ντουλάπα της Χλόης» 07.35 «Pop Pixie» 08.00 «Οι Περιπέτειες του Max» 08.30 «Πέππα, το Γουρουνάκι» 08.45 «Η Μία κι Εγώ» 09.15 «The Garfield Show» 09.45 «The Looney Tunes Show» 10.15 TAINIA: 1 «Barbie, η Πριγκίπισσα των Μαργαριταριών» 11.00 «Η Λαμπερή Ζωή της Barbie» 11.10 «Littlest Pet Shop» 11.40 «Scooby-Doo! Mystery Inc» 12.00 «B-Daman Crossfire» 12.30 «Slugterra» 13.00 «Bugs Bunny» 13.40 TAINIA: 2 «El Dorado: Αναζητώντας τη Χρυσή Πόλη» 15.45 «Τα Φιλαράκια» 16.40 «2 Broke Girls» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 «House» 18.50 «Arrow» 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 1 «Καλώς Ήλθε το Δολλάριο» 23.30 TAINIA: 4 «Η Γυναίκα με τα Μαύρα» 01.30 TAINIA: 3 «Χωρίς Διαφυγή» 03.15 TAINIA: 5 «Red Mist» 05.00 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
08.00 Διακοπή Προγράμματος 10.00 «Ο Ρικάρντο Μούτι σε έργα Μότσαρτ» 11.45 «Ο Υπέροχος Κόσμος των Βιβλίων» 12.15 «Κάρτα Μέλους» 13.30 «Ο Μυστικός Κόσμος των Πουλιών» 14.00 «Μιχαήλ Άγγελος, ο Θείος» 15.00 TAINIA: 2 «Μέγας Πέτρος - Η Αρχή του Μεγαλείου» 17.15 «Οι Πόλεις του Μέλλοντος» 18.00 «Ο Δρόμος για το Ελ Αλαμέιν» 19.30 «Συναισθηματικό Ταξίδι στην Πατρίδα - Η Μουσική της Ρωσικής Ζωγραφικής» 20.00 «Τζέιν Όστεν: Πέρα απ'το μύθο» 21.00 «Γιόχαν Στράους, ο Πρεσβύτερος - Η Ζωή Είναι Χορός» 22.00 «Συμβόλαιο Γάμου» 23.30 «Οι Μεγάλες Μάχες» 01.20 «Σαλβαντόρ Νταλί, τα Δύο Πρόσωπα μιας Ιδιοφυΐας» 02.15 Επανάληψη Προγράμματος
ΣΚΑΪ
06.30 «Καλημέρα με τον Γιώργο Αυτιά» 10.00 «7 Ημέρες Ελλάδα» 10.30 «Ακραίως» 12.00 Ειδήσεις 12.30 «7 Ημέρες Επιστήμη» 13.00 Goal Χωρίς Σύνορα 14.00 «Γεύσεις στη Φύση» 15.00 TAINIA: 1 «Η Αλίκη στο Ναυτικό» 17.00 «JoinUs» 19.00 «Στην Κουζίνα με τον Άρη» 20.00 Hot Seat (Ε) 21.00 Ειδήσεις 21.45 Goal 22.00 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.10 Goal 23.15 «Η Τελευταία Λέξη» 00.15 «Deadly Women» 01.15 «Πριν την Καταστροφή» 02.15 «Deadly Women» (E) 03.15 Αγώνες Αντοχής Βαρέων Βαρών 04.00 «JoinUs» (E) 05.30 Ειδήσεις
NERIT PLUS
07.00 «Challenges 2011» 07.15 Ουράνιο Τόξο (Ε) 07.45 Φρουτοπία (Ε) 08.05 «Κόκκινο, Κίτρινο, Μπλε» (E) 08.45 «Μαγική Χώρα» 09.10 «Ο Ανυπόφορος Χένρυ» 09.30 Με Δικά Σου Γράμματα: Η Γιορτή της Μητέρας 10.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Οι Κυκλάδες Σήμερα» (E) 11.45 «Η Ελληνίδα Παναγιά» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 Φώτα Παρακαλώ (Ε) 14.00 «Το Σπίτι της Ντάνι» (E) 15.00 «Μικροί ήρωες από το γκέτο της Βαρσοβίας» 16.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 16.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E) 17.00 «Ποδήλατο Παντού» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.00 «Χριστίνα» (E) 19.15 «Από τον Φρόιντ στο Διαδίκτυο» (E) 20.00 «Οι Μουσικοί του Κόσμου» 21.00 «Docville» (E) 22.00 «Κατάσκοπος Χάντερ» 23.30 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 23.35 TAINIA: 2 «Μικροφίλμ» 00.00 «Νυχτερινό Δελτίο» (E) 01.00 «Χριστίνα» (E) 02.00 «Οι Μουσικοί του Κόσμου» (E) 03.00 «Docville» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 05.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Bubble Guppies» 08.05 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.30 «Ο Μπλέιζ και οι Φίλοι του» 08.55 «Zack and Quack» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Η Ντόρα και οι Φίλοι της: Περιπέτειες στην Πόλη» 10.10 «Winx» 10.35 «Lala-Oopsies: Το Μαγικό Παραμύθι» 11.00 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 11.30 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 11.55 «Rabbids Invasion» 12.20 «Ο Μπλέικ και οι Εξωγήινοι Σκίουροι» 12.55 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 13.20 «Kung Fu Panda» 13.45 «Χελωνονιντζάκια» 14.15 «Τσίμα» 14.45 «Ο Άλβιννν!!! Και η Παρέα του» 15.15 «Μαραθώνιος Tuff Puppy» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 17.45 «Χελωνονιντζάκια» 18.10 «Kung Fu Panda» 18.35 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Every Witch Way» 20.00 «Χένρι ο Επικίνδυνος» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.15 «Captain Phillips» 09.30 «The Kitchen Blues» 11.05 «Ένας Σκίουρος Σούπερ-Ήρωας» 12.35 «Νώε» 15.00 «Silicon Valley» 15.40 «Person of Interest» 16.30 «NCIS» 17.20 «Κινηματογραφικά Νέα» 17.45 «Κολλημένη με την Τζέιν Όστιν» 19.30 «Άνθρωπος από Ατσάλι» 22.00 «Οι Αναλώσιμοι 3» 00.15 «The Following» 01.05 «Το Κάλεσμα» 03.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.00 «Game of Thrones» 05.00 «Silicon Valley» 05.45 «Όλοι οι Άνθρωποι του Βασιλιά»
OTE CINEMA 1
06.30 «Βαλέσα: Η Δύναμη της Ελπίδας» 08.40 «Το Τέρας του Παρισιού» 10.10 «Pretty Woman» 12.15 «Το Έπος του Κυρίου Χόλαντ» 14.40 «Το Αγόρι του Ουρανού» 16.35 «Μπαμπάς για Γκολ» 18.30 «Απαραίτητη η Γονική Συμφορά» 20.25 «BUZZ» 21.00 «22 Jump Street» 23.10 «Λέοντες Αντί Αμνών» 00.45 «Ανοιχτός Τάφος» 02.30 «Νεκρή Ευρώπη» 04.00 «Η Παραλία»
OTE CINEMA 2
06.50 «Κυριακάτικο Κάλεσμα» 09.00 «Ο Βοηθός του Άγιου Βασίλη» 10.30 «Το Πάρτι» 12.50 «Καλωσήρθατε στο Νότο» 14.45 «Εκτός Χρόνου» 16.40 «Το Χρονικό μιας Χυλόπιτας» 18.20 «Ο Κόκκινος Βαρώνος» 20.15 «Ακολουθώντας τον 'Άγιο' Μαραντόνα» 22.00 «Μέχρι Θανάτου» 00.00 «Ripper Street» 01.00 «Banshee» 02.00 «Barbara» 03.50 «Θανάσιμος Επισκέπτης» 05.30 «Έγκλημα και Τιμωρία»
OTE CINEMA 3
07.10 «Αγάπησα μια Άγνωστη» 08.45 «Καλώς Ήλθε το Δολάριο» 10.30 «Θανασάκης ο Πολιτευόμενος» 12.00 «Εθελοντής στον Έρωτα» 13.45 «Ένας Κοντός θα μας Σώσει» 15.30 «Όταν οι Γυναίκες Αγαπούν» 17.10 «Οι Προικοθήρες» 18.40 «Κατάχρησις Εξουσίας» 20.30 «Οι Κληρονόμοι» 22.00 «Το Πιο Λαμπρό Μπουζούκι» 23.30 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 01.10 «Τα Κόκκινα Φανάρια» 03.25 «Ανάμεσα σε Δύο Γυναίκες» 04.50 «Σουλιώτες»
ΔΕΥΤΕΡΑ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Δικαίωση» 22.20 «Κάτω Παρτάλι» 23.30 «Ανατροπή» με τον Γιάννη Πρετεντέρη 01.15 TAINIA: 2 «Η Σφαγή των Κόκκινων Δαιμόνων» 03.30 «Community» 04.00 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.15 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 16.30 TAINIA: 2 «Ένα Νερό Κυρά Βαγγελιώ» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Η Μηχανή του Χρόνου» (E) 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 23.40 «Broadchurch» 00.30 Ειδήσεις 01.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» (E) 02.40 «Broadchurch» (E) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 23.15 «Ράδιο Αρβύλα» 00.15 «ΟΛΑ Μπιπ» 02.15 «Φιλί Ζωής» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.45 «Ελληνοφρένεια» 22.30 TAINIA: 4 «Θα Χυθεί Αίμα» 01.45 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.30 «Glee» 03.30 «Όλα Παίζουν» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 «Όρκος Σιωπής» (E) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 TAINIA: 3 «Οι Μαχητές των Δρόμων 2» 23.30 «Στον Ενικό» 02.15 TAINIA: 5 «Ο Δολοφόνος Μέσα μου» 04.30 «Η Προδοσία»
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Τεχνολογία και Ζούγκλα» 09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 00.00 «Ροντέν, 1840 - 1917» 01.15 «Οι Πόλεις του Μέλλοντος» 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 1 «Οι Γαμπροί της Ευτυχίας» 15.30 «Γεύσεις στη Φύση» (E) 16.30 «Chef στον Αέρα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Criminal Minds» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 Η Δίκη στον ΣΚΑΪ 02.00 «Criminal Minds» (E) 03.00 «CSI Las Vegas» (E) 03.45 «Man vs Wild» 04.30 «Chef στον Αέρα» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 06.30 «Ποδήλατο Παντού» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.15 «Wow! Wow! Wubbsy!» 10.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Οι Κυκλάδες Σήμερα» (E) 11.45 «Τα Μυστήρια της Ελλάδας» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.30 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Nanorevolution» 16.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 16.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E) 17.00 «Ποδήλατο Παντού» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.00 «Με Αφορμή την Αναπηρία» 19.00 «Βιβλία στο Κουτί» (E) 20.00 «Το Θέατρο της Δευτέρας» (E) 22.00 Nerit Sports Show (Ζ) 00.00 Champions League Magazine 00.30 Nerit Sports World 01.00 «Με Αφορμή την Αναπηρία» (E) 02.00 «Βιβλία στο Κουτί» (E) 03.00 «Nanorevolution» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 05.