ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ GAY PRIDE ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΖΗΤΑ Ο ΑΝΘΙΜΟΣ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 31/05/2013 11:57 |
Να μην γίνει το Gay Pride Θεσσαλονίκης ζητά ο Ανθιμος
Αντίθετος με το προγραμματισμένο για τις 14 και 15 Ιουνίου Φεστιβάλ Υπερηφάνειας (Gay Pride) στην Θεσσαλονίκη δηλώνει με ανακοίνωσή του ο μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Ανθιμος

Αντίθετος με το προγραμματισμένο για τις 14 και 15 Ιουνίου Φεστιβάλ Υπερηφάνειας (Gay Pride) στην Θεσσαλονίκη δηλώνει με ανακοίνωσή του ο μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Ανθιμος, καλώντας τους Θεσσαλονικείς να κρατήσουν μακριά τα παιδιά τους από την εκδήλωση.

Ο κ. Ανθιμος ζητά από τον δήμαρχο Θεσσαλονίκης Γιάννη Μπουτάρη να μην επιτρέψει την πραγματοποίηση αυτού του «καρναβαλιού», όπως χαρακτηρίζει το Φεστιβάλ Υπερηφάνειας.

Ο μητροπολίτης καλεί τους γονείς να κρατήσουν μακριά τους εαυτούς τους και τα παιδιά τους από αυτές τις «ανόσιες και αφύσικες εκδηλώσεις».

Παράλληλα, συνιστά στους Θεσσαλονικείς να αποφύγουν κάθε εκδήλωση βίας και συγκρούσεων εντός της τοπικής κοινωνίας, αλλά να αντιδράσουν δηλώνοντας μόνο την κάθετη αντίρρησή τους για το γεγονός.

Τέλος, υπενθυμίζει πως πρόσφατα αντιπροσωπεία πολιτών του παρέδωσε φάκελο με 19.500 υπογραφές Θεσσαλονικέων που αντιδρούν στην παρουσία των ομοφυλοφίλων στην πόλη τους.

Φέτος, πραγματοποιείται το 2ο Φεστιβάλ Gay Pride Θεσσαλονίκης, στις 14 και 15 Ιουνίου, με κεντρικό σύνθημαι: «Ελεύθερα πνεύματα, ελεύθερα σώματα». Πέρυσι, είχαν γίνει για πρώτη φορά ανάλογες εκδηλώσεις και παρέλαση σε κεντρικά σημεία της πόλης, με ομιλητή τον δήμαρχο Γιάννη Μπουτάρη.

69
ADESPOTOS
08/06/2013 03:26
GIORTES TIS AMESIS DIMOKRATIAS POTE THA DOUME SE AUTON TON TOPO KURIOI FASISTES TIS THRISKEUTIKOPOLITIKIS EXOUSIAS? THELOUME ENA XORO NA SUNEDRAZOUME SAN KOINO TON THESALONIKEON GIA ARXI.. ME TOSES DIAMARTURIES POREIES,KAI KATLIPSEIS ENA XOROS POU THA MPOROUME SUNOMILOUME SAN ELEUTHEROI POLITES THA ITAN O KURIOS LOGOS YPARXIS MAS ANOITOI FASISTES TIS POLITIKIS KAI THRISETIKIS EXOUSIAS OI ORES SAS EINAI TELEIOMENES
ΗΔΟΝΗ
05/06/2013 21:45
...ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΜΕ ΑΠ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ...
E
04/06/2013 23:47
Το ότι πολλοί επικαλείστε την αισθητική με ξεπερνάει! Πρώτον γιατί η αισθητική είναι υποκειμενικό θέμα και δεύτερον γιατί ζούμε στην Ελλάδα, θέλετε να μου πείτε ότι το gay pride είναι το πιο αντιαισθητικό πράγμα που βλέπετε γύρω σας; Κι εγώ θεωρώ αντιαισθητικό το κιτσαριό των οίκων του θεού και των εκπροσώπων του, αλλά δεν πάω να γκρεμίσω τη χρυσοποίκιλτη εκκλησία της γειτονιάς μου...
kanenas
02/06/2013 12:17
oi parelaseis ton gay einai giortes misous, ratsismou, kai xenofovias, afou stoxopioun me ton pio aisxro tropo polites kai koinonikes omades.
Gay Pride
02/06/2013 02:45
Εγώ θα πάω στο Gay Pride. Έχει πολύ πλάκα.
popi
01/06/2013 19:11
na giati h ellas stinei sinexeia ko......lolo xeftilisthkame san e8nos
νδγ
01/06/2013 14:48
@ παρεκκλιση 31/05/2013 12:39 "ανωμαλοι εν κινηση" Εν κινήσει είναι το σωστό. Ή μάλλον το ομαλό.
lion
06/06/2013 16:19
ανωμαλη εν κινήσει είναι η ροή εντολών που δίνει ο εγκέφαλος σου διεστραμένε....
απολλων-2
01/06/2013 14:21
γιατι δεν γινεται το gay pride,τις Αποκριες στον Σοχο ή την Ασσηρο?μ ενα σμπαρο,2 τρυγονια!!ηλιθιε Μπουταρη
lion
06/06/2013 16:21
να πας εσύ στις απόκριες και να σε κάψουνε μαζί με το βασιλιά καρναβαλο γελοιε....
Soc
01/06/2013 14:11
Πολύ καλά τα λέει ο Άνθιμος. Γονείς, μακριά τα παιδιά σας από το gay pride. Στείλτε τα στην εκκλησία να σας τα πηδήξουν εκεί.
μπράβο
05/06/2013 05:13
Να αγιάσει το στόμα σου ρε Soc. Το σχόλιό σου τα λέει όλα. Ρισπέκτ.
τεο
01/06/2013 13:16
λες και αυτος δεν ξερει τι γινετε στους κολπους της εκλησιας//Οι μισοι ειναι κουνηστες και οι αλλοι μισοι φασιστες.......
L
06/06/2013 08:57
Για κατονόμασέ τους γενναίε. Με διευθύνσεις και ονόματα.
sasha
01/06/2013 12:45
αν εχει και παπαδες το τσιρκο γιατι οχι...
Γιώργπς
01/06/2013 11:26
Δώστε χώρο στο διαφορετικό επιτέλους! Άνθιμε, άνθρωποι σαν εσένα κάνουν τη ζωή μας οδυνηρή. Δεν εννοώ στους ομοφιλόφιλους, αλλά και σ' εμάς τους "φυσιολογικούς", όπως μας χαρακτηρίζεις. Πάρε τα μούσια σου και δρόμο, τραγόπαπα...ούστ
Πατριώτης
01/06/2013 16:58
Οπως εσύ και άλλοι γελιοι φέρανε την Ελλάδα σε αυτή την θλιβερή κατάσταση .Πουλημενοι ανθελληνες
Ελίνα
01/06/2013 11:21
Ας δημοσιεύσουν ολόκληρη την ανακοίνωση του παπα-καρνάβαλου για να δουν πόσο γελοίος και αισχρός; είναι
Nemesis
01/06/2013 11:03
Αφύσικος είναι ο ίδιος και οι όμοιοί του. Αυτα που ξεστομίζει είναι βρισιές και γελοιότητες, ιδίως από κάποιον με κοτσίδα και χρυσοποίκιλτη μάξι τουαλέτα.
Mitsos apo Souidia
01/06/2013 10:56
O skotadismos se olo tou ta megaleio pou akomi epikrati dystixos stin Ellada
ADESPOTOS
08/06/2013 03:27
OI GKEY SOU LEIPSAN?PIGENE MUKONO NA XORTASEIS GAY PRIDE KAI TA PANTA
badgene
01/06/2013 10:39
Ανθιμε, μαθε το εξης απλο πραγμα: Να σκας. Κανεις δεν σε ρωτησε, κανεις δεν δινει δεκαρα τι λες η δεν λες και το μονο που μας νοιαζει ειναι ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ. Τραβα να βρεις καμια δουλεια να βοηθησεις το τοπο να πεσουν και οι κοιλιες. Αι στα κομματια ρεμαλι με μουσια.
ΑΝΤΟΝΙΟ
01/06/2013 09:36
Να γίνει κ. Ανθιμε......!!Να γίνει...! Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι υποχρεωτικά σεβαστά. Ο Θεός είναι αγάπη..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ..!Δεν κάνει διαχωρισμούς...!
Volos
01/06/2013 09:36
Εσύ μας έλλειπες. Τώρα έδεσε το βύσσινο
Volos
01/06/2013 09:31
Εσύ μας έλλειπες. Τώρα έδεσε το βήσινο.
