Μεγάλο το κόστος αποκατάστασης των ζηµιών στο Κέντρο της Αθήνας

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/06/2011 07:00 |
Επιχείρηση αποκατάστασης των υλικών ζηµιών, που προκλήθηκαν στη διάρκεια των επεισοδίων στο Κέντρο της Αθήνας την περασµένη Τετάρτη, αρχίζει ο ∆ήµος Αθηναίων. Σύµφωνα µε αυτοψία που διενήργησε συνεργείο του δήµου, αποτιµάται πως το κόστος είναι µεγάλο. Ειδικότερα, καταστράφηκαν ολοσχερώς 37 κάδοι απορριµµάτων, που κοστίζουν 300 ευρώ ο ένας, καθώς και 20 επιδαπέδια καλάθια απορριµµάτων µε κόστος 280 ευρώ το ένα. Τεράστιο θα είναι το κόστος και για την αποκατάσταση των µαρµάρων, καθώς έχουν καταστραφεί µεγάλα τµήµατα της σκάλας του Μετρό, του σιντριβανιού αλλά και οι βάσεις από παγκάκια.

τεντες.ι
20/06/2011 07:30
Δημαρχε.Εαν εχεις κοτσια,στειλε το λογαριασμο στο πρωτο τραπε ζι,εκει καθοταν οι ΑΚΟΑ,ΚΕΔΑ,ΔΕΑ,ΚΟΕ,ΡΟΖΑ.
FM
20/06/2011 04:08
Το λογαριασμο στα κωλοπαιδα του Indymedia παρακαλω
MAGKAKI M
20/06/2011 01:09
Να τα πληρώσουν οι γονείς των αδέσποτων αναρχικών.
pl
20/06/2011 01:06
280 kai 300 για κάδους; λίγο ακριβοί δεν είναι;
Α.Κ.
19/06/2011 23:08
ενα επιδαπεδιο καλαθι αποριμματων 280 ευρω και ενας καδος 300 ευρω ?? ελεος........ετσι χρεωκοπησε το κρατος απο την κακη διαχειρηση !!!!!!!
ΚΟΣΜΑΣ
19/06/2011 22:47
Ο Παπουτσής να τα πληρώσει. Γιατί ξέρει αυτός!!!!
Paparazzi
19/06/2011 22:21
Ελα αντε και στα επομενα .
nikos
19/06/2011 19:17
αφηστε οπως ειναι....την επομενη φορα δε θα εχουν τι να σπασουν...
Αγανακτησμενος
19/06/2011 18:53
Αντι η αστυνομια να καθοταν να χαζευει τους αλητες, που τα διαλαγανε, επρεπε να τους μπαγλαρωσει αμεσως. Θα ειχε και την απολυτη συμπαρασταση και ενεργη βοηθεια του κοσμου. Δε θα γινοταν τετοια καταστροφη. Τωρα κι ενω δεν υπαρχει σαλιο, πρεπει να αποκατασταθουν οι ζημιες. Αυτο ειναι ανηθικο και αντεθνικο. Αναρωτιεμαι, με τι και προπαντος με ποιανου λεφτα θα γινουν τα εργα.
ΓΙΑΝΝΗΣ Σ.
19/06/2011 17:00
Το κόστος των ζημιών του δήμου, των επιχειρηματοποιών κ.λ.π. πρέπει να παρακρατείται από την επιχορήγηση των κομμάτων επειδή ή συμμετέχουν ή δεν μπορούν να προστατεύσουν την πόλη και τους πολίτες.
Andreas Alexandros
19/06/2011 16:31
Το καλυτερο που μπορει να κανει ο Δημος ειναι στα σημεια καταστροφης να αναρτησει ταμπελλες που να διαδαζουν " Καταστραφηκα απο βαρβαρους και δεν με Ξαναφιαχνουν " οσο για την λεηλασια του σταθμου Συνταγματος ειναι προτιμωτερο να κλεισει προσωρινα και η ταμπελλα να διαβαζει " Με Κατεστρεψαν οι Βαρβαροι Ελληνες. Θα Μειινω Κλειστος Μεχρι να Υπαρχουν Χρηματα για την Αποκατασταση μου . Συγγνωμη σε Αυτους που Ειναι Πολιτισμενοι Αλλα Ταλαιπωρουνται. "
"Ζήκο θα προβώ σε ωμότητες!"
19/06/2011 12:28
Περίπου το κόστος ενός γεύματος παγκάλου στα καλύβια με την κινητοποίηση δύο διμοιριών ΜΑΤ...Ο λαικισμός και η χειραγώγηση του πόπολου αγαπητό συγκρότημα έχει τα όρια του, ειδικά όταν είναι γνωστό σε όλους ποιος δημιουργεί τα επεισόδια και τα μπάχαλα..
Alma Sierra
19/06/2011 09:36
To mono eukolo. Otan fiaxtoun olles oi zimies, h LIPITERI na pai sto (koma) ton katapiesmenon. Na dite an tha xana-katapiestoun allo. Mpaxalo h Ellada dystixos. Eykolos enooumeno einai otan sikentronete PLITHOS tipota (kalo) den egimoni ! Alithia POS sta alla Kratoi pou kai ekei AGANAKTISAN merikoi, den xalase oute o loustros ...se pagkakia, marmara, portes, zartinieres, skoupidokadous kai pai legontas,,,,,, Kala, o Nomos peri SEBASMOU tis Dimosias peripousias POU kanei diakopes ? Ta kalitera xronia perases Ellada TOTE me ton (Giorgo). Ta kalitera, kai as lene oti theloun ! TA KALITERA. Alma Sierra
GG
19/06/2011 02:43
Τον λογαριασμό στον Τσίπρα και τη Παπαρήγα. Τα τσογλάνια οι τραμπούκοι τους καταστρέφουν τα πάντα. Ούστ ρε που θέλετε να μου λέγεστε και πολιτικοί, κομμουνιστές της τρομοκρατίας και της παραφρωσύνης.
Βουτυρόπαις
19/06/2011 02:09
Να τα πληρώσουν άμεσα οι γονείς των καλόπαιδων. Ετσι κι αλλιώς λεφτά έχουν στο παλαιό ψυχικό.
Αλέκα Βελλιάνη
19/06/2011 01:17
Συνελήφθη κανείς; Τους είδαμε όλους στην τηλεόραση.... ο κ. Παπουτσής δεν τους είδε;
tnt
18/06/2011 22:16
Το λογαριασμο να τον πληρωσει ο ΣΥΡΙΖΑ
NM
18/06/2011 18:00
Nα τα πληρωσουν οι οικογενειες των κουκουλοφωρων
Grigoris K.
18/06/2011 12:34
Μπορούν να στείλουν το λογαριασμό στην Ελληνική Αστυνομία, οι κουκουλοφόροι που κάνανε τα έκτροπα αστυνομικοί ήταν και πανέξυπνοι ... είχαν πάνω τους και τις αστυνομικές τους ταυτότητες !!!

όλες οι τελευταίες ειδήσεις