Εντυπωσιακός για ακόμη μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που παρά το γεγονός ότι είχε «γεμάτα» στατιστικά, δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα των Μιλγουόκι Μπακς από την Νέα Ορλεάνη με 85-84. Η αναμέτρηση ήταν εξαιρετικά αμφίρροπη και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τον 20χρονο άσο σε 36 λεπτά συμμετοχής, να σημειώνει 15 πόντους, να μαζεύει εννέα ριμπάουντ και να μοιράζει πέντε ασίστ.

Παράλληλα, οι Ντιτρόιτ Πίστονς επικράτησαν 105-95 των Μέμφις Γκρίζλις, με πρωταγωνιστή τον Ρέτζι Τζάκσον που πέτυχε 23 πόντους. Για τους ηττημένους, ο Νικ Καλάθης αγωνίσθηκε 18 λεπτά με τέσσερις πόντους, τρεις ασίστ και δύο ριμπάουντ, ενώ ο Κώστας Κουφός έπαιξε 16 λεπτά με δύο πόντους, ισάριθμες ασίστ κι έξι ριμπάουντ.

Ο Κώστας Παπανικολάου έμεινε ξανά εκτός αγώνα λόγω τραυματισμού, στην άνετη νίκη των Χιούστον Ρόκετς επί των Ορλάντο Μάτζικ με 107-94.