Αναζητείται ανάπτυξη με 25 μεγάλα έργα

Αγώνας δρόμου για επενδύσεις 20 δισ. ευρώ

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΙΝΤΙΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΥΛΕΡΕΣ   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/09/2010 07:00 |
 Αγώνας δρόμου για  επενδύσεις 20 δισ. ευρώ
Είκοσι πέντε μεγάλα έργα, συνολικού προϋπολογισμού άνω των 20 δισ. ευρώ, ετοιμάζονται να κτυπήσουν την πόρτα του Fast Τrack ώστε να κόψουν δρόμο...
Γίνετε Συνδρομητής
1&1=2
23/09/2010 20:55
...ρε παιδιά δεν ξέρω τελικά αν θα γίνει κάτι εκεί και τι θα γίνει.

...και μόνο το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή έχουν συγχυστεί και ανεβάσει πίεση ο Αλαβάνος, o Αλέξης, ο Λαφαζάνης, οι καθηγητάδες αρχιτέκτονες-γεωπόνοι της κακιάς ώρας και όλο το συνονθυλευματικό muppet show των μηδενιστών αυτόκλητων προστατών της αισθητικής μας μου αρκεί.

Δεν ξέρω αν είναι "ξεπούλημα" ή οτιδήποτε άλλο, μακάρι να μην είναι. Εξάλλου πόσα τετραγωνικά μέτρα δημοτικού πρασίνου δεν έχουν ξεπουληθεί σε αναψυκτήρια και οβελιστήρια μπατζανάκηδων και φίλων των δημοτικών αρχών απανταχού της επικράτειας; Μα θα μου πεις δεν είναι το ίδιο. Λάθος. Το ίδιο είναι σε μικρότερη κλίμακα.

Δεν ξέρω τι "παίζει" εδώ.

Εύχομαι όμως από τα κατάβαθα της ψυχής μου να ζήσουν οι μικρόψυχοι και οι υποκριτές και να βλέπουν μέρα με τη μέρα το επίτευγμα να ορθώνεται, στα 10, τα 20, τα 30 πατώματα... και να συνεχίζει. Ακριβώς αυτό που μισήσατε να το δείτε μπροστά σας μικρόψυχοι και υποκριτές πολιτικάντηδες.

Εύχομαι τα παιδιά σας να ακούν Lady Gaga και να τους αρέσουν τα malls. Και οι ουρανοξύστες.

Γιατί μας έχετε πρήξει τους αδένες τόσα χρόνια και εσείς και η υστέρηση που θέλετε να μας επιβάλλετε.

Το ξέρω ότι είναι δύσκολο το εγχείρημα.

Όσο όμως ακούω τις υλακές και τις κραυγές των αρνητιστών από τα βάθη της αβυσσαλέας στέρησης και της απομόνωσης που έχουν επιβάλλει στους εαυτούς τους, τόσο χαίρομαι.

Αμ θα σας την κάνει ο Γιωργάκης τη δουλειά. Θα τα δείτε τα 30όροφα και δε θα πιστεύετε ότι σας τα φόρεσε. Όπως μας φόρεσε το μνημόνιο και τόσα άλλα. Κάτι έχει αυτό το παιδί, είναι smooth operator . Δεν καταλαβαίνεις από που σούρχεται .

Τα πονεμένα σας αλυχτίσματα είναι μουσική στ'' αυτιά μου. Υποκριτές!!!
SKT
19/09/2010 19:30
Που καταντήσαμε !!

Να επιτρέπουμε σε κομμουνιστές κινέζους να επενδύουν στην χωρα μας. Η κομμουνιστική λαίλαπα εξαπλώνεται ταχύτατα.

Εθνικόφρονες γρηγορείτε !!!
<| 8^)
ΚΟΣΜΑΣ
19/09/2010 17:35
Λαέ , που ακόμη στηρίζεις την απατεωνιά? σε έχουν πηδήσει δίχως σάλιο? Οχι? περίμενε λιγο ακόμη να τους ψηφίσεις στις αυτοδιοικητικές και θα το νοιώσεις κι αυτό
ΚΟΣΜΑΣ
19/09/2010 12:13
Πέστε μας τί μεροκάματα θα δίνουν? Πέστε μας ,θάχουμε δικαίωμα να αρρωστήσουμε? αποζημίωση στην απόλυση θα υπάρχει? Χαίρονται οι προδότες που μας κυβερνούν...χαίρονται που ο λαός ειναι ημιμαθής και τους ψηφίζει παρά το ότι τον κοροιδεύουν. Χαίρεται γιατί πολλοί ωλέεπουν το τυρί αλλά όχι ττη φάκα.
Γ. Διαμαντης
19/09/2010 11:09
Να πουλανε το ηλεκτρικο ρευμα κατοπιν πληστηριασμου και οχι με συμφωνιες 25τιας.
Αυτο που κανουν τωρα ειναι ληστεια και οχι επιχειρησι.
Μεταναστης
19/09/2010 10:34
@PA 18/9/2010 18:03 επιτελους ενας σκεφτομενος Δυστηχως τους ενδιαφερει μονο η μασα. Οι ανεμογεννητριες κατασκευαζονται στο εξωτερικο, οι επενδητες βρισκονται στη Γερμανια, οι σιγουρες αποδωσεις θα πηγενουν στο εξωτερικο. Και μαλιστα το εργο θα προωθηθει με πρωτερεοτητα!!! Η ειναι ηληθιοι η μας κοροιδευουν
GS
18/09/2010 21:07
Ότι γίνετε στην Ελλάδα είναι ελληνικό το ποιος το κάνει δεν παίζει ρόλο αρκεί να γίνετε σωστό καλύτερα οι ξένοι παρά οι δικοί μας που δεν πληρώνουν ούτε τους φόρους τους, φωνάζουμε για την ανεργία χωρίς επένδυσής και ανταγωνισμό πως θα έχομε θέσης εργασίας και η ΔΕΗ είναι Ελληνική και τι κέρδος έχομε όταν δεν είναι κερδοφόρα όσο για το περιβάλλον έχει βρομίσει όλα τα Βαλκάνια.
PA
18/09/2010 18:03
Ρε μας δουλεύτετε; Αν βγάλεις τα 4 έργα που είναι στο στάδιο του ενδιαφέροντος (sic) είναι όλα αιολικά. Με ένα χέρι μας δίνουν οι Γερμανοί και με το άλλο μας τα παίρνουν, συν ότι θα φορτωθούμε και υπέρογκες αυξήσεις στο ρεύμα για να τα κονομήσουν οι κατασκευαστικές εταιρείες. Τι απασχόληση θα δώσουν μετά το στάδιο κατασκευής; Δώστε τα λεφτά στον κόσμο να βάλει φωτοβολταϊκά στο σπίτι του και ηλιακούς θερμοσίφωνες όχι στους μεγαλοκαρχαρίες.
Katerina
18/09/2010 16:11
Τι οικολογικές επιπτώσεις θα έχουν όλα αυτά; Πώς θα είναι η νέα Ελλάδα που θα προκύψει μετά από τόσες επεμβάσεις; Θα απομείνει κάτι από την Ελλάδα που ενέπνευσε τον Ελύτη, τον Σεφέρη; Πώς θα είναι αυτός ο τόπος ... Αξίζει να φέρει κανείς παιδιά σε αυτή τη χώρα και να τα μεγαλώσει εδώ; Θα υπάρχουν αξίες, θα διατηρηθεί η Ελληνικότητα;
ΒΒ
18/09/2010 11:57
Μεγάλα έργα, μεγάλες μάσες, ανύπαρκτα οφέλη.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις