Βρήκαν σε κάδο ανακύκλωσης βιβλίο που περιείχε 15.000 ευρώ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/04/2017 15:03 |
Βρήκαν σε κάδο ανακύκλωσης βιβλίο που περιείχε 15.000 ευρώ

Μικρό θησαυρό έκρυβε ένα βιβλίο που είχε πεταχτεί για ανακύκλωση. Το βιβλίο εντοπίσθηκε από εργαζομένους στο εργοστάσιο ανακύκλωσης του Ηρακλείου, όταν κατά τη διάρκεια διαχωρισμού των υλικών οι εργαζόμενοι ανακάλυψαν πως μέσα σε αυτό ήταν κρυμμένα 15.000 ευρώ σε χαρτονομίσματα.

Το βιβλίο με τα χρήματα πιθανότατα ανήκε σε κάποιον ηλικιωμένο, ο οποίος φύλαγε τα χρήματά του στις σελίδες του, και όταν έφυγε από τη ζωή κανείς δεν αντιλήφθηκε τα ευρώ που υπήρχαν μέσα σε αυτό, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα σκουπίδια.

25
Helene
20/04/2017 05:26
μεγακοι βλακες οι εργαζομενοι που επεστρεψαν τα χρηματα ..προφανως προκειται για τα ιδια χαιβανια που μα κουβαλαν κατα καιρους παπανδρειδες μητσοτακηδες και τσιπριδες..ερωτησης ρητορικη ..εχει μελλον αληθεια η ελλας με τετιους αχαιρευτους και ανεπροκοπους εργατες ?
Helene
20/04/2017 12:12
Αγαπητοί μου , λυπάμαι πολύ , αυτό το σχόλιο Δεν είναι δικό μου ! Δεν βλέπω την ώρα να ολοκληρώσω τα πειράματα , που από τρεις μέρες διεξάγω στο lab , για να απολαύσω και πάλι τα Αγαπημένα μου " ΤΑ ΝΕΑ " !
Πάνω που ησυχάσουμε......
21/04/2017 23:38
Αν στα πειράματα είσαι το ίδιο κακή όπως στον σχολιασμό, κάποιου την τύχη κλάψε, ή το εργαστήριο καμμένο βλέπω.
Helene
22/04/2017 12:34
Εnd of a scientifically very productive week !
Θα τα δεις , τα … αποτελεσματα !!!

Σε πονανε , το ξερω , τα σχολια μου για τον … τ ρ ι σ γ ε λ ο ι ο δ ε σ τ α τ ο ΣΥΡΙΖΑ σου …
Μα , τοσο κομμούνι , πχιά ;;;
… τ ρ ι σ γ ε λ ο ι ο δ ε σ τ α τ ο
23/04/2017 15:38
δεν ειχα προσεξει οτι γραφεις σχολια εναντιον του Συριζα, διοτι δεν διαβαζω τα σχολια σου. Το εριξες ομως ταχατες στην πολιτικη, για να συμπαρασυρεις θετικες ψηφους απο τους ταλαιπωρους συμπολιτες μας, που στεναζουν κατω απο την μποτα των κυβερνησεων και των κομματοσκυλων τους.
Helene
24/04/2017 07:10
Θα σου συνιστουσα , να συνεχισεις να … ΜΗ διαβαζεις τα σχολια μου !
ΔΕΝ το εριξα στην πολιτικη ! Αλλος ειναι ο τομεας στον οποιο εργαζομαι .

ΔΕΝ με ενδιαφερουν τα like , ουτε τα dislike .
Απλά , εκφραζω τη γνωμη μου , Υπερασπιζοντας ΠΑΝΤΑ :
1. την ΠΑΤΡΙΔΑ μου ,
2. “ ΤΑ ΝΕΑ “ , την Εφημεριδα με την οποια μεγαλωσα και
3. τους Συμπατριωτες μου !!!

Και τα χειλια μου να ματωσουν , ΔΕΝ θα παψω να φωναζω :
Μια Μεγαλη ΕΛΛΑΔΑ σε μια Ελευθερη Ευρωπη … !!!
Η ποινή για τους εγκληματίες είναι βαριά.
23/04/2017 00:37
Συνεχίζεις τα πειράματα από εκεί που σταμάτησαν οι ναζί?
Helene
24/04/2017 07:12
Kαμια σχεση !!! Και προσπαθω , μ ο ν ο για το Καλό , Οχι να εγκληματισω .
Ουτε καν σε …ποντικακια , μπορω να κανω κακό .
Μονο καρκινικες κυτταρικες σειρες .

Αν και με … καινε , με παγωνουν σαν θανατος , τα σχολια σου … !
ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ... ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΑ.
24/04/2017 11:07
ΨΕΜΑΤΑ ΛΕΣ. Η απεχθεια με την οποια εγραψες " Μα , τοσο κομμούνι , πχιά ;;; " για καποιον τον οποιον δεν σου εχει δωσει τετοιο δικαιωμα, ειναι ΜΠΟΥΛΙΝΓ. ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.
Helene
24/04/2017 17:17
Λαθος κανεις , κ α μ ι α απεχθεια !
… Αστειο ηταν , δεν το καταλαβες !
Η αποδειξη ; Γιατι εγραψα το “ πιά “ με “ χ “ ;;;

