ΠΟΡΤΑ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑΣ ΓΙΑ 200.000 ΠΑΙΔΙΑ - ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

Σε διαβούλευση από την περασμένη εβδομάδα οι νέες, πιο αυστηρές, νομοθετικές διατάξεις

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/05/2015 08:00 |
Πόρτα ιθαγένειας για 200.000 παιδιά - φαντάσματα
Νεαρός μετανάστης σε παλαιότερη συγκέντρωση για την ιθαγένεια και τον ρατσισμό εκφράζει την επιθυμία του κρατώντας ένα μπαλόνι

«Δεν σκέφτομαι να γυρίσω πίσω. Είναι πιο ωραία εδώ». Με αυτά τα λόγια η 13χρονη Μαρία Τοπάνι περιγράφει τα συναισθήματά της για τη μοναδική χώρα...

ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
73
Ευαγγελία
25/08/2015 21:51
Ελληνική ιθαγένεια σημαίνει οτι ελληνική καταγωγή, δηλαδή έλληνες όχι μόνο γοενίς αλλά και προ-παππούδες. Σε όλες τις χώρες ισχύει αυτό. Δυστυχώς στην Ελλάδα θέλουνε να μάς μπασταρδέψουνε, και να καταντήσουμε να λέμε τους αλβανούς έλληνες, τους πακσιτανούς έλληνες, τους βούλγαρους έλληνες. Απο πού κι'ως πού?? Ο καθένςα πρέπει να'ναι περήφανος για την καταγωγή του, όχι να έρχεται ο αλβανός στην χώρα μας και να νομίζει τα παιδιά του θα τά λέμε ελληνόπουλα!! Αλβανάκια θα'ναι. Και τα παιδιά του, και τα εγγόνια του, και τα εγγόνια αυτών.
Anna
11/12/2015 01:32
Pes mou mia xora esi Evagelia pou isxei afto????? Prepei na ntrepese gia ta logia sou.Afto einai katharo ratsismos kai se ales xores tha sou ekanan minisi kai tha plirones kathe leksi pou les. NTROPI!!!!!!
stavretta
11/06/2015 17:56
ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΒΡΙΣΚΕΤ' Ο ΑΛΕΞΗΣ....(ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝ ΑΥΤΩ). Η ΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ. ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΙΘΑΓΕΝΕΊΑΣ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΟΝ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΧΑΡΤΑ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΝΟΜΟΥΣ ΤΟΥΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΥΤΕ ΙΣΟΙ ΟΥΤΕ ΙΔΙΟΙ. ΑΛΕΞΗ άΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟ, ΠΡΟΔΟΤΗ - ΜΙΣΕΛΛΗΝΑ - ΚΩΛΟΦΑΣΙΣΤΑ.
Περίανδρος
26/05/2015 19:35
Χρυσαύγουλα τρέμετε: ο εχθρός σας βρίσκεται προ των πυλών! Φυλάξτε κυρίως την Ουρανίτσα, μη χαθεί το είδος σας.
Καισαρας
25/05/2015 00:56
Ρε ελληναραδες του κακου καιρου η ιθαγενεια ειναι συνωνυμο της υπηκοοτητας !!!! Δεν εχει καμια σχεση με την εθνικοτητα!! Δεν γινεται καποιος π εχει αλβανους γονεις να εχει ελληνικη καταγωγη-εθνικοτητα..Η υπηκοοτητα φανερωνει πως ειναι υπηκοος τησ χωρας που λαμβανει την υπηκοοτητα(ιθαγενεια) δεν ξερω ποσο απλο μπορω να το κανω για να το καταλαβετε !
Ευαγγελία
25/08/2015 21:53
Η ιθαγένεια σημαίνει οτι είναι έλληνες. Υπηκοότητα σημαίνει οτι μπορούν να μένουν εδώ χωρίς να χρειάζεται να "κουράζονται" να ανανεώνουν την άδεια παραμονής. Άλλο το πακιστανάκι να ,ένει στην Ελλάδα, άλλο να λές το πακιστανάκι ελληνάκι.
αυτοχθων
24/05/2015 09:22
Μαλλον για δουρειο ιππο παρα για πορτα προκειται. Εκ του κειμενου διαπιστουται οτι οι αλλοφυλοι επηλυδες εχουν μπει στο ιδιο παρακμιακο και αδιεξοδο νοημα με τους παλαιοημερολογιτες αυτοχθονες ελληνες ολοι οσοι θελουν ελληνικο διαβατηριο και χαρτια το θελουν απλως για να χωθουν στο ελλαδικο κρατος και να τους ταιζει ως αργομισθους κρατικους υπαλληλισκους !!! (καταλαβατε δηλαδη οτι το κομματικο κρατος απεκτησε νεα πελατεια για να αναπαραγει την καταστροφη του εθνους η ετσι νομιζουν κομματα και αλλοφυλοι που νομιζουν οτι θα ξαναγυρισουν συντομα οι παλιες καλες ημερες για τα κομματα που κατεστρεψαν την ποιοτητα αυτου του εθνους .) και καποιοι για να βρουν... δουλεια στην ελλαδα ! κανεις δεν σκεφτεται το πιθανοτερο πρακτικα ενδεχομενο της αναγκαστικης μεταναστευσης με ελληνικο διαβατηριο σε αλλες χωρες!!! προκειται δηλαδη για ανεκδοτο,το ελληνικο κρατος μοιραζει ελληνοποιησεις διχως ουσια και διχως καμμια ουσιαστικη ωφελεια για τους ελληνες την οικονομια και την κοινωνικη ειρηνη. αν τους χρησιμοποιουσαν ως σκλαβους με δυο πιατα φαι την ημερα για αμοιβη αντι εργασιας σε κοινωφελη εργα και σε ιδιωτες κεφαλαιουχους,θα ειχε ενα νοημα και η χωρα θα πλουτιζε απο αυτους εχοντας ενα ανθρωπινο κεφαλαιο προς εκμεταλλευση με ορους ασιατη εργατη δουλου προς οφελος της οικονομιας. αλλα η ελλας δεν εχει παραγωγη που μπορει να βασιστει σε αυτη ωστε να πλουτισει απο τους ελληνοποιημενους ψευτομεταναστες σε ρολο κερδοφορου σκλαβου οπως η κινα. το πιθανοτερο ειναι να τους κανουν μειγμα κιμα με τους αυτοχθονες και να τους βαλουν σαν σκλαβους στην παραγωγη με ξενες επενδυσεις. αυτος μοιαζει ενας καλος πρακτικος λογος που τοσα πολλα λομπι στην ελλαδα σπαταλουν πορους και μαζικη προπαγανδα για να μπετοναρουν το ριζωμα των αλλοφυλων εποικιστων σε αυτα τα χωματα.μαζι με μελλοντικα παιχνιδια με μειονοτητες και συγκρουσεις. Τωρα ομως χαριζουν διαβατηρια απλως και μονο ... για να τους ενσωματωσουν οπως φανταζονται στις αυτοχθονες μαζες εξαθλιωμενων ! οι ελιτ παιζουν δηλαδη..το κομπολογακι τους και ο κοσμος καιγεται Ενω στη πραγματικοτητα στο μονο που αληθινα θα τους βοηθησει ενα ελληνικο χαρτι πολιτογραφησης ειναι απλως να μπορεσουν να φυγουν ευκολοτερα μεταναστες και αυτοι σε αλλες χωρες .... οι δε ελληνες νεολαιοι θα εχουν ακομη πιο πολλους ανταγωνιστες στην αγορα εργασιας για τις πενιχρες θεσεις εργασιας στην ελλαδα. με αποτελεσμα τελικα οι ελληνες να μεταναστευουν και οι αλλοφυλοι διχως φιλοδοξιες αλλες να γινουν η νεα υποκαταστατη μαζα παρασιτισμου φηφοφορων για τις συμμοριες της δημοκρατιας που αποκαλουνται κομματα και την χοανη του κομματικου κρατους και την συναλλαγη ψηφων. αν δεν δημιουργηθουν αργοτερα και μειονοτικα κομματα με λογικη λομπι διεκδικησης ξεχωριστων δικαιωματων και ζωτικου χωρου στην ελλαδα. Οσο για το οτι τοσοι πολλοι αλλοδαποι διαβιουν στο ελλαντα και θελουν και νομικα χαρτια για να διεκδικησουν ακομη πιο πολυ ζωτικο χωρα στα ελληνικα χωματα δεν ειναι παραδοξο. καιτοι η χωρα αυτη εχει ξοφλησει ιστορικα οχι μονο οικονομικα για δεκαετιες, οι ελληνοποιουμενοι με την ελληνικη παρακμιακη νοοτροπια συνεχιζουν να λαμβανουν προνομιακη μεταχειριση απο το κρατος ,επιδοματα φοροαποφυγη και φοροδιαφυγη,ανομια και εγκλημα περλαμβανομενου και του οικονομικου , ατιμωρητο γιατι λοιπον να μην ειναι ευχαριστημενοι;τα εμβασματα φευγουν διχως ελεγχο μαυρα απο τη χωρα μεσω των τραπεζων και των εταιριων μεταφορας χρηματων διχως κανεις να ελεγχει αν προερχονται απο νομιμες δραστηριοτητες.... αν ειχαν τα ιδια κρατικα βαρη μεσα στη κοινωνια με τους ελληνες, οι περισσοτεροι θα ειχαν φυγει ηδη ως μεταναστες για αλλου και αυτη τη φορα ως αληθινοι με βιζα και διαβατηριο οπως κανουν οι ανθρωποι οταν μετοικουν, οχι με ντου και βια εισβολεα και κατσαπλια οπως κανουν τα τραγια και οι αγελες γκνου στο σερεγκετι... η ελλας ειναι ομως λαρτζ πολυ λαρτζ και ανετη με αποτελεσμα να προσελκυει αναλογου ποιοτητας αλλοδαπους ... Οπως και να εχει η ελλας ελληνοποιει μαζες αλλοφυλων που εχουν επιμολυνθει με τα χειροτερα χαρακτηριστικα και νοοτροπιες της ελληνικης ρατσας ,με αποτελεσμα το αδιεξοδο να μεγαλωνει. προβλεπεται καποια στιγμη στο μελλον σκηνικο λιβανου ...
Ευαγγελία
25/08/2015 21:58
Σίγουρα έλληνες είμαστε οι απόγονοι ελλήνων και μόνο. Αλλά το δημοσιουπαλληλίκι είναι απλά μια δουλειά όχι εισητήριο για πληρωμένη ξάπλα. Συμφωνώ πάντως οτι το παραγόμενο χρήμα στην κάθε χώρα πρέπει να μένει σε αυτήν, και όχι να διασπείρεται. Ως γνωστόν έρχονται εδώ αλλοδαποί "τεχνήτες" και "υπηρέτριες" και σε 5 χρονιάκια έχουν μαζέψει αρκετά λεφτά για να χτίσουν εξνοδοχείο στις τριτοκοσμικές χώρες τους. Αυτά τα λεφτά εξαφανίζονται σπο την Ελλάδα.
23/05/2015 16:40
ITHAGENEIA GIA 100.000 TSAMIDES ALVANARIA THA EINAI I ARXI TON DIEKDIKISEON TOUS GIA IPEIRO
Ευαγγελία
25/08/2015 21:58
Αυτό κοιτάς εσύ??? Ή που θα καταντήσουμε να λέμε τους βούλγαρους έλληνες???
Κατίνα
21/05/2015 22:33
Να δοθεί ιθαγένεια μετά γενετικό έλεγχο γιατί μπορεί να είναι φορείς γενετικών ασθενειών. Επίσης να εισαχθούν κριτήρια σχετικά την εμφάνιση και τις αναλογίες του σώματος που θα κρίνουν ειδικοί ανθρωπολόγοι καλλιτέχνες, φωτογράφο και μοντελίστ. Δεν είναι δυνατόν να δοθεί ιθαγένεια σε άτομα με στραβά πόδια για παράδειγμα ή πολύ μεγάλη λεκάνη. Διότι δεν είμαι ρατσίστρια και δεν με ενδιαφέραι η φυλή και το χρώμα αλλά η υγεία και η αισθητική. Για να κάνουμε τους Έλληνες ωραιότερο λαό και υγιή.
Ευαγγελία
25/08/2015 21:59
Υπηκοότητα να δοθεί, και με αυστηρά κριτήρια πχ. να'χουνε μόνιμη δουλειά. Η ιθαγένεια σημαίνει οτι θα τούς ονομάζουμε έλληνες. Ξύπνα!
δε μας παρατάς μεσημεριάτικα;
22/05/2015 14:19
κυρα-Κατίνα,το φραπεδάκι που παρήγγειλλες είχε τίποτα;Γιατί και χιούμορ να κάνεις,σίγουρα είναι..βλακ!
αγνωστος
19/05/2015 09:31
200.000 παιδιά μεταναστών που διεκδικούν Ιθαγένεια ; καταλαβαίνει κάποιος την κλίμακα αλλοίωσης του πληθυσμού (αφελληνισμού θα το έλεγαν πολλοί) αυτής της χώρας μετά από 20-30 χρόνια ; για ποιό λόγο συνεπώς να τους δοθεί Ιθαγένεια ; δεν αρκεί η υπηκοότητα ; τόσο μεγαλόκαρδοι και γαλαντόμοι καταλήξαμε ; ενδιαφερόμαστε και με το παραπάνω για όλους τους άλλους και αδιαφορούμε για τους συμπολίτες μας που κατέληξαν να ζουν σε πλήρη ένδεια ; η μοίρα μας τελικά είναι να μένουμε μόνο με την πίκρα της προτίμησης των «φτωχών συγγενών» και «ας καεί και το παλιάμπελο» ; με τέτοιες φαιδρότητες και ανεγκεφαλιές πως μπορεί να μην αναβιώνουν τα κάθε είδους εθνικιστικά φρονήματα και οι όμοιες παρατάξεις ;
Καισαρας
25/05/2015 00:46
Η ιθαγενεια ειναι συνωνυμο της υπηκοοτητας!!! Αλλο ιθαγενεια-υπηκοοτητα και αλλο η εθνικοτητα(η οποια δεν αλλαζει με κανεναν νομο).Γιαυτο εδω παυουν οι φοβιες σου περι αφελληνισμου :)
Ευαγγελία
25/08/2015 22:01
Καμιά σχέση!!! Προφανώς είσαι εντελώ αγράμματος και μπερδέυεις την ιθαγένεια με την υπηκοότητα!!!!
Θανος
19/05/2015 17:28
Δεν υπάρχει διαφορά υπηκοότητας και ιθαγένειας. Μάλιστα τι θα πει ιθαγένεια; Ο όρος ιθαγένεια είναι ρατσιστικός. Χώρες σαν τις ΗΟΑ, Γερμανία, Γαλλία κλπ που δίνουν υπηκοότητα (και δεν έχουν ανόητους όρους όπως ιθαγένεια) είναι χαζές και κάποιοι Έλληνες που το παίζουν υπέρ-πατριώτες είμαστε έξυπνοι;
Ευαγγελία
25/08/2015 22:03
Τι αηδίες λές? Ιθαγένεια σημαίνει οτι κατάγεσαι απο συγκεκριμένη μια χώρα. Το ρατσιστικό πού τό είδες?
Ιθαγενής
22/05/2015 11:11
Αφου νομίζεις ότι οι δυτικοί κάνουν πάντα έξυπνες επιλογές... Αν ποτέ σε ρωτήσουν αν είσαι Ελληνας, δήλωσε Πολίτης του Κόσμου για να μη σε περάσουν για ρατσιστή.
Ευαγγελία
25/08/2015 22:04
Ακόμη καλύτερα, έτσι και πάς Γερμανία να βγάλει φράγκα, να πεί να τόν φωνάζουν γερμανό, κατά προτίμηση Γιόχαν. Αυτό ζητάει!
άγνωστος
21/05/2015 10:10
δε διαφωνώ ...... ρώτα όμως την Ελληνική Δημόσια Διοίκηση ....
methysos
19/05/2015 13:02
Γιατί τύπε μου? Τα ελλυηνόπουλα, που πχ. έχουν "αφογερμανίσει" τη Γερμανία, που ζώ εγώ, πού τα βάζεις? Εδώ όμως δεν διαμαρτύρεται κανείς (οβαρός). Μάλιστα για να μην θίγονται οι άλλης καταγωγής Γερμανοί, έχουν σβήσει τη λέξη ξένος και αναφέρουν "Γερμανός με αλλοδαπό υπόβαθρο" (Deutsch mit auslaendischem Hintergrund).
Ανδρεας Χ.
28/05/2015 23:24
Λαθρομεταναστης εισαι στην Γερμανία?Α.Χ.
Ιθαγενής
22/05/2015 11:17
Ρώτησε τους Γερμανούς τι γνώμη έχουν για τους Τούρκους. Οσο για τις λέξεις, αυτά τα ψηφίσαν μερικοί ονειροπόλοι και τα επέβαλλαν στους υπόλοιπους. Ετσι κι αλλιώς στις δυτικές χώρες η υπηκοότητα έχει ξεφτιλιστεί τελείως. Στόχος είναι ο αυτόχθονος πλυθυσμός να μην αισθανεται πλέον ως αυτόχθονος. Ετσι τον ξεριζώνεις πιό εύκολα.
Θέμος
21/05/2015 22:40
Methysos οι Γερμανοί είναι 80 εκ.
άγνωστος
21/05/2015 10:09
Εγώ φίλε δεν είμαι ρατσιστής και αυτά που έγραψα είναι εντελώς άλλα σε σχέση με όσα αναφέρεις. Η χώρα σου εκ των πραγμάτων είναι πύλη εισόδου μεταναστών και εάν αυτό το βάρος δεν αναληφθεί από όλους τους Ευρωπαίους ανάλογα, σε λίγο η ράτσα σου θα είναι "φίρδην μίγδην". Όλη η Ελλάδα να μετακομίσει στη Γερμανία δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ αυτό που με τους συγκεκριμένες συνθήκες θα γίνει εδώ .... 200.000 παιδιά είναι μια Λάρισα και μετά από 20 χρόνια θα είναι μια θεσσαλονίκη .... βάλε και τους υπόλοιπους μετανάστες που ζουν νόμιμα, βάλε και τους "ρομά" που η τεκνοποιία τους επιδοτείται, βάλε και τους φόρους που πληρώνουν οι οικογένειες των γηγενών για κάθε παιδί και μετά σκέψου λίγο αλλά ξεμέθυστος ....
Αλέξανδρος
19/05/2015 02:52
Ιθαγένεια δεν πρέπει να δωθεί ποτέ σε μετανάστες.Υπηκοότητα ναι,ιθαγένεια όχι.Δεν θέλουμε σε αστυνομία και στρατό αλβαναριά και άλλα μουσουλμανάκια.Αν θέλουν να μπούν σε αστυνομία και στρατό να πάνε στη χώρα τους.Δε θα το κάνουμε αμέρικαν μπάρ εδώ.Δουλειές πρώτα στους Έλληνες.Όλοι οι άλλοι μετά.
ADM
19/05/2015 01:48
MONON ELLHNIKH UPHKOOTHTA SE AUTOUS POU EXOUN XARTIA NOMIMA OI GONEIS TOUS H POLITIKO ASULO,H EAN O ENAS APO TOUS DUO GONEIS EINAI ELLHN POLITHS
Ευαγγελία
25/08/2015 22:06
Καθόλου υπηκοότητα σε αλλοδαπούς. Αυτό μάς έλειπε! Δεν είναι έλληνεςας είναι υπερ΄φανοι γθ'αυτό που όντως είναι!!!
appodimos
19/05/2015 01:20
PORTA FAGANE DEN TO BLEPO PARAXENO AFOU THA KANOUN TIN DOXAZMENH MEGALEI alvania tous kai tha exoun tin megali fimizmeni tsamourgia ton TSAMIDON.!!!!!!!
Ευαγγελία 28
18/05/2015 20:17
Η ελληνική υπηκοότητα τούς είναι υπερ-αρκετή, μήν πώ και δώρο. Ελληνική ιθαγέενια θα πεί οτι το άτομο είναι ελληνικής καταγωγής. Πώς θα πείς για ένα παιδί αλβανών ή για ένα παιδί πακιστανών οτι είναι ελληνόπουλο??? Αλβανάκι και πακιστανάκι είναι, αντίστοιχα. Τα τρελά να δοθεί ιθαγένεια σε αλλοδαπούς που απλά μένου στην Ελλάδα μόνο απο τους άθεους και απολίτιστους του ΣΥΡΙΖΑ ακούς.
ελευθερια
25/05/2015 12:54
Γιατί να μην πάρουμε ελληνική ιθαγένεια ? την στιγμή που η γονείς μου είναι στην Ελλάδα 30 χρόνια ,εγω έχω αποφοιτήση σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΙ ΛΥΚΕΙΟ ) ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΤΗ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ !!! μεγάλωσα εδώ σπούδασα νοσηλευτική παντρεύτηκα εδώ γέννησα τον γιο μου εδώ ..ποια είναι οι διαφορά με μια Ελληνίδα και εμένα (που κατάγομαι απο την Αλβανία) θα μου πείτε οτι οι γονείς μου είναι Αλβανοι ??? και τι με αυτο? μεγάλωσαν εδώ αγόρασαν σπίτι στην Ελλαδα μα πάνω απο ολα ΑΓΑΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ σε αλλες χώρες οι αλλοδαποί παίρνουν ιθαγένεια όχι όπως εδώ !!!!
Paskal
27/05/2015 15:57
Εσυ Ελευθερία το παλεύεις και σου αξίζει. Δεν είναι το ίδιο με όλους.
swinging bell
18/05/2015 14:55
οι παρατυποι πρεπει να απευλαυνονται ολοι εκτος απο τους Συριους προσωρινως! αν θελουν βοηθεια να μας καλεσουν στις χωρες τους μαθαινοντας την Ελληνικη γλωσσα στα σχολεια τους και να μας δωσουν καποια δικαιωματα σχετικα με Ελληνικες Εταιρειες ετσι θα τους βοηθησωμε και οχι για την ψυχη της μανας μας να ξαπλωσουν στο κεφαλι μας!
swinging bell
18/05/2015 14:49
οι παρατυποι θα ζητησουν συνταξη! αν ζητησουν μεσω του ΟΗΕ την Πελοπονησο;
Για μας χτυπάει η καμπάνα
19/05/2015 01:59
Πλάκα κάνεις; Ετσι πήρανε οι αλβανοί το Κοσσυφοπέδιο. Θέλανε πολυπολιτισμικές κοινωνίες οι Γιουγκοσλάβοι κι αφήνανε και μπαίνανε επι Τιτο οι αλβανοί, λόγω Χότζα, και στο τέλος την πατήσανε οικτρά.
Σπυρος
18/05/2015 14:33
για την αληθεια των αριθμων, για 200,000 παιδια λαθρομεταναστων αντιστοιχουν περιπου 400,000 λαθραιοι γονεις! Συνολο 600,000 λαθραιοι που γινοντε 'νομιμοι' (ο Θεος μονο ξερει πως). Αν υπολογισουμε απο αυτα που βλεπουμε και ακουμε οτι σε καθε πλεουμενο μονο το 10% των λαθρομεταναστων ειναι οικογενειες τοτε μπορουμε πολυ απλα να σκεφτουμε οτι εχουμε επιπλεον καπου 5-6 εκατομμυρια λαθραιους χωρις οικογενεια στην Ελλαδα! Και βεβαια συνεχιζουν να ερχονται. Εγω χτες που πηγα σε εκδηλωση δημοτικων χορων του παιδιου μου δεν ειδα κανενα παιδι και γονιο μεταναστη ουτε απο Αλβανια, ουτε απο Πακισταν, ουτε απο Αφρικη. Αναρωτιεμαι λοιπον, περα απο τη γραφειοκρατικη 'ιθαγενεια', ποσες γενιες θα χρειαστει να περασουν ωστε ενας πακιστανος να χορεψει ελληνικους χορους? 'Η μηπως θα πρεπει να αναρωτηθω, σε ποσες γενιες θα δω να χαντοναι οι ελληνικοι χοροι και τα τραγουδια? Ας το σκεφτουν αυτο ολοι αυτοι οι ψευδοπροοδευτικοι που βιαζοντε να μετατρεψουν την Ελλαδα σε αφροπακιστανικη αποικια.
ελευθερια
25/05/2015 13:00
αυτο σε πείραξε εσένα ,ετυχε να μην είναι εγω ειμαι στην ελλαδα 20 χρονια ξερω και τους χορους σας και τα τραγουδια σας, το συμβολο της πιστης μας (σας) το πατερ υμων εχω βαπτιστή εχω αλλαξει θρησκεία εχω σπουδάσει εδω απο το 1996 εως τωρα !!! παντρεύτηκα εδω γεννησα τον γιο μου εδω ,λοιπον σε ρωτάω αξίζω να πάρω ελληνικη ταυτοτητα η οχι?
Paskal
27/05/2015 16:03
Εσείς οι Αλβανοί είστε ιδιαίτερη περίπτωση. Οι πιό πολλοί προσαρμοστήκατε στην ελληνική κοινωνία. Με τους αυγανιστανοπακιστανούς τι γίνεται;
methysos
18/05/2015 14:32
Eπιτέλους! Καιρός είναι να διορθωθεί μία κατάφωρη αδικία είς βάρος τόσων νέων ανθρώπων, πού όμοια της δεν υπάρχει στις προηγμνένες χώρες. Ακόμα, είναι ευκαιρία, να εμπλουτισθεί η κοινωνία με άλλα γένη, άλλους και νεους ανθρώπους (που ας ελπίσουμε, δεν θα είναι τόσο διεφθαρμένοι, όπως οι "παλιοί" ελληναράδες).΄ (Άν και αναρωτιέμαι, τρελλοί είναι καί έροχνται στην ελλάδα? Εγω αν ήμουν ξένος, θα πήγαινα αλλού)
Μα τι πίνεις;
19/05/2015 01:52
Ναι, βάλτε Αφγανούς, Πακιστανούς, Αλβανούς, να φτιάξει η ράτσα μας... Ε ρε κάτι νούμερα που υπάρχουν :)
ADM
19/05/2015 10:13
KSEXASES TOUS GUFTOUS
Αλέξης-Ιωάννινα
18/05/2015 13:49
Να ρωτήσω κάτι: Επειδή ο κ. Τοπάνι έμεινε κάποια χρόνια στην Ελλάδα, αποκτά αυτομάτως ιθαγένεια ή υπηκοότητα; Γιατί από ό,τι γνωρίζω άλλο η ιθαγένεια και άλλο υπηκοότητα.
cosmopolitis1
18/05/2015 18:15
Μωρή, μην λυσσάς και κάνεις πονηρές ερωτήσεις....!!ΓΙΑ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ΜΙΛΑΜΕ, τι σχέση έχει η ιθαγένεια,(το λέιε και η λέξη...!!!).
Μακης
18/05/2015 14:36
Υπηκοοτητα περνουν καλα ειναι να γινει
cosmopolitis1
18/05/2015 13:13
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.....!!!!!ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ....!ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ....ΚΑΙ ΣΤΗ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΟΠΟΥ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΑΡΧΟΙ ΚΛΠ!..ΜΗΝ....ΚΡΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΚΡΑΥΓΑΣΟΥΝ ΟΙ...."ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ" ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΜΠΟΥΡΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΓΕΜΑΤΗ ΜΙΣΟΣ...., ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ....!
Πέτρος
19/05/2015 11:46
Γιατί εδώ είναι ΒΑΛΚΑΝΙΑ δεν είναι ούτε Αμερική ούτε Καναδάς. Δε βλέπεις τι γίνεται σε Αλβανία και Φύρομ ? εκτός και αν το όνειρο σου είναι να γίνουμε κόσοβο και Κύπρος . Δε χρειαζόμαστε Αλλοεθνείς και αλλόθρησκους μετανάστες , ας προσκαλέσουμε τους ΕΛΛΗΝΕΣ ομογενείς μας και Ευρωπαίους Χριστιανούς. Αν δεν υπήρχε η Συνθήκη της Λωζάνης θα είμασταν όλοι εδώ και δεκαετίες στα θυμαράκια μαζί με τους προγόνους μας
Εθνικιστης Μεσολογγιτης
18/05/2015 19:25
λαμογιο η Ελλαδα ειναι μια χωρα πτωχευμενη,δεν υπαρχει χωρα παγκοσμιως στη ιδια οικονομικη κατασταση......εθνομηδενιστη του κωλου 21 δισ. κοστιζουν οι λαθροκηφηνες και πρεζεμποροι στην Ελλαδα.....δεκαδες Ελληνοπουλα πεθαινουν στο πεζοδρομιο απο ναρκωτικα γιατι οι πρεζεμποροι αλβανοι η γυφταιοι εχουν κανει το ψευτορομεικο σουπερ μαρκετ ναρκωτικων.........οι Αμερικανοι ,οι Αυστραλοι,οι Γερμανοι ειχαν και εχουν αναγκη απο εργατικα χερια και για να ελκυσουν εργατες καθιερωσαν και νομους για την προστασια τους....στην ΕΛΛΑΔΑ ο λαθροκηφηνας που δεν θελει να δουλεψει η δεν βρισκει δουλεια πρεπει να του δωσει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ την ιθαγενεια για να παιρνει τα επιδοματα και ο ΕΛΛΗΝΑΣ συνταξιουχος να ζει με 300€..... το 70% των φυλακισμενων ειναι λαθροκηφηνες....τις δολοφονιες στο Παρισι τις εκαναν Μουσολμανοκηφηνες Γαλλοι,τους μεγαλωσε η Γαλλια τους σπουδασε και υστερα αρχισαν να δολοφονουν αυτους που πληρωναν τους φορους για να ζησουν αυτα τα ισλαμοανδρεικελα......αλλα προστυχα ελληνοφωνα υποκειμενα σκοπος σας ειναι να αλλοιωσετε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ ,δεν θας περασει........ειστε νεοταξικα φερεφωνα οπως το σιχαμενο ανδρεικελο Α.Παπανδρεου που χρηματοδοτήθηκε από την τράπεζα των Rockefeller, Chase Manhattan Bank με 100.000.000 Δολάρια το 1974 για την κατασκευή του ΠΑΣΟΚ......ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ,ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΜΕ ΓΑ... ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΑΚΡΟΝΗΣΟ
δε μας παρατάς μεσημεριάτικα;
22/05/2015 14:29
Άλλο λοβοτομημένο τρόλι!Κι εγώ είμαι από το Μεσολόγγι,αλλά έχω δε νομίζω ότι το αυγοτάραχο σερβίρεται με ληγμένα.Αλήθεια,τόσο πολύ τρομακτικό μέρος είναι η Μακρόνησος;Μαμά,δε θα ξαναβρίσω τους...συμπατριώτες μου και θα τρώω το φαγητάκι μου.Ρε ούστ,τρολάκια της κακιάς ώρας,κομπλεξικοί τεμπελχανάδες με ανύπαρκτο IQ και ΕQ,βγάζετε την κακία σας και τον κομπλεξισμό σας πίσω από την ανωνυμία σας,έτσι,γιατί νομίζετε ότι κάνετε κάτι στη ζωή σας.Επειδή εγώ δε μιλάω τα -ο Θεός να τα κάνει-τέλεια ελληνικά που μιλάτε εσείς,αλλά αν σας πω στ'αγγλιστί "get a life",θα με κράξετε;Απ'έξω σας έχω μάθει με τα συνθηματικά σας όσο καιρό σερφάρω εδώ μέσα.Στη Χρυσή Αυγή τουλάχιστον,καλύτερα ελληνικά μιλάνε,έστω κι αν έχουν δηλητηριώδεις απόψεις.
ΒΠ
22/05/2015 13:52
Κατούρα και λίγο βρε!
cosmopolitis1
19/05/2015 13:34
ΞΑΝΑΠΑΡΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑΑΑΑΑ ΣΟΥ,(ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΟΨΕΙ), ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ, ΚΡΑΓΜΕΝΗ,......ΑΠ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ.......ΟΛΟΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΟΥΛΑΣ....!
Νίκος
18/05/2015 12:43
Διακόσιες Χιλιάδες επί 2 (γονείς) συν τα νέα μέλη που θα γεννιούνται μιλάμε για πεντακόσιες χιλιάδες , δηλαδή το 5 % του πληθυσμού . Με την υπογεννητικότητα των Ελλήνων και το ότι δύο εκατομμύρια υπέργηρων Ελλήνων, που σε μία δεκαετία θα έχουν αποβιώσει, σε συνδυασμό με την μετανάστευση των νέων Ελλήνων σίγουρα θα είμαστε μειονότητα τα επόμενα είκοσι χρόνια. Γιατί ξοδεύουμε λεφτά για εξοπλιστικά ? …. Νομίζετε ότι ο νέος «Ιθαγενής" με την καταγωγή Βαλκανικού έθνους θα έχει την ίδια φιλοπατρία και αυταπάρνηση να πολεμήσει εναντίον τους σε περίπτωση πολέμου ?
ρτ
18/05/2015 14:55
Και που να δεις φιλοπατρια και αυταπαρνηση απο τους παιδες Ελληνων! Να σε πιανουν τα κλαμματα!
Εθνικιστης Μεσολογγιτης
18/05/2015 19:33
τα ελληνοφωνα νεοταξικα ανδρεικελα την μοναδικη δουλεια που εκαναν καλα σε 40 χρονια δηλ. ο νεος Ελληνας να φραπεδιαζει γιατι ετσι θα μπορουν να κινουν τα νηματα με μεγαλη ευκολια....ειναι ντροπη σημερα το 90% των νεων να μην γνωριζει τον συμβολισμο της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ η την προελευση του ονοματος της πατριδος μας....μετα φταινε οι ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ
ΒΠ
18/05/2015 14:36
Την ίδια αυταπάρνηση με του έλληνα εννοείς? Που το μόνο που σκλέφτεται είναι πώς θα γλιτώσει τη θητεία με κάποιο βύσμα του μπαμπά? Η την αυταπάρνηση των ελλήνων πλουσιόπαιδων με Ι5? Όσο για τη φιλοπατρία, πολλοί μετανάστες αγαπάν την ελλάδα περισσότερο από πολλούς ντόπιους. Οταν θα κάνεις μετανάστης, θα καταλάβεις τι σου λέω. Μέχρι τότε, απλά θα είσαι ρατσιστής.
Πέτρος
19/05/2015 11:59
Άν έχεις δει κανένα Αλβανάκι ή Πακιστανάκι να χειροκροτεί και να κρατά Ελληνική σημαία σε Εθνικές παρελάσεις, σχολικές γιορτές και επετείους πες το μου σε παρακαλώ… « Η ύπαρξη γνησίου δεσμού και ο σεβασμός στα ήθη και έθιμα της Ελλάδας» όπως αποφάσισε το ΣτΕ είναι απαράβατος όρος. Σε καμία Ευρωπαική χώρα δε χαρίζονται Ιθαγένειες, μόνο Αριστεροθολοκουλτουριάριδες του Σφύριζα θέλουν να το εφαρμόζουν.
ΒΠ
22/05/2015 13:56
Ενα μόνο? ΧΙΛΙΑΔΕΣ! Από σημαιοφόρους (με τους αούγκανους ελληναράδες να σκυλιάζουν, βέβαια) Αλβανούς, παραστατες Πακιστανούς, όλοι ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ κάτω από την ελληνική σημαία. Οσο για το γνήσιο δεσμό, συναισθηματικοί δεσμοί δε μετράνε? ΑΝ γεννηθώ ελλάδα και είμαι μαύρος...δεν υπάρχει δεσμός? Ελληνας ο μετεχων της ελληνικής παιδείας έλεγε ο Ισοκράτης. Εκτός, βέβαια, και αν το ΣτΕ έβγαλε πόρισμα ότι ο Ισοκράτης δε μετράει πια. Σε αυτήν την περίπτωση, φυσικά, πάω πάσο.
Ε ρε κάτι αγαθιάρηδες που θα μας πάρουν στο λαιμό τους
23/05/2015 09:58
Ασε τι έλεγε ο Ισοκράτης. Χιλιάδες τζιχαντιστές απο Ευρώπη πάνε στη Συρία. Αν μας τύχει καμμιά δυστυχία με δαύτους, ελπίζω να σφάξουν εσένα πρώτο.
ΧΨΩ
19/05/2015 01:45
Και ρατσιστής να'ναι αφού του κολλάς την ετικέττα, δεν έχει δικαίωμα γνώμης; Ωραίο το "πολλοί μετανάστες αγαπάν την ελλάδα περισσότερο από πολλούς ντόπιους" αλλά είναι απλά ένα σλόγκαν με βάση αέρα κοπανιστό. Αμα είσαι τόσο απλοχέρης και κουβαρντάς, να τους δώσεις πρώτα το σπίτι σου και μετά να κατακρίνεις αυτούς που δε συμφωνούν μαζί σου.
ΒΠ
22/05/2015 13:53
Όπως εσύ έδωσες το σπίτι σου στους ΕΛΛΗΝΕΣ φτωχούς, εννοείς?
ΧΨΩ
22/05/2015 22:56
Εξυπνάκια εσυ πουλάς άνεση με ξένα κόλλυβα, μη προσπαθείς ν'αντιστρέψεις τους ρόλους.
ΒΠ
23/05/2015 21:19
ΠΡΩΤΑ είχαμε έλληνες φτωχούς και άστεγους και ΜΕΤΑ ήρθαν οι μετανάστες. Προτού, λοιπόν, βγεις και παραδώσεις μαθήματα πώς πρέπει να φερόμαστε στους φτωχούς μετανάστες, πες μας κι εσύ πώς φερεσαι στους έλληνες φτωχούς. Τίποτα δεν αντιστρέφω λοιπόν, απλά ξεβρακώνω τη νοητική σου ένδεια.
ΧΨΩ
27/05/2015 16:28
Το '80 που αρχίσανε να έρχονται, έβλεπες εσύ Ελληνες άστεγους; Τι προσπαθείς να αποδείξεις; Εσυ που θες να συντηρήσεις τους λάθρο, συντήρησέ τους με δικά σου έξοδα κι ευθύνη, αντί να προσπαθείς να τους επιβάλλεις στο σύνολο. Οπως σου ξανάγραψα είναι εύκολο να πουλάς μαγκιά κι άνεση με ξένα κόλλυβα.
Γιατί τέτοιο ξεπούλημα της ιθαγένειας;
18/05/2015 12:23
Δηλαδή όλη αυτή η φασαρία γίνεται για να μπορούν οι Αλβανοί, οι Μολδαβοί κι όλοι οι άλλοι, να μπούν στην Αστυνομία ή στις Ενοπλες Δυνάμεις; Γιατί άλλο πρόβλημα δε βλέπω να υπάρχει. Η άδεια αορίστου χρόνου αρκεί για ολους και για όλα. Τα παιδιά που επιθυμούν να μπούν σ'"ευαίσθητες" υπηρεσίες, πολύ μικρό ποσοστό, θα μπορούν να μπουν μετά από προσεκτική και υπεύθυνη μελέτη της κάθε υποψηφιότητας.
cosmopolitis1
18/05/2015 18:20
Πόσων ετών είσαι ΚΟΥΚΟΥΤΣΑ???? Εχεις πάει Γαλλία, Βρετανία....???? ΠΟΣΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΕΙΔΕΣ???? Αν πάς θα δείς πολλούς και θα ξαναγυρίσεις "στο φρούριό σου και στον καναπέ σου"....!ΚΑΙ.....ΧΑΛΑΡΩΣΕΕΕ....!!!!
Εθνικιστης Μεσολογγιτης
19/05/2015 11:49
Τσιτσιφιογκο αυτες οι χωρες ειχαν τις αποικιες και εχουν κανει ειδικους νομους για αυτοματη ιθαγενεια για τους κατοικους των αποικιων....μισθοφορε λακε του Σορος,εδω ειναι ΕΛΛΑΔΑ ....ξεκουβαλα...
Ο Κρόνος (Χρόνος) που έτρωγε τα παιδιά του
19/05/2015 02:44
Πόσους μαυρους στρατηγούς είδες στην Βρεττανία; Πόσους Πακιστανούς; Κανένα!
cosmopolitis1
19/05/2015 13:36
ΔΕΝ ΞΕΡΕΣΙ ΑΠΟ ΒΡΑΤΑΝΙΑ, ΑΣΧΕΤΕ, ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΑΠΟ....ΜΕΓ ΑΛΕΞΕΝΔΡΟ (ΠΟΥ ΑΦΟΜΟΙΩΣΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ, ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ)....!
ανεργη
19/05/2015 07:12
Κανεις μεγαλο λαθος.
ΧΨΩ
27/05/2015 16:30
Εσυ κάνεις λάθος, ο Κρόνος έχει δίκιο.
APODIMOI USA
18/05/2015 11:24
EAN H ELLADA DEN EFARMOSI TIN -DIALOGI-SXETIKA ME TO EPAGGELMA POU GNORIZEI (AN) POLI KALA O -LATHREOS -H ONOMIMOS METANASTIS OTAN ISERXETE STIN ELLADA, OXI DEN PROKITE NA LITHI @ POTE @TO PROBLIMA TOSON XILIADON LATHREON OI OPOIOI KAI OI IDIOI APO LANTHASMENES PLIROFORIES ALLLA KAI @ ENTHARINSI @ APO KIVERNITIKES DILOSIS, AFINOUN TIS XORES TOUS KAI ME OPIO DIPOTE MESON TAXIDEVOUN PROS TIN EUROPI. H PERIPTOSI EDO TIS ( MARIAS $ ANTONIO ) O PATERAS NIKOS, TI ERGASIA XEREI NA KANEI KAI ERGAZETE OLLA AUTA TA XRONIA? PLANODIA DIL. OTI TIXI ? XEREI TEXNI ? EXEI MORFOSI ? OMOS STATHIKE. OLLA AUTA DEN SINADOUN GIA APAXIOSI KANENOS ALLA PROS BOITHIA KAI SINTOMI ITHAGENEIA TON IDION ALLA KAI TON OIKOGENEION TOUS. KAPOTE PERA APO -ANEFTHINES - YPOURGIKES ! DILOSIS OPOS TIS K. TASIAS ( DEN XERO POU PANE...)THA PREPEI TO ZITIMA NA SIZITITHI SOBARA, KAI OXI MONO GIA PROOTHISI PROS TON IPOLIPO KOSMO ARKI NA @ FIGOUN APO TIN ELLADA @ OMOS ! EAN TO KATHE EUROPAIKO KRATOS DEN TIRISI ( AFSTIROTATA ) KRITIRIA KAI OXI TIS PROTIS DIMOTIKOU...AFTO DEN LEEI APOLITOS TIPOTA. POS FEYGOUN ALLA EXOUN ENA SAK-BOUAGIAZ ME OLLA TA APARETITA KAI @ DEN @ EXOUN XARTIA POU NA APODIKNIOUN NAI MEN EIMEI LATHREOS GIA TON A -B-LOGO, OMOS EIMAI @ YDRABLIKOS, ILEKTROLOGOS, XILOURGOS, GLIPTIS, RAFTIS, TSAGARIS, SIDIROURGOS, MAGERAS, XTISTIS, XERO POLI KALA APO KIPOURIKI, IFATOURGOS, XASAPIS, TIROKOMOS, PSISTIS, PSIKTIKOS, KAI 10002 ALLA EPAGELMATA. TO NA STIBAZONTE SE OLLA TA AKRA TIS ELLADOS KAI NA LIAZONTE ....PERIMENONONTAS ENA KOMATI PSOMI NA PESEI APO TON OURANO, EINAI SOBAROTATO PROBLIMA GIA TIN ELLADA. DISTIXOS OI @ ELLINES @ APAXIONOUN NA PROOTHISOUN TA PAIDIA TOUS SE XIRONAKTIKES ERGASIES ALLA PROTIMOUN EPISTIMES POU DEN APOROFONTE APO MOLIS DEKA EKAK. PLITHISMO.. AUTI I MITI EFERE AUTI TIN KATASTASI. KAI EINAI STIN ELLADA PERISSOTEROI OI GIATROI APO TOUS ASTHENOIS ! AUTH THN KIVERNISI THA BOITHISOUME OI APODIMOI @ OTAN @ BRETHI NA KIVERNISI. MESA OLLOI PISO OLLOI STIS PERISOUSIES SAS POU MOXTHISAN OI GERONTES SAS NA TIN APOXTISOUN @ XEPLIROMENI @ KAI ESEIS TIS DOSATE MIA KLOTSIA KAI PARISTANETE OLLOI MA OLLOI PANELADIKA TOUS @ XENODOXO-KAMARIERO-KATHARISTRIES/STES. TO DEN BGENO EINAI H PROTI SAS LEXI. BEBEA DEN BGENEIS APO TA EXODA POU DIMIOURGISES KAI TA ESODA POU DEN SOU FTANOUN. TA XRHMATA KANOUN KIKLO. FAGITO SOUPER MARKET MANABIS. LEME TA APARETITA OS PROS TO ZIN !! DIOTI EXOUN KAI ALLES EPILOGES OPOS ..KAFETERIA, SPOUDAZI, KIMATE, PAI DIAKOPES, EINAI STO BPARAKI, PAI GIA MPANIO.....ELLADA GIA NA ORTHOPODISIS THA ROTISEIS OLLOUS EMAS POU SE AFISAME NOMIMA EISAI PANTA STIN KARDIA MAS ALLA GIA NA EIMASTE -SIMERA-ME ARKETI ANESI DOULEPSAME PRAGMATIKA S-K-I-R-A ! ALLOS SE SXOLEIA ALLOS STIS BUSINESS. EDO ELLADA TIPOTA DEN BRIKAME ETIMO ! DOULEPSAME DOULEPSAME DOULEPSAME OLLA TA EKATOMURIA POU EIMASTE MAKRIA SOU KAI GIAUTO PERTIXAME ! PANTA SE AGAPAME POLI PATRIDA. ESENA POU EISAI GH TON PATERON MAS. APODIMOI USA
Ανδρεας Χ.
29/05/2015 00:36
Φιλε μου καλά τα λες,αλλα απευθύνεσαι σε ατομα περιορισμενης αντίληψης .Να γίνη στην Ελλάδα ό,τι γίνεται σε όλες τις Δημοκρατικές Χωρες του κοσμου.Ο λαθρομεταναστης,σε μικρο χρονικο διάστημα απο την παρανομη είσοδό του στη Χωρα απελαύνεται στην Χωρα καταγωγής του.Του παρέχεται το δικαίωμα να υποβάλλη αίτηση μετανάστευσης στις Προξενικες Αρχές της Χωραςπου επιθυμει να μεταναστεύση απο την Χωρα μονιμου διαμονης του και αν η Χωρα της επιλογής τον χρειάζεται,τοτε ν ό μ ι μ α πλέον μετακομίζει εκει.Εδω,τα περισσότερα σχόλια δεν λαμβάνουν υπ'οψιν το γεγονός,οτι το πρόβλημα της λαθρομεταναστευσης στην Ελλάδα κατευθύνεται απο την Τουρκία ,η οποια με τα εκατομμύρια των φανατικων ομοθρήσκων της,στοχεύει στην αλλόιωση του Ελληνικου πληθυσμου,ωστε σε 30 χρόνια,οι Ελληνες να αποτελουν μειοψηφία στην ιδια τους την Χωρα.Αυτα εμπεριεχονται στο βιβλίο του Νταβούτογλου με τον τίτλο ''ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΣΕ ΒΑΘΟΣ'',ωστε η Τουρκία να επανακαταλάβη ολα τα εδαφη της πρ.Οθωμανικής Αυτοκρατορίας,χωρις να ρίξη ουτε μιά σφαίρα.Αυτα ομως,αρνουνται να τα καταλάβουν οι μισέλληνες Διεθνιστες και Αθεοι των αναρχοαριστερων κομμάτων.Αυτοι--κυριως οι Αθεοι--πιστευουν πως με τους φανατικους ομοθρησκους των μεμέτηδων, θα συνεχίσουν να ειναι Αθεοι οπως τους αναγνωρίζεται αυτο το δικαίωμα σημερα στην Ελλάδα.Ομως πλανωνται πλανην οικτράν,διοτι με κυριαρχη Θρησκεια την Μουσουλμανική,οι παντες πρεπει να πιστεύουν σ'αυτην,.Εαν οχι,το πιο ανωδυνο θα ειναι να σου επιτρέψουν να αλλάξης πατρίδα,διαφορετικά σε τελειώνουν και βιολογικά.Προς επαλήθευση των παραπάνω,κανετε τον κόπο να πληροφορηθήτε ποια τύχη εχουν οι διαφορετικες Θρησκείες στις Μουσουλμανικές Χωρες.Αυτή την Ελλάδα θέλουμε? Οσον αφορα τώρα τα ατομα που γεννήθηκαν στην Ελλάδα απο αλλοδαπους γονεις ''η διαμένουν απο μικρα παιδιά στη Χωρα 10 και 20 χρόνια,αυτα ναι πρεπει να ληφθή ιδιαίτερη μεριμνα και να τους δοθη το δικαίωμα μονιμου παραμονης στη χωρα με δικαιώματα και υποχρεώσεις,οπως των γηγενών Ελλήνων. Ζητώ συγνωμην αν στενοχωρησα καποιους.Ανδρεας Χ.
ADM
21/05/2015 16:28
ELLADA 8A SE SWSOUN OI APODIMOI USA PROSEXWS,MEGA ORGAN-WSH