Διακοπές ρεύματος διάρκειας μίας ώρας ανά περιοχή στο ηπειρωτικό δίκτυο της χώρας και στην Κρήτη περιλαμβάνει το πρόγραμμα περικοπών που ανακοίνωσε ο ΔΕΔΔΗΕ, λόγω της απεργίας της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ.

Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα των διακοπών

Οι διακοπές προγραμματίζονται για το διάστημα από τις 7 ως τις 11 το βράδυ. Ο ΔΕΔΔΗΕ σημειώνει στη σχετική ανακοίνωση ότι το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και συνεπώς οι ώρες των διακοπών μπορεί να διαφοροποιηθούν από τον προγραμματισμό.

Η διάρκεια και η ώρα έναρξης των περικοπών θα εξαρτηθούν από τις μονάδες που θα είναι διαθέσιμες εκείνη την ώρα αλλά και από το ύψος της ζήτησης.

Το μέγιστο της ζήτησης παρατηρείται πλέον τις βραδινές ώρες (8-10) οπότε είναι σε λειτουργία τα κλιματιστικά χωρίς (όπως κατά τη μεσημεριανή αιχμή) να είναι διαθέσιμη η παραγωγή των φωτοβολταϊκών.

Σύμφωνα με τις προβλέψεις του Διαχειριστή του Συστήματος Μεταφοράς, η αιχμή της ζήτησης θα σημειωθεί στις 10 το βράδυ και θα φθάσει στα 7.550 μεγαβάτ.

Οι καταναλωτές μπορούν να ενημερώνονται και από την ειδική τηλεφωνική γραμμή του ΔΕΔΔΗΕ 210 62 41 860, η οποία λειτουργεί όλο το 24ωρο.

Το πρόγραμμα περικοπών που είχε ανακοινωθεί για το μεσημέρι, διάρκειας μιας ώρας ανά περιοχή, δεν τέθηκε τελικά σε εφαρμογή, καθώς οι καιρικές συνθήκες περιόρισαν τη ζήτηση ρεύματος.

Αττική

Ώρες διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης  
19.00-20.00 ΠΑΛΛΗΝΗ, ΠΙΚΕΡΜΙ, ΣΠΑΤΑ, ΓΕΡΑΚΑΣ, ΠΑΙΑΝΙΑ, ΠΕΝΤΕΛΗ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ, ΑΝΘΟΥΣΑ  
20.00-21.00 ΚΑΛΑΜΑΚΙ, ΓΛΥΦΑΔΑ , ΒΟΥΛΑ , ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ, ΒΑΡΗ , ΒΑΡΚΙΖΑ
21:00-22.00 ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΠΕΥΚΗ, ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ, ΜΑΡΟΥΣΙ, ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΚΗΦΙΣΙΑ
22:00-23.00 ΠΕΡΑΜΑ, ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, ΑΜΦΙΑΛΗ, ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, ΝΙΚΑΙΑ, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

Θεσσαλονίκη

Ωρες διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης  
19:00-20:00 Άγιος Αθανάσιος
Βραχιά
Ανατολικό, Μάλγαρα, Βραχιά, Άδενδρο
Γέφυρα, Ελαιούσα, Παρθένιο, Χαλκηδόνα, Μικ. Μοναστήρι
Ευαγγελισμός, Προφήτης, Νυμφόπετρα
Λαγκαδάς, Χρυσαυγή
20:00-21:00 Βιομηχανική Περιοχή Αγχιάλου
Χαλκηδώνα Κουφάλια
Πρόχωμα, Καστανάς, Ακροπόταμος
Βαθύλακος
Κολχικό, Δρακόντειο
Μελισσοχώρι
Όσσα, Βερτίσκος, Ασκός, Σοχός
Δορκάδα, Άσσηρος, Λευκοχώρι, Καρτεραί
Καβαλάρι, Αγ. Βασίλειος
Δριμός, Μελισσοχώρι
Μεσημέρι , Καλλικράτεια
Αγ. Παρασκευή, Σουρωτή, Βασιλικά
21:00-22:00 Πανόραμα
Θέρμη, Τριάδι
Τμήμα Περαίας
Τμήμα Περαίας, Ν. Επιβάτες
Περιοχή Ρυσίου
Τμήμα Πυλαίας
Περιοχη Θερμης
Περιοχή CEDEFOPE  
Γαλάτιστα
Μάδυτος - Ν. Απολλωνία - Μελισσουργός - Λουτρά Βόλβης - Μαραθούσα
Κερδύλια - Αρέθουσα - Βρασνά -Μαυρούδα
Σχολάρι ,Λάκωμα , Ν.Γωνιά , Αγιος Παύλος
Περιοχή Καλλικράτειας
Περιοχή Τριλόφου , Περιοχή Επανωμής - Επανωμή
Βιομ. Περιοχή Θέρμης
Κορδελιό, Περιοχή ΚΤΕΟ
22:00-23:00 Αγγελοχώρι, Ν. Μηχανιώνα
Ταγαράδες, Ραιδεστός
Γιανιτσών, 26ης Οκτωβρίου, Περιοχή Ευόσμου
 Περιοχή Σχολαρίου, Αρδευτικά Επανωμής Ν. Ηράκλεια
Ραιδεστός, Τμήμα Βιομηχ. Περιοχής Θέρμης
Βιομηχανική Περιοχή Περιοχή Ευκαρπίας
Νικόπολη, Σταυρούπολη

