Ο κλέψας του κλέψαντος
Τον Ιούλιο του 1958 κυκλοφόρησε μία από τις ωραιότερες κωμωδίες του ιταλικού νεορεαλισμού. Ηταν ένα αριστούργημα του Μάριο Μονιτσέλι που παίχτηκε με τον ελληνικό τίτλο «Ο κλέψας του κλέψαντος». Πρωταγωνιστούσε όλη η Α’ Εθνική του ιταλικού κινηματογράφου: Βιτόριο Γκάσμαν, Μαρτσέλο Μαστρογιάνι, Κλάουντια Καρντινάλε, Ρενάτο Σαλβατόρι και ο αξεπέραστος Τοτό. Με λίγα λόγια είναι η ιστορία […]
![Ο κλέψας του κλέψαντος](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2024/07/285840-o_klepsas_tou_klepsantos_01.jpg)