ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ VΕRΒUΝD

Πόλεμος ΔΕΗ - ιδιωτών στο ρεύμα

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΓΙΩΡΓOΣ ΦΙΝΤΙΚΑΚΗΣ   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 06/02/2010 07:00 |
 Πόλεμος ΔΕΗ - ιδιωτών στο ρεύμα
Πόλεμο εκπτώσεων στην τιμή του ρεύματος, προς όφελος των καταναλωτών, σηματοδοτεί η είσοδος στον χώρο των πρώτων ιδιωτών ανταγωνιστών της ΔΕΗ....
Γίνετε Συνδρομητής
Τα νευρα μου
23/03/2010 13:46
Συγνώμη Θα συνεχίζουμε να πληρώνουμε ΤΕΛΗ ΣΤΗ ΔΕΗ η λάθος διάβασα????? δηλαδή θα πρέπει πάλι να πληρώνω για να βλέπω τον κ___γαβρο ελεος
parthenios christos
08/02/2010 19:53
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΘΗ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΩΝΤΑ Η ΑΥΣΤΡΙΑΚΗ VERBUND ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΔΩ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΔΕΗ
ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΡΑΣΥΤΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΣΕΙ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡ,ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΜΟΙΒΕΣ ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΔΕΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΕΣ
ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΞΕΦΥΓΕ ΤΟΥ ΡΟΛΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΓΙΝΕ ΑΔΥΣΟΠΗΤΗ ΚΕΡΔΟΦΟΡΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΕΡΤΙΠΙΑ,ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ,ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.
ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.
Χ.Π
Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ
07/02/2010 11:26
Δείτε τώρα τι συμβαίνει. Εκείνος ο ανεκδιήγητος Αθανασόπουλος, μάνατζερ μιάς μονοπωλιακής κρατικής επιχείρησης που αμείβονταν πλουσιοπάροχα (γιατί άραγε;) καί μας έπρηξε στις πρός τα πάνω αναπροσαρμογές της τιμής του ρεύματος με ρήτρες καυσίμων κ.λ.π.
Τί συμβαίνει τώρα; Υψηλόβαθμα στελέχη της Δ.Ε.Η. μας λένε ότι προγραμματίζουν ουσιαστικές μειώσεις στίς τιμές των καταναλωτών που έγιναν στόχος των Ιδιωτικών ετερειών. Δηλαδή παληκάρια, μας γδέρνατε για τα καλά μέχρι τώρα έ;
Leonidas
07/02/2010 10:29
Gia na katalaboun oi ellines oti o antagonismos einai kalo pragma. An arxisoun kai tis feygoun tis DEH oi pelates isos prospathisei kai ayti apo ti meria tis na leitourgisei os etairia kai oxi os monopolio. Diladi na ependysei se nees piges energeias, na meiosei kostos paragogis = ligoteroi ypalliloi, na anaptyksei nees ypiresies, kaliteri eksipiresiti pelati, kai kalitero marketing. Giati mexri tora ikseran oti itan oi monoi, kai to edeixnan ksekathara ...
Nuclear
07/02/2010 00:43
Ηρθε επιτέλους η ώρα για να να εγκαταστήσουμε πυρηνικούς σταθμούς στην Ελλάδα. Μόνο έτσι η χώρα αυτή θα προχωρήσει μπροστά...
sakis
06/02/2010 17:34
ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΤΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΕ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΕΚΔΙΔΕΤΑΙ ΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΑΝΑ ΜΗΝΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ
ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΑΠΛΩΣ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ.
6 lepta to kw stoixizei sthn finlandia
06/02/2010 16:47
edw pu exume 40 hlektrikes eteries kai 4 pirinikus pame gia ton 5 h timh tu kwtora kimenetai apo 4 mexpi 6 lepta
analogws poso megalo simvoleo kai me poia eteria kaneis
aftos einai antagwnismos as ton mimi8ei h ellas
kai kati allo steis hlektrikes eteries den ypapxun komatoskylla
opws sthn ellada
Papaioannou Athanasios
06/02/2010 16:41
Επιτέλους θα γλυτώσει ο Έλληνας πολίτης από αυτή την γάγγραινα που λέγεται ΔΕΗ.
1- Θα πληρώνει λ ι γ ό τ ε ρ α!
2- Θα τον σέβονται!
3- Θα έχει το δικαίωμα επιλογής!
Κυρίως θα γλυτώσει από τον δυνάστη Βασανιστή του Κρατικό ΔΕΗΤΖΗ και Πολιτικό !
Κράτος και επιχείρηση σημαίνει .
1- Περισσότεροι Φόροι
2- Εκβιασμένος Πολίτης
3- Πολιτικό ρουσφέτι
4- Πλούσιος Συνδικαλιστής
5- Υποτιμημένος πολίτη ς

Ευτυχώς ήρθε η ώρα να γλυτώσουμε !!!!!!!!!!!!
aeerraas
06/02/2010 14:26
Ότι και να γίνει η ΔΕΗ θα κουμαντάρει... και 30 ιδιωτικές να έρθουν πάλι απο την ΔΕΗ θα αγοράζουν και εκεί θα στηρίζονται. Οι μικρές δέν θα άντεχαν ούτε την εξυπηρέτηση ούτε το κόστος δημιουργίας ανεξάρτητου δικτύου σε ΟΛΗ την χώρα...
ΑΓΓΕΛΟΣ
06/02/2010 13:38
ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΣ ΕΓΔΑΡΕ Η ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΗ ΔΕΗ. ΧΑΣΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΟΤΕ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠ΄ ΟΣΑ ΕΔΙΝΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΙΟ. ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ EΧΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ, ΑΠΟ ΒΛΑΒΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 - 2 ΩΡΕΣ. ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ, ΜΑΣ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ, ΟΠΟΥ όμως ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΛΑΒΩΝ. ΚΑΙΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ Η ΧΩΡΑ Μας ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΔΕΗ
Ν.Κ
06/02/2010 09:17
Η ΔΕΗ εινια του Ελληνικου λαου,με τα χρηματα μας εγινε μια εταιρια μεγαλη,που πηγε πολιτισμο και στο τελευταιο χωριο! Την απαξιωνουν οι πολιτικοι μας συνεχως! Μακρια τα χερια σας απο την ΔΕΗΔεν εινια τηλεφωνο η παραγωγη ρευματος!

όλες οι τελευταίες ειδήσεις