Υπόλοιπη Μακεδονία

Nομός Ωρες διακοπής  Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
Δράμας 20:00 21:00 Κ.Αγρός, Αλιστράτη
21:00 22:00 Ν.Σεβάστεια,Αμπελάκια,Αργυρούπολη,Σιταγροί,Μεγαλόκαμπος
22:00 23:00 Κεφαλάρι, Καλαμπάκι, Νεροφράκτης, Αγία Παρασκευή
Άγιος Αθανάσιος, Μικροχώρι, Φτελιά
Έβρου 19:00 20:00 Αντλιοστάσιο Κεφαλής
20:00 21:00 Αντλιοστάσιο Κεφαλής
21:00 22:00 Αντλιοστάσιο Κεφαλής
Ημαθίας 19:00 20:00 Μονόσπιτα, Αγ. Γεώργιος
Τριπόταμος, Γεωργιανοί, Καστανιά, Κουμαριά, Ξηρολίβαδο, Σέλι, Κομνήνιο, Πατρίδα
20:00 21:00 Νησελούδι, Παληοχώρα, Πρασινάδα, Κορυφή, Πλάτανος, Κλειδί,  Αιγίνιο κάτω από  τις γραμμές
21:00 22:00 Τμ. Πόλης Νάουσας, Αγ. Νικόλαος, Αρκοχώρι, 3-5 Πηγάδια, Αγ. Παύλος
22:00 23:00 Καψόχωρα, Βρυσάκι,  Νησί, Π. Σκυλίτσι
Καβάλας 20:00 21:00 Σταυρός με την βιοτεχνική ζώνη, Σταυρός και νότιο τμήμα Αμυγδαλεώνα, Ελευθερούπολη, χωριά πέριξ του άξονα παλαιάς εθνικής οδού από Αμισιανά έως Πυργοχώρι
Καρά Ορμάν Καβάλας, Άσπρη άμμος, Καρβάλη
21:00 22:00 Λυδία, Κρηνίδες, Φίλιπποι, Λημνιά, Βουνοχώρι, Κρυονέρι, Ζυγός, Βόρειο Πολύστηλο
Γαληψός, Κοκκινοχώρι, Ποδοχώρι, Πλατανότοπος, Ακροπόταμος, Μεσορόπη, Μουσθένη, Δωμάτια
Πλατανάκια, Σανατόριο, Περιμετρική, Λαζέικα, Δασαρχείο, περ.Σχολείου ΔΕΠΟΣ, Παλιό, Ηρακλείτσα
Καστοριάς 20:00 21:00 Μεσοποταμία, Νεστόριο, Πρώην Αγία Τριάδα εκτός Μανιάκι, Κυψέλη, Γράμμος, Τρίλοφο, Οινόη, Διποταμία, Ιεροπηγή, Δενδροχώρι
21:00 22:00 Άγ. Ανάργυροι, Μαυροχώρι, Βέργα, Κλεισούρα, Όαση
Κιλκίς 21:00 22:00 Τούμπα ,Ευρωπός
Μεσιά, Άγιος Πέτρος , Ρύζια, Βαλτοτόπι, Καμποχώρι
Κιλκίς  20:00 21:00 Αγ.Κυριακή, Βάθη, Γαβρά, Δροσάτο, Κεντρικό, Μουριές, Ν.Ροδόνα, Πλατανιές, Συκαμινέα
Ακρίτας, Ελευθεροχώρι, Ηλιόφωτο, Μ.Στέρνα, Σουτογιανέικα, Χέρσο, Δοϊράνη
Κοζάνης & Γρεβενών 19:00 20:00 Οικισμοί : Αυλές, Κρανίδια, Περιοχή Γέφυρας λίμνης Πολυφύτου.
20:00 21:00 Οικισμοί : Παλαιοχώρι, Κνίδη, Μεσόλακκο, Αγάπη, Καλόχι, Ιτέα, Σαρακίνα, Νεοχώρι, Δίπορο, Ποντινή, Έξαρχος, Βάρη, Πιστικό, Πυλωροί, Χρώμιο, Αγαλλαίοι, Κέντρο, Νησί, Γεωελλάς,  Αρδευτικό Καρπερού.
21:00 22:00 Άρδασσα, Ασβεστόπετρα, Κρυόβρυση, Βλάστη, Σισάνι, Νάματα, Εμπόριο, Αναρράχη, Μηλοχώρι.
22:00 23:00 Οικισμοί : Κηπουρειό, Κρανιά, Πηγαδίτσα, Σήραγγες Εγνατίας Οδού, Μικρολίβαδο, Δεσπότης, Σιταράς.
Περιοχές της πόλης της Κοζάνης : Αγίου Χαράλαμπου, Γηροκομείου, Σιόποτου, Κόμβου Κοζάνης-Αιανής-Γρεβενών, Παναγίας, Υπαίθριου Δημοτικού Θεάτρου, Αγίου Νικάνορα, Νέων Εργατικών Κατοικιών, Κέντρο Επίπλου Αθηνών, ΖΕΠ και στους οικισμούς : Λευκόβρυσης, Καλαμιάς, Βατερού, Αλωνακίων, Σκήτης, Κοκκιναρά, Κηπάριου, Ανθότοπου, Σιδερών, Λιβερών, Μεταμόρφωσης, Ξηρολίμνης, Παλαιόκαστρου, Δαφνερού, Γαλατινής, Σιάτιστας, Μπάρα Σιάτιστας και Μπάρα Γρεβενών.
Ξάνθης 19:00 20:00 Μάγγανα, Εύλαλο, Εράσμιο, Ηλιόπετρα
Πεζούλα, Άβδηρα, Μυρωδάτο
ΒΙΠΕ Ξάνθης, 
Αντλιοστάσια ύδρευσης, Τοξότες
20:00 21:00 Αμισός, Βανιάνο
21:00 22:00 Κεντρική Ξάνθη 
22:00 23:00 Διασύνδεση Ξάνθης
Πέλλας 20:00 21:00 Μεσσιανό, Αρχοντικό, Αγροσυκιά
21:00 22:00 Τμήμα πόλης Γιαννιτσών, Πενταπλάτανος, Ελευθεροχώρι, Δαμιανό, Λεπτοκαρυά
22:00 23:00 Αρδευτικά Πέλλας
Ραχώνα, Λειβαδίτσα
Δυτικό, αρδευτικά
Πιερίας 20:00 21:00 Λεπτοκαρυά (επάνω από τις γραμμές)  -  Πλάκα  Λιτοχώρου -Γρίτσα
21:00 22:00   Πάλαια   Λεπτοκαρύα  -   Εξοχικά- Τοπόλιανη - Λητώ -  -  Δίον  -  Καρίτσα  - Βροντού  -  Αγ.  Σπυρίδωνα
22:00 23:00 Περιφερειακά   πόλεως  Κατερίνης(ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ- ΑΓ. ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ)  - Σταθμός (επάνω  από τις γραμμές του ΟΣΕ)- Δεξιά    του αυτό/δρόμο  από  Κατερίνη Μέχρι  Γρίτσα 
Ροδόπης 20:00 21:00 ΒΙΠΕ Κομοτηνής
21:00 22:00 Αγ.Θεόδωροι, Μικρό Δουκάτο, Εργάνη, Νέα Πέτρα, Πελαγία, Μίρανα, Ξυλαγανή, Προφ.Ηλίας
Βόρεια Κομοτηνή, Ήφαιστος, Πανεπιστημιούπολη, Στρατόπεδα
22:00 23:00 Διαλαμπή, Γλυκονέρι, Φανάρι, Αρωγή
Σερρών 20:00 21:00 Κ.Καμήλα, Αδελφικό, Κουμαριά, Νικόκλεια, Σησαμιά, Βέργη, Δημητρίτσι, Τριανταφυλλιά, Μεσάδα
21:00 22:00 Βαλτοτόπι, Αχινός, Πατρίκι, Σιτοχώρι, Λευκότος, Ζερβοχώρι
22:00 23:00 Τούζλα, παραλίες Κάριανης,Ορφανίου,Οφρυνίου, Λουτρά Ελευθερών, Μυρτόφυτο, Φωλιά
Κοίμηση, Ποντισμένο, Μεγαλοχώρι, Μανδράκι, Νεοχώρη, Κερκίνη, Ροδόπολη, Πλατανάκια, Καλοχώρι
Φλωρίνης 20:00 21:00 ΒΙΠΕ, Μελίτη, Αχλάδα, Νεοχωράκι, Σκοπός, Αγ. Αθανάσιος, Αντλιοστάσια ΑΗΣ Μελίτης
21:00 22:00 Ανάργυροι, Λιμνοχώρι, Βαλτόνερα, Φανός, Αετός, Πεδινό, Σκλήθρο, Νυμφαίο, Ασπρόγεια, Αγραπιδιά και αρδευτικά τους
Χαλκιδικής 20:00 21:00 Βάβδος, Σήμαντρα, Αγ.Παντελεήμονας, Ν.Τένεδος
22:00 23:00 Πορταριά, Διονυσίου, Ζωγράφου

