Τεράστιο «διπλό» στην έδρα των Ντιτρόιτ Πίστονς πήραν οι Φιλαδέλφεια Σίξερς, επικρατώντας με 117-111.

Αν και οι γηπεδούχοι ήταν η καλύτερη ομάδα για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Τζίμι Μπάτλερ ήταν «σεληνιασμένος» στο δεύτερο ημίχρονο και σημειώνοντας 26 πόντους στα τελευταία 24 λεπτά (38 συνολικά), ανέτρεψε το σκορ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Αν και ο Τζοέλ Εμπίντ απουσίασε, Μπεν Σίμονς, Μάικ Μουσκάγια και Τζέι Τζέι Ρέντικ (18 πόντοι έκαστος), κατάφεραν να κρύψουν την απουσία του.

Από την πλευρά των ηττημένων, για ακόμη ένα παιχνίδι του δίδυμο Γκρίφιν-Ντράμοντ ήταν εξαιρετικό, με τον αθλητικό φόργουορντ να έχει 31 πόντους, 12 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ ο σέντερ του Ντιτρόιτ είχε 21 πόντους και 10 ριμπάουντ.