Σοκ και δέος στην Τούμπα

Απίστευτες εικόνες: Ο Ιβάν Σαββίδης κρατά το όπλο ενώ έχει εισβάλλει στο γήπεδο

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 11/03/2018 22:24 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 11/03/2018 23:16 |

Απίστευτο κι όμως αληθινό στο ελληνικό ποδόσφαιρο που πέφτει όλο και πιο χαμηλά. Ενας πρόεδρος ομάδας εισβάλλει στον αγωνιστικό χώρο, ανεξαρτήτως αν έχει δίκαιο ή άδικο.
Δεν έχει καμιά θέση στο γήπεδο.
Το χειρότερο, όμως, είναι ότι ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ Ιβάν Σαββίδης, έκανε έφοδο στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας απειλώντας θεούς και δαίμονες, ωστόσο είχε όπλο μέσα σε θήκη της ζώνης του.
Κοιτάξτε προσεκτικά την φωτογραφία. Κοιτάξτε τον Ιβάν Σαββίδη, την ώρα που έχει… μπουκάρει πλέον στον αγωνιστικό χώρο απειλώντας θεούς και δαίμονες, έχει στην τσέπη του ένα περίστροφο.

Eνα περίστροφο μέσα στη θήκη του. O Ιβάν Σαββίδης εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο με όλη την ασφάλεια που ήταν δίπλα του κάθε στιγμή. Σε κάποια στιγμή έφυγε το σακάκι από τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ και αποκαλύφθηκε το περίστροφο που είχε στη μέση. To χειρότερο είναι ότι, όπως φαίνεται στα πλάνα από το συνδρομητικό κανάλι, την ώρα την επίθεσης στο διαιτητή (σ.σ. οι άνθρωποι της ΑΕΚ λένε ότι ο Σαββίδης φώναξε στον Κομίνη «είσαι νεκρός») ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ φέρει το χέρι του πάνω στο περίστροφο.
Συνθήκες... Κολομβίας με απλά λόγια.





inner


18
ADLER
12/03/2018 08:48
Προς Θεού! Όχι άλλη ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ!!!
ΜΑΔΟΥΡΟΣ
12/03/2018 08:37
Παιδιά, ξεφτίλα, απίστευτη ξεφτίλα. Στην Κολομβία η μεγαλύτερη εφημερίδα βγήκε σήμερα με τίτλο "ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΛΛΑΔΑ!"
o2nisis
12/03/2018 05:28
Ε ιμαστε Π αοκ Ο λομελως
Πάνος
12/03/2018 03:15
Αν δεν έχει άδεια οπλοφορίας ναι να πέσει ο Νόμος στο κεφάλι του. Αν έχει όμως άδεια οπλοφορίας, προς τί η κατακραυγή; Με τόσες χιλιάδες μέσα στο γήπεδο, και δεδομένου της θέσης του, λογικό το βλέπω να χρειάζεται προστασία. Ας μην ξεχνάμε τον Λεμπιδάκη, τον Παναγόπουλο και άλλους επιχειρηματίες που απήχθησαν και μερικοί πέθαναν κιόλας. Η χώρα αυτή δεν είναι αγγελικά πλασμένη....
Anonymous
12/03/2018 00:54
Η αστυνομια διπλα τι εκανε? Μαλιστα, τον αφησε να συνεχιζει να οπλοφωρει! Η Ελλαδα εχει από καιρο σταματησει να είναι σοβαρη χωρα. Ποιο θα είναι το τελος αυτης της παρακμης?
Salonica
11/03/2018 23:53
Σίγουρα έχει άδεια οπλοφορίας άρα δεν υπάρχει θέμα
Φίλιππος
12/03/2018 01:49
Κάνεις λάθος! Φυσικά υπάρχει θέμα. Η άδεια οπλοφορίας χορηγείται για ατομική προστασία, όχι για να απειλείς. Το ότι όλοι κάνουν τα στραβά μάτια συμβαίνει επειδή είναι επιχειρηματίας, όχι επειδή είναι νόμιμο αυτό που κάνει.
Salonida
13/03/2018 07:16
Ποιον απείλησε? Έβγαλε το όπλο από την θήκη και σημάδεψε κανέναν? Όχι άρα φαντάζεσαι πράγματα
Φίλιππος
13/03/2018 13:12
Όταν κάποιος σου φωνάζει ''θα σε σκοτώσω! Έχεις τελειώσει!'', βγάζοντας το μπουφάν για να δεις το όπλο του (...εδώ σε έχω ικανό να μου πεις ότι ο Σαββίδης ζεστάθηκε απ' τον καύσωνα...), δε νομίζω ότι μιλάει μεταφορικά.
Σαλονικα
13/03/2018 21:07
Υπάρχει ελευθερία λόγου φίλε ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει..ποσες φορές εσύ στα νεύρα σου δεν είπες τον άλλο θα σε σκοτώσω θα σε καθαρίσω θα θα θα ...αλιμονο τώρα δεν ζούμε σε δικτατορία
Φίλιππος
14/03/2018 02:42
Κάτι έχεις καταλάβει λάθος. Η ελευθερία λόγου, φίλε Σαλόνικα, φτάνει μέχρι ένα σημείο. Και το σημείο αυτό είναι τα όρια της ελευθερίας των άλλων. Όταν, λοιπόν, μπαίνεις στο γήπεδο απειλώντας τον διαιτητή (ακόμα και λεκτικά, χωρίς πιστόλι) ο οποίος εκείνη τη στιγμή κάνει τη ΔΟΥΛΕΙΑ του, επειδή εσένα δε σου άρεσε η απόφασή του (που ήταν και σωστή. Και σου το λέω ως ΠΑΟΚτζής) γιατί θεωρείς απαραβίαστο δικαίωμά σου να πάρεις τους πόντους, αυτό είναι εκβιασμός.
Κωστας
11/03/2018 23:41
Ενα μέτρο και ενα μιλκο ανθρωπος μονο με όπλα μπορεί να ψηλώσει
ΙΔΑΣ
11/03/2018 23:28
Πως το είπε ο Αλέξης Τσίμπλας? "Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη". Αυτό ακριβώς έκανε ο Σαββίδης! Μπήκε με την κουμπούρα του να "καθαρίσει" και να επιβάλει το "δίκιο" Να τον καμαρώνουν οι φίλοι του οι ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ!!!
ΖΗΝΩΝ
11/03/2018 23:11
Σοκ που μπήκε ο Σαββίδης στο γήπεδο με όπλο? Είμαστε σοβαροί? Ο Σαββίδης μπήκε όχι η Αγία Τερέζα! Σοκ (μικρό πάντως) θα είναι την επόμενη φορά που θα μπει με καλάσνικοφ ή πολυβόλο! Και θα τον καμαρώνουν Τσίπρας και Καμένος!!!ς
Δ2
11/03/2018 22:48
Εχει τελειωσει το αθλημα ποδοσφαιρου στην Ελλαδα..
ταλαίπωρος έλληνας
11/03/2018 22:38
Ο οπλοφορών Σαββίδης έχει λάβει διαβεβαιώσεις από την ΕΠΟ και προφανώς και κάποια μέλη της κυβέρνησης πως ότι και να κάνει στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ θα το πάρει το πρωτάθλημα. Έλεος λοιπόν. Ο Σαββίδης, εάν οπλοφορεί μέσα σε αγωνιστικό χώρο θα πρέπει να πάει φυλακή και ο ΠΑΟΚ εκεί που του αξίζει.
Salonida
13/03/2018 07:18
Λολ σιγά να μην πάει στα κάτεργα
dimp