Κεντρική Ελλάδα

Nομός Ωρες διακοπής  Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
Βοιωτίας 19:00 20:00 Αμπελοχώρι, Λεοντάρι, Λεύκτρα, Ελλοπία, Δόμβραινα, Πρόδρομος, Αλυκή
20:00 21:00 Ξυλικοί, Τιθρώνιο, Δρυμαία Αμφίκλεια (Αρδ) Παλαιοχωρίου (Αρδ) 
Ελληνικά Καλώδια, Δάφνες, Ερυθρές
Σωληνουργεια Θηβών, Πριόβολος, Δερβενοχωρια
21:00 22:00 Ορχομενός Αγ. Ανδρέας Ρωμέϊκο Διόνυσος
Αμφίκλεια Λιλαία Πολύδροσο Επτάλοφος Παρνασσός
Ακόντιο Αγ. Απόστολοι Αντλ. ΕΥΔΑΠ
Ορχομενός Παύλο Λούτσι ΟΤΕ Χλωμού Αγ. Σπυρίδων Πύργος
22:00 23:00 Βάγια, Θέσπιες, Ασκρή
Χαιρώνεια Θούριο Αγ. Βλάσιος Ανθοχώρι
Στοβίκι, Ακραίφνιο, Κάστρο, Αρδευτικά Στροβικίου-Κάστρου-Ακραιφνίου
Ευβοίας 20:00 21:00 Βελος, Λεπουρα, Νεοχωρι, Γαβαλας, Δαφνη, Αγ Γεωργιο,ς Χ Αυλωναριου, Ωρολογι, Μονοδρυ, Βρυση, Αγ Βλασης, Κονιστρα, Κουρουνι, Διρρευματα, Καδι, Ανρονιανοι, Βιταλλα, Καλημεριανοι, Ταξιαρχες
Βιομηχανικη Ζωνη Οινοφυτων
Αλιβέρι, Λατα, Κατακαλος, Λιγνιτωρυχειο, Αγ. Λουκας, Παραμεριτες, Κρεμαστος, Μακρυχωρι, Μανικια, Ανω-Κατω Σεττα
21:00 22:00 Οινοη, Βιομηχανικη Ζωνη Οινοης
Βέλος, Λέπουρα, Νεοχώρι, Αχλαδερή, Αυλωνάρι, Μουρτερή, Οχθωνιά, Οξύλιθος, Πλατάνα, Παραλία Κύμης, Μεσόκαμπος, Κύμη
Βιομηχανικη Ζωνη Οινοφυτων
Σχηματαρι, Οινοφυτα
Καστελλα
22:00 23:00 Αντλιοστάσιο Ασωπού- Σχηματαρι
Καρδίτσας 21:00 22:00 Δ.Δ Ζαιμίου, Καλλιφωνίου, Μελισσοχωρίου, Καππαδοκικού, Αγ. Βησσάριου
22:00 23:00 Δ.Δ Μέλισσας, Πτελοπούλας, Κυψέλης, Πύργου Κιερίου
Λαρίσης 19:00 20:00 Σταυρός, Αγ. Γεώργιος
21:00 22:00 Αχίλλειο Φαρσάλων
Επίλεκτος Φαρσάλων
Ν. Καρυές, Ζάππειο, Χαρά
Ν. Λεύκη, Μεσοράχη, Αγ. Ανάργυροι
Κενή
22:00 23:00  Λόφο, Ελληνικό, Πολυνέρι
Μαγνησίας 19:00 20:00 Βελεστίνο, Β' Βιομηχανική Περιοχή.
20:00 21:00 Α Βιομηχ. Περιοχή, Διμήνι
Κωφοι, Κοκκωτοι, Νεοχωρακι, Βραχος, Φυλακή.
21:00 22:00 Ελικοδρόμιο, Αρδευτικά Στεφανοβικείου
Μ.Περιβολάκι, Χλόη, Αρδευτικά
Άνω Βόλος, Πορταριά, Μακρυνίτσα.
22:00 23:00 Α Βιομηχ. Περιοχή.
Τρικάλων 20:00 21:00 Δήμος Φαρκαδώνας
Δήμος Τρικκαίων
Δήμος Εστιαιώτιδος, Τρικκαίων, Παραληθαίων
22:00 23:00 Δήμος Οιχαλίας, Πελλιναίων
Φθιώτιδος & Ευρυτανίας 19:00 20:00 Εργοστάσιο Ακρίδα
Κενή
20:00 21:00 Βουζι Μαντασια Πετρωτο
Καλαπόδι, Ζέλι, Έξαρχος
22:00 23:00 Αρδευτικά, Εργοστάσιο Νομικός
Φωκίδος 21:00 22:00 Δελφοί, Αράχωβα, Διασ.Διστόμου, Διασ.Λειβαδιάς.

Κρήτη

ΝΟΜΟΙ Ώρες Διακοπής Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Λασιθίου 20:00 - 21:00 ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΛΑΚΟΝΙΑ, ΒΡΥΣΕΣ, ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΤΖΕΡΜΙΑΔΟΥ
21:00 - 22:00 ΚΕΝΤΡΙ, ΕΠΙΣΚΟΠΗ, ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΠΑΧΕΙΑ ΑΜΜΟΣ, ΚΑΒΟΥΣΙ
Ρεθύμνου 20:00 - 20:30                                  ΠΑΓΚΑΛΟΧΩΡΙ, ΑΣΤΕΡΙ, ΧΑΜΑΛΕΥΡΙ, ΠΙΚΡΗΣ, ΕΡΦΟΙ, ΡΟΥΠΕΣ, ΣΚΟΥΛΟΥΦΙΑ, ΒΙΡΑΝ ΕΠΙΣΚΟΠΗ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΝΑ, ΑΛΦΑ, ΠΡΙΝΟΣ, ΑΓΓΕΛΙΑΝΑ, ΧΑΝΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ΠΛΕΥΡΙΑΝΑ, ΠΕΡΑΜΑ ΠΑΝΟΡΜΟ, ΣΚΕΠΑΣΤΗ, ΜΠΑΛΙ
                                20:30 -21:00 ΤΡΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ, ΑΡΜΕΝΟΙ, ΟΡΟΣ, ΚΑΡΕ, ΓΟΥΛΕΔΙΑΝΑ, ΣΕΛΙ, ΜΥΡΘΙΟΣ, ΓΕΝΙ, ΚΟΥΜΟΙ, ΦΩΤΕΙΝΟΥ, ΠΑΛΑΙΟΛΟΥΤΡΑ, ΚΟΞΑΡΕ, ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΑΓΚΟΥΣΕΛΙΑΝΑ, ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΑΛΗ ΣΥΚΙΑ, ΑΤΣΙΠΑΔΕΣ, ΚΑΝΕΒΟΣ, ΑΓ.ΠΕΛΑΓΙΑ, ΑΣΩΜΑΤΟΣ, ΜΑΡΙΟΥ, ΓΙΑΝΝΙΟΥ, ΠΡΕΒΕΛΗΣ, ΛΕΥΚΟΓΕΙΑ, ΠΛΑΚΙΑΣ, ΣΕΛΛΙΑ, ΡΟΔΑΚΙΝΟ
                                21:00 -21:30 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟ, ΓΑΛΛΟΣ, ΠΡΙΝΕΣ, ΒΑΛΣΑΜΟΝΕΡΟ, ΓΩΝΙΑ, ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑΣ, ΜΑΛΑΚΙ, ΚΑΛΟΝΥΚΤΗΣ, ΠΑΛΑΙΛΙΜΝΟΣ, ΚΟΥΦΗ, ΚΑΡΩΠΗ, ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΜΟΥΝΤΡΟΣ, ΡΟΥΣΤΙΚΑ, ΒΕΛΟΝΑΔΟ, ΡΟΥΜΠΑΔΟ, ΒΙΛΑΝΔΡΕΔΟ, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, ΜΥΡΙΟΚΕΦΑΛΑ, ΕΠΙΣΚΟΠΗ, ΑΡΧΟΝΤΙΚΗ, ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ, ΚΑΛΙΚΡΑΤΗΣ, ΑΡΟΛΙΘΙ, ΑΛΩΝΕΣ