Γιώργος
01/06/2013 08:45
Δυστυχώς αυτοί κυβερνούν την Ελλάδα ακόμη,για τον λόγο αυτό η Νέα Δημοκρατία έκανε πίσω,στο αντιρατσιστικό νομοσχέδιο του υπουργείου Δικαιοσύνης. Μπράβο μας.
L
06/06/2013 08:48
Το "αντιρατσιστικό" νομοσχέδιο είναι σφόδρα ρατσιστικό και φασιστικής υφής και εμπνεύσεως αφοί ποινικοποιεί την ελεύθερη έκφραση. Είναι κατασκεύασμα των φονταμενταλιστών του politically correct.
Γιώργος
01/06/2013 08:27
Απορώ πως μας κρατάνε,ακόμη, στο συμβούλιο της Ευρώπης με αυτές τις τοποθετήσεις των ιεραρχών της εκκλησίας.
Καρνάβαλος
01/06/2013 04:03
Μερικοί θεωρούν τις λιτανείες καρναβάλια, μερικοί το Gay Pride. Και υπάρχει μια τρίτη ομάδα, που θεωρεί και τις λιτανείες και το Gay Pride καρναβάλια.
ΙΚΒ
01/06/2013 02:41
Συμφωνώ με τον "Άνθιμο". Άλλωστε έχουμε πάμπολλα παραδείγματα χριστιανών που θα ήταν σύμφωνοι με τα κηρύγματά του όπως Παπαδόπουλος, Παττακός, Ιωαννίδης, Κοτζαμάνης, Εμμανουηλίδης και τόσοι άλλοι. Το πρωϊ στην εκκλησία και το βράδυ μας .... την παναγία.
Anna
01/06/2013 01:18
Οποιος δεν το θεωρει "αισθητικο" και σωστο απλα μη παει! Αν θελετε ομως να εχετε κ εσεις το δικαιωμα να υποστιριξετε καποια στιμγή ενα θεμα που σας αφορα, τοτε να δινετε και σε αλους αυτο το δικαιωμα. Ισοι υποτιθεται πως ειμαστε. Και τα παιδια σας δεν θα καταστραφουν αν μαθουν τι ειναι η ομοφυλια. Ουτε ειναι αρρωστια να τη κολησουν. Το μονο που θα γινουν ειναι κομπλεξικα. Ο Ανθιμος να μιλησει στην εκκλησια, κ οχι στο δημαρχειο.
παρεκκλιση
01/06/2013 01:07
Αγγλιδες θα γινουμε.το βλεπω
Απόδημος
31/05/2013 23:57
Με τους gay κληρικούς τι θα κάμει?
mhtera
01/06/2013 19:58
den mporei na kanei tipote. den tha meinei kanenas ektos apo kapoious pantremenous papades pou nai einai straight kai bravo pou forane kai ta rasa kai meta tha ksemeinoume apo arxiereis giati mono oi agamoi iereis anebainoun sthn ierarxia.xaxaxa
fistikis
31/05/2013 23:19
Για τους παπάδες είναι "αφύσικο" να εισαι γυναίκα και να το κανεις με γυναίκα, αλλα είναι "φυσικο" να είσαι γυναίκα και να το κάνεις με οποιον αγγελο βρεθει μπροστά σου... και μετά απο 9 μήνες να γεννάς ενα εξωγαμο που την εχει δεί "Θεος"!!!!
ΑΝΑΞΙΜΕΝΗΣ
31/05/2013 22:35
Για το εθνο-μάγκα "Τ.Γ." πιό κάτω που συγχίστικε με το ρητό το οποίο επαναλαμβάνω με ειρηνική υπερηφάνεια και ταυτόχρονα ως απάντηση στο φαρισαϊσμό των παπάδων που τρέχουν με τα ράσα στα gay σάουνα της Αθήνας και αλλού...για να ευλόγήσουν και να προσευχηθούν μήπως ? In homosexuality we trust
Θεσ-Νικ
31/05/2013 22:17
1.000.000 κάτοικοι της θεσσαλονίκης -10% κάτω των 15 ετών Χ 4% = 36.000 ομοφυλόφιλοι. Άρα: οι 19.500 υπογραφές των φίλων του Άνθυμου είναι μειοψηφία, και αν δεν τους αρέσει, να πάνε σε άλλη πόλη να κάνουν εκεί τους αιρετικούς χριστιανούς πλειοψηφία (ας πάνε ... στην Ουγκάντα, να έχουν και κυβερνητική προστασία, ή στο Ιράν..)