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Team Umizoomi» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.55 «Κινηματογραφικά Νέα» 08.55 «Μια Αγάπη Γεννιέται» 10.40 «Ο Γύρος του Κόσμου σε 80 Μέρες» 12.40 «Hollywood Buzz» 13.15 «Με Χωρίς Γυναίκες» 14.45 «Ο Τζάστιν και οι Γενναίοι Ιππότες» 16.25 «The Hangover Part 3» 18.10 «Nixon by Nixon: In his own Words» 19.30 «Films and Stars» 20.05 «Η Τελευταία Παράσταση» 22.00 «Game of Thrones» 23.10 «Silicon Valley» 23.50 «United Passions» 01.40 «The Guest» 03.30 «Μέχρι το Τέλος» 05.35 «Lizzie Borden»
OTE CINEMA 1
06.00 «Οι 3 Φυγάδες» 07.45 «Το Μπαρ των Ονείρων» 09.30 «Αδιέξοδο» 11.30 «Ένα Ψάρι που το Έλεγαν Γουάντα» 13.20 «Κωδικός: Πιπίλα» 15.00 «Rocky Balboa» 16.50 «Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει 2» 19.00 «Albert Nobbs» 21.00 «Οι Καλοκαιρινές μου Διακοπές» 22.40 «Αγώνες Πείνας» 01.05 «Ο Καουμπόι του Μεσονυχτίου» 03.00 «Το Δίκιο σου το Παίρνεις με Αίμα» 04.45 «Κόκκινος Δράκος»
OTE CINEMA 2
07.20 «Γράμματα στην Ιουλιέτα» 09.10 «Τέρνερ και Χουτς» 11.00 «Οι Δίδυμοι» 12.50 «Angel: Μια ζωή σαν Όνειρο» 14.50 «Αστερίξ και Οβελίξ Εναντίον Καίσαρα» 16.50 «Η Άβυσσος (The Abyss)» 19.45 «Ο Έμπορος της Βενετίας» 22.00 «Το Μακελειό στη Χαντίθα» 23.45 «Οι Επίλεκτοι» 01.45 «Le Mac» 03.20 «Ωραία Κοιμωμένη» 05.10 «Η Νύχτα μας Ανήκει»
OTE CINEMA 3
06.20 «Αν Ήμουν Πλούσιος» 07.45 «Διαμάντω» 09.00 «Οι Δοσατζήδες» 10.30 «Ένας Άφραγκος Ωνάσης» 12.15 «Κορόιδο Γαμπρέ» 13.40 «Διωγμός» 15.15 «Ο Εξυπνάκιας» 17.00 «Μυρτιά» 18.40 «Η Μανούλα, το Μανούλι και ο Παίδαρος» 20.20 «Η Βουλευτίνα» 22.00 «Η Χαρτοπαίχτρα» 23.45 «Θανασάκης ο Πολιτευόμενος» 01.15 «Το Αφεντικό μου Ήταν Κορόιδο» 02.45 «Αγώνας Χωρίς Τέλος» 04.15 «Ιωάννης ο Βίαιος»
ΤΡΙΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Δικαίωση» 22.20 «Εθνική Ελλάδος» 23.30 «Ηρωίδες» 00.40 «Ougachallenge: The Compi» με τον Δημήτρη Ουγγαρέζο 01.15 TAINIA: 5 «Οξυγόνο» 03.15 «Community» 04.00 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.20 TAINIA: 1 «Οικογένεια Παπαδοπούλου» 18.00 Ειδήσεις 19.20 «Ες Αύριον τα Σπουδαία» 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «The Newsroom» 23.00 «Στα Άκρα» 00.30 Ειδήσεις 01.00 «Ες Αύριον τα Σπουδαία» (E) 01.30 «The Newsroom» (E) 02.30 «Στα Άκρα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.00 «Κλήρωση Λαϊκού Λαχείου» 21.15 «Οι Συμμαθητές» 22.15 «Τρίχες» 23.15 «Τα Καρντάσιανς» 00.15 «ΟΛΑ Μπιπ» 02.15 «Φιλί Ζωής» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Η Λέσχη του Μίκυ» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» 21.45 «Ελληνοφρένεια» 22.30 «MadWalk: The Fashion Music Project» 01.15 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.00 «Glee» 03.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.30 «Όλα Παίζουν» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes - 1ος & 2ος Κύκλος» 22.10 TAINIA: 3 «Fantastic Four» 00.30 «The Mentalist» 01.30 «Without a Trace» 02.30 «The Vampire Diaries» 03.30 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Τεχνολογία και Ζούγκλα» 09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 00.00 «Ντίνο ντε Λαουρέντις» 01.00 «Συναντήσεις» 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 1 «Όταν Λείπει η Γάτα» 15.30 «Γεύσεις στη Φύση» (E) 16.30 «Chef στον Αέρα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Criminal Minds» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.15 «Californication» 02.15 «Criminal Minds» (E) 03.00 «CSI Las Vegas» (E) 03.45 «NCIS Los Angeles» (E) 04.30 «Chef στον Αέρα» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 06.30 «Ποδήλατο Παντού» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Wow! Wow! Wubbsy!» 09.30 «Τσάρλι και Λόλα» 10.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Οι Κυκλάδες Σήμερα» (E) 11.45 «Τα Μυστήρια της Ελλάδας» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Γαλήνη» (E) 14.30 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Nanorevolution» 16.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 16.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E) 17.00 «Ποδήλατο Παντού» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.00 «Νέες Ματιές στον Ελληνικό Κινηματογράφο» (E) 19.00 «Πρόβα Γάμου» (E) 19.30 «Μονόγραμμα» (E) 20.00 Ποδόσφαιρο: Μάντσεστερ Σίτι - Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς (Μ) 22.00 Ποδόσφαιρο: Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια (Μ) 00.00 «Οι Έλληνες» 01.00 «Μονόγραμμα» (E) 01.30 «Πρόβα Γάμου» (E) 02.00 «Νέες Ματιές στον Ελληνικό Κινηματογράφο» (E) 03.00 «Nanorevolution» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» 05.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 05.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε»
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Team Umizoomi» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.05 «Κινηματογραφικά Νέα» 07.45 «Ηλιόλουστος Έρωτας» 09.40 «Ο Άνδρας του Σπιτιού» 11.20 «Films and Stars» 11.55 «The Challenge» 13.25 «Θα Κλέψω τη Νύφη» 15.10 «Αντζελίκ: Η Μαρκησία των Αγγέλων» 17.05 «Φύλακες του Γαλαξία» 19.10 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 19.45 «Jappeloup: Η Ψυχή του Πρωταθλητή» 22.00 «Η Αόρατη Γυναίκα» 00.00 «Τα Δεσμά του Διαβόλου» 01.55 «Μοιραία Στιγμή» 03.50 «Ο Καθρέφτης της Κολάσεως» 05.35 «Κινηματογραφικά Νέα»
OTE CINEMA 1
06.50 «Ο Κύκλος των Χαμένων Ποιητών» 09.00 «Ασύλληπτοι Απατεώνες» 11.15 «Βαλς για τη Μόνικα» 13.15 «Quantum of Solace» 15.00 «Το Μυστικό Βασίλειο του Δάσους» 16.45 «Το Θαύμα» 19.05 «Ο Μαχητής του Tai Chi» 21.00 «Ο Πύργος του Ντάουντον» 22.00 «Banshee» 23.00 «The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia» 00.45 «The Iceman» 02.40 «Μαθήματα Ενηλικίωσης» 04.20 «Το Σταυροδρόμι του Θανάτου»
OTE CINEMA 2
07.50 «Αυτό που Θέλουν οι Γυναίκες» 10.00 «16 Τετράγωνα» 11.45 «Ρομπέν των Δασών» 14.15 «Αναζητώντας την Απαγορευμένη Πόλη» 15.50 «Φλετς, ο Ρεπόρτερ με τα Χίλια Πρόσωπα» 17.30 «Υ.Γ. Σ' Αγαπώ» 19.45 «Τσάι με τον Μουσολίνι» 22.00 «Εγώ κι Εσύ» 00.00 «Επτά Ψυχοπαθείς» 02.00 «Καλημέρα, Βιετνάμ» 04.00 «Οι Κρυφές Ζωές της Κυρίας Λι» 05.45 «Reality»
OTE CINEMA 3
07.05 «Η Κυρά-Φροσύνη και ο Αλή Πασάς» 08.30 «Η Αρχόντισσα του Λιμανιού» 10.05 «Ο Διχασμός» 11.30 «Οι Άντρες δεν Λυγίζουν Ποτέ» 12.55 «Εθελοντής στον Έρωτα» 14.30 «Αντάρτες των Πόλεων» 16.05 «Ένας Κοντός θα μας Σώσει» 17.45 «Ο Παραμυθάς» 19.10 «Ο Σκληρός Άνδρας» 20.30 «Για μια Χούφτα Τουρίστριες» 22.00 «Ο Γόης» 23.40 «Ο Γεροντοκόρος» 01.15 «Το Χώμα Βάφτηκε Κόκκινο» 03.30 «Μια Γυναίκα με Παρελθόν» 05.00 «Τα Κόκκινα Φανάρια»
ΤΕΤΑΡΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Δικαίωση» 22.20 «Μάνα Χ Ουρανού» 23.20 «Online» με τους Όλγα Τρέμη και Νίκο Ευαγγελάτο 02.00 «Rescue Me» 03.00 «Beautiful People» 04.00 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.10 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 16.30 TAINIA: 1 «Βέγγος ο Τρελλός Καμικάζι» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Τα Στέκια» 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Pre Game 21.45 Ποδόσφαιρο: Ρεάλ Μαδρίτης - Γιουβέντους (Ζ) 00.00 Post Game 01.00 «Τα Στέκια» (E) 02.00 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E) 02.30 «Θυμάμαι» (E) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 TAINIA: 2 «Ελληνική Ταινία» 23.15 «Τα Καρντάσιανς» 01.30 «Φιλί Ζωής» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.00 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E) 07.00 «Jamie Oliver» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα» (E) 21.45 «World Party» 23.00 «10η Εντολή» 00.00 «Ίντριγκα» 01.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.15 «Glee» 03.15 Θυρίδα Τηλεπώλησης 03.45 «Όλα Παίζουν» (E) 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes - 1ος & 2ος Κύκλος» 22.10 TAINIA: 3 «Μετά την Επόμενη Μέρα» 00.30 «Τ.