Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας για τη νέα σεζόν ολοκληρώθηκε και η διοργάνωση παρουσιάζει το δικό της ενδιαφέρον.

Συγκεκριμένα, η κληρωτίδα έβγαλε μεγάλη αναμέτρηση στα προημιτελικά με τον Προμηθέα Πάτρας να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, ενώ η ΑΕΚ θα περιμένει να μάθει αντίπαλο, με το πιθανότερο να είναι ένας από τους Άρη ή Ηρακλή.

Στα υπόλοιπα ζευγάρια της οκτάδας το Περιστέρι θα παίξει με τον Ήφαιστο, ενώ ο Ολυμπιακός, ή ο Πανιώνιος ή ο Ερμής Αγιάς θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. Οι ερυθρόλευκοι φέτος ξεκινούν από πολύ νωρίς τις υποχρεώσεις του στο Κύπελλο, όπως διαβάσατε και νωρίτερα στο «10».

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου:

Α’ Φάση
1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019
1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ
02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ
06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
08. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
11. ΧΑΝΘ – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019
17. Νικητής Α15 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
18. Νικητής Α7 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
19. Νικητής Α2 – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
20. Νικητής Α6 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
21. Νικητής Α3 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
22. Νικητής Α12 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)
23. Νικητής Α4 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
24. Νικητής Α10 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
25. Νικητής Α1 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
26. Νικητής Α11 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
27. Νικητής Α5 – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
28. Νικητής Α16 – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
29. Νικητής Α9 – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
30. Νικητής Α14 – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
31. Νικητής Α13 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
32. Νικητής Α8 – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019
33. Νικητής Α31 – Νικητής Α19
34. Νικητής Α17 – Νικητής Α22
35. Νικητής Α23 – Νικητής Α30
36. Νικητής Α26 – Νικητής Α25
37. Νικητής Α27 – Νικητής Α28
38. Νικητής Α21 – Νικητής Α24
39. Νικητής Α20 – Νικητής Α32
40. Νικητής Α29 – Νικητής Α18

Β’ Φάση

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019
41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ
42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – (άγνωστη)
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΑΡΗΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α48
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α42
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43
52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019
53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες
Κυριακή 10/11/2019
55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΠΑΟΚ
56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
57. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΓ. ΕΥΘ. ΚΕΡ. «Ο ΦΑΡΟΣ» (ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ)
58. ΑΕΚ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α53

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/02/2020
59. –
60. –
Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020