Σαμαράς: 50,18% - Μπακογιάννη 39,76% - Ψωμιάδης 10,06%

Σαμαράς: «Νικήσαμε όλοι. Δεν υπάρχουν ηττημένοι»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 29/11/2009 19:45 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 30/11/2009 05:10 |
Μήνυμα ενότητας έστειλε στο επινίκειο διάγγελμά του ο Αντώνης Σαμαράς, που εξελέγη απόψε έβδομος πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, καθώς επικράτησε...
Γίνετε Συνδρομητής
Χαριλαος Δεκαραφλας.
01/12/2009 19:50
Ακουτε εμενα : Απο τοτε που ο Ανδρεας Παπαντρεου νομιμοποιησε την κλοπη του δημοσιου χρηματος,ολοι οι πολιτικοι πανε εκει για να βγαλουν λεφτα. Τα υπολοιπα ειναι λογια να αγαπιομαστε.
k.k.
01/12/2009 17:09
τίποτα δέν ειναι τυχαίο φαίνεται. δέν απασχολούν τα χαράτσια που μπαίνουν ή που έρχονται, δέν απασχολούν οτι από τη μία καμμένη γή πάμε στην άλλη, για να δικαιολογούνται οι αφαιμάξεις του ταλαίπωρου εργαζόμενου, συνταξιούχου , δέν απασχολούν τα 3 εκατομ. φτωχοί καί κάτω του ορίου της φτώχειας που άφησε πίσω του ο 35ετής <πόλεμος> συμφερόντων που υπηρετούν και τα δύο ονομαζόμενα μεγάλα κόμματα, δέν απασχολούν οι φροντιστηριάρχες και οι κλινικάρχες που έχουν υποκαταστήσει το δημόσιο σύστημα παιδείας και υγείας, απασχολούν η ντόρα, ο αντώνης, ο μητσοτάκης, και δέν βλέπουμε ότι το <σοσιαλιστικό> πασοκ το προτιμητέο στην τάξη των προνομιούχων, καθότι μέγας πολιτικός μαλαγάνας,, ανέλαβε να κάνει πράξη την πολιτική Καραμανλή ίσως και πιο <βελτιωμένη> διότι ως γνωστόν οποτε η μεγαλοαστική τάξη έχει ζόρια, καλεί το κόμμα που δέν ξεσηκώνει τόσα πολλά μποφόρια.... Τώρα άν θέλει κανείς να κοροϊδεύει τον εαυτό του δέν μπορεί κανένας να του το απαγορεύσει.... Οι μόνοι <δικαιολογημένοι> ψηφοφόροι του ενός ή του άλλου κόμματος εξουσίας ειναι μόνο οι διαχρονικά βολεμένοι, που έχουν κάθε λόγο να στηρίζουν μετά μανίας ο καθένας το δικό του... Ολοι αυτοί βέβαια δέν μάς κάνουν 5 εκατομ.ψηφοφόρους, που ασφαλώς δέν ειναι ολοι βολεμένοι. Υπάρχει μιά κατηγορία των εν αναμονή και βέβαια υπάρχει και μιά άλλη που πιστεύουν στο <ιδεώδες> της ελεύθερης οικονομίας (κοινώς ασυδοσίας της αγοράς και των καρτέλ) και υπάρχει και μιά μερίδα που ελπίζει οτι θα ξαναμπεί το κόμμα στο σωστό το δρόμο. Ειδικά η προερχόμενη από το ΠΑΣΟΚ του ΕΟΚ ΚΑΙ ΝΑΤΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ. Συνέλθετε σύντροφοι, σε αυτό το συνδικάτο εχει ενταχθεί και το ΠΑΣΟΚ για να καταλάβει την εξουσία.... Πικρή η αλήθεια αλλά αδιαμφισβήτητη, καθότι ο,τι και να λένε τα λόγια μιλάνε τα έργα και αυτό το γνωρίζουν καλύτερα από τον καθένα τα <περήφανα γηρατειά> πού άφησε πίσω του το ΠΑΣΟΚ με 300 ευρώ σύνταξη και τους έρριξε κι ένα μπερντάκι έξω από το Μαξίμου επί εποχής <εκσυχρονισμού> στον οποίο πρώτο τραπέζι ήταν και ο σημερινός πρωθυπουργός άλλά και ο αντιπρόεδρος των Ιμίων.... Με αγάπη πάντα
Α
01/12/2009 14:31
ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ Μ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ Ν ΣΤΕ Κ ΜΑΝΩΛΙΔΗ.ΙΜΙΑ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ Τ Ν ΠΩ.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.ΔΕΙΤΕ Τ ΨΕΜΑΤΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΤΟ ΞΕΣΗΚΟΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Κ ΤΑ ΛΕΜΕ Κ ΜΑΝΩΛΙΔΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑΤΕ Κ Τ ΛΕΜΕ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.
Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ
01/12/2009 13:16
@Nεοδημοκράτης δεξιός
Έχεις απόλυτο δίκαιο φίλε μου. Η ενότητα ενός κόματος, σίγουρα πρέπει να είναι από τα κύρια ενδιαφέροντα ενός αρχηγού. Ενότητα όμως με ποιούς; Με τους πρωταγωνιστές των σκανδάλων; Με τούς οικογενειακούς φίλους του Χριστοφοράκου; Με τούς κουμπάρους καί τα τακίμια του Καραμανλή; Με τούς φοροφυγάδες καί φοροκλέφτες των Βορείων προαστείων; Με τούς ιδιοκτήτες αυθαιρέτων που κατέστρεψαν τα δάση καί το κλίμα της Αττικής; Με τούς βρώμικους μηχανισμούς της οικογένειας; Με τούς βαρώνους που αλλοιώνουν την λαϊκή βούληση σύμφωνα με τα συμφέροντά τους; Δεν πρέπει πρώτα να καθαρίσει το κόμα απ''τους βρωμιάρηδες;
Πολίτης
01/12/2009 11:50
ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΕΞΕΤ.ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑΛΑΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΖΗΜΙΩΣΑΝ ΤΗ ΧΩΡΑ. ΜΕΣΑ ΣΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΤΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΜΒΟΛΙΩΝ ΑΠΤΟΝ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
Πολίτης
01/12/2009 11:50
ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΕΞΕΤ.ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑΛΑΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΖΗΜΙΩΣΑΝ ΤΗ ΧΩΡΑ. ΜΕΣΑ ΣΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΤΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΜΒΟΛΙΩΝ ΑΠΤΟΝ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
Νεοδημοκράτης δεξιός
01/12/2009 11:40
Άσε τα περί ενότητας φίλε Πρόεδρε. Διώξε ΑΜΕΣΑ την αγία οικογένεια. Σβήσε το επίτιμος πρόεδρος το ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ. Σε καθεστώς επιτήρησης τον ΑΡΗ. Γιαυτό σε ψηφίσαμε.
ΠΑΝΟΣ Μ.
01/12/2009 11:31
Ρε Αντώνη, και ο Μητσοτάκης κερδισμένος είναι;;;;;Δεν υπάρχει κανείς ηττημένος;
Κ.Γ.
01/12/2009 11:17
Ω, ναι...Υπάρχουν ηττημένοι....Η Ελλάδα....Απλώς γιατί υπάρχετε εσείς και η παράταξή σας...Και σε αυτο φαίνεται πως βοήθησαν τα κανάλια που έπί ένα μήνα και....σας είχαν πρώτο θέμα και δεν σας αφησαν να διαλυθείτε και να πάτε στον αγύριστο....Γιατί προς τα εκεί οδεύατε ολοταχώς.....
Σ.Π
01/12/2009 08:52
ΚΑΛΕ ΤΙ ΦΡΟΥΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΙ ΗΚΑΛΑΜΑΤΑ!!!!!
x
01/12/2009 05:21
mhtsotakiiiiiiii m.....a rezilh egines
Pavlos Xanthopoulos
30/11/2009 21:27
Esas ollous tous ipnotismenous pou ehete ksehasi tous sintaksiouhous gonisas kai ta paidiasas kai asholiste me tous "eponimous",to KKE tha sosi ta paidiasas kai tous gonissas...
MARIA H KORINTHIA
30/11/2009 21:20
KALAMATA KAI KORINTHOS
BGAZEI TOYS ANTRES.
OXI TO PYLOFORI KAI TO MYSTRI,
POY EGRAPSAN MERIKOI
K.MANΩΛΙΔΗΣ
30/11/2009 18:04
Σαμαρας: "Nικήσαμε όλοι.......". Ναί αλλά, άντε να πείσης την Ντόρα καί τον μπαμπάκα της. Να δώ τον Μητσοτάκη με σημαίες να πανηγυρίζει στούς δρόμους την νίκη του Σαμαρα....... Ε, τί διάολο, δέν συμμετέχει και αυτός στις χαρές του λαού της Νέας Δημοκρατίας; Αφού το λέει καί ο Σαμαρας. Νικήσαμε όλοι...... Τ''ακούς Μητσοτάκη;
Γιόχαν φον Βέγκεν
30/11/2009 18:02
Αυτόφωτος...περιεκτικότατος χαρακτηρισμός..έυγε Λέων.

Επί του θέματος...τα είπαν όλοι όλα. Σε εμένα δεν μένει παρά να πω ότι...

Ο Ελληνικός λαός αποφάσισε να τιμωρήσει αυτούς που είπαν ότι σε 10 χρόνια θα ξεχάσει.την Μακεδονία...δεν είμαστε ΛΩΤΟΦΑΓΟΙ, κύριε Μητσοτάκη. Θυμόμαστε λεπτομερέστατα τα τεκτενόμενα της περιόδου 92-93.

Ντόρα, δύο χρόνια εσύ και το συνάφι σου υπονομεύατε την κυβέρνηση και τόπο. Ήθελες κλειστές εσωκομματικές εκλογικές διαδικασίες αλλά οι καιροί των κεκλεισμένων των θυρών συμβουλίων παρήλθαν ανεπιστρεπτί. Αυτά ανήκουν στους καρδινάλιους στο Βατικανό και όχι σε μία ευρωπαϊκή χώρα.

Εϊμαι βέβαιος ότι ο Σαμαράς θα σε εξαφανίσει πολιτικά. Σε 10 χρόνια κανείς δεν θα θυμάται το όνομα Ντόρα...

dimitris korinthios
30/11/2009 15:17
Αναρτήθηκε από starnick Δευτέρα, 30 Νοεμβρίου 2009
Γ ια όσους δεν έχουν αντιληφθεί ακόμα την τεράστια σημασία της νίκης Σαμαρά,τους αφιερώνουμε το διπλανό πρωτοσέλιδο της ναυαρχίδας του Γιωργάκη,"Νέων.
Έλληνες,τα πράγματα είναι ξεκάθαρα:οι εκπρόσωποι του γραικυλισμού και του ενδοτισμού,είτε από το ΠΑΣΟΚ είτε από την "αριστερά", ΣΚΥΛΙΑΣΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΘΡΙΑΜΒΟ ΣΑΜΑΡΑ!ΤΡΕΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΣΟΥΝ ΨΗΛΑ ΤΗ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΟΥΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΑ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΧΘΕΣ Ο ΝΕΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ!
kokosis
30/11/2009 14:42
ANTE NA PISEIS TORA K.SAMARA TON MITSOTAKI OTI DEN YPARCHUN ITIMENOI.....
ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
30/11/2009 13:28
Αγαπητέ μου Aλ Kαλ συμφωνό μαζί σου κάτι μου θυμίζει το όνομα του...
Δεμέστιχας Ιορδάνης
FEROS
30/11/2009 13:08
AFOY NIKISATE OLOI ....... NA PATE NA SAS KANEI TO TRAPEZI................. O PROIN KATALLILOTEROS ..... ME SPALOMPRIZOLES...... NA GELASEI TO XEILAKI TOY
AAAAAAAAAAAAAA KALESTE KAI TOYS ..... ALOGOSKOYFI ..... KLP KLP KAI OLOY TOYS PROIN APOTYXIMENOYS.......
OPOSDIPOTE NA KALESETE KAI TO KORISTAKI POY EXZEI KAIRO NA MAS PAROYSIASTHEI TIN ....... FANOYLA....
POLY MAS EXEI LEIPSEI
ΛΕΩΝ
30/11/2009 12:36
ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΕ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΕ ΤΗΣ Ν.Δ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ- ΚΕΙΜΕΝΟ-ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ : "Ποιός λοιπόν, μπορεί να συνεχίσει τη δημοκρατική επανάσταση που άρχισε Ποιός μπορεί να αναμορφώσει και να δυναμώσει το κόμμα Ποιός μπορεί να ενώσει καλύτερα την παράταξη Ποιός μπορεί να σταματήσει επώδυνους συμβιβασμούς στα ανοικτά εθνικά ζητήματα Ποιός προσφέρει αληθινή εναλλακτική λύση απέναντι στο ΠΑΣΟΚ Ποιός μπορεί να δώσει Ελπίδα στην Ελλάδα Ποιός μπορεί να αλλάξει την Ελλάδα, όχι απλώς να διαχειριστεί ένα πολιτικό σύστημα που παραπαίει; Σκεφτείτε, αποφασίστε, ψηφίστε. Ψηφίστε ό,τι θέλετε…Αλλά ψηφίστε! Και πάρτε και φίλους και γνωστούς σας. Ξεπεράστε τη χαλαρότητα… Ξεπεράστε τους δισταγμούς… Πολύ σπάνια θα σας δοθεί η ευκαιρία να στείλετε τόσο ισχυρό μήνυμα σε τόσους πολλούς Πολύ σπάνια θα σας δοθεί η ευκαιρία ως πολίτες να κάνετε τόσα πολλά Σαρώστε τους μηχανισμούς. Δώστε στη Νέα Δημοκρατία το δικαίωμα της Απελευθέρωσής της. Και δώστε το από τον πρώτο γύρο. Και από τη Δευτέρα το μήνυμά μας θα αφορά όλους τους Νεοδημοκράτες. Και θα το πάρουν όλοι οι Έλληνες Αυτό το ατέλειωτο ποτάμι ας πλημμυρίσει τις κάλπες. Για να κάνουμε ξανά τη Νέα Δημοκρατία Ελπίδα της Ελλάδας Για να χτίσουμε, όλοι μαζί την Ελλάδα της Ελπίδας. Αντώνης Σαμαράς" ..... OTAN EXEIΣ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ (ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ) ΟΙ ΠΡΕΣΒΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ... Ο ΛΑΟΣ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ τους ΑΥΤΟΦΩΤΟΥΣ ... ΛΕΩΝ
Χαιρετισματα στους μπουληδες.
30/11/2009 12:09
Η κορη του μπαμπα της δεν τα καταφερε...Δεν πειραζει... Ισως επανεμφανιστει στο προσκηνιο με αρχηγικες επιδιωξεις και παλι, μολις ο γυαλακιας τα θαλασσωσει στη Ν.Δ.... Ισως παλι, την αποσυρει ο μπαμπας για χαρη του κανακαρη του, αυτου με τις μιζες. Απο την αλλη μερια, υπαρχουν παντα τα εγγονοα του και παιδια της, τα οποια εχουν...θητευσει στο Υπ. Εξ. ως...συμβουλοι της...μαμας τους...