Nick the Greek
31/05/2013 22:10
Σέβομαι τους ομοφυλόφιλους, αλλα δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο πρέπει να κάνουμε παρέλαση για να γιορτάσουμε συγκεκριμένη σεξουαλική προτίμηση. Ούτε θα με άρεσε αν κάνανε το ίδιο οι ετεροφυλόφιλοι. Δηλαδή τι θα πούμε αν αύριο κάνουν παρέλαση σε όσους έχουν συγκεκριμένα σεξουαλικά φετίχ. Η σεξουαλική προτίμηση είναι προσωπικό θέμα του καθένα, δε χρειάζονται τυμπανοκρουσίες. Παρελάσεις γίνονται για τις εθνικές εορτές όχι για σεξουαλικά ζητήματα.
E
04/06/2013 23:43
Τα σεξουαλικά φετίχ τι σχέση έχουν με την ομοφυλοφυλία; Ο σεξουαλικός προσανατολισμός έχει (και) γενετική προδιάθεση, άρα εν μέρει οφείλεται και στη φύση (δεν τα λέω εγώ, η επιστήμη τα λέει). Τα φετίχ είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Ας μάθουμε να ξεχωρίζουμε 2-3 πράγματα πριν εκφέρουμε την άποψή μας...
mhtera
01/06/2013 20:05
Oi parelaseis ginontai gia na katalaboun kapoioi anwrimoi eterofylofiloi oti oi omofulofiloi prepei na exoun idia diakaiwmata me tous eterofulofilous. to oti mporei na katalhgoun na einai karnabali einai allo thema. alla ean perimenoume apo th nea dhmokratia kai ta loipa kommata na ksypnhsoun kai na kanoun kati zhtw pou kahkame. pou einai sto antiratsistiko h mneia gia tous gay. den asxoleitai kaneis . les kai den yparxei omofobia sthn ellada
gpi
31/05/2013 21:36
Η ιδιαιτερότητα είναι δικαίωμα του κάθε ανθρώπου. Το τι λέει κάποιος Παπάς, όπως ο Άνθιμος δε με νοιάζει, μια που δε νομίζω ότι έχει κάτι να πει στα ζητήματα της ελληνικής κοινωνίας. Σε κάθε περίπτωση θα έλεγα αγαπητοί φίλοι ομοφυλόφιλοι είναι και δικαίωμα δικό μου να έχω τις απόψεις μου περί αισθητικής και περιμένω ότι οι όποιες εκδηλώσεις σας όπως και όποια εκδήλωση θα πρέπει να σέβονται την αισθητική του καθενός από εμάς. Σε κάθε περίπτωση να περάσετε καλά :)
filipos
31/05/2013 21:09
kale esis den ta lavete meros
GIANIS
31/05/2013 20:59
AGIOTATE AYTOI DEN EINAI EPIKYNDINOI ALLA EPIKYNDINOTATO EINAI TO TZAMI POY KANH H ELLHNIKH KYBERNHSH ME XRHMATA TON FTOXON PLEON ELLHNON GIA TOYS LATROMETANASTES MOYSOYLMANOYS STH ATHINA DHLADH TZAMI STH PHGH TOY XRISTIANISMOY
ΑΝΑΞΙΜΕΝΗΣ
31/05/2013 20:51
IN HOMOSEXUALITY WE TRUST
Τ.Γ
31/05/2013 20:49
Απάντηση στον ¨Έλληνα" παρακάτω: μάθε πρώτα τη γλώσσα της πατρίδας σου.
Nikos G
31/05/2013 20:49
Τα "τυχερα" των παπαδων που ξεζουμιζουν το καθε κακομοιρη για κηδειες, γαμους και βαπτισια δεν τον ακουσα ποτε να τα κατακρινει.....
Mhtsos
31/05/2013 19:08
an h Ellada akouei ton glukutato alla allofrwna papoulh tha prokopsei eimai sigouros.. An eixe th dunamh tha mas kratouse akoma sthn epoxh twn sphlaiwn na kunigame biswnes.. Exw barethei pia na bgainei kathe papatragos me ta xrusa kai epixrisa aksesouar na kiritei dhthen to logo tou kiriou.. ainte giati pia exei katanthsei ahdia..
