Ύστερα από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα, ο Φρανκ Λάμπαρντ πέτυχε την πρώτη του νίκη ως προπονητής της Τσέλσι στην Premier League.

Οι «μπλε» του Λονδίνου δυσκολεύτηκαν στην έδρα της Νόριτς, αλλά εν τέλει επικράτησαν με 3-2, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον νεαρό επιθετικό Τάμι Έιμπραχαμ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.

Ο 21χρονος φορ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, βρίσκοντας δίχτυα μόλις στο 3ο λεπτό για το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Κάντγουελ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1).

Στο 17′ ο Μάουντ έδωσε εκ νέου προβάδισμα για την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ κάνοντας το 1-2. Η Νόριτς είχε και πάλι απάντηση, αυτή την φορά με τον Τέεμου Πούκι, ο οποίος σκόραρε για το 2-2, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος δεν ήταν τόσο «γεμάτο» όσον αφορά τα γκολ, με τον Έιμπραχαμ να σκοράρει στο 68′ για το 2-3, τέρμα που έμελλε να δώσει τους πρώτους 3 βαθμούς στην Τσέλσι με τον Λάμπαρντ στον πάγκο.