Σε καθε περιπτωση, φοβαμαι οτι αυτη η οικογενεια δεν θα χαθει. Θα ειναι εκει, περιμενοντας την καταλληλη στιγμη για να κανει την κινηση της...


ΔΡΑΚΩΝ
30/11/2009 12:01
Το μήνυμα από τον κόσμο της Ν.Δ προς Α. ΣΑΜΑΡΑ και άλλους πολιτικούς ηγέτες: ...Στην εποχή του Internet ακόμη και ο Μήτσος του χωριού ξύπνησε και θέλει η ψήφος του να λαμβάνεται σοβαρά υπόψη. Απαιτεί λοιπόν : 1. Επιλογή από τη βάση του κόμματος όλων των υποψηφίων βουλευτών, δημάρχων, και άλλων αξιωματούχων (Στην Β Αθήνας π.χ. όλοι οι βουλευτές (εκτός του Παναγιωτόπουλου) και όλοι οι Δήμαρχοι, υποστήριζαν την Ντόρα, και ο κόσμος της Ν.Δ. έδωσε και εκεί συντριπτικά ποσοστά στον Α. Σαμαρά!!!!) 2. Δημοψηφίσματα για όλα τα μεγάλα θέματα (εσωτερικά και εξωτερικά): Π.X. Παιδεία, Ασφαλιστικό, Υγεία , Σκοπιανό, Κυπριακό. 3. Θέσπιση δημοψηφίσματος για την διεύρυνση η για νέα θεσμική συνθήκη στην ΕΕ. 4. ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ φτιάχνονται από τις ξένες πρεσβείες και τα εξαρτώμενα ΜΜΕ, αλλά συντρίβονται από την απελευθέρωση και ελεύθερη βούληση των ψηφοφόρων !!!!!! ΔΡΑΚΩΝ
Δημοσθενης Μπογδης
30/11/2009 11:18
Αμέτοχος μέχρι τώρα στα εσωκομματικά της Νέας Δημοκρατίας μένω άναυδος με την Αναισθησία , την αναλγησία, τον Φαρισαϊσμό και την έλλειψη στοιχειώδους αυτοκριτικής για την κατάσταση που έχει φέρει την Πατρίδα μας η παράταξη αυτή .
Από πάνω ακούω βαρύγδουπες εκφράσεις για τον
<< ηρωικό και περήφανο κόσμο της >> που έβγαλε καινούργιο Αρχηγό και η παράταξη << θα πάει μπροστά >>.
Έχετε ξεχάσει, κύριοι της Δεξιάς παράταξης που τώρα γίνατε Δεξιότεροι και μπλέκετε τα εκ δεξιών άκρα σας (μπούτια σας) ότι πριν ακριβώς 57 ημέρες Ο Ελληνικός Λαός και όχι ο Λαός της Νέας Δημοκρατίας σας έστειλε στον Αγύριστο , εκεί που πράγματι ανήκετε για τα όσα πρωτάκουστα σκάνδαλα και πολιτικές δημιουργήσατε και ακλουθήσατε ώστε να φέρετε την Ελλάδα μας σε οικονομική καταστροφή και ηθικό μαρασμό .
Τι θράσος είναι αυτό τώρα να πανηγυρίζετε για την επαναφορά ενός , υπερόπτη ,υπερεθνηκιστη δημαγωγού αριστοκράτη λαϊκιστή που το παίζει Μανιάτης ,ενώ είναι ο Μεγαλοϊδιοκτήτης της Κηφισιάς και μέλος της Αθηναϊκής Ελίτ .

Δεν είπατε λέξη ακόμη και δεν πληρώσατε το παραμικρό για τα δεινά που οι Καραμανλήδες , Οι Μητσοτακαινες , οι Αβραμόπουλοι και Οι Σαμαράδες , με τους καλόγερους του Άγιου Όρους , η με τις μίζες του Χρηστοφορακου και τις καθοδηγούμενες αποφάσεις του Σανιδά ταλαιπωρούν την Ελλάδα και τους απλούς Έλληνες . Σε λίγο με το θράσος που σας διέπει θα μας αναστήσετε Κώστα Καραμανλή, Γιώργο Βουλγαρακη Θόδωρο Ρουσόπουλο και Ζαχοπουλο για να μας πείτε πως η παράταξη είναι έτοιμη να πάει μπροστά !

Δεν υπάρχει Τσίπα από μέρους σας κύριοι , της σκληρής Άπονης και Αναίσθητης Δεξιάς ; και γιατί το ξτρεμ σας στα δεξιά σταμάτησε να παίζει μπάλα; Μουγκα τον έπιασε ;
ΛΙΤΣΑ
30/11/2009 10:22
Τώρα να δω πως θα κάτσει η Ντόρα κάτω απ το Σαμαρά!!!
Aλ Καλ
30/11/2009 10:12
VICTOR METAXAS φιλαρακο εισαι γραφικος καμι μεινε εκει που εισαι. Καλα λες, ντρεπεσαι που εισαι Ελληνας, αλλα δεν εισαι οποτε να μη ντρεπεσαι. Σε παρακαλω να μην ασχολεισαι με εμας γιατι μονο, ανατριχιλα αισθανομαστε στο ακουσμα του επιθετου που κουβαλας !
Abdellatif Mekki
30/11/2009 10:12
H Ellada einai plousia xwpa me ton Politismo tis .Oi politikoi tis prepei na vgoun apo ta synora tis Elladas me psila to kefali kai na proxwrisoun ennwmenoi gia lysi tou kypriakou.To kypriako provlima Einai empodio politiko kai oikonomiko gia tin Ellada.H ellada den itan oute einai exthriki xwra.diatelesa to rolo tou Antapokriti ksenou typou kai ematha polla gia tis dimokratikes diadikasies.Ematha ti simmenei Dimokratia apo kratos pou tin didakse kai eksakolouthei na ti didaksei.
Krisi yparxei stin Ellada den ftaei gia auta oute O karamanlis oute O Mhtsotakis oute o Papandreou.H krisi erxetai apo tous xthrous tou politismou tis Ellados. Ai APXES KAI DIMOKPATIKES KANONES POU EXEI ELLADA TIS DIMOURGEI ZEILIALAllh ZELIA EINAI O DYNATOS LAOS TIS POU DEN FOVATAI POTE NA Leei to OXI to edekse apo ta xponia tou Mosolini.Ematha pws ston polemo palikarisia nikise Olaos tis Elladas.Kai den htan tyxaia H anagnwrisi tis Ethnikis Antistasi.
O ellinikos Laos prepei DYNATA sta Ethnika themata na stiriksei tin ygesia twn kommatwn kai me themito trpo na proxwrisoun.Otan mas vlepoun Ennomenoi tote katalavenoun ote exoume ton pio sygxpono oplo.
Zhtw H Ellas kai to ethnos tis.
A.Mekki
Prwhn Antapokritis Ksenou Typou stin Ellada
Απολειπειν ο Θεος Αντωνιον
30/11/2009 10:03
Μανωλίδη σε ευχάριστω για τις ευχές σου ,θα λάβω υπόψιν μου τις παραινέσης σου και την εύλογο ανησυχία σου για την προοπτική τις Πατρίδας μας.
Καλά ρε κουμπάρε πως το γνώριζες ότι εγώ θα εκλεγώ
ποιος είσαι μήπως πράκτορας τις MOSSAD ?
πάντως Σε ευχαριστώ.
Με τιμη Αντωνης
annoula
30/11/2009 09:25
Οι σοφοι μας αρχαιοι, θα το εξηγουσαν με 2 λεξεις..(οπως και τη νικη του Γιωργου στις εθνικες εκλογες). ΤΟ ΜΗ ΧΕΙΡΟΝ, ΒΕΛΤΙΣΤΟΝ παλικαρια μου!!
Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ
30/11/2009 09:13
Αντώνη συγχαρητήρια. Μας συγχωρείς κιόλας εμάς του ΠΑΣΟΚ
που κατά πλειοψηφία σταθήκαμε πλάϊ σου. Δώσαμε άθελα το δικαίωμα στην κόρη του Δρακουμέλ να υποστηρίζει ότι το σύστημα ΠΑΣΟΚ θέλει Σαμαρά γιατί τον θεωρεί εύκολο αντίπαλο. Δεν είναι έτσι όμως. Είδαμε όλους τους βρωμιάρηδες, όλα τα τζάκια, όλους τους βαρώνους να συσπειρώνονται γύρω από την εξπέρ του είδους Ντόρα Μπακογιάννη, προφανώς για να σώσουν τα κεκτημένα καί να διασφαλίσουν την ατιμωρησία για τις πομπές τους. Πώς ήταν δυνατόν εμείς να είμαστε με τους βρωμιάρηδες; Πώς ήταν δυνατόν να μας αφήσει αδιάφορους η προοπτική αυτοί οι άνθρωποι, να ξαναπάρουν στο μέλον την εξουσία καί να αποτελειώσουν τήν Ελλάδα;
Αντώνη Σαμαρά. Σε θεωρούμε σοβαρό καί δύσκολο αντίπαλο.
Είναι ηλίθιοι όλοι αυτοί που πιστεύαν ότι, ως ΠΑΣΟΚΟΙ, θέλαμε εύκολο αντίπαλο. Ενας εύκολος αντίπαλος, θα παρασύρει σε μαλ....ς καί το ΠΑΣΟΚ καί θα το πληρώσει ο τόπος. Θέλουμε μιά αντιπολίτευση ισχυρή, να κρατάει σε εγρήγορση την Κυβέρνηση, ώστε να πράξει το σωστό για το καλό του τόπου. Θέλουμε επίσης, καθαρός εσύ καί οι άμεσοι συνεργάτες σου, να βοηθήσετε τον Γιώργο στον πόλεμο κατά τής διαφθοράς. Εξ''άλλου οι διεφθαρμένοι του κόματός σου, ήταν απέναντί σου. Καθάρισέ τους ώστε να ικανοποιήσεις το λαϊκό αίσθημα, αλλά καί το αίσθημα της βάσης της Ν.Δ. που σε εξέλεξε. Ένας σοβαρός λόγος που πέτυχες, είναι ότι οι βρωμιάρηδες του κόματός σου είχαν συσπειρωθεί εναντίον σου.
Καλή επιτυχία καί πάλι.
observer
30/11/2009 08:53
en anti8esh me thn Ntora kai ton Jeffrey o Samaras den pairnei shma apo tis States gia na milhsei, kati einai kai ayto... seira twra tou PASOK na teleiwnei me thn klhronomikothta ths parata3hs...
POLITIS
30/11/2009 08:29
@Vasilis
Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΗΚΑΡΙ! ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ!

Aλ Καλ
30/11/2009 08:17
Καλη επιτυχια Αντωνη Σαμαρα στο εργο σου. Φανηκες παλικαρι, αλλα καταφερες να κερδισεις ! Ολοι μαζι τωρα ΠΑΣΟΚ και ΝΔ για μια καλυτερη Ελλαδα
Vasilis
30/11/2009 08:02
Ενας φασιστας στην αρχηγια κομματος εξουσιας. Ενας τυπος που ειχε, σοβαρα, προτεινει στον τοτε πρωθυπουργο να εισβαλει η Ελλαδα στα Σκοπια και να τα μοιραστουμε με τον Μιλοσεβιτς. Καλα λενε οτι καθε λαος εχει τους ηγετες που του αξιζει. Με τις υγειες σας. *Ενα καλο ειναι τουλαχιστον οτι με αυτον αρχηγο το ΠΑΣΟΚ εχει ανετα 2 τετρατιες ακομη.
politis
30/11/2009 07:25
ΑΝ Η ΕΚΛΟΓΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ ΝΔ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΡΧΗΓΟΣ Η ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
boux
30/11/2009 07:04
Ας σουτάρει και κάτι στυλ Ζαγορίτη και Γιακουμάτου από μέσα και ας δούμε τι έχει να προτείνει...
ΓΙΩΡΓΟΣ Σ.
30/11/2009 06:32
ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ! ΟΛΟΤΑΧΩΣ ΠΙΣΩ!
ΓΙΩΡΓΟΣ Σ.
30/11/2009 06:27
H ΠΑΛΑΙΟΔΕΞΙΑ ΝΙΚΗΣΕ. Η ΝΑΦΘΑΛΙΝΗ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΣΚΩΡΟ!
ΟΜΩΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ. Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ! ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ ''50!
Φαίδων Πιποκολος
30/11/2009 06:00
Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα για τη Νέα Δημοκρατία.
Αγγλος Μεταναστης
30/11/2009 04:45
Σε οσους πασοκους θεωρουν οτι πρεπει να πανιγυριζουν για την εκλογη Σαμαρα, ας αρχισουν να σοβαρευονται και να ανασκουμπονονται... 1) παει η συναινεση στην εξωτερικη πολιτικη με ΝΔ που μεχρι τωρα ηταν σχετικα δεδομενη. Αυτο σημαινει συγκρουσεις και ασκοπη σπαταλη ενεργειας 2) η ΝΔ θα ανακαμψει δημοσκοπικα πολυ πιο γρηγορα με Σαμαρα, η πιεση στον ΓΑΠ θα ειναι αφορητη απο τα μεσα της τετραετιας 3) αν η χωρα δεν αντιμετωπισει οικονομικο-ασφαλιστικο-αναδιοργανωση δημοσιας διοικησης-ΑΝΕΡΓΙΑ σε συνδιασμο και με μια ΚΡΙΣΗ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ, στις επομενες εκλογες το Πασοκ πεφτει! Δεν κανω πλακα παιδια ο Σαμαρας, με ολες τις κατα καιρους εθνικοθρησκευτικοπατριωτικες φανφαρες του, θα γινει σιγουρα πρωθυπουργος! ΜΗΝ τον υποτιματε προς θεου! και ΜΗΝ σας πιανει η ειρωνια, χλευασμος, μικροπρεπεια κλπ (η ιστορια του ΓΑΠ δεν σας εμαθε κατι; ) Μονη περιπτωση να αποτραπει αυτη η καταληξη - που αν συμβει και χωρις να θελω να προεξοφλω τα χειροτερα αλλα πολυ φοβαμαι πως θα ειναι ισως η χαριστικη βολη για αυτον τον τοπο - ειναι ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ! Αλλα σε αυτο ειναι απαραιτητο να συμβαλουμε ΟΛΟΙ - ακομα και απο ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ- και να στηριξουμε τις επιλογες του που πιστευουμε οτι κινουνται στη σωστη κατευθυνση για το καλο του τοπου, ακομα και αν θιγονται τα συμφεροντα μας και αντιμετωπιζουμε και οι ιδιοι δυσκολιες...
Nikolas G
30/11/2009 03:50
pros olous tous PASOKOUS Agapitoi mou sumpatriwtes xleuazete kai lete gia tin provlimatiki organwsi tis psifoforias.....texnologia einai kai exei kai ta panw tis kai ta katw tis....toulaxiston emeis timisame ton oro dimokratia dedomenou oti opoioi ithelan evalan upopsifiotita kai o kosmos apofasise....oxi san kati alllous (Simiti-Jeffrey) pou o prwtos anevase ton deutero stin exsedra kai tou sikwse to xeri psila legontas stin ousia"idou o davatzis arxigos sas" kai dinontas tou daxtylidi diadoxis....otan apodedeigmena to Pasok exei polu ikanotera stelexi kai panw apo ola Ellines o Simitis upakouo pioni sas epevale ton Jeffrey kai eseis ws alloi pistoi mousoulmanoi speusate na kanete temenades...miden ixnos krisis, kai miden sumvoli tis vasis sas stin eklogi proedrou...ola ta alla itan gia ta ,matia tou kosmou...
ST
30/11/2009 03:47
DEN PROKEITAI POTE NA PSHFISO ND ME SAMARA ARXHGO...

TON EIXA PSHFISEI TO 93 KAI TO 95 MOU EBGAZE PROEDRO ME TA PASOKIA O LEXRES...

PAROLA AUTA SHMERA GIORTAZO GIA THN SUNTRIBH TOU MITSOTAKAIIKOU...TOU PIO APOKROUSTIKOU KATALOIPOU TOU PARELTHONTOS KAI APEILHS GIA TO MELLON THS ELLADAS MAZI PANTA FUSIKA ME TA PAIDAKIA TOU MEGALOU PAPATZH THS DHMOKRATIAS...

SHMERA EINAI MERA GIORTHS KAI XARAS GIATI H MPAKOGIANNENA KAI TA TEKNA THS MAZI ME TON ADERFOULH KURIAKO KSEKOUMPIZONTAI MIA KAI GIA PANTA APO TO SOMA THS ELLADAS POU TO KATATROGOUN XRONIA TORA...

ANTE TORA NA BALEIS TON MPOULH TON YIO NA KANEI KAMOIA DOULEIA O KOPRITHS.....

ARKETA MAS PARISTANE TON EKKOLAPTOMENO HGETH O KSEUTILAS...

OUST MHTSOTAKIIKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
troa
30/11/2009 03:15
πολύ επικίνδυνη εκλογή. με την άνοδο της δεξιάς σε ευρώπη και ελλάδα, δεν απορώ αν σε σύνοτμο χρονικό διάστημα τον δούμε να μας κυβερνάει. εδώ τα κατάφερε κι ο γιωργάκης
Μανώλης S.
30/11/2009 03:13
Μα καλά πώς είναι δυνατόν ο Σαμαράς να κέρδισε από τον πρώτο γύρο; Δεν απαιτείται 50% συν μία ψήφος για την εκλογή προέδρου;
nionios
30/11/2009 02:08
Ήρθε η ώρα η Ντόρα να ακολουθήσει την πορεία του πατέρα της και του σαμαρά: τον δρόμο της ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ!

Ο Σαμαράς ήταν δοκιμασμένος αποστάτης, γι` αυτό και έγινε αρχηγός!

