Προκλητική ομολογία

«Χαιρετάμε ναζιστικά» παραδέχθηκε ο Νίκος Μιχαλολιάκος

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 21/10/2012 11:48 |
«Χαιρετάμε ναζιστικά» παραδέχθηκε ο Νίκος Μιχαλολιάκος
Στο βίντεο, το στιγμιότυπο από την ομιλία του Ν.Μιχαλολιάκου

Ο επικεφαλής της Χρυσής Αυγής Νίκος Μιχαλολιάκος δεν δίστασε να χαιρετίσει ναζιστικά, μιλώντας στη νεολαία του κόμματός του, υποστηρίζοντας μάλιστα  ότι μπορεί «καμιά φορά» τα μέλη του κόμματος του να χαιρετούν κατ' αυτόν τον τρόπο, «αλλά έχουν καθαρά χέρια» γιατί δεν έχουν κλέψει. «Μας είπανε ναζί, μία, δύο, δέκα. Δεν μας είπανε όμως ποτέ κλέφτες. Αυτά τα χέρια μπορεί καμιά φορά να χαιρετάνε έτσι αλλά είναι καθαρά χέρια. Δεν είναι βρώμικα, δεν έχουν κλέψει» είπε.

Ο ίδιος συνεχίζοντας είπε πως η Χρυσή Αυγή όχι απλά βρίσκεται στις δημοσκοπήσεις μεταξύ των τριών πρώτων κομμάτων αλλά έχει και μικρή διαφορά με την ΝΔ και τον ΣΥΡΙΖΑ προσθέτοντας ότι αυτό είναι που φοβούνται πολύ τα άλλα κόμματα.

14
ΕΛΛΗΝΑΣ
23/10/2012 06:49
Προκλητική ομολογία «Χαιρετάμε ναζιστικά» παραδέχθηκε ο Νίκος Μιχαλολιάκος Άντε και εις ανώτερα, να φορέσετε και τις κουκούλες της ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ. Οι Καραγκιόζηδες ΠΑΣΟΚ και ΝΔ δουλεύουν για τη Χρυσή Αυγή. Παρόλα αυτά ο Μιχαλολιάκος με τα ναζιστικά καραγκιοζιλίκια του κάνει το κατά δύναμην ώστε να φαίνεται σαν τον τρελό του χωριού. Ο Παναγιώταρος την πέφτει στα θέατρα και μιλά στο BBC για εμφύλιο πόλεμο. Ο Κάσι πάτησε την πεπονόφλουδα που του έριξε η Ρένα Δούρου. ο Δένδιας θα κανει μήνυση στον Guardian. Ο Τσίπρας υπόσχεται να κάνει δημόσιους υπαλλήλους όσους δεν είναι. Ο Βενιζέλος φύλαγε επί 2 χρόνια το USB stick με τα ονόματα των φοροκλεφτών. Ο Κουβέλης χαράζει κόκκινες γραμμές για τα προκλητικά προνόμια των δημόσιων κηφήνων. Και μέσα σε όλο αυτό το τουρλουμπούκι, ο Σαμαράς πρωθυπουργεύει. Το όλο σκηνικό θυμίζει σάτιρα του Αριστοφάνη. Με μόνη διαφορά ότι διαφαίνεται η εθελουσία έξοδος της χώρας από το ΕΥΡΩ. Διότι ενώ όλοι μέχρι τώρα μιλούσαν για τους ΣΥΡΙΖΑΙΟΥΣ μπαχαλάκηδες, αποδεικνύεται περίτρανα ότι το μπάχαλο είναι γενικό.
χρυσαυγίτης
23/10/2012 02:36
Ο πακιστανός στην φωτογραφία ποιός είναι? Να μας δώσετε τα στοιχεία του να του...κάνουμε επίσκεψη...
fuser
22/10/2012 22:37
Ερχεται κυβερνηση Τσιπρα και αξ. αντιπολιτευση ΧΑ. Κατι σαν δημοκρατια της Βαιμαρης. Ο Θεος να μας λυπηθει.
lupin
22/10/2012 19:07
και έλεγα οτι κάτι μου θυμίζει....να τι μου θυμίζει.... Γιάννης Λαδάς, ο αποκαλούμενος και ως "καθαρά χέρια"..... Ιωάννης καλύτερα.... Πιθανότατα πολλοί δεν τον γνωρίζετε... google ομως υπάρχει, δοκιμάστε....
galatsi
22/10/2012 14:53
Η λέξη κλειδί είναι "ακόμα". Δεν έχουμε κλέψει ακόμα.
galatsi
22/10/2012 14:40
@fotis Μήπως οι αριστεροί;
captain7
22/10/2012 12:18
Δεν έκλεψαν αυτά τα χέρια...μπορεί όμως να κάνεις και άλλα πράγματα με τα χέρια...να σκοτώσεις, να στραγγαλίσεις, να δείρεις, να, να....Είναι γνωστό το παιχνίδι του αποπροσανατολισμού των φασιστών ανά το κόσμο. Ξυπνάτε Έλληνες, οι επόμενοι που θα νιώσετε το φασισμό είσαστε εσείς οι ίδιοι!!!
fotis
22/10/2012 10:29
και πες πως ανεβαίνουν στην κυβέρνηση οι χρυσαυγίτες και καθαρίζουν τη χώρα απο τους μετανάστες. μετά ποιοι έχουν σειρά;
Σαπουνι Ντετόλ
22/10/2012 10:01
Η χρυσή αυγή είναι 3ο κόμμα, εκ των συνθηκών, επειδή είναι ανίκανοι και σάπιοι αυτοί που ήταν στην εξουσία τόσα χρόνια. Η ατάκα που τους έριξε μπροστά και ανέβασε τα ποσοστά είναι "έξω οι μετανάστες" , κάτι σαν το λεφτά υπάρχουν .Με ποιους πολιτικούς θα αντιμετωπίσει τα θηρία της ΕΕ ο Μιχαλολιάκος?, με τον "καιάδα" η με τον Μπαρμπαρό(ουση)σα? Με τι αντι-προτάσεις στην λαίλαπα των νέων μέτρων. Εγώ αν ήμουν Μιχαλολιάκος θα ψήφιζα Πασοκ και ΝΔ, γιατί η δική τους ανικανότητα με έφερε στην εξουσία,τους χρωστάω χάρη. Επίσης ο ΜΙχαλολιάκος δεν έχει υπολογίσει οτι ο λύκος που ανεβαίνει στην κορυφή είναι πιο πεινασμένος και βλέπω 2 άτομα στο κόμμα που έχουν ηγετικές διαθέσεις, εκει να δούμε πανηγύρι, εξουσία και διαφθορά είναι 2 πράγματα ανάλογα το ένα με το άλλο, συνέλθετε κύριοι τα πράγματα δεν είναι φωτιά και τσεκούρι μόνο , ο σκοταδισμός τελείωσε.
Σπύρος.Β
22/10/2012 10:01
Όσο οι κομματάρχες σας δεν δουλεύουν για το συμφέρον της Ελλάδας, αλλά για τα δικά τους και ξένα συμφέροντα, τέτοια φασιστοειδή θα αναπτύσσονται !!!! Αυτοί είμαστε οι Έλληνες πλέον και αυτοί μας αξίζουν! Καλά να πάθουμε Αριστεροδεξιά πρόβατα !!!
τασος δ.
22/10/2012 09:43
Το να σπανε στο ξυλο μεταναστες και οποιονδηποτε νομιζουν οτι δεν ειναι ελληνας επειδη ειναι καπως μελαμψος ῾εαν μονο αυτο κανουν᾿ δεν το θεωρει οτι λερωνει τα χερια του. Και δεν εχει και προβλημα με το ναζιστικα γιατι ειναι φασιστας. Ε τουλαχιστον δεν το κρυβει. Οσοι τον ψηφισουν να τον χαιρονται γιατι τους αξιζει να καταληξει η χωρα μπουρ....και επισημα! Αν δεν ειναι ηδη δηλαδη...
Παπαρούνα
22/10/2012 03:28
Όλοι συμφωνούν ότι δεν έχουν κλέψει. Ο μόνος λόγος είναι ότι δεν είχαν την ευκαιρία. Σε κάθε περίπτωση, τα εγκλήματα που διαπράττουν είναι πολύ χειρότερα από κλοπή. Από κάθε άποψη.
Μπράβο στον Μιχαλολιάκο
21/10/2012 23:34
Προφανώς γνωρίζει ότι το κόμμα του κέρδισε την μάχη της λασπολογίας, συγκέντρωσε επαρκή "κρίσιμη μάζα" και μπορεί πλέον να εκφράζεται με αυταποδοχή και οριμότητα, πράγμα που απλώς θα βελτιώσει τα ποσοστά του.
Ποντιφίξ
21/10/2012 21:31
Αν είναι ποτέ δυνατόν! Ο επικίνδυνος δικτατορίσκος να ονειρεύεται πρωθυπουργία. Και, αν είναι δυνατόν 1 στους 10 Έλληνες να δηλώνουν ότι θα τον ψηφίσουν. Πόσο πιό χαμηλά θα πέσουμε?