Έντυπη Έκδοση
Στην πάλη του φωτός με το σκοτάδι επέλεγε το φως
Λίγοι μπορούνε να μαντέψουν πόσο θλιμμένος πρέπει να ήσουν για ν’ αναστήσεις την Καρχηδόνα… [Φλωμπέρ] Ολη μου τη ζωή γράφω κείμενα για τον Μάκη Θεοφυλακτόπουλο. Δεν είμαι τεχνοκριτικός και τρέμω γενικά στη σκέψη της γραφής, βέβαια αν βρω μια αρχή μετά κυλάω σαν πάπια στο νερό του ποταμού. Η αρχή είναι αυτή: τον γνώρισα προχωρημένη […]
![Στην πάλη του φωτός με το σκοτάδι επέλεγε το φως](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2023/06/WhatsApp-Image-2023-06-29-at-21.43.53.jpg)