21:30 - 22:00 ΑΔΕΛΕ, ΠΗΓΗ, ΛΟΥΤΡΑ, ΜΕΣΗ, ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ, ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΜΑΡΟΥΛΑΣ, ΚΥΡΙΑΝΝΑ, ΑΜΝΑΤΟΣ, ΧΑΡΚΙΑ, ΚΑΒΟΥΣΙ, ΠΡΑΣΣΕΣ, ΒΟΛΙΩΝΕΣ, ΠΑΤΣΟΣ, ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ, ΑΜΑΡΙ, ΚΑΡΙΝΕΣ, ΛΑΜΠΙΝΗ, ΔΑΡΙΒΙΑΝΑ, ΣΠΗΛΙ, ΜΙΞΟΡΟΥΜΑ, ΚΙΣΣΟΣ, ΚΕΝΤΡΟΧΩΡΙ, ΠΛΑΤΑΝΕΣ, ΑΚΤΟΥΝΤΑ, ΒΑΤΟΣ, ΑΡΔΑΚΤΟΣ, ΚΕΡΑΜΕ, ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ, ΜΕΛΑΜΠΕΣ, ΑΓΙΑ ΓΑΛΗΝΗ
Χανίων 20:00 - 20:40 ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ, ΑΓ. ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ, ΧΩΡΑΦΑΚΙΑ, ΚΑΛΑΘΑΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ, ΓΡΑΜΒΟΥΣΑ, ΠΛΑΤΑΝΟΣ
20:40 - 21:20 ΒΑΡΥΠΕΤΡΟ, ΑΓΙΑ, ΑΛΙΚΙΑΝΟΣ, ΣΚΗΝΕ, ΦΟΥΡΝΕ, ΟΡΘΟΥΝΙ, ΚΑΡΑΝΟΥ, ΛΑΚΟΙ, ΟΜΑΛΟΣ, ΡΟΥΜΑΤΑ, ΠΡΑΣΕ, ΣΕΜΠΡΩΝΑ, ΘΕΡΙΑΣΟ, ΜΕΣΚΛΑ, ΖΟΥΡΒΑ, ΒΑΜΟΣ, ΓΑΒΑΛΟΧΩΡΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΧΩΡΙΑ, ΤΣΙΑΒΑΡΑΣ, ΚΑΦΑΛΑΣ, ΔΡΑΠΑΝΟ, ΑΛΜΥΡΙΔΑ, ΠΛΑΚΑ, ΚΕΡΑ ΚΑΛΥΒΩΝ
21:20 - 22:00 ΑΓΥΑ, ΝΟΤΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΑΛΑΤΑ, ΛΥΓΙΔΕΣ, ΠΟΤΗΣΤΗΡΙΑ, ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ, ΜΥΛΩΝΙΑΝΑ, ΔΥΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ, ΔΡΑΠΑΝΙΑΣ, ΚΟΛΕΝΙ, ΠΕΡΒΟΛΑΚΙΑ, ΠΛΑΚΑΛΩΝΑ, ΦΑΛΕΛΙΑΝΑ, ΔΡΑΚΩΝΑ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ, ΔΕΛΙΑΝΑ, ΜΑΛΑΘΥΡΟΣ, ΝΟΧΙΑ, ΚΑΛΗΔΩΝΙΑ
Ηρακλείου 20:00 - 21:00 ΣΚΑΛΑΝΙ, ΘΡΑΨΑΝΟ, ΑΛΑΓΝΙ, ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ, ΡΟΥΣΟΧΩΡΙΑ, ΙΤΕ, ΤΜΗΜΑ ΓΑΖΙΟΥ, ΤΥΛΙΣΣΟΣ, ΜΑΡΑΘΟΣ, ΓΩΝΙΕΣ, ΛΙΓΟΡΤΥΝΟΣ, ΤΕΦΕΛΙ, ΧΟΥΔΕΤΣΙ, ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΙΕΣ, ΠΕΖΑ
21:00 - 22:00 ΠΟΜΠΙΑ, ΠΗΓΑΪΔΑΚΙΑ, ΚΑΛΟΙ ΛΙΜΕΝΕΣ, ΒΑΓΙΩΝΙΑ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΑΝΑ, ΛΟΥΚΙΑ, ΣΤΕΡΝΕΣ, ΧΑΡΑΚΑΣ, ΠΥΡΓΟΣ, ΜΕΣΟΧΩΡΙΟ, ΚΑΣΤΕΛΙΑΝΑ, ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΑΣ, ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ

Πελοπόννησος και Ήπειρος

Nομός Ωρες διακοπής  Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
Αιτωλοακαρνανίας 19:00 20:00 Κεφαλόβρυσο, Χρυσοβέργη, Γουριά, τμήμα Πεντάλοφου.
20:00 21:00 Ορεινός Βάλτος (Μπαμπαλιό, Βαρετάδα, Γιαννόπουλοι, Αλευράδα, Μαλεσιάδα, Χαλκόπουλοι, Εμπεσός, Βρουβιανά κλπ)
21:00 22:00 Ανατ.ορεινή Ναυπακτία , Λυγιά Ναυπάκτου, Σκάλα Ναυπάκτου, Βομβοκού, Δάφνη, Παλιοχωράκι, Δήμος Πυλήνης, Δήμος Πλατάνου, τμήμα Δήμου Αποδοτίας,εγκαταστάσεις   ΕΥΔΑΠ στον Εύηνο
Ε.Ο. από Στάνου έως Κουβαρά , εργοστάσιο KNAUF.
22:00 23:00 Ανατ.ορεινή Ναυπακτία , Λυγιά Ναυπάκτου, Σκάλα Ναυπάκτου, Βομβοκού, Δάφνη, Παλιοχωράκι, Δήμος Πυλήνης, Δήμος Πλατάνου, τμήμα Δήμου Αποδοτίας,εγκαταστάσεις   ΕΥΔΑΠ στον Εύηνο
Αργολίδας 19:00 20:00 Ίρια, Δρέπανο, Βιβάρι, Κάντια, Καρναζέϊκα
20:00 21:00 Δαλαμανάρα, Κεφαλάρι, Περιμετρικά νότια Άργους
21:00 22:00 Άρια, Ασίνη, Τολό, Λευκάκια, Πλάκα Δρεπάνου
22:00 23:00 Κρανίδι, Βερβερόντα, Πορτοχέλι
Αρκαδίας 20:00 21:00 Δ. Φαλάνθου (Πιάνα-Χρυσοβίτσι-Αλωνίσταινα), Δ. Βαλτετσίου (Ασέα-Αραχαμίτες-Δόριζα)
21:00 22:00 Δήμος Β.Κυνουρίας ,Δολιανά
22:00 23:00 Δ. Κλείτορος, Δάφνη, Πουρνάρια, Δ. Παίων, Περδικονέρι, Δ.Λευκασίου (Κλειτορία)
Άρτας, Πρεβέζης & Λευκάδος 19:00 20:00 Καλεντίνη, Μεσόπυργος, Αστροχώρι, Βραγγιανά, Αθαμάνιο, Τετράκωμο.
20:00 21:00 Παντάνασσα, Άγιος Γεώργιος, Κερασώνας, Παναγιά
21:00 22:00 Θεσπρωτικό, Νικολίτσι, Ριζοβούνι, Παπαδάτες.
Κωστακιοί, Κιρκιζάτες, Πλησιοί, Ανέζα, Γαβριά, Κεραμάτες, Ακροποταμιά Νεοχώρι.
22:00 23:00 Κερασούντα, Αγιος Σπυρίδωνας, Στρογγυλή, Πέτρα.
Αχαΐας 20:00 21:00 Βουπράσιο,Βάρδα,Μανωλάδα
Πόρτες, Σανταμέρι, Λουσικά, Ελαιοχώρι, Καραμεσιναίϊκα, Λαμπρέϊκα, Μύρτος 
Πόλη Αιγίου
21:00 22:00 Μετόχι,Λάππα,Καλογριά,Μποντέικα,Γομοστό, Καρέϊκα, Σαγέϊκα.
Νέα Μανωλάδα,Ψάρι,Νεάπολη,Βάρδα,Βελιτσές,Μίχοι,Σπάτα
Μιτόπολις, Μαζαράκι, Τριταία, Σκιαδά, Σταυροδρόμι, Ερυμάνθεια, Καλέντζι, Κάλφα, Αγ. Βαρβάρα.
Μυρτιά, Καμάρες (Μεσόγεια ως Παναγοπούλα)
22:00 23:00 Κ. Αχαία, Λιμνοχώρι,Καλαμάκι, τμήμα Νιφορέικα
Α.Καστρίτσι, Πλατάνι, Αγ. Βασίλειος, Αραχωβίτικα,Παναγοπούλα
Φτέρη, ορεινή περιοχή Καλαβρύτων προς Βλασία,Φ/Β ΔΕΜΟΣΙΑ
Ηλείας 20:00 21:00 Βούναργο, Ξυλοκέρα, Χανάκια, Μυρτιά
21:00 22:00 Αρετή
Λεχαινά,Μέλισσα, Κουρτέσι, Καπελέτο
22:00 23:00 Σαβάλια
Ιωαννίνων & Θεσπρωτίας 19:00 20:00 Μπάφρα, Νεοκαισάρια, Μπιζάνι, Λάκκα Σούλι, Τέροβο,Ολη η ΕΟ Ιωαννίνων-Αθηνών από το PRAKTIKER προς Αθήνα.
Κόνιτσα, Επαρχία Κόνιτσας
Βασιλικό, Κεφαλόβρυσο
20:00 21:00 Πεδινή, αμπέλεια, Μανωλιάσσα, Επισκοπικό
Κοσμηρά,Δωδωνοχώρια εως και ζωτικό,Σήραγγ Δωδώνης Εγνατίας  Πολύγυρος, Τυριά
ΒΙΠΕ, Γαρδίκη
21:00 22:00 ΒΙΠΕ, Γαρδίκη
Παραμυθιά,Καρβουνάρι, κυρα Παναγιά, Προδρόμι
Επαρχία Μετσόβου,Βουτονόσι,Μηλιά.
22:00 23:00 Όλα τα χωριά εκατέρωθεν της Εθνικής οδόυ Ιωαννίνων- Ηγουμενίτσας,Ροδοτόπι,Γραμμενοχώρια,Κόντσικα,Ασβεστοχώρι.
Μαυρούδι, Παραπόταμος, Εθνική οδός προς Ιωάννινα
Ζαγοροχώρια,Πάπιγκο,Βρύση Πασά.
Επαρχία Πωγωνίου, Δελβινάκι
Κορινθίας 19:00 20:00 Πόλη Κορίνθου, Αρχαία Κορίνθος, Ζευγολατιό
20:00 21:00 Συκιά,Μελίσσι
Σούλι,Κρυονέρι,Βασιλικό,Θαλερό,Βάλτος,Λαλιώτη.
21:00 22:00 Στιμάγκα, Ζευγολατό,Ταρσίνα,Ελληνοχώρι,Χαλκι,Σουλινάρι
Κούτσι,Νεμέα,Πετρί,Καστράκι,Τιτάνι,Γυμνό,Ψάρι.
22:00 23:00 Βιομηχανική ζώνη Κορίνθου, Ισθμός
Λακωνίας 20:00 21:00 Μονεμβασιά, Φ/Β ΤΣΑΡΑ-ΚΕΝΤΡ.ΚΟΛΩΝΑ-ΚΟΛΩΝΑ Χ3
22:00 23:00 Δαιμονια,Αρχάγγελοι,Παντάνασα,Φ/Β ΒΑΡΩΝΙΑ,Ελαφονησος
Μεσσηνίας 20:00 21:00 ΒΙΟΠΑ,Μπουρνιάς,Αεροπορική Βάση
21:00 22:00 Πύλος, Μεθώνη, Φοινικούντα
22:00 23:00 Περιοχή εκατέρωθεν δρόμου Ριζόμυλου ,Χώρα

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από