Μώραλης και Μαρινάκης συμφώνησαν να έχουν συνεχή συνεργασία με τον Μητροπολίτη Πειραιώς

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/05/2014 18:48 |
Μώραλης και Μαρινάκης συμφώνησαν να έχουν συνεχή συνεργασία με τον Μητροπολίτη Πειραιώς
Ο υποψήφιος δήμαρχος Πειραιά (δεξιά) με τον εφοπλιστή, πρόεδρο της ΠΑΕ Ολυμπιακός και υποψήφιο δημοτικό σύμβουλο Βαγγέλη Μαρινάκη (αριστερά) και τον Μητροπολίτη Πειραιά Πηγή: FOS Photos

Tην ολοκληρωμένη πρότασή του συνδυασμού τους, για την ανάπτυξη της πόλης, την καταπολέμηση της ανεργίας και την ενίσχυση των ασθενέστερων κοινωνικών ομάδων σε συνεργασία με την Πειραϊκή Εκκλησία, παρουσίασαν προς το Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Πειραιώς Σεραφείμ, τον οποίο επισκέφτηκαν στα γραφεία της Μητροπόλεως, ο υποψήφιος δήμαρχος Πειραιά και επικεφαλής του συνδυασμού «Πειραιάς Νικητής» Γιάννης Μώραλης, και ο πρόεδρος του Ολυμπιακού και υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος Βαγγέλης Μαρινάκης.

Ο Μητροπολίτης Πειραιώς είχε την ευκαιρία να συζητήσει μαζί τους όλες τις πτυχές του κοινωνικού και φιλανθρωπικού έργου της Μητρόπολης και από κοινού συμφώνησαν να έχουν μια συνεχή συνεργασία σε θέματα κοινωνικής πολιτικής.

Ο Γιάννης Μώραλης εξήρε το σημαντικό κοινωνικό έργο της Μητρόπολης Πειραιώς, που βοηθά σε αυτή την δύσκολη οικονομική συγκυρία συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη τονίζοντας, ότι: «την επόμενη ημέρα των εκλογών, στη διάρκεια της δικής μας δημαρχιακής θητείας, επιζητούμε και αναμένουμε την πνευματική και ουσιαστική στήριξη του Σεβασμιωτάτου, με ιδέες, προτάσεις και δράσεις που έχει τόσο ανάγκη η Πειραϊκή κοινωνία».  

18
Θοδωρής
03/05/2014 22:40
Παντού Ολυμπιακός Μαρινάκη σου εύχομαι και πρωθυπουργός θρυλε Θεέ μου ολυμπιακε μου
τιταν
03/05/2014 19:42
Απορώ πως ξέχασαν να συνεργαστούν και με έναν ραβίνο, αλλά και ακόμη με έναν μουφτή! Τότε θα είχαν δέσει από παντού την εκλογή.
AA
04/05/2014 04:02
Agapite file, kamia sxesei den exei I ekklisia mas me otidipote allo. Pera apo thryskeia (ego den xero poso pistevw, an pistevw ktl) i orthodoxi ekklisia mas, kali i kaki, einai o anexartitos organismos OLLWN twn vaptismenwn Ellinwn. Oloi oi vapismenoi eimaste meloi, kai se ores diskoles mporoume na vasistoume se auti. O proedros xerei. Proxora proedre. Dose dynami sto despoti. Kai epeidi den exo kamia orexi, nai, pithano I ekklisia mas na einai toso dieftharmeni oso kai oloi oi alloi organimoi mas, afou apartizetai apo emas……. En pasi periptosi, giati orismenoi niothoun oti xtypontas to anexartito mas organismo exoun na kerdisoun kati den xero. An den sas aresei proteinete kati allo,opws gia paradeigma MKO, polles MKO na mas voithisoun na grapsoume polla vivlia typou Repousi.... Ante gia na teleiwnoume.
ΧΟΤΖΑΣ
03/05/2014 17:13
Τι να πει κανείς για αυτήν την φώτο.Για άλλη μια φορά ανακατεύετε η εκκλησία με τα πολιτικά .Προφανώς θα του υποσχέθηκαν στήριξη σε νεα εκλογή αρχιεπισκόπου του λαμόγιου.Μήπως η εκκλησία το φιλανθρωπικό της εργο το κανει απο τα χρήματα τα δικά της?Μήπως δίνουν το μισθό τους σε φτωχούς αυτά τα λαμόγια με τα ωραία παρατσούκλια?Απο τα χρήματα τον πιστών γίνονται φιλανθρωποι και απο την περιουσία που πήραν στα χέρια τους απο τους τούρκους και απο το κράτος.Και πάνε τώρα οι χριστιανοί και ζητάνε ψήφους.Για το καλό του πειραιά φυσικά.Οχριστοφοράκος ,συγνώμη ,ο κόκκαλης να στηρίζει το μπουλούκο και αυτός τον υπαλληλό του ,για δήμαρχο.Φυσικά για το καλό του τόπου.Ο πρώην υπάλληλος για δήμαρχος και ο εργοδότης για συμβουλος ,και ο "οποια πετρα και να σηκωσεις γερμανική στην ελλάδα ειναι από κάτω "υποστηρικτής .Και μετά φταίνε οι ευρωπαίοι που μας δουλεύουν.Καλά μας λεω ισλαμικό κράτος με χριστιανικό μανδύα.
Κώστας Θωμάς
03/05/2014 16:45
Ο Μόραλης νομίζει ότι όλα τα ποδοσφαιρόφιλα πρόβατα θα τον ψηφίσουν και θέλει και το ποίμνιο της εκκλησίας, η φλογέρα του λείπει.
tsokaro
03/05/2014 11:27
Den sstamatane na plhrwnoun tous papades apo to dhmosio na swsoume kana eurw. oytws h allws 3 misthous exoun.ths ekklhsias , tou dhmosiou kai ayta pou trwne otan kanoun gamous klp. ksexasa kai ta lefta pou pane sth tseph apo auta pou dinoun oi 8eoseboumenoi. re oust
Dimitris T
03/05/2014 10:55
Η φωτογραφία αυτή είναι 10000 λέξεις: μακριά κι αλλάργα! Όλη η Καθυστέρηση, όλη η συμπύκνωση των αιτίων της χρεοκοπίας μας. Και γυρεύουμε δανεικά από Υπουργούς και Πρωθυπουργούς παντρεμένους με άντρες, μες την Ευρωζώνη. Με τον προσήκοντα σεβασμό, ασφαλώς. Και δεν το λέω για να αυτο-υποτιμηθώ, ως Έλληνας και ομοφυλόφιλος, επειδή είμαστε στη θέση της χρεοκοπίας. Επιλεκτικής, βεβαίως, επιλεκτικότατης, θα πρόσθετα. Αλλά όπου υπάρχουν οι Αξίες του σεβασμού του ανθρώπινου προσώπου και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, όπου υπάρχει αξιοκρατία και συνεπώς ακόμα και ένας ομοφυλόφιλος (ανοικτά λέμε, μέρα με τη νύχτα) γίνεται Πρωθυπουργός (Βέλγιο, Λουξεμβούργο) και υπουργός οικονομικών (οι δύο μέχρι πρότινος υπουργοί Ολλανδίας και Βρετανίας, ο προκάτοχος του Σταινμάγιερ Υπ. Εξ. της Γερμανίας Βεστερβέλε), εκεί έχει καλώς συνολικά το κράτος δικαίου και η κοινωνία είναι πιο δίκαιη και αποτελεσματική. Ε, ναι, είναι καιρός να σκεφτούμε ότι κάτι εδω έχουμε καταλάβει λάθος.
Dimitris T
03/05/2014 10:52
Η φωτογραφία αυτή είναι 10000 λέξεις: μακριά κι αλλάργα! Όλη η Καθυστέρηση, όλη η συμπύκνωση των αιτίων της χρεοκοπίας μας. Και γυρεύουμε δανεικά από Υπουργούς και Πρωθυπουργούς παντρεμένους με άντρες, μες την Ευρωζώνη. Με τον προσήκοντα σεβασμό, ασφαλώς. Και δεν το λέω για να αυτο-υποτιμηθώ, ως Έλληνας ομοφυλόφιλος, επειδή είμαστε στη θέση της χρεοκοπίας. Επιλεκτικής, βεβαίως, επιλεκτικότατης, θα πρόσθετα. Αλλά όπου υπάρχουν οι Αξίες του σεβασμού του ανθρώπινου προσώπου και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, όπου υπάρχει αξιοκρατία και συνεπώς ακόμα και ένας ομοφυλόφιλος (ανοικτά λέμε, μέρα με τη νύχτα) γίνεται Πρωθυπουργός (Βέλγιο, Λουξεμβούργο) και υπουργός οικονομικών (οι δύο μέχρι πρότινος υπουργοί Ολλανδίας και Βρετανίας, ο προκάτοχος του Σταινμάγιερ Υπ. Εξ. της Γερμανίας Βεστερβέλε) ε, ναι, είναι καιρός να σκεφτούμε ότι κάτι εδω έχουμε καταλάβει λάθος.
Ερη
03/05/2014 10:40
Το κοινωνικό και φιλανθρωπικό έργο της εκκλησίας ανά την Ελλάδα είναι γνωστό. Σε αυτήν την "υπόθεση" προτεραιότητα έχουν οι συμπολίτες μας που έχουν πραγματικά ανάγκη. Αντί να παρουσιαζόμαστε αρνητικοί δηλαδή καλύτερα θα είναι να προσφέρουμε τη βοήθεια και την στήριξή μας σε τέτοιου είδους πρωτοβουλίες. Ο δε Μαρινάκης τώρα έχει αποδείξει το φιλανθρωπικό του έργο, μας αρέσει, δεν μας αρέσει...Μακάρι όλοι οι επιχειρηματίες να άφηναν και έργο πίσω τους για το καλό του Δήμου τους και της χώρας μας γενικότερα!
GPP
03/05/2014 10:02
Δυστυχώς δεν είναι άξιοι να κυβερνήσουν τον τόπο δημοκρατικά όπως αρμόζει σε μία ευρωπαϊκή δημοκρατική πολιτεία ! τα βλεματά τους είναι στραμένα στις χώρες του Ισλάμ !!! Κρίμα !!!!
GPP
03/05/2014 09:59
Κρίμα !! μάλλον συμφώνησαν για περαιτέρω καταπάτηση των δικαιωμάτων του ανθρώπου και των ατομικών ελευθεριών!! Τι κρίμα για τον Πειραιά να έχει μία θρησκοχουντική ηγεσία τύπου Σεραφείμ !!!
ο νονός
03/05/2014 09:34
Η Κόζα Νόστρα συνάντησε την Ντρανγκέτα. Ε ρε, γλέντια!
Μαρια
02/05/2014 22:03
καλά τι γίνεται στον Πειραιά?? όλοι οι σκοταδιστές εκεί έχουν μαζευτεί??
Ανδρεας Χ.
04/05/2014 04:32
Σιγλα κορίτσι μου με θάμπωσες.Α,Χ.
Στρατος
02/05/2014 19:40
Πέφτω από τα σύννεφα ! !!
Leonidas
03/05/2014 08:20
πήρες αλεξίπτωτο μαζί σου;;;
Αιμίλιος
02/05/2014 19:37
Είναι ιδιαίτερα απογοητευτικό το γεγονός οτι ακόμα και ο μητροπολίτης Σεραφείμ "πουλήθηκε" στον Μαρινάκη. Ντροπή!
Leonidas
03/05/2014 08:30
Βρε αδελφέ, μην κρίνεις χωρίς να γνωρίζεις; Μπορεί οι δύο υποψήφιοι να έχουν μετανοήσει και να θέλουν να αλλάξουν; Ξέρεις τι γίνεται μέσα στη καρδία του καθενός; Άσε πρώτα να δούμε...