Από τις συνιστώσες στη συνισταμένη: Το πιο κρίσιμο Σαββατοκύριακο του ΣΥΡΙΖΑ

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 17/05/2013 21:12 |
«Δεν θέλουμε κόμματα μέσα στο κόμμα» έχει τονίσει ο Αλέξης Τσίπρας, ο οποίος ετοιμάζεται για ένα κρίσιμο Σαββατοκύριακο. Πηγή: Eurokinissi
Από τις συνιστώσες στη συνισταμένη: Το πιο κρίσιμο Σαββατοκύριακο του ΣΥΡΙΖΑ
Ξεκινάει το Σάββατο η πιο ενδιαφέρουσα ίσως Κεντρική Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ από τότε που το κόμμα σημείωσε την ιστορική και ραγδαία εκλογική...
Γίνετε Συνδρομητής
lazos
19/05/2013 12:37
προθυπουργος τσιπρας η ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ της ΓΕΝΟΠ
panos
19/05/2013 11:03
να βαλετε μια ταξη να ξερουμε ποιος βαζει φωτιες ποιος θα υβριζει τον προεδρο της δημοκρατιας ποιος θα πεταει γιαουρτια ποιο υπουργειο θα παρει ο φωτοπουλος της ΓΕΝΟΠ
panos
19/05/2013 10:57
τραβα μπροστα τσιπρα χερι χερι με τον φωτοπουλο της ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ
μακης
18/05/2013 14:52
Και γω συμφωνώ στην ομογενοποιηση. Θα οδηγήσει στην αποσαφήνιση του ιδεολογικού στίγματος ως ένα τροτσκιστικό κόμμα.
γιαννης
18/05/2013 10:00
παντελως αλλα τα δεδομενα της εποχης του Ανδρεα. πρωτα-πρωτα ο .. Ανδρεας. ενω με τον Ανδρεα, ουτε εμπαινε ζητημα αν θα του βγει, με το τσιπρακι....μμμμμμ.... η ενιαια λιστα, ειναι ο ορισμος του απολυτου ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΚΟΥ !!!! πολυ δημοκρατικη επιλογη δηλ...αν ως δικλειδα αποφασισθει η συταυροδοσια να μην ειναι στο υψος των προς εκλογην, τοτε ειναι ο ορισμος της αντιδημοκρατικοτητας επισης...και μαλιστα με διοικητικο μετρο ! το δημοκρατικο μεσο, ειναι η υπαρξη ξεχωριστων ψηφοδελτιων, για να παρει ο καθενας ακριβως την δυναμη του. ειναι φασισμος, οταν υπαρχουν τασεις(καλως-κακως οταν υπαρχουν), να τις κουκουλωνεις με διοικητικα μετρα. η αριστερα μια ζωη, εβγαζε φλυκταινες σε τετοιες πρακτικες. μετα, με τι ηθικο εκτοπισμα θα φωναζεις για απλη αναλογικη για τις εθνικες εκλογες ;; οταν εσυ τις εσωκομματικες σου εκλογες τις κανεις με .. ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΚΟ ;;!!!!!!!!
ταχριρ
18/05/2013 00:38
παιδιά όσοι τσιμπήσατε στα επαναστατιλίκια του συριζα και του τσίπρα προσγειωθήκατε μάλλον ανώμαλα. και τούτο γιατί δεν σκεφτήκατε οταν σας λέγανε οι συριζαίοι πως θα καταγγείλουν το μνημόνιο οτι αυτά δέν γίνονται οταν υπερθεματίζεις υπέρ της ευρωστρούγγας των μνημονίων και οταν αναγνωρίζεις το χρέος σε βάρος του λαού. Πολύ δέ περισσότερο οταν δέν αμφισβητείς την καπιταλιστική ιδιοκτησία στα με΄σα παραγωγής και πλασσάρεσαι ως ο ικανός να κάνει νταντα τους κα[πιταλιστές. ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΚΕΛ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΞΟΡΓΙΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΚΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ? ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ, ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ,να παρει το χρίσμα, ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΛΟΓΟΥΣ ΣΤΟΝ ΣΕΒ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΔΑΝΕΙΑ!!!!
Ian
17/05/2013 21:25
Καντο οπως ο Ανδρεας που διελυσε και εκεινος τοτε τις ακραιες συνιστωσες λιγο πριν το '81, και προχωρα Αλεξη. Σε καλο θα σου βγει.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις