Ηγέτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, έφτασε σε double double, με 23 πόντους και 13 ριμπάουντ, οδηγώντας τους Μπακς, που βρέθηκαν μέχρι και 22 πόντους πίσω στο σκορ (στη δεύτερη περίοδο), σε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 123-104 επί των Σικάγο Μπουλς.

Με αυτή την επιτυχία, η ομάδα του Μιλγουόκι, απέχει μόλις μία νίκη από την κορυφή της Ανατολής, όπου εξακολουθεί να βρίσκεται το Τορόντο (12-4).

Ο Έλληνας σούπερ σταρ εκτός από τους 23 πόντους ( 6/11 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5/9 βολές) και τα 13 ριμπάουντ, είχε επίσης 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ των Μπακς ήταν ο Έρικ Μπέντσο με 25 πόντους , ενώ για την ομάδα του Σικάγο, ο Πάρκερ με 21 πόντους.

Ο Κάϊρι Ιρβινγκ σημειώνοντας 43 πόντους και μοιράζοντας 11 ασίστ, επέτρεψε στους Σέλτικς να νικήσουν με 123-116 τους Ράπτορς, μετά από ένα θεαματικό παιχνίδι. Για την ομάδα του Τορόντο, που γνώρισε την 3η σερί ήττα της, double double έκανε ο Κουάι Λέοναρντ με 31 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Σαράντα τρεις πόντους πέτυχε και ο Άντονι Ντέιβις στη νίκη των Πέλικανς επί των Νικς με 129-124. Ο σούπερ σταρ της Νέας Ορλεάνης έφτασε σε double double, μαζεύοντας και 17 ριμπάουντ, βοηθώντας την ομάδα του να επιστρέψει από το -19 και να φτάσει σε μία δύσκολη νίκη, την τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.