Με γκολ του Περογαμβράκη στο 46′ ο ΟΦΗ νίκησε τον Ατρόμητο 1-0 στην 4η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκα. Ηταν η πρώτη νίκη του ΟΦΗ ύστερα από δύο συνεχόμενες ήττες. Ο Ατρόμητος ηττήθηκε για πρώτη φορά, ενώ αυτό ήταν και το πρ΄’ωτο γκολ που δέχτηκε στο εφετινό πρωτάθλημα.

Στο 46′ λοιπόν, ο Περογαμβράκης ύστερα από εξαιρετική ενέργεια του Κοσταρικανού Τζορτζ άνοιξε το σκορ. Ενα λεπτό αργότερα, σημειώθηκε πτώση της τάσης του ρεύματος στους πυλώνες, με αποτέλεσμα το ματς να διακοπεί για δέκα λεπτά. Οταν ο αγώνας ξανάρχισε, ο Ατρομητος προσπάθησε για την ισοφάριση, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

ΟΦΗ: Λόρια, Τριποτσέρης, Μεϊτέ, Αντελέγε, Στάθης, Μακρής, Μονιάκης, Λαμπρόπουλος (95′ Λαμπρόπουλος), Κάλαϊτζιτς, Περογαμβράκης (85′ Μπανούσης), Πετρόπουλος (46′ Τζορτζ)

Ατρόμητος: Τζενάμο, Νάστος, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Κούρος (93′ Φάμπιο), Καραμάνος, Δημούτσος (84′ Γεωργίου), Πίτου, Ούμπιντες, Ναπολεόνι (79′ Τάτος), Παπάζογλου