Κλειστά τα Τέμπη από φιλάθλους του Ηρακλή

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 06/06/2010 16:49 |
Σε εξέλιξη βρίσκεται μεγάλη μηχανοκίνητη πορεία διαμαρτυρίας φιλάθλων του Ηρακλή, που ξεκίνησε στις 12.30 από το Ιβανόφειο, πέρασε τα διόδια...
Γίνετε Συνδρομητής
Α.Μ.
08/06/2010 16:38
Η δική μου άποψη είναι ότι από τη στιγμή που μια ομάδα ως ΑΕ που είναι χρωστάει και αδυνατεί να καλύψει τις υποχρεώσεις τις προς υπαλλήλους και κράτος να κυρήξει πτώχευση ή να την πτωχεύσουν με το ζόρι ώστε να γίνει ερασιτεχνικό σωματείο της Δ'' Εθνικής και να ξεκινήσει από την αρχή... Μέχρι και η Φιορεντίνα το έχει περάσει, μόνο οι δικές μας είναι στο απυρόβλητο... Ή μήπως είναι και το πολιτικό κόστος στη μέση????
KMT
08/06/2010 15:38
Αν έκλειναν τα Τέμπη διαμαρτυρόμενοι για την κατάσταση των νοσοκομείων, των σχολείων κλπ. θα έδειχνα κατανόηση!!!
jiannis
08/06/2010 15:09
ελεοσ με τους αποκλεισμους επιτελουσ κρατος εφαρμοσε τον νομο τι θα πει κανουν πορεια η ηρακλειδης και καθε οπαδος φταιει το κρατος αν στον ηρακλη δεν μπορουν να παρουσιασουν ενα επαγγελματικο φακελο με τα δικλιδες ασφαλιεσ και μπαζετ και ζηταν το κρατος να κανειμτα στραβα ματια .οχι ποτε τερμα τα χαιδεματα σε οποια ομαδα ανωνυμες εταιριες δεν ειναι αλλιως θελω και χαρες απο το κρατος .οσο για τους οπαδους αφου θελουν να βοηθησουν ασ βγαλουν απο την τσεπη τους τα λεφτα να σωσουν τον ηρακλη .εκαναν παιχνιδια οι αλλοι και θα την πληρωσιε παλι το κρατος οχι ποτε
Ηλιας Μαχαιριδης
08/06/2010 02:51
Προσωπικα δηλωνω την συμπαρασταση μου στους φιλαθλους του Ηρακλη. Πρωταθλημα χωρις τον Ηρακλη (και με τα εξυπνοτερα συνθηματα) μου φαινεται φτωχο κατα καποιο τροπο... Φιλαθλος του ΠΑΟΚ
Γιαννης
08/06/2010 02:20
Οι πραγματικοί αγωνιστές είναι αυτοί που επί 8 ημέρες αγωνίζονται χωρίς να κλείσουν μάτι! Οι πραγματικοί αγωνιστές είναι αυτί που αγωνίζονται χωρίς να ευελπιστούν σε μια "θεσούλα" από τ αγραφεία ευρέσεως εργασιας, βλέπε κόμματα! Αγωνίζονται για κάτι που αγαπούν και το οποίο αποτελεί διέξοδο στα προβλήματα της καθημερινότητας!
Υ.Γ. Η κίνηση ήταν συμβολική! 3 ώρες έκλεισαν τα Τέμπη! Σε ελεύθερη χώρα ζουμε νομίζω και ακόμα ο πιο "αντικοινωνικός" μασκαράς έχει δικαίωμα γνώμης και έκφρασης!!!
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ
Σοσιαλιστής
07/06/2010 23:42
Λίγη απο αυτην την μαχητικότητα δεν μπορούν να την διαθέσουν σε απεργίες και κινητοποιήσεις για εργασιακά θέματα??
Έλεος ρε παιδιά, άλλοι απεργούν για το φαγητό και την αξιοπρέπειά τους και εσείς σπαταλάτε ενέργεια για να τα αρπάξουν άλλοι.Λίγο λογική ρε παιδιά, δε λέω καλο και το ποδοσφαιρο αλλά υπάρχουν και άλλοι σοβαρότεροι λόγοι για να αγωνίζεσαι σήμερα.
