Ο Τάσος Δώνης έβαλε το χεράκι του στη νίκη της Στουτγάρδης επί της Κολονίας (2-1), στην 8η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Ο Δώνης άνοιξε το σκορ στο 38′ για τη Στουτγάρδη, αλλά η Κολονία ισοφάρισε με τον Χέιντς στο 77′. Ο Ελληνας διεθνής αντικαταστάθηκε στο 80′ από τον Γκίστζεκ, αλλά η Στουτγάρδη κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Ακολό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Κολονία παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με ένα βαθμό σε οκτώ παιχνίδια.

ΓΑΛΛΙΑ: Ο Ναμπίλ Φεκίρ, είπε την τελευταία λέξη στο εναρκτήριο ματς της 9ης αγωνιστικής της Ligue 1 και με το γκολ (δεύτερο στον αγώνα) που πέτυχε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, «υπέγραψε» τη μεγάλη νίκη της Λιόν επί της Μονακό με 3-2.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Ισόπαλο 0-0 τέλειωσε το παιχνίδι Εσπανιόλ-Λεβάντε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής