ΚΟΝΤΡΑ ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΒΕΜΠΕΡ ΣΤΑ «ΝΕΑ»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 06/01/2017 16:27 |
Κόντρα ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ για τη συνέντευξη Βέμπερ στα «ΝΕΑ»
Ο Μάνφρεντ Βέμπερ (Φωτό: INTIME NEWS)

Η συνέντευξη του προέδροιυ της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος Μάνφρεντ Βέμπερ στα «ΝΕΑ Σαββατοκύριακο» προκάλεσε άγρια κόντρα ανάμεσα στον ΣΥΡΙΖΑ και τη ΝΔ. Μετά την ανακοίνωση που εξέδωσε ο ΣΥΡΙΖΑ με την οποία καλούσε τον Κυριάκο Μητσοτάκη να μην ξεχάσει να αποστηθίσει τη συνέντευξη Βέμπερ σαν καλός μαθητής, ακολούθησε απάντηση της ΝΔ. Με ανακοίνωσή της η ΝΔ σημειώνει: «Προφανώς, ο ΣΥΡΙΖΑ με το νέο παραλήρημά του μπέρδεψε τις ημερομηνίες. Παριστάνουν ότι είμαστε στις 6 Ιανουαρίου 2015 και έβαλαν την κασέτα "Go back κυρία Μέρκελ", "Go back κύριε Βέμπερ"» Και συμπληρώνει :«Μόνο που οι Έλληνες, πλέον, δεν καταναλώνουν τα παραμύθια τους. Καλή φώτιση!».

11
Πάνος 'Αννόβερο
08/01/2017 14:19
Ήταν με το παλιό, διόριζαν. Είναι με το νέο, διορίζουν. Ποιοι είναι;
Πάνος 'Αννόβερο
08/01/2017 13:28
Τον Προκόπη Παυλόπουλο, τον Αλέξη Τσίπρα και τον Κυριάκο Μητσοτάκη θα τους γράψει η ιστορία με τα πιο μελανά γράμματα!
Πάνος / Αννόβερο
08/01/2017 12:42
Αυξήθηκαν οι άεργοι δημόσιοι υπάλληλοι και το κόστος μισθοδοσίας του δημοσίου. ΚΟΥΦΆΛΑ Σόιμπλε, εσύ φταις.
ΜΑΡΙΟΣ
07/01/2017 22:24
Η ΝΔ έχει ξεφτιλιστεί.....όσο δεν πάει!!!!Ο Μητσοτάκης είναι εκεί μόνο για το όνομα που έχει....
Nikis Rivas
07/01/2017 15:05
...ο κλασικός λαϊκισμός τον συντηρητικών ότι δήθεν δεν υπάρχει μια εναλλακτική οικονομική πολιτική ανάμεσα μιας οικονομικής αγοράς
Πάνος / Αννόβερο
07/01/2017 13:50
Στις επόμενες εκλογές θα ψηφίσω αυτόν που θα δεσμευτεί ν'απολύσει όλους όσους διορίστηκαν από την ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ.
Nikos Rivas
08/01/2017 10:37
και μετα; Η ελληνική οικονομία χρειάζεται λεφτά. Αυτά που δεν έχει. Τη ΝΔ ΠΑΣΟΚ ΧΑ ΠΟΤΆΜΙ κλπ. Η Ευρώπη θα μπορούσσαι να δοσσι λεοφτα. δεν το θηλιές όμως για πολιτικούς λόγους έστω και για τον γερμανό ψηφοφόρο. Οπιος δεν το έχει καταλβάιε αυφτω κοιμάται όρθιος διότι δεν γνωρίζη είται από οικονιμοκα ούται από πολιτικά παρά κουτολαϊκισμό
Σταθης
08/01/2017 08:25
ΑΥΤΟ ακριβως δηλωνω κι εγω. Και δεν με νοιαζει ποιος διορισε ποιον. Με νοιαζει να παψω να ΠΛΗΡΩΝΩ τους αχρηστους. Με ενδιαφερει ομως, αυτους που θα συνεχισω να πληρωνω, να ειναι οι ΑΞΙΟΙ.
bruidsjonker
07/01/2017 12:07
Τι έχουν άποψη και οι τσαλαπατημένοι εγκέφαλοι της Κουμουνδούρου ?
skylab
07/01/2017 09:43
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΑΣΟΝΟΥΣ ΜΕΣΑ, ΟΧΙ ΟΛΟΙ!
Οι μπουλιδες μας κυβερνουν.
07/01/2017 15:31
Στην κοινοπραξεια ΣΥΡΙΖ-ΑΝΕΛ . Στην κυβερνηση των ΜΠΟΥΛΙΔΩΝ.(Ετσι μας συστηθηκανε τελευτεα οι ιδιοι και με πολυ υπερηφανια.)