Σημαντική νίκη στο δρόμο για τη διεκδίκηση του τίτλου πέτυχε η Νάπολι, στην 21η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι «παρτενοπέι» νίκησαν στο Μπέργκαμο την Αταλάντα με 1-0, με το γκολ του Ντρις Μέρτενς στο 65ο λεπτό και διατηρούνται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα πέρασε προσωρινά η Λάτσιο που διέσυρε στην έδρα της με 5-1 την Κιεβο. Οι Λατσιάλι άνοιξαν το σκορ στο 23′ με τον Αλμπέρτο, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Πουτσιαρέλι έκανε το 1-1. Από εκεί και πέρα ο αγώνας ανηκε εξ ολοκλήρου στους γηπεδούχους. Με δύο γκολ ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (32′, 68′) «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του, ενώ στα τελευταία λεπτά η Λάτσιο σημείωσε άλλα δύο τέρματα. Ο Μπάστος στο 83′ έκανε το 4-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 86′ ο Νάνι.

Η Μπολόνια επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Μπενεβέντο. Ο Βασίλης Τοροσίδης μπήκε ως αλλαγή στο 87′. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35′ με τον Ντέστρο, στο 73′ ο Ντε Μάιο έκανε το 2-0 και ο Τζεμαϊλί δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.