Ο Ολυμπιακός πετάει… φωτιές απέναντι στην Ομόνοια, με τον Λαζάρ Ραντζέλοβιτς στο 54’ να κάνει το 3-0.  Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός, που μπήκε ως αλλαγή, σκόραρε λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Υπενθυμίζουμε ότι οι Ερυθρόλευκοι είχαν πετύχει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 39’ ο Καμαρά με διπλή προσπάθεια κέρδισε τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας και έκανε το 1-0, ενώ στο 45’ ο Βαλμπουενά με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

Το παιχνίδι με την Ομόνοια αποτελεί πρόβα τζενεράλε για τον Ολυμπιακό ενόψει του επαναληπτικού με την Γουλβς για τους 16 του Europa League, με τους Ερυθρόλευκους να δείχνουν ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση.