Με το γκολ του Σαούλ από το 4ο λεπτό η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε 1-0 της Λίβερπουλ και αύξησε τις πιθανότητες για την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Η φετινή Ατλέτικο Μαδρίτης δεν δείχνει τα χαρακτηριστικά που τη διέκριναν τα προηγούμενα χρόνια. Ωστόσο, το βράδυ της Τρίτης με μία εμφάνιση βγαλμένη από το σκληρό προφίλ της, επιβλήθηκε 1-0 της Λίβερπουλ και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Στον άλλο αγώνα της βραδιάς, με τον Χάαλαντ να σκοράρει δύο γκολ σε οκτώ λεπτά, η Ντόρτμουντ επικράτησε με 2-1 της Παρί Σεν Ζερμέν και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση της στους «8» του Champions League.

Ο Νορβηγός… killer έβαλε στη λίστα με τα θύματά του και την γαλλική ομάδα και έφτασε τα 10 γκολ στη φετινή διοργάνωση.