Υπερψηφίστηκε το νομοσχέδιο για την ιθαγένεια

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/03/2010 19:34 |
Υπερψηφίστηκε, επί της αρχής του, στην αρμόδια Επιτροπή της Βουλής, με τις ψήφους ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ, το νομοσχέδιο του υπουργείου Εσωτερικών,...
Γίνετε Συνδρομητής
ΝΙΚΟΛΑΣ!!!!
13/03/2010 16:56
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!! ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΜΕ ΑΛΒΑΝΟΥΣ,ΡΩΣΟΠΟΝΤΙΟΥΣ,ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΑΝΕ ΕΠΑΘΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ !!!!!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗ ΣΤΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ !!!! ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ .!!! ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΙΜΑΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ!!! ΕΝΑ ΑΨΥΧΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!! ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΙΜΑΕΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟΣ!! ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΤΙΜΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.!!!!! ΜΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ.!!! ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ !!!!!
ΝΙΚΟΣ
12/03/2010 20:14
ΠΑΙΔΙΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ 23 ΧΡΟΝΩΝ. ΗΡΘΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ .!!! ΞΕΡΕΤΕ ΠΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ? ΞΕΝΟΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ. ΙΣΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ!!! ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΕ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ!!!!!!
vasvali
08/03/2010 02:55
@ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ Φίλε μου αν αρχίσετε κι εσείς να φεύγετε και μας αφήσετε εδώ παρέα με τους ολιγόνοες ελληναράδες, ζήτω που καήκαμε. Ανατριχίλα...
ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ!!!!
07/03/2010 02:41
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΒΑΝΟΣ ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΓΑΠΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΤΙ ΜΕ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΗ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ,ΑΥΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΛΛΟΥ, ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΛΒΑΝΟΥΣ,ΡΩΣΟΠΟΝΤΙΟΥΣ,ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΑΝΕ ΕΠΑΘΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ κτλ. ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΝΔ ΚΑΙ ΛΑΟΣ κλπ.
Μιχάλης Δ
05/03/2010 00:28
SPYROS 4/3/2010 16:56
1) Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα Έλληνας είμαι και εγώ. Πάει αυτό!
2) Φαντάζομαι ξέρεις γράμματα και έχεις δει το νομοσχέδιο. Είδες πουθενά να αναφέρει ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες;
3) Σαφώς και ΔΕΝ μου αρέσει η κατάσταση στο κέντρο της Αθήνας! Κυκλοφορώ στο κέντρο καθημερινά και με απογοητεύει η εικόνα. Ξέρεις με τους μετανάστες να κοιμούνται στα παγκάκια στις πλατείες κλπ! Αυτοί όλοι που προφανώς δεν έχουν χαρτιά δουλειά διαμονή κλπ είναι προφανές πως θα πρέπει να καταγραφούν και να απελαθουν.
3) Σαφώς και ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που τώρα έχουν νομιμοποιηθεί ήρθαν παράνομα πριν 10 ή 15 χρονια. Τώρα όμως έχουν δουλεύουν έχουν οικογένειες παιδιά πληρώνουν φόρους κλπ. Γιατί να μην έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε τοπικές εκλογές και ΜΟΝΟ!!!
5) Σαφώς εγκλήματα κάνουν και οι αλλοδαποί!!! Θα ήμουν εκτός πραγματικότητας να πω το αντίθετο!!!
4) και τέλος επειδή μου φαίνεται πως σε ορισμένα ποστ ξέφυγα σου οφείλω μια συγγνώμη!!!
Ιωάννης ο Φιλέλλην
04/03/2010 20:02
Ψηφίστηκε το νομοσχέδιο για την ιθαγένεια (το σωστό είναι υπηκοότητα, όχι ιθαγένεια) και λέγεται ότι οι Αμερικάνοι θα άρουν τη βίζα για τους Έλληνες υπηκόους.

Τι ωραίος συνδυασμός.
ADERFOI MAS MAVROI ELLHNES
04/03/2010 20:00
ADERFOI MAS MAVROI ELLHNES TWRA ME ELLINIKO DIAVATHRIO STO XERI BOREITE NA ALWNIZETE ELEFTERA OLES TEIS XWRES THS EVRWPHS AFU EMEIS HMASTE RATSISTES KAKOI KLP NA FIGETE KAI KALH SAS TIXH
STHN ELLADA PARAMENUN OI ELLHNES KRISH KAI XEKRISH NA PLHRWSUME TA VIOLIA
KALO SAS TAXIDI LOIPWN
xaxa
04/03/2010 19:38
afou phran ellhnikh i8ageneia einai epishma ellhnes polites, swsta?
afou einai ellhnes polites einai kai polites ths eyrwpaikhs enwshs, swsta?
afou einai polites thn eyrwpaikhs enwshs mporoun na pane se opoiadhpote xwra ayths(p.x. gallia, germania, souhdia, klp) mono me epidei3h ths taytothtas, swsta?
prose3te germanoi mhn polykounieste giati sas stelnoume 500 xiliades alvanous gastarbeiter.......
ΗΓ
04/03/2010 17:55
@George: Είπες: Μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις τις δημοσκοπησεις το 80 % των Ελληνων ειναι κατα τις Ιθαγενειας οποτε αυτα που γραφεις δεν ειναι εγκυρα. Το ξερω οτι σε ποναει αλλα ειναι η αληθεια.

Τότε δυστυχώς (και λυπάμε γι αυτό) το 80 % των Ελλήνων είναι υποστηρικτές μιας ιδεολογίας που δε μας τιμά ιδιαιτέρως... Αυτό με πονάει ιδιαίτερα... έχεις δίκιο ... Το κακό είναι ότι θα το βρούμε μπροστά μας και αυτό με τρομάζει. Αν εσένα σε χαροποιεί μάλλον δε βλέπεις ούτε το πρόβλημα ούτε τη μελλοντική του δυναμική.

ΣΤΑΘ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
04/03/2010 17:51
Μιχάλης Δ 4/3/2010 11:21.

Εσένα το πρόβλημα σου είναι εάν έχω γκόμενα η όχι ?
Άμα ξεμείνω από γκόμενες θα σε συμβουλευτώ.
Η μήπως από την ταραχή σου παραμιλάς , μάλλον νόμιζες ότι εσύ είσαι και κανένας άλλος .
Νόμιζες ότι όλοι οι άλλοι στο φόρουμ τρώνε κουτόχορτο .
Ένα θα σου πω χίλια ονόματα να αλλάξεις η ταυτότητα του υπολογιστή σου δεν αλλάζει ,την ώρα που πληκτρολογείς σε διαβάζουνε εκεί που πρέπει
ΣΤΑΘ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
04/03/2010 17:38
ΛΙΝΟΣ ΚΛΕΗΖΑ 7 4/3/2010 11:06.
Εσύ τι ζόρι τραβάς αδελφή Τερέζα .
BILL
04/03/2010 17:23
΄''Οι αρχαίοι φιλόσοφοι μιλούν για τη σύνθεση της κοινωνίας''''

..Οι πολλές και πoικίλες ποιότητες, πού περικλείουν αντιθέσεις και είναι δύσκολο να τις δαμάσεις, καταστρέφονται, προτού βρεθούν μαζί, εφόσον, όπως σε πόλη με ανθρώπους μιγάδες που έχουν συγκεντρωθεί από παντού, δεν είναι εύκολο να φτάσουν σε κατάσταση ενότητας και ομοιοπάθειας, αλλά κάθε μία τραβάει προς αυτό που της είναι οικείο και είναι δύσκολο να συνδυαστεί με το αλλόφυλο.

(Συμποσιακά, Δ'', Πρόβλημα α'', 661 C).

Πόσο δίκιο είχε πράγματι ο Πλούταρχος. Όσα περιγράφει τα ζούμε πλέον και στις μεγάλες πόλεις της πατρίδας μας, ενώ πολύ πριν από εδώ τα ίδια συνέβησαν στις πρωτεύουσες των δυτικών χωρών. Εκεί μπορεί να δη κανείς ότι οι διάφορες εθνότητες μόνο τυπικά συνυπάρχουν, εφόσον τα γκέττο (οι γειτονιές), στα όποια συσπειρώνονται οι ομοεθνείς, είναι ο μόνιμος τρόπος πού επιλέγουν οι έχοντες κοινή καταγωγή, για να συμβιώσουν εντός της ίδιας πόλης με αλλόφυλους. Οι λεγόμενες Τσαινατάουν (κινεζικές πόλεις - συνοικίες), τα εβραϊκά γκέττο αλλά και οι ελληνικές συνοικίες σε Ευρώπη και Η.Π.Α. είναι η καλύτερη απόδειξη.

Συχνά τα γκέττο συγκρούονται μεταξύ τους όπως στις Η.Π.Α., οπού οι Πορτορικανοί ανοίγουν συχνά πόλεμο με τους Νέγρους ή τους Μεξικανούς ή τους Κουβανούς, με τον νόμο να μην μπορεί να επιβληθεί στις περιοχές πού ελέγχουν και την κρατική εξουσία να έχει δώσει τη θέση της στις ένοπλες συμμορίες με τους εμπόρους ναρκωτικών ως Οπλαρχηγούς τους. Μάλιστα οι άγριες φυλετικές συγκρούσεις μεταξύ των εθνοτήτων των Η.Π.Α., όπου Ολόκληρες συνοικίες μετατρέπονται σε πεδία μάχης, αποδεικνύουν ότι είναι αδύνατον να ύπαρξη αρμονική συμβίωση μεταξύ ανθρώπων πού νιώθουν, αλλά και είναι, ξένοι μεταξύ τους.

Την ίδια ώρα στη Βρετανία οι Πακιστανοί, όπου είναι πληθυσμιακή πλειοψηφία και οι Άγγλοι μειονότητα, όπως συμβαίνει στην πόλη του Μπράντφορντ, επιδίδονται σε καθημερινούς βιασμούς νεαρών λευκών κοριτσιών και γυναικών, επειδή ή κουλτούρα τους τους απαγορεύει να έχουν ολοκληρωμένη σχέση με ομόφυλη πριν το γάμο, πράγμα πού δεν ισχύει φυσικά για τις λευκές, τις όποιες αντιμετωπίζουν ως ξένες και ως τέτοιες τις θέτουν εκτός των ηθικών κανόνων πού τους δεσμεύουν με τις όμοιες τους.

Αυτή είναι ή πραγματικότητα. Οι αρχαίοι Έλληνες την είχαν επισημάνει, αλλά κανείς δεν τους άκουσε. Οι αρχαίοι φιλόσοφοι γνώριζαν ότι εξαιτίας της έλλειψης ουσιαστικής παιδείας, πού σε όλες τις εποχές καταδυναστεύει περισσότερο ή λιγότερο τις λαϊκές μάζες, είναι πολύ δύσκολο να συμβιώσουν αρμονικά ομάδες ανθρώπων πού δεν αισθάνονται ομόφυλοι ή ομοεθνείς.

Επίσης πολύ συχνά τον τελευταίο καιρό ακούμε ως επιχείρημα ότι εξαιτίας της υπογεννητικότητας πού υπάρχει στους Έλληνες ήταν λύση ανάγκης το να έλθουν αλλοδαποί στην Ελλάδα.
Ο Πλάτων έχει άποψη για το θέμα αυτό εντελώς διαφορετική από το επιχείρημα - δικαιολογία πού μόλις αναφέραμε: εξηγεί ότι η εισαγωγή ξένων στην πόλη, για να αντιμετωπισθεί η έλλειψη πληθυσμού, αν δεν συνοδεύεται από την κατάλληλη εκπαίδευση στο σύστημα αξιών της πόλης, θα αποβεί μοιραία:

Αν όμως ο πληθυσμός ελαττωθεί από επιδημίες ή από πόλεμο και πέσει) κάτω από τον επιθυμητό αριθμό, δεν πρέπει να φέρνουμε στην πόλη ξένους πολίτες πού δεν έχουν εκπαιδευθεί με το σωστό τρόπο

(Νόμοι 741α).

Την προειδοποίηση του Πλάτωνα κανείς δεν την πήρε στα σοβαρά, όταν προ ετών άνοιξαν τα σύνορα με την Αλβανία. Έτσι, την ίδια ώρα πού οι Έλληνες λειτουργούσαν σύμφωνα με τις πανάρχαιες αρχές της φιλοξενίας και άνοιγαν τα σπίτια τους στα ακριτικά χωριά, για να υποδεχθούν τους Αλβανούς λαθρομετανάστες, οι νεοφερμένοι, φορείς άλλης αντίληψης, πού θέλει όποιο σπίτι ξεκλείδωτο υποψήφιο για πλιάτσικο, έπραξαν ανάλογα με τον τρόπο πού είχαν μάθει να σκέφτονται και να λειτουργούν στη χώρα τους: Κατάκλεψαν εκείνους πού τους υποδέχτηκαν με ανοικτές τις αγκαλιές! Στο τελευταίο δεν τίθεται ζήτημα καλών Ελλήνων και κακών Αλβανών. Πρόκειται για τη σύγκρουση δύο κοινωνιών πού είχαν διαφορετικές αξίες και αποκωδικοποιούσαν εντελώς αλλιώς τα γεγονότα.

Σε αυτό πού διαφέρει ο Ελληνισμός ως κοσμοθεωρία από τις υπόλοιπες φιλοσοφίες και ιδεολογίες είναι ότι αφενός μεν μέσα από τα αρχαία κείμενα μας προειδοποιεί για τα επερχόμενα δεινά πού θα οφείλονται - όπως πάντα εξάλλου - στην ανθρώπινη άγνοια, απαιδευσία ή αλαζονεία, αφετέρου μας αντιπροτείνει και τους τρόπους, για να προλάβουμε τα χειρότερα.

ΔΑΥΛΟΣ , Τεύχ. 238, Οκτώβριος 2001

Μιχάλη Σοφία @ κλπ.
ΑΥΤΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ.
ΦΙΛΙΚΑ


ΑΝΤΙ-ΝΕΑ
04/03/2010 16:59
Χθεs στον Εβρο συννεληφθησαν 2 Ιρακινοι μεταναστεs οι οποιοι με 2 κλεμενα αυτοκινητα μεταφεραν 10 λαθρομεταναστεs στην Αθηνα...
ΑΝΤΙ-ΝΕΑ
04/03/2010 16:57
Σημερα στη Θεσσαλονικη 2 Γεωργιανοι μεταναστεs μολιs τουs εκαναν σημα να σταματησουν οι αστυνομικοι για ελεγχο αρχισαν να πυροβολουν με καλασνικοφ...Οι ηρωεs αστυνομικοι τουs καταδιωξαν και με κυνδινο τηs ζωηs τουs τουs συνελαβαν και μαs απαλλαξαν ετσι απο 2 αποβρασματα που βγηκαν για να σκοτωσουν περιπτεραδεs βενζιναδεs και προποτζηδεs...H ειδηση φυσικα περασε στα πολυ ψιλα...Η χουντα τηs ακροαριστερηs πλουτοκρατιαs και τα ΜΜΕ τηs αναφερονται σε αστυνομικουs μονο οταν στραβοκοιταξουν κανεναν...καλο μεταναστη...
SPYROS
04/03/2010 16:56
ΜΙΧΑΛΗΣ Δ. ''Η ΣΟΦΙΑ (ΑΦΟΥ ΓΙΑ ''ΣΥΝΤΟΜΙΑ'' ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΑ..?..),

ΒΡΕ ΜΙΧΑΛΑΚΗ, ΕΓΩ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ. ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΟΠΡΙΤΗ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΛΑΘΡΑΙΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ. ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ ΨΕΜΑΤΑ, ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ ΗΠΕΙΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ......
nik
04/03/2010 16:44
Ολα τα ειχαμε αυτο μαs μαρανε!Κατα τα αλλα κοπτεται ο Παπανδρεοου για την πατριδα και γονατιζει τουs Ελληνεs...Το οτι το 20018 στην Ελλαδα θα βρισκονται 8 εκατομμυρια αλλοδαποι και θα κυριαρχει ο νομοs των συμμοριων και των καλασνικοφ δεν τον ενοχλει καθολου...Καθε μερα μπαινει στην Ελλαδα ο οποιοσδηποτε βιαστηs δολοφονοs ανομαλοs χωριs κανεναν ελεγχο και τα αποτελεσματα τα βλεπουμε καθημερινα με την αυξηση τηs εγκληματικοτηταs 800% που εφεραν οι λαθρομεταναστεs...
LM
04/03/2010 16:42
Και τώρα που ψηφίσατε το νομοσχέδιο (1ο σε σειρά προτεραιότητας της σημερινής κυβέρνησης) μπορούμε να δούμε και τη σωστή διάσταση της... οικονομικής κρίσης...
Εκτός αν δεν είναι μόνο αυτό το... σχέδιό σας!
ΤΟ ΜΑΙΜΟΥ ΤΕΛΕΙ ΤΕΛΕΙ ??
04/03/2010 16:28
ΜΠΑΝΑΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ??
Captain
04/03/2010 16:28
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΕΙ οτι οι Μετανάστες έχουν ψυχή και οπωσδήποτε δικαιώματα (όπως και εμείς ζητάγαμε κάποτε..
ΑΛΛΑ το μεγάλο πρόβλημα που έχουμε ώς συνήθως είναι ότι όλα γίνονται στο πόδι, με προχειρότητα και αυτό είναι που κάνει ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΟΥΝ για το αν τηρούνται οι σωστές και νόμιμες διαδικασίες.
Ως συνήθως κάποιοι (Πολιτικοί αλλα και ιδιώτες) σίγουρα θα εκμεταλευτούν για να ΠΛΟΥΤΙΣΟΥΝ.. μήπως αμφιβάλλει κανείς??
ALEXANDROS
04/03/2010 16:14
Τελικά το Πολεμικό Ναυτικό της Ελλάδας θα στεγάσει το μουσουλμανικό τέμενος στο Βοτανικό και το μουσουλμανικό νεκροταφείο στο Σχιστό! Αυτό συμφωνήθηκε σε συνάντηση σήμερα του δημάρχου της Αθήνας, Νικήτα Κακλαμάνη, με τον υπουργό Εθνικής Άμυνας Ευάγγελο Βενιζέλο, παρουσία των αρμόδιων στρατιωτικών -υπηρεσιακών παραγόντων του υπουργείου. Σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση του δήμου Αθηναίων, ο υπουργός απεδέχθη τις προτάσεις του δήμου και έδωσε οδηγίες στους υπηρεσιακούς παράγοντες του υπουργείου του, στο βαθμό που τον αφορά, να δρομολογηθούν λύσεις και για τα τρία θέματα. Μιλώντας στον ρ/σ Αθήνα 9.84, ο Ν.Κακλαμάνης, αφού εξέφρασε την ικανοποίησή του για τη συνάντηση με τον υπουργό Εθνικής Αμυνας, εμφανίστηκε αισιόδοξος ότι και στα τρία θέματα θα δοθεί οριστική λύση επ’ ωφελεία των κατοίκων της πόλεως των Αθηνών. Υπενθυμίζεται ότι τρεις αρχηγοί του Π.Ν. (Π.Χηνοφώτης, Δ.Γούσης και Γ.Καραμαλίκης) αρνούντο να δώσουν τις εκτάσεις για τέτοια χρήση. Τι να σκέφτεται άραχε ο ναύαρχος Κουντουριώτης, εκεί, στον άλλο κόσμο, για τους απογονους του;
Μιχάλης Παπαδήμου
04/03/2010 15:56
Πώς αποκαλείται μια κυβέρνηση που περνάει κάτι τόσο σοβαρό χωρίς δημόσια διαβούλευση βράδυ; ΔΟΣΗΛΟΓΗ! και βράδυ θα φύγει... SOON 2 COME.
Τζίμμυς
04/03/2010 15:55
Τώρα, οι παράνομοι εισβολείς, αφού χρεωκόπησαν τα ασφαλιστικά μας ταμεία, αφού έβαλαν με το παρεμπόριό τους λουκέτο σε χιλιάδες επιχειρήσεις, αφού έφαγαν και ήπιαν εις υγείαν των κορόιδων, θα πάρουν ως bonus παραγωγικότητας Ιθαγένεια!!! Ούτε καν ένα διαβατήριο, μια κάποια ταυτότητα. Ιθαγένεια!!! Δηλαδή, κύριοι δοσήλογοι του πρωθυπουργού made in USΑ μας λέτε ότι και εμείς, που επί γενέες γενεών ζούμε εδώ, είμαστε made in Afganistan, made in Pakistan, made in Ouganda. Μπράβο ρε! Τα πάντα όλα ίδια. Και θέλετε και φόρους.
ΜΙΚΕ
04/03/2010 15:51
Η Ιθαγένεια εξ ορισμού είναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! Ταυτότητα ναι, Διαβατήριο υπό προϋποθέσεις (δηλ. ήρθε νόμιμα ένας από του δύο γονείς και εσύ γεννήθηκες εδώ; Ναι, τότε, διαβατήριο - ήρθαν ομως οι γονείς σου με καϊκι; Τότε τον πούλο. Έτσι απλά!). ΤΡΟΜΕΡΟ ΟΛΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΑΣ. ΕΔΩ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ (ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ: ΡΗΤΑ ΟΡΙΖΕΤΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ).
ΜΠΑΜΠΗΣ
04/03/2010 15:49
Ο ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΕΙΠΕ: Ο εισηγητής του ΠΑΣΟΚ, Γιάννης Διαμαντίδης, επισήμανε ότι στόχος της κυβέρνησης είναι να εξασφαλιστεί η ειρήνη, η ασφάλεια και η κοινωνική συνοχή στη χώρα, να προστατευτούν τα ατομικά δικαιώματα των μεταναστών και να μπουν κανόνες διαφάνειας στο διάτρητο ισχύον θεσμικό πλαίσιο. H Ελλάδα θα σταματήσει να είναι ξέφραγο αμπέλι ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΡΑΓΟ ΑΜΠΕΛΙ ΡΕ ΑΛΗΤΗ! 1,200,000 ΚΟΠΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ. ΑΕΙ ΣΙΧΤΗΡ! ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΦΟΡΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΡΕ ΑΛΗΤΗ! ΕΦΙΑΛΤΗ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ! ΑΝΤΕ ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΡΟΜΕΡΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΜΑ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΣΕ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ. ΑΛΗΤΗ!
George
04/03/2010 14:59
Ρατσισταροι... 4/3/2010 09:24

Γραφεις " Κριμα που ενα (ευτυχως μικρο) μερο του ελληνικου λαου να εχει κολλησει στο αν καποιος ηρθε παρανομα πριν απο 15 χρονια"
Μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις τις δημοσκοπησεις το 80 % των Ελληνων ειναι κατα τις Ιθαγενειας οποτε αυτα που γραφεις δεν ειναι εγκυρα
Το ξερω οτι σε ποναει αλλα ειναι η αληθεια.
Ριξε μια ματια τι γινεται στην Ιταλια, ψαχνουν παντου για λαθρομετανστες ακομα με σκυλους και φυσικα τους απελαυνουν δεν τους δινουν ιθαγενεια οπως εδω(αν δωθει που το θεωρω απιθανο)
Τη Ρωμιοσύνη να την κλαις
04/03/2010 14:36
ELLHNES EINAI KAI APOKALOYNTAI MONO OI APOGONOI TOY SWKRATH,PLATWNA, THOYKITHITHI, ARISTOTELH KAI OLWN TWN YPOLOIPWN:

Απόψεις σαν κι αυτή με κάνουν να πιστεύω ότι οι απόγονοι των παραπάνω όλο και λιγοστεύουν... και δυστυχώς αυξάνουν οι απόγονοι του Αδόλφου!

ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΝΕΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ;;;
04/03/2010 14:16
@ΓΙΩΡΓΟΣ Μ. 4/3/2010 00:40

ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΝΕΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ;;;
ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ,ΑΜΕΡΙΚΗ,ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΚΑΝΤΙΝΑΒΙΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΙΣ ΕΚΕΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ;;;;;;;
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΚΟΥΜΠΑΡΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΑΣ.
ΓΙΑ ΞΥΠΝΑ ΛΙΓΟ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΑΛΒΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ....
Μιχάλης
04/03/2010 12:32
Ρατσισταροι... 4/3/2010 09:24
Απλά συμφωνώ μαζί σου! Με κάλυψες απόλυτα!!!
POTIS
04/03/2010 11:34
ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ?
ΜΑ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΜΩΡΕ?
ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΩΣΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ....ΜΑ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ?
ΙΘΑΓΕΝΗΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΠΟ ΠΑΠΠΟΥ ΠΡΟΣ ΠΑΠΠΟΥ!
ΑΝΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ!!!!
Μιχάλης Δ
04/03/2010 11:21
ΣΤΑΘ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 4/3/2010 08:06
Απλά τυχαίνει η Σοφία να είναι σύντροφός μου (αλήθεια εσύ έχεις;0 στο θέμα έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες απόψεις και απλά για οικονομία χρόνου στα ποστ αλλάζουμε ονόματα!!!!!!!!!
ΛΙΝΟΣ ΚΛΕΗΖΑ 7
04/03/2010 11:06
ΣΤΑΘ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 4/3/2010 08:06
Απλά πετάς λάσπη στον ανεμιστήρα γιατί δεν έχεις τί άλλο να πεις ελληνάκι της χειρίστης μορφής!!!!!!!!!!!
ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ
04/03/2010 11:06
ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΚΩΔΙΚΑΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑΣ ΔΙΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΝΟΝΑ: ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ. ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ. ΩΣ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΣΗ. ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ? ΑΣ ΣΤΡΑΦΕΙ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ. ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΛΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΕΠΙ ΜΑΚΡΟΝ ΔΙΑΜΕΝΟΝΤΟΣ.
Totos
04/03/2010 10:59
EGIPTOS THA GINOUME , KE THA ZOUME OPOS I KOPTES...
KE SE LIGA HRONIA PROTHIPOURGOS TIS ELLADOS O GAIDOUR...."O ARHIGOS TON MOUSOULMANON STIN ELLADA"
KALO IPNO ELLINES , GIA OSOUS ESTHANONDE ELLINES..
GIA HARA...
Σοφία
04/03/2010 10:25
ΓΙΩΡΓΟΣ Μ. 4/3/2010 00:40
Απλά συμφωνώ μαζί σου!!!
Ρατσισταροι...
04/03/2010 09:24
Κριμα που ενα (ευτυχως μικρο) μερο του ελληνικου λαου να εχει κολλησει στο αν καποιος ηρθε παρανομα πριν απο 15 χρονια...Και τι παει να πει αυτο?Σε οσους ελληνες παρανομουν σαν ποινη τους διωχνουμε απο τη χωρα?Γιατι ετσι θελετε να μας το περιγραψετε.. Κακα τα ψεματα φιλοι πατριωτες...Δεν σας νοιαζει ουτε η εθνικη οικονομια,ουτε τα ασφαλιστικα ταμεια,ουτε καν οι εθνικοι κινδυνοι και η ασφαλεια του ελληνα πολιτη... Πολυ απλα καποιοι απο εσας ,ως μικροαφεντικα, φοβουνται οτι θα χασουν ενα παμφθηνο εργατικο δυναμικο που θα μπορει να διεκδικει τα δικαιωματα του,αλλοι απο εσας εχετε ρατσιστικες θεωριες και φοβαστε μην τυχον και χαθει η ...εθνολογικη συσταση(!) και τελος καποιοι απο εσας πολυ απλα δεν θα παρετε ψηφαλακι απο τους μεταναστες και για αυτο αντιδρατε,χαιδευοντας τα αυτια των δυο προηγουμενων κατηγοριων....
ΣΤΑΘ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
04/03/2010 08:05
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΟΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

Για να έχει κάποιος γνώμη πρέπει να είναι ειλικρινής με τον εαυτό του πρώτα , και μετά να κριτικάρει τους άλλους .
Ένα δεύτερο προτέρημα του πρέπει να είναι η μη αλλαγή φύλου και εσώρουχου ανά πέντε(5) με δέκα(10) λεπτά της ώρας
Η τουλάχιστον όταν αυτό γίνετε να μην γίνετε τόσο χονδροκομμένα και προκλητικά όπως από τον ΜΗΧΑΛΗ (ΣΟΦΙΑ) η την ΣΟΦΙΑ(ΜΗΧΑΛΗ) .

((( Σοφία 3/3/2010 19:00
Λυπάμαι έχασες! Ελληνίδα είμαι και εγώ αν και ντρέπομαι που είμαι συμπατριώτισσα με κάτι σαν εσένα αλλά και μετανάστρια να ήμουν ΈΣΥ ειδικά είσαι ο τελευταίος επάνω σε τούτη τη ΓΗ που θα κάνει κριτική!!!!!
Μιχάλης Δ 3/3/2010 13:15
Λυπάμαι έχασες! Έλληνας είμαι και εγώ αν και ντρέπομαι που είμαι συμπατριώτες με κάτι σαν εσένα!!!
Μιχάλης Δ 3/3/2010 12:42
Και κάτι τελευταίο Βρε Ελληνάκια μου τί θέλεις εσύ με ΤΑ ΝΕΑ; Αφού δεν τα γουστάρεις περιορισου στις φυλλάδες που αρμόζουν στη μόρφωση και το επίπεδο μυαλού που κουβαλάτε!!! Ξέρετε τώρα ντε! Στόχος Χρυσή Αυγή κλπ!!! Εκτός και αν τα παπαγαλάκια του ΛΑΟΣ της Χρυσής Αυγής και του Καρα-Καφέρη
Σοφία 3/3/2010 19:00.

9)Βρε Ελληνάκι μου τί θέλεις εσύ με ΤΑ ΝΕΑ; Αφού δεν τα γουστάρεις περιορισου στις φυλλάδες που αρμόζουν στη μόρφωση και το επίπεδο μυαλού που κουβαλάς!!! Ξέρετε τώρα ντε! Στόχος Χρυσή Αυγή κλπ!!!))))
ΓΙΩΡΓΟΣ Μ.
04/03/2010 00:40
ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΤΑ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΡΑΤΗ ΝΟΜΗΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥΣ???????????? ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΙΚΑΝ ΕΔΩ Η ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ Η ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑΣ. ΔΕΝ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟ 12 ΧΡΟΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΧΡΗΑΖΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΠΑΣΟΚ ΑΛΛΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΖΗΤΕ?
Μιχάλης
03/03/2010 20:43
Τώρα ως προς την καθαρότητα της φυλύς αφήστε το καλύτερα! Μην το ψάχνετε και πολύ γιατί θα χάσετε!!!
Μιχάλης Δ
03/03/2010 20:12
George 3/3/2010 18:05
Απλά απάντα μου στα εξής
Αν κάποιος μετανάστης είναι τίμιος δουλευει για να βγάλει το ψωμί του έχει φτιάξει οικογένεια έχει παιδιά και δεν ένοχλεί κανέναν τότε γιατί θα έπρεπε να με απασχολεί αν αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη χώρα μου νόμιμα ή παράνομα πριν από 5, 10 ή 15 χρόνια; μαζί δε με τους μετανάστες να φυγουν και τα ΑμΕΑ; Και αυτοί που έλαβαν ΝΟΜΙΜΗ απαλλαγή από το στρατό; και οι αλλόθρησκοι;; Προφανώς δεν απαντάς γιατί δεν έχεις κάτι να πεις και γιατί δε σε συμφέρει!!!
Όσο για το νομοσχέδιο μιλάει για ιθαγένεια ΜΟΝΟ στους ΝΟΜΙΜΟΥΣ μετανάστες. ΠΟΥΘΕΝΑ δε μιλάει για ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!! Αν δεν καταλαβαίνεις λυπάμαι!
Κάτσε εκεί στο γκέτο σου και άσε μας εμάς!!
Σοφία
03/03/2010 19:00
George 3/3/2010 15:21
1) Λυπάμαι έχασες! Ελληνίδα είμαι και εγώ αν και ντρέπομαι που είμαι συμπατριώτισσα με κάτι σαν εσένα αλλά και μετανάστρια να ήμουν ΈΣΥ ειδικά είσαι ο τελευταίος επάνω σε τούτη τη ΓΗ που θα κάνει κριτική!!!!!
2) αν εσύ δε γουστάρεις εμένα Εγώ δε γουστάρω να βλέπω στην τηλεόραση παιδάκια που τα ρωτάνε από που είσαι και με την παιδική τους αθωότητα να απαντάνε "δεν ξέρω εδώ γεννηθήκαμε δε γνωρίσαμε άλλη πατρίδα δεν ξέρουμε τί είμαστε". Προτιμώ να τα έχω καλά με τον εαυτό μου και τη συνείδησή μου παρά με κάτι τύπους σαν εσένα και τους ομοίους σου!!! Πάρ το απόφαση! ή τους εντάσσουμε ή γινόμαστε γκέτο! Δική σος η επιλογή!!!
Όσο για το νομοσχέδιο μιλάει για ιθαγένεια ΜΟΝΟ στους ΝΟΜΙΜΟΥΣ μετανάστες!!!!!
3)Διαβάστε πρώτα εσύ και οι του σιναφιού σου το νομοσχέδιο για τους μετανάστες και μετά τα ξαναλέμε!!! Μάλλον δεν το έχεις διαβάσει και βασίζεσαι μόνο στα παπαγαλάκια του ΛΑΟΣ του Αηβαλιώτη (που δεν έχει πάει στο στρατό και μας το παίζει και πατριώτης τρομάρα του!) του ΤΗΛΕΑΣΤΥ και του Καρακαφέρη! Βέβαια δε σας παρεξηγώ γιατί ως εκεί φτάνει το πνευματικό σας επίπεδο!!
4)Κατανοώ πως αν αποκτήσουν δικαιώματα θαείναι δυσκολότερο να τους εκμεταλεύεστε σε συνθήκες μαύρης εργασίας ή να τους νοικιάζετε τα διαμερίσματά σας στο κέντρο Πατήσια κλπ βάζοντάς τους να μένουν ανά 10 προς 10 ευρώ το κεφάλι (αλήθεια ελληναράδες "νοικοκυραίοι της καλής κοινωνίας" δεν έχουν τα διαμερίσματα του κέντρου περιξ Ομόνοιας Μαινάνδρου πλ Αττικής πλ Βικτωρίας κλπ;) αλλά λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!
5)Μια ακόμη προεκλογική υπόσχεση του ΠΑΣΟΚ , ένα πάγιο , ηθικό , πρακτικό και ανθρώπινο σύνθημα για την καλυτέρευση και την δικαιότερη λειτουργία του συστήματος μας, ήρθε για να καλυφτεί με την χθεσινή απόφαση της αρμόδιας επιτροπής της Βουλής των Ελλήνων στο νομοσχέδιο για την Ιθαγένεια .Μπράβο στον ΣΥΡΙΖΑ που συμπορεύτηκε . Από Καρατζαφεροπιπεριμ και ΝΔουλα δεν θα περίμενε κανείς περισσότερα . Υπάρχει ανταγωνισμός εκεί για την πρωτιά της ‘’ Εθνοκαπηλιας τους ‘’ και έτσι το παιχνίδι ) έληξε ισόπαλο μηδέν –μηδέν
6)Αλήθεια τώρα που το θυμήθηκα μαζί με τους μετανάστες να φυγουν και τα ΑμΕΑ; Και αυτοί που έλαβαν ΝΟΜΙΜΗ απαλλαγή από το στρατό; και οι αλλόθρησκοι;;;
7) Την άλλη φορά που θα ψηφίσεις Χρυσή Αυγή ή ΛΑΟΣ ή ΝΔ (μη νομίζεις πως τα τρία αυτά αποκόμματα του μαύρου παρελθόντος έχουν και μεγάλες διαφορές) άντε μια επίσκεψη στο στρατόπεδο συγκέντρωσης του Άουσβιτς!!!! Εκεί θα δεις πάρα πολλά για την φασίζουσα ιδεολογία που ασπάζεσαι!!!
8)Δεν μου απάντησες προφανώς γιατί δε σε συμφέρει. Αν κάποιος μετανάστης είναι τίμιος δουλευει για να βγάλει το ψωμί του έχει φτιάξει οικογένεια έχει παιδιά και δεν ένοχλεί κανέναν τότε γιατί θα έπρεπε να με απασχολεί αν αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη χώρα μου νόμιμα ή παράνομα πριν από 5, 10 ή 15 χρόνια;
9)Βρε Ελληνάκι μου τί θέλεις εσύ με ΤΑ ΝΕΑ; Αφού δεν τα γουστάρεις περιορισου στις φυλλάδες που αρμόζουν στη μόρφωση και το επίπεδο μυαλού που κουβαλάς!!! Ξέρετε τώρα ντε! Στόχος Χρυσή Αυγή κλπ!!!
10)Και κάτι τελευταίο γιατί δε χαραμίζω άλλο το χρόνο μου για πάρτυ σου. Καλά θα κάνεις να χωνέψεις πως η Ελληνική κοινωνία θα προχωρήσει μπροστά! Αν νομίζεις πως θα μείνουμε στις νοοτροπίες 10ετίας 40 50 60 και 70 κάνεις μεγάάάάλο λάθος!!!!!!!
Αυτά ελληναρά μου!!
Αντε γιατί κάποτε πρέπει να τελειώνουμε με τους πατριώτες-επιβήτορες της σύγχρονης Ελλάδας!!!





Μιχάλης Δ
03/03/2010 18:27
SPYROS 3/3/2010 15:10
Μεγάλε έχασες!!! Έλληνας είμαι και εγώ σαν εσένα απλά εγώ δεν έχω ταδικά σου κολλήματα!!!
Τώρα γιατο ποιός θα παρει και τι άσ το να το κρίνει η ιστορία!!!
Τώρα ως προς τα ποστ αφού για σένα προσωπικά αλλά και για το συνάφι σου θα αναφέρω ακριβώς τα ίδια! οπότε κατά περίπτωση τα αλλάζω και τα ποστάρω! Είναι ζήτημα οικονομίας χρόνου!!!
George
03/03/2010 18:05
Καταρχην για να υπερασπιζεσαι με τοσο σθενος τους λαθρομεταναστες δυσκολευομαι να πιστεψω οτι εισαι Ελληνας αλλα μαλλον επιθυμεις να γινεις με το Ν/Σ του Παπανδρεου.
Λογικο και εγω στη θεση το ιδιο θα ηθελα οχι γιατι αγαπουσα την Ελλαδα αλλα για τα προνομια που θα μου προσφερει
Δεν μου λες ομως σου αρεσει οπως εχει καταντησει το κεντρο της Αθηνας? Και μην μου πεις οτι δεν εχει δημιουργηθει ηδη γκετο........γιατι θα γελασω δυνατα.
Γραφεις βλακειες για τους προγονους μας και τους μικρασιατες του 22, και συγκρινεις πραγματα ανομοια μεταξυ τους.
Μιλας για νομιμους μεταναστες, δεν ξερω κανεναν που να ηρθε νομιμα στην χωρα αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα δεν σου φταιω εγω αλλα μαλλον το μυαλο σου.
Πολλες παρανομες Ελληνοποιησεις μπορει να εχουν γινει αλλα νομιμος δεν ειναι κανεις απο εσας.
Και κατι τελευταιο το "φιλε" ηταν σχημα λογου δεν συνηθιζω να εχω στο κυκλο μου λαθρομεταναστες.
κάποιος κατάντησε μαϊντανός...
03/03/2010 17:25
@ SPYROS 3/3/2010 15:10

Όντως ο Μιχάλης Δ έχει ξεπεράσει κάθε όριο.Αντιγράφει και αναμασάει τα ίδια και τα ίδια.Εντάξει μεγάλε σε ακούσαμε...
βλέπω μόνο ότι με συμφέρει...
03/03/2010 17:23
@ αναγνώστης 3/3/2010 13:27

Προφανώς αναφέρεσαι σε αυτούς που τάσσονται κατά του νομοσχεδίου.Μπορείς τώρα να μας πεις για το περιεχόμενο των μηνυμάτων της πλειοψηφίας όσων είναι υπέρ; Οι χαρακτηρισμοί φασίστας,αμόρφωτος,ελληνάρας κτλ δεν είναι υβριστικοί ή προβλητικοί; Γιατί να μη διαγραφούν και αυτά τα μηνύματα ας πούμε;
Μιχάλης Δ
03/03/2010 16:13
ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ 3/3/2010 11:48
Απλά συμφωνώ μαζί σου!!!
George
03/03/2010 15:21
@Σοφία 3/3/2010 12:59
Καταρχην ειμαι Ελληνας εχω γεννηθει στην Ελλαδα απο Ελληνες γονεις και παππουδες , κατι που δεν συμβαινει μαλλον με σενα,οποτε αν δεν εχω δικαιωμα να μιλαω εγω ποιος εχει ? Εσυ που ηρθες εδω απροσκλητη πριν 5-10 χρονια ? Μας δουλευεις?
Μου αρεσει που αναρωτιεσαι αν εχει ερθει καποιος μεταναστης νομιμα? ΚΑΝΕΙΣ
Ολοι εχουν ερθει ΠΑΡΑΝΟΜΑ οποτε νομιμος μεταναστης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ .Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα με τα προβληματα (οικονομικα)που εχει η Ελλαδα ειδικα αυτη την περιοδο δυσκολα θα περασει ο Παπανδρεου τετοιο Ν/Σ
Ισως θα μπορουσε να σας δωσει μια αδεια παραμονης και εργασιας που να ανανεωνεται καθε 5 χρονια αλλα οχι ιθαγενεια δεν ειναι δικια του για να την μοιραζει

Προς ΝΕΑκαλο ειναι να δημοσιευεται ολες τις συμμετοχες στο forum και οχι μονο αυτες των μεταναστων
Ελεος με το προμοταρισμα

SPYROS
03/03/2010 15:10
ΣΟΦΙΑ, ΜΙΧΑΛΗΣ

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ''ΝΟΜΙΜΟΙ'' ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΕΤΡΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΑΣ! ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ''ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ'' ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΗΣΙΣ! ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ''ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ''! ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΝΟΜΟΥ ΑΛΛΑ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΙΣ Η ΟΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ''ΑΓΟΡΑΣΕΙ'' ΨΗΦΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΝΕΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΣΩΜΑ ΣΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ! ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΧΩΡΗΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΒΛΑΚΩΔΕΙΑ.

ΜΙΧΑΛΗΣ Δ.,

ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ, ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΧΤΕΣ ΕΓΡΑΦΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΝΟ (ΑΝΑΦΕΡΟΣΟΥΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ). ΤΩΡΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ! ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ COPY PASTE ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ? ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΛΑΘΡΟLOVERS ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΕΣΤΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΤΕ.
George
03/03/2010 13:57
@Μιχάλης 3/3/2010 12:24

Καταρχην ΝΟΜΙΜΟΙ μεταναστες δνε υπαρχουν γιατι ποτε η Ελλαδα δεν ζητησε οπως παλαιοτερα η Γερμανια, Αμερικη κλπ
Ειναι λοιπον ολοι ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
Γκετο θα γινει ετσι και αλλιως ηδη υπαρχει ,θα υπαρχουν περιοχες που θα ζουν π.χ μονο Πακιστανοι και ολοι οι Ελληνες θα αναγκαστουν να ξεπουλησουν τα σπιτια τους.
Δες παραδειγματα σε Αγγλια , Γαλλια και λοιπες χωρες.
Ουτε εκει απορροφηθηκαν αλλα ουτε και εδω θα γινει.
Δεν σου λεω για τα κομματα μουσουλμανων και Αλβανων που θα δημιουργηθουν
Σαφως και δεν θα ειναι για το κερδος της Ελλαδας
Δες το φανατισμο του " Μιχάλης Δ" σαφως ειναι μεταναστης αυτος αγαπαει την Ελλαδα?
Με ΤΙΠΟΤΑ τα προνομια της Ελλαδας αγμαπαει και μεθαυριο που θα εχει δικαιωματα θα βγαλει το μισος του στους Ελληνες.
Μονο σε προβληματα θα μπει η Ελλαδα αν περασει αυτο το Ν/Σ
αναγνώστης
03/03/2010 13:27
Η δεοντολογία χρήσης των υπηρεσιών του ΔΟΛ ορίζει τα παρακάτω
Οι χρήστες συμφωνούν να μην κάνουν χρήση των υπηρεσιών του ΔΟΛ για:
Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.
Με βάση τα παραπάνω το 99% των σχολίων που αναφέρονται σε αυτό το άρθρο έχει ρατσιστικό περιεχόμενο και προκαλεί αισθήματα μίσους. Άρα θαπρέπει να διαγραφεί ΑΜΕΣΑ από τη σελίδα!!!
Μιχάλης Δ
03/03/2010 13:15
George 3/3/2010 12:31
1) Λυπάμαι έχασες! Έλληνας είμαι και εγώ αν και ντρέπομαι που είμαι συμπατριώτες με κάτι σαν εσένα!!!
2)Αν κάποιος μετανάστης είναι τίμιος δουλευει για να βγάλει το ψωμί του έχει φτιάξει οικογένεια έχει παιδιά και δεν ένοχλεί κανέναν τότε γιατί θα έπρεπε να με απασχολεί αν αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη χώρα μου νόμιμα ή παράνομα πριν από 5, 10 ή 15 χρόνια;
3) αν εσύ δε γουστάρεις εμένα Εγώ δε γουστάρω να βλέπω στην τηλεόραση παιδάκια που τα ρωτάνε από που είσαι και με την παιδική τους αθωότητα να απαντάνε "δεν ξέρω εδώ γεννηθήκαμε δε γνωρίσαμε άλλη πατρίδα δεν ξέρουμε τί είμαστε". Προτιμώ να τα έχω καλά με τον εαυτό μου και τη συνείδησή μου παρά με κάτι τύπους σαν εσένα και τους ομοίους σου!!! Πάρ το απόφαση! ή τους εντάσσουμε ή γινόμαστε γκέτο! Δική σος η επιλογή!!!
Όσο για το νομοσχέδιο μιλάει για ιθαγένεια ΜΟΝΟ στους ΝΟΜΙΜΟΥΣ μετανάστες. ΠΟΥΘΕΝΑ δε μιλάει για ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!!!!!
4)Επιτέλους. Μέσα στη σκοτεινιά του τοπίου μια αισιόδοξη πρωτοβουλία. Μόνο μαζί (κι όχι εναντίον τους) με τους συμπολίτες μας θα αντιμετωπίσουμε την επερχόμενη κρίση. Η κυβέρνηση και ο ΣΥΡΙΖΑ φάνηκαν για μια φορά ρεαλιστές. Η ανοιχτή κοινωνία των πολιτών θα επικρατήσει. Όχι στο φασισμό και στην ξενοφοβία
5)Δεν είμαι φίλος σου!!!!!!!
6)Μια ακόμη προεκλογική υπόσχεση του ΠΑΣΟΚ , ένα πάγιο , ηθικό , πρακτικό και ανθρώπινο σύνθημα για την καλυτέρευση και την δικαιότερη λειτουργία του συστήματος μας, ήρθε για να καλυφτεί με την χθεσινή απόφαση της αρμόδιας επιτροπής της Βουλής των Ελλήνων στο νομοσχέδιο για την Ιθαγένεια .Μπράβο στον ΣΥΡΙΖΑ που συμπορεύτηκε . Από Καρατζαφεροπιπεριμ και ΝΔουλα δεν θα περίμενε κανείς περισσότερα . Υπάρχει ανταγωνισμός εκεί για την πρωτιά της ‘’ Εθνοκαπηλιας τους ‘’ και έτσι το παιχνίδι ) έληξε ισόπαλο μηδέν –μηδέν
7)Διαβάστε πρώτα το νομοσχέδιο για τους μετανάστες και μετά τα ξαναλέμε!!! Μάλλον δεν το έχεις διαβάσει και βασίζεσαι μόνο στα παπαγαλάκια του ΛΑΟΣ του Αηβαλιώτη (που δεν έχει πάει στο στρατό και μας το παίζει και πατριώτης τρομάρα του!) του ΤΗΛΕΑΣΤΥ και του Καρακαφέρη! Βέβαια δε σας παρεξηγώ γιατί ως εκεί φτάνει το πνευματικό σας επίπεδο!!!
8)Αλήθεια μαζί με τους μετανάστες να φυγουν και τα ΑμΕΑ; Και αυτοί που έλαβαν ΝΟΜΙΜΗ απαλλαγή από το στρατό; και οι αλλόθρησκο;;;
9)Κατανοώ πως αν αποκτήσουν δικαιώματα θαείναι δυσκολότερο να τους εκμεταλεύεστε σε συνθήκες μαύρης εργασίας ή να τους νοικιάζετε τα διαμερίσματά σας στο κέντρο Πατήσια κλπ βάζοντάς τους να μένουν ανά 10 προς 10 ευρώ το κεφάλι (αλήθεια ελληναράδες "νοικοκυραίοι της καλής κοινωνίας" δεν έχουν τα διαμερίσματα του κέντρου περιξ Ομόνοιας Μαινάνδρου πλ Αττικής πλ Βικτωρίας κλπ;) αλλά λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!
Αυτά ελληναρά μου και δεν ξανασχολούμαι μαζί σου!!
Σοφία
03/03/2010 12:59
George 3/3/2010 12:31
Αν κάποιος μετανάστης είναι τίμιος δουλευει για να βγάλει το ψωμί του έχει φτιάξει οικογένεια έχει παιδιά και δεν ένοχλεί κανέναν τότε γιατί θα έπρεπε να με απασχολεί αν αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη χώρα μου νόμιμα ή παράνομα πριν από 5, 10 ή 15 χρόνια; Προφανώς αυτούς αφορά το νομοσχέδιο! Τώρα τις συμβουλές γιατο ποιος θα φύγει και ποιός όχι να τις αφήσεις! Κανένα δικαίωμα δεν έχεις να μιλάς!!!
ΠΡΟΔΟΤΕΣ
03/03/2010 12:52
ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΕΩΣ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ!!!!
ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ.ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΡΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ.
Μιχάλης Δ
03/03/2010 12:42
Από τη χυδαιότητα των "σχολίων", είναι φανερό ότι το αφήνιασμά σχετίζεται με τη ψήφιση του (κουτσουρεμένου) νομοσχεδίου για την ιθαγένεια και την ψήφο των αλλοδαπών συμπολιτών μας. Είναι, εν τούτοις, γνωστή η μισαλλοδοξία αστοιχείωτων κοινωνικών στρωμάτων σε πολλές στιγμές της ιστορίας. Ποιοι άλλωστε ακολουθούσαν τις ναζιστικές ορδές και τις φασιστικές φάλαγγες με τα γνωστά αποτελέσματα;
Το μίσος που χύνετε δεν το έχω ξανασυναντήσει ποτέ στη ζωή μου!! Έχετε πλέον καταντήσει τοσο γραφικοι που το μόνο που προκαλειτε είναι γέλιο!! Ελληναράκια του φραπέ και των ΒΠ καλά θα κάνετε να το παρετε απόφαση πως όσοι δικαιούνται να λάβουν ελληνική ιθαγένεια θα τη λάβουν είτε αυτό σας αρέσει είτε όχι!!! Προφανώς οι προγονοί σας το 22 τους πρόσφυγες τις Μ. Ασίας του αποκαλούσαν Τουρκόσπορους και τις προσφυγοπούλες που έκαναν μπάνιο κάθε μέρα τις αποκαλούσαν παστρικιές οι εδώ άπλυτες χωριάτισσες που έκαναν μπάνιο κάθε Χριστούγεννα και αν!!!(αλήθεια Ελληναράδες μου αυτό το ξέρετε;)!!! Αυτά που γράφετε πλέον αγγίζουν τα όρια του γελοίου!!!
Ζήτε κλεισμένοι σε μια γυάλλα είστε στον κόσμο σας και δεν έχετε ιδέα τί συμβαίνει γύρω σας!! Τόσα χρόνια που τους είχατε να δουλεύουν ανασφάλιστοι στις εταιρίες σας στα μαγαζιά σας στα χωράφια σας στις πιτσαρίες σας κλπ ήταν καλά ρε σεις; Τώρα που γνωρίζεταιι πως αν η πολιτεία δώσει λύση στο ζήτημα των μεταναστών δεν θα μπορείτε να τους εκμεταλέύεστε λυσσάξατε ρε δήθεν πατριώτες!!!!
Α! Και κάτι άλλο! Κόψτε το πολύ ΤΗΛΕΑΣΤΥ και τον πολύ Άδωνη γιατί σου έχουν κάψει τον εγκέφαλο!!!
Άντε να τελειώνουμε επιτέλους με τους πατριώτες-επιβήτορες της σύγχρονης Ελλάδας!!!
Και κάτι τελευταίο Βρε Ελληνάκια μου τί θέλεις εσύ με ΤΑ ΝΕΑ; Αφού δεν τα γουστάρεις περιορισου στις φυλλάδες που αρμόζουν στη μόρφωση και το επίπεδο μυαλού που κουβαλάτε!!! Ξέρετε τώρα ντε! Στόχος Χρυσή Αυγή κλπ!!! Εκτός και αν τα παπαγαλάκια του ΛΑΟΣ της Χρυσής Αυγής και του Καρα-Καφέρη σας πληρώνουν για να κάθεσαι τόόόόσες ώρες πάνω από το λαπτοπ (αλήθεια αφού δεν έχετε κεραμύδι όπως κάποιος έγραψε τί το θέλετε το λαπτοπ;) να σκανάρετε το νετ με τα δημοσιεύματα για τους μετανάστες και να χύνετε το φασιστικό δηλητήριο που έχετε μέσα σου το οποίο το αποκαλείτε "Αγάπη για την πατρίδα"!!!!!
Αλήθεια μαζί με τους μετανάστες να φυγουν και τα ΑμΕΑ; Και αυτοί που έλαβαν ΝΟΜΙΜΗ απαλλαγή από το στρατό; και οι αλλόθρησκο;;;
Αλήθεια ελληναράκια μου που δεν γουστάρετε τους ξένους γαιτί δε διαλέγετε ένα ΕΛΛΗΝΙΚΟ όνομα για να γράφετε εδώ;
Αυτά ΕΛΛΗΝΑΡΟΦΑΣΙΣΤΑΚΙΑ μου!!
George
03/03/2010 12:31
@Μιχάλης Δ 3/3/2010 12:19

Φιλε καταλαβε το οτι η πλειοψηφια των Ελληνων δεν σας θελει.Οποτε η μονη λυση ειναι να επιστρεψετε στην πατριδα σας.Δεν σας καλεσαμε μονοι σας ηρθατεκαι παρανομα
Λιάκι
03/03/2010 12:29
Τώρα για το ποιοςε είναι πιο πολύ Έλληας αφήστε το καλύτερα μην το παλεύετε γιατί δε σας συμφέρει θα χάσετε!!!
βασίλης
03/03/2010 12:25
Επιτέλους. Μέσα στη σκοτεινιά του τοπίου μια αισιόδοξη πρωτοβουλία. Μόνο μαζί (κι όχι εναντίον τους) με τους συμπολίτες μας θα αντιμετωπίσουμε την επερχόμενη κρίση. Η κυβέρνηση και ο ΣΥΡΙΖΑ φάνηκαν για μια φορά ρεαλιστές. Η ανοιχτή κοινωνία των πολιτών θα επικρατήσει. Όχι στο φασισμό και στην ξενοφοβία.
Αμαλία
03/03/2010 12:25
Διαβάστε πρώτα το νομοσχέδιο για τους μετανάστες και μετά τα ξαναλέμε!!! Μάλλον δεν το έχεις διαβάσει και βασίζεσαι μόνο στα παπαγαλάκια του ΛΑΟΣ του Αηβαλιώτη (που δεν έχει πάει στο στρατό και μας το παίζει και πατριώτης τρομάρα του!) του ΤΗΛΕΑΣΤΥ και του Καρακαφέρη! Βέβαια δε σας παρεξηγώ γιατί ως εκεί φτάνει το πνευματικό σας επίπεδο!!!
Μιχάλης
03/03/2010 12:24
Εγώ δε γουστάρω να βλέπω στην τηλεόραση παιδάκια που τα ρωτάνε από που είσαι και με την παιδική τους αθωότητα να απαντάνε "δεν ξέρω εδώ γεννηθήκαμε δε γνωρίσαμε άλλη πατρίδα δεν ξέρουμε τί είμαστε". Πάρ το απόφαση! ή τους εντάσσουμε ή γινόμαστε γκέτο! Δική σος η επιλογή!!!
Όσο για το νομοσχέδιο μιλάει για ιθαγένεια ΜΟΝΟ στους ΝΟΜΙΜΟΥΣ μετανάστες. ΠΟΥΘΕΝΑ δε μιλάει για ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!!!!!
Μιχάλης Δ
03/03/2010 12:23
Προς όλα τα εκ Ελλάδας φασιστοεική που γράφουν εδώ!!!.
Δεν κατάλαβα τώρα τί θέλετε ποιο το πρόβλημα πυ έχετε και γιατί βγάζετε τέτοιο μίσος και κομπλεξισμό. Το μίσος που έχετε παντως δεν είναι φυσιολογικό!!! Να πάτε να δείτε ένα ψυχίατρο γιατί έχετε φτάσει στα όρια της παράνοιας και της ψύχωσης!!!!!
Τόσα χρόνια που τους είχατε να δουλεύουν ανασφάλιστοι στις εταιρίες σας στα μαγαζιά σας στα χωράφια σας στις πιτσαρίες σας κλπ ήταν καλά ρε σεις; Τώρα θυμιθήκατε τις θέσεις εργασίας των Ελλήνων; Απλά τώρα που γνωρίζεταιι πως αν η πολιτεία δώσει λύση στο ζήτημα των μεταναστών δεν θα μπορείτε να τους εκμεταλέύεστε λυσσάξατε ρε δήθεν πατριώτες!!!!
Εξπίσης να αναφέρω πως όποια ώρα βγω έξω για δουλειά και από όποια καφετέρια να περάσω απ΄εξω είναι γεμάτη με ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ που πίνουν καφέ και μιλάνε στο κινητό!!! Αυτά γιατί κατά τα άλλα οι ξένοι σας πήραν τις δουλειές!!!
Επίσης γνωστός μου δουλευει σε σούπερ μάρκετ εδώ και 3,5 μήνες έχουν κολλήσει χαρτί για αγγελία θέσεων απασχόλησης και όλοαυτό το διάστημα είχαν περίπου 40 αιτήσεις!!! Αυτά γιατί κατά τα άλλα οι ξένοι σας πήραν τις δουλειές!!!
Και αυτοί που τελικά πήγαν στο ως άνω μαγαζί μετά από 4 μέρες την έκαναν με ελαφρά!!! Αυτά γιατί κατά τα άλλα οι ξένοι σας πήραν τις δουλειές!!!
Τώρα όσο για τους ακροδεξιούλιδες τα παπαγαλάκια του καρα-Καφερι που κράζουν εδώ τί να πω! Το μίσος που χύνεται εδώ ΕΣΕΙΣ δεν το έχω ξανασυναντήσει ποτέ στη ζωή μου!! Έχουν πλέον καταντήσει τοσο γραφικοί που το μόνο που προκαλούν είναι γέλιο!! Ελληναράδες του φραπέ και των ΒΠ καλά θα κάνετε να το παρετε απόφαση πως όσοι δικαιούνται να λάβουν ελληνική ιθαγένεια θα τη λάβουν είτε αυτό σας αρέσει είτε όχι!!! Προφανώς οι προγονοί σας το 22 τους πρόσφυγες τις Μ. Ασίας του αποκαλούσαν Τουρκόσπορους (αλήθεια Ελληναράδες μου αυτό το ξέρετε;)!!! Αυτά που γράφετε πλέον αγγίζουν τα όρια του γελοίου!!!
Ζείτε κλεισμένοι σε μια γυάλλα είστε στον κόσμο σας και δεν έχετε ιδέα τί συμβαίνει γύρω σας!!
Τώρα ως προς την καθαρότητα της φυλύς αφήστε το καλύτερα! Μην το ψάχνετε και πολύ γιατί θα χάσετε!!!
 
Μιχάλης Δ
03/03/2010 12:20
απορώ κ θλίβομαι για όλα αυτά τα σχόλια που διαβάζω....τόσος φανατισμός πια απέναντι σε αυτούς τους ανθρώπους....τόση σκληρότητα κ απέχθεια...τόση ζημιά έχουν κάνει πια; είναι κρίμα να είμαστε τόσο απόλυτοι σε κάποια τέτοια θέματα κ όλοι να μιλάμε εκ του ασφαλούς....κρίμα.....
Η ελληνική κυβέρνηση δεν πρέπει να υποχωρήσει άλλο στους κρωγμούς των μισανθρώπων. Για τα καθημερινά ρατσιστικά εγκλήματα, με τελευταίο το σοβαρό πρόσφατο στα Χανιά της Κρήτης, πότε περιμένει η αστυνομία να παρέμβει; Ο νέος νόμος πρέπει να ψηφισθεί το ταχύτερο. Είναι άδικο να ζούν υπό καθεστώς ανασφάλειας χιλιάδες συμπολιτών μας.
Κατανοώ πως αν αποκτήσουν δικαιώματα θαείναι δυσκολότερο να τους εκμεταλεύεστε σε συνθήκες μαύρης εργασίας ή να τους νοικιάζετε τα διαμερίσματά σας στο κέντρο Πατήσια κλπ βάζοντάς τους να μένουν ανά 10 προς 10 ευρώ το κεφάλι (αλήθεια ελληναράδες δεν έχουν τα διαμερίσματα του κέντρου περιξ Ομόνοιας Μαινάνδρου πλ Αττικής πλ Βικτωρίας κλπ;) αλλά λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι!!!!!
Μιχάλης Δ
03/03/2010 12:19
Αν κάποιος μετανάστης είναι τίμιος δουλευει για να βγάλει το ψωμί του έχει φτιάξει οικογένεια έχει παιδιά και δεν ένοχλεί κανέναν τότε γιατί θα έπρεπε να με απασχολεί αν αυτός ο άνθρωπος ήρθε στη χώρα μου νόμιμα ή παράνομα πριν από 5, 10 ή 15 χρόνια;
ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ
03/03/2010 11:48
ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ (ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ) ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΦΑΝΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΖΩΗΣ. ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΑΠΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΜΑΣ ΕΠΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ. ΚΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΤΑΙΕΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΛΑΟΣ ΚΑΦΡΩΝ.
George
03/03/2010 11:46
@koupepe 3/3/2010 04:48

Καταρχην μαθε να γραφεις στα Ελληνικα και οχι με Greekenglish και μετα σχολιασε θεματα οπως το μεταναστευτικο.
Δεν μου λες "εξυπνε" αν η Ελλαδα σε 15-20 χρονια γινει Κοσσοβο τι θα λες τοτε?Μαλλον δεν θα σε πολυενδειαφερει ...........
Η Βλακεια σε ολο της το μεγαλειο.
ΟΣο για το ευνοουμενο κρατος που γραφεις , εχω ζησει στην Αγγλια και εχω να σου πω οτι πριν μπει η Κυπρος στην ΕΕ σε μια κυπρια συμφοιτητρια μου το Home Office δεν εδωσε αδεια παραμονης στην χωρα παροτι χρωσταγε 1-2 μαθηματα αλλα δεν ητανε full time student,τι εχεις να πεις ? Α και κατι τελευταιο μια που γραφεις για το λογο που οι λαθρομετανστες επιλεξανε την Ελλαδα και οχι ενα ποιο ευνοουμενο κρατος, ο λογος ειναι οτι κανενα σοβαρο κρατος δεν τους δεχεται.
herman
03/03/2010 11:42
@λεκκερ το λέκιασες πολύ το πράμα. Απόκρυψες εσκεμμενα το οτι στην λίστα των λαων και των γλωσσων στις οποίες αναφέρθηκε δυσμενώς ο Αυστραλός ηταν και η χώρα μας. Δυστυχώς για σένα και για όλους μας ο Ελληνας στην Αυστραλία δέν αποπνέει περισσοτερο σεβασμο απ΄οτι ο Σενεγαλέζος ο Πορτορικανός η ο Ιρακινός. Κι εδω που τα λέμε οχι άδικα
ΧΑΣΑΝΙΔΗΣ
03/03/2010 11:37
ΑΔΕΡΦΙΑ ΟΜΠΡΟΣ !!!. Κάλιο ασιατοποίηση παρα εθνικοποίηση.
ΕΥΓΟΝΙΚΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
03/03/2010 11:35
Αντί να χαιρόμαστε που η κακάσχημη ράτσα μας αποκτά τη δυνατότητα να βελτιώσει τά χαρακτηριστικά της και να εμπλουτίσει τα γονιδια της με μπόλι απο διαφορετικούς λαούς, καθόμαστε και γκρινιάζουμε. Λές και θα μπορούσαμε με καλλυτερο τρόπο να αποκτήσουμε σάν λαός τα εξωτερικά χαρακτηριστικά ενός δίμετρου Ουκρανάιζερ, η την εξυπνάδα ενός σπίρτου Πολωνού, η την εργατικότητα ενός ακούραστου Αλβανού, η την σαγηνη ενός λάγνου Πακιστανού, η την μεθοδικότητα ενός πειθαρχημένου Βούλγαρου, η την αφοσίωση ενός πιστού Ινδού. Νισάφι πιά! Η Ιστορία μας είναι γεμάτη απο εισβολές και επιμειξίες μέ ορδές βαρβάρων κακομούτσουνων πειρατων και κατσαπλιάδων το αποτέλεσμα των οποίων αντικατοπτρίζεται στην υπερβολική ασχήμια που χαρακτηρίζει τον μέσο Ελληνα. Ας χαιρετίσουμε λοιπόν το νομοσχέδιο και ας ξεχυθούμε να προυπαντήσουμε την Ανοιξη αναζητώντας και τον/την δικό/κή μας εξωτικό/κή σύντροφο. ....γιατί οι αρχαίοι μας πρόγονοι δέν ηταν
Mary P.
03/03/2010 10:26
OI ELLHNES POLITES THA EPREPE NA PSHFISOYN.KAI MONO AYTOI EXOYN TO DIKAIWMA.FANTAZESTAI SE SARANTA XRONIA O PRWTHYPOYRGOS THS XWRAS NA EINAI DIAFORETIKHS PROELEYSHS ME ELLHNIKH YPHKOOTHTA????????????????IMH MOY PEITE OTI THA PALAIPSEI GIA TA SYMFERONTA TWN ELLHNWN............AFHSTE POY AYTOI TH" ARXISOYN NA GENNOVOLANE GIA N"AYKSHSOYN TO SYNAFI TOYS.PROVLEPW EKSEGERSEIS KAI EPANASTASEIS PROKEIMENOY NA DIWXTHOYN OI KATAKTHTES OI OPOIOI THRONIASTHKAN EKEI KAI DEN LENE NA TO KOYNHSOYN VHMA APO EKEI. DEN NOMIZW NA EXEI KANEIS ANTIRRHSH NA MENOYN KAI NA ERGAZONTAI STHN ELLADA ALLA NA APOKALOYNTAI ELLHNES E TOY KERATA PAEI POLY. EXW DYO AGORIA 11 KAI 13 ETWN TA OPOIA EXOYN GENNHTHEI STON KANADA.POTE DEN EXOYN APOKALESEI TOYS EAYTOYS TOYS KANADOI. ME MEGALH PERHFANEIA LENE OTI EINAI ELLHNES.GNWRIZOYN THN ELLHNIKH GLWSSA,ISTORIA KAI KOYLTOYRA KAI MIA FORA THN EVTHOMADA PHGAINOYN STO ELLHNIKO SXOLEIO.KAI OLLA AYTA DIOTI MESA TOYS KYLAEI ELLHNIKO AIMA.TWRA MATHAINOYN TA POIHMATA TOYS KAI TA TRAGOYDIA GIA THN 25 MARTIOY KAI EINAI PERHFANA POY EINAI ELLHNOPOYLA.PEITE MOY TI GNWRIZOYN TA PAIDIA TWN METANASTWN GIA THN EPANASTASH TOY 1821??????????????? GIA THN FILIKH ETAIRIA?????????GIA TON KOLOKOTRWNH, DIAKO, KANARH. KAI OLOYS TOYS HRWES?????????????????SAS PLHROFORW KARFAKI DEN TOYS KAIGETAI.They don''t care @all.Regards M.P. Aberta Canada
Μιχάλης
03/03/2010 10:16
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 2/3/2010 19:45
Απλά συμφωνώ μαζί σου! Τώρα ως προς τους ακροδεξιούλιδες που κράζουνεδώ τί να πει κανείς; Το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να τους αγνοήσουμε τελείως γιατί όσο ασχολούμαστε μαζί τους τόσο αξία τους δίνουμε!!!
So What
03/03/2010 09:47
ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ;
ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΑΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ.
ΘΥΜΙΖΩ:
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 1989, ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ, Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ, ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΤΟΤΕ ΔΗΛΩΝΕΙ: "ΟΠΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΡΟΥΜΑΝΟΙ, ΕΤΣΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΗΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ"
Ε, ΗΡΘΑΝΕ...
ΠΑΣΧΑΛΗΣ
03/03/2010 09:39
Με τις υγείες μας.
TZΩΡΤΖΗΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ
03/03/2010 09:29
ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ. ΧΤΕΣ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΡΕΝ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΜΑΣ. ΕΙΝΑΙ Ο ΛΕΓΟΜΕΝΟΣ ΝΕΟΣ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΖΕΦΡΙ.
Mary P.
03/03/2010 08:58
TO MEGALYTERO EGKLHMA POY EGINE POTE EIS VAROS THS MANNAS ELLADAS KAI TWN ELLHNWN PAIDIWN THS.TRIZOYN TA IERA KOKKALA TWN PROGONWN MAS.AYTH H GH EINAI POTISMENH ME TO AIMA TOYS.ELLHNES EINAI KAI APOKALOYNTAI MONO OI APOGONOI TOY SWKRATH,PLATWNA, THOYKITHITHI, ARISTOTELH KAI OLWN TWN YPOLOIPWN.Mr Papandreos from America son of Margaret wherever stop it now before it"s to late.Hands off from GREECE and the GREEKS. M.P. Alberta Canada
Φιλιππινεζος Παρατηρητης
03/03/2010 08:53
ΣΤΗΜΕΝΗ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΙΜΙΑ ! Δυστυχώς οι φοιτήσαντες στα ίδια σχολεία της C.I.A. Πατήρ και Υιός καθοδηγούμενοι από Πνεύμα Αμερικανικό, δημιούργησαν και δημιουργούν στημένες δήθεν κρίσεις για να προβούν χωρίς δυσκολία σε εθνικές παραχωρήσεις . Ούτω και τώρα τα αφεντικά εν όψει παραχωρήσεων στο Αιγαίο, στήσανε και αυτή την οικονομική κρίση , για να μας πείσουν ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος από τη συνεκμετάλλευση του Αιγαίου με την Τουρκία και τις επτά Αμερικανικές αδελφές εταιρίες πετρελαίου , για να βγεί η χώρα απο το οικονομικό αδιέξοδο. Αυτός είναι και ο σκοπός του ταξιδίου του κ. πρωθυπουργού στη γενέτειρά του τις ΗΠΑ !... Δεν είμαι πολύ σχετικός με οικονομικά ζητήματα , αλλά από ότι αντιλαμβάνομαι από τις δημοσιεύσεις ειδικών, τα χρέη άλλων χωρών που δεν κινδυνεύουν με χρεωκοπία όπως η Ελλάδα , είναι πολύ υψηλότερα από τα ελληνικά χωρίς να τίθεται θέμα χρεωκοπίας σ’ αυτές !... Ετσι το πιθανότερο είναι ότι μας έστησαν το ανάλογο σκηνικό με την αμέριστη βοήθεια των ελεγχομένων από αυτούς ελληνικών ΜΜΕ , για να μας καπελώσουν τον Αμερικανό κ. Γ. Παπανδρέου, διότι ουδείς Ελλην πρωθυπουργός και υπουργός Εξωτερικών, θα δεχόταν να ξεπουλήσει ελληνικό εθνικό χώρο. Ο ήρωας πρωθυπουργός Αλέξανδρος Κορυζής αυτοκτόνησε για να μην υπογράψει την παράδοση της Ελλάδας στους Γερμανούς κατόπιν της Συνθηκολόγησης των στρατηγών. Σήμερα οι πρωθυπουργοί και οι υπουργοί του ΠΑΣΟΚ υπογράφουν ανερυθριάστως την παράδοση εθνικών εδαφών στους Τούρκους Κάπου όμως ο κ. Γ. Παπανδρέου έχει κάνει λάθος , διότι η Ελλάδα δεν είναι η πατρίδα του Αμερική , ούτε τις περισσεύουν εδάφη για να τα διαθέσει αυτός προκειμένου να κοιμάται ήσυχος , κατά πώς άνευ εντροπής δήλωσεν επισήμως ως ΥΠΕΞ ! Τελικώς το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι η ελληνοποίηση και η παροχή ψήφου στους μουσουλμάνους εισβολείς για να αλλοιώσει την εθνολογική σύνθεση του πληθυσμού της Ελλάδας, για να απλοποιήσει το σοβαρό αυτό θέμα , που υποσκάπτει την εδαφική ακεραιότητα της Ελλάδας .Οι δε υπουργοί και οι βουλευτές που θα συμφωνήσουν σ’αυτό το ξεπούλημα ,νομίζοντας ότι θα ρίξουν τα βάρη στον Αμερικανό πρωθυπουργό της Ελλάδας , έχουν κάνει και αυτοί λάθος . Θα τους βαρύνει αιωνίως ο ρύπος του Εφιάλτη προδότη. 3-3-2010 Φ.Π.
ΚΙΣΙΝΓΚΕΡ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ (ΣΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ) !!!!
03/03/2010 08:01
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΚΙΣΙΝΓΚΕΡ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΟ !!!!!!

ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ Ο ΑΛΒΑΝΟΣ - Ο ΡΩΣΟΣ - Ο ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΥΛΗ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ !!!! ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΚΙΣΙΝΓΚΕΡ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΟΛΠΟ (ΒΛΕΠΕ ΣΚΟΠΙΑ...)
ΣΤΑΘ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
03/03/2010 08:00
Το πρόβλημα που ταλάνιζε την ΕΛΛΑΔΑ τα τελευταία 36 ήτανε το λαθρομετανάστεςυτικο , ένα πρόβλημα που δεν μας άφηνε να προοδεύσουμε , γιατί στερούσε από το εργατικό της δυναμικό αξιόλογο λαθρομετανάστεςυτικο επιστημονικό προσωπικό τύπου Ασιατών -Αφρικανών Αλβανών και ΣΙΑ που δεν μπορούσανε να εισχωρήσουνε στον κρατικό μηχανισμό για να μας δώσουνε τα Φώτα τους ,ευτυχώς για την ΕΛΛΑΔΑ και τους ΈΛΛΗΝΕΣ ο θεός δεν τους ξέχασε , την μια φορά μας έστειλε τον πατήρ του σημερινού πρωθυπουργού που μας έσωσε οικονομικά , μια σωτηρία που πληρώνουμε ακόμη και σήμερα , και ποίος ξέρη για πόσα χρόνια ακόμη , σήμερα ο καλός θεούλης μας έστειλε τον σωτήρα γιο του που θα ταχτοποίηση το δημογραφικό με τα αδέλφια του (έτσι τους αποκαλούσε προεκλογικά και όποιος έχει αντίρρηση ας με διαψεύσει ) , βλέπετε εμείς δεν είχαμε ανθρώπους με επιστημονική κατάρτιση να καθαρίζουνε τα παρμπρίζ τον αυτοκινήτων μας στα φανάρια , ούτε εκείνους που κάθονται στης γωνίες τον οδών με τα λαθραία τους σε βάρος τον γηγενών φορολογουμένων καταστηματαρχών , ούτε βέβαια ήμαστε δημοκράτες σαν τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ και του ΣΥΡΙΖΑ που επέλεξαν μια δημοκρατική κυβερνήσει με δημοκράτη πρωθυπουργό που τα πάντα κάνει βάση του συντάγματος , που για ψύλλου πήδημα όταν ήτανε αντιπολίτευση ζητούσε δημοψήφισμα ενώ τώρα ανακάλυψε το αντισυνταγματικό του εγχειρήματος εάν το έκανε .
Τι μας λένε οι του ΠΑΣΟΚ εμείς δεσμευτήκαμε ,και είμαστε υποχρεωμένοι να τηρήσουμε τον λόγο μας , μόνο που ο λόγος σας κύριοι του ΠΑΣΟΚ δεν αξίζει δεκάρα , γιατί εσείς υποσχεθήκατε και αλλά πολλά στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ λαό που όχι μόνο δεν τηρήσατε αλλά τα πετάξατε στο καλάθι τον αχρήστων .
Τουλάχιστον να έχετε την τόλμη μια φορά σαν άνδρες να πείτε την αλήθεια στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ λαό , ότι εκτελείτε εντολές που σας ζητάνε τα αφεντικά σας πέραν του Ατλαντικού και της Μασονίας .
Θέλω να δω τα μούτρα εκείνων τον ψηφοφόρων που θα συμμορφωθούνε με της απαιτήσεις τον λαθρομεταναστών (για εμάς λαθραίοι θα είναι πάντα ) που για λόγους θρησκευτικούς θα ζητάνε την κατάργηση του σταυρού από της αίθουσες τον σχολίων , την κατάργηση του σταυρού από την ΕΛΛΗΝΙΚΗ σημαία ,την απαίτηση τους να μην φοράνε οι δημόσιοι υπάλληλοι σταυρούς στον τόπο ραγιάς τους γιατί θα τους προσβάλει το διαφορετικό , ενώ εκείνοι θα φροντίσουνε με πλάγιους τρόπους και με διάφορες μη κυβερνητικές οργανώσεις τύπου ΚΑΡΝΕΚΙ να φοράνε τα τσαντορ τους και της μαντίλες τους γιατί το επιτάσσει η κουλτούρα τους και η θρησκεία , βλέπετε άλλο είναι να είσαι μουσουλμάνος και άλλο Χριστιανός άπιστος .
Μια ακόμη αλήθεια είναι ο λόγος του βουλευτού του μέγα και δημοκρατικού ΠΑΣΟΚ Γιάννη Διαμαντίδη ,τι μας λέει ο άνθρωπος ,
((( στόχος της κυβέρνησης είναι να εξασφαλιστεί η ειρήνη, η ασφάλεια και η κοινωνική συνοχή στη χώρα, ))).
Ξέρεται τι σημαίνει αυτό ! μπαίνει στο σπίτι σας ένας κακοποιός και εσείς πρέπει να τα βρείτε μαζί του για λόγους ειρήνης , να μοιρασθείτε μαζί του τα υπάρχοντα σας γιατί είναι φτωχός , καταλάβατε για τι κάφρους μιλάμε ! και αυτούς τους κάφρους βρεθήκανε ψηφοφόροι που τους στείλανε στην βουλή τον ΕΛΛΗΝΩΝ να μας κυβερνάνε , φαντασθείτε ότι ακόμη και ορθόδοξοι αριστεροί του ΚΚΕ έχουνε αντιρρήσεις έστω και στα επί μέρους άρθρα του Αμερικανικού νομοσχέδιο
goldenboy των 700
03/03/2010 07:41
Μπράβο στον GAP άλλη μια επιτυχία μέχρι την επόμενη. Επιτέλους η εθνική ομάδα θα αποκτήσει πακιστανούς και μαύρους και δεν θα χρειάζεται να ΄ψαχνει τρόπους για να τους δώσει την υπηκοότητα. Το όραμα του Giorgo καταλληλότερος για πρωθυπουργός θα γίνει πραγματικότητα και βλέπω ότι με προοπτική 8ετίας το έχουμε το mundial στο τσεπάκι.
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
03/03/2010 07:29
ΔΗΜΟΨΙΦΙΣΜΑ!!!
LEKKER
03/03/2010 07:07
ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ KEVIN RUD ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΑΙΟ

Οι μετανάστες, και όχι οι Αυστραλοί, είναι αυτοί που πρέπει να προσαρμοστούν.

Έτσι είναι, και άμα τους αρέσει! Βαρέθηκα να ανησυχούμε σε αυτή τη χώρα μήπως προσβάλλουμε ένα άτομο ή την κουλτούρα του. Από τότε που
έγιναν οι τρομοκρατικές επιθέσεις στο Bali, η πλειοψηφία των Αυστραλών ένιωσε ένα κύμα πατριωτισμού.
Η κουλτούρα μας εξελίχθηκε σε δύο αιώνες γεμάτους αγώνες, προσπάθειες και νίκες από εκατομμύρια άντρες και γυναίκες που επιζητούσαν την ελευθερία.
Η κύρια γλώσσα που μιλάμε είναι τα Αγγλικά. Όχι τα Ισπανικά, τα Λιβανέζικα, τα Αραβικά, τα Κινέζικα, τα Γιαπωνέζικα, τα Ρώσικα ή οποιαδήποτε άλλη γλώσσα.
Οπότε, αν θέλετε να γίνετε μέρος της κοινωνίας μας, μάθετε τη γλώσσα μας!

Οι περισσότεροι Αυστραλοί πιστεύουν στο Θεό. Αυτό δεν είναι κάποιο Χριστιανικό, ακροδεξιό, πολιτικό κίνημα, αλλά γεγονός: Χριστιανοί,
άντρες και γυναίκες, με Χριστιανικές αρχές, ίδρυσαν αυτή τη χώρα, και αυτό είναι καθαρά καταγεγραμμένο. Αρμόζει, λοιπόν, να το δείχνουμε πάνω
στους τοίχους των σχολείων μας. Αν ο Θεός μας σας προσβάλλει, σας προτείνω να βρείτε άλλο μέρος του κόσμου για να ζήσετε, διότι εμάς ο Θεός
είναι μέρος της κουλτούρας μας.

Θα δεχτούμε αυτά που πιστεύετε, χωρίς ερωτήσεις. Αυτό που ζητάμε είναι να δεχτείτε κι εσείς αυτό που πιστεύουμε εμείς, και να ζήσετε μαζί μας με αρμονία, χαρά και ειρήνη.

