Γκάφα του Νουριέλ Ρουμπίνι στο Twitter: Ενημέρωσε 321.000 followers ότι... αναζητεί συντροφιά γυναικών!

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 10/12/2014 10:27 |
Γκάφα του Νουριέλ Ρουμπίνι στο Twitter: Ενημέρωσε 321.000 followers ότι... αναζητεί συντροφιά γυναικών!
Ο καθηγητής οικονομικών στο Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης Νουριέλ Ρουμπίνι, γνωστός και ως Dr. «Doom»

Σε δύσκολη θέση έφερε τον εαυτό του ο γνωστός οικονομολόγος Νουριέλ Ρουμπίνι, καθώς κατά την προσπάθειά του να στείλει ένα προσωπικό μήνυμα μέσω Twitter, ενημέρωσε 321.000 ακολούθους του (followers) ότι αναζητεί συντροφιά (περισσοτέρων της μιας) γυναικών.

Ο καθηγητής οικονομικών στο Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης, γνωστός και ως Dr. «Doom», αν και διαπίστωσε το λάθος του και διέγραψε το επίμαχο τweet, δεν μπόρεσε να αποφύγει την γελοιοποίηση, αφού κάποιοι ακόλουθοί του το είχαν ήδη αποθηκεύσει και το ανάρτησαν στο διαδίκτυο, κάνοντας πολλά χιουμοριστικά σχόλια.

Το tweet της καταστροφής ανέφερε: «Γουέντζι, χάρηκα που σε είδα χθες. Είμαι στο Σικάγο για δουλειά. Ελεύθερος απόψε. Ξέρεις καυτές κοπέλες που να είναι διαθέσιμες για δείπνο και ποτά; Ενημέρωσέ με...».

Τα «πάθη» του Ρουμπίνι είχαν απασχολήσει σχεδόν προ έτους την αμερικανική εφημερίδα New York Post , η οποία αποκάλυψε πως ο οικονομολόγος διοργάνωνε πάρτι με όμορφες καλεσμένες, με τις οποίες διασκέδαζε στο τζακούζι που διατηρούσε στην οροφή του πολυτελούς διαμερίσματός του στο Μανχάταν.

Ωστόσο, η φασαρία που προέρχονταν συχνά από την ταράτσα του σπιτιού του προκάλεσαν τους γείτονές, που κάλεσαν τις αρμόδιες αρχές ώστε να ερευνήσουν κατά πόσο ήταν νόμιμη η κατασκευή του τζακούζι στην οροφή. Σύμφωνα με την New York Post οι αρχές διαπίστωσαν πως ο Ρουμπινί δεν είχε λάβει την απαραίτητη άδεια, με αποτέλεσμα να τον υποχρεώσουν να καταστρέψει το τζακούζι αλλά και να πληρώσει πρόστιμο.

14
Σαν Σερίφης
15/12/2014 04:54
Αν του αρέσει αυτό το lifestyle και οι κοπέλες είναι πρόθυμες, κανένα πρόβλημα, δε βλέπω το 'σκάνδαλο'. Η τελευταία παράγραφος περιέχει το μόνο μεμπτό στην υπόθεση, για το οποίο όπως αναφέρεται, ήδη λογοδότησε ο Ρουμπίνι. Όχι ότι τον γνωρίζω τον άνθρωπο, ξέρει κανείς γιατί τον βγάλανε Dr Doom;
rempet-asker
11/12/2014 15:57
oi gunaikes pou plironeis panta se sixenontai, aggareia kanoun ,gia autes eisai ena fidi pou sernetai pano tous,,
ΒΠ
12/12/2014 20:38
Για αυτό, άλλωστε, οι ιερόδουλες είναι το αρχαιότερο επάγγελμα στον κόσμο, επειδή όλες σιχαίνονται και καμιά δεν το κάνει.
rebet asker
13/12/2014 13:46
apo anagki to kanoun ,,opos akrivos oi andres skuvoun kolo stin exousia gia na tous eulogisei me kana mistho sunithos
φ.π.
15/12/2014 19:29
Εμ, καλο μου κι απο ανάγκη πάει η άλλη κάθε πρωι στο εργοστάσιο, δεν το κάνει απο χόμπυ. Αλλα για πολλες, η δουλεια στο εργοστασιο, σουπερ μαρκετ ειναι πιο κουραστικη και λιγοτερο προσοδοφορα.
Τζόνι
11/12/2014 08:25
Προέβλεψε την έξοδο της Ελλάδας από τον ευρωπαϊκό οικονομικό οργασμό νομίζω
Έλα κι ολίγη από κλασσική φιλολογία μέσα
10/12/2014 20:21
Να _αμήσει ήθελε ο άθρωπας. Δεν είναι κακό. Άλλωστε μη ξεχνάμε τί έχει πεί κι ο μέγας λατίνος κλασσικός, ο Τερέντιος: "άθρωπας είμαι, κι ως εκ τούτου ουδέν αθρωπινό με ξενίζει". Βέβαια θα ήντουνε λίγο κουραστική η σαρκικιά συνεύρεση με το συγκεκριμένο άρρεν (διότι η περιτομή καθυστερεί τον οργασμό) αλλά τολάιστο το κορίτσι δεν θα παραπονιόντουνα μετά για πρόωρη ολοκλήρωση.
Ευαγγελία Μπότη
10/12/2014 14:53
Άλλος ένας έκφυλος με λεφτά... Σκουπιδιάρης έπρεπε να είναι, και πολύ του πάει!!
φ.π.
14/12/2014 11:09
Τι εκφυλος; ΕΠειδη θελησε να κανει σεξ;
ακις
13/12/2014 14:36
AΦΗΣΤΕ κυρια μου την σεμνοτυφια .....Εκφυλος ,γιατι ; Επειδη του αρεσουν οι ηδονες της σαρκας ; ΥΠΟΚΡΙΤΡΙΑΑΑΑΑΑ !
ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ
10/12/2014 13:16
Αν έλεγε στο τουίτερ "Γουέντζι, κανόνισε να πάμε αύριο στη εκκλησία και μετά να παίζουμε μπίνγκο με τους ενορίτες και το βράδυ να πάμε για τσάι στη κυρίας Νόρας και μετά στο φιλανθρωπικό χορό...." τότε νομίζετε πως αυτός ο άνθρωπος θα είχε προβλέψει αυτά που πρόβλεψε; Ένας άσχετος βλαμμένος όπως η μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου θα ήταν. Πάντα εκτιμούσα τον Ρουμπινί τώρα τον εκτιμώ περισσότερο.
καφτό κορίτσι (χε,χε..)
10/12/2014 12:38
Μμμμμμμ!!! Ωραίο αγόρι (τολάιστο τρώγεται), χεσμένο στο ματς μάνεη και με μεγάλη διάρκεια (ένεκα η περιτομή) στον έρωτα!!! Πώς μπορώ να έλθω εις επικενωνία;
Ζαφείρης Καλαούντρης