η φωνή της λογικής
31/05/2013 18:40
Εγώ αντιπροτείνω να μη γίνουν οι ακολουθίες της Πεντηκοστής, ούτε των άλλων χριστιανικών γιορτών. Από εδώ και πέρα δεν πρέπει ο κόσμος να συμμετέχει σε αυτά τα «καρναβάλια». Επίσης καλώ τους γονείς να κρατήσουν μακριά τους εαυτούς τους και τα παιδιά τους από τις «αφύσικες εκδηλώσεις» του παπαδαριού. Οι διοργανωτές τους λένε μπαρούφες για πνεύματα, σύλληψη χωρίς συνουσία, ανάσταση, ανθρώπους που περπατάνε στο νερό κλπ.: τι πιο αφύσικο; Τέλος, καλώ τους Θεσσαλονικείς να κρατήσουν την ψυχραιμία τους σε σχέση με όσα ακούνε από το παπαδαριό, και να αντιδράσουν δηλώνοντας μόνο την κάθετη αντίρρησή τους.
Μανος
31/05/2013 18:28
Εχω καλυτερη προταση απο αυτην του Ανθιμου: Να απαγορευτει η οποια αναμιξη της εκλησιας στα κοινα!Αρκετα κακα εχει κανει στην ελληνικη κοινωνια μεχρι σημερα! Ας καταδικασει καλυτερα το ρατσισμο της χρυσης αυγης...
νικολετα κ.
31/05/2013 18:11
κατι τετοιους εχουμε και ειμαστε ευρωπη μονο στο νομισμα....
κostas
31/05/2013 17:53
πόση χαμηλότερα θα πέσουμε...
kiki
31/05/2013 17:34
den ine ipoxreomena ta pedia my na vlepyn olo avto ke oti ine o kathenas den me niazi as kani spitity oti theli den xriazete na to tompanizyn ke yte na mas to perasyn oti ine sosto ke emis thelyme tin palia ellada me tis paradosis tis me tin thriskia mas tin kenyria ellada den tin thelyme tin katastrepsan ke thelyn na katastrepsyn ke ta pedia mas
Έλληνας
31/05/2013 17:26
δικιο εχη ο παπασ, τι πραματα εινε αφτα? αλα ασ μην ανυσηχει, περισι ηταν ολη επισκεπτες που πηραν μερος στη παρελασι. φετος που θανε μονο θεσαλονικεοι δεν θα υπαρχη ψιχη καθοτι η σαλονικι εινε απο τις πολις με τουσ λιγοτερο συκιες παγκοσμιος. ζητω η ορθοδοξια. ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΘΑΝΑΤΟΣ ?
mhtera
01/06/2013 20:58
mpes sto gaydar kai bale thesaloniki kai metra posous exei ...xaxaxa
ΑΝΤΟΝΙΟ
01/06/2013 09:38
Μπράβο.....!!! Είπες και σύ την "αποψή σου"....!
Δικαιος χριστιανος
31/05/2013 20:31
Φιλε Ελληνα. Η εκκλησια ηταν και θα ειναι παντα με τους κυβαιρνοντες οπιοι και να ειναι. Εισε μικρος φαινετε και δεν καταλαβες τι θα πει παπαδαριο. Δεν ενοω τη θρυσκια.Στην κατοχη με τους κατακτητες, αργοτερα με τους εγγλεζους και μετα με τους δηκτατωρες.Το παπαδαριο ηταν οι μεγαλυτεροι καταδοτες. Οι δε δεσποταδες -ενα μεριδιο φυσηκα- εκφωνουσε ο ενας τον αλον Μαρια Περσεφωνη κτλ. τωρα ερχονται να καταδικασουν το φεστιβαλ των πραιντ. Δεν ειμαι και δεν θα ηθελα καπιο μελος της οικογενειας μου ομοφυλοφυλο.Αλλα! πιος επλασε τον ανθρωπο? Φυσικα ο Θεος. Κοπιος που παραγει καπιο αντικειμενο εσφαλμενο, δεν νομιζω να φταιει το αντικειμενο.Νομιζω να φταιει ο παραγογος. Ετσι και γι αυτους φταιει ο Υψηστος που τους ευγαλε λανθασμενους.
kiki
31/05/2013 17:23
na min ginyn fisika ke na in ginyn ekso apo tin ellada etsi oli mazi na min afisyme allo ti tha dyme ti tha dyn ta pedia mas thelyme tin pallia elada me tin orthodokia mas me tis paradosis mas ke oxi tin kenyria kseftilizmeni py tha mas pyn oti ola avta ine fisiologika ke prepi na megalonyn etsi ta pedia mas kseftilaaaaaaaaaaaaa
E
04/06/2013 23:50
Μεγαλύτερη ξεφτίλα απ'το να μην ξέρεις να γράφεις στη μητρική σου γλώσσα, ή μικρότερη;
manos
01/06/2013 13:23
γράφανε και στην παλιά Ελλάδα της ορθοδοξίας σου σε άπταιστα γκρικλισ (greeklish)?
Fistikis
31/05/2013 17:10
Για εμένα "ανόσιες και αφύσικες εκδηλώσεις" είναι η λειτανία, η περιφορά του επιτάφιου και άλλα χριστιανικά καρναβάλια. Οι ομοφυλοφιλοι δεν πειραξαν κανεναν. Σε μια δημοκρατική χώρα ολοι εχουν το δικαιωμα λόγου και ιδεολογίας.
menelaos
31/05/2013 16:30
είμαι ενάντια σε αυτή την γελοιότητα, ξεφτίλα, ξεπεσμός στο ναδίρ της ανθρώπινης, αξιοπρέπειας και ηθικής, και όχι να υπερηφανεύονται, αίσχος και ντροπή τους, συμφωνώ οτι δεν πρέπει να γίνει αυτό το τσίρκο!
αχιλλέας
01/06/2013 21:27
Μενέλαε πες αλεύρι! Ο Αχιλλέας σε γυρεύει...
manos
01/06/2013 13:31
Γιατί ντροπη φίλε μου; καμιά γελοιότητα και καμιά ξεφτίλα. Αυτα τα λένε οσοι δεν έχουν επιχειρήματα να αναλύσουν αυτο που νιώθουν οι ίδιοι απέναντι στην μομοφυλοφιλία. Οταν θα βρεις ενα δόκιμο γιατί σε αυτα που γραφεις τοτε και μονο τοτε θα καταλαβεις το λαθος σου. Εγω ειμαι πολυ περηφανος που είμαι ομοφυλοφιλος. Το ενιωσα, το ανελυσα και πλέον το ζω σε πλήρη αρμονία με την συνειδηση μου, τελειως ακομπλεξαριστα και πιστεψε με απολαυστικά. Δεν κάνω κακό σε κανένα. Που; Οχι βέβαια στην στρουθοκαμιλιστική Ελλαδίτσα-Ελλαδιστάν. Οσοι το ρεζιλευουν το φοβούνται γιατι το νιώθουν και οι ίδιοι και ειναι σε μια μονιμη μαχη με αυτα που τους φυτεψαν στο μυαλό και την κουτσουρεμενη συνειδηση τους που δεν εχει τα απαραιτητα εφοδια για να αποτιναξει τα δεσμα της. Βοηθεια σου...
sirgay
31/05/2013 14:56
Ναι. Κρατήστε μακριά τα παιδιά σας μην δουν το Φεστιβάλ και γίνουν γκέι.
manos
01/06/2013 13:32
μπά, απλά θα χάσουν την φετινή γιορτή. Του χρόνου θα τους βρούμε εκει...
Ε. Χριστοφορου
31/05/2013 12:45
Ας πουμε οτι ο Ανθιμος δεν ηταν αυτο που ειναι και ειχε ενα γιο Gay θα τον πεταγε στον καιαδα;
L
06/06/2013 08:44
Γιατί διαστρέφεις τη συλλογιστική του μητροπολίτη; Μίλησε για καιάδα ο επίσκοπος ή υπονόησε κάτι τέτοιο; Γιατί τέτοια εμπάθεια και προκατάληψη εναντίον του;
παρεκκλιση
31/05/2013 12:39
Ανωμαλοι εν κινηση
Jonny
31/05/2013 12:06
Να θυμηθει ο "Κυριος" Ανθιμος τον πρωην ομολογο του Μητροπολιτη Αττικης και μετα να μιλαει !!!