Ήρθε η ώρα και για σένα Ντόρα, ποτέ δεν είναι αργά!!!
babis
30/11/2009 02:04
bravo ston karatzaferi ta katafere
MBRABO SAMARA
30/11/2009 01:49
TORA POU XEFORTOYTHIKAME THN ASXHMOMOURA MHTSOTAKENA SEIRA EXEI TO ANDRIKELO O JEFREY THN ANOIXH.EPITELOUS NA APOXTHSH H ELLADA ENAN PATRIOTH PROTHOIPOURGO
Νικος
30/11/2009 01:47
Ο Νερωνας Καραμανλης εφαγε το τελευταιο χαστουκι που του αξιζε, τωρα ησυχος μπορει να αποσυρθει στα κοντοσουβλια και τα ρεμπετικα Κατεστρεψε κατα σειρα: 1. Ελληνικη Οικονομια και αξιοπιστια της χωρας 2. Το κομμα της ΝΔ με 11 μοναδες ηττα 3. Τον εαυτο του γιατι θα μεινει στην ιστορια μονο σαν ανεκδοτο 4. Την Ντορα Μπακογιαννη (οχι πως δεν τα χρειαζοταν και αυτη) Μετα το τελος της τραγωδιας Καραμανλη μπορει η ΝΔ με τον λαοπροβλητο Σαμαρα (και την Μπακογιαννη μαζι) να παει ξανα μπροστα!
VICTOR METAXAS
30/11/2009 01:46

ZHTO SYGNOMH APO TON NEON.
H APANTISI MOY HTANE GIA TON
Μιχάλης 29/11/2009 15:38
5
30/11/2009 01:45
Εντάξει η ΝΔ παίρνει το 5 του Καρατζαφέρη. Από κει και πέρα το πιο πιθανό είναι αρκετοί Ντορικοί κεντρώοι να φύγουν. Πάντως το σίγουρο είναι ότι παραπάνω από αυτό το 5 δεν παίρνει, το σύμπαν να γυρίσει ανάποδα. Αυτό είναι καλό γιατί το ΠΑΣΟΚ, τουλάχιστον τη μία ακόμη τετραετία την έχει στο τσεπάκι του. Είναι σαν να σφράγισαν σφιχτά οι τυχόν διαρροές που θα μπορούσε να έχει το ΠΑΣΟΚ προς τα κεντροδεξιά.
ΑΝΤΙΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ
30/11/2009 01:45
Ειστε σοσιαλιστικα ανθρωπακια, αποβρασματα ενος κομματος που καποτε φορουσε ζιβαγκο και εβριζε τις ΗΠΑ και τωρα ειστε οι μεγαλυτεροι τους γλυφτες!!!
Willy
30/11/2009 01:41
Καινουργια αρχη!
Συγχαρτηρια Αντωνη!Να βγουμε επιτελους απο αυτην την
μιζερια.
VICTOR METAXAS
30/11/2009 01:38
SE EYXARISTO POY ME APOKALIS K. METAXA AGNOSTE.
TA ELLINIKA TA EMATHA MONOS MOY DEN PIGA SXOLIO.
KE NA SOY PO KATI XEROME POY DEN PIGA SXOLIO.
DIABASE THS APANTISIS MOY PROS TOM NEON KAI TON IAPONAPARATIRITH. TO IDIO ISXH KE GIA ESENA.
ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
30/11/2009 01:36
Τώρα με τον Σαμαρά θα γίνει η μεγάλη σφαγή στην παράταξη αυτή!! Το μόνο θετικό που θα προσφέρει ο Σαμαράς είναι ότι θα κλείσει οριστικά το ΛΑΟΣ του Καρατζαφύρερ!! Θα απαλλαγούμε επιοτέλους από όλους αυτούς τους γελοίους τύπους που κάνουν διχαστικές εκπομπές στο ΤΗΛΕ ΦΑΣΙΣΤΥ και πουλάνε κάθε είδους φασιστικό βιβλίο γεμάτο μπούρδες και εμπάθειες!! Το ΠΑΣΟΚ θα έχει πιο εύκολο έργο με αντίπαλο τον Σαμαρά παρά με την Ντόρα!! Εμπρός για την συρρίκνωση της ΝΔ κάτω από 30%!! Γιατί αυτός ο μπαστουνόβλαχος δεν κάνει ούτε για μανάβης!!
VICTOR METAXAS
30/11/2009 01:33
ΠΡΟΣ ΝΕΟΝ 16΄00

EIME EΛΛΗΝΑΣ ΚΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΡΑΤΑΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΧΑ ΤΟΥ ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΑ.ΕΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΒΕΙ ΚΑΛΟΣ ΕΑΝ ΟΧΟΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΙΜΑ. ΟΣΟ ΔΕΝ ΗΜΕ ΗΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥ ΜΟΥ.
ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΙΑΠΟΝΑ ΠΑΡΑΤΙΡΙΤΗ. ΚΑΙ ΟΤΟΙ ΓΡΑΦΟ ΜΣΕ ΑΦΤΟΝ ΗΣΧΟΥ ΚΕ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.
ΜΠΟΡΙΣ ΕΑΝ ΘΕΛΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΙΣΙΣ ΠΟΤΕ ΕΙΤΑΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ DOCTOR?

GOLDEN BOY
30/11/2009 01:26
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΣΑΜΑΡΑ! ΑΝ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΟΥ!
Thanos UK
30/11/2009 01:25
Mitsotak Tsantir prosexws!!!Na ginei kai i Dora arxigos
ΒΙΚΤΟΡ ΜΕΤΑΧΑΣ
30/11/2009 01:21
ΠΡΟΣ ΓΙΑΠΟΝΕΖΟ ΠΑΡΑΤΙΡΗΤΗ

ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΙΜΑ.
ΚΕ ΔΕΝ ΕΧΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΗΜΕ ΗΠΕΡΙΦΑΝΟΣ.
BECAUSE I DONT FEEL GREEK.
ΗΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΛΗ ΕΛΛΙΝΕΣ. ΠΑΡΑ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΑΝΘΡΟΠΗ.
ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ.
ΚΕ ΘΑ ΣΤΟ ΒΑΛΟ ΠΟΛΗ ΑΠΛΑ.
ΠΑΡΕ 80% ΚΟΠΡΙΑ ΚΑΙ 20% ΖΑΧΑΡΙ ΒΑΛΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΧΕΡ. ΑΝΑΚΑΤΕΠΣΕΤΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΗΝ ΓΕΥΦΣΕΙ ΤΟΥ. ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΧΕΡΙΣ ΟΤΟΙ Η ΓΕΥΣΕΙ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΕ ΚΟΠΡΙΑ. ΕΝΟ ΑΝΤΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑ ΤΑ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΠΑΛΙ ΧΕΡΙΣ ΤΗΝ ΓΕΦΣΕΙ ΘΑ ΓΕΥΤΗΣ ΤΟΥ ΦΙΣΙΚΑ.
ΕΣΕΙ ΟΜΟΣ ΠΕΣΜΟΥ ΚΑΤΙ???
1) ΑΦΟΥ ΕΣΘΑΝΕΣΕ ΤΟΣΟ ΕΛΛΙΝΑΣ, ΓΙΑΤΗ ΧΡΙΜΟΠΕΙΗΣ ΙΑΠΟΝΕΖΙΚΟ ΟΝΟΜΑ, (ΔΡΕΠΕΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΟΓΙ ΣΟΥ )?
ΔΙΟΤΗ ΕΓΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΙΒΟ ΟΤΟΙ ΔΡΕΠΟΜΕ ΝΑ ΛΕΟ ΟΤΟΙ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΙΝΑΣ
2) ΕΑΝ ΚΕ ΠΙΣΤΕΒΟ ΟΤΟΙ ΧΑΝΕΙΣ ΜΗΝ ΑΦΕΙΝΗΣ ΤΟΝ ΕΥΤΟΣΟΥ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΗ. ΗΣΕ ΠΟΛΙΤΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΕΑΝ ΖΗΤΑΣ DEBATE WITH ME I WILL BE GLAD TO GIVE IT TO YOU.
BUT YOU KNOW WHAT?
STAY HEALTHY BEFORE YOU DEBATE ME IF YOU WILL?
BUT BEFORE YOU DEBATE ME THINK MORE THAN ONCE.
YOU ARE DISGRACE. TO GREECE AND THE GOOD GREEK PEOPLE.
TRY ME IF YOU DARE??????????????
dorakakia, 888, klp.yposthriktes!
30/11/2009 01:09
POU KRHFTIKATE RE MIZOTAKAKIA?
Το τοπ 5 στην ιεραρχία της ΝΔ μετά τις εκλογές.
30/11/2009 00:52

Νο1 Α. Σαμαράς

Νο2 Κ. Καραμανλής

Νο3 Δ. Αβραμόπουλος

Νο4 Ν. Μπακογιάννη

Νο5 Β. Μιχαλολιάκος
Μαυροπουκαμισάδες
30/11/2009 00:41
Οι μαυροπουκαμισάδες θα έχουν επιτέλους ενα λόγο να φοράνε μαύρα. Η Μαρίκα καλά θα κάνει να φτιάχνει κουλουράκια που πάνε με τον καφέ της παρηγοριάς. Ποιός ξέρει πόση ρακή θα πιούν απόψε για να ξεχάσουν…

Οι Μαυτοπουκαμισάδες τα ήπιαν στις 4 Οκτώβρη αν θυμάσαι τι έγινε τότε... Εκεί να δεις ρακή φίλε μου!

888
30/11/2009 00:02
ΑΓΑΠΗΤΟΙ 666 & ΦΠ
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΕΟ ΣΑΣ ΑΡΧΗΓΟ.
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ....ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΒΛΑΚΑ ΑΡΧΗΓΟ!!

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!
ΟΠΩΣ ΚΙ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ!!!
ΕΓΩ ΨΗΦΙΣΑ 3 ΦΟΡΕΣ!!!

888
nionios
29/11/2009 23:30
Ούτε καταστατικό στο κόμμα τους δεν έχουν οι αυτόκλητοι δεξιοί σωτήρες μας. Ούτε ένα ηλεκτρονικό σύστημα δεν είναι ικανοί να στήσουν. Να κλέβουν όμως ξέρουν.
Από σήμερα θα ζητήσουν πάλι εξουσία. Ξετσίπωτοι και αμεταννόητοι.
Σοφια Ραυτοπουλου
29/11/2009 22:44
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΕΙΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΘΡΟΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΕΚΚΑΤΩΜΥΠΙΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ 5 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΛΑΒΑ 2 ΑΠΟ ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ 3ΑΠΟ ΣΑΜΑΡΑ
Stella Petrides
29/11/2009 22:35
@EXIT POLL !!! 29/11/2009 19:08
`H EISAI EGLHMATIAS KAI KYBERNAS `H EISAI TIMIOS KAI PONAS..........................................................
O ELLHNIKOS LAOS SKABEI TON LAKO TOU, GI` AYTO OTI KAI NA SYMBEI EIS TO MELLON EINAI EPILOGH TOUS..............
Dimitris
29/11/2009 22:27
Παρακολουθώ τις ειδήσεις και πασχίζω να διακρίνω ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΑΝΘΡΩΠΟ! Μόνο γέρους και γριές βλέπω... Που είναι οι νέοι των stage??? Μόνο ο μπαμπάς, η μαμά και ο παππούς τους πήγε να ψηφίσει? Γιατί κύριοι της ΝΔ δεν πήγαν οι νέοι σας να ψηφίσουν? Πότε επιτέλους θα κατανοήσετε το αποτέλεσμα της 4 Οκτωβρίου??
Stella Petrides
29/11/2009 22:08
Ξεκίνησε η καταμέτρηση - Αναμένονται τα πρώτα αποτελέσματα
Ολοκληρώθηκε η ψηφοφορία στη ΝΔ
NA ETOIMASW DHLADH TA KROUASAN;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Nikos
29/11/2009 22:04
OLOI ESEIS POU EK8IAZETE TO EXGEIRHMA JEFFREY XEXASATE KATI, PRIN APO AUTON TIS EKLOGES KARAGKIOZHLIKI ME 1 YPOPSHFIO TIS ANAKALYPSE PRIN APO AUTON O STALIN AINTE BRAVO
ΣΤΕΛΙΟΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ
29/11/2009 21:59
ντροπή σας κύριοι.
ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
29/11/2009 21:57
Σιγά ρε Σαμαρά!! Πρόσεχε μόνο τους λάκους που θα σου στήσει το Μητσοτακέϊκο!! Δεν τον ξέρεις καλά τον Επίτιμο και την κόρη του!! Στους μηχανισμούς και στα κόλπα είναι γάτοι.. Η Μιζο - Τάκαινα δεν πιάνεται στα βρώμικα κόλπα!! Είναι πιο έμπειρη από εσένα.. Πάντως δεν έχω καμμία αμφιβολία ότι με εσένα αρχηγό η ΝΔ θα γίνει δεξιότερη και μικρότερη! Που σημαίνει bye bye κέντρο και σοβαροί - τεχνοκράτες δεξιοί!! Που σημαίνει άνετη επικράτηση του ΠΑΣΟΚ και στος επόμενες Εκλογές! Η ΝΔ θα γίνει ένα μεγάλο ΛΑΟΣ, ένας μεγάλος Καρατζαφέρης και θα αποχαιρετήσει οριστικά κάθε προοπτική επανόδου ( κάποτε ) στην εξουσία. Θα τρίζουν τα κόκκαλα του ιδρυτή της Νέας Δημοκρατίας αν εκλεγεί αρχηγός ο ανυπόκτατος προδότης του Μακεδονικού, ο άνθρωπος που έριξε την κυβέρνησή του κόμματός του, συναλλασόμενος με διαπλεκόμενα συμφέροντα και σκοτεινά κέντρα.. Το γλέντι στην Νέα Δημοκρατία τώρα ξεκινάει!! Τώρα θα βγουν τα πολύ μεγάλα μαχαίρια και θα γίνει της κακομοίρας..
ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
29/11/2009 21:27
@ ΛΑΒΑΣ Πολύ σωστά τα λες! Μόνο που ΔΕΝ πρόκειται να μας ξανακυβερνήσουν, τουλάχιστον για τα προσεχή 6-8 χρόνια. Γέλασα πολύ σήμερα ακούγοντας τον αθεόφοβο Αβραμόπουλο να λέει " σήμερα εγκαινιάζουμε την Συμμετοχική Δημοκρατία " (!!) αλλά ξέχασε να τα πει πως αυτά τα έλεγε ο Παπανδρέου το 2004 αλλά τότε τον χλεύαζαν!! Μιλάμε για τόσο μικρόψυχους και ανίκανους ανθρώπους που δεν είχαν ούτε την παρησσία να αναγνωρίσουν πως το μοντέλο Παπανδρέου ήταν σωστό, αφού σήμερα το ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ κατά γράμμα!! Προσωπικά πιστεύω ότι το δίδυμο Σαμαρά - Αβραμόπουλου θα είναι χειρότερο από την Ντόρα.. Επίσης μου προκάλεσε μεγάλη θλίψη η εικόνα που είδα σήμερα στα δελτία ειδήσεων έξω από τα εκλογικά γραφεία.. Οι περισσότεροι που πήγαιναν να ψηφίσουν ( σχεδόν όλοι ) ήταν άνθρωποι τρίτης ηλικίας και άνω των 60 ετών.. Ούτε ένας νέος δεν εμπνέεται από αυτούς πλέον!! Ορίστε οι γελοίες δηλώσεις Αβραμόπουλου που μόνο γέλιο προκαλούν σε όσους γνωρίζουν και θυμούνται ότι τον όρο " Συμμετοχική Δημοκρατία " αλλά και την νέα διαδικασία εκλογής Προέδρου από τον απλό κόσμο με κάλπη, τις εισήγαγε ο Γιώργος Παπανδρέου, σε μια εποχή που όλοι οι αλλαζόνες πολιτικάντηδες της Νέας Δυστυχίας, που θα επανίδρυαν το Κράτος, απαξίωναν όλες τις νέες καινοτομίες που εισήγαγε ο Παπανδρέου στην πολιτική ζωή της χώρας! http://www.youtube.com/watch?v=qOADuuIrLSU&feature=player_embedded
MIZOTAKHDES
29/11/2009 21:22
Οι μαυροπουκαμισάδες θα έχουν επιτέλους ενα λόγο να φοράνε μαύρα. Η Μαρίκα καλά θα κάνει να φτιάχνει κουλουράκια που πάνε με τον καφέ της παρηγοριάς. Ποιός ξέρει πόση ρακή θα πιούν απόψε για να ξεχάσουν…
SAMARAS
29/11/2009 21:19
Ποιός λοιπόν, μπορεί να συνεχίσει τη δημοκρατική επανάσταση που άρχισε Ποιός μπορεί να αναμορφώσει και να δυναμώσει το κόμμα Ποιός μπορεί να ενώσει καλύτερα την παράταξη Ποιός μπορεί να σταματήσει επώδυνους συμβιβασμούς στα ανοικτά εθνικά ζητήματα Ποιός προσφέρει αληθινή εναλλακτική λύση απέναντι στο ΠΑΣΟΚ Ποιός μπορεί να δώσει Ελπίδα στην Ελλάδα Ποιός μπορεί να αλλάξει την Ελλάδα, όχι απλώς να διαχειριστεί ένα πολιτικό σύστημα που παραπαίει; Σκεφτείτε, αποφασίστε, ψηφίστε. Ψηφίστε ό,τι θέλετε…Αλλά ψηφίστε! Και πάρτε και φίλους και γνωστούς σας. Ξεπεράστε τη χαλαρότητα… Ξεπεράστε τους δισταγμούς… Πολύ σπάνια θα σας δοθεί η ευκαιρία να στείλετε τόσο ισχυρό μήνυμα σε τόσους πολλούς Πολύ σπάνια θα σας δοθεί η ευκαιρία ως πολίτες να κάνετε τόσα πολλά Σαρώστε τους μηχανισμούς. Δώστε στη Νέα Δημοκρατία το δικαίωμα της Απελευθέρωσής της. Και δώστε το από τον πρώτο γύρο. Και από τη Δευτέρα το μήνυμά μας θα αφορά όλους τους Νεοδημοκράτες. Και θα το πάρουν όλοι οι Έλληνες Αυτό το ατέλειωτο ποτάμι ας πλημμυρίσει τις κάλπες. Για να κάνουμε ξανά τη Νέα Δημοκρατία Ελπίδα της Ελλάδας Για να χτίσουμε, όλοι μαζί την Ελλάδα της Ελπίδας. Αντώνης Σαμαράς
Thanos UK
29/11/2009 20:37
Kyries kai kyrioi exw mia aporia.... 1) O Samaras pathainei dilitiriasi kata tin proeklogiki periodo 2) To online sistima tis psifoforias peftei kai dimiourgounte provlimata 3) O pswmiadis sto nosokomeio me dispnoia kai afwnia. I Dora epathe tipota??? kai meta lene pws einai ypervoles osa lene gia ton Mitsotaki....
ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ Η ΚΥΡΙΑ.
29/11/2009 19:53
Σαν την Μεγάλη Παρασκευή η Μακρή στο Άλτερ! Μιλάμε για συντριβή της Ντόρας! Ήδη η Μακρή θέτει ζήτημα εγκυρότητας του αποτελέσματος, καθώς είπε, πως αφού ο Ψωμιάδης αμφισβήτησε την διαδικασία, αν την αμφισβητήσει και άλλος υποψήφιος, δεν θα υπάρχει αποτέλεσμα! Κα. Μακρή καταλάβετε πως όσες φορές και να ψηφίσουμε η αγαπημένη σας Ντόρα δεν βγαίνει! Και όπως λέει και ο Κλύνν: “και κλάμα η κυρία…”

όλες οι τελευταίες ειδήσεις