Ζωή με τον βιασμό επί οκτώ χρόνια!

Εφιάλτης δίχως τέλος για τέσσερις αλλοδαπές που κακοποιήθηκαν σεξουαλικά στη χώρα μας από τον ίδιο δράστη. Οι δίκες «σέρνονται» για επτά χρόνια, εξαιτίας των συνεχών αναβολών, κυρίωςμετά από αιτήματατης Ζωής Κωνσταντοπούλου, συνηγόρου του κατηγορουμένου. Δύο από τα θύματα μιλούν στα «ΝΕΑ» και μια σύντροφος της συνηγόρου την καταγγέλλει για αγνόηση δεοντολογίας

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΑΡΗΣ ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/02/2013 10:00 |
Ζωή με τον βιασμό επί οκτώ χρόνια!
Η Αυστραλέζα Ντάνα Μαρί Σέιντ είναι μία από τις τέσσερις τουρίστριες που σύρονται εδώ και επτά χρόνια στα ελληνικά δικαστήρια επειδή έπεσαν θύματα...
Γίνετε Συνδρομητής
kyrvas
04/02/2013 09:08
Σε λιγο θα μας πειτε οτι η Ζωη της βιαζε κιολας
Δημητρης
04/02/2013 04:35
Αν την Βουλα Παπαχρηστου την κοψανε απο τους Ολυμπιακους αγωνες επιδη ειπε ενα αστειο αυτηνης εδω τι πρεπει να της κανουνε ? .
Μητσος
03/02/2013 17:11
Αυτα γινονται μονο στην ελλαδα. Απο δικαιοσυνη ειμαστε πολυ γρηγοροι . Τι λενε οι δικαστες για αυτο το καταντημα. Και δεν μιλαω να μας εξηγησουν οτι του αδικουν οικονομικα. Υπαρχει ελπιδα να γινει η ελλαδα προτυπο σε κατι. Οτι και να εινα, μονο κατι τελος παντων. Δεν εχει κανενα σκεφτει να ανεβασει τον πυχη χωρις να βαλει μπροστα τα προσωπικα του ωφελει.
Ν.Σ.
03/02/2013 15:12
Ντροπή μας που έχουμε τέτοιο δικαστικό σύστημα.
ΝΙΚΟΣ ΑΡΒΙΘΗΣ
03/02/2013 13:34
Kυριε Καρανικα καταρχας μπραβο που εστω και αργα καποιος ασχοληθηκε με τα κακως κειμενα του ελληνικου δικαστικου συστηματος. Σαν ελληνας αισθανομαι ντροπη γιαυτα που διαβαζω στο αρθρο σας οτι συμβαινουν στις κοπελες που ατυχως δεν ετυχε να εχουν την υπερασπιση της κωνσταντοπουλου...η οποια λογω της θεσης της ρυθμιζει την υποθεση κατα το δοκουν...αληθεια δεν εμεινε στην Ελλαδα κανενας δικαστης που να εχει τα κοτσια να βαλει το μαχαιρι μεχρι το κοκκαλο? Κ.Καρανικα απο την θεση μου σαν τακτικος αναγνωστης της εφημεριδας και των αρθρων σου θα ηθελα η καλλυτερα εχω την απαιτηση να εχω για το συγκεκριμμενο θεμα μια πιο πληρη αναλυση και ενημερωση για την ολη εξελιξη της δικαστικης ταλαιπωριας που υφιστανται οι κοπελες απο το δικαστικο συστημα της χωρας μου ....δωστε πλεον στην δημοσιογραφια την ευκαιρια να μας δειξει αυτο που πραγματικα της αξιζει...μια πληρη και αντικειμενικη ενημερωση χωρις εντολες ανωθεν $$$$$$$$!!!!
Γιάννης
03/02/2013 12:21
Η Ζωιτσα σ'όλο της το μεγαλείο, απρόσιτη, εριστική, χρησιμοποιώντας δικανικούς λόγους για αποπροσανατολισμό. Δυστυχώς πρέπει να ανεχόμαστε την παρουσία της στα πολιτικά γενόμενα του τόπου. Απαράδεκτο.
Σύντροφος ή συνάδελφος?
03/02/2013 12:07
''Δύο από τα θύματα μιλούν στα «ΝΕΑ» και μια ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ της συνηγόρου την καταγγέλλει για αγνόηση δεοντολογίας'' (τέλος συμπληρωματικού τίτλου).Μπορεί να είναι σύντροφος με την κομμουνιστική έννοια του όρου (παρ'όλο που δε γνωρίζουμε τις πολιτικές τους πεποιθήσεις).Αν είναι όμως σύντροφος με την...άλλη έννοια?Μήπως να λέγατε συνάδελφος να μη μπερδευόμαστε?

όλες οι τελευταίες ειδήσεις