Ισόπαλο 2-2 τέλειωσε το ντέρμπι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Αρσεναλ στο Ολντ Τράφορντ για την εμβόλιμη 15η αγωνιστική στην Πρέμιερ Λιγκ.

Η ομάδα του Ουνάι Εμερι προηγήθηκε δύο φορές, αλλά η αντίδραση της Γιουνάιτεντ ήταν άμεση. Το ματς είχε πολλά δυνατά μαρκαρίσματα με αποτέλεσμα ο διαιτητής Αντρέ Μάρινερ να δείξει αρκετές κίτρινες από το α’ μέρος.

Η Αρσεναλ προηγήθηκε με τον Μουστάφι στο 26′, αλλά η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε στο 30′ με τον Μαρσιάλ. Στο 68′ ο Λακαζέτ σκόραρε για να δώσει νέο προβάδισμα στην Αρσεναλ, ωστόσο στο επόμενο λεπτό ο Λίνγκαρντ ισοφάρισε.

Στο άλλο ματς, η Τότεναμ νίκησε στο Γουέμπλεϊ τη Σαουθάμπτον 3-1. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο προηγήθηκε 3-0 με γκολ των Κέιν (9′), Λούκας (51′) και Σον (55′), ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Οστιν.