Τον πιο ρεαλιστικό στόχο που είχε στην τρέχουσα σεζόν, έχασε απόψε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς ηττήθηκε με 2-1 από την τρομερή Γουλβς και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Αγγλίας. Από την άλλη, οι «λύκοι» συνεχίζουν ακάθεκτοι στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Τα πρώτα 45 λεπτά κύλησαν δίχως πολλές φάσεις, με τη Γιουνάιτεντ να διατηρεί μία «φλύαρη» κατοχή της μπάλας και το 0-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Γουλβς μπήκε πιο αποφασιστικά και παρότι η αντίπαλος της διατηρούσε την κατοχή, άνοιξε το σκορ με σουτ του Χιμένεθ στο 70′, το οποίο έπειτα από κόντρες κατέληξε στα δίχτυα του Ρομέρο. Οι «λύκοι» όμως δεν έμειναν εκεί και 6 λεπτά αργότερα πήραν… αέρα δύο τερμάτων, χάρη σε γκολ του Ντιόγκο Ζότα.

Το μόνο που κατάφερε η Γιουνάιτεντ ήταν να μειώσει σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μάρκους Ράσφορντ.