Οσο για τη bullying-καψουρα σου , ξερω οτι εισαι ο ανιάτως πασχων !!!
Παντως , με εχεις κανει να βγαζω το κινητο για να βλεπω τα updates σου .
Addiction …
… Coincidentia oppositorum … Ολοι χέρι χέρι τραγουδωντας …
ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ... ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΑ.
24/04/2017 21:20
" με εχεις κανει να βγαζω το κινητο για να βλεπω τα updates σου " γιατι θελεις να εχεις την τελευταια λεξη. Και ειναι γνωστον ποιοι το κανουν αυτο. Κατα τα αλλα (αστειο ηταν...ανιατως πασχων , δηλαδη εκει που μας χρωστουσανε ζητανε και το βοδι)
Helene
25/04/2017 05:01
Ευαισθητουλη μου , σου λεω την πιο ομορφη ιατρικη λεξη … Addiction ,… δεν την καταλαβαινεις , ομως …
Και το ριχνεις παλι στη … γ κ ρ ί ν ι α : “ ειναι γνωστον ποιοι το κανουν αυτο “ !
… ΠΟΙΟΙ ; , δεν ξερω !
Και λες , επισης , οτι σου … χρωσταω , Τ ι ομως ;!; , αναρωτιεμαι !

Μηπως , εμεις οι δυο , μωρο , μιλαμε διαφορετικη γλωσσα ;;;
Επειδη εκει το πας , … Δ ε ν θα θελα να μαλλωσω για πρωτη φορα στη ζωη μου με καποιον, … ειδικα εδω , στα τρισαγαπημενα μου “ ΤΑ ΝΕΑ “ …
Για τιποτα στον Κοσμο …
Helene
22/04/2017 05:34
Εnd of a scientifically very productive week !
Θα τα δεις , τα … αποτελεσματα !!!

Σε πονανε , το ξερω , τα σχολια μου για τον … τ ρ ι σ γ ε λ ο ι ο δ ε σ τ α τ ο ΣΥΡΙΖΑ σου …
Μα , τοσο κομμούνι , πχιά ;;;
Δάγκωσε τη γλώσσα σου να γλυτώσουμε.... Φιδι απο το αυγό του φιδιού.
23/04/2017 11:38
Δεν μας ενδιαφέρουν το βρωμοπροιοντα σου. Εμείς οι πολιτισμένοι και έξυπνοι χρησιμοποιούμε αγνό σαπούνι από ελαιόλαδο με πρόσμιξη μυρωδάτων βοτάνων.
τιταν
19/04/2017 18:48
Για την "ταμπακιέρα" μούγκα Κυριάκο ?
Ι.Αντωνιάδης
19/04/2017 12:49
Προφανώς ήταν τα χρήματα κάποιας ταλαίπωρης συμπατριώτισσάς μας (λυπάμαι κατά τι λιγότερο αν ήταν ψηφοφόρος του Συ.Ριζ.Α.) που προτίμησε το στρώμα (εδώ βιβλίο) για να τα σιγουρέψει/σώσει. Θα της συνιστούσα μεταξύ σοβαρού και αστείου να ζητήσει αποζημίωση από το εν λόγω κόμμα!
Α.Σ.
18/04/2017 21:27
Δεν γνωρίζω τί προβλέπεται σ' αυτές τις περιπτώσεις από το νόμο για το πού θα πάνε τα χρήματα αυτά, νομίζω, ωστόσο, πως πρέπει ένα μέρος τους να αποδοθεί στους εργαζομένους που τα βρήκαν, καθώς και έπαινος, γιατί μπορούσαν να το αποσιωπήσουν και να τα οικειοποιηθούν κανονικά. Άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι το ανθρώπινο μεγαλείο δεν εδράζεται στους πλούσιους και έχοντες εξουσία, αλλά και στους απλούς ανθρώπους που απασχολούνται σε εργασίες, τις οποίες η κοινωνία δεν τιμά ιδιαιτέρως.
εσυ το ιδιο θα εκανες ?
20/04/2017 05:32
μπα ηλιθιοι ειναι.αφου εχουν κυβερνηση το συριζα και ενα παρασιτικο κρατος τι αλλο θα μπορουσαν να ηταν ?
Τιγρέλος
19/04/2017 21:05
Συμφωνώ απολύτως με το σχόλιο σου και απορώ πραγματικά με τα 9 dislike.. μάλλον αυτοί θα τα οικειοποιούνταν...
Γιαννουλα
18/04/2017 17:06
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΟ ΠΑΝΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΗΡΑΝΣΗΣ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟΝ ΣΚΟΠΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!
εσυ το ιδιο θα εκανες ?
20/04/2017 05:33
καλλιτερα ειναι να μην λες βλακειες
ΟΛΓΑ ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ
18/04/2017 15:27
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ σε λαθος τσεπες ενιοτε και... βιβλια! :p
εσυ το ιδιο θα εκανες ?
20/04/2017 05:36
αν θες λεφτα να πας να τα δουλεψεις καθοσον το χρημα το δουλευεις για να το κονομησεις δεν το χαλβαδιαζεις σαν ανεργος συριζαιος στην καφετερια
19/04/2017 18:18
Ποια πιθανοτητα υπαρχει να ξεκινησεις εσυ μια επιχειρηση με ιδια κεφαλαια 15.000 ευρω?
Λαθος για εναν σωστο για αλλον το ιδανικό για την κοινωνία δεν γίνεται.
18/04/2017 16:25
Αυτό λεμε. Μόλις τα πιάσει η τρελή τα κάνει φούστες ή τα σπρώχνει στο φουστανο.