Τ.: Η Μεγάλη Έρευνα του Star με την Υπογραφή του Τάσου Τέλλογλου» 01.30 «Without a Trace» 02.30 «The Vampire Diaries» 03.30 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Τεχνολογία και Ζούγκλα» 09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 00.00 «Ζουλού, η Αληθινή Ιστορία» 01.00 «Μια 'Προοδευτική' Ιστορία» 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 2 «Κορίτσια στον Ήλιο» 15.45 «Γεύσεις στη Φύση» (E) 16.30 «Chef στον Αέρα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΛΟΤΤΟ» 22.15 «Criminal Minds» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «NCIS Los Angeles» 01.15 «Californication» 02.15 «Criminal Minds» (E) 03.00 «CSI Las Vegas» (E) 03.45 «NCIS Los Angeles» (E) 04.30 «Chef στον Αέρα» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 06.30 «Ποδήλατο Παντού» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Τσάρλι και Λόλα» (E) 09.25 «Τσάρλι και Λόλα» 10.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Οι Κυκλάδες Σήμερα» (E) 11.45 «Τα Μυστήρια της Ελλάδας» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Το Λεμονόδασος» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» 15.00 «Nanorevolution» 16.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 16.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E) 17.00 «Ποδήλατο Παντού» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 20.00 Make A Wish 21.00 «Συναντήσεις» (E) 23.00 «Εποχές και Συγγραφείς» (E) 23.30 «Τόπων Μνήμες» (E) 00.00 «Νυχτερινό Δελτίο» (E) 01.00 «Ωραίοι ως Έλληνες» (E) 02.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 02.30 «Οι Κυκλάδες Σήμερα» (E) 03.00 «Nanorevolution» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Πέμπτη Εποχή» (E) 05.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.25 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Team Umizoomi» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.20 «Εβίτα» 08.35 «Χτυπημένος από Έρωτα» 10.10 «Δύο Γυναίκες, Τρεις Βαλίτσες κι Εγώ» 12.00 «Στα Παρασκήνια του Χόλιγουντ» 12.35 «3 Μέρες Διορία» 14.35 «The Craigslist Killer» 16.05 «Το Τραγούδι της Καρδιάς μου» 17.45 «Μνημείων Άνδρες» 19.45 «Action Zone» 20.20 «Runner Runner: Το Απόλυτο Παιχνίδι» 22.00 «The Following» 23.00 «Des lendemains qui chantent» 00.40 «Jackass Presents: Bad Grandpa» 02.15 «Pain & Gain» 04.25 «Φρανκενστάιν»
OTE CINEMA 1
06.15 «Στενά Περιθώρια» 08.00 «A Christmas Carol» 09.45 «Καυτή και... Άντρας» 11.30 «Χαραυγή: Μέρος 2» 13.30 «10 Πράγματα που Μισώ σ' Εσένα» 15.10 «Μια Αλλιώτικη Αγάπη» 17.25 «Εντιμότατοι Απατεώνες» 19.00 «Ο Αμερικανός» 21.00 «Ripper Street» 22.00 «Odyssey» 23.00 «Iron Man 3» 01.15 «4.3.2.1» 03.10 «Παρθένος Ξανά» 04.45 «Ανθρωποκτονία»
OTE CINEMA 2
08.10 «Η Γοργόνα» 10.10 «Κοτόπουλο με Δαμάσκηνα» 11.50 «Ερωτευμένος Σαίξπηρ» 14.00 «Miss Potter» 15.40 «Η Αγάπη Θέλει τον Χρόνο της» 17.30 «Ραλφ: Η Επόμενη Πίστα» 19.15 «Τα Σαγόνια του Καρχαρία» 21.30 «Hollywood News Feed» 22.00 «Σικάγο» 00.00 «Θέα στον Ωκεανό» 02.15 «Μαζί, Ποτέ!» 04.15 «Φιλιά» 05.40 «Μόνο ο Θεός Συγχωρεί»
OTE CINEMA 3
07.20 «Το Ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη» 09.10 «Τα Δίδυμα» 10.35 «Να 'Τανε το 13 να 'Πεφτε σε μας» 12.15 «Χριστίνα» 13.45 «Θυμήσου Αγάπη μου» 15.10 «Γκαρσονιέρα για Δέκα» 17.10 «Μήτρος και Μητρούσης στην Αθήνα» 18.40 «Οι Δοσατζήδες» 20.10 «Ο Ζηλιαρόγατος» 22.00 «Το Κοροϊδάκι της Δεσποινίδος» 23.25 «Κρυστάλλινες Νύχτες» 01.50 «Τρεις Τρελοί για Δέσιμο» 03.30 «Αγάπησα μια Άγνωστη» 05.10 «Ο Λιποτάκτης»
ΠΕΜΠΤΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Δικαίωση» 22.20 Celebrity Game Night 23.40 TAINIA: 3 «Το Κουτί» 01.55 «Dirty MEGAΖΗΝ» με τον Θοδωρή Κανελλόπουλο 02.00 «Rescue Me» 03.00 «Beautiful People» 04.00 «Διαμάντια και Έρωτας» (E) 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E) 05.45 «Βέρα στο Δεξί» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 16.20 TAINIA: 1 «Τρίτη και 13» 18.00 Ειδήσεις 19.10 «Η Εποχή των Εικόνων» 20.00 «Θυμάμαι» (E) 21.00 Ειδήσεις 22.00 «Fair Play» 00.00 Ειδήσεις 00.30 «Ο Γυρισμός του Οδυσσέα» 01.30 «Η Εποχή των Εικόνων» (E) 02.30 «Θυμάμαι» (E) 03.40 «Σαν Σήμερα τον 20ό Αιώνα» (E) 04.00 «Μένουμε Ελλάδα» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.30 Pre Game Show 22.05 Ποδόσφαιρο (Ζ) 00.15 Europa League Live 01.30 «Φιλί Ζωής» (E) 04.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 05.00 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 05.15 «Έρωτας Κλέφτης» (E)
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Jamie Oliver» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.45 «Πάμε Πακέτο» 23.45 «60' Ελλάδα» 01.30 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.30 «Glee» 03.30 «Όλα Παίζουν» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E) 05.45 «Θα σε Δω στο Πλοίο» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes - 1ος & 2ος Κύκλος» 22.10 TAINIA: 3 «X-Men Η Αρχή: Γούλβεριν» 00.30 «The Mentalist» 01.30 «Without a Trace» 02.30 «The Vampire Diaries» 03.30 «ΦΜ Live» (E)
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Τα Χρώματα του Ουράνιου Τόξου» 09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 09.30 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 00.00 TAINIA: 2 «Όμορφη Ζωή» 01.40 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 02.10 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 11.50 «Έρρωσο... Να Είσαι Γερός» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 1 «Η Μουσίτσα» 15.45 «Γεύσεις στη Φύση» (E) 16.30 «Chef στον Αέρα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.10 «Κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ» 22.30 «Criminal Minds» 23.30 «Οτινάναι» 00.30 «NCIS Los Angeles» 01.30 «Californication» 02.00 «Criminal Minds» (E) 03.00 «NCIS Los Angeles» (E) 04.00 «Mr. Bean: The Animated Series» 04.30 «Chef στον Αέρα» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 06.30 «Ποδήλατο Παντού» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Τσάρλι και Λόλα» 10.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.00 «Ελληνικό Περιβάλλον» (E) 11.30 Special Olympics 2015 12.30 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Το Λεμονόδασος» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 15.00 «Hot Cities» (E) 16.00 «Πρόσφυγες» (E) 16.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E) 17.00 «Ποδήλατο Παντού» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.30 «Έλληνες Λαϊκοί Ζωγράφοι» (E) 19.00 «Παρασκήνιο» (E) 20.00 Ποδόσφαιρο: Σεβίλλη - Ρεάλ Μαδρίτης (Μ) 22.00 Nerit Sports Show (Ζ) 00.00 Champions League Magazine 00.30 Run Greece 01.00 «Παρασκήνιο» (E) 02.00 «Έλληνες Λαϊκοί Ζωγράφοι» (E) 02.30 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 03.00 «Hot Cities» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Πρόσφυγες» (E) 05.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Team Umizoomi» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 18.40 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
06.00 «Κινηματογραφικά Νέα» 06.35 «Ραγισμένα Όνειρα» 08.30 «Νώε» 10.50 «Action Zone» 11.25 «Το Σώμα» 13.30 «Ψυχρά κι Ανάποδα» 15.15 «Τα Δύο Πρόσωπα του Ιανουαρίου» 16.55 «Hidden Away» 18.25 «MAD on Novacinema» 19.05 «The Call of Malindi» 21.00 «NCIS» 22.00 «Far from Home» 23.30 «The Normal Heart» 01.50 «Ο Κύκλος των Αναμνήσεων» 03.45 «Στο Δρόμο» 05.50 «Σε 60 Δευτερόλεπτα»
OTE CINEMA 1
06.15 «Τρον» 07.55 «Μέχρι το Θαύμα» 09.50 «Η Πολιορκία» 12.00 «Ιστορίες για Καληνύχτα» 13.45 «Αστερίξ και Οβελίξ στη Βρετανία» 15.45 «StreetDance» 17.30 «Blackfish: Η Ιστορία Μιας Φάλαινας Δολοφόνου» 19.15 «Εξωγήινο Hangover» 21.00 «Υπόσχεση» 22.30 «Μόντι Πάιθονς, το Νόημα της Ζωής» 00.20 «Οι Αναλώσιμοι» 02.05 «Η Μάχη των Καταραμένων» 03.35 «Ανοιχτός Τάφος» 05.20 «Οικόπεδο 12»
OTE CINEMA 2
07.50 «Το Κλουβί με τις Τρελές» 09.30 «Το Κλουβί με τις Τρελές 2» 11.15 «Barbara» 13.30 «Carolina» 15.10 «9 με 5» 17.00 «Ο Τετράποδος Άσος» 18.45 «Κυριακάτικο Κάλεσμα» 20.15 «Το Πνεύμα του Σκότους» 22.00 «Έχει Χάσει τα... Μυαλά τους!» 23.45 «3096 Μέρες» 01.45 «Οδηγός Αισιοδοξίας» 04.00 «Ο Κυρίαρχος του Παιχνιδιού 2» 05.40 «Μέχρι Θανάτου»
OTE CINEMA 3
06.30 «Ξύπνα, Βασίλη» 08.00 «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου» 09.40 «Τα 201 Καναρίνια» 11.00 «Το Αγοροκόριτσο» 12.30 «Πώς Καταντήσαμε, Σωτήρη!» 14.00 «Δάκρυα για Έναν Αλήτη» 15.30 «Θυμήσου Αγάπη μου» 17.00 «Ο Αισιόδοξος» 18.35 «Ρένα... να η Ευκαιρία» 20.25 «Ο Παράς και ο Φουκαράς» 22.00 «Ο Φαλακρός Μαθητής» 23.40 «Στέλλα» 01.15 «Σάντα Τσικίτα» 02.45 «Ψυχή και Σάρκα (Εσύ και Εγώ)» 04.20 «Αμόκ» 05.45 «Προσκλητήριο στη Μάνα»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MEGA
06.45 «Κοινωνία Ώρα MEGA» με τους Δημήτρη Καμπουράκη και Γιώργο Οικονομέα 10.00 «MEGA με Μία» με τον Μάρκο Σεφερλή 13.10 «Εμείς και Εμείς» (E) 14.00 Ειδήσεις 15.00 «Η Πολυκατοικία» (E) 16.30 «Καν' το Όπως ο Άκης» με τον Άκη Πετρετζίκη 17.20 Ειδήσεις 17.40 «Εραστής Δυτικών Προαστίων» (E) 18.50 «Στο Παρά Πέντε» (E) 20.00 Ειδήσεις 21.15 «One Mark Show» με τον Μάρκο Σεφερλή 23.50 «Μοντέρνα Οικογένεια» 00.40 «Ο 3ος Νόμος» (E) 01.50 TAINIA: 4 «Η Πελάτισσα» 04.00 «Community» 05.00 «Παράλληλοι Δρόμοι» (E)
ΝΕΡΙΤ
06.00 «Έξι Δέκα» 10.00 «Πολιτική Επικαιρότητα» 13.00 «Μένουμε Ελλάδα» 15.00 Ειδήσεις στη νοηματική 15.30 TAINIA: 1 «Κάθε Εμπόδιο για Καλό» 17.00 Ειδήσεις 18.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα 19.00 Μπάσκετ: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π (Ζ) 21.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα 21.30 Ειδήσεις 21.40 Εκπομπή Ευρωλίγκα 22.00 Μπάσκετ: Ρεάλ Μαδρίτης - Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Ζ) 00.00 Εκπομπή Ευρωλίγκα 00.45 Ειδήσεις 01.00 «Προσωπικά» (E) 02.00 TAINIA: 3 «Ξένη Ταινία» (E) 04.30 «Art Beat» (E) 05.30 «Από Πέτρα και Χρόνο» (E)
ANT1
06.00 «Εκείνες κι Εγώ» (E) 07.00 «Πρωινό ANT1» 10.00 «Το Πρωινό» 12.50 «Με Αγάπη» 13.00 Ειδήσεις 13.30 TV Quiz 14.00 «Άκρως Οικογενειακόν» (E) 15.00 «Κωνσταντίνου και Ελένης» (E) 16.00 «Το Καφέ της Χαράς» (E) 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 17.45 «Ρουά Ματ» 18.45 «Μπρούσκο» 20.00 Ειδήσεις 21.15 «Οι Συμμαθητές» 22.15 «Ταμάμ» 23.15 TAINIA: 2 «Ταινία» 01.45 «Φιλί Ζωής» (E) 03.30 Τηλεμάρκετινγκ - Τηλεαγορά 04.00 TAINIA: 2 «Χάνοντας τον Ησαΐα»
ALPHA
06.30 Θυρίδα Τηλεπώλησης 07.00 «Jamie Oliver» 08.00 «Happy Day στον Alpha» 10.30 TV Mall 11.30 «Έρωτας με Επιδότηση ΟΓΑ» (E) 12.30 Ειδήσεις 13.00 «Ελένη» 16.00 «Όλα Παίζουν» 17.40 Ειδήσεις στη νοηματική 17.50 Ειδήσεις 18.00 Άκου τι Είπαν! 19.00 Ειδήσεις 20.00 «Κάτι Ψήνεται» (E) 21.00 «Το Σόι σου» 21.45 Άκου τι Είπαν! Βραδιάτικα 23.00 «Φως στο Τούνελ» 02.00 Άκου τι Είπαν! (Ε) 02.45 «Glee» 03.45 «Όλα Παίζουν» (E) 05.00 Θυρίδα Τηλεπώλησης 05.15 «Εικόνες» (E)
STAR
06.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε) 06.45 «Transformers Prime» 07.10 «X-Men Evolution» 07.35 «Sylvester and Tweety Mysteries» 08.00 «Kuzey Guney» 10.00 «Live U» 13.00 «Μία» 15.45 «Just Cooking» 16.15 Ειδήσεις 17.00 «ΦΜ Live» 18.50 Ο Τροχός της Τύχης 19.50 Ειδήσεις 21.10 «Major Crimes - 1ος & 2ος Κύκλος» 22.10 TAINIA: 3 «Sex and the City 2» 01.15 TAINIA: 4 «Το Σπίτι στο Τέλος του Δρόμου» 03.30 TAINIA: 4 «Το Λυκόφως Συνεχίζεται: Μαύρα Μεσάνυχτα» 05.00 Ο Τροχός της Τύχης (Ε)
ΒΟΥΛΗ
08.00 «Τριαντάφυλλο, ο Βασιλιάς των Λουλουδιών» 09.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 10.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 17.00 «Βουλή - Ενημέρωση» 18.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» 00.00 TAINIA: 3 «Η Μάχη των Σιδηροδρόμων» 01.30 «Τα Αρχεία Αποκαλύπτουν» 02.00 «Κοινοβουλευτικό Έργο» (E)
ΣΚΑΪ
06.00 «Πρώτη Γραμμή» 10.00 «Τώρα» 11.50 «Έρρωσο... Να Είσαι Γερός» 12.00 «Αταίριαστοι» 14.00 TAINIA: 1 «Ο Κύριος Πτέραρχος» 15.45 «Γεύσεις στη Φύση» (E) 16.30 «Chef στον Αέρα» 17.30 Ειδήσεις στη νοηματική 18.00 «ΣΚΑΪ στις 6» 20.00 Hot Seat 21.00 Ειδήσεις 22.15 «Criminal Minds» 23.15 «CSI Las Vegas» 00.15 «CSI New York» 01.15 «Californication» 01.45 «Criminal Minds» (E) 02.45 «CSI Las Vegas» (E) 03.40 «CSI New York» (E) 04.30 «Chef στον Αέρα» (E) 05.15 Hot Seat (Ε)
NERIT PLUS