Αυτή είναι η δική μας χώρα, η δική μας γη και ο δικός μας τρόπος ζωής, και θα σας προσφέρουμε κάθε ευκαιρία να τα απολαύσετε κι εσείς.
Όμως, μόλις χορτάσετε να παραπονιέστε, να γκρινιάζετε και να μουρμουρίζετε για τη σημαία μας, τον όρκο πίστης στη χώρα μας που δίνετε όταν παίρνετε την υπηκοότητα, τα χριστιανικά μας πιστεύω, τον τρόπο ζωής μας, τότε σας ενθαρρύνω να εκμεταλλευτείτε μια άλλη μεγάλη ελευθερία της Αυστραλίας:
Το δικαίωμα να φύγετε!
Αν δεν είσαστε ευχαριστημένοι, τότε φύγετε!
Δε σας φέραμε εδώ με το ζόρι. Εσείς διαλέξατε να έρθετε.
Οπότε, δεχτείτε τη χώρα που εσείς διαλέξατε!
Andrex Thessalos
03/03/2010 06:16
O Jeffrey και ο συρφετός του ΠΑΣΟΚ και του προδοτικού ΣΥΡΙΖΑ θα πληρωθεί στο μέλλον. Μεγαλύτερο προδότη από τον ΓΑΠ δεν ξαναείδα τα τελευταία 25 τουλάχιστον. Η Διακήρυξη της Ανεξαρτησίας του Ελληνικού Έθνους αναφέρει ρητά ότι είμαστε απόγονοι των Ελλήνων, Με ποιό δικαίωμα ο Παπανδρέου μας αναμιγνύει με ασιάτες και αφρικανούς; Εφόσον ο Ελληνκός Λαός που τον έβγαλε στην εξουσία είναι τόσο βλάκας και οπαντελώς ανώριμος (νόμιζαν ότι θα τους σώσει !! και ότι δήθεν είχε μαγικές συνταγές) καλά να πάθουμε όλοι μας. Τέτοια Ελλάδα ούτε στους χειρότερους εφιάλτες μου δεν μπορούσα να φαντασθώ. Η μουσουλμανοποίηση δε της χώρας μας μόλις άρχισε. Αισχος και όλοι οι προδότες στην κρεμάλα όταν έρθει η ωρα!
koupepe
03/03/2010 04:48
Osa xenofobika diabazw me kanoun na ntrepomai pou eimai Ellhnas. Ti skotadismos qee mou. Loipon: 1. An den exetai kanei metanastes mhn milate kai polly. Oi Ellhnes ths diasporas nomizete den antimetopisan anegkefalous san kai esas? Alla emeis kamarwnoume gia autous. Kai an nomizete oti htane oloi kaloi kai oikogeniarxes eisaste polly gelasmenoi. To idio me tous metanastes sthn ellada einai. Alla emeis eimaste allo. 2. An den yphrxe yfesh kai hsastan oloi matswmenoi qa sas eniaze? Oxi. Twra gia ta kaka ths moiras mas mas ftaine oi metanastes. To kserw mas to kefali mas ftaiei. Phrame enan politismo kai ena onoma kai mia paradosh kai ta kaname rentikolo kai gaitanaki. kataferame na ginoume perigelos tou kosmou. Alla mas ftaine oi metanastes. Den koitame ston kaqrefth na doume ti hmaste emeis. Oi xenoi mas ftaine. 3. Egklimatias h Ellhnas h allodapos to idio einai. To oti den yparxei kratos dikaiou kai eunomia sthn ellada kai giauto einai euforo edafos gia egklimatika stoixeia einai diko mas probljhma. Emeis kaname thn Ellada kratos asydosias kai eforo gia kaqe eidous egklhmaties. 4. Exetai zhsei pote se eunomo kratos san swstos anqrwpos kai na mhn exeis ta idia dikaiwmata me kapoion allo pou einai politis autou tou kratous? Idies ypoxrewseis diaforetika dikaiwmata? Auto den einai adikia? To mono pou qa hqela na rwthsw eenan metanasth einai to ekshs: ma pws ksepese toso kai katelhkse se mia xwra san thn Ellada? Xaqhkan toses alles xwres pou qa eixe kai idia dikaiwmata, kai qa htane poio plousio kai eunomoumeno kratos? Ti ekane kai h moira tou epifylaxe tetoia tyxh? Tosa xronia sth EU kai akoma ston pato hmaste...Qa mas blepoun oi arxaioi hmwn progonoi kai qa trizoun ta kokkala tous. Kai emeis koitame ta lilia mas kai ta perasmena (pro pollou) megaloia mas.... P.S. Kai nai exw paei strato kai yphrethsa sta synora (kai prwth kai deuterh metaqesh sta synora, mono meso den eixa) kai den pshfizw kanena komma synexeia kai eimai 100% ellhnas oso oloi sas. H diafora mas einai oti endiaferomai kai agapaw thn xwra mou kai qelw na paei mprosta oxi 100 xronia pisw apo ta bodia...
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΜΠΟΥΡΝΕΛΗΣ
03/03/2010 04:42
Ολοι εσεις που ψηφησατε υπερ των λαθρομεταναστων και τους δωσατε Ιθαγενεια ειστε προδωτες του Εθνους.Ιθαγενεια εχουν μονο Ελληνες απο Ελληνες γονειις και απο Παπουδες Ελληνες.Αισχος κυριοι.Δεν σεβαστηκατε ολους αυτους που εχυσαν το αιμα τους για την Λευτερια μας.Προδοτες.Γνωριζεται πολυ καλα οτι το συνολο του Ελληνικου Λαου ειναι εναντιο αυτου του Ν/Σ.Που ειναι η Δημοκρατια σας?

Ιπποκρατης
Ενας Ελληνας απο τον Καναδα
Σ.Μ.
03/03/2010 03:56
Οι υπεύθυνοι της Ασιατοποιήσης της χώρας ,θα λογοδοτήσουν.
λαμπατέρ
03/03/2010 02:45
Και αφού το δημόσιο τίγκαρε,ήρθε η ώρα να βρεθεί νέα δεξαμενή ψηφοφόρων...
οτρ
03/03/2010 02:37
@ ELLINAS METANASTIS 3/3/2010 01:41

Μετανάστη ίσως! Λαθρομετανάστη δύσκολα...
θρ
03/03/2010 02:36
Δηλαδή από αύριο, στο κέντρο δε θα κυκλοφορεί κανένας μαχαιροβγάλτης, και οι μικροπωλητές στα πεζοδρόμια θα κόβουν αποδείξεις;

Ουστ ψηφοθήρες!

ELLINAS METANASTIS
03/03/2010 01:41
MANGEEEES......ELLINARADEEES.....STAMATISTE TA "LIGMENA" POU PERNETE..... OLOI ESEIS POU KLAPSOURIZETE EXETE KAI ENAN METANASTI SINGENI DIKO SAS KAPOU....
GIANNIS X
03/03/2010 00:49
ayto einai i arxh !!!!!! SE LIGO TA SKOPIA THA ONOMAZONTAI MAKEDONIA !!!! afou exoun diasiri tin ellada se ollon to kosmo me ta psemata gia tin ikonomia !! TI ALLO PERIMENETAI APO TO AMERIKANAKI POU TON KANATAI PROTHIPOURGO !!!!!!!!!
Δημοσθενης Μπογδης
03/03/2010 00:26
Μια ακόμη προεκλογική υπόσχεση του ΠΑΣΟΚ , ένα πάγιο , ηθικό , πρακτικό και ανθρώπινο σύνθημα για την καλυτέρευση και την δικαιότερη λειτουργία του συστήματος μας, ήρθε για να καλυφτεί με την χθεσινή απόφαση της αρμόδιας επιτροπής της Βουλής των Ελλήνων στο νομοσχέδιο για την Ιθαγένεια . ========================= Μπράβο στον ΣΥΡΙΖΑ που συμπορεύτηκε . Από Καρατζαφεροπιπεριμ και ΝΔουλα δεν θα περίμενε κανείς περισσότερα . Υπάρχει ανταγωνισμός εκεί για την πρωτιά της ‘’ Εθνοκαπηλιας τους ‘’ και έτσι το παιχνίδι έληξε ισόπαλο μηδέν –μηδέν .============================================ Το ΚΚΕ ζήτησε <<ταιμ άουτ>> για να πάνε στην καφετζού και να βρουν που στέκουν στο τερέν της εκμετάλλευσης ανθρώπου από άνθρωπο και όταν ακόμη είναι φανερό ότι ο δεύτερος άνθρωπος έχει καπιταλιστικά ένστικτα και κινητρα . ============================================ Κατάντια ! των δήθεν Αριστερών …..
Χρήστος Κ
03/03/2010 00:26
Το άρθρο είναι λάθος! Πηγαίνετε http://www.youtube.com/watch?v=whS53QqDMB8 για να δείτε πόσο συναίνεσε σιωπηλώς η ΝΔ.....
ellinas paliosira
03/03/2010 00:04
BRAVO STIN KIVERNISI PU ELLISE TO MEGALO PROVLIMA TIS METANASTEVSIS: TORA THA MPOREI O KATHE ELLINAS NA KANEI TIN VOLTA TU STO KENTRO TIS ATHINAS XORIS FOVO KE KACHIPOPSIA ANAMESA STUS NEUS SIMPATRIOTES MAS:i IELLADITSA MAS ARCHISE NA MEGALONEI KATA 1000000
SPYROS
02/03/2010 23:47
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ ΠΟΥ ΜΕ ''ΦΕΡΕΤΖΕ'' ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟ, ΒΡΗΚΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΑΥΓΑΤΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΙΟΥΜΕΝΕΣ ΨΗΦΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ! ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ Ο ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ ''Η Ο ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΑ ΟΣΑ ΠΛΑΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΧΟΡΗΓΗΘΟΥΝ (ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΛΑΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΙ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΝΟΜΙΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ).
az
02/03/2010 23:20
Παπανδρέου επιζητάς εθνική ενότητα ;
ΠΡΩΗΝ ΠΑΣΟΚΟΣ
02/03/2010 22:50
κυριοι ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΨΗΦΙΣΑΤΕ , ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ . ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ) . ΟΤΑΝ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ. ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ Η ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΗ ΨΗΦΟΣ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ 24%
ΑΙΑΝΤΑΣ ΠΕΤΡΟΥ
02/03/2010 22:40
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!!! ΚΑΛΑ ΜΩΡΕ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ΄;; ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΠΟ ΤΗ ΡΙΖΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕΣ ΠΑΣΟΚ!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΨΑΧΝΕΣ....ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ....(ΚΩΣΤΑΣ= ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΕ)
Ουγκαντα
02/03/2010 22:09
Εδω ο κοσμος χανεται και αυτοι λυσσαξαν να κανουν Έλληνες τους πακιστανοαλβανους........Συνανθρωποι μας μπορει ειναι υπο ορισμενες προυποθεσεις.....συμπατριωτες μας ποτε ακομα και αν τους χαρισουν 100 ιθαγενειες....
Φοίβος
02/03/2010 21:27
Καιρός να την κάνουμε...
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
02/03/2010 21:25
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!! Δ Ε Ν Θ Α Π Ε Ρ Α Σ Ε Ι!!
ΚΟΣΟΒΑΡΟΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ
02/03/2010 21:25
Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ!!!!
Ανθρωπος
02/03/2010 21:15
Με δυο χέρια και δυο πόδια, λέει ο γελοίος...ε βέβαια άμα είσαι τετράποδο, λογικό είναι να μπλέκεις τα χέρια σου με τα πόδια σου. Θα γελάσω στις εκλογές, που θα τρέχετε να κερδίσετε την ψήφο των μεταναστών, γιατί είστε γνωστοί ΟΦΑ (όπου φυσάει ο άνεμος).
ΚΩΣΤΑΣ ΣΑΡΑΝΤΑΚΟΣ
02/03/2010 20:47
Ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 9 ΤΟ
ΒΡΑΔΥ ΣΤΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ,ΑΠΟ
ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ....( ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΜΑ
ΚΑΡΙΤΗΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ-ΤΕΡΑΣ)
ΔΙΧΩΣ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ,ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ....ΦΙΛΟΤΙΜΟ
Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ,ΣΤΟ ΑΦΑΝΙΣΜΟ.... ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ
ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.... Μ.Κ.Ο.,ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΕΣ,ΑΦΡΟΔΙΤΕΣ,ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΚΥΒΕΡΝΗΤΙ
ΚΟΙ,ΑΝΟΙΧΤΟΚΟΙΝΩΝΙΣΤΕΣ, ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΠΙΖΝΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕ
ΡΑΣΟΥΝ....
ΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΘΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕ Ο
ΜΕΓΑΣ ΗΓΕΤΗΣ-ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΣ Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....
ΨΕΥΤΕΣ,ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΤΥΠΟΙ ΤΗΣ "ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ"
ΚΑΙ ΤΩΝ.... "ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ"...
ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΣΤΗΣΕΙ ΤΑ "ΜΑΓΑΖΙΑ" ΝΟΜΟΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΩΝ
ΠΑΡΑΝΟΜΩΝ..... ΠΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕ
ΤΕ ΡΕ ΔΙΕΘΝΙΣΤΕΣ,? ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ,ΔΟΛΟΦΟ
ΝΟΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ)....
nik
02/03/2010 20:38
ΜΑΥΡΗ ΣΕΛΙΔΑ.....
GOLDEN BOY
02/03/2010 20:27
THA PERASETE APO DIKH OLOI OI PRODOTES BOYLEYTES POY PSHFISATE AYTO TO PRODOTIKO NOMOSXEDIO!!
kostadinos13
02/03/2010 20:12
ΩΡΑΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΥΡΙΟΙ Η ΚΑΨΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ.Ε ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ ΣΑΜΠΩΣ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΑΣ ΖΟΥΝΕ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΝΕΔΕΙΞΕ. ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΒΙΑΣΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΠΟΥ ΡΗΜΑΞΑΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΙ ΑΠΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ.
ΝΙΚΟΣ
02/03/2010 19:51
ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΩΡΑ. ΘΑ ΦΑΤΕ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
02/03/2010 19:45
Επιτελους και κατι σωστο απο την κυβερνηση,εστω και ατολμα προωθει καποιες σωστες ρυθμισεις στο θεμα αυτο..

όλες οι τελευταίες ειδήσεις