Ο Μανούσος.. δισκοβόλος: Το εξαιρετικό βίντεο της Κρήτης για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 27/04/2015 19:02 |
Ο Μανούσος βγαίνει από το παραδοσιακό κρητικό καφενείο για να σερβίρει. Αλλά τελικά πετάει τον δίσκο! Ο λόγος; Είναι λάτρης του στίβου και προετοιμάζεται για να συμμετέχει ως... θεατής στη μεγάλη γιορτή της Κρήτης, και του Ηρακλείου, στο οποίο θα φιλοξενηθεί το καλοκαίρι (20-21 Ιουνίου) το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ομάδων Α' κατηγορίας.

Εξαιρετικό το διαφημιστικό σποτ της Περιφέρειας Κρήτης, που έχει την σφραγίδα του σκηνοθέτη του «Νησιού», Θοδωρή Παπαδουλάκη) για αυτή την πολύ σημαντική διοργάνωση που θα διεξαχθεί στο Παγκρήτιο στάδιο με τη χώρα μας να έχει ως στόχο την άνοδο στην Super League.

Το βίντεο, που έγινε για τη διαφημιστική καμπάνια της Περιφέρειας, παρουσιάστηκε σε εκδήλωση στο Ηράκλειο, στην οποία παραβρέθηκαν ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ, Κώστας Παναγόπουλος, αλλά και η Κρητικιά πρωταθλήτρια των 200 μ., Μαρία Μπελιμπασάκη, που αναμένεται να είναι από τους πρωταγωνιστές της εθνικής ομάδας στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ομάδων.
Βρασίδας
18/12/2015 16:53
Γεια σου ρε Μανούσο λεβέντη! Δεν άφησες δίσκο για δίσκο στο καφενείo! Self service τόκαμες το μαγαζί!
bill
10/06/2015 13:35
Nαι κρητική φιλοξενία αλλά αν κάνεις τίποτα και παρεξηγηθούν σε καθαρίζουν.
Γιώτα Ρώ
01/05/2015 10:27
Ο Μανούσος (Μανώλης) λέει "ίσα τον φέρνω ,μωρέ σώπαινε". Μπράβο στους συντελεστές και σε όσους πήραν μέρος, Μανώλη ήσουν εξαιρετικός στο ρόλο του Μανούσου,πολύ ωραίοι όλοι,ο πατέρας ,η Μαρία Μπελιμπασάκη,ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ ,όλοι μα όλοι και οι υπόλοιποι που δεν ανέφερα,υπέροχοι.Όποιος βρεθεί στη Κρήτη μια φορά, ακόμη και ο πιο δύσπιστος,και τύχει να καθίσει σε ένα καφενείο σαν κι αυτό, είμαι σίγουρη πως θα ανακαλύψει και την κρητική φιλοξενία και την λεβεντιά,ακόμη και αν δεν καταλάβει τους ιδιωματισμούς της γλώσσας μας.Καλημέρα από την όμορφη Κρήτη!
OlaKala
29/04/2015 22:07
Καταλαβαίνει κανείς τι λέει ο Μανούσος στη διαφήμηση;;
marybee
29/04/2015 14:41
νταηδες και 8ρασυδειλοι υπαρχουν παντου παιδια....οχι μονο στην κρητη....
ΑΣΤΙΒΙΔΑΣ
28/04/2015 16:18
σα δε τσι κουτσοπκεφάλισε παλι καλά, φτηνά τη γλυτώσανε, Άγιο είχανε
Βασανιστης3
28/04/2015 14:09
Φιλε Μνημων, απλα εισαι τραγικος... Υπαρχουν Κρητικοι δεκα χιλιαδες φορες καλυτεροι απο σενα και ολο σου το σοι, αιντε θα πεις και για βασανιστες αλγοριθμε
Μνήμων
28/04/2015 14:36
Πολύ άντρες οι Κρητικοί ρε παιδί μου, ναι. Εχεις δίκιο. Ξεχειλίζουν βαρβατίλα και τεστοστερόνη.
RAKAKIAS
29/04/2015 01:00
αχ ποσο πολυ θα ηθελες να ησουν απο την Κρητη..ποσο ζηλευεις τον τοπο μας...
Εύα Κουρή
28/04/2015 14:04
Οι καλές διαφημίσεις -όπως και πολλά άλλα πράγματα- δεν θέλουν αναγκαστικά χρήμα αλλά φαντασία και μεράκι!!
Ελένη
28/04/2015 13:57
Πολλά συγχαρητήρια σε αυτούς που εμπνέυστηκαν και σε αυτούς δημιούργησαν το βιντεάκι!!!!!!!!!!!
Ρεμαλι
30/12/2015 13:43
Ναι Ελένη μου. Και το όφελος ίσως διπλό, αφου το βιντεάκι θα εμπνεύσει το τουριστικό γυναικείο φύλο να κατεβη στην Κρήτη εςτω και μπουσουλώντας να βοηθήσει τον τοπικό σύλλογο αρρένων να ξεχαρμανιασει......
Μνήμων
28/04/2015 13:06
Οι λεβέντες που ταλαιπωρούσαν τον Γιακουμάκη πού είναι στο διαφημιστικό;
Μαιρη Γκ.
28/04/2015 12:11
Φιλε Γιαννη το concept του διαφημιστικού ειναι διαφορετικό. Καλεί για συμμετοχή ΘΕΑΤΩΝ όχι ΑΘΛΗΤΩΝ.
Γιάνης
27/04/2015 20:19
Καλύτερα να βάζανε έναν Κρητικό αθλητή, πχ. Γερομαρκάκη, να υποδυθεί τον Μανούσο

όλες οι τελευταίες ειδήσεις