06.00 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 06.30 «Ποδήλατο Παντού» (E) 07.00 «Κουκλομέγαλοι και Πολυσπόρια» (E) 09.10 «Τσάρλι και Λόλα» 10.00 «Το Υγρό Στοιχείο - Λίμνες και Λιμνοθάλασσες» (E) 10.30 «Παλαιοντολογία - Απολιθώματα» (E) 11.10 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 11.15 «Ελληνικό Περιβάλλον» (E) 11.45 «Τα Μυστήρια της Ελλάδας» (E) 12.15 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 13.00 «Το Λεμονόδασος» (E) 14.00 «Ο Ανδροκλής και τα Λιοντάρια του» (E) 14.55 «Αυτή τη Στιγμή στην Ευρώπη» (E) 15.00 «Hot Cities» (E) 16.00 «Πρόσφυγες» (E) 16.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E) 17.00 «Ποδήλατο Παντού» (E) 17.30 «Ταξιδεύοντας με το Αύριο» (E) 18.00 «Τα Λαϊκά Όργανα και η Κατασκευή τους» (E) 18.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 19.00 «Ιστορία Γραμμένη με Νότες» (E) 20.00 Ποδόσφαιρο: Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια (Μ) 22.00 Nerit Sports Show (Ζ) 00.00 Champions League Magazine 00.30 Run Greece 01.00 «Ιστορία Γραμμένη με Νότες» (E) 02.00 «Τα Λαϊκά Όργανα και η Κατασκευή τους» (E) 02.30 «Τραγούδια που Έγραψαν Ιστορία» (E) 03.00 «Hot Cities» (E) 04.00 «Νηστικό Aρκούδι» (E) 05.00 «Πρόσφυγες» (E) 05.30 «Ό,τι Φτιάχνεται, το Φτιάχνετε» (E)
NICKELODEON
06.00 «Drake and Josh» 06.50 «Big Time Rush» 07.15 «Τα Μυστικά της Φάρμας» 07.40 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 08.05 «Team Umizoomi» 08.30 «Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια» 08.55 «Paw Patrol» 09.20 «Μικρό Μου Πόνυ» 09.45 «Zack and Quack» 10.10 «Bubble Guppies» 10.35 «Οι Περιπέτειες του Jimmy Neutron» 11.00 «Planet Sheen» 11.30 «Όπως Λέει η Τζίντζερ» 11.55 «Τα Ταξίδια των Thornberrys» 12.20 «Τα Απίθανα Μωρά» 12.55 «Η Μαγική Κιμωλία» 13.20 «Οι Πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης» 13.45 «Tuff Puppy» 14.15 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 14.45 «Fanboy and Chum Chum» 15.15 «Μπομπ ο Σφουγγαράκης» 15.45 «Ο Θρύλος της Κόρρα» 16.15 «Το Ρομπότ και το Τέρας» 16.45 «Rabbids Invasion» 17.15 «Χελωνονιντζάκια» 17.45 «Τέρατα και Εξωγήινοι» 18.10 «Winx» 18.30 «Μαϊμούδες στο Διάστημα» 19.00 «Δυο Φανταστικοί Γονείς» 19.30 «Nickelodeon WOW!» 19.35 «Every Witch Way» 20.00 «Victorious» 20.30 «The Thundermans» 21.00 «Sam and Cat» 21.30 «Οι Στοιχειωμένοι Χάθαγουεϊς» 22.00 «Rabbids Invasion» 22.30 «Σάντζε και Κρεγκ» 23.00 «Χελωνονιντζάκια» 23.30 «Breadwinners» 00.00 «Drake and Josh» 01.00 «Victorious» 01.25 «Big Time Rush» 01.50 «iCarly» 02.15 «Μάρβιν Μάρβιν» 03.05 «Just Jordan» 03.55 «Supah Ninjas» 04.45 «True Jackson» 05.35 «The Troop»
NOVACINEMA
07.50 «Ο Γύρος του Κόσμου σε 80 Μέρες» 09.50 «Κολλημένη με την Τζέιν Όστιν» 11.30 «MAD on Novacinema» 12.20 «Ένας Σκίουρος Σούπερ-Ήρωας» 13.50 «Ημέρα Ανεξαρτησίας» 16.15 «Ταρζάν» 17.55 «Veronica Mars» 19.50 «Hollywood Buzz» 20.25 «Αεροπλάνα 2: Ιπταμένοι Πυροσβέστες» 22.00 «Ταξιδιώτης στον Χρόνο» 23.45 «Squatters» 01.35 «Το Κάλεσμα» 03.25 «Κινηματογραφικά Νέα» 04.20 «Πέντε Δευτερόλεπτα στο Κενό» 05.55 «Έρωτας Είναι...»
OTE CINEMA 1
06.55 «Το Αγόρι του Ουρανού» 08.50 «Skyfall» 11.20 «Μπαμπάς για Γκολ» 13.15 «Εκπαιδευτής Κομάντο» 15.30 «Σαββατοκύριακο στο Hyde Park» 17.20 «Ταξίδι στο Παρελθόν» 19.20 «Λέοντες Αντί Αμνών» 21.00 «Ιδιαίτερες Αδυναμίες» 23.00 «From Dusk Till Dawn» 00.00 «Νεκρή Ευρώπη» 01.30 «Αρμαγεδδών» 04.00 «22 Jump Street»
OTE CINEMA 2
08.10 «Δημόσιος Κίνδυνος» 10.30 «Σεράγεβο Σ' Αγαπώ» 12.10 «Το Δέντρο της Ζωής» 14.30 «Δύο Αξιολάτρευτοι Γκάνγκστερς» 16.30 «Η Αρπαγή 2» 18.15 «Δάσκαλος για Κλάματα» 20.00 «Παπαδόπουλος και Σία» 22.00 «The Impossible» 00.00 «Ο Κος Κανένας» 02.05 «Καλωσήρθατε στο Νότο» 03.50 «Ο Κυρίαρχος του Παιχνιδιού 3 - Η Λύτρωση» 05.30 «Το Μακελειό στη Χαντίθα»
OTE CINEMA 3
07.15 «Αν Ήμουν Πλούσιος» 08.40 «Τα Αδέλφια Ορκίστηκαν Εκδίκηση» 10.15 «Σουλιώτες» 11.45 «Ο Τρελός της Πλατείας Αγάμων» 13.15 «Ο Ακτύπητος Κτυπήθηκε» 14.40 «Ανάμεσα σε Δύο Γυναίκες» 16.10 «Διαβόλου Κάλτσα» 17.30 «Κορόιδο Γαμπρέ» 18.55 «Οι Προικοθήρες» 20.25 «Αγάπησα μια Πολυθρόνα» 22.00 «Η Αγάπη μας» 23.45 «Γάμος Αλά... Ελληνικά» 01.35 «Ο Σατράπης» 03.05 «Αν Όλες οι Γυναίκες του Κόσμου» 04.30 «Ο Φόβος»
Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από