ΔΙΚΑΖΕΤΑΙ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΑΤΡΕΩΝ ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΛΕΤΙΔΗΣ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/02/2017 10:24 |
Δικάζεται ο δήμαρχος Πατρέων Κώστας Πελετίδης

Σε εξέλιξη βρίσκονται συγκεντρώσεις συμπαράστασης στον δήμαρχο Πατρέων Κώστα Πελετίδη έξω από το δημαρχείο και το δικαστικό μέγαρο της πόλης.

Ο Κώστας Πελετίδης δικάζεται τη Δευτέρα για παράβαση καθήκοντος έπειτα από μήνυση που είχε καταθέσει το 2015 ο τότε υποψήφιος βουλευτής Αχαΐας της Χρυσής Αυγής Μιχάλης Αρβανίτης, επειδή με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου δεν παραχώρησε στη Χρυσή Αυγή δημοτικό χώρο, κατά την προεκλογική περίοδο.

Εργαζόμενοι εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων έχουν συγκεντρωθεί στις οδούς Μαιζώνος και Γούναρη, που βρίσκεται το δημαρχείο και το δικαστικό μέγαρο αντίστοιχα και συμπαρίστανται στον Κώστα Πελετίδη φωνάζοντας συνθήματα και κρατώντας πανό.

Από την πλευρά της η Αστυνομία έχει πάρει αυξημένα μέτρα ασφαλείας, τόσο μέσα στο δικαστικό μέγαρο, όσο και στους γύρω δρόμους.

13
ΣΝΟΦ
15/02/2017 18:16
Ψέμα, Ντροπή, Χρυσή Πορδή...
14/02/2017 02:33
Μια φωτογραφια που θα μπορουσε να ειναι ελληνικη ταινεια του 50..ο αλλος πια με την ντουντουκα ο σκηνοθετης του δραματος και οι οπαδοι απο κατω..χεχε αντε να γλυτωσειε με αυτα τα γιδια..
14/02/2017 02:25
Τα παιδεια παιζει χεχε ο κοσμος χανετε βαρκουλες ανεμιζουν..τι να πεις για αυτους τους ηλιθιους ? Η ελλαδα χανεται και αυτι παιζουν πετροπολεμο της δεκαετιας του 50 στην αλανα της γειτονειας..
ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ
13/02/2017 16:37
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΙΣΟΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥΘΝΑ ΑΛΛΟΥ Α ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β ΚΟΡΕΑ
14/02/2017 02:28
Τα γνωστα φιλε οι μισοι ελληνες καταπιεζουν τους αλλους μισους...χρονια κραταει αυτη η κολονια ..χεχε
Y
13/02/2017 14:44
Οποιαδήποτε δικαίωση της ΧΑ είναι προδοσία στη δημοκρατία, το μόνο που θα έπρεπε να λέει ένας τίμιος δικαστής είναι ΝΑ ΔΙΚΑΣΤΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΠΡΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ. Οι δικαστές δεν είναι ρομπότ που εφαρμόζουν τον νόμο χωρίς κρίση, αλλιώς θα τους είχαμε καταργήσει και θα είχαμε υπολογιστές στη θέση τους, είναι μορφωμένοι άνθρωποι που έχουν πρώτα καθήκον να διαφυλάξουν τα δικαιώματα των πολιτών και τη δημοκρατία και τελευταίο το να υπολογίζουν πρόστιμα με βάση διατάξεις και τροπολογίες που ψηφίστηκαν νύχτα από αστοιχείωτους πολιτικούς. Η χώρα μας απολαμβάνει σήμερα τη δημοκρατία επειδή κάποιοι άνθρωποι μπόρεσαν να αντισταθούν και το έπραξαν επειδή είχαν εμπιστοσύνη στον εαυτό τους και την κρίση τους. Την άποψη μου συμμερίζεται σε μεγάλο βαθμό η μεγάλη πλειονότητα της κοινωνίας και σε περίπτωση που η ΧΑ κερδίσει την δίκη εκτιμώ ότι και οι υπόλοιποι θα το εκλάβουν σαν προδοσία και ένα λόγο να έρθει η κάλπη άμεσα. Αν σκεφτώ τα γκράφιτι που προειδοποιούν τους φασίστες ότι είναι ανεπιθύμητοι από τη Γλυφάδα μέχρι το Βύρωνα Παγκράτι θα έλεγα ότι είμαι και ο ποιο μετριοπαθής.
THEO
13/02/2017 11:47
Εκανε λάθος ο δήμαρχος.Επρεπε να τους παραχωρήσει το μέρος του ζωολογικού κήπου όπου είναι τα κλουβιά των χιμπατζήδων.
ξύπνια ζωάκια
13/02/2017 15:07
Το σκέφτηκε, αλλά υπήρξε έντονη αντίδραση από τους χιμπατζήδες.
derkon
13/02/2017 11:23
Έτσι αντιλαμβάνεται την δημοκρατία αυτός ο δήμαρχος! Η πολιτική αθλιότητα κατέστη σταθερή πραγματικότητα στην σημερινή λεγόμενη δημοκρατία μας. Και το ωραίο αυτών των πολλών αναλόγων περιπτώσεων είναι ότι οι "δημοκράτες" της χώρας μας, όχι μόνον την αποδέχονται, αλλά και από πάνω την επικροτούν!!! Αιδώς αχρείοι !!!
wolf
13/02/2017 17:40
Φιλε derkon , δεν υπαρχει ελεος γαι αυτους τους ανθρωπους! Ανηκουν στο 95% του πληθυσμου που χαρακτηρζεται και διακρινεται απο ακαμψια του εγκεφαλου . Με λιγα λογια, δεν ξερουν ουτε τι λενε , ουτε τι κανουν. Αναγνωρισε τους το ακαταλογιστο !Προκειται για αναξιοπαθη με εγκεφαλικη αναπηρια 100 % ατομα .
Πρόσεχε όμως εκεί έξω . .
13/02/2017 18:52
Όποιος τους λέει την αλήθεια τον σπάνε στο ξύλο !
Χιτλερικά ζόμπι
13/02/2017 13:57
Ορκίσου στη δημοκρατία ρε ναζί, πες ότι θα πέσεις νεκρός για χάρη της και θα εξετάσουμε τις απόψεις σου. Δεν μπορείς να απεργάζεσαι την κατάλυσή της και να σου δίνουμε και το χώρο για να το κάνεις. Έχει μπόλικο χώρο στο νεκροταφείο του ναζισμού κι έναν τάφο ανοιχτό για πάρτη σας. Μέσα γρήγορα!
Χρήστος Nbg
13/02/2017 13:45
Να μιλούν για Δημοκρατία οι θιασώτες του Τρίτου Ράιχ και θαυμαστές του Χίτλερ είναι τουλάχιστον γελοίο. Η Δημοκρατία δεν έχει απλά το δικαίωμα, έχει ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να είναι μάχιμη και να αντιπαρατίθεται με τους ναζί. Σε κάθε άλλη περίπτωση, υα χάσει! Δεν υπάρχει πιά καμία δικαιολογία, κανένα ελαφρυντικό: ο χρυσαυγίτες και οι οπαδοί τους είναι ναζιστές! Όσοι τους υποστηρίζουν, συντάσσονται με ανθέλληνες εγκληματίες! Δεν γίνεται να δηλώνεις ¨Έλληνας Πατριώτης¨ και να είσαι ταυτόχρονα θαυμαστής του Χίτλερ και των Ναζιστών. Θαυμάστε τους