«Ναι» με γκρίνια στο σκληρό Ασφαλιστικό

Οι περισσότερες ενστάσεις επικεντρώθηκαν στα όρια ηλικίας

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Βούλα Κεχαγιά   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/04/2010 07:00 |
Έπειτα από πολύωρες ωδίνες, το άτυπο Υπουργικό Συμβούλιο ενέκρινε χθες τους βασικούς άξονες του ασφαλιστικού νομοσχεδίου που παρουσίασε ο Ανδρέας...
Γίνετε Συνδρομητής
Προκόπης
30/04/2010 00:15
Η ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΡΕΜΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ

----------Από ΤΑ ΝΕΑ Administrator------

Προειδοποίηση: Από την 1η Μαΐου δεν θα δημοσιεύονται σχόλια με κεφαλαία ή/και λατινικά στοιχεία.

Αθηναγόρας
30/04/2010 00:11
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΦΑΓΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΓΓΙΖΕΙ ΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΕΙΝΑΣ.

----------Από ΤΑ ΝΕΑ Administrator------

Προειδοποίηση: Από την 1η Μαΐου δεν θα δημοσιεύονται σχόλια με κεφαλαία ή/και λατινικά στοιχεία.

ANDRITSOS
16/04/2010 17:23
ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ.ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ,ΠΑΡΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΡΑ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΡΙΝ ΤΑ 60 ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΛΑΦΚΑ ΚΤΛ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 2018 ΠΟΥ ΘΑΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ,ΞΑΝΑΧΑΛΑΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ.
ΠΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ !!!!!!!!
16/04/2010 14:56
@ ΔΑΣΚΑΛΟΣ 16/4/2010 10:17

ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΞΕΝΥΧΤΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ???

ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙΝΑ ????

ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ !!!! ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ !!!!!!!

ΕΧΕΙΣ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟΧΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ?? ΕΧΕΙΣ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟΧΟ ΚΕΡΔΟΦΟΡΙΑΣ ?? ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΙΕΣΗ !!!! ΛΕΣ ΠΕΝΤΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΑΠΟΒΛΑΚΩΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ !!!!!!

50% ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΣΑΣ !!!!!
5lhw
16/04/2010 13:39
poioi exoyn plhrvsei Alex pap? oi dhmosioi ypallhloi? pote plhrosan kai posa? pernoyn terastia efapax? exoun thn kalyterh asfalish? aytoi douleyoun parapano apo emas? ti ginetai? kopsimo ola reeeeeeee
ΔΑΣΚΑΛΑΚΟΣ ΜΕ 1500 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ !! ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ !!!
16/04/2010 13:28
@ ΔΑΣΚΑΛΟΣ 16/4/2010 10:17

ΑΝ ΘΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ !!!!!!

ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ !!!!!!

ΕΔΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ 8 ΚΑΙ 10 ΚΑΙ 12 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΛΟΓΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΜΙΣΘΟ !!!!!!!!

ΕΠΙΜΕΝΩ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ !!!!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30% ΣΕ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ!!!! ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ !!!!
ΠΙΣΤΙΑΝΟΣ
16/04/2010 13:06
ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ ΜΕ ΥΨΗΛΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ. ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΕΙ ΝΑΙ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΤΕΒΕ. ΕΚΕΙ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΤΙ ΣΥΝΤΑΞΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ , ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ. ΔΥΝΗΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΟΑΕΕ (ΠΡΩΗΝ ΤΕΒΕ) ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ!! . ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ;;
ΝΙΚΟΣ Ξ
16/04/2010 13:04
Πληρώνω εισφορές ( περιλαμβανομένων και των εργοδοτικών ) ΙΚΑ-εταμ και ΕΤΕΑΜ (επικουρικό) 15.000 ευρώ τον χρόνο.
Για τα τελευταία 30 χρόνια που βρίσκομαι στην ανώτατη βαθμίδα το συνολικό συσωρρευμένο ποσό με σημερινές αξίες ανέρχεται στις 450.000 μη συμπεριλαμβανομέων των τόκων.
Αν μου υπήρχε δυνατότητα να μου δοθεί το ποσό αυτό εφ άπαξ θα αγόραζα 2 τριαροτεσσάρια και θα τα ενοικίαζα πόσο νομίζετε ότι θα εισέπρατα???
Και φυσικά θα είχα να δώσω και κάτι στα παιδιά μου που τώρα δεν έχω.
Αντ αυτού θα πάρω την ανώτατη σύνταξη με 35 χρόνια (10.500 έσνημα) 1550 ευρώ και θα πληρώσω και ΛΑΦΚΑ
Αλήθεια υπάρχει κανείς που θα ήθελε να του κοπεί η να του περιοριστεί το ανταποδοτικό ποσό που πλήρωσε σύμμετέχοντας σε κάποιο ασφαλιστικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλιστικής εταιρείας????
Πιστεύω κανείς.
Δουλεύω 35 χρόνια και κανείς μα κανεί δεν πλήρωσε τις εισφορές μου, μόνο εγώ και ο εργοδότης μου ως ανταμοιβή για τον χρόνο που εργαζόμουν γιαυτόν.
Τα χρήματα λοιπόν είναι δικά μου και κανενός άλλου.
Αυτά για τον ιδιωτικό τομέα
Για τον δημόσιο δυστυχώς είναι διαφορετικά γιατί τις εργοδοτικές εισφορές τισ πλήρωνε και τις πληρώνει το κράτος ( δηλαδή όλοι οι φορολογούμενοι Έλληνες )
Αν λοιπόν το δημόσιο χρέος έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει και πρέπει να κάνει περικοπές αυτό είναι άλλο.
Ο ιδιωτικός τομέας δεν χρωστάει σε κανένα αντίθετα παράγει για να πληρώνει ( μέσω φόρων) τις αμαρτίες του δημόσιου τομέα
VOSKOS LOGGOU
16/04/2010 12:45
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΤΡΩΓΟΣΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ Ε???
ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΑΥΤΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΧΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.......ΜΠΕΕΕΕ ΤΣ ΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
ΡΕ ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ Η ΔΙΧΟΝΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.....

Ο ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΤΑΞΑΝΕ ΑΠΛΟ Κ ΔΙΚΑΙΟ ΔΕ ΘΕΛΕΙ Κ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.
ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΑΝΕΙΟ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΤΟΚΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΕΣΥ.
ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕ Η ΑΣΧΗΜΗ...ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ.
ΑΠΟΡΙΑ: ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ Η ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΕ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ 10 Η 20 Η 30 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΩΝ??????? ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ???????

ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΕΙΧΑΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΧΑΣΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕ ΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑΝΕ ΣΩΣΤΑ Κ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ???? ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΒΑΣΙΚΑ...?
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑΝΕ (ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ) ΚΑΙ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ (ΗΘΙΚΟΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΟΛΙΩΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ)
Ε ΡΕ ΓΕΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΕΧΕΤΕ???? ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΑΤΕ???? ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥ... ΚΟΨΤΕ ΤΗΝ ΛΕΕΙ!! ΜΕ ΣΚΟΠΟ???? ΓΙΑ ΙΣΟΤΙΜΙΑ (ΗΔΗ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΠΑΙΖΕΙ.) ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΔΩΝ ΤΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ, ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!!
ΕΠΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟ (ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ) ΑΝΗΜΠΟΡΟ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΙ!!!! ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ!!!!
ΜΑ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΓΟΡΑ ΔΕ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΡΗΜΑ? ???? ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΑΜΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.......Η ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΨΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΑΝΕΙΖΕΤΑΙ..........
ΒΡΕ ΑΜΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟ: 1. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΙΝΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ (ΕΝΑΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΕΔΩ),2. ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Η ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΣΥΜΤΑΞΗ (ΑΡΑ 0 ΣΤΟ ΠΗΛΙΚΟΝ) , 3. ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΜΕΙΟ Κ 4. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ?ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΑΥΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ Η ΑΛΛΟΥ.......
ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ ΕΥΚΟΛΑ.......ΤΟ "ΞΕΠΟΥΛΗΣΤΕ ΓΗ".......
ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝΕ ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΙΩΣ......Ο ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ......
ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΙΕΖΟΥΝ ΜΜΕ ΚΛΠ (ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ?????? ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙΕΙ???) ΤΡΑΒΑ ΔΝΤ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑ ΧΑ
elena
16/04/2010 12:35
...σοβαρολογουν,θα κλεψουν χρηματα απο συνταξιουχους των 1400 ευρω?οταν οι βουλευτες που δεν πατουν το ποδι τους στην βουλη βριθουν εξαιρεσεων και απασχολουν με μισθους μανατζερ ιδιωτικου δικαιου υπαλληλους που πληρωνουμε ΟΛΟΙ??σε λιγο θα κατεβουμε στους δρομους και θα αρχισουμε να επιτιθεμεθα σε οποιο βουλευτη πολιτικο βλεπουμε!.... ο Πετζαλνικος καλα θα κανει να κοψει πρωτα απο τους χαραμοφαηδες του οικου του,που ψηφιζουν νομους ληστρικους για συνταξιουχους και επιδεικτικα εξαιρουν τους εαυτους τους......μηπως ''''χρειαζομαστε''''τελικα ''''διαφορους!για να ..φοβουνται αυτοι που εχουν φερει στο χειλος της καταστροφης την χωρα μας?
ΕΡΜΗΣ ΠΑΡΑΣ
16/04/2010 12:23
Να νοικοκοιρευθούν οι συντάξεις, καταρχήν. Υπάρχουν πολίτες που έχουν συντάξεις ρουσφετολογικές, από αντιστασιακές μέχρι αναπηρικές.Βάλτε το μαχαίρι στο κόκαλο μην υπολογίζεται πολιτικό κόστος, χανόμαστε. Η ''παρτίδα'' δεν σώζεται/.Αν δεν θέλετε η δεν μπορείτε κάνετε Κυβέρνηση Εθνικής Σωτηρίας να γλητώσομε/.
Alex pap
16/04/2010 10:30
Poli eukola leme oloi na kopsoume na kanoume na ftiaksoume...oi koinwnikes omades antimetwpes...kai ola mas fainontai swsta... min ksexname oti oi anthrwpoi autoi pou pairnoun tis sintaxeis autes exoun plirwsei tis eisfores tous kai tis dikaiounte....
ΔΑΣΚΑΛΟΣ
16/04/2010 10:17
ΔΑΣΚΑΛΑΚΟΣ ΜΕ 1500 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ !! ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ !!! 16/4/2010 08:19


Σιγά ρε δουλευταρά - φοροκλέφτη του ιδιωτικού τομέα !!!!

Έχεις κάνει μάθημα σε 25 παιδιά να δεις τη γλύκα;
Έχεις ξενυχτήσει για να πάρεις πτυχίο;;

Άντε να χαθείς που θα μιλήσεις για το ιερό άγαθό της εκπαίδευσης.
ΣΤΑΘΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ
16/04/2010 09:50
Ανεξάρτητα από το τι μας ζητούν οι δανειστές μας, θα πρέπει όλες οι συνάξεις πάνω από 2000 ευρώ να περικοπούν.
Δεν μπορεί σε μια χώρα που δεν παράγει σχεδόν τίποτε, και από το 1830 να ζει με δανεικά, να δίνει συντάξεις 2000 ή 3000 ευρώ, όταν στην πλουσιότερη Γερμανία το ύψος των συνάξεων είναι στο μισό από τη χώρα μας.
ΔΑΣΚΑΛΑΚΟΣ ΜΕ 1500 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ !! ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ !!!
16/04/2010 08:19
ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ 20% ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1400 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 30% ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΕΥΡΩ !!!!

όλες οι τελευταίες ειδήσεις