Ελληνας της Γερμανίας
07/06/2010 19:22
Εγώ προτείνω το κράτος να μη δίνει φράγκο για τον επαγγελματικό αθλητισμό. Και να καταργήσει και όλες τις εθνικές ομάδες. Είναι λογικό να κόβονται δεκάρικα από χιλιάδες συνταξιούχους για να δοθούν σε έναν επαγγελματία αθλητή, που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι η τσέπη του; Είναι λογικό να ανεβαίνει ο ΦΠΑ στα τρόφιμα και το κράτος να πληρώνει προετοιμασίες στην Ελβετία;

Ας γίνουμε και μια φορά πρωτοπόροι! Να είμαστε το πρώτο κράτος στον κόσμο, που δεν έχει την ανάγκη να διαθέτει εθνικές ομάδες! Που το κράτος θα προωθεί τον μαζικό αθλητισμό για το καλό της υγείας όλων μας. Ας κάνουμε ένα κράτος που θα δίνει χρήματα, όχι για κερκίδες, αλλά για αθλητικές υποδομές, που θα είναι στη διάθεση όλων.

Όσον αφορά τους διαμαρτυρόμενους, τι να πω ρε παιδιά. Αν έκλειναν τα Τέμπη διαμαρτυρόμενοι για την κατάσταση των νοσοκομείων, των σχολείων κλπ. θα έδειχνα κατανόηση, αν και το κλείσιμο των Τεμπών δεν το θεωρώ σωστό μέσο διαμαρτυρίας. Αλλά να τα κλείσουν για μια ιδιωτική επιχείρηση; Σκεφτείτε να έρθει αύριο η Coca Cola και να ζητάει λεφτά. Και αν το κράτος δεν της δώσει, να κλείσουν μερικοί τα Τέμπη, αν η Coca Cola απειλήσει να μη πουλάει τα προϊόντα της στην Ελλάδα.

Καίτη
07/06/2010 19:01
Τότε γιατί παραπονιόμαστε για τον ναυτικό αποκλεισμό των Ισραηλινών; Εδώ σας έχω γενναίοι. Μπορείτε να σπάστε τον οδικό αποκλεισμό των οπαδών του Ηρακλή; Η σας φοβίζει το όνομα της ομάδας;
Πανος Μ
07/06/2010 17:52
Ζητω ο Ηρακλης!!! Ηρακλης και ξερο ψωμί. Εμπρός Λαέ μη σκύβεις το κεφάλι με τον Ηρακλη αντισταση και πάλη
Αισχος
07/06/2010 17:31
Αισχος και ντροπη για ολους εσας που κλεινετε τους δρομους και κοβετε τη Χωρα στα δυο.
Ειτε λεγεστε Αγροτες , ειτε Ηρακλης , ειτε Κουτση Μαρια.

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ .

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΑΛΗΤΕΣ.
......
07/06/2010 17:09
γιαννης μ@ κατσε ρε φιλε,ενταξει ο ηρακλης ειναι μια αδικημενη ομαδα,επειδη παρακολουθω αθλητικα ξερω τι εχει γινει,αλλα δεν γινεται να κλεινουν οι δρομοι ετσι,μια οι αγροτες μια οι οπαδοι,μια για τον καλλικρατη ε αντε στο καλο πια σε αυτη την χωρα...ο αλλος ο απλος ανθρωπος ο λαουτζικος τι στο καλο φταιει????/για τα μετρα πεινας σκεφτομαστε αν θα βγουμε για τις ομαδες αμεσως...φτανει πια,ο δρομος ανηκει σε ολους δεν ειναι αποκτημα του καθενα που εχει προβλημα σε αυτη τη ζωη να τον κλεινει οποτε γουσταρει
ΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
07/06/2010 15:52
Πόση καφρίλα και γα''ι''δουριά ανεχόμαστε σ'' αυτή τη χώρα!Είμαστε άξιοι της τύχης μας,αφού επιτρέπουμε στον κάθε αντικοινωνικό μασκαρά να κάνει ό,τι γουστάρει ατιμώρητος!
Θ Κ
07/06/2010 15:50
Η Ελλάδα έχει το θλιβερό προνόμιο, από όλες τις χώρες του κόσμου, να είναι αυτή που μόνη επαναπροσδιορίζει συνεχώς και κατ εξακολούθηση, τον πάτο της ξεφτίλας. Εμπρός παληκάρια κλείστε τους δρόμους, νόμος είναι αυτό που νομίζει ως δίκιο του, ο κάθε ηλίθιος. Ήθελα μόνο να ήξερα αν όλοι αυτοί οι βλαμένοι ζουν ανάμεσά μας. Προς την κυβέρνηση: μετά από πόσες ώρες αποκλεισμού τελιεώνει ο αγώνας (θα τρίζουν τα κόκκαλα των πραγματικών αγωνιστών) και αρχίζει το αδίκημα;
SKT
07/06/2010 14:17
Μια που οι Ηρακλειδείς κατέλαβαν τα Τέμπη, γιατί δεν βάζουν διόδια και να δώσουν τα λεφτά στην ομάδα που τα χρειάζεται? Πρακτικές λύσεις.
γιαννης μ
07/06/2010 12:32
αντι να σχολιάζουν οι γνωστοί ξερόλες τις διαμαρτυρίες των φιλάθλων του Ηρακλή,ας ρωτρήσουν πρώτα να μάθουν γιατί διαμαρτύρονται....
Βραδύνους
07/06/2010 12:26
Χα χα Βαγγέλη Αν περίμενες λιγάκι θα άκουγες και τα των Αθηνών, αλλά τα διεβίβασα σε άλλο θέμα και συγκεκριμένα στο κατευώδιο της Εθνικής για τη Νόιτα Αφρική. Ως Βραδύνους ο Αθηναίος λοιπόν σε πληροφορώ ότι αν στη Θεσσαλονίκη είναι καλές ομάδες και πολύ της πάει, τότε η Αθήνα δεν αξίζει να έχει ούτε μία. Μην αφήνεις την γλώτταν να προτρέχει της διανοίας σου καρντάσι! Βραδύνους ο ... Αθηναίος
Βορειο νεο-Ελλαδίτης
07/06/2010 09:51
Αυτο είναι το μέγεθος της καφρίλας στο Ψωμιαδιστάν.
Και να σκεφτεί κανείς πως η πλειονοτητα των οπαδων αυτων είναι άνεργοι η στην καλλυτερη περίπτωση μεροκαματιάρηδες με μισθους πείνας που όμως για χαριν της ομάδας τους θα διαδήλωναν και ως την άκρη του κόσμου, για τα εργασιακά τους η τα πολιτικά τους δικαιώματα όμως δεν θαδιναν δεκάρα.
Α ρε Θεσσαλονίκη! Μιά ζωη φτωχομάνα και μεσαίωνας!
Χαλιαμπάλιας Τουρλουμπουκης
07/06/2010 09:45
Γιατι δεν απευθύνεστε κυριοι του Γηραιού στην ποδοσφαιρική ομοσπονδί της γείτονος Δημοκρατιας της Μακεδονίας μηπως και σας συμπεριλαβει στο δικο της ποδοσφαιρικο πρωτάθλημα? Η αν σας το αρνηθούνε στην επίσης γείτονα Βουλγαρία?
Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ
07/06/2010 08:49
Την φάγαμε με τους μισθούς, τήν φάγαμε με τις συντάξεις, την φάγαμε με την ακρίβεια, την τρώμε με τον ξεδιάντροπο πλουτισμό των πολιτικών μας, αλλά, δεν σηκώνουμε μύγα στο σπαθί μας για τον ΗΡΑ καί τον ΘΡΥΛΟ! Βαζιβουζούκοι αμαύρωσαν χθές βράδυ το μπάσκετ, αφού κατέβηκαν να πάρουν πρωτάθλημα με όπλα και παλάσκες, βαζιβουζούκοι αποκλείουν τα Τέμπη για να σώσουν μιά ομάδα, η οποία για να σωθεί, απλά χρειάζεται χρήματα που δέν έχει!
Βαγγέλης
07/06/2010 05:56
Κρίνοντας απο τον τελικό του μπάσκετ μεταξύ ΟΣΦΠ και ΠΑΟ είναι οφθαλμοφανές πλέον οτι για όλα φταίει η Βόρεια Ελλάδα!!! Βραδύνους ο Ελλην είπε: "και πολύ τους πάει" , "εκεί πέρα" . Είμαστε σε άλλη χώρα? Γνωρίζει κανένας σας τί ειναι ο ΗΡΑΚΛΗΣ? Την αντιστασιακή δράση του σωματείου? Την ιστορία του??? Όσο για το ποιές ομάδες έπρεπε να πέσουν Δ'' εθνική όλα αυτά τα χρόνια, το γνωρίζετε πολύ καλά. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ είναι η ΠΡΩΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ και ίσως αυτο να ενοχλεί ανθρώπους όπως ο Βραδύνους ο Αθηναίος. Απο τη στιγμή που η πολιτεία εμπλέκεται άμεσα ή έμμεσα με τον αθλητισμό, μην περιμένετε να δέιτε άσπρη μέρα. Και δεν νομίζω οτι ο ήδη πονεμένος λαός καταπονείται απο την διαδήλωση των φιλάθλων του ΗΡΑΚΛΗ, αλλά μάλλον απο τα νέα μέτρα που πήραν για εμάς, κάποιοι που οι ίδιοι οι "πονεμένοι" ψηφίσανε. ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!
Τάσος Γεωργιάδης
06/06/2010 21:24
Τρανό παράδειγμα κατ''επιλογήν εφαρμογής των νόμων είναι η συγκεκριμένη υπόθεση και όποιος χρησιμοποιεί την κρίση για να κάνει τον κόσμο να μην ασχολείται κάνει τεράστιο λάθος. Με αυτό το σκεπτικό ότι έχουμε κρίση και δεν πρέπει να διαμαρτυρόμαστε για τίποτα άλλο παρά μόνο για αυτό θα επιτρέψουμε να γίνουν ένα σωρό αδικίες και παρανομίες, Εσείς που κράζετα τους οπαδούς του Ηρακλή κατεβήκατε σε πορείες για την κρίση ή απλά διαμαρτύρεστε από τον καναπέ;...
virus
06/06/2010 18:40
ιστορικη ομαδα ο Ηρακλης......αλλα σε μια τετοια περιοδο κρισης τετοιες ενεργιες να λειπουν....μην καταπονατε αλλο τον ηδη πονεμενο λαο....οσο δικιο και αν εχετε σε μια περιοδο κρισης αναπτυξη δεν υπαρχει....και χρηματα για αθλητισμο και καινουργια γηπεδα κομμενα΄....γι αυτο παρτε και την αεκ μαζι(παροτι ειμαι και αεκτζης) στην τερτατη εθνικη αλλα πανω απο ολα πληρωστε αυτα που χρωστατε....εγω και αυριο τα παιδια μου δεν θε πληρωνουμε μια ζωη τα χαλια σας και μισθους παιχτων που απλα κλωτσανε μια μπαλα.... υ.γ. επειδη το εφερε και η κουβεντα ειναι δυνατον και το αλλο με την εθνικη...γιατι να κανουν προετοιμασια στην ελβετια και οχι στην χωρα μας....αλλα λεφτα παλι εκει....και το αστειο ειναι οτι το κλιμα και η πυκνοτητα οξυγονου στην ατμοσφαιρα της χωρας μας ειναι πιο κοντα με αυτο της Νοτιας Αφρικης παρα με της ελβετιας...Καλα κρασα μετα.
Βραδύνους
06/06/2010 17:58
Ελα δύο ομάδες από τη Θεσσαλονίκη είναι εντάξει και πολύ τους πάει. Ολο φασαρίες δημιουργούν εκεί πέρα και μας κάνουν και ρεζίλι διεθνώς! Αντε και καλή συμμετοχή στο περιφερειακό! ΠΑΟΚ σιγά σιγά και στα δικά σου! Βραδύνους ο Ελλην
nikos