Στουρνάρας: Συμφωνήσαμε σε όλα

«Οχι» σε νέα μέτρα το 2012, «ναι» στην επιμήκυνση

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/07/2012 10:17 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 18/07/2012 20:48 |
«Οχι» σε νέα μέτρα το 2012, «ναι» στην επιμήκυνση
«Οχι» σε νέα μέτρα εντός του 2012, «όχι» σε οριζόντια μέτρα για την εξεύρεση των 11,5 δισ. ευρώ, «ναι» σε νέο μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα, «ναι» στην...
Γίνετε Συνδρομητής
Μακης Ανδρας
19/07/2012 07:54
Ο κοσμος πεινα, η κυβερνηση κανει συμβουλια γιατι δεν ξερει που της παν τα τεσσερα (ετσι τρωνε/πεινουν δωρεαν), ο κοσμος πεινα, η βουλευτες κοιτουν να εξασφαλισουν τα επιδωματα, αυτοκινητα κλπ, ο κοσμος πεινα, οι δημοσιογραφοι κανουν διακοπες η γραφουν μια προταση ουσιας σε 4 σελιδες (αντιγραφη απο τα ξενα, ειναι αχρηστοι δηλαδη), ο κοσμος πεινα ... Ετσι θα περασει κι αυτο το καλοκαιρακι, η κυβερνηση θα εξακολουθισει να κανει συμβουλια, οι βουλευτες να τρωνε, οι δημοσιογραφοι να μας πλασαρουν φθηνες αντιγραφες κι εμεις να πειναμε μεχρι τις επομενες εκλογες ... και παλι απο την αρχη.
Π.Τ
18/07/2012 20:30
Ντροπή σας..Ρε καρεκλοκέντραυροι πως θα πληρωθεί ο φόρος εισοδήματος?? Χαράτσια κλπ?? Είμαι μισθωτός υπάλληλος..ως πότε θα πληρώνουμε τα "παιδιά" σας?? Απολύστε τώρα δημοσίους υπαλλήλους και "παιδιά" της Βουλής. Ψάξτε όλους τους Ιατρικούς, Δηκιγορικούς, Φαρμακευτικούς κλπ συλλόγους.. δείτε τις περιουσίε τους και πάρτε αναδρομικά από όσους έκλεβαν.Καταργείστε τις επιχορηγήσεις των κομμάτων και μειώστε τους μισθούς σας τωρα. Εγώ δεν έκλεψα, δεν βγήκα σε σύνταξη στα 42 μου ούτε θέλω να πάρω extra επιδόματα και άλλα δωράκια όπως αυτά που έπαιρναν όλοι στο καρκίνωμα του δημοσίου. Είμαι από αυτους που δεν θέλουν να σωθεί η χ.ψ συντεχνία που μάστιζε τη χωρα. Δεν θέλω να πληρώνω άλλο τον κάθε τεμπέλη. Έλεος πια.
Ραφαηλ
18/07/2012 19:35
Συμφωνησατε σε ολα κυριε Στουρναρα αλλα χωρις την γνωμη του Ελληνικου λαου.
ερχεται πεινα?
18/07/2012 19:10
οι 3 πολιτικοι αρχηγοι αερολογουν! σε λιγο δεν θα υπαρχει χρυσος για δειγμα! σταση πληρωμων επ' αοριστο για τμημα του δημοσιου, ειναι αρρωστο κοψτε το! βιομηχανιες=0%! καντετο! τα λεφτα της Ε.Ε ισως κοπουν!
the kamera
18/07/2012 18:56
απλα, δεν υπαρχουν λεφτα! οταν οι γειτονες φορολογουν με 10% δεν ΜΠΟΡΕΙΣ να βαλης παραπανω!
Αει..
18/07/2012 15:07
κούφια λόγια. όσα μετρα και να παρθούν εκ των υστέρων θα ειπωθεί οτι ειχαν προβλεφθει.
Φον Φούφουτος.
18/07/2012 13:58
Συμφώνησαν σε όλα οι κύριοι της εσωτερικής τρόϊκας, αλλά δεν μπορούν να το ανακοινώσουν, γιατί πρέπει να πάρουν το ο.κ. και από την τρόϊκα του εξωτερικού αλλά και γιατί τόσο πολύ υπολογίζουν τον Ελληνικό λαό, τώρα που έπιασαν καρέκλες.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις