Νέος τρόπος υπολογισμού για τη βασική σύνταξη

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Ηλίας Γεωργάκης   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 10/12/2009 07:00 |
«ΚΑΝΕΝΑ ένσημο δεν θα πηγαίνει χαμένο», είναι η φιλοσοφία στο προωθούμενο κυβερνητικό μέτρο για τη βασική σύνταξη. Η κυβέρνηση στο νέο Ασφαλιστικό...
Γίνετε Συνδρομητής
Μακης -ιδιώτης
25/02/2010 17:11
Να ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ το ΕΦΑΠΑΞ !!!!
τι λέτε μωρέ που το πληρώδ=σατε εσείς στο δημόσιο.

ENAS
11/12/2009 18:06
SPYRO DILADH TO 20% TWN NEWN NA MHN PW TO 25% EINAI KOPRHTES ANTE RE
NEOS ME 2 PTYXIA KAI GNWSTHS 3 GLWSSWN EINAI ANERGOS GITWNAKI MU EINAI ETOIMAZETAI NA TA MAZEPSEI KAI NA FIGEI GIA EXW
MHN EISE MONOPLEVROS FILE RELAX
Ευσταθιος Φαρουλας
11/12/2009 14:56
ΟΣΟ ΘΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ (βλεπε ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ) ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ ΤΟΣΟ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ, ΙΣΧΝΕΣ, ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ.
ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ.
ΕΧΕΙ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΡΙΝ 15-20 ΧΡΟΝΙΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΑΤ, Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΑΠ'' ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΔΕ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΤΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ΑΥΤΩΝ ΗΤΑΝ ΔΥΟΜΙΣΥ ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠ'' ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ; ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ COMPUTERS.
ΠΛΗΡΩΝΕ ΦΟΥΚΑΡΑ ΜΙΣΘΩΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΑΑΑΑΘΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΟΙ ...
ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΙΚΑ
11/12/2009 12:02
Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ - ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ
ΠΟΛΙΤΗ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ....

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΣΟΦΩΝ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ...

Θύμιιος Π.
11/12/2009 02:24
Μιά απλή ερώτηση έχω και εγώ ο αγράμματος: Το χρέος από πότε άρχισε να μαζεύεται; Τι ρόλο έπαιξαν οι Ολυμπιακοί αγώνες, η Ολυμπιακή αεροπορία, η ΕΡΤ, οι συνδικαλιστές, οι προμήθειες του στρατού και των νοσοκομείων, το μαύρο χρήμα της Ζήμενς, το Χρηματιστήριο, οι αργόμισθοι, οι κηφήνες του δημοσίου, οι αυτοπροβαλόμενες πανεπιστημιακές μετριότητες, τα βαρέα και ανθυγιεινά, οι μωρόχαυλοι βουλευτές της τελευταίας 30/ετίας; Να πληρώσω ό,τι μου αναλογεί, αλλά να πληρώσουν κι αυτοί!
Σπυρος
10/12/2009 21:50
ΜΟΝΟ ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΣΗΜΑ, ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΣΥΝΤΑΞΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ...ΠΕΙΝΑΣ!
ENAS
10/12/2009 15:41
ENSHMA DEN YPARHUN STHN EVRWPH
POSA XPONIA DULEPSES XEREI H ASFALEIA SU
KAI OTAN FTASEIS STO SINTAXIODOTIKO ETOS
PLHRWNESAI ANALOGWS 2 SINTELESTES TON TELEFTAIO SU MIS8O KAI POSA XPONIA DULEPSES TO
EF APAX EINAI TELEIWS AGNOSTO
MONO H ELLAS TO EXEI AFTO DISTYXWS
MONO O DHMOSIOS TOMEAS TO SINTAGMA MILAEI GIA EISOTHTA
OPOTE KOPSTE TO
ΠΑΝΟΣ (ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ)
10/12/2009 12:28
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΕΝΣΗΜΩΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ?
ΤΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ?
ΓΙΑΤΙ ΒΑΖΕΤΕ ΒΑΣΗ ΕΝΣΗΜΩΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ?
ΤΑ 200΄''Η ΤΑ 300 ''Η ΤΑ 400 ΕΝΣΗΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ? ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΣΤΑ 60 ''Η 65 ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΩΝ 50 ''Η 100 Ή 150 Ή ΤΩΝ 200 ΕΥΡΩ?
ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΑΡΑΓΕ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ?
ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΒΕΤΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ?
ΓΙΑΝΝΗΣ
10/12/2009 12:18
ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ , ΑΛΛΑ ΜΙΣΟ
ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 500-700-1000-1500-2000-2500 ΚΛΠ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΝΟΥΝ ?
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΣΤΩ 50-100- 120 ''Η 150 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ?
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ ΕΝΣΗΜΑ ΤΡΙΩΝ ,ΤΕΣΣΆΡΩΝ , ΠΕΝΤΕ , ΕΞΙ ''Η ΔΕΚΑ ΕΤΩΝ?
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΚΛΟΠΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ?
ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000΄''Η 3500 ''Η 4000 ΕΝΣΗΜΑ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΕΝΣΗΜΩΝ ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΤΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ.
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.
ΑΦΗΝΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 100 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΙΔΕΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ.
ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΒΕΡΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις